ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Raggio di Sole
Innamorata nella vita

Регистриран: 09.01.2005
От: Страшен Филм
Обяснение, допълнение за Кондиломите
    #651784 - 18.02.2005 15:47

Сега ще обясня как стоят нещата:

Както казах кондиломите се намират на епителна основа, т.е. се намират в епитела, не в кръвта, не в гаглиите,нервните окончания и т.н., а чисто и просто само в епителя - предимно лигавицата на матката, кожата на пениса. Кондиломи се появяват там, където има вирус. Това означава, че на интимните места има вирус само там, където има кондилома, а не навсякъде.
Веднъж изгорени качествено - изгорени добре и под повърхността на епителя, т.е. до основата на кондиломата вътрешно - вирус повече няма в организма, защото самите кондиломи са изблик на вируса,вируса е само в онази част от интимните части, където има кондилома/и . Изгорени всички кондиломи = няма кондиломи = няма вирус.
Докато се лекува човек от тез кондиломи (горене или нещо друго) се появяват и на други места, защото при миене, търкане вируса се разнася, затова се казва и че рецидивират=появяват отново. Това означава, че не са изчистени всички кондиломи, не сте изчистени добре или че половия контакт (ако), който водите с партньора ви заразява отново => партньора е носител или заразен.
Веднъж изгорени на даденото място от интимните части, където се намират кондиломите, те не могат от самосебе си да се появят - или се разнася вируса и отново се заразява същото място или някой ви заразява (партньор).
Качественото излекуване от кондиломите не ви снабдява с имунитет с/у повторно заразяване, което е възможно ако ОТНОВО спите с заразен партньор.
Ето защо и някои хора нямат с години кондиломи, други до края на живота си нямат. Просто са качествено излекувани и не са попаднали отново на заразен.
Пише се, че зависи от имунната система... зависи до тогава, докато се излекувате от тях, т.е. имунната система има значение докато трае самото лечение,взимат се стимулуращи я медикаменти, за да създаде силна имунна система така, че дори и при евентуално разнасяне на вируса към незасегната зона да не се зарази тази зона...незасегнатата и така по-лесно и бързо да се лекуват.
Тези, които с години нямат кондиломи, но все пак боледуват от грип, настинки,т.е. имунната им система е паднала доста не им се появяват, защото са излекувани!
Това е обикновен вирус, обикновени брадавици, наречени полови, поради местонахождението им.
Рядко се появяват вътрешни (т.е. на шийката на матката,защото там лигавицата била по-особена от лигавицата на срамните устни), в устата (при орална любов) и още по-рядко се появявали по кожата на тялото. Преди всичко излизали по лигавицата на срамните устни (при жените).
Ако кондиломи налични няма, т.е. сте излекувани, няма какво да предадете на детето (не цирколира в кръвта и няма налични кондиломи).
Крайна преценка, отговорите на няколко лекари от града на баба ми и моя град: Излекуването на кондиломите е на 100%!
Това са думите на няколко лекари, цитирани!
Хайде сега ако искате пишете нещо или питайте ...

ПП: това е което ми каза кожно-венерическия доктор в "Ел Масри" и гинеколожката в "Ел Масри" !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
Re: Обяснение, допълнение за Кондиломите
    #652655 - 18.02.2005 23:59 [Re: Raggio di Sole]

моля те сложи линк поне кьм другата тема "Кондиломи" там сме писали много и е много точна и полезна инфо.

Някой неща тук който си писала са неточни а аз вече сьм писала много по вьпроса в другата тема, не виждам смисьл пак да се пишат и тук.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#652820 - 19.02.2005 03:02 [Re: Maggie]

Пиша ги, за да доуточня за този така "ГАДЕН" вирус, който май се оказа не толкова гаден и все пак можеш да се отървеш веднъж завинаги от него, освен ако пак не се заразиш...
Това са коментарите на лекарите,последните 3 при които съм ходила, от които 2 ме лекуваха успешно! Сега нямам кондиломи от 2-3 месеца и цитонамазката ми показва добър резултат, демек нямам вътре нищо, а от 2-3 месеца не бях ходила на лекар... => предпоследната ме е изгорила добре! И тя както последните двама (гинеколкожката и кожно-венерическия от "Ел Масри") ми казаха едно и също за кондиломите..това, което съм написала тук => всичко останало, което сме говорили (поне от наша гледна точка, преценка, а не лекарска) не е валидно...е, само някои неща де...Самата гинеколожка от "Ел Масри" каза, че е видяла много неверни неща написани в интернет за кондиломите и ХПВ...и така седна да ми го обясни.. после ме прати на кожния за едни пъпчици по краката ми (които били от косъмчетата като растяли след бръснене..възпаление) и го питах и него да ми обясни на нормален и разбираем език за тези кондиломи и вируса и той потвърди, каза същото...
За какъв линк говориш ти, нямам никакъв линк, а направо инфо от лекари...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#652821 - 19.02.2005 03:07 [Re: Raggio di Sole]

Маггие от къде знаеш, че тези неща са неточни, а другите са точни.. Аз съм по-склонна да вярвам на тези, които лекари с добри имена и работещи в добра поликлиника ми казват,отколкото на сайтове и лични преценки. Още повече, че това, че има доста хора, които след като са им се излекували не са им се появявали от 98 година или от 2 години и не са заразили други след това , се препокрива с инфото, което са ми дали...
Като (както вече съм написала) съм накарала и 1 приятел да пита в неговия град и ми каза,че лекарите, които е питал са казали същото - вируса и кондиломите се лекуват на 100%...
Сега при хората с раничка или с лош ПАП резултат е малко по-трудно и гадно...

Maggie
~The black rose~

#652833 - 19.02.2005 04:38 [Re: Raggio di Sole]

Имах предвид да се сложи линк кьм другата тема "Кондиломи" в която има много полезна инфо писана от мен и от други учасници.

Разбирам те, че много ти се иска да вярваш само на хубавите и положителни неща за този вирус.
Споменавала сьм и преди,лекарите лекуват кондиломите който са причинени от вируса но вируса не се лекува. Може да си имала само един пьт кондиломи и никога да не се появят след това както и обратно постояно да ти излизат (двете крайности) това зависи най вече от имунната ти система и от други фактори.

