ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
Тема Само За Пушачи!!! По колко цигари на ден изпушвате?
    #701418 - 23.03.2005 09:23

Не пиша тази тема, за да подема инициатива срещу тютюнопушенето - така, че бих помолила Непушачите да не я обръщат на такава -

Интересува ме защо пушите, по колко цигари пушите на ден - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите? Пречат ли ви цигарите - или повече ви доставят удоволствие? Бихте ли спрели да пушите или не? И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо? Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни? И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена - тук моля Непушачите да не правят пак коментари - темата ми е насочена към Пушачите!!! Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях? Тема Само За Пушачи!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
МММитовАдминистратор
отсъстващ

Регистриран: 12.09.1999
Re: Тема Само За Пушачи!!! По колко цигари на ден изпушвате?
    #701432 - 23.03.2005 09:30 [Re: Godiva]

Цитат:

Интересува ме защо пушите,

поради пристрастяване

Цитат:

по колко цигари пушите на ден

около 20 (един пакет)

Цитат:

има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите

когато ми е нервно и натоварено пуша повече
когато съм с жена ми пуша по-малко

Цитат:

Пречат ли ви цигарите - или повече ви доставят удоволствие?

пречат ми, но ми е и приятно

Цитат:

Бихте ли спрели да пушите или не?

Бих ги спрял, но не мога засега.

Цитат:

И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо?

Защото са вредни, миришат гадно и пречат на околните, а и са сериозен разход.

Цитат:

Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни?

Зависи.

Цитат:

И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена

Пресилена и неефективна. Има много натиск срещу пушачите, едновременно с това не се прави нищо за да им се помогне. Напр. за наркоманите се прави какво ли не, има безплатни терапии и клиники, докато за пушачите не се прави нищо на практика, само се гонят.

Цитат:

Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях?

Да, удоволствие, но не на всяка цена.

--------------------
Κύριος ποιμαίνει με, καὶ οὐδέν με ὑστερήσει...

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #701446 - 23.03.2005 09:35 [Re: МММитов]

Е след отговорите на МММ.... май няма какво да допълня. Само дето пуша повече от него... особено в офиса, пред компютъра. И на кръчми.... там вече поне кутия върви за няколко часа Пробвах да ги откажа - напълнях. Сега се боря с килограми, и хич не ми е до стресове от рода на отказване на цигари.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #701447 - 23.03.2005 09:36 [Re: Godiva]

Много въпроси, но честно казано и аз съм си ги задавала.
Ами пуша по-скоро по навик, а не поради пристрастяване (макар че повечето хора го казват). Пуша, когато нямам какво да правя, нервното напрежение не е повод да запаля цигара. Когато работя или когато се подготвям за нещо важно обикновено не пуша, или ги намалявам до минимум. По колко пуша - ами различно, напоследък пуша по 4 - 6 цигари дневно. Защото пушенето си е вид удоволствие и не ми е приятно да пуша в мизерна обстановка, където ми е студено, неуютно и трябва да стоя на един крак (образно казано) и да се паза от всичко, защото е мръсно. Това не е удоволствие, а мазохизъм.
Може би бих спряла да пуша, но до момента не съм намерила сериозна причина да го направя. Така че никога не съм опитвала.
За мен е по-важно да изпуша 2 хубави цигари с удоволствие, отколкото да изпуша 1 кутия гадни, само заради идеята.

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #701454 - 23.03.2005 09:38 [Re: Godiva]

Пуша по една кутия на ден-това ми е лимита.Гледам да са по-леки victory 1.За някои са си планински въздух.Не пуша само,когато съм болна.Опитвала съм да ги спра безуспешно като не се броят двете бремености и кърменията.Били вредни,че кое удоволствие не е.

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #701473 - 23.03.2005 09:42 [Re: Godiva]

По кутия и половина на ден - бял (суперлайт), тънък "Престиж".
Пуша, щото съм свикнала да пуша. Има моменти, в които пуша повече - на маса с пийване , или когато ми е нервно.
Има моменти, в които не бих заменила цигарата с нищо здравословно - сутрешното кафе, следобедното кафе, вечерния аперитив и т.н.
Понякога не ми се пуши, обаче паля по навик.
Бе да спра да пуша не искам, ама да ги понамаля - бих искала.
Но и да ги спра, или намаля - трябва да е мое решение. Тръгне ли някой със силови методи да ме принуждава -

ГОСПОД®
КОРУМПИРАН

Регистриран: 28.10.2004
От: 7-мо небе,Райска градина,Барпл...
    #701475 - 23.03.2005 09:43 [Re: Godiva]

1.Защо пуша-навик и удовоствие
2.Колко цигари-нормално около 1 кутия.По време на състезание-около 3.
3.Пречат ли ми цигарите-не,не ми пречат (засега),но вероятно пречат на околните.
4.Бих ли спрял-вероятно бих.Но най-рано на 64 годишна възраст.:-)
5.Защо не бих спрял-не виждам смисъл от това.Живея достатъчно натоварени и интензивно за да се притеснявам от цигарите (знам,че някои ще кажат,че това е поредния пирон в ковчега-спокойно товарищи-той вече си е почти скован:-)
6.Спирал съм ги за месец и половина-за да си докажа,че мога да ги спра от раз.Пропуших отново именно защото не виждам смисъла да се лишавам от тях.
7.Чак толкова вредни-какво значи чак толкова?Достатъчно вредни,но неизпъкващи на общия фон на живота-смог,нерви,стрес,работа и т.н.
8.Пресилена-не е пресилена,а изкуствена.Дайте да се подмажем и да изглеждаме европейци.Не смятам да се впускам в разговори за това-наскоро имаше цяла тема.Държа да отбележа,че разделянето на заведенията за пушачи и непушачи продължава да бъде разделяне на басейна за пикаещи и непикаещи в него.Демек-поредния български фарс и имитация.
9.Удоволствията от живота-хммм...Това ми прилича на пънкарската поговорка -"Умри млад за да бъдеш красив труп".:-)
Не-не смятам,че трябва да гребеш с пълни шепи от всички удоволствие-това би значело да одобриш сериозните наркотици,алкохолизма и т.н.Смятам,че всичко трябва да се прави с акъл и всеки има право на свой собствен избор.:-)

