ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Steltion
мушморок

Регистриран: 06.11.2005
Re: Псориатричен артрит
    #1112499 - 11.01.2006 14:10 [Re: some1sad]

Здравей отново,
Salazopyrin-на и аз го пих само месец. Така и не си направих изследвания на кръвта, но предполагам че не са били добри. Сега и аз нищо не пия. Уж гледам да не се разболявам, но зимата е трудно, особено като работиш с много хора.
За температурата мога само да те посъветвам да намериш причината, поради която я вдигаш. Прегледай всичко възможно. Както ти казах при мен причината за появата на артрита беше възпаление на зъб, за който разбрах по-късно (просто не ме болеше).
Температура по принцип вдигам много трудно. Тази есен бях болна много дълго време, почти месец (кашлица, хрема, тотално неразположение и други екстри - вероятно настинка)и най-високата ми температура беше 37,1.
Като лечение напълно съм се отказала от медикаменти. Лошото състояние може да се дължи не само на здравословни проблеми, но и на това какво ядем, пием, дали пушим, на замърсената околна середа и какво ли още не. Не съм пробвала с диети и въздаржание, но казват че помага. Преди 5 години бях на специализация извън БГ в голям индустриален град (с не чист въздух). Нямам представа от какво, но псориазиса ми се изчисти напълно, но само докато се прибера тук.
Това което аз бих пробвала като лечение, но все не ми остава време да проверя е лечението в санаториуми, специализирани за такива проблеми. Чувала съм само за този в Поморие (и то военния санаториум) че имат процедури за псориазис и псориатричен артрит. Казват че за ставни болки помага ходенето веднъж на 6 месеца и до следващото посещение няма никакви оплаквания.
Според мен най-важното е да не се съгласяваш да приемаш кортизони и неизпитани лекарства.
Преди време бях сложила тук една статия за пиене на размразена вода, няколко страници по-напред е. Не съм от най-постоянните и така и не продължих с нея.
В интернет странцата си Владимир Найденов твърди че е излекувал хора с псориазис и псориатричен артрит, но все още никой тук не го е потвърдил.
Пожелавам ти ремисията да дойде скоро, а защо и как ще дойде само тя си знае

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
some1sad
неориентиран

Регистриран: 09.01.2006
Re: Псориатричен артрит
    #1112623 - 11.01.2006 15:10 [Re: Steltion]

Za nastinkata kofti. Az syshtnost ne sum boleduval ot poveche ot godina veche ot grip ili nastinka. Sushtnost nachina po koito se chuvstvam v momenta ne mi prilicha na nito edin ot putite kogato sum bil bolen predi tova ot grip ili nastinka. Pri grip obiknoveno vinagi imam t. poveche vecher i za niakolko dni, sled koeto se opraviam. A sega vdigam sledobed - posle vecherta izvednyj vzeme che mi spadne i tova da rechem prez den - veche meseci nared. Niamam hrema, kashlica, gurlobol, prosto t. i sulzene na oschite ) mislia si che neshto prosto se e poburkalo v men;)))

Prichinata, kak da ia nameria. Lekaria mi kazva che tova e zaradi vuzpalenieto v stavite. Povecheto sluchai t. suvpada s bolki i shvanatost, no se sluchva i da imam samo t. bez sushtestveni bolki.
Veche ne znam.

Iam si tova koeto sum si ial vinagi, ne mislia che ima razlika poslednite 7 meseca.
Pusha si, a predi i pieh mnogo. Sega veche ne pia, zashtoto pravih niakakvo si pulno HLA izsledvane, pokaza che imam B40, koito bil niakakuf si cross-reactiven antigen spored lekaria. I ne triabvalo da pia shtom go imam. Ama vse se chudia kak moje do predi da se sluchi vsichko tova, da sum piel ot 18 godishen kato shtaiga, i nishto, absolutno nishto takova da mi e niamalo !!! Lele kakvi zapoi sa bili v kazarmata.... A vse pak: predpolaga se che si go imam po reojdenie tova b40 Kakto i da e tova e stupidness. Vsichki sme hora, do niakude ednakvi, i smiatam che v kraina smetka edinstveno vremeto shte pokaje kakvo shte se sluchi s men i s teb.
Loshoto e che shte triabva da se turpi sega.

Az sum skeptichno nastroen spriamo dieti, i razni lechiteli. Sushto taka i ne viarvam che proceduri v SPA, mogat da podobriat traino neshtata (i na men mi kazaraha za Pomorie). Kogato chevek e bil dobre do niakakyf moment ot jivota si (kakto vsichki nas), triabva prosto da se opita da se vurne kum tozi star nachin na jivot koito e jivial predi, kogato e bil dobre.

Zashto si spriala Salazoto, kato ne si si pravila izsledvane?
Prustite na rucete ili na krakata te boliat?
Pushish li?
Piesh li?
Kakvo rabotish ?

