ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Re: Машина на времето
    #1419370 - 10.09.2006 20:39 [Re: Анонимен]

Цитат:

Black Adder съгласен съм със теб.Но аз исках да кажа че времето не е някакъв тунел или нещо подобно през което просто можем да минем все едно влизаме в автобус или самолет то някаква последователност то не се случва и не се променя можем само да съдим за него по заобиклящия ни свят то е информация която получаваме от заобикалящия ни свят поглеждайки космоса ние се връщаме назад във времето но по този начин не му влияем е караме да избързва(и какво всъщност означава да избързва времето) или да забава ход. Просто наблюдаваме получаваме информаци за това какво е било тогава.

А парадокса който споменаваш докзава това още един път това че спинът на електрона който виждаме сочи нагоре не ни гарантира че другия електорн не минал покрай черна дупка или масивна звезда и не е променил начина начина по който се върти.

Прав си за екстраполациите всеки може да мисли нещо и да опитва да го формулира но едва когато дадена теория се провери експериментално много пъти.
Тогава тя се приема за вярна.Това че можем да си представим какво е да се върнеш назад във времето не е достатъчно да ни убеди че наистина е възможно.

Но ако е възможно може би когато се научим да го правим ще преминем на някакво по-горно ниво от развитието ни като разумни същества.

Представете си че можете да правите с четвъртото измерение това което можете да правите с първото второто и третото.
И ако М-тероята е вярна отчасти и наистина съществуват 11 измерения значи ние сме още много назад в развитието си като разумни същества но също така знаем и че не сме на последното стъпало.

Като заключение ще кажа че пътуването във времето е вълнувало човечеството отначалото на неговото същесвуване но докато не се докаже че е възможно на практика ще остане една от основните теми на научната фантастика.

забравяш едно нещо, че Айнщайн доказа, че времето тече различно в различни ситуации и при различни скорости.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1452350 - 02.10.2006 14:13 [Re: Анонимен]

НЕ ЗНАМ КАКВО МИСЛИТЕ ВИЕ,НО СПОРЕД МЕН ПРЕЗ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ЧЕРНИ ДУПКИ В КОСМОСА МОЖЕ ДА СЕ ПЪТУВА ВЪВ ВРЕМЕТО.МИСЛЯ,ЧЕ ВСИЧКО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Е СТРОГО ОПРЕДЕЛЕН ЗАКОН И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОМЕНЯ,А И ДА МОЖЕ,НЕ ТРЯБВА.
А НЕ Е ЛИ БЕРМУДСКИЯ ТРИЪГЪЛНИК ЕДНА СВОЕБРАЗНА МАШИНА НА ВРЕМЕТО?СПОРЕД МЕН ИМА КИБЕР-ПРОСТРАНСТВО НЯКЪДЕ,И ТАМ НЯМА ВРЕМЕ-ВСИЧКО Е ВЕЧНО ИЛИ МОЖЕ БИ ТО НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ИЗМЕРВА,ЗАЩОТО ОБИТАТЕЛИТЕ МУ НЕ УМИРАТ,БОРЯТ СЕ С ВРЕМЕТО САМО ПРОСТОСМЪРТНИТЕ,А ВЕЧНИТЕ ЖИВЕЯТ ПО-СКОРО НА ВИСШЕ ДУХОВНО НИВО!

domein
устремен

Регистриран: 24.09.2006
    #1453348 - 03.10.2006 01:26 [Re: Анонимен]

Отвора на черната дупка е голям колкото главата на кърфица,и ако по някаква случайност попаднеш в дупка червей то ти ще излезеш през нея като купчина раздробени атоми.(и ако преди това гравитацията след хоризонта на събитията не те разкъса )

--------------------
"Ab Iove principium"

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1454175 - 03.10.2006 18:13 [Re: vziskatelniq]

Така или иначе живеем в Машина на Времето.Машината е голяма.Частичка в корпуса сме и.Тя,машината отива напред.
Може ли бактерията дълбаеща кариеса в 5ти долен дясен на машиниста на влака,да иска да обръща влака ? Може и да може,но не и преди да си издълбае кариеса както си му е реда

domein
устремен

Регистриран: 24.09.2006
    #1454471 - 03.10.2006 21:55 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Тя,машината отива напред.

От къде си толкова сигурен?
Цитат:

Може ли бактерията дълбаеща кариеса в 5ти долен дясен на машиниста на влака,да иска да обръща влака ?

Според квантовата физика и теорията на хаоса може!Не,че споделям тези концепции...

--------------------
"Ab Iove principium"

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1462331 - 09.10.2006 12:46 [Re: Shadizar]

Цитат:

Аз съм радостен,че не е открита,а и няма да бъде открита,машина на времето.

