ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
teeth astray
Нерегистриран

кривите зъби - вредни ли са?
    #831970 - 19.06.2005 20:46

Два от горните ми кучешки зъба са няколко милиметра напред от останалите и също толкова по-дълги. Досега местните зъболекари ,мръщейки се на така очевидната за тях неестетичност, само ме съветваха да си слагам скоби или брекери. Чак наскоро ми изтърсиха, че толкова кривите зъби, като нямало къде да се опират, щели да растат неограничено, или по-точно - щели да бъдат 'избутвани' навън...докато не паднат. Вярно ли е това? И изобщо - вредни ли са за здравето кривите зъби и струва ли си да бъдат изправяни?
конкретният случай - 17г., баща и сестра с парадонтоза (това има ли значение?)

Предварително благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: кривите зъби - вредни ли са?
    #833527 - 20.06.2005 21:13 [Re: teeth astray]

Не съм зъболекар, но съм се интересувала и ето, какво съм разбрала. Кривите зъби могат да доведат до парадонтоза. Аз обаче познавам и хора със завидно прави зъби по природа с парадонтоза. Друго, което знам е, че най-добрата възраст за изправяне на зъбите е 12-14 години. Разбира се може да се почне и по-рано. След 16-17 г. става по-трудно и даже неполезно. Тук в Америка виждам даже хора по на 50 години с брикети, но това е повече суета, породена от печелбарска замисъл, отколкото истин;ка помощ. Защото изправянето на зъбите след като е спрял да расте челюста пораждало някой заболявания, но обикновено не се правило връзка, отгатнете защо. Ако сте на 17 години и зъбите ви притесняват много, намерете добър ортодонт, но си преценете плюсовете и минусите. Като бях на 16 се бях записала във Варна, където едно време единствено там правеха козметики на зъбите като на холивудските звезди. Радвам се, че така се случи, че не отидох. А и се оказа, че никой не забелязва кривите ми зъби. Не знам как е при вас. Преценете плюсовете и минусите, това е.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

оохх
Нерегистриран

#834512 - 21.06.2005 13:23 [Re: teeth astray]

Ако самият теб не те дразни това, не виждам смисъл да го правиш - брекетите увреждат емайла на зъбите, защото се лепят с киселина. Това е мнението на повечето ортодонти сега, но пък поставянето им носи доста добри пари и е много добър начин за печалба... А наивници, желаещи зъби като на мацките по сериалите или рекламите за пасти за зъби, има много И челюстта ти няма да намалява по размер за да не стига място за зъбите ти и те да се изкривят още - напротив.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #834809 - 21.06.2005 15:48 [Re: friend]

Цитат:

След 16-17 г. става по-трудно и даже неполезно. Тук в Америка виждам даже хора по на 50 години с брикети, но това е повече суета, породена от печелбарска замисъл, отколкото истин;ка помощ. Защото изправянето на зъбите след като е спрял да расте челюста пораждало някой заболявания, но обикновено не се правило връзка, отгатнете защо

Очевидно си добре запозната с възрастовите граници и евентуалните последствия от ортодонска намеса .

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

NadinАдминистратор
Charmed

#834858 - 21.06.2005 16:06 [Re: teeth astray]

Бих те посъветвала да отидеш и да се консултираш със специалист, който след прегледа ще ти каже възможните алтернативи , каквото и да обясняваш тук във форумите всичко получено , като отговори ще бъде предположения , тъй като е едно да бъдеш прегледана , да бъдат направени снимки и пр и съвсем различно да се пише наизуст .
Относно парадонтозата - това , че членове от семейството имат това заболяване не те прави автоматично поредната жертва .
Аз лично съвети няма да давам , отговори ми само на няколко въпроси : Колко често ходиш на профилактични стоматологични прегледи и почистване на зъбният камък ? Кървят ли ти венците , когато си миеш зъбите и четката стигне до линията на венците ? Колко често ползваш стоматологични конци за почистване между зъбите ? Какво усещташ (като миризма ) когато дълбоко издишаш върху ръката си и бързо поднесеш мястото към носа си ?

--------------------

friend

**

#837178 - 22.06.2005 23:40 [Re: Nadin]

Какво означава твоето ?

Каквото и за съм написала е било на база проучване при доста добри специалисти. Не се вживявай толкова в стоматологията, макар всеки ден да виждаш стоматолог. Това няма да те направи специалист.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #837342 - 23.06.2005 08:46 [Re: Nadin]

Ах Надин...ти да не си зъболекар?
Всички тези въпросчета ми бяха задавани когото пристигнах тук и от тогава най-прилежно се опитвам да ги спазвам

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #837519 - 23.06.2005 10:40 [Re: friend]

Един въпрос, почти по темата. Синът ми е на 17. На 13 години правихме изправяне на горните му зъби със скоба. Но има чести ренити и тогава спи с отворена уста. Зъбите пак леко се изкривяват. По тази причина той си слага скобата нощем. Има ли смисъл на тази възраст да продължим лечението?

friend

**

#838410 - 23.06.2005 21:04 [Re: Aли]

Ако искате ще ви дам координати на най-добрият ортодонт в България. Разбира се има и други много добри, и се допитайте до истински зъболекар, специализирал в това.

--------------------
Winners Are Driven

NadinАдминистратор
Charmed

#838681 - 24.06.2005 03:44 [Re: friend]

Цитат:

Какво означава твоето ?

Каквото и за съм написала е било на база проучване при доста добри специалисти. Не се вживявай толкова в стоматологията, макар всеки ден да виждаш стоматолог. Това няма да те направи специалист.

Губене на време е писането на отговор в този случай , но все пак ще го направя - това какво мислиш конкретно ти за мен много малко ме вълнува . Факт е обаче , че поне знам какво говоря за разлика от други хора ( за сетен път се натъквам на високопарени постинги , свързан с нещо , за което хора са чули , но очевидно не разбрали ) ...

ПП Спирам до тук защото не си струва заради подобни умнотии да се излиза от рамките на добрият тон .

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1492

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.