ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
Български хъбове 2
    #832494 - 20.06.2005 10:26

В тази тема става въпрос за download хъбовете, които могат да се ползват чрез клиент програмата DC++ или още известна като DirectConnect. Тъй като първата тема по въпроса стана твърде претоварена (172 съобщения) и по специална идея на desaparesido, отварям тази нова тема с обобщена информация от предишната и някои добавки.

Каква точно е далаверата?
Да си точите (и споделяте с всички останали) всякакво българско съдържание в електронна форма - музика, филми, речници, програми, приказки и т.н. Отделно има и всичко останало пиратско, що е сътворено от Майкрософт, Симантек и сие, но те не ни интересуват, нали...

Принцип на работа
DC++ работи на принципа равностойни партньори (peer-to-peer) както КаЗаа и Напстър, само че вместо към централния сървър на КаЗаа, потребителите се свързват към хиляди малки сървърчета-хъбчета, които са по-трудни (не и невъзможни) за следене. Примерно, много българи се вързват към хъбовете varna.no-ip.com и bghub.eu.org за да споделят музика и филми. Аз лично не бях виждал толкова българско съдържание в КаЗаа.

Как става номера?
Отивате на http://dcplusplus.sourceforge.net , точите програмката (и по желание българския превод на всички менюта), инсталирате (2-3 мин.) и стартирате. След елементарните настройки на име и споделени директории, се логвате към някой от стотиците хъбове в Интернет пространството. Повече информация в секцията "Стъпка по стъпка" по-надолу.

Къде са хъбовете?
Конкретните адреси се променят, но ето няколко българските хъба към юни 2005:
varna.no-ip.com
bghub.eu.org
dc.data.bg:411
dc-slatina.no-ip.info:1090
bghub.ilko.ca
huship.no-ip.com
За сваляне на чужда музика и софтуер, най-големият хъб обикновено е най-полезен, един от които е czpro.no-ip.com:4111 (около 5500 човека обикновено), но има още хиляди други. Нещата се променят и можете сами да търсите актуални хъбове на HubList.org или вкарайте в настройките си
View -> Public Hubs (Ctrl+P)
Configured Public Hub Lists: http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2
Configure
за да можете да свалите списъка с хъбове по целия свят и да си избирате...

Как се свалят файлове?
1. Можете да кликнете с десния бутон върху всеки потребител в хъба и да му дръпнете списъка с файлове. Той излиза в нов под-прозорец (във формат като Windows Explorer) и можете да си го гледате и да изберете файлове за сваляне. Когато изберете даден файл за сваляне, той отива в опашката за точене.
2. Файловете се свалят само ако потребителят има свободен слот в момента. Често тези, които имат интересни филми и бързи връзки, нямат свободни слотове, защото който се закачи тегли един филм няколко часа. Може да чакате доста докато се сдобиете с желания филм.
3. Хитро е да ако изберете файл(ове), който е от потребител без свободен слот, да си отворите сами опашката за сваляния (горе иконката с часовника), отивате на файла и пак с десния бутон избирате "Търси алтернативи". При това сървърът на хъба започва да търси алтернативни доставчици на точно този файл, показва всички намерени (даже ако са с различни имена), а тези които съвпадат по име и контролна сума, директно ги включва към опашката за изчакване или започва сваляне, ако види потребител със свободен слот. Всъщност тази операция програмата я прави автоматично, но от време на време, така че най-добре (и бързо) е ако си я правите сами за по-големите и важни файлове.
4. Взет слот не се губи (обикновено) дори когато отсрещния потребител (чийто е) се разкачи от хъба, стига да си остави програмата DC++ включена. Точенето продължава, тъй като връзката е практически между двете програми DC++ и сървърът (хъбът) служи само да я започне.
5. Друг вариант за сваляне (освен като сваляте списъците с файлове на отделни хора) е чрез търсене (лупата). Обикновено при въвеждането на общи неща (примерно, veselin marinov) излизат много файлове и си избирате. Търсенето може нормално да отнеме до 3-4 минути, но често завършва за секунди.
6. Възстановяване на сваляне: можете спокойно да си спрете компютъра или програмата DC++, при което свалянето спира. При следващото включване в хъба, сървърът се опитва да потърси пак свободен слот (предния е отдавна загубен) и ако намери (от списъка потребители имащи желания файл в опашката за сваляния), започва да допълва файла докъдето сте го смъкнали предния път. Нормално е един филм да се сваля на няколко пъти (понякога при бавни връзки може и седмица, но за доста хора това не е проблем ако са на DSL или кабелна връзка).

Ами авторските права?
За разлика от КаЗаа (централизирана комерсиална програма), DirectConnect е клиент, който може да се логне към стотици хъбове (сайтове) и всеки хъб поотделно свързва хората, които са се логнали към него, един с друг (peer-to-peer). Не че е невъзможно, но шансовете някой да тръгне да прави проблем от това, че сте точили с DirectConnect според мен са минимални (поне засега). На всичко отгоре, хъбовете са частни сървъри (или поне частни сайтове) и много често при влизане се изписват някои смехотворни предупреждения, че достъпът на служители на RIAA, ФБР и всякакви тем подобни е забранен. От друга страна, аврорските права се търсят за западни филми и музика (каквато също има в изобилие в хъбовете) докато тук говорех предимно за неоценимото удобство да си наточиш всичко българско и родно от всяка точка на света. Все пак държа да подчертая, че естествено всеки сам си носи отговорност за това, което прави (и не прави)! За повече подробности погледнете секцията по сигурността по-надолу...

Ограничения:
Всеки хъб си има някакви ограничения (установени от собственика) към потребителите, които се вързват към него. Основните са минимален брой слотове за сваляне и минимален размер на споделеното дисково пространство. Тези неща се проверяват при самото свързване, така че не могат да се избегнат без модификация на DC++ клиента. А и по принцип са направени за доброто на всички потребители в хъба – ако всеки споделяше по 50МБ, то и общото количество достъпна информация щеше да е нищожно и безинтересно малко. Със същата идея се забранява и споделянето на фиктивно дисково пространство, непотребно на никой друг потребител - папки като Windows, Program Files и подобни.

