ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1
горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
Какво по дяволите си мислим че знаем
    #820160 - 12.06.2005 19:39

е името на филма, който може да промени отношението ви към заобикалящата реалност и самите вас. С точния език на квантовата физика учените обясняват как мисълта влияе върху реалността, как човек с отношението си към заобикалящия свят привлича събитията в живота си и т.н.

Ето го филма:

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
film_uchebnik
неориентиран

Регистриран: 24.01.2010
Re: Какво по дяволите си мислим че знаем
    #2561534 - 24.01.2010 20:40 [Re: горски пътник]

Смятам, че "Какво по дяволите си мислим че знаем" е най - добрия филм ..., който ми помогна да изградя "стандартен" светоглед повече от който и да било учебник, сайт или случка, защото във филма се гледа обобщено на природата и живота и на основата на разбиранията от филма лесно може да се премине към която и да било друга конкретна тема ...
Може би трябва да се въведе в учебната програма в средните училища в час на класа, когато се говори за живота... и мога да изразя съжаление,че това не съм чула да е така и че не съм го гледала когато съм била на 17 (той тогава не е бил създаден)...
Най - доброто във филма са визуалните ефекти, които подобряват максимално ефективно възприемчивостта към идеите, описани в дебелите книги (дори човек с нагласа, че не е възприемчив към задълбочена информация с лекота и интерес вниква в идеите). Затова смятам,че създателите на филма са мислили за всички хора повече от колкото за печалбите от филма и затова всички хора трябва да го гледат, което ще стане ако се вмъкне в учебните планове на учениците...
Въпреки това съществуват критики, че филма изяснява основни проблеми, но не предлага решение, а и има моменти, в които се разказват доста наивни истории...
Но аз съм благодарна,че ми се помогна да затворя кръга на своите търсения в това кое е общото... Може би не е чак толкова велик за хора, които сами са разбрали идеите във филма, но аз не ги бях разбрала преди да го гледам (бях на ниво догадки)... Благодарна съм, много .........

Редактирано от film_uchebnik (24.01.2010 21:34)

chichovlado
старо куче
**

Регистриран: 20.02.2007
    #2708452 - 21.10.2010 13:16 [Re: горски пътник]

Цитат:

е името на филма, който може да промени отношението ви към заобикалящата реалност и самите вас. С точния език на квантовата физика учените обясняват как мисълта влияе върху реалността, как човек с отношението си към заобикалящия свят привлича събитията в живота си и т.н.

Ето го филма:

Ами бях го споменал миналата година тук в тоя форум - и за източните философи и за нашенските поговорки и за всемирното информационно поле. Т.е. загадката май не е откъде ядзрените физици го знаят и обясняват това влияние на мисълта върху леалността, ами откъде древните са го знаели, нъл тъй?
ЧичоВладо

chichovlado
старо куче
**

Регистриран: 20.02.2007
    #2744927 - 28.01.2011 23:13 [Re: chichovlado]

Цитат:

Цитат:

Ето го филма:

Ами бях го споменал миналата година тук в тоя форум - и за източните философи и за нашенските поговорки и за всемирното информационно поле. Т.е. загадката май не е откъде ядзрените физици го знаят и обясняват това влияние на мисълта върху леалността, ами откъде древните са го знаели, нъл тъй?
ЧичоВладо

Дали някой знае кое е първичното състояние - хаос или порядък? И кой е Бог - дали е хаос или ред и порядък и кой е Дявол?
ЧичоВладо

flux

**

Регистриран: 30.01.2011
    #2779272 - 10.04.2011 19:12 [Re: горски пътник]

Цитат:

С точния език на квантовата физика учените обясняват

wtf???

създателите на филма са "чели" квантовата механика като дявола евангелието

--------------------
the less competent a person is in a given domain, the more he will tend to overestimate his abilities

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5312

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.