ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
Как да отгледаме здраво дете вегетарианец
    #819562 - 12.06.2005 09:07

http://www.vegetarianbaby.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
оохх
Нерегистриран

Re: Как да отгледаме здраво дете вегетарианец
    #820306 - 12.06.2005 22:16 [Re: горски пътник]

Що, да не се е свършило месото... По този въпрос в САЩ ще се прокарва закон /ако не знаеш/, който ще дава правото на държавата да подвежда под отговорност родители и лекари, които позволяват малките деца да стават /не по своя воля, естествено/ вегетарианци... Просто вече е доказано, че едно от най-вредните неща за подрастващия организъм е непълноценното хранене. Като станат пълнолетни, ако искат и с преварена вода да се хранят....

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #820333 - 12.06.2005 22:44 [Re: оохх]

"....който ще дава правото на държавата да подвежда под отговорност ...."

Ei,няма оттьрване от таzи мафия.....
"....Просто вече е доказано, че едно от най-вредните неща за подрастващия организъм е непълноценното хранене...."

"Пьлноценното" хранене с трупове на увредени или клонирини или генно манипулирани животни.

Няма сила,която да се бори с таzи мафия,освен Бог.

Паzете децата си от мьртвото и беzвкусното.Естествената храна на 4овека е таzи,която може да се яде беz никакви подправки zа овкусяване.Който мисли логи4но,може да поzнае коя е тя.

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #820682 - 13.06.2005 09:38 [Re: Отто]

И аз познавам хора, които държат насила детето си без месо и го тъпчат с вегетариански "храни".
Горкото момиченце гледа като изтървано, когато види месо, трепери цялото от желание да си хапне и само се оглежда да не го види майка му - направо има страхова невроза... Мисля, че си хапва при сгоден случай.
Но майка му е решила да не му дава и то нали е зависимо от нея и материално и емоционално, и слушка...а така му се иска да си яде пълноценно, самият организъм си знае какво иска, нищо, че е детски още.
Пък като порасне, да се храни както си реши, прав е оохх.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

горски пътник
винаги търсещ
**

#821206 - 13.06.2005 12:55 [Re: оохх]

Цитат:

Що, да не се е свършило месото... По този въпрос в САЩ ще се прокарва закон /ако не знаеш/, който ще дава правото на държавата да подвежда под отговорност родители и лекари, които позволяват малките деца да стават /не по своя воля, естествено/ вегетарианци... Просто вече е доказано, че едно от най-вредните неща за подрастващия организъм е непълноценното хранене. Като станат пълнолетни, ако искат и с преварена вода да се хранят....

Хе-хе, ами то е ясно, нали ще секне потока в Макдонълдс, как няма да го прокарат закона Здравият човек хранещ се със сурова храна е неефективен за доходоносния бизнес наречен "хранителна индустрия" и "здравеопазване". Колко милиона могат да се натрупат от салати и репички -- нищо! Колко милиона ще спечели медицинската индустрия от човек, който ходи само веднъж годишно на профилактичен преглед? -- нищо. Затова и в момента там опитват да изкарат билките опасни за здравето и да прокарат закон за забраната им, защото те струват стотинки, няма далавера хората да се лекуват с билки.

горски пътник
винаги търсещ
**

#821233 - 13.06.2005 13:03 [Re: Отто]

Цитат:

"....който ще дава правото на държавата да подвежда под отговорност ...."

Ei,няма оттьрване от таzи мафия.....
"....Просто вече е доказано, че едно от най-вредните неща за подрастващия организъм е непълноценното хранене...."

"Пьлноценното" хранене с трупове на увредени или клонирини или генно манипулирани животни.

Няма сила,която да се бори с таzи мафия,освен Бог.

Паzете децата си от мьртвото и беzвкусното.Естествената храна на 4овека е таzи,която може да се яде беz никакви подправки zа овкусяване.Който мисли логи4но,може да поzнае коя е тя.

Искам да кажа само един факт -- двете ми сестри имат деца родени с разлика една година. Докъм 7 годишни живяха заедно, децата се развиваха еднакво, после едната замина със семейството за Канада. Детето й много обича прясно мляко, изпива по литър на ден. Откакто е там то започна да расте в невероятни размери, а в рода няма високи хора. Сега вече стърчи над родителите си една глава, с ръцете си опира тавана, уплаших се като видях последните снимки.
Наскоро четох защо Европа забранява вноса на Американски млечни продукти -- защото в Канада и Америка бият на кравите хормони за да растат по-бързо и да дават повече мляко, а тези хормони сигурно минават в месото и млякото. Сестра ми в Канада, която работи като детска учителка сподели изумлението си, че 12 годишни деца в групата й изглеждат като зрели жени на 18-20 години.

tender™Модератор
барман

#821255 - 13.06.2005 13:10 [Re: горски пътник]

Някой да ги е карал насила да ходят в Канада?
В България все още има екологично чисто мляко и на кравите надали им се бият хормони в такива количества, че да се отразят на растежа на децата - поне аз нямам такива наблюдения.

Всяко нещо си има цена.
По-висок жизнен стандарт - по-високи деца...

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #822493 - 14.06.2005 02:14 [Re: tender™]

Пишеш неща, за които не знаеш много, да не кажа съвсем нищо... по-точно за млякото в България сега.

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Viva

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #822500 - 14.06.2005 02:34 [Re: горски пътник]

Цитат:

Хе-хе, ами то е ясно, нали ще секне потока в Макдонълдс, как няма да го прокарат закона Здравият човек хранещ се със сурова храна е неефективен за доходоносния бизнес наречен "хранителна индустрия" и "здравеопазване". Колко милиона могат да се натрупат от салати и репички -- нищо! Колко милиона ще спечели медицинската индустрия от човек, който ходи само веднъж годишно на профилактичен преглед? -- нищо. Затова и в момента там опитват да изкарат билките опасни за здравето и да прокарат закон за забраната им, защото те струват стотинки, няма далавера хората да се лекуват с билки.

Би ли дала линк за този проекто закон или просто си говориш общи приказки Виж този сайт VitaminShoppe.com . В този магазин има билки, каквито не си и сънувала, а ти говориш за забрана на билките.
Още нещо тук, за разлика от България не дават антибиотици за всяко нещо. Докторът на дъщеря ми редовно и "предписва": плодове и сокове при настинки.
В Щатите профилактиката е на почит. Годишния ми преглед е 3 листа изследвания. На зъболекар се ходи 2 пъти годишно - профилактично.
Хайде престанете да пишете за неща, които нямате реална представа, защото се излагате.

tender™Модератор
барман

#822646 - 14.06.2005 09:27 [Re: friend]

Ти не можеш да знаеш какво знам аз. Ако ти знаеш нещо, можеш да го публикуваш тук и да ме "обориш" с факти от лабораторни изследвания на млякото в България, например.

Много обичам да ми казват, че не знам, хора, които не казват нищо конкретно, а само мрънкат по форума, в плен на личния си избор за начин на живот. Двама-трима са такива тук и да ти кажа честно, освен брътвежи колко са недоволни и колко те знаят, а другите, разбираш ли, пасат трева едва ли не, като не живеят точно според нечий друг избор, друга "полезна" информация не съм чул от тях досега.

Приятен ден.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4640

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.022 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.