ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
За лекарите
    #86935 - 08.06.2003 17:41

Знам,че без лекарите не може - знам,че лекарите са спасили милиони човешки живота и затова ми е болно,когато се появи едно НО
От близо година дъщеря ми през 3 месеца вдигаше температура и след това започваше да кашля - винаги я водих при нашата семейна лекарка - която на всичкото отгоре е и детска лекарка - схемата беше една и съща - преслушване - антибиотици - микосулван - сироп за кашлица - веднъж се усъмни за пневмония - снимка - до оня ден,когато дъщеря ми започна да се души - чак тогава ни прати в Медицинска академия,където приеха дъщеря ми с тежка бронхиална астма - която не е била от вчера - антибиотиците само са увреждали нещата - и се питам - защо тази лекарка ме прати чак след повече от половин година в Медицинска академия - има ли вина - въобще трябва ли да си задавам този въпрос - да не говорим,че сега ми започват бюрократичните мъки - рецептурни книжки - заверки - здравна каса - чак ме втриса

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: За лекарите
    #87090 - 09.06.2003 01:06 [Re: Godiva]

iska6 li pomo6t

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #87106 - 09.06.2003 09:44 [Re: Godiva]

Предпочитам да ти отговоря лично . (и подробно)

Godiva
Графиня дьо Шарни

#87108 - 09.06.2003 09:56 [Re: Dr.G]

Da - shte mi e interesno da mi otgovorish

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #87983 - 12.06.2003 11:56 [Re: Godiva]

Присъединявам се към темата с въпроса как да разберем дали лекарят на когото даваме една камара пари наистина ни лекува,а не ни обира само парите?!От 5 години посещавам един и същи гинеколог,естествено винаги съм си плащала.Платих и за раждането на детето си.Лекарката ми винаги е била много внимателна,но сега разбирам че може би не е била толкова добра.И тъй като аз й вярвах много и ходех само при нея,тя е можела да ми казва това,което й изнася.Както при теб , ипри мен схемата все е една-антибиотици за 30-40 лева ,времено подобрение на нещата и след 2-3 месеца проблемът пак се появява.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88230 - 12.06.2003 23:30 [Re: iv_y]

mili dami...alopatiqta vinagi dava tozi rezultat

Godiva
Графиня дьо Шарни

#88311 - 13.06.2003 12:00 [Re: Dr.G]

А не - лекарите вси повече ме разочароват - вече знам защо никъде не ни признават дипломите - май в последна сметка се оказва,че дъщеря ми няма бронхиална астма - а някакава инфекция - последната изненада беше,когато ни дадоха няколко опаковки от лекарсто с име Sumamed и ни казаха да ги пие по схема -
1 - ви ден 8 таблетки и всички останали дни по 4 таблетки - какво беше очудването ми,когато два часа след това ми звъннаха от Медицинска академия и ми казаха да не ги пие по тази схема,а по 1 - ви ден 4 таблетки и всички останали дни по две таблетки - добре,че не и бях дала осемте таблетки - не знам сега какво да правя - не знам от какво е болна дъщеря ми и не знам към кого да се обърна - отделно закупихме и Синакорт,който струва 130 лева и май ще се окаже безполезен - е супер - всичко е супер

iv_y
любопитна
*

#88323 - 13.06.2003 12:19 [Re: Godiva]

Ти пак имаш късмет че си от софия,а какво да кажем ние тук в провинцията2Моето дете кашля от един месец и като го заведа при личния лекар отговорът е все един и същ-нищо му няма.Е,питам аз как може здрав човек да кашля един месец?Днес пак го водих и ми предписаха същия Сумамед,но само за три дни,веднъж на ден,като ми обясниха че ефекта бил за 10 дни.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88330 - 13.06.2003 12:29 [Re: Godiva]

molq???????????????????????Sumamed po 4 tabletki..........teq ludi li sa.....towa e silen macroliden antibiotik....ot kolko mg e?...po princip se pie 2 po 250 ili 500 za vuzratsen.....a drugoto lekarstwo moge6 da vurne6 ako ne si go otworila....boge 6te padna..ama moge li takowa ne6to

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88331 - 13.06.2003 12:31 [Re: iv_y]

ne mu davai antibiotik...obadi mi se..ne si trovi bezcelno deteto molqte

Godiva
Графиня дьо Шарни

#88340 - 13.06.2003 12:49 [Re: D-r Kostova]

Не тоя е от 125 mg - затова по толкова таблетки

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#88347 - 13.06.2003 13:05 [Re: Godiva]