--------------------
Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!
ГОСПОД®

seaman
четящ

Регистриран: 03.01.2005
От: ВАРНА
    #701483 - 23.03.2005 09:48 [Re: Dr.G]

След 17 години интензивно пушене ги спрях преди близо година , пушех по много особенно накрая отиваха по три кутии на ден и колкото и да е странно не бях се пристрастил , знаех че във всеки един момент можех да ги спра . Спрях ги по здравословни проблеми , но и сега ми е приятно да съм сред цигарен дим , жена ми си пуши и окъдява достатъчно в къщи - един вид задоволява нуждите на двама ни

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #701519 - 23.03.2005 10:16 [Re: Godiva]

Защо пуша? - не знам, сигурно ми е навик или просто от глупост, а може би защото ми хресва
По колко цигри пуша? - зависи, средно по 10 на ден, понякога мога да изпуша 2( ако съм болна), но мога и кутия и половина да изпуша ако съм нервна си въобразявам, че се успокояам като пуша
Пречат ли или доставят удоволствие цигарите? - и двете
Смятам ли, че цигарите са чак толква вредни? - да (разбрах го съвсем скоро, когато бащта ми получи 2рия си инфаркт, когато го наязаха целия и му сложиха 3 байпаса, когато му казаха, че ако не спре да пуши ще умре..а може би искаха да го изплашат, не знам но беше страшно)
Пресилена ли е борбата срещу тютюнопушенето? - да, без реултат...пример, тия некрлози, които сложиха на кутиите, никакъв ефект, само дразнят окото
Трябва ли да се взимат удоволствията от живота или е по-добре да умреш здрав и невкусил удоволствията? - сега смятам, че е по-добре да си доставяш удоволствие, като стана на 55-60 (ако стана) сигурно ще мисля по друг начин

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

unheard lullaby
an imaginary friend

Регистриран: 26.08.2004
От: The Darkest Blackness
    #701540 - 23.03.2005 10:24 [Re: Godiva]

Пуша, защото ми е навик и ми доставя удоволствие.
Пуша по половин кутия на ден. Не пуша много през деня, когато съм в нас, но когато съм на маса или играя карти, пуша доста повече от нормалното за мен. Определено ми пречат цигарите, още повече, че и мъжът ми не пуши и на него му е кофти. Спирала съм ги за 2 години , но много напълнях. Не съм на принципа, че човек трябва да опита ВСИЧКИ удоволствия на този свят. Все пак различните хора имат различни виждания за това кое е удоволствие.

--------------------
A bitter poison is everything that I've become...

една такава....
неориентиран

Регистриран: 10.03.2005
    #701580 - 23.03.2005 10:39 [Re: Godiva]

Цитат:

Не пиша тази тема, за да подема инициатива срещу тютюнопушенето - така, че бих помолила Непушачите да не я обръщат на такава -

Интересува ме защо пушите защото ме успокоява , по колко цигари пушите на ден по половин кутия - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите? имам ли много работа изобщо не се сещам за цигари, вечер след ядене пуша по 3-4 наведнъж, на купон пуша по цяла кутия и паля задължително след секс Пречат ли ви цигарите - или повече ви доставят удоволствие? пречат ми Бихте ли спрели да пушите или не? И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо? искам да спра да пуша защото искам да имам дете в скоро време Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни? смятам, че са вредни в големи количества И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена в някои отношения е пресилена, а в превенцията например е направо недостатъчна - тук моля Непушачите да не правят пак коментари - темата ми е насочена към Пушачите!!! Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях? Тема Само За Пушачи!!!

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #701607 - 23.03.2005 10:49 [Re: Godiva]

Цитат:

Интересува ме защо пушите, по колко цигари пушите на ден - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите?

Пуша малко, преди пушех адски много.Да, има дни в които мога да изпуша само 2-3 цигари, и дни в които кутията не ми мърда.

Цитат:

Пречат ми и ми доставят удоволствие.

Цитат:

Така или иначе пуша малко, не виждам смисъл да спирам изцяло.

Цитат:

Не мога да коментирам за България, но в Италия изцяло е забранено да се пуши на обществени места, вкл. барове и дискотеки. И е наистина много интересно да се преброят клиентите, които са вътре в бара, и тези, които са отвън на тротоара за да пушат. Според мен това е пресилено. Много по-добре беше преди, когато в заведенията имаше зона пушачи и зона непушачи. Също така ми се струва върха на лицемерието да се оправдават з мръсния въздух в заведенията, с всичките химии които ядем, с всичките газове, които излизат от колите ни...не ми се струва съпоставимо количеството дим, което излиза от една кола на 10 години с количеството, което "произвежда" някой, които пуши по 20 цигари на ден. И още нещо...италианският министър на здравеопазването иска да въведе безплатни лекарства за спиране на тютюнопушенето. Според мен би било по-уместно тези пари да бъдат пренасочени за безпалтни лекарства на хронично болни, възрастни, бедни или пък за трансплантации. Все пак е въпрос на личен избор дали пушиш или не, докато с някой от заболяванията (99%) въобще не е така.