Защитна стена: Ако сте зад т.нар. firewall - "защитна стена", която виртуално пази компютъра (мрежата) от лош външен достъп, то обикновено можете да се свързвате само като пасивен потребител освен ако изрично не разрешите достъпа на DC++ пакети от/към компютъра ви. По принцип тези стени не са лошо нещо (даже обратно), но налагат и някои ограничения на достъпа отвън (за което са и предвидени), които понякога не ни се нравят. По принцип е по-добре да сте активен потребител в хъба, защото пасивните не могат да точат от други пасивни, а активните могат от всички. Вижте иконките на потребителите - тези с тухлена стена са пасивните. Когато дава безкрайно "connecting to..." и "timed out" до някой потребител има две основни причини: или вие сте пасивен потребител и се опитвате да се свържете с друг пасивен или трябва да задедете и номер на порт към адреса на хъба (това е проблем само на много малко хора: т.е. адреса трябва да е bghub.eu.org:411 вместо bghub.eu.org). Повече информация по-надолу в секцията за свръзване...

Парола: Най-удобния начин да се въведе парола (за хъбовете, които я изискват) е в самите настройки на хъба в полето “Парола”. После при самото кликане и свързване се предава и паролата и връзката се осъществява. Паролата всъщност не е лошо нещо - поне е сравнително ясно, че ако има 200 човека в сайта, то са българи.

Основно неудобство
Хората, които имат хубави и нови филми често нямат свободен слот и трябва да си оставите компютъра включен докато ви дойде ред да точите (обикновено часове)... За повечето хора, които са с DSL или кабел, това не е голям проблем, но за някои е. Но като влезете ще се ориентирате, българските менюта може би помагат, а може и да питате наоколо - всеки хъб си има чат, а може да пращате и лични съобщения до всеки). За музиката и класическите български филми почти няма проблем - вече достатъчно българи имат по значително количество хубава българска музика и филми, така че почти винаги може да се намери свободен слот да свалите всяка песен, за която се сетите... За останалото може и да се наложи да почакате "малко" или да пуснете съобщение до собственика на файла с молба за допълнителен слот.

Шпиончета: За разлика от КаЗаа, която си е комерсиална програма, пълна с реклами и най-вече шпионски и вирусоподобни глупости (пуснете Ad-aware и наблюдавайте), DC++ е с изцяло отворен код и доколкото знам писан (поне предимно) от ентусиасти. Затова и програмката е малка и по (не само) мое лично мнение стабилна и чиста от шпиончета. Не отнема много ресурси от компютъра и не скапва всичко останало. Но това са предимно мои наблюдения, може някой да е имал проблеми... А ако някой е мераклия, може сам да си прегледа C++ кода, да си го модифицира и прекомпилира. Освен това, предимството на отворения код и ентусиазмът срещу комерсиализма е че програмата е значително опростена и лишена от глупости.

Основни източници на информация за DC++:
Помощ към програмата: DC++ -> Help меню -> Readme/Newbie Help, FAQ или някой от останалите файлове в менюто
DSL Reports - въпроси и отговори
DC++ FAQ
DC++ форуми
и разбира се настоящия форум.

Линукс клиент за хъбовете - DCGUI (Valknut)

Не забравяйте - принципът на хъбовете е солидарност - споделете каквото можете и смятате, че ще е полезно за останалите и дайте достатъчно слотове за точене от вас!

Весело прекарване с хубавите български филми и музика!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Борис

Основни настройки в DC++ - стъпка по стъпка
    #832496 - 20.06.2005 10:28 [Re: Борис]

Основни настройки в DC++ - стъпка по стъпка

1. Отивате на http://dcplusplus.sourceforge.net -> Download и си точите последната версия на програмата DC++ (Installer)

2. Стартирате инсталацията на програмата чрез сваления файл и следвате указанията за инсталация в C:/Program Files

3. Стартирате програмата от Start менюто или от десктопа и правите следните основни настойки:
DC++ -> File -> Settings

Personal Information: Въведете някакъв псевдоним (nick), а всички останали полета са по желание.
Downloads: Въведете (или намерите чрез Browse) папка, в която по подразбиране да се слагат наточените файлове - "Default download directory". Ако нямате идея какво да сложите, напишете "C:\Downloads\" без кавичките.
Sharing: Тук задавате споделените директории, до които останалите потребители в хъбовете ще имат достъп. Всеки хъб си има изискване за минимално количество споделена информация и ви изхвърля (с подходящо съобщение) ако не го спазвате. Като за начало постарайте се да споделите поне 1 ГБ (1024 МБ), а повечето хъбове искат поне 2 ГБ. Ако нямате толкова по диска - търсете от приятели и прехвърлете чрез CD-та докато ги съберете.

4. DC++ -> View -> Favourite Hubs (или натиснете Ctrl+F) -> New
Въведете поне адрес и име на няколко хъба, към които бихте искали да се свържете. Адреси можете да видите малко по-горе, а имената са напълно произволни и само за ваше улеснение.

5. Щракате два пъти на даден хъб от списъка и ако всичко ви е наред DC++ ви свързва към него.

Вторични настройки - желателни, но не задължителни:
1. Ако в списъка с любими хъбове сложите чавки пред определени хъбове, то DC++ ще се свързва автоматично към тях при стартиране на програмата.

2. Точите си българския превод на всички менюта. Прилага се от
Appearance (по желание): Language File -> Browse -> задайте пътя към файла с българския превод
След рестартиране на програмата ще видите всички менюта на български. Повече информация по-надолу в секцията за кирилизация.

3. DC++ -> File -> Settings -> Advanced -> Сложете чавки на
"Use antifragmentation method for downloads"
"Automatically search for alternative download locations"
"Enable automatic SFV checking"
4. DC++ -> File -> Settings -> Sharing -> Upload Slots = 7 (или на колкото искате да ограничите максималния брой едновременни точения ОТ вас).

5. DC++ -> File -> Settings -> Downloads -> Configure Public Hub Lists ->
http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2 -> Add
след което можете да преглеждате огромния списък от хъбове чрез
DC++ -> View -> Public Hubs (или Ctrl+P)

Борис

Въпроси и проблеми със свързването
    #832498 - 20.06.2005 10:29 [Re: Борис]

Въпроси и проблеми със свързването

Въпрос: Какво значи "Connection refused by target machine."
Отговор: Oбикновено значи, че се опитвате да се вързвате към машина, на която няма DC++ хъб. Това най-често се случва когато собственика на сървъра по една или друга причина е спрял програмата, но потребители се опитват да се вържат. Опитайте пак след час или на другия ден.
Другата възможност за същото съобщение е ако защитна стена блокира DC++. Ако имате софтуерна защитна стена, махнете правилото в нея да блокира DC++. За да диагностицирате проблема, можете временно да спрете (disable) защитната стена за 1 минута, колкото да пробвате връзка. За съжаление в някои случай това не върши работа и стената трябва да се махне (деинсталира) за да се оправят нещата, не става с просто спиране.

