ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Идея за екскурзионно летуване
    #81594 - 18.05.2003 16:12

Здравейте всички !Моля ви за идея-виждам,че тук има хора,които имат опит-помогнете ми с предложения за едно приятно екскурзионно летуване из Рила или Пирин-имайте предвид,че сме начинаещи,но сме много навити .е,имаме малък опит-ходили сме до връх"Ком"...Да не забравя-става въпрос за семейство с 2 деца на 12 и 9 години.
Поздрави и чакам отговори!

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ТурисТ
заслужил ветеран

Регистриран: 19.04.2003
От: Варна
Re: Маршрут за Пирин
    #82025 - 20.05.2003 13:02 [Re: Пипи^]

Здравей, Пипи!

Предлагам ти един маршрут с предварителната уговорка, че в планината е желателно да се прикрепиш към групичката на туристи, които знаят пътеките(макар, че там всички са маркирани)
Ден Първи:Придвижвате се с влак до Банско и после пешачката до хижа Вихрен; тик правите първа нощувка!
Ден Втори:Вървите пеша до хижа Демяница.Преспивате!
Ден Трети:Най дългият преход(5 часа, но се ходи по равен терен).До хижа Безбог чувал съм , че там е много красиви и TV-то рекламираха мястото.Преспивате
Ден четвърти:Придвижвате се с лифт или без до село Добринище.Ако има удобен влак взимате го, ако има туристич. спалня преспивате, ако не - отивате с бус до Разлог и там има туристич. спалня!После на влакчето и обратн в къщи!

Препоръчвам ви да отидете през Юли, щото народонаселението все още не е взело отпуските и не е плъзнало по баирите!

Купете си туристическа карта на Рила и Пирин - няма да са ви излишни!!!

Ако имаш още въпроси - питай!

Поздрави и Сполука!

--------------------
"... гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен"

Редактирано от turist (20.05.2003 17:19)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Re: Маршрут за Пирин
    #82195 - 20.05.2003 23:55 [Re: ТурисТ]

Значи ,много благодаря за отговора,а би ли ми казал откъде да намеря някакъв телефон за информация за евентуални такива летувания-с водачи,защото ние наистина сме неопитни и ще имаме нужда от помощ.
Поздрави!
P.S.Мен като малка все ме влачеха по Черноморието,а сега ми се струва,че е било по-добре да сме ходили из планините,точно за това искам да науча децата си да обикнат планината от малки,а какви планини имаме само

--------------------
Ние сме ора естете.

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
Re: Идея за екскурзионно летуване
    #82198 - 21.05.2003 00:13 [Re: Пипи^]

На Рила прекрасно място е хижа Скакавица и като се повърви малко се стига до хижа Рилски езера - новата /то стара няма вече/, там е направо като евтин хотел - имам предвид има топла вода. Щото на другите места я няма:))))) тая екста.
Но Скакавица ми е любима - защото е като вприказките. Има наблизко водопад и е закътана отвсякъде с гора. само като пиша и се вдъхновявам - вълшебно е.
Направо ви го препоръчвам.
А в Пирин - не съм ходила много, но там пък е прекрасна Синаница - малка хижа с езерце:)))))

Направи ми впечатление, че почивките с водачи са нещо много скъпи - или поне на мен така ми се видяха, чак главозамаиващи.
Иначе ако ходиш с приятели, плащаш само по 5, 6, лева за хижа и си носиш храна. Не е хич скъпо.
А и е ако не си много отвеян, по маркировките всеки може да се справи. Хората са ги правили много съвестно.
И впланината хората са добри - всеки ще те упъти:)))) стига да го срещнеш.
А да не говорим за Мусала - там е като да се разхождаш в борисовата градина.

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Пипи^
суросинкява на цепленки

Re: Идея за екскурзионно летуване
    #82275 - 21.05.2003 10:26 [Re: Verdji]

Да,една приятелка ме предупреди,че винаги излиза по-скъпо с водач,макар,че е много по-сигурно...
А относно това дали съм отвеяна-много,ама много,но добре,че съпруга ми има много добро чувство за ориентация,та на него ще разчитаме...
Мерси за отговора!Ще помислим за предложението ти,щом казваш,че е хубаво-може и там да отидем!

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3252

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.