Има си точни критерии за поставяне на диагнозата "бронхиална астма". Ако е инфекция - би трябвало да се уточни каква и след това да се предписва антибиотик, независимо какъв е. Ето ти показанията за приложение на този, въпреки че и те не са подробно изяснени: Инфекции, причинени от чувствителни микроорганизми. Инфекции на горните дихателни пътища: бактериален фарингит/тонзилит, синуит и възпаление на средното ухо. Инфекции на долните дихателни пътища: бактериален бронхит, интерстициална и алвеоларна пневмония. Инфекции на кожата и меките тъкани: еритема хроника мигранс (първи стадий на Лаймска болест), еризипел, импетиго и вторична пиодермия. Полово предавани болести: неусложнен уретрит/цервицит, причинени от Chlamidia trachomatis, Ureaplasma urealyticum и Neisseria gonorrheae. Стомашни и дуоденални инфекции причинени от Helicobacter pylori.
Аз мисля, че е редно да се изясни от къде тръгва всичко - алергия ли е, (как установиха, че не е) ако е инфекция - хронична ли е(защото не е нормално една инфекция да продължава толкова дълго време), кой е причинителят и на какъв точно антибиотик е чувствителен (друг е въпроса дали се налага изобщо лечение с антимикробни средства)

Godiva
Графиня дьо Шарни

#88353 - 13.06.2003 13:19 [Re: Dr.G]

Знаеш ли защо се усъмниха в това,че има бронхиална астма - защото дълго време не се повлия от Вентолина - кашлицата продължи - и днес и направиха спирограма преди инхалация с вентолин и след това - и нямаше изменения в спирограмата и имаше отрицателно нещо - не разбрах какво и за това според лекарката - която направи двете спирограми - Джени няма астма - а кашлицата и е причинена от инфекция - тя си има синузит - абе не знам какво да правя - а това е лошо

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#88354 - 13.06.2003 13:21 [Re: iv_y]

Скъпа, не се притеснявай, и недей да си мислиш че лекарите в провинцията знаят по-малко от столичните си колеги. В много случаи дори е точно обратното. Предимството на лекарите в София доскоро беше, че ако искат - имат много по-широк достъп до новостите, повече възможности да си поддържат нивото, а и повече техника и повече хора с които да се консултираш, когато не можеш да се справиш. Останалото опира до желание, хъс, и също - голяма доза идеализъм (което струва ми се вече не важи за т.нар. ДжиПи-та)
Що се отнася до кашлицата - наистина нека го прегледа алерголог (или в краен случай специалист по белодробни болести). Има безброй причини, от които детето ти да кашля, вкл. и ако е малко, може и да се е задавило, да е аспирирало нещо, ... Ако никой нищо не може да установи - опитай с бабините рецепти, но ако няма прояви на остро заболяване - с висока температура, влошено общо състояние и т.н. - няма смисъл да се дава антибиотик (изключвам определени състояния)
Сигурно звучи еретично в устата на лекар, но аз на моята дъщеря антибиотици не давам, докато не зазлеем съвсем.

iv_y
любопитна
*

#88374 - 13.06.2003 13:56 [Re: Dr.G]

Наистина не знам какво да правя.Миналата година така започна да кашля след като се върнахме от море и продължи два месеца.Настоявах за снимка,но ми бе обяснено че нищо нямало да се види.Изпи една камара сиропи,дори и антибиотик.Сега отново е така.Общото й състояние е отлично,но въпреки сиропа за кашлица и алергичния сироп-Кларитин,тя продължава да кашля и нещата сякаш се задълбочават.
А асмата предава ли се по наследствен път?

iv_y
любопитна
*

#88401 - 13.06.2003 15:40 [Re: Dr.G]

Наистина не знам какво да правя.Миналата година така започна да кашля след като се върнахме от море и продължи два месеца.Настоявах за снимка,но ми бе обяснено че нищо нямало да се види.Изпи една камара сиропи,дори и антибиотик.Сега отново е така.Общото й състояние е отлично,но въпреки сиропа за кашлица и алергичния сироп-Кларитин,тя продължава да кашля и нещата сякаш се задълбочават.
А асмата предава ли се по наследствен път?
А за преглед при алерголог не е ли малка-на 2год. и половина е

iv_y
любопитна
*

#88407 - 13.06.2003 15:57 [Re: D-r Kostova]

Къде да ти се обадя?

