ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Бургас

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Bridgeburner
Beast

Регистриран: 03.05.2002
От: Soft Spot
Re: Бургаските университети
    #640636 - 11.02.2005 13:01 [Re: AGRESIVE]

Не. Аз друго имах предвид

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
AGRESIVE
нежно агресивна :)

Регистриран: 12.09.2004
От: Бургас
    #641493 - 11.02.2005 19:53 [Re: Bridgeburner]

И какво точно имаш предвид? И от кой точно бургаски университет се местят при вас? Защото аз знам, че от ВХТИ се местят масово химиците, понеже базата ние доста лоша

--------------------
Толкова е тъмно - виждам само светлина!?

Bridgeburner
Beast

Регистриран: 03.05.2002
От: Soft Spot
    #642002 - 12.02.2005 10:33 [Re: AGRESIVE]

При нас (в ПУ) се местят хора от бургаския свободен

ifka
неориентиран

Регистриран: 05.03.2005
    #674295 - 05.03.2005 11:04 [Re: Bridgeburner]

Аз съм студентка 1 курс във ВХТИ, но там няма само химични специалности. Аз например съм маркетинг и понеже съм учила и в един колеж преди това смея да кажа, че нещата, които се преподават са на ниво. А за химиците - замислете се - в наши дни кой търси химици?

--------------------
When Guns Are Outlawed Only Outlaws Will Have Guns

AGRESIVE
нежно агресивна :)

Регистриран: 12.09.2004
От: Бургас
    #675496 - 06.03.2005 12:43 [Re: ifka]

Не мога съвсем да се съглася - химиците се тръсят и то много, но въпроса е доколко добре подготвено са те!? Аз също съм студентка във ВХТИ (втори курс - стопанско управление), но не мога да направя сравнение с други университети, защото просто не съм учила в тях. Някой колеги твърдят, че УНСС е направо на километри разстояние по качество от нас, но други твърдят точно обратното. И се питах, къде точно е истината? Може би истината е, че образованието е едно и също навсякъде - важното е колко сме успели да вземем ние от него и какви переспективи ще се открият пред нас! Е, дано е така!

--------------------
Толкова е тъмно - виждам само светлина!?

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #704757 - 24.03.2005 22:31 [Re: AGRESIVE]

Да, Много интересна тема. Сега аз да ви кажа моя опит.. Бил малко от другата страна на барикадата.

БСУ - това е трудна история с неприятен край. Масовата част от преподавателите са неспециалисти, взема се куцо и сакато от други Университети, като се набляга на това кой преподавател с какви връзки е в София , Варна и Пловдив, за да мине успешна акредитация.

Технически специалности - ужас. Имах фирма. След няколко срещи със студенти завършващи "комп. специалност", пуснах съобщение, че за клиенти на фирмата, който следват в БСУ цените са тройни и четворни, а кадри от там въобще не приемаме. (На тях са им тотално объркани понятията, нямат никаква реална представа от техническа документация, от межд. стандарт и пр. Но най-лошото - имат самочувствие.).

Юридически специалности, социология - същата картинка.. Минават някакви случайни преподаватели, още по случайни студенти зубкат без да разбират и резултата е плачевен. Адвокат от БСУ... символ на некомпетентността.

ВХТИ - там си заслужават техническите специалности - електроника, комп. технологии... Специалистите-химици са били добри преди 15-20 години. Но са много назад във времето. Нищо съвременно няма да научиш там. С малки изключения.

Маркетинг - ей тука ме расмяхте. От кого? От същите специалисти-преподавали планова соц. икономика? От тези , които знаят неща прочетени в някои книжки без елементарна практика? Неееее. И за ВХТИ и за БСУ - това е пълна загуба на време.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4846

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.