Честит Рожден Ден Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #701616 - 23.03.2005 10:53 [Re: Godiva]

Пуша по кутия цигари на ден приблизително.В последно време пуша леки цигари т.е.Виктори ултра.Когато съм болна изобщо не пуша или запалвам не повече от 2-3цигари на ден ,обаче като съм ядосана...мога да откарам и кутия и половина.
Не бих ги нарекла точно удоволствие ,макар че сутрин с кафето....по-скоро са навик и съм опитвала много пъти да се откажа от него ,но в къщи мъжа също пуши и не се получава.
Вероятно бих ги спряла от раз и завинаги ако получа пряко предупреждение за здравето ми от лекар.
Цитат:

мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена

Ами да и прилича на кампания тип ленински съботник
Сигурно затова и резултатите са мижави

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

d-r na N
ентусиаст
**

Регистриран: 20.12.2004
    #701628 - 23.03.2005 10:57 [Re: една такава....]

"Любовта е като цигарите - пушиш от радост, пушиш от мъка, пушиш от скука." Блага Димитрова
МММитов не е идеален, но не вярвам някой пушач да изброи други причини за страстта си към цигарите и навиците, свързани с това.
Ако човек иска да изглежда по-оригинален, вероятно би изредил други величини, други причини, друга мотивация. Всички, които познавам като бивши сериозни пушачи, са имали много сериозна причина да оставят "този занаят". Факт е, че сред пушачите по-често се срещат някои заболявания, но все още никой не е успял да докаже, че пушенето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО води до белодробен рак при човека. В последните месеци на бременността 4-7 цигари дневно отчетливо повишават плацентарния кръвоток - т.е. подобряват храненето на плода /пушенето било полезно!!! ха-ха-ха/.
Така че да завърша с китайската поговорка, че "Ако се осланяме единствено на казаното от Боговете, техните истини се изправят една срещу друга - коя от коя по-мъдра и по-вярна".
ГУСТО МАЙНА, ФИЛИБЕТО, ПРЕД ТРИМОНА П..КИ ФРАШ.....Ръгай чушки в боба - и така....

Godiva
Графиня дьо Шарни

#701639 - 23.03.2005 11:01 [Re: d-r na N]

Аз изрично помолих, тази тема да не се превръща в Кампания срещу тютюнопушенето, нали - и въпросите ми бяха само към пушачите - хората, които все още пушат! А, ако не съм ти разбрала отговора, ме извини

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #701663 - 23.03.2005 11:10 [Re: Godiva]

Пуша по кутия и половина на ден. Когато съм на маса-и повече.Пуша,щото съм пристрастена и ми е трудно да ги откажа.Веднъж -два пъти опитвах и яко напълнях затова ме е страх пак да ги откажа.
Ми гаден навик е наистина и смръдлив.

--------------------
Ние сме ора естете.

TumbalaLaika
ентусиаст

Регистриран: 24.01.2005
    #701702 - 23.03.2005 11:26 [Re: Godiva]

Интересува ме защо пушите, по колко цигари пушите на ден - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите?

- Навик . При стрес и много работа. 20-30. Има моменти когато пуша малко. В планината и на морето през деня ...не ми се пуши просто.

- Пречат ми ...сутрин ми доставят удоволствие ,но вечер ме боли глава често. Когато не пуша рядко.

Бихте ли спрели да пушите или не? И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо?

- Бих спрял ....

Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни? И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена - тук моля Непушачите да не правят пак коментари - темата ми е насочена към Пушачите!!!

- Вредни са. Борбата не знам дали е пресилена ,но не е насочена там където трябва. Спорт ,начин на живот ...не е толкова елементарно да каже само пушенето убива.

Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях?

- Има и други удоволствия. А и нещо което се превърне в навик престава да бъде удоволствие. Плюс това съм го опитал вече

И си запалвам една цигара в заключение

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

Регистриран: 13.09.2003
От: Сената
    #701718 - 23.03.2005 11:30 [Re: Godiva]

Аз обичам най-вече разни пури и пурети да димя, но има два пъти в годината по 2-3 седмици когато си пуша. Нямам проблем и хич да не димя, но съм на принципа като ми се пуши-пуша, като ми се пие-пия и т.н. Предпочитам да запаля, отколкото да си скъсам нервите.
А я сега мили смоукъри кажете любими марки цигарки, че съвсем им изгубих дирите. Едно време ме кефеха Lexington, Chesterfield, Lucky....Наскоро LM си бях взел и не бяха лоши. А от българските хич не знам кои са читави.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#701752 - 23.03.2005 11:41 [Re: NEVERMORE]

Ееех,спомени! Ne moga da да забравя аромата на Marlboro но за съжаление напоследък попадам все на ментета-изобщо не е като онова
Пуша от години една и съща марка цигари-Femina slim не обичам да сменям цигарите,кашлям щото.

--------------------
Ние сме ора естете.

Честит Рожден Ден Ellia
яхнала метлата

#701762 - 23.03.2005 11:45 [Re: Пипи^]

А аз преди харесвах Малборо ,но вече ми са силнички, изобщо вече повечето вносни марки ми са силнички.Сега си пафкам Виктори -ултра или лукс(при първите катраненото съдържание е 3мг. а при другите 1мг.)