Ако проблемът с връзката не се оправи, пробвайте решенията предложени на страницата на DSL Reports.

Въпрос: Аз не намерих нито един потребител в хъба bghub.eu.org, от който да мога да интегля нещо. Пълна пустош, дали не правя нещо погрешно? Инсталирах програмата, след което намерих един български хъб и напревих connect, попита ме за парола, вкарах я и ми написа, че съм connected, но нямаше нищо - празно поле?
Отговор: Вкарай паролата (годината, в която е създадена българската държава) в настройките на хъба (Ctrl+F). После при самото свързване тя ще бъде предадена към хъба. По принцип има около 100-200 човека в повечето български хъбове, така че подобен сценарий показва, че просто си седиш и сървъра не те допуска "навътре". Между другото, повечето български хъбове са без пароли, така че там не би трябвало да имаш подобен проблем.

Въпрос: Проблемът е следния: вързвам се към който и да е хъб, изписва ми "connecting to...",след това connected и застива така без развитие - не се появяват потребители. В bghub.eu.org не ми иска парола, а просто си замръзва така до един момент, в който изписва Connection closed. Това започна да се случва от вчера и досега не съм успявал да се свържа нормално.
Отговор:
1. Пробвай поне 3-4 хъба за да се убедиш, че не е от хъба. Всички хъбове гълтат вода от време на време.
2. Може би "от вчера" някой системен администратор да ви е сложил защитна стена (firewall) и затова се получава така. Пробвай да се свържеш като пасивен потребител.
3. Direct Connect ползва един от мрежовите портове, който по принцип може да се забрани на по-високо (институционално) ниво и да се получи описания проблем. Аз поне досега не съм чул някой да го е правил.

Въпрос: Изтеглих си програмката и я инсталирах, но имам проблем да се логна в bghub.eu.org. Kогато ме пита за парола, пиша 681, пуска ме и после пак ме изхвърля като ми казва че трябва да споделя поне 2GB български файлове. А аз като нямам толкова? Не може ли някаква настройка да се направи? На другите адреси става същото. Дава ми
Private message from Hub: Minimum share for this hub is 2.00 GigaBytes. Please share some more.
Отговор: Съжалявам, няма как да се отървеш от 2ГБ, а това обикновено е най-ниското изискване. Има хъбове за хора с по над 50ГБ, но май съм виждал и за 1ГБ. Некоректния начин да се измъкнеш е да споделиш разни никому непотребни директории (ако диска ти е въобще над 2ГБ), но така само смучиш от хората без да допринасяш за многообразието от полезни неща. А принципно целта на хъбовете е като развития комунизъм - всички да допринасят с каквото могат и да точат колкото искат.

Въпрос: Въобще не мога да се логна:
*** Connecting to bghub.eu.org ...
*** Unknown address

Отговор: Възможни причини:
* Пробвай с адрес bghub.eu.org:411, т.е. директно задавайки номера на порта за връзка
* Пробвай с пренастройка на защитната стена (firewall), така че да пуска пакетите от/към DC++
* Пробвай смяна на активен/пасивен потребител
* Пробвай други хъбове и след няколко часа или на другия ден (някои хъбове са много нестабилни)

Въпрос Скоро се преместих в нова къща. Свързаха ме към Интернет си инсталирах най-новия DC++ 0.670. Обаче сега нищо не мога да тегля - или е много бавно или съвсем нищо не се тегли. Като правя търсене ми изкарва по-малко резултати. Преди в старата къща беше всичко наред, а сега е много скофтено. Сега съм пасивен (passive) потребител, а преди бях активен.
Отговор Ами щом си пасивен, значи можеш да "виждаш" и точиш само от активни потребители, което ограничава предлагането, но според мен не драстично. По-скоро провери си Интернет връзката и за проба на DC++ източи от някой, от когото си точил преди. DC++ само по себе си само свързва потребителите, но не играе роля след това (при установена връзка). Освен това погледни колко хъба имаш свързани и кои точно - много е вероятно да точиш просто от много слаби потребители (болшинството), а преди да си имал късмет.

Въпрос: Ползвам Интернет през маршрутизатор (router) и вече не мога да се свържа към никой DC++ хъб. Какво би трябвало да се промени в настройките?
Отговор: Прочети документацията на маршрутизатора (router-a) и/или на защитната стена (firewall) и виж как да ги настроиш така че да пускат пакетите от/към DC++.
Другата възможност е да минеш в пасивен режим (Passive Mode). Може би някои Интернет доставчици блокират някои типични за DC++ портове (като 4111) и тогава не можем да се включваме към повечето популярни български хъбове. Например към dc.data.bg:4111 или bghub.ilko.ca или varna.no-ip.com немога, докато към BULGARIA.SYTES.NET:681 или към bgfolk.no-ip.com:10 мога. Ако някой от админ-ите на dc.data.bg или на bghub.ilko.ca или на varna.no-ip.com чете това: Хора, моля ви, отворете друг порт!

Въпрос Вкъщи сменихме модема с маршрутизатор (router) и се оказва, че сега не мога да ползвам DC++, защото трябва да настроя рутера да препредава връзките към/от DC++, а не зная как?
Отговор Маршрутизаторът (англ. "router") е мрежово устройство, което задава маршрутa, по който да минат IP (Интернет протокол) пакетите от Интернет до дадено крайно устройство и обратно. За съжаление не мога да ти кажа как точно да си настроиш джаджата за да насочва правилно пакетите от/към DC++ - за това трябва да прочетеш в книжката или в помощното меню на настройващата програма. А може би става като се зададе като прокси сървър в насторйките на DC++ - погледни във форума на официалния DC++ сайт и на страницата с въпроси и отговори на DSLreports.

Настройка на Norton Personal Firewall (част от Norton Internet Security)
1. Стартирайте Norton Internet Security.
2. В главния прозорец, щракнете два пъти на Personal Firewall.
3. В прозореца на Personal Firewall в полето Programs, изберете Location, което искате да настроите
4. В списъка от програми, изберете програмата, чиито настройки искате да промените (в случая DC++) и щракнете Modify.
5. В Program Control alert изберете нивото на достъп, което искате да дадете на тази програма, като възможните опции са
- Автоматична настройка на Интернет достъпа
- Позволи на програмата достъп до Интернет
- Блокирай достъпа на програмата до Интернет
- Специални настройки на достъпа до Интернет
6. За да може DC++ да има пълен достъп до Интернет, изберете втората опция "Permit this program access to the Internet".

