ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
От: Варна
Печки "Дипломат"
    #686693 - 13.03.2005 19:30

Знае ли някой нещо за готварските печки "Дипломат"? Чудя се дали мога да им се доверя. Произвежда ги варненската фирма Елдоминвест. Става дума за комбинираните с газ. Ето малко характеристики, че на мен тези цифри нищо не ми говорят: .eldominvest

И гледах, гледах, ама не видях разлика между модел 211L и 212 L.
Хврълила съм им око заради компактните им размери, че в мойта малка кухня една вградена печка ще ми отнеме доста пространство от и без това оскъдното място.

Редактирано от Nadin (29.05.2017 18:43)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Benny
хммм..разбери сам..

Регистриран: 16.04.2004
От: брега на морето...
Re: Печки "Дипломат"
    #689624 - 15.03.2005 16:10 [Re: Vali]

Хмм...наистина няма видими разлики ..поне според описанието

NISS
емоционална .....

Регистриран: 27.10.2004
От: in the middle
    #699810 - 22.03.2005 10:50 [Re: Benny]

имам печка Дипломат от половин година хубава е като дизайн и качество няма да съжаляваш

Vali
делфинче

#700917 - 22.03.2005 21:04 [Re: NISS]

Благодаря ти!

mozarela
новак

Регистриран: 12.02.2005
    #702821 - 23.03.2005 20:35 [Re: Vali]

И аз имам такава печка,но не е с керамичен плот.Нямам никакви проблеми.Тази която си избрала е добра защото се чисти по лесно.

d_avramov
неориентиран

Регистриран: 11.04.2005
    #729632 - 11.04.2005 17:40 [Re: mozarela]

Аз също съм си набелязал такава. Според мен са добро решение, защото са компактни, 2 котлона са напълно достатъчни, а фурната е по-малка и манджата ще става по-бързо

Vali
делфинче

#730093 - 11.04.2005 22:46 [Re: d_avramov]

Бях си ги харесала, ама ме разубедиха набързо(особено след една изчерпателна лекция на любезен продавач-консултант, който само дето не сготви пред мен) препоръчаха ми, ако ще си купувам печка да си взема от вградените, а котлоните отделно - щото аз държа да са двойка. Доста програми и функции имат....А програмата за самопочистването най-ми допадна.

unheard lullaby
an imaginary friend

Регистриран: 26.08.2004
От: The Darkest Blackness
    #737287 - 16.04.2005 13:05 [Re: Vali]

А цената на тази с керамичните плотове каква е?
Знаеш ли? И защо са те разубедили?
Аз си търся точно такава - малка печка с керамичен плот. Някой ако знае и други фирми, които произвеждат такива и къде да ги намеря, да си казва.

--------------------
A bitter poison is everything that I've become...

mozarela
новак

Регистриран: 12.02.2005
    #738607 - 17.04.2005 17:06 [Re: unheard lullaby]

Мисля че са към 400лв. на Елдоминвест с керамичния плотрно наистина са компактни и практични.

Vorbis
льохман

Регистриран: 03.11.2000
От: България, Бургас
Проблеми с керамичните плотове?
    #738811 - 17.04.2005 19:36 [Re: mozarela]

Чувал съм, че печките с керамични плотове можели много бързо да се напукат, ако се пръснело вода върху керамичния плот. Затова не трябвало да се монтират в близост до чешма. Че това означава ли, че ако сложа нещо да ври и вземе че се излее или нещо такова се случи, губя печката?!
Ако някой знае, да пише подробности.

