ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
ejko__bejko

Регистриран: 17.11.2005
Re: Пътуване в миналото.
    #1048418 - 20.11.2005 09:29 [Re: zak]

Телепортацията съществува и е навсякъде около нас.
Вземете обикновенния атом.Когато го възбудим един електрон преминава на по външна орбита.Работата е в това, че той не 'прелита' м/у орбитите а изчезва от едната и се появява на другата.Това не е ли телепортация?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zak
пада другарят

Регистриран: 28.07.2004
    #1049233 - 20.11.2005 20:40 [Re: ejko__bejko]

Тук си прав, май

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1050390 - 21.11.2005 17:30 [Re: ejko__bejko]

Цитат:

Телепортацията съществува и е навсякъде около нас.
Вземете обикновенния атом.Когато го възбудим един електрон преминава на по външна орбита.Работата е в това, че той не 'прелита' м/у орбитите а изчезва от едната и се появява на другата.Това не е ли телепортация?

Ми не съвсем, тъй като електрона не се движи по елиптична или кръгова орбита както примерно планетите обикалят около слънцето. Положението на електрона (а и на други квантови обекти) се описва с вероятностна функция наречена орбитала която описва разпределението на вероятностите електрона да се намира в определена точка от опространството. Така че тук понятията "изчезва" и "появява се" са доста неопределени - просто леко се променя орбиталата му иначе той си е "някъде там".
Но виж ако целия атом успее да се премести със скоростта на светлината на няколко сантиметра в пространството, преминавайки евентуално през някаква плътна преграда (примерно стъкло) - ето това вече би било телепортация.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Shadizar
HappySmile
**

Регистриран: 23.12.2005
От: The City of Wickedness
Re: Машина на времето
    #1092935 - 25.12.2005 14:07 [Re: vziskatelniq]

Представете си,че Ви блъска кола.Вие оставате в количка и няможете да се движите.Изведнъж обаче ви хрумва как да изобретите машина на времето.Успявате да я създадете,влизате в нея и се връщате малко преди инцидента.Успявате да го предотвратите,и по този начин променяте купища неща в бъдещето.Например:имате съпруг/а,с които/която сте се запоснали в лунапарка,или пък шоьора не влиза в затвора и убива президента.Представете си какви щети ще нанесе машината на времето.Може би затова тя все още не е измислена

--------------------
Харата се нуждаят от любовта ни най-много тогава,когато изглежда,че я заслужават най-малко!

Нерегистриран

#1167947 - 22.02.2006 01:53 [Re: Shadizar]

Ами ако е измислена и ние участваме в нея....как изобщо бихме се усетили ...никой няма да го оповести буплично

Нерегистриран

#1244273 - 30.04.2006 03:22 [Re: Milko]

Според мен пътуването във времето е напълно възможно, но принципът не е чрез движение с гиганкски скорости. Моята издея е, че ние се движим във вселената със 300 000 Км/сек и просто е необходимо да успеем да "забавим" движението си за кратко примерно и да "застигайки" така миналото си. На този принцип ние може да направим скок в миналото, но може би само като призрак да го разгледаме, но уви в такъв случай няма връщане на "зад" може би. Освен ако не може да се ускорим до над светлина скорост спрямо вселената и да "догоним" бъдещето си както гоним влак.

Атос37
Мислител

Регистриран: 15.04.2004
    #1244309 - 30.04.2006 08:23 [Re: pokoi]

Най- новата информация, която четох от Julian Barbour е във връзка с уточняването на понятието “време”
Накратко според него време просто няма.

Защото, ако си представим, че сме извън вселената, т.е. като страничен наблюдател, ще видим, че тя във всеки един момент се мени. Т.е. имаме бейзброй сега-та. И времето няма посока, няма начало (то е безкрайно), - аз си го представям, като слято начало и край. Все едно обръч по който се изменят събитията.

Ето: сега-тата" не следват едно след друго в точно определена последователност.
Във Вселената - или поне в класическия модел на Вселената - няма абсолютна едновременност.
Относителната едновременност обаче остава и "сега-тата" - така, както ги разбирам аз - са интегрална част от Айнщайновата теория.
Действително откритието на Дирак, събудило интереса ми към проблема за времето, показва, че "сега-тата" изглежда далеч по-добре се вместват в квантовата картина на света, отколкото би могло да се очаква, ако се изхожда от стандартната интерпретация на Айнщайновата теория на относителността.

--------------------
Нека се молим заедно. Само Бог в Името на Исус може да помогне за проблемите с екологията. АМИН!

Атос37
Мислител

Регистриран: 15.04.2004
    #1244318 - 30.04.2006 08:53 [Re: nautilyus]

Ако си представим времето, като несъществуващо, като несъществуващо, защото няма река която се движи на някъде, то просто е! Или както си го представям – няма посока, няма начало, няма край – при което вселената просто се изменя в тези “сега-та” – един обръч по който има събития, то тогава в случай, че можем да излезем извън него, ние можем да наблюдаваме всяка точка от този обръч, но ние като холограма, а не като действително лице в съответното събитие! И няма да можем да променяме нищо.
Срунната теория - всяка една точка от времето равно – достъпна!

--------------------
Нека се молим заедно. Само Бог в Името на Исус може да помогне за проблемите с екологията. АМИН!

Редактирано от Атос37 (30.04.2006 08:56)

Нерегистриран

#1247292 - 03.05.2006 11:25 [Re: Анонимен]

чрзизкревяване навремето и пространството нищо няма да се постигне, и това е факт. Чрез него единствено може да се забави или ускори времето вътре но това няма да помогне да се върне човек в миналото, за да се върне в миналото или бъдещето човек трябва да навлесе в така наречените Информационни запаси на земята. както нашто тяло пази наследствената информация по същият начин земята пази това под формата на вълни.
Но човечеството има още много път да извърви преди то само да открие как да ги ползва.защото за констроиране на една такава машина много от законите на физиката дори и повечето несъществват, докато с тази машина за искревяване на времето и пространството може да създаде измерение в измерението където под властта на човека да е всичко, но няма да може да се върне няма даможе се пренесе назад нито напред. Може би е и по добре така понеже иначе щяхме се самоунищожим по бързо.

Shadizar
HappySmile
**

Регистриран: 23.12.2005
От: The City of Wickedness
    #1256703 - 10.05.2006 22:36 [Re: vziskatelniq]

Аз съм радостен,че не е открита,а и няма да бъде открита,машина на времето.Последиците ще са титанични.Представете си,отивам аз в 15 век и се "сношавам" с една немска селянка.Тя ражда дете,и не ражда повече.Да,ма един от нейните правнуци е Хитлер,и той живее сега в друго семейсто=>има друг характер=>като се върна,нямало е да има 2 световна=>евреите управляват света !И то само от едно сношение...

--------------------
Харата се нуждаят от любовта ни най-много тогава,когато изглежда,че я заслужават най-малко!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19895

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.