С това кратко описание не поемам никаква отговорност за безотговорни сваляния на заразени с вируси програми или каквито и да е последствия върху компютъра ви. Подобни неща всъщност нямат нищо общо със защитната стена.

Въпрос: Инсталирах DC++, споделил съм си необходимите 2ГБ, свръзвам се към сървъра, казва ми "Connected" и няма никакви проблеми. Обаче не виждам потребителите?!
Отговор: Щом не виждаш потребителите, значи всъщност не си вътре в хъба (независимо какво пише вляво). Пробвай с други хъбове, пробвай да влезеш като пасивен потребител и останалите трикове, описани по-горе.

Борис

Ползване на кирилица и преведени български менюта
    #832501 - 20.06.2005 10:30 [Re: Борис]

Ползване на кирилица и преведени български менюта

За да виждате кирилицата в DC++ (българските менюта и/или файлове с кирилични имена) трябва да имате системна кирилизация на компютъра. Дали имате такава можете лесно да проверите - вижте дали можете да запишете един файл/папка с име на кирилица. Често хората се бъркат между три различни нива на кирилизация: да можете да четете кирилица в Интернет браузър, да пишете документи на кирилица и да имате системна кирилица, така че да можете да виждате кирилица във всички програми (включително и в Windows, примерно имена на файлове). "Инжинера" много добре е описал нещата за всички Уиндоуси и ако имате проблем най-добре да четете там как да си пуснете системната кирилица. За WinXP е съвсем лесно - една чавка в контролния панел и рестартиране:
Системна кирилизация на WinXP
Системна кирилизация на WinXP (стр.2)

Накратко процедурата по кирилизация на персонален компютър с Windows XP:
1. Свалете това архивче. Разархивирате пакета с два файла с програмата WinRAR и щракайки с десен бутон на мишката върху BGphXP.inf, изберете Install.

2. От Start менюто избирате:
Start -> Settings -> Control Panel -> Regional and Language Options

3. В новия прозорец "Regional and Language Options" избирате
Advanced -> Language for Non-Unicode Programs -> Bulgarian

4. Връщате се една стъпка назад в основния прозорец "Regional and Language Options"
Languages -> Details -> Add -> Bulgarian
Keyboard -> Bulgarian(Phonetic)
Ако вече има български език, трябва само да промените клавиатурата на фонетична.

Българските менюта за DC++ можете да свалите от официалния сайт и да кажете една добра дума за Антон Иванов, който си е направил труда да ги преведе. След като свалите .xml файла трябва да насочите DC++ към него:
DC++ -> Settings -> Appearance -> Language File -> Browse -> и намерете файла, където сте го сложили
След рестартиране на DC++ ще видите менютата на български (или на маймуни ако сте пропуснали точка 3 и нямате системна кирилица).

Борис

Въпроси и проблеми с ползването на DC++
    #832503 - 20.06.2005 10:30 [Re: Борис]

Въпроси и проблеми с ползването на DC++

Въпрос: В DC++ мога ли да си коригирам списъка с файловете за сваляне? Питам защото в началото избрах някои филми по няколко пъти и сега не мога да ги изчистя от спусъка.
Отговор: Можеш да коригираш списъка за сваляне по няколко начина:
1. Триене (най-лесния) - избираш файла в опашката (Download Queue) и натискаш Delete или пък от менюто на десния бутон "Премахни".
2. Има и още няколко възможности за корекция, които ги виждаш пак в контекстното меню от десния бутон на мишката (при избран файл или директория за сваляне) - местене, преименуване,...

Въпрос: Свързвам се и започвам да свалям един филм, но ми изписва следното съобщение: No slots available. Kакво да правя?
Отговор: Имаш няколко варианта: чакаш да се отвори слот, търсиш дали и други потребители нямат файла, който ти трябва или пускаш лична бележка до собственика на файла с молба да ти отвори допълнителен слот.

Въпрос: Някъде четох, че в DC++ 0.668 се виждат свободните слотове на всеки присъстващ на хъба. Къде се вижда това, за да не се блъскам при хора с пълни слотове?
Отговор: Когато потърсиш нещо (с лупата), при показване на резултатите ти излизат и свободните слотове на всеки потребител, който има търсения файл. Форматът е Х/У, където Х са свободните слотове, а У са общо броя изходящи слотове, зададени от потребителя. Полезна опция при търсенето е "Търси само сред потребители със свободни слотове" (малка чавка под полето за търсене), която елиминира тези, за които ще трябва да чакаш неопределено време.

Въпрос: Как е възможно след източени 300МБ от един филм да ми изпише, че няма връзка с хъба и после няколко часа да нямам никакъв достъп до никой потребител?
Отговор: За съжаление случват се подобни работи (макар и сравнително рядко) - има два варианта:
1. Най-често временно разкачане на връзката води до загуба на слота ти и после не си успял да си го възстановиш.
2. Понякога отсрещния потребител вижда, че да кажем точиш с голяма скорост и му бавиш връзката (примерно), в следствие на което решава да те разкачи и на твое място слота заема някой с по-бавна връзка. Мръсничък номер, но хора всякакви...
Ако наистина не можеш да установиш връзка с никой потребител, тогава най-вероятно не си свързан и към самия хъб. По принцип полезно е да се вържеш едновременно към няколко (примерно 3-4) български хъба, така че да можеш да пробваш връзки от различни хъбове, а и търсенето на алтернативни източници е потенциално по-успешно. Основните 3-4 български хъба са онлайн почти 24х7, но ако си се вързал към някой от по-малките спокойно можеш да очакваш човекът да дръпне шалтера като си ляга... Виж секцията за проблеми по свързването по-горе.

Въпрос: Моят IP е динамичен и се сменя при всяка нова сесия. Трябва ли всеки път да се сменям IP в опциите, или въобще да не го пиша? Програмата може ли да го определи сама, и какво роля играе този IP?
Отговор: Няма нужда да задаваш IP адреса си, достатъчно е да избереш дали да си активен или пасивен потребител. Общо взето по-добре е да си активен, но ако по някаква причина това не бачка избери "пасивен". Не мисля, че IP адреса играе някаква роля в цялата игра - в крайна сметка хъб сървърът си го вижда този IP адрес така или иначе и дори го показва на всички в най-новите версии на DC++ (така че можеш примерно да провериш къде по света се намира някой потребител).