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #701790 - 23.03.2005 12:02 [Re: Godiva]

1) Пуша по навик по- скоро и в редки случаи /най- често с кафе/ за удоволствие.
2)Обикновено по 1 кутия на ден- ако съм с компания на заведение стават към кутия и половина. Има дни в които ако се занимавам с нещо, което изисква внимание- 10 цигари, а когато съм с приятеля ми - само по 3-4.
3)Май повече ми пречат.
4) Бих ги спряла, ако имах достатъчно воля или да ги намаля драстично до 3 на ден. Заради причини, които вече гледам са ги казали- грозния аромат като влезеш в задимено заведение, косите, дрехите почват и те да ти миришат.
5) Не знам дали "чак толкова " са вредни, но определено има разлика във външния вид на един пушач на 40-50 и непушач. Пушенето не само е...а майката на дробовете, но и на зъбите, имунната система и тнт.
6) Пресилена не е- просто не е по подходящия начин.
7)Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях?- зависи доколко това е истинско удоволствие, има далеч по удоволствени неща от това.

Hard Rock fan

#701791 - 23.03.2005 12:02 [Re: Ellia]

И на мен Борото ми бяха любимите цигари, но отдавна минах на по-леки и в момента ми идват много силни.
Във Финландия пушех Марлборо лайт, но дори и те ми бяха силни.
Виктори лукс и ултра са добри, но и аз като Пипи - хич не обичам да сменям марката, щото много кашлям.

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

#701807 - 23.03.2005 12:13 [Re: Hard Rock fan]

Дали само на мен ми е направило впечатление, или е точно така, че в България жените пушачки са доста повече от мъжете пушачи? И ако това е така на какво ли се дължи?

--------------------

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #701823 - 23.03.2005 12:22 [Re: Godiva]

Интересува ме защо пушите!

- Защото мога сам да решавам кога да пуша и кога да не пуша (да ги спра). Зависи дали ми доставя удоволствие.

по колко цигари пушите на ден - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите?

- От николко до 2 кутии. Средно дневно - 15. Улавял съм се и как за един час изпушвам 10 цигари.

- Не ми пречат засега. Затова в момента пак пуша.

Бихте ли спрели да пушите или не? И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо?

- Спирал съм ги два пъти сериозно - за година и половина и за 4 години. Сам реших пак да пропуша. Сега не искам да ги спирам, защото ми доставят повече положителни емоции, отколкото обратното. Ако някой ден надделеят отрицателните им ефекти, това ще е отново първият ми ден без цигари, и без никакви страдания по тях - спирам ги когато си пожелая.

Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни? И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена

- Да, вредни са. Борбата с тях е двулична, те са източник на пари и световен бизнес - т.е по-скоро е неправилно провеждана, оттам идва усещането за пресиленост.

- Определено. Пушейки, вредя само на себе си (на природата и вредят хилядократно повече други пушилки).
И си доставям още едно приятно усещане - и без това са краен брой в човешкия живот.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Hard Rock fan

#701834 - 23.03.2005 12:27 [Re: NEVERMORE]

Не съм чела подобна статистика, но може и да има нещо вярно.
При моето поколение май сме почти поравно.
А ако наистина жените-пушачки са повече, то обяснението трябва да се търси в ... стремежа на жената към равенство, сигурно.
Знам ли? Аз пропуших, щото си мислех, че е много куул и че с цигара в ръка ще съм голям пич. И разбира се, понеже беше забранено.

Enderial
Странник

Регистриран: 23.01.2005
    #701859 - 23.03.2005 12:38 [Re: Godiva]

Ами що ли пуша и аз не знам
Като си нямам работа и по кутия и половина отива на ден, гледам да не пуша повече от кутия.
Като си имам работа мога и да не пипна цигара. Или ако перефразирам шопа (Моем да копам, моем и да не копам) ще кажа: "Моем да пушим, моем и да не пушим."
Доставят удоволствие до определен момент. Като се свикне не пречат чак толкова. Организма просто свиква, примерно не се задъхвам на стълби защото тренирам и съм свикнал на натоварвания. Ще кажеш: "Не ти ли пречат на тренировките?" Ами аз почнах да пуша преди да почна да тренирам сериозно така че на мога да ти отговоря много правилно на този въпрос Може да се каже че съм свикнал.
Бих ги спрял и то в скоро време щото зеха да ме дразнят пък и са доста скъпички. 48 лв. на месец (приблизително. Кутия на ден 1.60х30 (дни)) Пък тренировките са ми 33 лв. три пъти седмично за един месец а за 48 ще ходя 4-5 пъти Сиреч май верно ще взема да ги спра.
За гоненето на пушачи? За какво става дума? Мен до сега не са ме гонили пък не знам
Ония ден влизам в едно кафе до софийския университет. Вътре четири маси, две от който заети. Не по-голямо от пет квадратни метра на дължина и два на ширина. Вътре е задимено - аз пушач - едвам дишам от цигарен дим и питам за пепелник, а продавача ми разправя че тия две свободни маси са за непушачи... Смех ти казвам Едвам се з`държах да не се изхиля, ама нали съм културно момче
Та таки`а ми ти работи за преследването на пушачите Абсурди у наша България колкото искаш.

Извинявам се за правописните грешки.

--------------------
НЕ НА БЕЗРАЗСЪДНОТО ШОФИРАНЕ!!!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#701893 - 23.03.2005 13:07 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Аз пропуших, щото си мислех, че е много куул и че с цигара в ръка ще съм голям пич. И разбира се, понеже беше забранено.