Хващам се за тебе, въпреки че има и други скептици.
Нищо не се знае.Навремето четох едно писмо, написано от група нобелови лауреати до американския конгрес, по повод спиране на финансирането на някакъв институт занимаващ се с изследвания по парапсихология. Та писмото завършваше с думите:
"Нека съмременната наука не се окаже в ролята на Лавоазие, кагото му показали метеорит и той казал- дасе допусне че този къмък е паднал от небето е невъзможно- от небето не могат да падат камъни.най-вероятно този камък е ударен от мълния"
От Лавоазие ни делят малко повече от 200 год.А какво ли би станало след още 200 или 500?

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
За обратната посока на причинно/следствените връзки
    #1464763 - 10.10.2006 20:04 [Re: vziskatelniq]

Ами много готина изглежда идеята за мобилност към миналото и към бъдещето.За бъдещето проблемите са скорощно решими.
Значи ! Искаме да изпратим възприемащият субект,тоест себе си в бъдещето.Ядове никви!Просто трябва да изчакаме във спрял вид,да забавим или спрем процесите си в материалното си тяло,докато навън всичко продължава да си тече.Възможно до немай къде.Просто и възможно!Препятствията не са теоретически,а практически.Въпрос на крио технологии които още не са узряли съвсем.
Обаче с връщането назад нещата не стоят така.
Първо аз смятам че Времето не съществува като параметър на пространството или в една кинематична система,параметър-общ знаменател за различно логикопостроени причинно/следствени вериги.
И забележете! Всички искат да отидат назад във Времето за да почнат да живеят отново напред,в естествената му посока.Никой не говори за живот обърнат назад.Тоест,- ти не ядеш сладолед,а топлите ти стомашни сокове съдържащи освен солна киселина и мляко от швейцарска крава,кубинска захар,датски емулголатори,френски багрила и аромати и тнт. та това всичко върви от стомаха ви нагоре,като солната киселина се отделя в напълно логичен за "Обратната Вселена" физични и химични закони,и си остава в стомаха,по пътя през гърлото нагоре течният сладолед се охлажда за да достигне точка на замръзване междо зъбите,езикът го маже по клечката която държите,а най накрая го обмазва с шоколадова глазура,навеждате се и вадите от кошчето опаковка,пакетирате го,и тя незнайно как залепва,и с десетина крачки назад заднишком влизате в магазина,подавате сладоледа,и срещу това взимате долар.
Тъпо ? Е нека опише някой по "остро" живот във Вселена в която следстията се разлагат на причини,които пък..........
Защото ако искаме да отидем назад,трябва или да се съгласим че то е свързано с разплитане назад на всичко оплетено до сега,или говорим за скок върху плетката.
Ако говорим за скок върху плетката обаче,от бод примерно 9876655444997755666699877 до бод 83 трябва да приемем че всичкои оплетено,и неоплетено съществува винаги,на едно място,заедно,или едно до друго,или едно във друго, а ние просто пълзим по него.

Времето не съществува !Просто нещата тичат ! Ние тичаме. Тичаме напред защото стъпалата ни,физичните закони са с пръсти отпред и пети отзад.

Ti6ina
неориентиран

Регистриран: 28.03.2007
Re: За обратната посока на причинно/следствените връзки
    #1701906 - 06.04.2007 20:50 [Re: Huckleberry]

Машина на времето... Това е мечта на мнозина.

Но всъщност в много теории се говори, че в другите измерения, до които се докосваме, няма време... Явно такъв е механизмът на пророческите видения за бъдещето, както и дарбите да се вижда скритото , случило се в миналото...

Казано по друг начин, вярвам, че и без тази машина можем да поправим немалко злини, сторени на някого край нас в миналото, можем да изровим от забравата минала мъдрост и знания... както и да предусещаме накъде сме се запътили в бъдещето.

В една книга прочетох още по-изумителен факт – свойствата на частиците стигат дотам, че всъщност ако повлияем на някоя от тях по определен начин.. можем да променим дори миналото! Древните никак не са били неуки. Въпросът е ние как бихме приложили наследените от тях знания.

Редактирано от Ti6ina (06.04.2007 20:51)

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
Re: За обратната посока на причинно/следствените връзки
    #1757025 - 17.05.2007 05:02 [Re: Ti6ina]

Според мен, не става въпрос за промяна на самото минало, а за промяна на ефекта от миналото в настоящето!/не съм чела този материал специално, но имам някакъв поглед върху проблема/

--------------------
gb.pipingrock.com

IceFire
Заинтересован ;)
*

Регистриран: 10.01.2005
Машината на времето - Мечта и реалност
    #1793419 - 13.06.2007 06:18 [Re: vziskatelniq]

Здравейте!