Въпрос: Проблем с DC++ 0.670: Като споделям файлове ми вади прозорец "Creating file list" и ми ги споделя в продължение на час. При версия 0.403 го правеше моментално. Само при мен ли е така или по приницип в новата версия е така? Лично на мен новата ми е необходима тъй като някои хъбове изискват да си с по нова версия, иначе те режат.
Отговор: Това е така с всички версии над 0.403 и се получава защото ти прави хеширане (ТТH hashing) преди да споделиш каквото и да било. Това е полезно нещо, макар да отнема "малко" време и да е дразнещо, тъй като всеки файл се представя със своя уникална контролна сума и като търсиш алтернативи за сваляне името на файла няма значение (всеки може да си го кръсти различно, което при версиите под 0.403 се брои като различен файл, макар и да е със същата големина).

Въпрос: Има ли смисъл да се ползва DC++ с бавна връзка и как влияе Интернет връзката върху скоростта на точене?
Отговор: Съвсем доскоро ползвах DC++ на практически неограничена Интернет връзка (100МБ/сек). Всичко на всичко съм виждал 4-5 потребители да теглят от мен с над 100кБ/сек, а аз самият съм теглил с по-голяма скорост само 2-3 пъти. Връзка от 40-50кБ/с се смята за доста добра, ако е стабилна и такава не е никакъв проблем да поддържаш дори с евтин DSL (американски все пак). Дори и с 10-20кБ/с да точиш филм, ако го имат много потребители, все пак се източва. За песни да не говорим - дори и с телефонен модем можеш да наточиш песни колкото за едно CD.

Въпрос: Ползвам WinXP SP2 и съм активен потребител. Преди да включа DC++ изключвам защитната стена. Единствения начин да се вържа към български хъб е само с Quick Connect като въвеждам ръчно всеки път адреса. С чуждестранните хъбове този проблем го няма. Другия проблем е че като се вържа в хъба, досега никога не съм успявал да се вържа към когото и да било. Като кликна на Get FileList на някои потребител (не със тухлички) и се започва с безкрайното "Connecting... Connection time out". След това пак отново се опитва и пак след това "Time out" и така си се повтаря цикъла. Тая програма съм я инсталирал от 6 месеца и досега все едно и също. Споделил съм прилично количество (9ГБ). Най-много досега съм се опитвал да се вържа към някои в продължение на 6 часа към 5 човека. Това малко време ли е да се хване слот, защото имам чуството че не е това проблема?
Отговор: Няма нужда всеки път да пишеш адреса на хъба - за това си има "Любими хъбове" за да си запаметиш там всичко, което ти трябва. А относно тухличките - явно имаш проблем с активните потребители - провери си настройките на защитната стена.

Можеш да се вързваш и ръчно към запаметените избрани хъбове. Аз лично също правя така, защото в първите няколко секунди (понякога минути) DC++ трудно се вързва към хъбове (това откак съм на DSL). За автоматично свързване - отиди на жълтата звездичка и сложи чавки на хъбовете, към които искаш да се вързваш при стартиране на програмата.
Понякога и 3 дни не са достатъчни да хванеш слот от някои специални хора - или са стиснати и пускат по един слот (колкото да не е без хич) или пък имат много готини неща и опашката е голяма, а процеса на раздаване на слотове доста случаен. За да установиш дали проблема ти е това (според мен не е), опитай да се вържеш към някой, който виждаш че има свободни слотове (при търсене задай да търси само сред потребители със свободни слотове).

Ако установиш че не е това (свободните слотове) проблема:
1. Провери дали ти е настроена добре (или изключена) защитната стена. По принцип не трябва да се изключва, а само да се пусне DC++ пакети да минават през нея свободно.
2. Пробвай да работиш в DC++ като пасивен потребител. Няма да можеш да се вързваш с други пасивни, но все пак има много активни...

Преход към нова версия на DC++
Въпрос: В момента използвам DC++ 0.668, но видях че е излязла нова версия 0.674 и мисля да я сменя. При смяната на версиите ще се съхранят ли незавършените сваляния или ще ги изгубя?
Отговор: Аз лично не бих се пробвал да сменям версията ако имам източен половин гигабайт филм(и). По принцип нещата се пазят, но има и несъвместими версии, които променят формата на конфигурационните файлове и тогава всичко наново. Отделен е въпроса, че при инсталацията може (по погрешка) да затриеш нещо. За да елиминираш поне тази възможност, идентифицирай файла, който държи информация за текущите сваляния и го копирай някъде настрана, а след инсталацията ако нещо се сгафи може да пробваш да го върнеш. Настройките ти също се помнят в конфигурационен файл, включително папката за свалени файлове - копни го и него.

Въпрос: Защо на "Search Spy" илизат десетки файлове? Какво значи това и как да се предпазим?
Отговор: Доколкото разбирам, Search Spy показва какво търсят другите хора в хъба, а броят май показва колко човека са потърсили това нещо (нещо като рейтинг по популярност). Не виждам смисъл да се пазиш от него, по-скоро е направен с информативна цел.

Въпрос: Как мога да ползвам тази програма DirectConnect++ за да обменям файлове само с един мой приятел?
Отговор: За тази цел не ти трябва DC++, а обикновен FTP сървър (и съответно клиент), евентуално защитен с парола. Даже не съм сигурен дали WinXP няма подобно нещо, включено в пакета като опция при инсталацията. Програмата FolderShare май също върши работа за обмен на файлове в по-ограничен кръг.

Въпрос: Всеки път като опитам да сваля списъка на обществените хъбове (Public Hub List) и ми дава "Time out".
Отговор: Списъкът с концентраторите просто не работи. Адресите се сменят от време на време, можеш да пробваш следните:
http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2
http://www.neo-modus.com/PublicHubList.config
http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2
Слагат се в Settings -> Download -> Configure Public Hubs Lists
и после от View -> Public Hubs (Ctrl+P) можеш да си избереш кой списък да ползваш. Остави полето "HTTP Proxy (for hublist only)" празно. Филтърът е локален - бачка си на твоя компютър, но все пак трябва да има какво да филтрира...