Абсолютно!Всичките ми приятелки пушеха,що да оставам назад баси тъпотията,обаче наистина заради това пропуших

--------------------
Ние сме ора естете.

tender™
барман

#701897 - 23.03.2005 13:10 [Re: Пипи^]

аз пък пропуших чак след казармата, първа година студент бях.
не че не съм палил от келешлък и преди това, но не мога да кажа, че съм пушил.

--------------------

Честит Рожден Ден Ellia
яхнала метлата

#701901 - 23.03.2005 13:10 [Re: Пипи^]

Мене пък ме накараха(тъпо звучи ,но си е така).На една бригада в 11клас ми ревна класът насреща-баси ,всички пушим ,а ти не!!!Не може така.И ...аз клекнах ,тоест пропуших

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#701913 - 23.03.2005 13:21 [Re: Ellia]

На 16 запалих първата цигара-с приятелката ми си купихме БТ кутия и запалихме...на мен ми се зави свят и щях да колабирам,а приятелката ми започна да повръща след като изпуши цигарата. Голям зор,голямо нещо,но пропушихме... на 19 вече си бях пушачка-купувах си цигари и пушех по кутия за 2-3 дни.С течение на времето успях да ги докарам до кутия и половина А така ми се иска да ги откажа,или поне да пуша само по 2-3 цигари дневно...

--------------------
Ние сме ора естете.

tender™
барман

#701914 - 23.03.2005 13:22 [Re: Ellia]

казано е:

"Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. -Сократ"

--------------------

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #701920 - 23.03.2005 13:26 [Re: Godiva]

Ами аз по принцип не се смятам за пушач. По принцип най-много съм пушил сигурно по 1-2 кутии на седмица (преди 1-2 години). А напоследък предпочитам от тези парфюмираните пурети една от тях се равнява сигурно на 3-4 цигари. Но пуша само в компания - с кафе или друг подходящ "разредител". Никога не пуша от скука или докато чакам рейса и т.н. Преди пушех повече когато съм нервен или когато имах някакъв личен проблем - за да си отклоня вниманието от него, но от известно време насам просто гледам да не се нервирам и да нямам проблеми, хм...
Тъй като на практика почти не пуша, цигарите не ми пречат а ми носят само удоволствие.
Смятам че цигарите са много вредни (списъка с нещата на които това се отразява зле е много дълъг като на първо място ми идват на ум кожата, зъбите, белите дробове, стомаха). И са особено вредни в големи количества защото голямото количество катран затруднява и дори спира естествения механизъм за почистване на белите дробове. По принцип и една цигара може да се окаже фатална в накои случаи, така че не знам каква би била безопасната норма.
Борбата срещу пушенето не е пресилена - това е сериозно социално зло - особено в България където сигурно над 50% от населението (като включваме и бебетата в това число) са активни пушачи - и трябва да се използват всички възможни и невъзможни средства. Имам някакви спомени че някъде по света по кутиите слагат не само черни надписи но и разни неприятни снимки, бтв.
Както вече някой спомена, трябва да се прави разлика между удоволствие и зависимост.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Честит Рожден Ден Ellia
яхнала метлата

#701932 - 23.03.2005 13:35 [Re: tender™]

Е да,...но де да имах сегашния акъл

--------------------

Янушka
very happy!

Регистриран: 07.12.2002
    #701946 - 23.03.2005 13:46 [Re: Godiva]

Пуша защото ми харесва + това по някакъв начин ми действа на апетита и го намалява.
Няма такъв момент в които почти да не пуша, има моменти в които пуша повече от кутия.

Повече ми доставят удоволствие!
Иначе изкачването на стълби..

Ако съм 100% сигурна, че след отказването им не бих качила и едно кило, може и да ги оставя.

И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо?
Просто защото ми харесва.

Не, самия въздух дето го дишаме е вреден, всъщност почти всичко на този свят е вредно,
така че с една вредност в повече или по-малко разлика - съфър. Резултата за всички е един: няколко метра под земята.

Не, на фона на световната, в България изобщо няма борба с тютюнопушенето.

d-r na N
ентусиаст
**

Регистриран: 20.12.2004
    #701961 - 23.03.2005 13:55 [Re: Godiva]

Определено не си!
И се чудя - аз ли ти криво казах, ти ли ме криво разбра. Ама ако искаш да ти отговоря като всички останали (както предвидих) - пуша от над 30 години по над 20-30 цигари (силни), няколко пъти съм опитвал да ги сменя с лула и пури - ама те не са за "бързите консуматори", ако и да си правя кефа понякога. Да пречат ми, и кво от тва.... бла-бла-бла-бла.

Някаква си там
златна

Регистриран: 21.02.2004
От: морето
    #702164 - 23.03.2005 15:18 [Re: Godiva]

Офф тез цигари...през седицата не пуша много щото съм на работа а там не може..по 3 най много 4 цигари на ден...даже и по малко понякога.Петък и събота наваксвам обаче..по кутия..даже и половина на ден..ужас...ама ....

--------------------
Някой друг ще трябва да плати сметката, ние не сме поръчвали такъв живот!!!

Black Adder
Advanced

#702265 - 23.03.2005 15:57 [Re: Някаква си там]

По принцип не ме бийте за това което ще кажа сега, но проблема с броя цигари ще се реши много лесно когато направят най-ефтините цигари примерно по 5 лева поне (и се вземат мерки против контрабандата, разбира се) - не че много хора ще откажат пушенето, но със сигурност ще намалее бройката цигари - човек не се повлиява от добри съвети, но когато някой му бърка дълбоко в джоба (или пък алтернативно - когато някой му каже че ако не спре да пуши ще умре) съм сигурен че ще има някаква реакция.

