ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Софтуер и Интернет

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
KnopperМодератор

Регистриран: 23.09.2002
От: София - Запад
Моля, използвайте кирилица.
    #609975 - 22.01.2005 02:40

Моля, потребителите на форума да ограничат до минимум писането на латиница, тъй като отскоро процентът на тези, които не биха могли да го правят поради технически причини намаля драстично след като бутонът за смяна на клавиатурните подредби (виж в горния десен ъгъл на прозореца) вече работи и под други браузъри освен Internet Explorer.

Това означава, че все по-малко ще приемам оправдания от хора, които не пишат на кирилица. Не важат причини от типа "не мога", "не искам" и "мързи ме". Ако все пак това е една от причините, поради които не го правите тогава препоръчвам след изписването на латиница да я пуснете през транслитератора и после само да поправите думите, които не са изписани правилно (това може да стане така, защото никой не спазва установените правила за изписване на българските букви на латиница и всеки си пише както му е удобно).

При неспазване на посочената молба и наличие на незавидно количество латиница не мога да се ангажирам с кирилизирането на всички мнения, в резултат на което последните ще бъдат директно изтривани.

Благодаря за отделеното време.

Редактирано от Knopper (07.02.2010 03:05)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Zaio_Baio
crazy
**

Регистриран: 08.09.2004
От: Заешката дупка
Re: Моля, използвайте кирилица.
    #610306 - 22.01.2005 14:14 [Re: Knopper]

Но не и Opera

--------------------
[]

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #610556 - 22.01.2005 19:40 [Re: Knopper]

еее, а стига де, за6то с ло6о?!!!
не мога да разбера каква е тая инциатива в по4ти вси4ки БГ форуми за кирилизация?!вярно, 4е понякога е доста досадно(даже и невъзможно) да се 4ете творението на някой "гений", като е на латиница.Ама 4ак да се стига до драсти4ни мерки като триене?!!!!
Понякога си мисля, 4е някои модератори(не визирам теб в слу4ая,принципно говоря) се самозабравят и по4ват да си избиват комплексите.
ина4е превода4а е стра6ен де:)
къде ми е 4-то,6-то и останалите буквиииии?!

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

KnopperМодератор

#610636 - 22.01.2005 20:57 [Re: Бодри]

Според мен е безсмислено да се ползва френска подредба само заради няколко букви и заради това да не може да се пише нормално на кирилица.

Инициативата е масова, в целия форум и е породена от факта, че вграденият кирилизатор работи вече и с Firefox. Когато другите браузъри добавят поддръжка на DOM 1.3 бутонът ще работи и при тях. Мнозинството определя правилата и затова тези, които нито са си изкарали системната кирилица, нито имат браузър, който поддържа бутона, ще трябва да се примирят и да направят поне едно от двете неща или да си ползват споменатия сайт за транслитерацията.

Освен това ако си чел правилно сигурно си видял думата "Моля". Не мисля, че тя задължава някого, а още по-малко има зъл подтекст, както беше намекнато. Молба, която се надявам да не остане игнорирана.

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #611507 - 23.01.2005 21:44 [Re: Knopper]

хехе,хем казва6 "моля", хем запла6ва6, 4е 6Те трие6!!!хитро,а?2 при4ини да пи6ем ,а кирилицана?!:)
а ина4е за френската подредба-на мен и клавиатурата ми е френска,някои букви са обърнати и т.н.Мога да ползвам и английската подредба,ама пак 6Те са ми обърнати букжите(т.е. 6те натискам Q, а 6те излиза A,w -> z.... дотолкова съм свикнал и ползвам френската клавиатура,4е не моа да се обърна към англииска пак...

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

KnopperМодератор

#611509 - 23.01.2005 21:50 [Re: Бодри]

Щом го приемаш като заплаха - добре. Мисля, че хората, които отдавна имат този навик, което е и нормалното поведение, не се чувстват заплашени. И не мога да разбера срещу какво точно протестираш честно казано. Срещу това форумът да изглежда добре ли? Съжалявам, но не съм мазохист, предполагам и повечето хора също и нямам намерение да си съсипвам очите и да се напрягам за да прочета едно мнение. Мина времето, когато кирилицата беше проблем, сега тоя номер не минава (говоря по принцип).

dejan
неориентиран

Регистриран: 26.01.2005
    #616518 - 26.01.2005 21:02 [Re: Knopper]

http://www.mediapool.bg/phorum/index.php?showtopic=489

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #629797 - 03.02.2005 22:05 [Re: dejan]

Потърсете в мрежата "Keyboard Layout Manager Medium" и си синтезирайте клавиатура по мярка. Засега по добро няма.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

hospitalier
член
**

Регистриран: 12.02.2005
От: СОФИЯ
    #643034 - 12.02.2005 23:33 [Re: Knopper]

NQMAM KIRILIZA NA KLAVIATURATA!!!KVO KATO PI6A S LATINSKI BUKVI!!!TE SA TOLKOVA LATINSKI KOLKOTO SA I DREVNOBALKANSKI!!!INA4E IDEQTA E DOBRA!!!AMA BUDETE PATRIOTI VUV VSI4KO DE!!!

--------------------
АЗ МРАЗЯ ИНОРОДЦИ И ИНОВЕРЦИ

KnopperМодератор

#643093 - 13.02.2005 00:09 [Re: hospitalier]

Ти прочете ли изобщо какво съм написал? Айде прочети пак! Пише ли случайно, че има вградена поддръжка на кирилица? Май да, нали? Обаче какво съм тръгнал да обяснявам след като дори още не сте усвоил писането с долен регистър. В нетикета това се смята за крещене и не се толерира. Казах го ако не е казано, оттук нататък всеки да си прави сметката.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Knopper 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 21534

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.