Въпрос: Успешно се свързах във всички възможни български сървъри като се направих АКТИВЕН потребител обаче тук дойде и проблема - след като от пасивен станах активен търсенето спря да функционира?
Отговор: По принцип активните потребители имат повече права - могат да се свързват с всички потребители, докато пасивните имат достъп само до активни потребители. Не мога да ти дам точен отговор на въпроса, но бих ти препоръчал да се придържаш към този статут, който ти дава възможност за търсене. Доста хора са се оплаквали от подобни (на твоите) болежки - погледни секцията по свързването по-горе и евентуално погледни във форума на официалния DC++ сайт и на страницата с въпроси и отговори на DSLreports.

Борис

Въпроси относно сигурноста
    #832504 - 20.06.2005 10:31 [Re: Борис]

Въпроси относно сигурноста

Въпрос: Кажете няколко думи относно сигурността на компютъра ми в тези сайтове?
Отговор: За разлика от КаЗаа, която си е комерсиална програма, пълна с реклами и най-вече шпионски и вирусоподобни неща, DC++ е с изцяло отворен код и доколкото знам писан (поне предимно) от ентусиасти. Затова и програмката е малка и по (не само) мое лично мнение стабилна и изчистена от шпиончета. Не отнема много ресурси от компютъра и не скапва всичко останало. Но това са предимно мои наблюдения, може някой да е имал проблеми... А ако някой е мераклия, може сам да си прегледа C++ кода, да си го коригира и прекомпилира. Вместо централния сървър на КаЗаа, нас ни свързват хиляди малки сървърчета-хъбчета, които естествено са по-трудни (не и невъзможни) за следене. Освен това, предимството на отворения код и ентусиазмът срещу комерсиализма е че програмата е значително опростена и лишена от глупости.

Въпрос: Аз вече не искам да ползвам такива програми. До миналата седмица ползвах DC++ и съм изтеглил 3-4 филма и някои песнички. И накрая компютърът ми заби много яко. Не знам дали е от самата програма или от нещата, които съм теглил.
Отговор: Ако имаш добра антивирусна програма, обновяваш я редовно и ако машината ти е стабилна, не трябва да имаш проблеми ползвайки DC++. Вирус може да влезе на компютъра ти само през файл (най-често изпълним файл), който ти сам си наточиш и антивирусната програма пропусне да забележи.

Информация от GetChar: Според RIAA (и останалите като тях) всяко сваляне или споделяне на файл (музика, филм,...), за който нямаш авторски права е ПИРАТСТВО. Това да го знаете, в случай че имате намерение да сваляте или споделяте не-българска музика и филми - има опастност (макар и минимална) да бъдете обвинени в пиратство. Лавината от съдебни процеси почна с няколко стотин абонати на Verison, а наскоро четох, че и абонат на ComCast е получил писмо, в което го обвиняват в пиратство. За повече информация как евентуално да избегнете ФБР да потропат на вратата ви вижте следните страници:
Boycott RIAA.com
EFF.org
File Sharing Watch.com
Статия
Zero Paid.com

Въпрос: Други потребители могат ли да направят нещо друго със споделените файлове освен да ги теглят? Например да ги изтрият?
Отговор: Ако четеш много научно-фантастични книжки и гледаш такива филми, може и да ти изтрият нещо, но практически ако не ти влезе вирус в компютъра няма как да стане подобно нещо. Единствения начин да прихванеш вирус/червей е като ти сам дръпнеш заразен файл и го отвориш на твоя компютър без достатъчна антивирусна защита (която по принцип си ги засича).

Борис

Разни полезни неща относно DC++, пуснати от А.Н.
    #832505 - 20.06.2005 10:32 [Re: Борис]

Разни полезни неща относно DC++, пуснати от А.Н.

Въпрос: Какво означават различните икони в DC++ ?
Отговор: Зелена - Непознат потребител
Тухли - Потребител, който е в Пасивен Режим
Син - DC++ потребител (обикновено това са потребителите, към които сте се свързали или те са се свързали към Вас)
Ключ - Оператор (Отговорник за изправноста на концентратора - хъба)

Въпрос: Кои са командите за DC++ ?
Отговор: Всичките команди могат да бъдат написани в oбщия прозорец или в прозорец за лично съобщение:
/grant - дава слот на потребител в чийто личен прозорец пишете командата
/close - затваря дадения прозорец
/help - кратко описание на някои основни правила
/refresh - Опреснява листа на споделените от Вас материали
/slots <#> - Променя броя на slots на <#>
/clear - Изчиства текста в Общия прозорец (main chat)
/search - Търси за
/join - Присъедини се към

Въпрос: Какво означават следните символи <++ V:x,M:x,H:x/y/z,S:x,O:x,B:x?
Отговор: Това е т.н. Tag <++ tag
V: Версия на клиента
M: Mode, A = Active, P = Passive
H:
x = брой на хъбовете към които сте се свързали, но където не сте регистриран потребител
y = брой на хъбовете в които сте регистриран
z = брой на хъбовете където сте регистриран като Оператор
S: брой на отворените канелки/куплунзи (slots)

Въпрос: Какво означава следното съобщение – "Времето за връзка изтече" (Connection Timeout) ?
Отговор: Това най-често е причинено от "Защитна стена" (Firewall), която блокира DC++. Няколко неща, които може да проверите: XP Firewall, Software firewall (Kerio, Norton Personal Firewall, Zone Alarm, Sygate, etc), или router/NAT. Най-лесния начин, за да разрешите този проблем е да минете в "Пасивна връзка" (Passive mode).

Въпрос: Какво означава "Няма куплунг на разположение" (No slots available)?
Отговор: Това означа, че потребителя от който искате да свалите опреден файл, няма свободни куплунзи (slots) и е необходимо да изчакате докато се освободи такъв.

Въпрос: Как да се свързвам към даден хъб автоматично ако връзката ми се разпада често?
Отговор: В дадения случай е необходимо да добавите дадения хъб в "Избрани хъбове" (Favorite Hubs). Ако сте регистриран потребител или за да влезете в дадения хъб е необходима парола, то е задължително да попълните Identification (Установяване на самоличноста): Псевдоним (Nick) и Парола (Password). Накрая не забравяйте да включите чавката Автоматично свързване (Auto connect).

И не забравяйте да споделите свалените материали с другите потребители!

Борис

Упътване за работа с програмата DC++ от RoadRunner
    #832506 - 20.06.2005 10:33 [Re: Борис]

Упътване за работа с програмата DC++ от RoadRunner

На 16.01.2004 беше пуснат DC HUB на Data.BG. Сървърът е на адрес dc.data.bg и обслужва както български, така и международни потребители. Тъй като е част от услугите на Data.bg, всички потребителски регистрации в Data.bg са валидни и по този начин се гарантира на потребителите, че никой не може да изполва имената им без съответната парола.

