ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
От: Варна
Печки "Дипломат"
    #686693 - 13.03.2005 19:30

Знае ли някой нещо за готварските печки "Дипломат"? Чудя се дали мога да им се доверя. Произвежда ги варненската фирма Елдоминвест. Става дума за комбинираните с газ. Ето малко характеристики, че на мен тези цифри нищо не ми говорят: Елдоминвест

И гледах, гледах, ама не видях разлика между модел 211L и 212 L.
Хврълила съм им око заради компактните им размери, че в мойта малка кухня една вградена печка ще ми отнеме доста пространство от и без това оскъдното място.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Benny
хммм..разбери сам..

Регистриран: 16.04.2004
От: брега на морето...
Re: Печки "Дипломат"
    #689624 - 15.03.2005 16:10 [Re: Vali]

Хмм...наистина няма видими разлики ..поне според описанието

NISS
емоционална .....

Регистриран: 27.10.2004
От: in the middle
    #699810 - 22.03.2005 10:50 [Re: Benny]

имам печка Дипломат от половин година хубава е като дизайн и качество няма да съжаляваш

Vali
делфинче

#700917 - 22.03.2005 21:04 [Re: NISS]

Благодаря ти!

mozarela
новак

Регистриран: 12.02.2005
    #702821 - 23.03.2005 20:35 [Re: Vali]

И аз имам такава печка,но не е с керамичен плот.Нямам никакви проблеми.Тази която си избрала е добра защото се чисти по лесно.

d_avramov
неориентиран

Регистриран: 11.04.2005
    #729632 - 11.04.2005 17:40 [Re: mozarela]

Аз също съм си набелязал такава. Според мен са добро решение, защото са компактни, 2 котлона са напълно достатъчни, а фурната е по-малка и манджата ще става по-бързо

Vali
делфинче

#730093 - 11.04.2005 22:46 [Re: d_avramov]

Бях си ги харесала, ама ме разубедиха набързо(особено след една изчерпателна лекция на любезен продавач-консултант, който само дето не сготви пред мен) препоръчаха ми, ако ще си купувам печка да си взема от вградените, а котлоните отделно - щото аз държа да са двойка. Доста програми и функции имат....А програмата за самопочистването най-ми допадна.

unheard lullaby
an imaginary friend

Регистриран: 26.08.2004
От: The Darkest Blackness
    #737287 - 16.04.2005 13:05 [Re: Vali]

А цената на тази с керамичните плотове каква е?
Знаеш ли? И защо са те разубедили?
Аз си търся точно такава - малка печка с керамичен плот. Някой ако знае и други фирми, които произвеждат такива и къде да ги намеря, да си казва.

--------------------
A bitter poison is everything that I've become...

mozarela
новак

Регистриран: 12.02.2005
    #738607 - 17.04.2005 17:06 [Re: unheard lullaby]

Мисля че са към 400лв. на Елдоминвест с керамичния плотрно наистина са компактни и практични.

Vorbis
льохман

Регистриран: 03.11.2000
От: България, Бургас
Проблеми с керамичните плотове?
    #738811 - 17.04.2005 19:36 [Re: mozarela]

Чувал съм, че печките с керамични плотове можели много бързо да се напукат, ако се пръснело вода върху керамичния плот. Затова не трябвало да се монтират в близост до чешма. Че това означава ли, че ако сложа нещо да ври и вземе че се излее или нещо такова се случи, губя печката?!
Ако някой знае, да пише подробности.

Vali
делфинче

#739717 - 18.04.2005 13:52 [Re: unheard lullaby]

Mozarela е права - около 400лева вървят тези печки. Не зная кои други фирми ги произвеждат.

vendon
неориентиран

Регистриран: 14.09.2005
    #956922 - 14.09.2005 15:43 [Re: Vali]

не се подлъгвайте по тъпите им реклами. Пълен ташак са. От една година имам модел 202 с два стъклокерамични котлона и ел. фурна. До момента сигурно съм дал още толкова пари за скъпи препарати за почистване и в момента печката прилича на гъза ми, всъщност гъза ми е доста по-добре. вътрешното стъкло на фурната има около 2мм аралък от металната част и там се събира голямо количество мазнина, която няма как да бъде почистена, а при опит да се почисти преператът се намъква вътре и печката мяза на тридесет годишен раховец. Да не говорим, че вапросният арълък нараства поради по-големият коефициент на температурно разширение на метала от стъклото. и скоро въздущното просстранство между двете стъкла ще се запълни с мазнотия, която нямя как да се почисти. Като дадох 430лв преди една година си мислех, че купувам качествен продукт, но явно съм се излъгал. Не се минавайте и вие, за тези пари можете да си вземете и нещо по-марково, което да ви служи по-дълго време, и да си заслужава парите. Моят дипломат е все още в гаранция, но му се повреди и ключа за фурната, понеже е много качествен (същият боклук се монтираще и на едновремешните мечти и раховци), и утре ще им го нося в шибания сервиз и ако не му отстранят всичките косури ще им го надъня в тъпите тикви и ще си купя нещо, което да си заслужава парите. Тригодишната пълна гаранция на елдоминвест ми се струва най-големия ташак.
венцислав от Варна ven_donev@abv.bg
защо се ебавате
Можете да изберете много
не се ебавайте
не се ебавайте

Гласуването е от (14.09.2005 15:42) до (Няма край на анкетата)
Виж резултатите

Нерегистриран

#1682035 - 23.03.2007 17:24 [Re: vendon]

Защо не прочетох това по-рано?От 10 месеца се ядосвам с Дипломат 201Не купувайте,производителя не си взема обратно дефектните печки и на мене скоро ще ми излезе двойно

Why
неориентиран

Регистриран: 09.04.2008
    #2080423 - 09.04.2008 14:35 [Re: Анонимен]

Защо? Какви дефекти дават? Загряват ли отвън? Копчетата ли не са качествени? Харесала съм си Дипломат 201-L с вентилатор. Да не си ли я купувам? Другите марки на мини фурни на пазара ми звучат съвсем китайски ...