Това ще да е от мен по този вьпрос, инфо има колкото искаш из нета никьде никога не се споменава че вируса се лекува то е и нелепо като твьрдение, даже напротив а и моя опит с консултации с лекари специалисти поне 5/6 такива, всички са категорични в отговора по вьпроса дали се лекува вируса. Отговора е НЕ.

Мисля че всичко което една жена би трябвало да знае като обща инфо е написана в Кондиломи и е чудесна като база за да може да се питат по конкретни вьпроси лекаря.

Ти си поеми малко вьздух успокой се, не е толкова страшен.
Моя сьвет кьм теб е почети повече по вьпроса, ще ти помогне да разбереш нещата по добре.

--------------------
----------------------

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
    #653366 - 19.02.2005 17:38 [Re: Raggio di Sole]

А какво е това кондиломи ?

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#653367 - 19.02.2005 17:39 [Re: Maggie]

Маггие:
За кой по-точно вирус говориш? За този на кондиломите или изобщо за ХПВ? Има голяма разлика!
Виж аз взимам много под внимание лошите новини, отколкото добрите ще се отнася до здравето и не го казвам горното, защото така ми се иска да вярвам, а защото не 1 лекар го казах. ДЪРЖА ДА ПОДЧАРТАЯ това! Казаха го няколко лекари!!!! И то от различни места!
Вируса на кондиломите е в самите кондиломи!!!! Разбираш ли го това??? Той се намира в епителя! Проявява се с и в тези кондиломи! От епителя излиза на повърхността с връхчетата на кондиломите! Изгориш ли тези кондиломи на повърхността и до дълбочината, където е вируса в епителя, няма вирус. Ако са добре "почистени" тези кондиломи (да не е забравен даже 1 мъничък) няма от какво да се притеснява човек и вируса го няма (защото е в епителя пак ще го кажа и не е в цялото тяло, в кръвта или нервните окончания както при херпесе, който периодично се проявява).
При раничка на шийката, ако не ти я изгорят, то винаги ще ти се появяват кондиломи, няма начин!!!! А пък ако ти я изгорят и все пак не са те изчистили добре отвътре и/или отвън, то пак ще ти се появяват!
ДОБРЕ, хайде като според теб не се лекува, как ще обясниш ТОВА:
1 ПРИЯТЕЛКА МИ СПОДЕЛИ, чЕ БИЛА БОЛНА ОТ ТЕЗИ КОНДИЛОМИ 98 Г. ИЗЛЕКУВАЛА ГИ В ПРОДУЛЖЕНИЕ НА 6 МЕСЕЦА. СЕГА СМЕ 2005 ГОДИНА. МОГА ДА ТИ КАЖА, чЕ 2003 И 2004 ТЯ БОЛЕДУВАшЕ!!!!!! ХОДЕшЕ НА РАБОТА И ПОВРЪЩАШЕ В ТОАЛЕТНАТА ОТ ГРИП НА ВСЕКИ 5 МИН., ПИЕШЕ чАЙОВЕ, ВИЕШЕ Й СЕ СВЯТ (ГАРАНТИРАМ, ЧЕ НЕ БЕШЕ БРЕМЕННА). БЕШЕ ПАРЦАЛ!!!!!!!! ЗАЩО ТОГАВА НЕ Й СЕ ПОЯВИХА НА НЕЯ? ИМУННАТА Й СИСТЕМА ОЧЕВИДНО Е БИЛА В СРИВ НАПРАВО!!!
Хайде сега по твоята логика го обясни това? Нали уж зависило от имунната система и вируса не можел да се убие, тогава как става това?
Според мен, зависи какви кондиломи имаш (знаеш,че има разновидности, мисля 2 вида,ама не съм сигурна) и специално тези, могат да се убият...и самия вирус!
Както каза и жената "Има различни вируси, този може да се убие,защото се намира в епителя.Веднъж добре изгорени до епителя,самите кондиломи и вируса ги няма. Но ако не си попаднал на добър лекар и не те е изчистил добре, дори 1 мъни4ко да остане, пак се появяват и си мислиш,че няма оправия. Явно лекарката, при която си ходила е била много добра, защото ПАП ти показва, че нямаш вътрешни кондиломи, а и външни нямаш"

Maggie
~The black rose~

#653944 - 20.02.2005 01:26 [Re: Raggio di Sole]

чакай чакай ти бьркаш нещата раничките нямат нищо общо с кондиломите различни тип вируси ги причиняват от групата на HPV, мога да ти кажа кой от тях кое причиняват но смисьл няма.

Цитат:

За кой по-точно вирус говориш? За този на кондиломите или изобщо за ХПВ?

те са от групата на HPV.

Цитат:

Вируса на кондиломите е в самите кондиломи

това твьрдение е невярно.

Ох мила, аз сьм дотук трябва да излизам а и намирам този спор за излишен

Много от нещата и от горния ти постинг не са точни, но който иска намира който има проблем да го решава по най добрия начин по който той може.

Успех и здраве на теб ти желая

--------------------
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#653952 - 20.02.2005 01:50 [Re: Maggie]

Оффф, знам че кондиломите са 1-я от видовете вируси от група ХПВ...попитах дали говориш специално за кондиломите или общо за групата вируси ХПВ... няма значение , остави!

ДОБРЕ, като е невярно твърдението НА ЛЕКАРИТЕ (защото не съм си го измислила), кажи ми къде е вируса??????? В нервите?????? Да, ама не! В кръвта?????? Да, ама не! Тогава?

ПП: очаквам също толкова сигурен отговор както твоите постинги... обясни ми къде е вируса тогава и да видим дали се лекува или не...

Maggie
~The black rose~

#654014 - 20.02.2005 06:15 [Re: Raggio di Sole]

смятам че познанията по вьпроса ни са на различни нива и затова оставям полето в форума на теб. между другото и в Бьлгария сьм говорила ако ти имаш повече вяра на нашите.
не бях очарована от това което научих в Бьлгария но то е друга тема.

парадираш постоянно какво лекарите са ти казали, не забрявай че аз не сьм говорила с маймунките тук
но не твьрдя че няма нещо което те не знаят.

Пьрвото нещо което ми прави впечатление при твоите коментари е категоричноста, медицината особено в тази област се развива много, правят изследвания постоянно в страни който имат тази вьзможност да го правят ( за сьжаление Бьлгария не мисля че е една от тях)изказванията никога не са крайни както ти се изказваш. Има страшно много случай например в който медицината не може да обясни зашо е така, вьпреки че имат достатьчно факти да докажат защо не би трябвало да е така.