--------------------

nimrod
value adder

Регистриран: 07.11.2004
    #702308 - 23.03.2005 16:20 [Re: Godiva]

количеството цигари е различно.. може и без, може и по кутия-две

пуша щото ми е готино, а ако не - пак така
всичко е ужасно пресилено с тези кампании

най-ме ужасяват некролозите по цигарите, дето с апокалиптичен вид казват половин истини

пожелавам да умрат млади на всички които ми го набиват в главата това нещо всеки ден написано с огромни грозни черни букви върху любимите ми виктори лайтс (вече уайт) и горна джумая

--------------------
THIS GAME HAS NO NAME

Дедо Мучо
пънк, за да не Умре

Регистриран: 20.01.2005
От: непотвърдена локация
    #702369 - 23.03.2005 16:48 [Re: Godiva]

Цитат:

Интересува ме защо пушите, по колко цигари пушите на ден - има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите? Пречат ли ви цигарите - или повече ви доставят удоволствие? Бихте ли спрели да пушите или не? И ако не искате да спирате, бихте ли казали Защо? Смятате ли, че цигарите са чак толкова вредни? И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена - тук моля Не смятате ли, че човек трябва да си взима удоволствията от живота, пред това Да си умре Здрав, но неопитал от тях?

Пуша от малък. В началото бе любопитството, после подражанието. А може и обратното да беше, отдавна бях малък.
Запа беше казал преживе, че цигарите са нужни и важни поне, колкото чашата вино с храната и точно така ги чувствам. Приятна удобност, достъпно откриваема, разкош на крачка от хармонията. Много неща ми харесват в цигарите, но хората, които пушат са различни... Пуша от цигара за ден до кутия на вечер и все ми е хубаво.
2 пъти съм ги спирал с иглотерапия. Месеци след това стартирам с убеденост, мотивация и хъс. Още сме заедно, доволни и неразделни.
Само отпадъците от пушене ми идват байгън, ама се свиква и хляба трохи оставя.

А, да. Борбата. Срещу и против. Досадно мрънкане, хвърчащи лиги. Изврат неопределена. Гузно ми е за данъкоплатеца, че си утежнявам здравния статус, но пък рамо давам на отрудените тютюнопроизводители.
Всъщност съм зависим. Виктори Силвър. Гори-гори огънче!

--------------------
На оранта има дивеч.
Благоприятно е
да държиш на думата си.

Owl
пернат

Регистриран: 27.05.2004
От: Касъл Рок
    #702493 - 23.03.2005 17:43 [Re: Godiva]

Когато пуших ,пуших по 2-3 кутии на ден.
Пуших почти постоянно,най-сладко ми беше сутрин с кафето и след хранене.
През деня цигарите ми доставяха удоволствие,но вечер не можех да спя от задушаване и кашлица
Цитат:

Вече спрях,но си мисля,че ако ги почна пак,никога няма да ги откажа.
Цитат:

О,със сигурност!
Съветвам пушачите да прочетат,"Не пуша вече"/забравих на кой автор беше/и сто процента ще си променят мнението за цигарите/по-скоро ще си изградят такова/
Цитат:

И не мислите ли, че борбата срещу тютюнопушенето е доста пресилена - тук моля Непушачите да не правят пак коментари - темата ми е насочена към Пушачите!!!

..................................
Цитат:

Удоволствието да дишаш отново е несравнимо!
Цитат:

Тема Само За Пушачи!!!

Съжалявам,GODIVA!

--------------------
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall

Пипи^
суросинкява на цепленки

#702529 - 23.03.2005 17:54 [Re: Owl]

Цитат:

Съветвам пушачите да прочетат,"Не пуша вече"/забравих на кой автор беше

от Алън Кар е книжлето и на мен също ми подейства отказващо,обаче гарнирана с "Табекс" За съжаление издържах само 4 месеца

--------------------
Ние сме ора естете.

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
    #702577 - 23.03.2005 18:09 [Re: Godiva]

ъъъъъъъм

наргилето как се брои?

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

Black Adder
Advanced

#702584 - 23.03.2005 18:12 [Re: Sуbil Ramkin]

Ми примерно една цигара като се пуши средно за 5-10 минути, значи ако пушиш наргиле половин час това са 4-5 цигари, примерно

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #702597 - 23.03.2005 18:18 [Re: Black Adder]

В момента съм в "розов период", т.е. не пуша, но все още се считам за пушач. Имам ли право да се обаждам?

--------------------
Седим и мислим, мислим и седим, па по едно време гледам, че саде седим.

Дарла
вечно замечтана

Регистриран: 06.12.2004
    #702609 - 23.03.2005 18:23 [Re: Godiva]

Пуша по 10-на цигари на ден,а ако седна някъде с компания отива и една кутия. В момента съм на бял Davidoff lights slims. Но след като ги изпуша ме чака цял стек Capri,които си ги поръчах миналата седмица.
Пуша най-вече за удоволствие,мога да ги откажа,но за момента не искам.Бях ги отказала преди може би месец за около 5 месеца,нооо....

--------------------
Шамар да е - аванта да е

Godiva
Графиня дьо Шарни

#702622 - 23.03.2005 18:29 [Re: Godiva]

Аз обичам да пуша - но мразя моментите, когато пуша заради навика....и затова напоследък си налагам и пуша максимално малко....така ми е още по-добре...ако пуша над 10 цигари и ми става дискомфортно - започва да ме боли главата....и така като се възпирам от пушенето - цигарите ми стават още по-сладки....има моменти, когато съм нервна и тогава изпитвам абсолютна необходимост да запаля цигара и съм се хващала, че имам Необходимост от никотина....

