ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Ванка5

Регистриран: 30.08.2002
От: Бърлингейм, Калифорния
От компютър към телевизор?
    #864030 - 09.07.2005 10:06

Привет,
Как мога да разбера дали мога да си свържа компютъра с телевизора? Какъв кабел ми трябва? Всякакви съвети са добре дошли.
Благодаря.

--------------------
Уикипедия

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: От компютър към телевизор?
    #864087 - 09.07.2005 10:49 [Re: Ванка5]

Има два варианта.
Първият е за предпочитане. Той е ако видеокартата ти има TV-Out. Свързва се директно към видеовхода на телевизора. Видеокартите имат видеоизход или по стандарта S-Video (куплунгът прилича на PS/2 - като за мишка), или коаксиален (куплунг тип "камбанка" или "чинч"), или и двата. Има и преходници от първия към втория тип.
Ако видеокартата ти няма такъв изход, можеш да ползваш специален преходник, който се включва в куплунга на монитора (вместо него), а от другата му страна има споменатите по-горе изходи към телевизир (и двата). Но в този случай работиш само с телевизора, мониторът е изключен от компютъра.
Кажи каква ти е видеокартата и ще ти кажа как да го направиш. И погледни до 15-пиновия конектор (там, където е включен мониторът ти) дали има и други дупки и какви са.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

RockGuitarist
Музикант
**

Регистриран: 04.07.2005
От: Като ме намериш , ще разбереш
    #864566 - 09.07.2005 17:53 [Re: Цецо]

Абе да питам може ли монитора и телевизора да бачкат заедно ? ... щото аз си връзвам телевизора , ама откачам монитора ... нали схващаш ...

--------------------
Да бъдеш или да бъдеш - това вече не е въпрос !

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #864661 - 09.07.2005 19:39 [Re: RockGuitarist]

Мисля че може, но това май зависи от видеокарта ти. Трябва да има опция втори монитор, като втория трябва да е конфигуриран като за ТВ монитор. Ако няма тази опция като настроиш картата за ТВ изход - монитора на РС ще трепти, защото честотата за него е твърде малка.

Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
Безжична връзка?
    #864731 - 09.07.2005 21:08 [Re: Ванка5]

Някой виждал ли е да се продават портативни (в смисъл за домашна употреба) устройства за безжична връзка компютър -> телевизор? Имам два вида видео изходи - RCA и S-Video (и двата ги имам и като входове на телевизора), но това не ми помага много при положение, че компютърът ми е в съседната стая, на 10-ина метра (и една стена) от телевизора.

От друга страна, ако пък подобни неща не се продават, то изглежда като добра идея да се направят (примерно с BlueTooth връзка)... Явно няма изгледи в обозримо бъдеще в Америка да има ефирна или сателитна българска телевизия, а компютър и (все по-)добра Интернет връзка имат доста хора...

Еди
заслужил ветеран

Re: Безжична връзка?
    #865287 - 10.07.2005 12:46 [Re: Борис]

Има такива неща само че незнам как се казват. Значи отиваш в някой магазин за РС и обясняваш какво искаш. Навремето тука имаше едни "Видео сендлери" които правеха абсолютно същото само че от видеокасетон към ТВ. Сигурен съм че точно такова нещо ти трябва.

Dr. Epstein

Регистриран: 10.08.2004
    #865484 - 10.07.2005 17:39 [Re: Еди]

Цитат:

Има такива неща само че незнам как се казват. Значи отиваш в някой магазин за РС и обясняваш какво искаш. Навремето тука имаше едни "Видео сендлери" които правеха абсолютно същото само че от видеокасетон към ТВ. Сигурен съм че точно такова нещо ти трябва.

Прав си с едно уточнение.Думата е сендер от английската "sender".За да подкарате това начинание е важно видео входа на сендера да притежава 75 Ома активно съпротивление.Ако няма, запойте резистор с такова съпротивление на удобно за вас място.Toва съпротивление е нужно за протичане на първоначален детектващ ток така необходим на BIOS.По този начин BIOS (на видеокартата) ще узнае за наличие на прикачено външно хардуерно устройство.В пълна силa казаното важи и за видео входове (TV Video In) на телевизори.
Далечен слънчев поздрав

ERROR
ентусиаст

Регистриран: 11.04.2004
    #865921 - 11.07.2005 08:43 [Re: Борис]

Значи такива неща се продават - наричат ги трансмитери или видео сендери, т.е. видеопредаватели. Но те прехвърлят в едната посока видео и аудио сигнал, а в обратна - сигнала на дистанционното, който улавят с инфрачервен сензор и го излъчват от инфрачервен диод, монтиран до сензора на DVD-то или видеото. У нас са разпространени най вече на ТСМ и цената им варира от около 50 лв до около 100. Търси в града, в който живееш магазин на ТСМ и питай. Аз съм продал доста и освен това ползвам един. Пробвах го и на PC с TV OUT в различни стаи и работи добре. Има и един модел на MEDION, но не зная къде можеш да го намериш. Той има една екстра - в.ч. модулиран сигнал, т.е. ако телевизора ти няма вход, можеш да пуснеш сигнала през антенния вход.

--------------------
Каквото и да е, аз съм против!

Еди
заслужил ветеран

#866229 - 11.07.2005 12:54 [Re: ERROR]

Аз точно за такъв говоря. Идеята е била на времето когато е имало едно видео и няколко ТВ да се пусне по ефир сигнала от видеото. Значи на входа на това устройство има само Аудио/Видео сигнал, а изхода представлява една антена, която излъчва този сигнал като телевизионен на някой ТВ канал от ТВ обхвата. Така с включено едно видео в него може да се гледа на всеки телевизор в близост от няколко десетки метра в кръг.Никакви други екстри няма, и посоката на сигнал е само една: от видео източника -> ТВ-та. Няма никаква обратна връзка за дистанционно управление. Ти говориш за други неща.

Редактирано от Еди (11.07.2005 12:58)

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #866660 - 11.07.2005 17:01 [Re: RockGuitarist]

Цитат:

Абе да питам може ли монитора и телевизора да бачкат заедно ?

Може. Няма проблем. Какво ще виждаш на екрана на телевизора зависи от това, каква ти е видеокартата и в какъв режим работи.
Защо откачаш монитора?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6691

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.