Редактирано от some1sad (11.01.2006 17:43)

Нерегистриран

Re: Как се лекува псориазис?
    #1114814 - 12.01.2006 23:12 [Re: Анонимен]

Здравейте!

Аз лично не съм боледувал от тази болес. Опитвалили сте сбилки. Има една много хубава книга "Здраве от аптеката на господ" от Мария Требен, лечителка с билки. Да не ви заблуждава заглавието в книгата са описани само билки и няколко билкови комбинации. Аз лично съм изпробвал някои билки и съм много доволен от резултатите. Ще ви дам само един пример: порязах си дълбоко пръста с механична ножица и кръвта течеще като фонтан веднага намери една билка в тревата смачках я и я сложих върху раната след два часа я свалих и кръвта беше спряла на другия ден пак си наложих пръста с нея за 2-3 часа и това беше всичко пръстът ми си остана разцепен докато зарасна но така и не се инфектира нито набра. Тази билка е Жиловлек. Там е описана билкова комбинаци за лекуване на Псориазис и се обеснява че болеста се дължи на функционално смущение на черния дроб. Определено трабва постоянство и то дълго време но мисля че си заслужават резултатите.

Пожелавам ви успех.

Нерегистриран

Re: psoriazis
    #1115219 - 13.01.2006 10:50 [Re: Efi]

dr.kostova ako naistina mojete da pomognete kajemi.sinat mi e na 12g.iot 4-godi6en strada ot psoriazis.opitahme po4ti vsi4ko no bez rezoltat.ako nqkoi moje da pomogne neka DA PI6E.BLAGODARQ PREDVARITELNO

Нерегистриран

Re: БОЛЕСТТА НЕ Е ЗАРАЗНА
    #1116007 - 13.01.2006 16:57 [Re: CoOLiNG!]

molq vi kajete ne6to s koeto dori za malko da premahna tazi ujasna bolest adski mng vi se molq ne izdarjam ve4e s teq ujasni ne6ta po kojata si! polzvam betnovat i daivoneks no nqma smisal i efekt! ako nqkoi znae molq go da mi kaje s kakvo se postiga dori vremenno le4enie! blagodarq

just me
неориентиран

Регистриран: 24.11.2005
Re: psoriazis
    #1116252 - 13.01.2006 19:45 [Re: Анонимен]

Здравейте!
Веднъж писах,че съм посетила лечителя Баев в Харманли.Трябва да ви кажа,че за около месец,ефекта е потресаващо добър.Препоръчвам на всички ви да отидете при него!

Нерегистриран

#1116297 - 13.01.2006 20:23 [Re: CoOLiNG!]

Здравейте!Преди два месеца ми поставиха диагноза псориазис вулгарикус,псориатичен артрит.При мен ,обаче,самото заболяване се е появило преди 5 години,но е засегнало първо ноктите.Ето защо досега са ме лекукували само за гъбички.Преди 5 месеца състоянието ми се влоши.Получих болки в рамото,а впоследствие и в тазобедрената става,гърба

Нерегистриран

#1116317 - 13.01.2006 20:49 [Re: Анонимен]

и кръста.В равматологията на Урвич ми поставиха 4 ампули Flosteron,което за момент облекчи състоянието ми,но най лошото в момента е,че за 7-8 дена цялото ми тяло се покри с псориазисни плаки,които при мен са с гной.Плаки имам и по главата,шията,врата,по ръцете,лицето,ръцете,краката.Много сърби,но много повече боли.Отчаяна съм,т.к.при мен болеста е в класическата си форма-нокти,кожа,стави,макар и да протича в обратен ред.Както каза лекарката ми аз съм кандидат за всички учебници по медицина.Просто вече не се издържа!

Нерегистриран

#1118279 - 15.01.2006 20:01 [Re: Анонимен]

Трябва да ти кажа, че този кю-номер е меко казано нереален! Преди месец се опитах да се свържа с човека, който е на този номер...но уви! Няма никой! Болна съм от тази болест, може би най-дълго от всички които пишат тук! Имала съм и ремисии, и много тежки периоди! Използвала съм всички възможни начини на лечение. Съжелявам, наистина съжелявам че трябва да го кажа, но резултат няма! Ако има някой, който каже, че се е излекувал бих искала да се срещнем!

some1sad
неориентиран

Регистриран: 09.01.2006
    #1122423 - 18.01.2006 11:37 [Re: Анонимен]

Suvremennite izsledvania sochat che tazi bolest ne se dylji na funkcionalno smushtenie na chernia drob, a na funkcionalno smushtenie na celia organizum,nai veche na imuniteta. I se prichiniava ot nai razlichni vidove virusi ili bakterii, koito povliavat po podhodiasht (za da se razboleesh) nachin na naturalnia choveshki imunitet, no razbira se tova stava samo u horata koito imat geneticheska sklonnost kum tazi bolest.

Редактирано от some1sad (18.01.2006 11:39)

Страници: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 58331

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.483 seconds in which 0.469 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.