Пуша повече вечер....а да не говорим, когато съм на кръчма....тогава става лошо - но пък там и не се контролирам....

Не исках да си говорим за борбата срещу тютюнопушенето само в България....от дълго време ми прави впечатление, че не съм виждала и филм, където се пуши....говоря за американските филми...ами те направо се уливат...чак пък толкова - и прекален светец и богу не е драг

Кремена А.
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Пловдив-София-Пловдив
    #702636 - 23.03.2005 18:34 [Re: Hard Rock fan]

Много бе ,фенке.Аз пуша горе долу по 10 цигари дневно,това ми е най-силното пушене.Когато съм си у нас пуша по 3-4 сигарки на ден,а е имало случай да не пуша с дни(НЕ СЪМ БИЛА БОЛНА ПРОСТО НЕ МИ СЕ Е пушило).мога да ги откажа лесно,но тъй като пуша малко смятам да си пуша още известно време.Както се казва да ми дойде музата.Редовно оставам у нас без цигари и не ме хващат ''лудите'' от тяхната липса.Не излизам да си купувам трепереща.Баба ми вече 75 годишна доскоро пафкаше по 1-кутия.Вечер си лягаше с кафето и цигарата.Отказа ги от раз с табекса.Баща ми и той ги отказа с него.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#702642 - 23.03.2005 18:37 [Re: Кремена А.]

Ей това, ако се преодолее - да не се пуши, когато не ни се пуши, а да си палим цигара само, когато ни се пуши щ е енай-чудесния вариант....

Някаква си там
златна

#702659 - 23.03.2005 18:45 [Re: Godiva]

най се мразя тогава когато примеро съм изпушила току що цигарата и с човека с който съм да каже...Айде по една последна и ставаме примерно...и аз пак паля ама не ми се пуши изобщо ама за компания..

--------------------

Някаква си там
златна

#702666 - 23.03.2005 18:49 [Re: Sуbil Ramkin]

аз съм опивала един път наргиле...с вкус на банан беше..обаче нещо не ми хареса...това е за хора който отказват цигарите примерно..да се залугват с него...не е ли да му пална една и като друпна да ме удари в петите не го броя за пушеше аз:)

--------------------

Дарла
вечно замечтана

#702674 - 23.03.2005 18:54 [Re: Някаква си там]

Не знам на вас дали ви се е случвало,ама на мене някой като ми говори за пушене и веднага ми се припушва...
Ето и сега,прочетох тая тем и айде цигарата се озова в устата ми

--------------------
Шамар да е - аванта да е

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

#702684 - 23.03.2005 18:59 [Re: Дарла]

Да, ама да съм се нахранил, наплюскал яко. Тогаз е най-сладко и гот. А пък връхта е, когато е с питиенце между хубавото мезенце.

--------------------

Дарла
вечно замечтана

#702698 - 23.03.2005 19:03 [Re: NEVERMORE]

Моето питие за цигарата ми сега е някакъв чай
Ваййй,знайш ли как върви само
Ама това е щото гледам да не ям до към обяд...тъй де нали се сещаш,а и като се възпирам от яденето пак пуша повечко,че да подтискам апетита

--------------------
Шамар да е - аванта да е

NEVERMORE
Veni Vidi Vici

#702706 - 23.03.2005 19:07 [Re: Дарла]

Ногу лошо, ногу лошо. Апвай си чадо сутрин повечко, да изгори до вечерта. Нали знаеш - сутрин въглехидратки за енергия, на обед нормално, а вечер лекичко - салатка, чисто месце. Таквиз работи.

--------------------

Дарла
вечно замечтана

#702720 - 23.03.2005 19:17 [Re: NEVERMORE]

Недей така
Нали килца трябва да се горят,е на мен ми трябва малко да сваля де
Стоп с офтопика

--------------------
Шамар да е - аванта да е

Дзвер
wavedancer

#703038 - 23.03.2005 23:25 [Re: Дарла]

Това ми го обясняваха веднъж. Някакъв рефлекс е, че като видиш в някой филм някой да пали цигара и на теб ти се допушва. Предполагам, че точно затова вече във филмите не дават пушещи хора.

Дзвер
wavedancer

#703042 - 23.03.2005 23:28 [Re: Кремена А.]

И аз пробвах с Табекс, ама никакъв ефект нямаше за 10 дни и ги изфърлих.

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #703556 - 24.03.2005 12:15 [Re: МММитов]

Цитат:

Цитат:

Интересува ме защо пушите,

Цитат:

има ли моменти, при които пушите повече и маменти, при които почти не пушите

когато ми е нервно и натоварено пуша повече
когато съм с жена ми пуша по-малко

Цитат:

Защо бе братче????
Точно обратното - кат си с жената - повече требе да пушиш !
Нъл го знаш вица, дето сваршва с : "Пей си пей, мамка ти.... Още 2 дни ти остават....

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

LOVEme
Ентусиастка

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #704627 - 24.03.2005 20:58 [Re: Пипи^]

Цитат:

или поне да пуша само по 2-3 цигари дневно...