Бьди скептична кьм всички категорични изказвания специално що се отнася за HPV virus.

би ми било приятно да дискутирам с човек който действително е запознат с нещата за да мога евентуално и аз на науча нещо ново, мога да задьлбоча сьс специфични вьпроси и да споделя аз какво знам и да се допьлваме но на този етап мисля че е излишно.

А ти ако действително искаш по подробно да се занимаваш с този вьпрос и какви са последните открития трябва доста да се поразровиш да четеш да видиш някьде имало ли е конференции по този вьпрос т.е. дни и дни занимание и четене в интернета, свьржи се с хора на който това им е работата. Навремето аз ходих в един медицински гинекологичен форум кьдето много неща се дискутираха от хора който разбират.

Цитат:

Да, ама не! В кръвта?????? Да, ама не! Тогава?

вируса е в самата клетка. и не е само в клетките кьдето са избили кондиломите затова не е вьзможно с изгарянето на тях да премахнеш вируса.

е аз бях до тук.

П.П.
Радва ме твоя интузиазьм продьлжавай в сьщия дух, уважавам хора като теб.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (20.02.2005 06:53)

Maggie
~The black rose~

#654016 - 20.02.2005 06:59 [Re: Raggio di Sole]

Цитат:

защото ПАП ти показва, че нямаш вътрешни кондиломи, а и външни нямаш"

оо и последно уточнение Papsmear не е изследване за кондиломи вьобще, той не детектва за тях както ти споменаваш по горе.

cheers from me

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (20.02.2005 07:00)

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#654055 - 20.02.2005 09:46 [Re: Maggie]

ПАП показва дали имаш видоименени клетки - нямам => няма кондиломи... Ако имах щеше да потвърди 4е имам видоизменени клетки , демек едно и сащо е!... другото и гинеколожката ме прегледа и нямам... Така, 4ееееее....
От къде знаеш, 4е не съмс е ровила в нет-а,м ? Ровила съм се и то много, като побъркана! И между другото то4но това ми каза гинеколкожката "4ела съм толкова глупости по интернет и неверни неща и хора, които са дискотирали и ти казвам не дей да вярваш на вси4ко, което пишат!" така 4еееееее... И колкото до нея, тя е учила и практикувала извън България, така, 4е опитът й е равностоен на вси4ки останали извън БГ, т.е. не е смотана, както тези в БГ, което впро4ем илиза, 4е е така от думите ти. Не 4е не съм съгласна, ама мога да кажа, 4е има и много добри лекари тук!!
И казваш се намира в самата клетка, аз питам в КОЙ ТОЧНО ТИП КЛЕТКА, защото те се делят ...
Кажи ми ти, как двама, 4е и пове4е лекари ми казват без да знаят един за друг едно и също за кондиломите, след като не са прави? Уф малко тъпо го формулирах въпроса, сори! Зарежи!
Аз си знам тази информация имам и живи доказателства за тази информация, така 4е мисля, 4е наистина е добре да спрем до тук! Като отида в Италия и там ще ходя на лекар,кажат ли ми, 4е се лекува, е , тогава ще ти пиша да ти кажа "Не, Магие, не си била права!"

Maggie
~The black rose~

#654170 - 20.02.2005 11:37 [Re: Raggio di Sole]

Използвай времето си по пьлноценно в Италия, не се обременявай повече. Виж снимки от Италия може да постнеш.

--------------------
----------------------

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #654307 - 20.02.2005 13:21 [Re: Raggio di Sole]

KOito smenia 4esto partniorite ima goliam chance da pipne kondilomi i Nikoga da ne se otturve ot tiah.

Tova ne ozna4ava,4e ste umre.

Za poznatata ti i neinite simptomi,njamat mnogo obshto s virusnata infekcia.

Dori i da ima lekarstvo sreshtu HPV,znaite,nikoi i nikoga njama da go kaje na obiknovenia,posmurten 4ovek,zashtoto prosto njama smetka ot vasheto izlekuvane!!!!!

Taka,4e kakvo sa vi kazali njakolko lekara,moje da go izhvurlite v kofata.Te vsi4ki vi se smeiat kato izlezete ot kabineta im.

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#654800 - 20.02.2005 19:27 [Re: Отто]

