ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
За seaman :) - Ирландски вълкодав (ирландска хрътка)
    #672888 - 03.03.2005 22:16

Ирландия, № 160 по МФК; вис. холка: мъжки над 80 см, женска над 71 см; тегло: мъжки 54,5 кг, женска 41 кг

Произход. Древна порода, която се смята за национална в Ирландия. Счита се, че кучетата от тази порода са попаднали на Британския остров заедно с древните келтеки племена около 279 г. пр.н.е. Тези кучета били използвани само за преследване на вълци, за което свидетелстват многобройните легенди от келтеки и ирландски произход. Най-популярната от тях е за кучето Хелерт, което английският крал подарил на Уелския принц през 1210 година. Веднъж принцът отишъл на лов и оставил малкия си син да бъде охраняван от верния Хелерт. Когато се върнал у дома, принцът забелязал, че муцуната на кучето е окървавена и помислил, че то е разкъсало детето. Извадил меча си и го съсякъл. Едва тогава съзрял умъртвения от Хелерт вълк и чул приятния шепот на сина си. Разкаяният принц заповядал да се издигне паметник на спасителя на сина му - вълкодава Хелерт, чието име се споменава повече от век. Всъщност породата ирландски вълкодав има действително двехилядна история. В средата на XIX век, с намаляването на вълците на Британския остров, започнали да изчезват и кучетата вълкодави. Тази ценна порода била възродена от ирландския селекционер Джордж Греъм, който през 1885 г. разработил нейния стандарт.

Екстериор. Грамадно, внушително и импозантно куче, с отлично развита мускулатура и силно и здраво, но елегантно телосложение. Главата е дълга, с мощни челюсти, муцуната е издължена и умерено стеснена в края. Ушите са малки и висящи. Под косместите вежди се забелязват светли очи. Крайниците са добре замускулени, успоредно поставени, с умерено големи и овални лапи. Опашката е дълга, средно дебела, покрита с гъсти косми; обикновено се носи отпусната надолу, леко завита нагоре в края. Космената покривка е дълга, груба и твърда. Окраската е сива, черна, червеникава, тигрова, чисто бяла, бледожълта, често с тъмна лицева маска, а може да бъде и всякакъв друг цвят.

Качества и предназначение. Ирландският вълкодав има леки и стремителни движения и горда походка. Той е смело, издръжливо и много предано куче, особено ласкаво и обичащо децата, за които е идеалното куче бодигард и компаньон.

СНИМКИ ТЪРСЕТЕ В ИНТЕРНЕТ

АКО ИСКАТЕ ДА СИ ПОРЪЧВАТЕ НОВИ ПОРОДИ СЕГА Е МОМЕНТА

"Енциклопедия за кучето"
Венелин Денков - готин тип михихихихихи

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
seaman
четящ

Регистриран: 03.01.2005
От: ВАРНА
Re: За seaman :) - Ирландски вълкодав (ирландска хрътка)
    #673232 - 04.03.2005 10:05 [Re: зооманиак®]

Благодаря ти , трогнат съм от вниманието , затвърждава ми се мнението за тях че са супер кучета . Въпреки че сякаш много се влияя , като прочета някъде нещо за някоя порода и ги харесвам всичките

зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
    #673551 - 04.03.2005 17:13 [Re: seaman]

Има такова нещо.....

irishwhiskey
неориентиран

Регистриран: 27.10.2009
От: Пловдив
    #2491687 - 28.10.2009 00:06 [Re: зооманиак®] Прикрепен файл (136 тегления)

След няколко години ,ще се вкл.по темата и аз като собственик на чифт ирландски вълкодава+1 женска внос от Русия.Казват се Конан ,Лейди и Береника ,клубни,родословни,титоловани .....Имаме си и рег,развъдник +саит ,но темата тук е за самите кучета в същност ,,Е ще отг. на всички въпроси ,,,

--------------------
www.irishwolfdog.com

irishwhiskey
неориентиран

Регистриран: 27.10.2009
От: Пловдив
    #2789999 - 03.05.2011 11:41 [Re: irishwhiskey] Прикрепен файл (98 тегления)

Очакваме кучило през май2011,родословни,титоловани,клубни кученца! от мама: PHILIPOPOLIS РERVAYA LADY-INTCH,BG,RO,GR,GEO,SRB.MNE,MK,MOL,CLUB,BALKAN,GRANDBG,BIS,CRUFT'S QUALIFIK.и татко:KONAN VARVAR-INTCH,BG,RO,GR,GEO,SRB.MNE,MK,MOL,CLUB,BALKAN,GRANDBG,2XBIS,RBIS,20XBOB,EURODOG-3TH,EUROSPECIAL-CAC,WORLDDOG SPECIAL RCAC.

Редактирано от irishwhiskey (03.05.2011 11:44)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3782

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.