ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1
julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
премахване на мазоли???
    #620296 - 28.01.2005 22:13

Някой може ли да ми помогне да се отърва от вечните мазоли на палците на краката? вече не знам какво да ги правя, чегъртах ги с пемза, мазах ги с разни кремове...не се махат. Ако някой от вас знае някакъв начин, моля да го го сподели с мен, ще ви бъда благодарна много много....

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Re: премахване на мазоли???
    #620701 - 29.01.2005 10:54 [Re: julieta]

Цитат:

Някой може ли да ми помогне да се отърва от вечните мазоли на палците на краката? вече не знам какво да ги правя, чегъртах ги с пемза, мазах ги с разни кремове...не се махат. Ако някой от вас знае някакъв начин, моля да го го сподели с мен, ще ви бъда благодарна много много....

Мисля че трябва да попиташ във форум медицина.Все пак някакъв некоректен от медицинска гледна точка съвет може вместо да ти помогне да ти навреди.
Аз расъждавайки си ,и то без да имам мазоли-стигам до извода ,че мазолът е вид адаптация на кожата към повишена "нагрузка" /рус.-натоварване/.Обаче ако е на място където е върху кост ,-подозирам че коста също има такива навици.Примерно ако една кост ,получава постоянно натоварвания в една посока,то тя усилва сечението си и структурата си точно съобразно това да получи по голяма товароносимост към натоварвания идващи от въпросната посока.Тоест коста под мазола може да се удебелява локално на мястото където примерно обувките натискат палеца ,и където се е образувал мазола.Продължителният натиск на едно място възпрепятства капилярното оросяване и образува локални асептични възпаления които с времето затихват превръщайки местната тъкан в съединителна тъкан.

ПП.Само порасъждавах по темата.Обърни се към специалист.

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #620853 - 29.01.2005 13:20 [Re: Tirtirlin]

благодаря ти че взе отношение по моя проблем. Да ти кажа, аз не бях се замисляла досега чак толкова задълбочено... и от медицина не разбирам да си призная... но това което казваш звучи съвсем логично. Иначе... и аз си помислих че проблемът ми може би е повече за форум "медицина", но като видях че има съвети за миришещи крака, помислих си че и някой друг мазол може да се вмъкне...
Ще те послушам и ще се обърна към специалист. Още веднъж благодаря.

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #620902 - 29.01.2005 13:42 [Re: julieta]

навремето , един комшия ги мажеше с газ , и после ги режеше с бръснич

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #621043 - 29.01.2005 16:23 [Re: julieta]

Отиди на педикюр.Там отстраняват мазолите стопроцентово.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #623044 - 31.01.2005 12:29 [Re: Tirtirlin]

pravilni sa razsujdeniata ti, s izklju4enie na tova za asepti4noto vuzpalenie.
takova pri mazolite njama.
tova e prosto proces na hiperkeratoza, v otgovor na produljitelno draznene i natovarvane v tazi oblast.
purvoto koeto triabva da napravi6 e da si kupi6 obuvki koito da sa ti absoliutno udobni.
ot tam natatuk - po-dobre se konsultirai s dermatolog.

--------------------
man is as big as his dreams are...

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
    #623104 - 31.01.2005 13:00 [Re: eliz]

Цитат:

pravilni sa razsujdeniata ti, s izklju4enie na tova za asepti4noto vuzpalenie.
takova pri mazolite njama.

Мислех че е възможно между долният слой на кожата и коста,вследствие на постоянното притискане и травмиране на тъканта, и трудното до невъзможност оросяване на капилярите със свежа кръв да се стигне до асептично възпаление подобно на това което механичните дразнения на микрофибрите /да кажем азбест/ предизвикват в алвеолите на белият дроб.

Всъщност аз не съм медицинско лице,така че от това да сгреша по нормално не виждам

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6582

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.