Първо: Ти пък от къде знаеш дали съм ги сменяла и с колко мъже съм спала! Искаш ли сега да те изненадам, м? Ако искаш ще ти кажа на ли4на бележка да видим дали си ги сменям или май не,защото търся точен човек, а не да се хвърлям на всеки, който отговаря донякъде на очакванията ми... АЗ ИСКАМ, АЗ ТЪРСЯ и С ТРОХИЧКИ НЕ СЕ ЗАДОВОЛЯВАМ, НИТО ПРАВЯ КОМПРОМИС със себе си да бъда с някой, който не отговаря на моите изисквания!
ВИЖ КАКВО, КОНДИЛОМИТЕ НЯМАТ НИщО ОБщО СЪС СМЯНАТА НА ПАРТНЬОРИТЕ ! ТОВА СИ Е ВИРУС И ДОРИ И ОТ 1-Я ПЪТ, КОГАТО СИ СПАЛ С НЯКОЙ (ЗА СЕФТЕ) ПАК МОЖЕш ДА ГО ПИПНЕш, ДРУГОТО Е ПРЕДРАЗСЪДАЦИ!!!! АРЕ ДА ТЕ ПООБОРЯ МАЛКО- 1 МОМИ4Е СИ СМЕНЯ ПАРТНЬОРИТЕ КАТО НОСНИ КЪРПИЧКИ, НЕ ПОЛЗВА ПРЕЗЕРВАТИВ, АМА НЯМА НИЩО НАЛИ!! ТАКА ЧЕ, АРЕ СТИГА ГЛУПОСТИ! ЗАВИСИЛО ОТ ТОВА ДАЛИ СМЕНЯШ ЧЕСТО ПАРТНЬОРИТЕ, ГЛУПОСТИ КОЛКОТО ИСКАШ! НАРИЧА СЕ КЪСМЕТ!!!!!!!!!!!!!!! ДАЛИ ЩЕ УДАРИШ БИНГОТО ИЛИ НЕ! КЪСМЕТ И ВЪПРОС НА ВРЕМЕ!
КОНДИЛОМИТЕ МОЖЕШ ДА СЕ ЗАРАЗИШ ОТ ТЯХ И БЕЗ ДА СИ ПРАВИЛ СЕКС, А ПРИМЕРНО ДА МУ ГАЛИШ ОНАЗ РАБОТА, КЪДЕТО СА МУ КОНДИЛОМИТЕ!
ПОНЕ КАТО НЕ СИ ГО ЧЕЛ ДОСТАТЪЧНО НЕ ГО КОМЕНТИРАЙ!
ЗА ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДСТАВЕТЕ СИ, ПОПАДНАХ НА 2 ТОЧНИ, КОИТО СА МЕ ЛЕКУВАЛИ И ЗА СЕГА Е УСПЕШНО! ДАЙ, БОЖЕ, И ЗА НАПРЕД ДА Е ТАКА, ДАЖЕ ДА НЕ СЕ НАЛАГА! А ЕДНАТА ЧИСТО И ПРОСТО ДАЖЕ НЕ СИ ВЗЕ ПАРИ ЗА СЕБЕ СИ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ МИ Е НАПРАВИЛА ПЪЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ! ТЯ ПОЗНАТА НА КОЛЕГА НА МАЙКА МИ! Е, ДА ВЯРВАМ ИЛИ НЕ!? МАЙ ДА, А!!!
ОТ КЪДЕ ПЪК ИЗОБЩО СТЕ СИГУРНИ, ЧЕ ВИЕ НЕ СТЕ ПОПАДНАЛИ НА СКАПАНИ ДОКТОРИ (ТЕЗИ, КОИТО СА СЕ ЛЕКУВАЛИ), КАТО ЧЕ ЛИ САМО ПРИ ВАС ИМА ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ! ОТ КЪДЕ ЗНАЕТЕ ИЗОБЩО, чЕ НЯМА НАМЕРЕН ЛЕК, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, чЕ ИНФОРМАЦИЯТА В НЕТ-А Е ОТ ПРЕДИ 2-3-4 ГОДИНИ, М? ОТ КЪДЕ ЗНАЕТЕ,ЧЕ ПЪК НЯМА НЯКЪДЕ ЛЕК, КОЙТО ВЕЧЕ ДА ИЗПОЛЗВАТ, М?!
МНОГО СТЕ СИГУРНИ ВСИЧКИ, ГОЛЯМА САМОУВЕРЕНОСТ, ГОЛЯМО НЕЩО! ВАША ГЛЕДНА ТОЧКА: САМО АЗ! САМО АЗ СЪМ ПОПАДНАЛ НА ТОЧНИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ!
Е, ОТ КЪДЕ ТАЗИ САМОУВЕРЕНОСТ?! НЕ СТЕ ОБИКОЛИЛИ ЦЕЛИЯ СВЯТ, ЧЕ ДА Я ИМЕТЕ, НЕ ЗНАЕТЕ ДАЛИ НЯМА ЛЕК! ИНФОРМАЦИЯТА СЕ БАЗИРА САМО НА НЯКАКВО СТАРО ИНФО ОТ ИНТЕРНЕТ (ТАЗИ ТАКА БОГАТА НА ГЛУПОСТИ И/ИЛИ ДРУГ ТИП ИНФОРМАЦИЯ ВИРТУАЛНОСТ) и някакви специялисти дето не знаете дали са такива... аре стига глупости! Няма сигурно,търси се, обикаля се, ако тряя 20 ще посетиш, ще съпоставиш, ще лекуваш и чак тогава ще кажеш със сигурност "да, има лек" или "да, няма лек"....

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #655074 - 20.02.2005 22:59 [Re: Raggio di Sole]

Тая тема не я следя, ама ми направиха впечатления главните букви, с които си писала. А също и това: "АРЕ ДА ТЕ ПООБОРЯ МАЛКО- 1 МОМИ4Е СИ СМЕНЯ ПАРТНЬОРИТЕ КАТО НОСНИ КЪРПИЧКИ, НЕ ПОЛЗВА ПРЕЗЕРВАТИВ, АМА НЯМА НИЩО НАЛИ!!"
Ми, ти от'де знаеш, че му няма нищо?

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #655180 - 21.02.2005 00:06 [Re: Raggio di Sole]

Pishesh vse edno si v puberteta...A moje i da si.

Sajaliavam,4e si se zarazila s tozi virus,vupreki,4e si izbirash partniorite.

Mojesh da mi se nervirash kooooolkoto si iskash,njama da se razsurdia.

Loshoto e,4e ti imash problema,a ne az,i ti pitash za reshenie,a ne az.

Taka,4e ne mislia,4e zaslujavash pove4e vnimanie i dori da znam neshto,edva li shte te zainteresuva,sled kato znaesh Vsichko po temata.

Maggie
~The black rose~

#655212 - 21.02.2005 00:49 [Re: Raggio di Sole]

Ти си много обьркана и наивна.

Недей да ни крещиш ако обичаш проявяваш голямо неуважение.
Живота ще те научи с времето дотогава чети и слушай какво ти се казва тази информация по принцип струва пари и време на хората който ти е дават.

--------------------
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655214 - 21.02.2005 00:53 [Re: friend]

Знам, защото си говорим, познаваме се и си говорим за тези неща...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655226 - 21.02.2005 01:03 [Re: Отто]

Не съм в пуберитета и не се държа като в пуберитета. Не крещя. Написано е с големи букви, за да подчертая това, която е написано...
Еми,да,аз го имам, ти явно го нямаш и може би затова си толкова спокоен, но една такава болест не бих го приела покойно, както може би и ти не би ако я имаше, не знам,зависи си от човека. Болно ми е, че го имам и също ще ми е болно ако недай Боже заразя някой! Тогава ще ми е наистина адски болно! А една такава мисъл те измъчва. Поне мен ме измъчва, защото не съм тази, която да решава "ти ще го имаш, ти няма да го имаш" и така да си го разнасям...Затова ми е болно! Макар да знам, че когато ги няма конд.-те не заразяваш ... но ако има 1 малко, което не си видял...кофти..
Другото, което е, че не питам за решение на проблема,а питам за инфо. за самия вирус, дали има начин за самия вирус да се махне или да не се проявява вече никога (сбих малко това, което искам да кажа) и ако има да го напишат,т.е. да кажат, че са чули, че има, какво са чули и т.н.
Това е!
За информацията - имам да, всякаква информация имам и варианти на отговори имам и това е лошото... не е 1, не са 2...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655232 - 21.02.2005 01:08 [Re: Maggie]

Цитат:

Ти си много обьркана и наивна.