Аз съм така. Има дни, в които превишавам тази бройка, но общо взето гледам да не става твърде често. Днес съм на нула и се сетих чак като прочетох темата Не ми беше трудно да ги сведа до 2-3. Въпрос на навик. Както можеш да свикнеш с 1 кутия, така можеш и с 1 цигара. Стига да искаш

--------------------
Живея, за да обичам. Обичам, за да живея.

vozimzrun4o
ентусиаст

Регистриран: 06.03.2005
От: окултизъм&мастика
    #704694 - 24.03.2005 21:38 [Re: LOVEme]

"After action, Satisfaction" - Chesterfield
ххехехе.. 2 кутии дневно в България. Минах на по леките Виктори супер, защото от синьото бутах стени. В американистан - Бяло боро (по гадно е от българското)
Пуша защото съм пристрастен.
Да ги откажа - не мога. АКо станат по скъпи, ще спра да ям но ще пуша.
Вредни са и ще берем ядове като го одъртим
След хапване и сле либоФ са най приятни. Пуша и като съм нервен, и като карам кола, и като пия, и сутрин в тоалетната с вестника, и с кафе, и докато готвя.. Абе добре че в офиса не дават иначе 3 кутии не ми мърдаха
та тва е..
Мое да сме прости ама ни е кеффф

--------------------
.. се превръща в логореещ менс. Архетипът на voluntas (волята) се разтваря подобно на лотусов цвят и се насочва към всемирната мъдрост (Sophia), която периодично изпраща сигнали в недрата на менталното небце. Активирано..:D

Пипи^
суросинкява на цепленки

#704725 - 24.03.2005 22:02 [Re: vozimzrun4o]

Ауу,това бяло Малборо наистина е много гадно-как можеш да ги пушиш?А иначе и аз съм така-в Германия си давах по 3 евро на ден за цигари-баси,че съм циганка като се сетя колко нещо съм изпушила само...
Ама дет' викаш ти:
Цитат:

Мое да сме прости ама ни е кеффф

--------------------
Ние сме ора естете.

perliczka
śliczna

Регистриран: 09.11.2004
От: Пловдив
    #706751 - 26.03.2005 00:43 [Re: Godiva]

Пуша по 1 кутия Карелия на ден по принцип. По време на сесия и изпити - повече. Когато пия съм стигала до 3 кутии, но на следващия ден не ми се живее, камо ли да пуша. Мислила съм за отказване, но... едва ли. Това с акцията против пушенето... алабала е според мен. Никой не може насила да ме накра да ги спра. Ако ще по 2 цигари на ден ама пак ще пуша ако искам. Не мога да си представя сутрешното кафе без сладка цигарка. Понякога обаче паля по навик и като дръпна 2-3 пъти я гася.
Мисля, че най-големият ми проблем ако откажа цигарите ще е къде да си дяна ръцете когато съм на маса или на кафе

--------------------
"В природата на жените е да отричат очевидностите, позовавайки се на предчувствия." Балзак
"Най обичам да съм змия... Ем си одим, ем си лèжим!"

porno_creep
agresiven

Регистриран: 22.12.2004
    #708061 - 27.03.2005 11:19 [Re: Godiva]

Пуша по около 30 цигари на ден но ако имам някакви по-сериозни проблеми нямам мярка
Опитвал съм да ги спра, но не става - изпадам в страшни депресии, полудявам направо
Пречат ми цигарите, ама не много - не мисля, че искам да ги спирам- под достатъчно напрежение съм и без това

--------------------
This isn`t me I`m not mechanical
I`m just a boy playing the suicide king

Godiva
Графиня дьо Шарни

#708126 - 27.03.2005 12:54 [Re: porno_creep]

Ако изпуша 30 цигари за един ден ще умра...ето оня ден вечерта изпуших близо кутия от седем вечерта до към 12 през нощта и вече втори ден не мога и да си помисля за цигара...направо ми призлява....

zITRoN
неориентиран

Регистриран: 23.03.2005
    #708654 - 27.03.2005 21:40 [Re: Godiva]

Никога не съм отказвал цигарите. Ами ..., как ли пък не ..., ще си мъча тялото и духа. Ако ми се пуши, ще си запаля без да му мисля.

Обаче, не пуша ... Вече 20 години не съм запалвал цигара. Просто не ми се пуши. Доколкото си спомням, от пушене на цигари ме отвратиха пурите. Кубинските. Дръпваш си, но не вдишваш. Издишваш дима. И така няколко пъти. След малко усещаш хранопроводът ти почва леко да се парализира и това приятно (!?) чувство достига стомаха. Нещо такова си спомням смътно. След изпафкване на половин пура спираш и си я запазваш за другия ден, когато още от сутринта усещаш един друг вкус в устата -- и той доста приятен. Запали сега цигара и ще почустваш какво значи отвращение.

Между другото отвращение сега чувствам като вляза в заведение в София -- сякаш влизам в душегубка. Нищо, че май някаква наредба за пушенето в заведения била излязла. Направо се родих като се върнах -- тук при нас пушенето е изцяло забранено във всички заведения, без изключение (разбира се, сега пък се усетиха истинските миризми на мухъл и спарено, които цигареният дим някак "облагородяваше"). Пушачите пушат отпред, на улицата. Комшиите негодуват, че вдигали шум, но това е положението. Мислех, че нещо революция ще се вдигне след поголовната забрана. Нищо подобно -- хората си го приеха така, като че ли светът е започнал със забрана на пушенето в заведенията.

zak
пада другарят

Регистриран: 28.07.2004
    #710015 - 28.03.2005 20:22 [Re: Godiva]

Пуша само толкова цигари колкото авантосам

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1883

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.139 seconds in which 0.107 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.