Попаднах тук по съвсем странична причина - търсе си някаква тема за зелените лазери джобен формат и развитието на технологиите, но тази тема истински грабна съзнанието ми и реших да споделя и моите мисли по въпроса. Можеби, ще ви откажа от четенето на написаното от мен още в началото, като ви призная, че не съм физик, нито астроном. Но, няма защо да говоря за мен. И така,

Първо, за идеята, че ако се достигне скоростта на светлината времето ще спре, а ако се достигне скорост по-голяма от нея, то то ще тръгне назад съм чувал и преди. Дори, в един стар брой на Наука и Техника се изказваше мнение, че руснаци имали проект за разработване на свръх-скоростен тунел по обиколката на Екватора, в който да бъде задвижена капсула с необходимата скорост с цел експериментиране нейното връщане назад във времето.

И тук се запитах - добре, ако ние можем да задвижим нашето тяло с много висока скорост, то времето за Нас ще намалее, а за света ще тече "нормално", при което ние, дефакто, ще отидем напред във времето. Ако, обаче намерим начин да забързаме времето за целия свят или - просто да забавим нашет собствено време, то ние ще отидем "назад" - но няма да го знаем, просто другите ще избързат преди нас. Мисля, че това вече е правено и се прави всекидневно, но за това - малко по-натам.

Подобно с тази теория прочетох и мнението, според което виждаме звездите във тяхната фаза в миналото ( по-точно, това наистина е факт, милиони светлинни години назад ). Според тази теория и факт, земята пък, от космоса се вижда милиони години назад. Представяте ли си го, реално? Ако на някяква звезда, само на 10 светлинни години от тук застане някой и гледа със свръх-мощен телескоп, то той би могъл да ни види като деца, или като по-млади - и за него това ще е реалност. Иначе казано, Раждането ни, детството ни, което помним с носталгия и дори годините преди нашето раждане, точно в този момент пътуват неспирно като визуална информация някъде из космоса и могат дори сега да бъдат видяни. Точно в този момент може някой да вижда нашето раждане, посрещането пред родилния дом, първите ни крачки. Неща, които никога няма да се върнат за нас отново, могат да бъдат видяни тепърва от някоя далечна звезда.

Можеби, помислих си, тогава, можем да направим телескоп на Миналото. Ако е възможно да се постави огромно огледало на далечна звезда, или система, която да записва и предава визуалната информация от земята. Но, нека бъде огледало, което връща светлинат от земята и в последствие насочим телескоп към това огледало от земята и гледаме така върнатите лъчи. Ако системата се разположи на 100 светлинни години от земята, теоретично ние бихме виждали 200 години назад - съвсем реален образ.

Абсурд. Дали?

Но вярвам, че цялата тази тема, всъщност, има далеч по-ментален и духовен характер, отколкото изцяло физичен - без да отказвам науката по какъвто и да било начин. Замисляли ли сте се какво би станало, ако ето, точно сега, времето за целия свят бъде спряно за един милион години, и след това - пуснато отново ?

Правилно. Дори няма да знаем за това, все едно тези години не са минали. Дали не се е случвало?

А случвало ли ви се е да оставите химикалката си някъде и да сте АБСОЛЮТНО сигурни къде я оставяте, но след това и БЕЗ да има кой да я е взел, да я намерите на абсолютно различно място ? Винаги съм вярвал, че химикалките имат свойството да се движат във времето. Просто химикалката е прескочила времето и е отишла в бъдещето - там, където сте щяли да я оставите след това. И не само химикалките.

Сигурно вече се забавлвявате доста.

Ами, когато, например, пътуваме със самолет, какво правим - пътуваме с по-голяма скорост, или отиваме в бъдещето? Защото всичко това е условно. Да приемем, че първо тръгваме пеша от Америка за България. След това се качваме на самолета - дефакто, ние скачаме с година и половина напред във времето, защото толко е щяло да ни отнеме да стигнем пеша. Но не - ние казваме, че се придивжваме с по-висока скорост. Кое е истината?

Но много преди това, аз вярвам в нашата лична мисъл и възможността ни да правим с нея чудеса. Не, защото мога, но, защото в това има огромна истина - показана в святите книги, които бяха споменати, в историята на света.

Айнщайн е доказал, че времето не тече праволинейно. Замисляли ли сте се и, какво е вашето мнение по отношение на това, че времето за всеки едни от нас не тече с еднаква скорост - помежду ни, както и за всеки един в отделните ситуации от живота ?