Недей да ни крещиш ако обичаш проявяваш голямо неуважение.
Живота ще те научи с времето дотогава чети и слушай какво ти се казва тази информация по принцип струва пари и време на хората който ти е дават.

Уважавам хората много повече, отколкото може би си си направила представа от написаното тук! Това е истината и те (от реалния живот) го знаят! Знаят, че не съм враждебна, че не мразя, може да се нервирам, но не мразя, че уважавам, че не настъпвам без причина никога... и прочие. Няма да посвещавам отг. на това каква съм...
За "крещенето" вече обясних, че не е крещене, а начин да подчертая написаното...въз основа на това, че наистина не може да бъдем толкова сигурни, че няма, след като не сме говори с всички и сигурно е невъзможно... че не можем на 100% да вярваме, че наистина няма лек...че няма страна, в която да не са го открили и да не го практикуват, но все още да не е известен начина...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655235 - 21.02.2005 01:10 [Re: Raggio di Sole]

Объркана може и да съм, но е относно болеста,т.е. вируса . За наивност- не съм наивна, имам си винаги 1 наум и съм мнителна за някои неща,т.е. под съмнение са ми... но имам надеждата и вярата, че не може да е толкова лошо...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655246 - 21.02.2005 01:15 [Re: Raggio di Sole]

И времето ме е научило на много неща. Сблъсквало ме е с много трудни и сериозни моменти и този е единия от тях, единия от много. Разбираш ли? Просто много неща за малко години и от детска възраст,в детската градина... Но няма да се спускам в подробности!!!
Затова съм това, което съм сега, затова съм можела винаги да се изправя отново, затова ми казват, че съм силна и знаят, че ще се оправя с даден проблем, че съм смела, че мисля, че не съм за възрастта си , ами за доста повече... Не винаги, обаче, го показвам,т.е. си личи... зависи си...понякога думите написани тук се възприемат не в смисъла,който е вложил човека в тях..
Карай...

flyaway

Регистриран: 10.02.2005
    #655267 - 21.02.2005 01:47 [Re: Raggio di Sole]

Не мога да си обясня как искаш някой да ти даде информация по въпроса като всеки път, когато изрази мнение различно от твоето започваш с нападки и убеждения как само това, което ти казваш е вярно! Така със сигурност няма да можеш да си обогатиш културата относно кондиломите.И независимо колко вярваш на някой, който е с по-голяма компетенция от твоята, в случая лекар, имай в предвид, че и на тях никога не можеш да вярваш 100%. Затова бих те посъветвала да бъдеш малко по-толерантна към събеседниците си и да търсиш всякакви алтернативни източници на информация. Гарантирам ти, че тогава ще си дадеш сметка, че не си била достатъчно запозната по въпроса. Колкото повече се обогатяваш, толкова повече разбираш колко малко си знаел. И със сигурност няма да си толкова крайна в изказванията си... Айде със здраве.

Редактирано от fancy (21.02.2005 01:47)

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#655290 - 21.02.2005 02:47 [Re: flyaway]

Да, знам, че не можеш да вярваш на 100%, затова и съм написала темата,но тя е по-скоро ако някой е чул нещо различно. В този смисъл... Понеже имаше 1 друга тема за кондиломите и там е казано много и сега тук се преповтарят нещата, затова...
При все,че не вярвам на 100% едва ли бих вярвала и стремяла да лагам само моето мнение и най-вече, че само то вярно, изобщо че е вярно, де...
Колкото до информацията. Леле как съм се ровила и вече главата ми пуши аххаха ако мога така да го кажа. Даже майка ми вика да спра вече да търся информация, че може се побъркам по таз болест

drb
Нерегистриран

#655314 - 21.02.2005 05:39 [Re: flyaway]

Цитат:

в случая лекар, имай в предвид, че и на тях никога не можеш да вярваш 100%.

Chicho Doctor shtom kat kaje,
Mama s Kamfor da te maje,
Kriaskai mi togava
"Az sum zdrava,zdrava"

Observer999
Нерегистриран

#657771 - 22.02.2005 12:19 [Re: Raggio di Sole]

НЕ съм съгласен с теб и твоите доктори. Никъде в интернет не пише, че при изгаряне на кондиломите може да се отървеш от вируса на 100%. Това само по себе си е абсурдно.
Освен това докторите когато знаят, че болестта е нелечима и не могат нищо друго да направят по въпроса винаги лъжат, не само за кондиломите, а за много други неща които не са много опасни за живота. Не е нужно психически да те разтройват и да ти объркват живота заради факта, че носиш "почти безобиден" вирус.
Попадал съм на изследвания на клинични лаборатории и заключения на доктори от които става ясно следното.
Вируса HPV най-често се убива от имунната система. Това може да стане от 6 месеца до 2 години. Случва се обаче и лошия вариант, цял живот да си живееш с тоя вирус и да си заразна без да имаш обособени кондиломи по себе си. Образуването на кондиломи също зависи от имунната система.
Учените работят по лекарство против някой модификации на HPV, най-вече тези които предизвикват рак на матката. От прочетеното в интернет сигурно си разбрала, че HPV вируса има около 70 разновидности.
Вирус може да пипнеп не само със секс. Зараза може да се предаде от дрехи, ако мериш панталон който заразена е обличала преди теб примерно. Предава се и чрез допир (триене на кожа в кожа), за това презервативите не помагат.
Но такива случаи са много по-редки заради по силната защита която има кожата ти против зарази.
За тая твоята приятелка с безразборните връзки мога да кажа, че тя може да си е носител на HPV без да има кондиломи по себе си. Това не я прави по-малко опасна за партньорите си или за децата които би родила някога.
Това е от мен.

Maggie
~The black rose~

#657824 - 22.02.2005 12:45 [Re: Observer999]

с това мнение сьм сьгласна.

Цитат:

Вирус може да пипнеп не само със секс. Зараза може да се предаде от дрехи, ако мериш панталон който заразена е обличала преди теб примерно. Предава се и чрез допир (триене на кожа в кожа), за това презервативите не помагат.