Нерегистриран

#2112004 - 22.05.2008 10:05 [Re: Анонимен]

Да сте наясно, че Елдоминвест е собственост на ТИМ, а от там си правете сметката къде ритате.
По-добре нищо общо с тея, че се оядоха и от позиция на силата си правят каквото искат.

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #2120011 - 03.06.2008 10:30 [Re: Vali]

Аз съм доволна от моята. С керамично покритие, работи добре. Единственото и слабо място се оказа копч1ето за вентилатора. Иначе - няма грешка!

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
Re: Проблеми с керамичните плотове?
    #2122581 - 05.06.2008 14:27 [Re: Vorbis]

Няма опастност от спукване на плота, ако водата е с неговата температура. Но после може да остане неприятно неизмиваемо петно, получено от химическа реакциа на плота с горешата супа, да речем, или с млякото... Но ако ползваш тенджера с прозрачен капак, на който има дупчица за парата, или капакът е леко открехнат, може и д не се стигне до заливане на плота... Пък и при готвене на степени 1 и 2 се получават най-сроматните гозби...

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Нерегистриран

#2198840 - 19.09.2008 14:41 [Re: Vali]

Абе човече ти луд ли си ????
това са печките който вече 10 години се продават в Италия и Франция ти имаш ли си представа за какво иде реч в Франция единствената страна производител на керамични плотове в света.Италия един от водещите лидери сред производителите на бяла техника ,там печките дипломат се харчат много добре.Е от тук идва и вапроса? Дали италианци и французи са прости хора или просто за пореден пат българина не може да оцени това което има и си няма и идея как елементарно да го подържа.Като им се земе размер за шапка с печката е тя ще зараби най - добре,но ти давам гаранция че и със друга марка печки ефкта ще бъде същият.Аз също имам Дипломат 403 и нямам такива проблеми ,а по одношение на копчето нима на Делонги или на Горение не се развалят ????? Нека погледнем и устройството на един ключ,от най обикновената печка за баня която има степени на превключване до готварска печка са едни и същи,без значение от марката. Айде нека бадем реалисти моля ВИ.И преди да пишете някакви такива теми айде прочете тук там питайте и тогава пишете.Крайно време е българина да започне да тарси малко повече информация и малко да се по-образова.Стига бай ганьовищина

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2201190 - 23.09.2008 10:41 [Re: Анонимен]

Без да се задълбочаваме в грамотността ти, какво всъщност казваш с цялата тая хаотична тирада?

Цитат:

Крайно време е българина да започне да тарси малко повече информация и малко да се по-образова.

Няма да е никак зле да последваш тая си препоръка. Поне в тАрсенето на информация и по-образоването ( интересно, по-образован от кой?).

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Нерегистриран

#2253168 - 24.11.2008 11:16 [Re: Анонимен]

И аз им ядох попарата на тея. Най- енементарната пръска(капчица) върху плота и до там, само се чува едно "чат" и плота е спукан. Обадих им се обясних им за какво става дума, но от там и казаха "а, не?! Това е невъзможно!" ок! поръчах си един нов плот, изпратих им банков запис, и трябваше аз да си търся сервиз и майстор,(те нямали)... След това, нямаше и месец и пак същия проблем, отговора им беше същия и т.н. Отидох и си купих нова, но с чугунени котлони. След година си направих вградена кухня,плота ми е керамика на Горение и какво да кажа... с две думи-НЯМАМ ДУМИ! Страшно съм доволна, вече 5 години, никакви проблеми(да чукна на дърво). И ядене ми е кипвало и какво ли не... страхотни са, а не са и скъпи. А за италианците и французите... кой знае. Може би имат и качествена стока,но тя се изнася, а на нашия пазар си остават бракуваните боклуци!!!
"Не питай старило, питай патило" Няма какво да чета, знам го от личен опит!

Нерегистриран

#2277152 - 30.12.2008 23:36 [Re: Анонимен]

Искам да си закупя мини готварска печка с керамичен плот и газов котлон. За каква марка бихте ме посъветвали икъде мога да я намеря?

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2277258 - 31.12.2008 08:49 [Re: Цецо]

Е, че пък ти... не схвана ли?
Цитат:

това са печките коЙто вече 10 години се продават в Италия и Франция

ВАпроси други имаш ли?

--------------------
Ние сме ора естете.

KOMBAINER4ETO
неориентиран

Регистриран: 17.08.2011
    #2829416 - 17.08.2011 19:23 [Re: Анонимен]

Закупих печка ДИПЛОМТ с керамични котлони с намерение да я ползвам дълго време, но уви се оказа, че този модел е еднодневка.На четвъртото пускане запу6и като варен мамул от 475лв. Дефект се оказа копчетата за котлоните.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2841658 - 07.10.2011 15:27 [Re: KOMBAINER4ETO]

Родителите ми имат точно същата вече от много години и си работи без проблем... в крайна сметка нали има фабрична гаранция - ще ти я сменят.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 24931

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.15 seconds in which 0.127 seconds were spent on a total of 17 queries. Zlib compression enabled.