DC++ е безплатен софтуер за споделяне на файлове и чат между потребителите в Интернет. Чрез него можете лесно да преглеждате и сваляте споделените файлове, както и да търсите във файловете на всички потребители в сървъра. Чатът наподобява IRC/mIRC и може да се каже, че софтуерът прилича на обединение на eMule/KaZaA и mIRC.

Работа с DC++ 3.06

Начало
1. Теглите си програмата от тук :
http://switch.dl.sourceforge.net/sourceforge/dcplusplus/DCPlusPlus-0.306.exe
http://icebreaker.data.bg/Programs/DC++/DC++%200.306.zip
2. Инсталирате си програмата. Не се изисква регистрация.
3. Трябва да изключите вашият Firewall!!! С включен файъруол не можете да се вържете!
На Уин XP - START > SETTINGS > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS > десен бутон на иконата за интернет > PROPERTIES > ADVANCED > махате тикчето на " Protect and незнам кво си" > ОК !!! (на XP firewall-a се стартира сам при създаването на връзката) на 98 няма такова нещо!!!
4. Пускате програмата.

Настройки (Settings)
1. От менюто "File" > "Settings"
2. В "General" - Там нагласяте името и описанието, и-мейла и вида на връзката (в съответствие с имената които ще въвеждате после-виж по долу). Долната част не я пипате!
3. В "Downloads"
Directories - в първото показвате къде програмата да сваля. Второто го оставете празно
Limits и Public Hubs List не пипате нищо.
4. В "Sharing"
Add Folder - с този бутон показвате коя директория искате да споделите.
В прозореца се виждат всички споделени директории - Трябва да споделите най малко 2Гб !!!
Най от долу "Upload Slots" - указвате колко човеко могат едновременно да се свързват с вас
5. Останалите менюта не ги пипате, освен ако разбирате!

Влизане
1. В менюто горе търсите "View" > "Favourite Hubs"
2. Сега в прозореца, който току що се е отворил, кликвате на бутона "NEW"
3. Секция HUB
Name : "Въвеждате името си, или ника от дата.бг"
Adrress : "Въвеждате адреса на Хъба : dc.data.bg:411 "
Description : "Пишете квото искате, за да разпознавате сървъра"
4. Секция IDENTIFICATION
Nick : "ника ви в дата.бг, трябва да са еднакви с горното име"
Password : "Паролата ви за дата.бг"
Description : "Същото като горе"
5. Кликвате ОК ! Сега обратно в прозореца "Favourite Hubs" виждате името на data.bg
6. Селектирате хъба който искате и давате "Connect"
7. Вече сте вътре - браво!

Във връзка с някои запитвания, можете да влизате и в повече от един хъб едновременно, но трябва да увеличите броя на слотовете за теглене от вас според изискванията на всеки хъб, например по два за всеки. Изискванията са различни за всеки хъб.

След като сте влезнали
1. Виждате от дясно имената на хората които се намират в хъба в момента. След името на човека пише колко пространство е споделил, описание на съдържането, и-мейл и други.
2. Виждате от ляво общия чат!
3. Отдолу виждате прозорец, който показва текущите процеси!

Взимане на съдържанието от произволен човек
1. Щракате с десен бутон на мишката върху името на човека. От менюто избирате "Get Files List"
2. Чакате докато изтеглите съдържанието, като можете да следите процеса в долната част на екрана.
3. На версия 0.306 и по висока съдържанието излиза в отделен прозорец.
4. Сега вече имате съдържанието. Единственото което трябва да направите е да го разгледате, а това става лесно - все едно сте на собствения си компютър и си разглеждате файловете в Windows Explorer.
5. Когато си харесате файл, щракате с десен бутон и "Download". Файлът ще се запише в посочената от вас директория!

Чат по време на теглене: Избирате човека, десен бутон и "Send Private Message"

Български език за DC++ 3.06
DC++ 0.306 и 0.307 от fubar (работи само с тази версия на DC++, не съм опитвал с други)
1. Разархивирате файла във вашата директория на DC++ 3.06 !
2. В менюто File > Settings > Appearance > Най долу в кутията посочвате пътя към този файл!
3. Давате ОК и рестартирате програмата!
4. Готово вече е на родния ни език!
5. За да върнете стария изглед (Английски език) по същия начин, обаче оставяте кутията празна, ОК, рестарт!

Благодарности на webmastera за добре свършената работа и на fubar за пълното упътване, което написа.

==================================================================================
Често срещани проблеми и въпроси относно DC++
==================================================================================

Connection reset by server - Появява се ако сървърът е рестартиран или по технически причини не работи за момента. Oпитайте да влезете отново малко по-късно.

Disconnected / Kicked - Aко получите подобно съобщение значи не изпълнявате някое условие, за да сте в хъба. Трябва да споделите поне 1 ГБ информация, в която не се включват директории като Windows, Program Files и други подобни. Не трябва да пълните хъба с излишни съобщения или прекалено чести търсения. В такива случаи временно ще ви бъде спрян достъпа до сървъра. Предупреждение и при повторен опит да влезете ще видите съобщение "Disconnected".

File listing is disabled - Това съобщение се отнася само за потребител FREE.Data.BG, което значи, че не можете да видите целия списък със споделени файлове, а трябва да ползвате опцията за търсене, като в резултатите ще са и файловете от въпросния потребител. За всички останали потребители "file listing" не е забранен.

Ако не можете да видите файловете, които някой споделя, вероятно и двамата сте зад защитна стена (firewall) и/или сте с нереален IP адрес. За да разберете дали можете да теглите от някого, погледнете човечето до съответния псевдоним. Зеленото означава, че няма информация за човека, синьото - че можете да теглите от човека, а ако има червени тухлички, и двамата сте зад стена и/или с нереален IP адрес и не можете да теглите един от друг. Опитвайки да видите нечий списък, зеленото човече ще стане или синьо, или червено.

Скоростта, с която теглите, се ограничава от скоростта с която вие можете да теглите и скоростта, с която отсрещният потребител може да ви дава информация, т.е. вашата download скорост и неговата upload скорост. Например ако имате връзка 150 кб/с, но отсреща има ограничение от 5 кб/с за изходящ трафик, ще можете да дърпате максимум с 5 кб/с.

Можете да сте в повече от един хъб. За целта трябва да изпълнявате изискванията на всеки отделен хъб, като например от 2 или 3 слота за всеки хъб, в който сте. Ако сте в 2 хъба, и някой от тях има подобно условие, трябва да имате 6 слота.