хей недей внасяй паника и без това момичето се е стреснало много
по принцип може но веротноста е малка, това е най малкия проблем около този вирус

Само да спомена интересен факт. Работи се и има вече сьздадена ваксина в Америка която все още се доработва и се правят опити против пьрвоначалното заразяване на HPV вируса, разбира се той е предназначен за девствени момичета който не са имали никакьв контакт още, за другите не става.
Пишейки това се чудя дали ще важи и за мьжкия пол

Споменавам го като факт които сьм чела смятам че ще минат много години преди нещо такова да има ефект ако вьобще има такьв.

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (22.02.2005 12:56)

Maggie
~The black rose~

#657852 - 22.02.2005 12:59 [Re: Maggie]

е, направо една дипломна работа може да се защити от материала който сме дали по темата

--------------------
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#659173 - 23.02.2005 01:40 [Re: Observer999]

Мдааааам, това беше добро като изказване!!! Знаете ли, помолих 1 момиче да потърси информация по темата за самия вирус на кондиломите и да го преведе от английски на български. Значи последния абзац гласеше следното, което много наподобява това, което ти каза за имунната система, че сама може да се пребори и да убие вируса, но това е само 1 шанс... Та пишеше следното:
Ние препоръчваме да се направи т.н. генетични изследвания.
85% от потърпевшите от вируса на кондиломите (ХПВ) ще може евентуално тяхната система да се пребори с вируса и да го "изхвърли" от организма им. Другите 15%, обаче, ще го носят до края на живота си. Не се стряскайте, вирусът е заразен, когато налице са кондиломите. (Става дума за заразените, а не за заразоносителите)
Та, това, между другото, ми стана много любопитно!!!?

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#659176 - 23.02.2005 01:43 [Re: Raggio di Sole]

Точно това ми казаха да си направя - генетично изследване. И не знам...дали заради това са ме накарали - не знам!?

MAGGIE: Май, май си права, цяла дипломна работа можем да направим хихихихих ! Ей, ония път като ходих при лекарката и ...и й довършвам мисълта, която е започнала хехех и тя само ми вика "Ами аз да те взема напрао 1 консултант! "
Смяяяяяяятай...!!!! Та, затва викам, че добре го каза с дипломната работа...

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#659182 - 23.02.2005 01:50 [Re: Maggie]

Цитат:

Само да спомена интересен факт. Работи се и има вече сьздадена ваксина в Америка която все още се доработва и се правят опити против пьрвоначалното заразяване на HPV вируса, разбира се той е предназначен за девствени момичета който не са имали никакьв контакт още, за другите не става.
Пишейки това се чудя дали ще важи и за мьжкия пол

Споменавам го като факт които сьм чела смятам че ще минат много години преди нещо такова да има ефект ако вьобще има такьв.

Абе и аз четох, че открили кое с кое взаимодействало и че били на път да открият ваксината. Това го четох,побликувано от Май 2004 година, само че не знаех, че вече са го открили. Е, те след като са намерили ваксина, значи, че на 90% ще открият и как да спрат вируса -> да го убият. Ако е вярно,че са намерили ваксината... Е, да, да не забравяме, че засега било само в Америка това... Смятай народа като полудял ще си слага инжекции. Те нали там са хиляди болните. После ще тръгне по пазара, ама на една "красива" цена!!!!

Maggie
~The black rose~

#659221 - 23.02.2005 03:06 [Re: Raggio di Sole]

може много да се пише за различните превантивни мерки както и изследвания и всичко ама всичко опира до пари и бизнес.

Мальк пример ще ти дам тук в Австралия Pap Smear теста се субсидира от дьржавата т.е. не го плащат жените както споменах по нагоре има и друг тест който е Thin Prep който поради различния начин и сьхраняване на клетките го дават като по точен и надежден НО има едно но дьржавата не го плаща ако го искаш ти се бьркаш от джоба защо, защото смятат че тази ехтра доза точност не заслужава парите който трябва дьржавата ехтра да плати, т.е. няколкото повече живота който могат да спасят не са достатьчни да компенсират разходите. Какво ще кажеш за това, има и друг тест който е да открият дали си носител на вируса него дори не го и препорьчват та камо ли да го плащат защо, защото ще сьздадят паника между хората има много жени който го имат вируса но нямат никакви прояви и тьй като няма лечение против вируса само ще предизвикат паника и главоболие между такива жени.

Всичко опира до парите и манипулация на населението.

--------------------
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#659282 - 23.02.2005 08:09 [Re: Maggie]

То, ако е до парите само ще ги намеря и ще ги дам, изобщо не ме интересуват, както и семейството ми ще предпочете да се бръкне в джоба, отколкото да страдам цял живот, дали от психическо натоварване, заради мисълта да живееш с този вирус или дали заради рак...
Но ти не коментира въпроса, т.е. това, което хората са дали като проценти и това, което по-горе чвека е написал, т.е. че имунната система може сама да (успее да) се пребори с вируса и да го "убие" един вид.
Какво би казала за това?
Ще позная ли, ако предположа, че ще кажеш, че е манипълация ? Или че е невъзможно?

ПП: Аз да си кажа...не е нападка, нито на контра нещо не го приемай като такова. Казвам го, защото явно съвсем различно ми се разбират думите, когато са написани, отколкото ако ги кажа същите, само че лице в лице, т.е. на живо. И с риск да се отклоня от темата...ето там е проблема на форумите и на виртуалия свят! И вече взех да се дразня, когато стане така !

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#659290 - 23.02.2005 08:25 [Re: Observer999]

Цитат:

Попадал съм на изследвания на клинични лаборатории и заключения на доктори от които става ясно следното.
Вируса HPV най-често се убива от имунната система. Това може да стане от 6 месеца до 2 години.

Ето, това е интересно за дискутиране и като цяло, е интересно за мен самата да разбера по-точно по въпроса. Може ли и кога разбираш, ако имунната ти система го е убила вируса? Трябва да престанат да се появяват кондиломите и следователно докато изчезват и се появяват, значи, че си живурка вирусчето и си действа или чрез тестовете се разбира дали имунната ти система се е справила с вируса?
От написано, което съм цитирала, значи, че фактически самия вирус може да се убие, но не от хапчета или нещо подобно, а от самата имунна система и затова казват, че имунната система играе много голяма роля и затова тя трябва да се засили, поради цитираната причина, така ли?? Или пак съм в грешка?! Ако е така, значи предните неща, които съм разбрала оттук-оттам за имунната система и влиянието й върху болеста са били грешни.

