ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
За Голямата и Единствената любов
    #813451 - 08.06.2005 10:53

Аз вярвам - че човек може да се влюбва и да обича много пъти през живота си - без това да го прави пеперудка -. която каца от цвете на цвете! Вярвам - че ако си разочарован от някого - когото си обичал силно - можеш да срещнеш и друг човек - когото можеш да заобичаш толково силно - че и повече! Не мога да разбера хората - които фанатично вярват в Единствената Голяма любов - направо смятам това за болест - за болестно състояние на психиката - фанатичното вкопчване само в любовта си към една личност и то в отминала любов с някаква личност! Оптимистка съм и вярвам - че има достатъчно готини и точни хора - които искат да бъдат обичани и които биха дали любовта си!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Деспина
ореада

Регистриран: 26.01.2005
От: не съм от тук
Re: За Голямата и Единствената любов
    #813462 - 08.06.2005 10:58 [Re: Godiva]

Цитат:

Не мога да разбера хората - които фанатично вярват в Единствената Голяма любов - направо смятам това за болест - за болестно състояние на психиката - фанатичното вкопчване само в любовта си към една личност и то в отминала любов с някаква личност! Оптимистка съм и вярвам - че има достатъчно готини и точни хора - които искат да бъдат обичани и които биха дали любовта си!

Ех, сега вече виждам, че не само аз мисля така. Много фаталистично ми се струва това с Голямата Единствена и Неповторима Любов. Как може така да се идеализира даден човек или връзка
И как така след края на една връзка може да се твърди, че повече не може да се обича?

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

pepa_kk
старо куче

Регистриран: 17.02.2005
От: училището
    #813468 - 08.06.2005 11:00 [Re: Godiva]

Айде да се закача с първите,че днес ми отнесено-уморен ден,от тия,в които ме хваща логореята
Голямата Единствена Любов ,според мен, е само тая дето не ни се е случила напълно.Предполагам,че хортата, за които говориш се фиксират върху й и остават там до края на живота си.Подобно на тия дето остават при:" За малко да ме приемат за директор и ква голяма рабата щях да съм сега..." и са почват едни тюхкания та депресии.
Когато любовта се случва предимно в главата ни,можем спокойно да я режисираме,украсяваме ....абе въобще да си я отгледаме като рожбица После как няма да е Единствената и Най-Голямата.

Редактирано от pepa_kk (08.06.2005 11:01)

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #813471 - 08.06.2005 11:02 [Re: Деспина]

А не се ли стига до такова мнение след първата любов ??

Замислих се - човекът дотогава не е обичал - и съответно усещанията му се струват нови и неповторими.. И изведнъж всичко изчезва. А този човек отказва да приеме шанса за нова обич - и се вкопчва в старото..
Охххх - това ми се е случвало - но съм го разказвала веднъж тук вече - с бивше гадже, което фанатично ме преследваше около 8-9 месеца след раздялата. Това е убийствено - за преследвания.

Overhate
къргън

Регистриран: 09.11.2003
От: че, простете, аз съм червей!
    #813488 - 08.06.2005 11:07 [Re: Godiva]

Kaко, тая тема специално за мене ли е?

Ми 'сичко е въпрос на вътрешна нагласа. Ако вярваш, че е само една и неповторима, се пазиш ,чакаш я, и при удобен случай ангажираш всичките си емоции или "сърце" ако щете в нея. Ако не уцелиш ,което в съвременното общество е по-вероятния вариант, просто оставаш емоционално празен, или с някакви дребни остатъци, които никога не могат да ти върнат предишното усещане.
Ако пък не вярваш в това, тогава просто всеки път даваш по малко емоции или поетично казано "по частичка от сърцето си", и затова имаш и повече "любови", които са сравними помежду си. Естествено никоя от тях не те удря толкова силно колкото оня по-горе дето дава всичко наведнъж, но няма как да го знаеш, защото никой не може да чувства чувствата на другия

--------------------
I have something to say: It's better to burn down than to fade away!

Деспина
ореада

Регистриран: 26.01.2005
От: не съм от тук
    #813498 - 08.06.2005 11:10 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

А не се ли стига до такова мнение след първата любов ??

Ех, Мура, тя първата любов за това е само веднъж
Ама и нея сме я преживяли все някак.
Аз предпочитам да не се вкопчвам в минали емоции, а да си намирам нови

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #813502 - 08.06.2005 11:10 [Re: Godiva]

Може да обичаш много пъти в живота си и също толкова много пъти да спреш да обичаш.
Фанатизъм е когато единствената ти голяма любов ти каже "вече не те обичам", но ти тъй й се обричаш, че всячески се опитваш да я върнеш, щото заради фанатизма си смяташ, че можеш да насилваш сърцето чуждо.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #813513 - 08.06.2005 11:14 [Re: Деспина]

Тя първата - че е единствена единствена е
Все пак - винаги 1вото си е.. Първо

Мисълта ми е дали това фанатизиране не се случва след първо влюбване ?
Но говоря за истинско влюбване - а не за сексуално или друго просто увлечение,което отшумява за 1-2 седмици

GodivaМодератор
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #813521 - 08.06.2005 11:17 [Re: Деспина]

Аз не вярвам и в боготворенето на Първата любов - за мен всяка следваща любов е най-истинската и първата - просто мразя такива квалификации и робуването им - Единствената любов - Първата любов - не знам си каква любов - ей - хора - живейте в сегашно време! А не в миналото - ей - това ме дразни понякога фетишизирането и преклонението пред миналото - миналото си е минало - човек трабва да живее СЕГА

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #813525 - 08.06.2005 11:18 [Re: Godiva]

Успокоихте ме!
В един момент бях започнала да си мисля, че съм уникат някакъв , който си мисли че е възможно да се обича няколко пъти.
Никога не е същото, като предния път,усещанията са различни, емоциите са различни, пътят по който сме стигнали до тях е различен, но и хората са различни, съответно, човекът насреща е различен. И в това има много красота, стига да успеем да я видим.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12272

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.244 seconds in which 0.232 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.