Vali
делфинче

#739717 - 18.04.2005 13:52 [Re: unheard lullaby]

Mozarela е права - около 400лева вървят тези печки. Не зная кои други фирми ги произвеждат.

vendon
неориентиран

Регистриран: 14.09.2005
    #956922 - 14.09.2005 15:43 [Re: Vali]

не се подлъгвайте по тъпите им реклами. Пълен ташак са. От една година имам модел 202 с два стъклокерамични котлона и ел. фурна. До момента сигурно съм дал още толкова пари за скъпи препарати за почистване и в момента печката прилича на гъза ми, всъщност гъза ми е доста по-добре. вътрешното стъкло на фурната има около 2мм аралък от металната част и там се събира голямо количество мазнина, която няма как да бъде почистена, а при опит да се почисти преператът се намъква вътре и печката мяза на тридесет годишен раховец. Да не говорим, че вапросният арълък нараства поради по-големият коефициент на температурно разширение на метала от стъклото. и скоро въздущното просстранство между двете стъкла ще се запълни с мазнотия, която нямя как да се почисти. Като дадох 430лв преди една година си мислех, че купувам качествен продукт, но явно съм се излъгал. Не се минавайте и вие, за тези пари можете да си вземете и нещо по-марково, което да ви служи по-дълго време, и да си заслужава парите. Моят дипломат е все още в гаранция, но му се повреди и ключа за фурната, понеже е много качествен (същият боклук се монтираще и на едновремешните мечти и раховци), и утре ще им го нося в шибания сервиз и ако не му отстранят всичките косури ще им го надъня в тъпите тикви и ще си купя нещо, което да си заслужава парите. Тригодишната пълна гаранция на елдоминвест ми се струва най-големия ташак.
венцислав от Варна ven_donev@abv.bg
защо се ебавате
Можете да изберете много
не се ебавайте
не се ебавайте

Гласуването е от (14.09.2005 15:42) до (Няма край на анкетата)
Виж резултатите

Нерегистриран

#1682035 - 23.03.2007 17:24 [Re: vendon]

Защо не прочетох това по-рано?От 10 месеца се ядосвам с Дипломат 201Не купувайте,производителя не си взема обратно дефектните печки и на мене скоро ще ми излезе двойно

Why
неориентиран

Регистриран: 09.04.2008
    #2080423 - 09.04.2008 14:35 [Re: Анонимен]

Защо? Какви дефекти дават? Загряват ли отвън? Копчетата ли не са качествени? Харесала съм си Дипломат 201-L с вентилатор. Да не си ли я купувам? Другите марки на мини фурни на пазара ми звучат съвсем китайски ...

Нерегистриран

#2112004 - 22.05.2008 10:05 [Re: Анонимен]

Да сте наясно, че Елдоминвест е собственост на ТИМ, а от там си правете сметката къде ритате.
По-добре нищо общо с тея, че се оядоха и от позиция на силата си правят каквото искат.

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #2120011 - 03.06.2008 10:30 [Re: Vali]

Аз съм доволна от моята. С керамично покритие, работи добре. Единственото и слабо място се оказа копч1ето за вентилатора. Иначе - няма грешка!

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
Re: Проблеми с керамичните плотове?
    #2122581 - 05.06.2008 14:27 [Re: Vorbis]

Няма опастност от спукване на плота, ако водата е с неговата температура. Но после може да остане неприятно неизмиваемо петно, получено от химическа реакциа на плота с горешата супа, да речем, или с млякото... Но ако ползваш тенджера с прозрачен капак, на който има дупчица за парата, или капакът е леко открехнат, може и д не се стигне до заливане на плота... Пък и при готвене на степени 1 и 2 се получават най-сроматните гозби...

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Нерегистриран

#2198840 - 19.09.2008 14:41 [Re: Vali]

Абе човече ти луд ли си ????
това са печките който вече 10 години се продават в Италия и Франция ти имаш ли си представа за какво иде реч в Франция единствената страна производител на керамични плотове в света.Италия един от водещите лидери сред производителите на бяла техника ,там печките дипломат се харчат много добре.Е от тук идва и вапроса? Дали италианци и французи са прости хора или просто за пореден пат българина не може да оцени това което има и си няма и идея как елементарно да го подържа.Като им се земе размер за шапка с печката е тя ще зараби най - добре,но ти давам гаранция че и със друга марка печки ефкта ще бъде същият.Аз също имам Дипломат 403 и нямам такива проблеми ,а по одношение на копчето нима на Делонги или на Горение не се развалят ????? Нека погледнем и устройството на един ключ,от най обикновената печка за баня която има степени на превключване до готварска печка са едни и същи,без значение от марката. Айде нека бадем реалисти моля ВИ.И преди да пишете някакви такива теми айде прочете тук там питайте и тогава пишете.Крайно време е българина да започне да тарси малко повече информация и малко да се по-образова.Стига бай ганьовищина