Maggie
~The black rose~

#659303 - 23.02.2005 08:47 [Re: Raggio di Sole]

Цитат:

т.е. че имунната система може сама да (успее да) се пребори с вируса и да го "убие" един вид.
Какво би казала за това?

да, може да се пребори имунната система за колко време си е чиста спекулация. Другия вариант който се спряга че организма си изгражда имунитет кьм някой от вирусите с времето.

Няма как да се докаже дали човек се е отьрвал изцяло от вируса но ако нямаш прояви на кондиломи какьв ти е проблема

Едно е сигурно че единствено имунната система може да се справи с него няма хапчета или операция която да е свьрши тази работа, като всеки друг вирус.

но едно бьди сигурна почне ли някой лекар да ти прави категорични изявления от сорта 100% се лекува или нямаш кондиломи нямаш вирус знай че познанията му са ограничени по вьпроса.
Впечатли ме с тези категорични отговори който си успяла да получих аз години не успях един категоричен да откопча от нито един лекар или пьк из инфото което сьм изчела, а колко се опитвах ако знаеш и се дразнех дори че лекарите не могат да кажат нищо с сигурност.

--------------------
----------------------

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#660862 - 23.02.2005 22:18 [Re: Maggie]

Да и мен ме надразниха докторите, че не могат 1 нещо на 100% да кажат и това ме изнервяше, и все търсех 1 точен, ясен и окончателен отговор!
За имунитета към вирусите...ХА! Че нали имало умунитет към шарките (поне доколкото си спомням), ама няколко пъти боледувах от шарки преди години. Така че съм съгласна, че за вирусите няма имунитет или по-скоро ми е съмнителна таз работа.
Колкото до вируса на кондиломите, за него знам, че няма имунитет и всички го казват. Те и затова викат, че ако спиш отново със заразен пак ще ги прехванеш....
ДОБРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Значи в крайна сметка стигнахме до общо съгласие и до 1 общо мнение - Имунната система може да убие вируса, да се справи с него. Евала!!!! Хахахахах Радвам се, че всички стигнахме до това мнение, наистина!!! То уж и "специалистите" го казват, ама друго си е помежду си да стигнем до това заключение и да сме съгласни всички с него.
Еми, к'во , ще се набухам с хапове за имунната система и чиста работа :РРРРррРРРР хехехе То вече съм се натровила, ако трябва да бъда честна... 4 опаковки Изопринозин и 1 Саменто....

Значи, все пак, по-рано, наистина, не съм разбрала правилно изказванията за имунната система. Е, благодаря Ви, сега за това, че ме накарахте да разбера за имун. с-ма !!!
Доста голяма каша ми беше в главата! Сега ми се поподредиха нещата в "тиквата", за което ви благодаря още веднъж!

Raggio di Sole
Innamorata nella vita

#660873 - 23.02.2005 22:24 [Re: Raggio di Sole]

Ти МАГГИЕ как си сега? Всичко е наред, нали?

Maggie
~The black rose~

#661022 - 24.02.2005 00:37 [Re: Raggio di Sole]

Цитат:

Ти МАГГИЕ как си сега? Всичко е наред, нали?

Аз винаги сьм била наред,
Ти ми се струваше доста сконфузена от толкова много инфо което си чела и просто имаше нужда от малко време да е подредиш в главата си.

споко, живей си живота и си носи новите дрехи както се вика.
Кьсмет и здраве ти желая!!!!

--------------------
----------------------

Нерегистриран

#1459924 - 07.10.2006 11:54 [Re: Raggio di Sole]

Tozi virus moje li da se hvane ot basein, i ako da dali tamponite pomagat da ne go hvanesh. Zashtoto znam 4e ot basein se hvashtat vsiakavi gadosti.
No tova e sporta s koito se zanimavam.

Predvaritelno Blagodaria za otgovora.

Нерегистриран

#1516732 - 15.11.2006 18:58 [Re: Raggio di Sole]

ne mi iasno, kak se zaraziavash, vazmojno li e priatelkata mi da me zarazi - samo da uto4niq, 4e az sam jena.
Ili tozi virus se predava samo pri normalna vrazka.

Predvaritelno Blagodaria za mnenieto?

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1516938 - 15.11.2006 22:11 [Re: Raggio di Sole]

Цитат:

лигавицата на матката

i kak po-to4no se izgarqt tezi deto sa v matkata???
male, kato ne znae6 po-dobre ne pi6i gluposti, molia te...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Нерегистриран

#1518848 - 17.11.2006 00:54 [Re: Raggio di Sole]

Цитат:

И казваш се намира в самата клетка, аз питам в КОЙ ТОЧНО ТИП КЛЕТКА, защото те се делят ...

HPV e ДНК вирус които се интегрира в генома на клетките от герминативния слои. От този слои водят началото всички сквамозни клетки, така че вируса се реплицира както се реплицират клетките. В цервикса сквамозния епител се замества от секреторния епител на ендоцервикалния канал. Тази смяна е постепеннта и областа в които има преходен епител секреторен сквамозен се нарича Трансформационна зона или сквамозна метаплазия. Това е областа която HPV обича наи-много и това е областа от която се прави ПАП натривките.

дрб

Нерегистриран

#1518852 - 17.11.2006 01:00 [Re: Raggio di Sole]

съжалявам че трябва да попитам пак..кондиломите къде са: цервикални, лабиални или пери-анални ?
дрб

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1518993 - 17.11.2006 08:54 [Re: Observer999]

Към дрб
Дали те разбра какво написа?

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Maggie
~The black rose~

#1519003 - 17.11.2006 09:01 [Re: Observer999]

Цитат:

Tozi virus moje li da se hvane ot basein, i ako da dali tamponite pomagat da ne go hvanesh. Zashtoto znam 4e ot basein se hvashtat vsiakavi gadosti.
No tova e sporta s koito se zanimavam.

Боже, защо е измькнахте от архива тази тема, тя е от февруари 2005 година. Нова тема може би беше по удачно.

--------------------
----------------------

Maggie
~The black rose~

#1519009 - 17.11.2006 09:05 [Re: deputatkata]

Цитат:

Дали те разбра какво написа?