Случвало ли ви се е да гледате часовника и да виждате, че стрелката се движи като в галоп, цъкцъкцъкцък, а в друг момент, в който сте релаксирани, спокойни, притихнали до камината, стрелката да върви бавно, бавно - цък......цък......цък...... , сякаш във всеки момент ще спре ? И нима не е очудващо как някой изглеждат стари на 20, а дрйуги са млади и свежи на 50 ? ГЕН, ще кажете и да, той има роля. Но е доказано, че, колкото пвоче се трудим с високо напрежение, тичаме, под стрес сме и сме отчаяни, толкова по-бързо остаряваме и - умираме, вероятно. Дали времето ни просто не се "изхабява" по-бързо, дали тялтоо ни не живее с по-бързи темпове по този начин?

Всеизвестно е, че ако бутнем, например, скъпата чаша на баба си от сватбата и - от масата с лакът, за нас времето спира за миг. Можем да направим чудеса в такива моменти, да хванем летящата чаша от най-невероятна поза, а след това казваме задъхано "леле, времето ми се забави за момент". И това е така - тялото подава адреналин, всичко започва да се развива с невероятна скорост вътре в нас и - както при космонавта в орбита, целият заобикалящ свят се забавя за миг - за да можем да реагираме, "мобилизирали сме се". нима това не е едно своеобразно пътуване във времето, което не умеем да предизвикваме коаго си посскаме поради несъвършенсвото си и блокаж в централната нервна система, но което се активира само и е било така от незапомнени времена, когато трябва да се борим за живота си, за живота на скъп чокве или в по-близките години - дори - за скъпа вещ ?

Чел съм, че "мисълта е предмет". И наистина - нима не Ви се е случвало да си помислите нещо и то да стане ? По едно време наистина бях разбрал какво значи фразата "Внимавай какво си пожелаваш". И наисинта - всяко истински искрено и чисто желание на един чист човек и, което не е невъзможно - се сбъдва. Това доказва практиката ми, виждал съм го при много хора. Опитайте! Или, можеби вече го знаете... А как така се случва, да си помислим за някой и той да ни се обади, или да наберем някой и той да каже "събуждаш ме, точно те сънувах"? Примери като тези са хиляди и би било лекомислие да кажем "случайност!". Изглежда, че мисълта умее да се "телепортира". Така, както умее и да пътува напред във времето ( виждаме или чувстваме неща, без да знаем как и защо и те се оказват реални елементи от предстоящото бъдеще ), както и назад - спомняме си неща, понякога и такива, които никога не са ни се случвали.

Никога ли не сте сънували нещо, а след много години да отидете на някакво ново място, обикновено някой ви води там и вие изтръпвате, казвате "Това място ми е познато, мисля, че съм го виждал насън?"

Вече трябва да ме мислите за луд. Добре... изглежда мисълта може да пътува във времето, във всяка посока и не само до онова, което сме преживяли или очакваме, но и извън нашият собствен информационен поток. В допълнени към това, телепортацията чрез мисълта на друго място и телепатията се оказват също напълно възможни. "Най-малкото е част от цялото".

И, дали наистина именно Мисълта не е онзи скъпоценен камък, който се опитваме да намерим чрез и само чрез науката, понякога?

Ето ви един пример. Един проблем.

Ако връщането в миналото е възможно физически и то би било изобретено някога, то ние и сега, имайки миналото зад гърбовете си бихме били знаели за срещи на хора от "настоящето" с хора от миналото - тъй, като, ако връщането назад щеше да бъде изобретено, то хората биха се били върнали във нашето време и времената преди нас. Реално, нашето настояще и минало са едно видимо доказателство за това, че физическото връщане назад във времето няма никога да бъде изобретено или позволено, поне не и връщане във времето на развитието на нашата цивилизация от зараждането и до момента на изобретяването на техниката за пътуване във времето. Известни изключения мога да допусна по отношение на това, че такава техника е била вече изучена от Атлантида или Египтяните, но можеби именно, защото са започнали да се зовят Богове, те са били заличени от лицето на земята, оставяйки след себеси колосални архитекрутни паметници, които изглежда са свързани с космоса, можеби не е било тяхното време. Или можеби са се телепортирали на друго място и в друга действителност, можеби никога не са били унищожени, а просто са достигнали следващото ниво и им е било позволено да напуснат Земята?

НО именно тук идва Духа и Измеренията, развитието на собственото Аз. Можеби в законите на вселената само онзи, който е развил себеси до много високо ниво, има правото да се върне назад, или да отиде напред, защото само той не би наранил развитието на Цивилизацията, само той би знаел каква сила държи в ръцете си и можеби именно затова това не става с машина, а с духа на всеки един от нас и смао за него самия. Вероятно машина на времето има от хиляди години, но онези, които умеят, които са се развили толкова никога не биха го казали на останалите. А, ако го кажат, ще им бъде отнета възмжността да го практикуват - и така става невъзможно някой да види доказателство от друг.

Можеби всеки трябва да го потърси във самия себеси.

Благодаря.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19895

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.