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2201190 - 23.09.2008 10:41 [Re: Анонимен]

Без да се задълбочаваме в грамотността ти, какво всъщност казваш с цялата тая хаотична тирада?

Цитат:

Крайно време е българина да започне да тарси малко повече информация и малко да се по-образова.

Няма да е никак зле да последваш тая си препоръка. Поне в тАрсенето на информация и по-образоването ( интересно, по-образован от кой?).

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Нерегистриран

#2253168 - 24.11.2008 11:16 [Re: Анонимен]

И аз им ядох попарата на тея. Най- енементарната пръска(капчица) върху плота и до там, само се чува едно "чат" и плота е спукан. Обадих им се обясних им за какво става дума, но от там и казаха "а, не?! Това е невъзможно!" ок! поръчах си един нов плот, изпратих им банков запис, и трябваше аз да си търся сервиз и майстор,(те нямали)... След това, нямаше и месец и пак същия проблем, отговора им беше същия и т.н. Отидох и си купих нова, но с чугунени котлони. След година си направих вградена кухня,плота ми е керамика на Горение и какво да кажа... с две думи-НЯМАМ ДУМИ! Страшно съм доволна, вече 5 години, никакви проблеми(да чукна на дърво). И ядене ми е кипвало и какво ли не... страхотни са, а не са и скъпи. А за италианците и французите... кой знае. Може би имат и качествена стока,но тя се изнася, а на нашия пазар си остават бракуваните боклуци!!!
"Не питай старило, питай патило" Няма какво да чета, знам го от личен опит!

Нерегистриран

#2277152 - 30.12.2008 23:36 [Re: Анонимен]

Искам да си закупя мини готварска печка с керамичен плот и газов котлон. За каква марка бихте ме посъветвали икъде мога да я намеря?

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2277258 - 31.12.2008 08:49 [Re: Цецо]

Е, че пък ти... не схвана ли?
Цитат:

това са печките коЙто вече 10 години се продават в Италия и Франция

ВАпроси други имаш ли?

--------------------
Ние сме ора естете.

KOMBAINER4ETO
неориентиран

Регистриран: 17.08.2011
    #2829416 - 17.08.2011 19:23 [Re: Анонимен]

Закупих печка ДИПЛОМТ с керамични котлони с намерение да я ползвам дълго време, но уви се оказа, че този модел е еднодневка.На четвъртото пускане запу6и като варен мамул от 475лв. Дефект се оказа копчетата за котлоните.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2841658 - 07.10.2011 15:27 [Re: KOMBAINER4ETO]

Родителите ми имат точно същата вече от много години и си работи без проблем... в крайна сметка нали има фабрична гаранция - ще ти я сменят.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

klient 1
неориентиран

Регистриран: 29.05.2017
    #3403139 - 29.05.2017 19:12 [Re: Vali]

Внимание! Качеството на влаганите материали е много ниско!
Ето моя опит с малка печка модел DPL W 20 E (модела е с два обикновени котлона и шест степенни ключове). Бързо-нагряващата плоча се повреди още при първите 3-4 включвания - просто изгоря. Закупих печката за 270 лева. Престъпление е да се залагат евтини плочи при тази цена на печката. От електроматериали закупих по цена на дребно висококачествена плоча от немски производител само за 20 лева. Изгорялата менте плоча по цени на едро едва ли им струва повече от 1-2 лева. Направете си извода какво купувате с продуктите на измислената марка Дипломат....

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 25827

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.058 seconds in which 0.034 seconds were spent on a total of 17 queries. Zlib compression enabled.