Едва ли????

По неприятното е че ДР Б можеше да обясни и по простично това което е написал не виждам голям смисьл от тази вид показност.

--------------------
----------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1519073 - 17.11.2006 09:38 [Re: Maggie]

Това е негов маниер на изразяване.
Не можем да изискваме от всички да пишат разбираемо за не-медици.
Както има и обратния вариант - много често, когато го напишеш на достъпен език те обвиняват в некомпетентност.

Maggie
~The black rose~

#1519150 - 17.11.2006 10:22 [Re: Dr.G]

Dr.G,

Разбирам, но това не е форум за медици и ползата е никаква в такива случай когато тьрсещия инфо не разбира постинга.

Както и да е аз нямам проблем с това просто споделих впечатлението си в случая.

--------------------
----------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1519319 - 17.11.2006 12:25 [Re: Maggie]

Съгласна съм.

Но...
Как да променя нещата?

Нерегистриран

#1519599 - 17.11.2006 15:21 [Re: Maggie]

Не разбирам какъв отговор очаквате на въпроса " Кои клетки биват инфектирани от HPV". Няма начин да ви отговоря просто..защото няма просто. Дадох ви информация имате интернет, има книги сега знаете какво да прочетете. Или искате да ви го сдъвча, смеля и повърна готово смляно и пак няма да ви хареса..еми ще се потрудите малко..

дрб

Maggie
~The black rose~

#1520543 - 18.11.2006 07:42 [Re: Observer999]

моля те недей поврьща

нищо не сьм искала/питала теб, ти се обьрка май.
на мен каквото ми трябва си го намирам

--------------------
----------------------

Anonimen123
неориентиран

Регистриран: 24.02.2009
    #2315251 - 24.02.2009 00:32 [Re: Raggio di Sole]

Zdraveite! Imam samneniq 4e sam se zarazila s kondilomi zashtoto okolo otvora na anusa si imam stramni obrazuvaniq, i sled kato pro4etoh dosta ne6ta po vaprosa si mislq 4e nqma kakvo drugo da e i to to4no na tova mqsto. Az gi imam ot izvestno vreme, no v na4aloto misleh 4e sq nqkakvi stranni papki koito sa izleznali na neobichaino mqsto. Za moe 6astie ne sa se razprostranili drugade i ne sa uveli4i li razmerite vapreki 4e sam gi zabelqzala predi dosta meseci, no poradi neznanieto si za takiva vid obrazuvaniq ne im obyrnah vnimanie. Interesno mi e oba4e, 4e ot kakto sam gi zabelqzala bqh bolna vednag ot grip i te ne se promeniha, vazmogno li e tova? Moge li da mi prepora4ate nqkoi dobar lekar ili nqkoe dobro lekarstvo?

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#2315450 - 24.02.2009 09:21 [Re: Anonimen123]

Отиваш на кожен лекар, той знае как и има с какво да ти ги излекува.
Самолечение в този случай не се препоръчва по една проста причина - обикновено се тушират вещества, които ако попаднат на здрава кожа е възможно да ти създадат повече проблеми, от колкото си имала преди това.

anonimen89
неориентиран

Регистриран: 02.11.2012
    #2975154 - 02.11.2012 16:42 [Re: Observer999]

Моля ви, кажете ми възможно ли е заразата да става и по битов път, например от ползването на обща тоалетна?

--------------------
"Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има живот вечен"

Йоан 3:16

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#2975375 - 03.11.2012 07:54 [Re: anonimen89]

Някои твърдят, че може, но аз не съм убедена.

anonimen89
неориентиран

Регистриран: 02.11.2012
    #2975470 - 03.11.2012 15:19 [Re: Dr.G]

Много благодаря за отговора!
Надявам се наистина да не може, защото ако може, това означава, че този вирус мутира все повече и повече, защото нали уж само по полов път може да се зарази човек, а се оказва от практиката, че не е само по полов път. Защото има случаи на хора, които изобщо не са имали полов контакт, нито да се докосвали до интимни части на заразен партньор и пак имат проблем с генитални брадавици. Ужасна работа наистина...

--------------------
"Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има живот вечен"

Йоан 3:16

patetogeri
неориентиран

Регистриран: 07.11.2013
    #3106869 - 07.11.2013 17:06 [Re: anonimen89]

За първи път пиша във форума и не знам дали съм уцелила мястото, където да го напиша, защото дадох ''отговори'' на последния коментар. Както и да е надявам се да съм уцелила.
Днес бях на лекар, защото имах странни пъпчици по срамните устни 2 или 3 на брой. Лекарката ми каза, че са кондиломи и ми изписа крем с който да се мажа и наистина се надявам да се махнат скоро. Въпроса ми е следния .. имах сериозен приятел от почти година и само с него съм имала сексуален контакт и сега, когато се появиха кондиломите гинеколожката ми каза, че се предават само по полов път а момчето няма нищо, тогава как съм се заразила? По всички форуми, които четох не намерих такъв въпрос. Да приемем, че той ме е заразил след като е имал контакт със заразена, но без той самия да има пъпчици, възможно ли е това? И след като се излекувам, когато правим секс аз ще се заразя ли отново? Може би съм твърде незапозната с темата, но ми се струва твърде странно. Имам позната, която също имаше кондиломи, като е водила полов живот само с един мъж, който няма пъпчиците и след като тя се излекува продължиха да си правят секс, но тя не се зарази отново.
Не знам какво да прави приятеля ми и има ли опасност за него или аз съм се заразила не по полов път а по някакъв друг начин и възможно ли е това?

Благодаря предварително

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#3107093 - 08.11.2013 10:32 [Re: patetogeri]

Кондиломите са резултат с инфекция с някой от щамовете на т.нар. папилома-вирус, или още HPV-инфекция. Има много видове HPV, някои от тях са отговорни за кожни папиломи, брадавици, кокоши тръни... а други се предават при сексуален контакт и се разполагат в областта на половите органи.
Докато не се излекуваш - секс с презерватив или никакъв секс. След това - никой не може да ти каже дали ще се появят отново или не и дали партньорът ти е бил заразЕн.
Вариант да се търсят антитела или антиген на вируса е твърдо скъпо удоволствие и не носи никаква информация, освен ако не си решила да го хващаш в изневяра. (и това не е сигурно )

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26740

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.176 seconds in which 0.146 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.