Програмата поддържа възстановяване (resume) на точенето. Свалянето на даден файл ще продължи при първа възможност - когато човекът влезе в хъба и има свободен слот.

Какво сваляте и какво теглят от вас можете да видите в долната част на програмата, където пише downloading (какво вие сваляте), съответно uploading (какво дърпат от вас) с проценти завършеност, скорост и т.н. Общата скорост и трафик можете да видите долу вдясно, D: и U:.

Борис

Статия от вестник "Капитал", 27.03.2004 г.
    #832509 - 20.06.2005 10:33 [Re: Борис]

Чрез софтуера DC++ можете да обменяте файлове, без да си докарате порой от спам
Статия от вестник "Капитал", 27.03.2004 г.

Още в началото е необходимо уточнение. DC++ е софтуер за обмен на информация. За съжаление в интернет огромната част от данните са с полулегално съдържание. Спорът за авторските права все още не е разрешен. Затова използването им и боравенето с тях е обект на лична преценка на всеки потребител.

DC++ е Р2Р софтуер. Р2Р е съкращение от peer2peer и найгрубо означава, че с помощта на тази програма е възможно осъществяването на директна връзка между два компютъра независимо от мястото им по света. Двата плюса в името означават, че това е доразработка на съществуващия преди години Direct Connect (още го има, но си седи в начален стадий на развитие и без редовни ъпдейти), който обаче не успя да заработи и да предложи реална алтернатива на набиращите тогава скорост Kazaa, iMesh и компания.

Защо DC++“, ще попита някой? Защото DC++ не инсталира шпионски софтуер. Известно е, че най-големият недостатък на повечето Р2Р клиенти е наличието на подобни приложения, които се използват за цели като проследяване на потребителските навици в мрежата, кражба на адреси за електронна поща и косвено причиняване на (мистични) реки от спам. За капак (и за трън в очите на пазителите на авторски права) DC++ е с „отворен лиценз“, т.е. базовият код на програмата е достъпен за всеки, който иска да опита сили в подобряването на функционалността му.

DC++ може да бъде източена от много места. Като за начало си има свой собствен сайт на адрес dcplusplus.sourceforge.net. След като си свалите малката програма (неколкостотин килобайта), инсталацията протича бързо.

Също толкова бърза е и регистрацията - измислете си прякор, парола и място за сваляне на файловете. Но за да участваш в играта, трябва и ти да предложиш нещо. Край на гузното, леко неофициално точене на файлове с нелегален характер. Потокът от данни е организиран в т.нар. хъбове (нещо като сървъри с потребители). За да влезеш в тях, трябва да кажеш „магическата думичка“, пардон, да покажеш своите гигабайти. В някои от тях без 50 гигабайта споделени файлове дори няма да те погледнат, другаде и 1 гигабайт върши работа.

Другото голямо предимство на DC++, което не е за подценяване, е неговата възможност да работи на локално ниво. Това означава, че в произволна локална мрежа може да се пусне локален хъб, който да е невидим отвън. И все пак винаги трябва да знаете, че това, което вършите, е с неизяснен от правна гледна точка характер. Т.е., ако можете да устоите, не го правете."

Борис

Споделен DC++ опит от Zauberer
    #832510 - 20.06.2005 10:34 [Re: Борис]

Споделен DC++ опит от Zauberer

След 5-6 месечния ми много богат опит с DC++ (свалил съм около 30ГБ аудио книги и електронни книги от редки източници), стигнах до следните изводи: най-важно е програмата да ти работи стабилно и надеждно. К'ва ти е файдата иначе като файлът е накъсан, резнат и прецакан.

1. Не трябва да прави дефрагментиране на самата програма - за това си има Norton Speeddisk, както и Windows Disk Defragmenter. Много вероятно е DC++ да прецака нещо при операцията. Значи "Use antifragmentation method for downloads".

2. Задължително изключи опцията "Enable Safe and Compressed Transfers" - това УЖ повишава скоростта с някакво криптиране, но още при първият опит след няколко изтеглени файла имаше дефекти, така че това не ти трябва, освен ако не ти се занимава пак да сваляш песента или филма.

3. Сложи "SFV checking" - тестване на контролни суми дали всичко с дърпането е протекло добре и дали файловете от различните източници при сваляне на части (например филм) отговарят на оригинала.

4. Не виждам къв е проблемът да ползваш DC++ каквато и връзка да имаш, дори модем на 28 кб/с. Просто бавно ще теглиш. Нали забеляза, че в менюто има възможност да посочиш, че връзката ти е точно 28 кб/с?

5. Елементарно правило за търсене на сочни хъбове в публичния списък - гледай тези с максимално количество потребители! Над 4000 си е много добре. Ако имат и ограничение от споделени да речем 30ГБ, това прави общо пространство от поне 300 Терабайта. От тези хъбове се търсят потребители за филми и музика различни от българска. Няколко примера:
themepark.toythieves.com:27015
vasteras-10.mine.nu
nordic2.myftp.org:542
Jessie.homeftp.net:444
dsl-4.lightnetwork.org:415

6. Задължително (това е може би най-важното!) задайте "Rollback inconsistency check v ROLLBACK rоре" - аз съм задал 4096 байта. Това е нужно ако спре свалянето от един източник и почне да точи от друг човек, да може да върне малко назад и да запише нужните байтове, които е много вероятно да са дефектни при спирането! А това го няма в твоята версия или е изключено по подразбиране.

7. Свалянето от DC++ е доста опасно, аз мисля дори повече от Казаа, защото IP адреса и страната на потребителя от когото точа, грейват като слънце. Незнам при вас как е, но тук в Германия, където съм аз е много опасно. И затова без PeerGuardian изобщо не си и помисляйте да използвате програмата, освен ако чичо ви не е шеф на ФБР и може да ви измъкне. В българските хъбове има доста голяма сигурност (макар и не 100%), първо защото потребителите са малко и едва ли някоя къртица ще тръгне да рови там и второ защото български филми и музика не интересуват западните правоприлагащи органи. Но в българските хъбове са малко качествените потребители, от които можеш да теглиш с над 20-30 кб/с. Затова като искам да тегля някой нов филм изобщо не се занимавам да влизам в нашите хъбове. Хем разнообразието е незначително, хем скоростта която мога да си осигуря е ниска. Така че както навсякъде, и тук разнообразието е много важно.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 64323

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.