ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
ЕМА
Нерегистриран

Ако родителите нямат сключен брак
    #632753 - 06.02.2005 17:30

Какво трябва да се има предвид в такъв случай при раждането на детето?
И мислите ли, че това се отразява по някакъв начин на децата и те се развиват по-различно?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
Re: Ако родителите нямат сключен брак
    #633364 - 07.02.2005 09:41 [Re: ЕМА]

В какъв смисъл - какво трябва да се има в предвид?

Ние не бяхме женени, когато се роди синът ни, само попитаха бащата дали признава детето, записаха го с неговото фамилно име и това беше...

Не се отразява на децата, стига да живеете в една къща с бащата, а за децата е все едно дали родителите им са женени или не. Важното е да ги обичат

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #633393 - 07.02.2005 10:02 [Re: ЕМА]

Принципно няма никаква разлика.
Но има вероятност да стане голям проблем, ако някой от двамата почине.
Мои приятели не бяха женени, имаха солиден бизнес във Варна и едно тяхно си дете, плюс един син от предишния брак на мъжа.
При катастрофа преди година и половина мъжът почина на място. Синът му наследи всичко - къща, бизнес...и защото е непълнолетен, автоматично всичко мина в ръцете на бившата му жена, която се явява настойник (попечител). Новата му жена, с която живееше без брак, беше изхвърлена на улицата без нищо - само детето от него си взе. Остана без пари, без дом, без бизнес, с малко дете на ръце и без мъж.
Така че си има значение този подпис в нашето общество - не от пуритански подбуди, не съм пуритан, а и вярвам в чистата любов, каквато беше тяхната, но по чисто юридически причини жената, която нямаше юридически отношения с този мъж, загуби всичко при смъртта му, не само него. Второто му дете също остана без нищо от баща си.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
От: Варна
    #634333 - 07.02.2005 20:52 [Re: tender™]

Доколкото знам припознатите деца, както и осиновените се явяват законни наследници на родителите си (осиновителите си), като няма значение дали детето е родено по време на брак или не.

Много ме натъжи горния случай. Това е една трагедия за втората съпруга.Не стига, мъката по любимия, а и да остане на улицата с дете. Все пак обаче според закона ако детето е припознато от баща си, то се явява законен наследник на имуществото му редом с другите му деца.

Ако някой желае да направи онлайн юридическа консултация предоставям линк към един сайт даващ възможност за безплатно задаване на въпроси:

Юридическа консултация

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #634827 - 08.02.2005 10:18 [Re: Vali]

Сигурен съм, че тя си е направила перфектната юридическа консултация. И ще успее да получи макар и малка част от наследството - за детето му.
Но ако имаха брак, нещата нямаше да бъдат чак толкова тежки.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

ЕМА
Нерегистриран

#635553 - 08.02.2005 16:28 [Re: V.I.P]

Цитат:

В какъв смисъл - какво трябва да се има в предвид?

Питам, защото при наши познати не било достатъчно бащата да потвърди, а от болницата с някакъв "временен" документ за раждане на детето го изпратили при нотариус да подписва някаква декларация (при нотариуса даже имало готов образец!!!) и чак тогава официално записали детето.
На мен малко ми се струва възмутително.

Да, сложно става, ако има други бракове, предишни или следващи, и деца... Но тогава е сложно във всички случаи май...

Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
    #636156 - 08.02.2005 22:22 [Re: tender™]

Съгласна съм. Липсата на подпис малко усложнява и за съжаление в такива ситуации най-често потърпевши са децата. Често чувам израза от рода на - Добре де, ние се обичаме. Какъв е тогава смисъла от подписа?
Смисълът е юридически. И все повече хората започват да го осъзнават. Липсата на един-единствен подпис може да създаде такива усложнения, за каквито човек дори не си и помислял. Но това е друга тема.

Иначе по отношение на децата - не вярвам това да им влияе. За тях е важно мама и тати да се обичат. Вероятно някой ден биха задали въпроса "като се обичате защо не сте се оженили?" , но обяснено по подходящ за възрастта им начин, не би трябвало да има проблем. До преди няколко години проблемите идваха като че ли най-вече от детските градини и училищата където не се гледаше с добро око на това (а и приятелчетата им понякога са като истинско ФБР, научават такива неща, че да им завидят и най-добрите разузнавачи) но мисля, че сега нещата са се променили. Има толкова много двойки, които отглеждат децата си без брак, че едва ли на някого това вече прави впечатление. Незнам обаче дали същото важи за малките градчета, където на хорското мнение се обръща малко повече внимание.

Това са моите впечатления. Ако някой има друго мнение, ще е хубаво да го сподели.

HeHaCuTHa
HenPegcKa3yeMa

Регистриран: 10.01.2005
    #636711 - 09.02.2005 11:44 [Re: Vali]

Аз лично съм против брака. "Против" може би не е точната дума, но не смятам да сключвам. Мисля да си родя бебчето без да съм подписала, тъй като съм сигурна в човека до мен и един подпус с нищо няма да промени нещата. Ако двама души не се обичат подписът не може да промени това обстоятелтво. Ако единият не се чувства сигурен в другия подписът една ли е начинът да си върже гащите - ако единият реши да напусне семейството със или без подпис пак ще го направи. Още повече не сте ли забелязали че малко или много след като двама сключат брак те несъзнателно започват да се имат за даденост един друг и несъзнателно започват да полагат по-малко усилия за да се поддърйат както самите те така и отношенията си. Без брак нещата запазват истинската си същност и тръпката, предизвикателството се запазва и всеки се чувства донякъде свободен макар да няма нужда от това. А децата не израстват с подписите на родителите си, а с атмосферата в семейството, с обичта която получават, начинът по който се държат родителите им един към друг. Незнам, може би аз съм прекалено ревностна защитничка на новото време, но ако бащата на детето ми реши да ме напусне(недай си боже някой ден) един подпис няма да промени картинката. В едно съм сигурна - че никога няма да се стигне до цигании, съдене, издръжки и панаири - и аз и той претендирам че сме достатъчно разумни хора, а в крайна сметка детето е всичко.

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #636742 - 09.02.2005 12:04 [Re: HeHaCuTHa]

Мило момиче, любовта е прекрасно нещо, което има свойството да те кара да мислищ, че всичко е по-лесно отколкото е всъщност.
Като оставим настрана емоциите, нека помислим за юридическите и финансови проблеми.
Първо, един ден ще трябва да живеете някъде - в жилище, което ще бъде на някой от вас. Ако е негово и ако се стигне до раздяла, ти оставаш на улицата и никой съд не може да му каже и думичка. Ако е твое, проблемът остава за него, но пак съществува.
Ако, недай си Боже, ама в тоя живот всичко става, нещо му се случи и загине(пу,чукам на дърво да не стават никога такива неща), няма да ти дадат да припариш до него - не се водиш негова близка по документи.
Мога и още фактологии да ти измъдря, но и тези стигат.
За съжаление, любовта не е всичко на тоя свят...

МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
    #636748 - 09.02.2005 12:09 [Re: pagane]

Не трябва да забравяме и че има тенденция към въвеждане на семейно данъчно облагане, т.е. ако съпрузите са със сключен граждански брак ще плащат по-малко данъци.

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1805

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.072 seconds in which 0.058 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.