ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
време за пътуване по пощата
    #786753 - 20.05.2005 19:32

Наскоро ми се наложи да пратя писмо с бърза поща и споделям опит за това колко пътува. Ако имате допълнителна информация, сравнително прясна, за това колко са пътували писмата ви с различни видове пощи/доставчици, моля споделете.

В САЩ има няколко варианта да пратите бързо писмо до България, и в повечето случаи ви одират кожата ($60 и нагоре), като не дават гаранция за получаване. Дават някакъв вид "срок" но той най-често се отнася за това колко време ще отнеме на писмото да мине митниците в България. Веднъж предадено на българската страна, никой нищо не обещава. Затова аз използвам USPS, че са най-евтините, които знам, и не по-малко надеждни от по-скъпите варианти.

Преди около 2 седмици, писмо пуснато от Ню Йорк с експресна услуга на USPS за $17 до България (провинцията), достигна до получателя на 4-тия работен ден.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
brigite

Регистриран: 10.10.2004
От: Chicago
Re: време за пътуване по пощата
    #786828 - 20.05.2005 20:33 [Re: Тричко]

И аз тях ползвам. Пратих експресно едно писмо - пристигна за 7 дни.
После пратихме колет с air mail /9 кила - $70/пише че пристига за 4-10 дни и пристигна на 4 ден, което много ме зарадва.
ПП Ето тук има да си изчислиш за колко време и колко пара:
http://ircalc.usps.gov/

Редактирано от brigite (20.05.2005 20:34)

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #786831 - 20.05.2005 20:37 [Re: Тричко]

С DHL от провинцията пристигна пак някъде за 4 дни.

Аз също като теб не намирам разлика в качеството на експресната услуга чрез USPS, FedEx, UPS, DHL и т.н. След като е така и аз предпочитам да не ми одират кожата и ползвам USPS когато мога. Съответно, когато ми се наложи да ми изпратят паспорта от България и разбрах, че с DHL струва $50-$60, първото което се сетих да проверя беше дали "Български пощи", подобно на USPS, предлагат експресна услуга на по-ниска цена. Нали уж сме се втурнали с все сили към Европа, няма начин да няма!-мисля си аз. Отивам на страницата на "Български пощи", добре написана с много информация и откривам, че да, има експресна услуга чрез EMS, и да, струва, много по-малко от DHL.

Да, но приликите бяха дотук. На гишето на "Български пощи" служителката казва: "Не може да изпратите паспорт чрез експресната услуга, защото паспортът е документ, а документи не могат да се изпращат." "От какъв зор да плащам толкова пари тогава и за какъв дявол ми е експресната ви услуга тогава като не може да се ползва за документи?"-питам аз (не питам аз, де, питат от мое име). Отговор, естествено, няма ...

Та така - докато на "Български пощи" не им пука за клиента, DHL са се наместили и монополизирали пазара в България и пращат всичко, стига да си платиш.

Dior
limited edition

Регистриран: 12.12.2004
От: Gotham
    #786860 - 20.05.2005 20:55 [Re: Over and Out]

DHL не са монополист на пазара в БГ, има и други куриери като TNT, FedEx, UPS и редица Български.

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #786916 - 20.05.2005 21:38 [Re: Dior]

В града, който мен ме интересуваше, (а той не е толкова малък) нямаше други преди година - поне не открих по интернет. Мерси за информацията - като ми потрябва пак, ще ги разгледам отново по-обстойно.

Aluha
неориентиран

Регистриран: 29.04.2005
    #790096 - 24.05.2005 08:05 [Re: Тричко]

по нормална поща София - Фримонт Калифорния 9 дни

kokona
слънчевка

Регистриран: 18.02.2005
От: Chicago
    #792921 - 26.05.2005 05:12 [Re: Aluha]

Моите писма пристигат до Варна за около седмица с обикновена поща;-)

Ванка5

Регистриран: 30.08.2002
От: Бърлингейм, Калифорния
    #793001 - 26.05.2005 08:49 [Re: Aluha]

Цитат:

по нормална поща София - Фримонт Калифорния 9 дни

Сериозно? На мен ми се бавят доста откакто се преместих тук, към 2-3 седмици до Сан Матео от София.

--------------------
Уикипедия

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1510

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.047 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.