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#88415 - 13.06.2003 16:15 [Re: Godiva]

Щом спирограмата и е нормална, вероятно няма астма. Синузит - ако може, не е зле да се вземе материал за микробиологично изследване и след това да се действа според това каква "гадина" я тормози. Другия вариант, за който разни баби и на чак толкова баби твърдят че помага е да смърка морска вода - нали разбираш, има йод, по-висока концентрация на соли...всякакви и май има ефект.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#88418 - 13.06.2003 16:18 [Re: Dr.G]

Normalna - v smisul njama astma - no inache dishala sus 60 % ot droba si

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#88419 - 13.06.2003 16:19 [Re: iv_y]

Има си детски алерголози, но за Ямбол не знам да има такъв. Астмата има известно наследствено предразположение, но не е задължително нито едното нито другото. За съжаление така от далеч ми е трудно да дам по-подробна информация, още повече че не съм педиатър (за мой късмет). Но мисля че варианта с хомеопатията е добър, ако има алергичен елемент.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#88422 - 13.06.2003 16:27 [Re: Godiva]

А не казаха ли какво точно се е случило с останалите %? Опитвам се да се шегувам, но неуспешно, пък и на чужд гръб едва ли е приятно, извинявай! Ще си поразровя малко старите бумаги (и не чак толкова старите) и ще ти пиша допълнително, но така или иначе трябва да има някаква причина, едва ли е само синузита.

iv_y
любопитна
*

#88434 - 13.06.2003 17:34 [Re: Dr.G]

А според вас кое е за предпочитане-да изпие един антибиотик или да й се направи рентгенова снимка?И изобщо има ли смисъл да се прави такава?

anonimen
Нерегистриран

#88454 - 14.06.2003 17:05 [Re: Godiva]

Pazi se ot lekarite!!!!
Asthma ili belodrobni zaboliavania chesto sa prichineni ot krave priasno mliako.Spri go za deteto si,ama otvednaj!!!!!
Ne mu davai sirena i kashkavali i vsjakakvi mlechni izdelia,za da se osvobodi ot sluzta,koiato e nabral organizama.Kupete Lechebna zemia ot aptekata za jadene i mu davai po 1 lajica s malko voda 3 puti na den.Opitai da go hranish s presni plodovi i zelenchukovi sokove-priasno izstiskani,ne ot kutia!!!Ako njamash mashina mu gi davai da gi jade.
Organizamat na deteto ti se bori s otrovi.Triabva da sprete da mu davate otrovi i da go ostavite da se izchisti sam s plodove.
Pazete se ot lekarstva i mnogoznaeshti lekari,chiiato edinstvena cel e komersialnata.
Viarvaite v silata na organizma,immunnata sistema na vasheto dete.
Az sum lekar,homeopat,alternativna i kitaiska medicina.
Pishete mi,shte buda s vas.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88475 - 14.06.2003 19:59 [Re: anonimen]

dobre do6ul kolega v foruma...

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88478 - 14.06.2003 20:07 [Re: Godiva]

ei 4owe4e zavedigo da go vidi homeopat...ili ako iska6 az ot tuk 6te ti pomogna...ne go trovi molqte s teq ne6ta...razbiram kakwo ti e...moga da ti pomogna

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#88482 - 14.06.2003 20:12 [Re: iv_y]

icq ili email..ili po gsm ako iska6..087267980

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #88489 - 14.06.2003 20:52 [Re: anonimen]

Какво е Lechebna zemia?
Може ли да оставите някакви координати, евентуално за връзка с вас.
Ако не във форума, то моля на myfriendbg@yahoo.com Благодаря!

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Анонимен
Нерегистриран

#88672 - 15.06.2003 18:09 [Re: friend]

Moje li da znam koi mi pishe?
Godiva ili njakoi drug?
Ste vi pisha na dadenia adres savsem skoro.
S pozdrav

Анонимен
Нерегистриран

#88682 - 15.06.2003 19:41 [Re: anonimen]

Mnogo ste se radvam,ako mi dadesh e-maila si.

S uvagenie
I.D Germany

DORO
неориентиран

Регистриран: 25.04.2003
    #88691 - 15.06.2003 20:45 [Re: Анонимен]

candino78@hotmail.com

S uvajenie

friend

**

#88724 - 16.06.2003 06:11 [Re: Анонимен]

Не, аз не съм Годива, а friend. И двете сме регистрирани и не би трябвало да ни бъркате . Аз питах за Lechebna zemia, вярвам на природната медицина и въобще на "алтернативната", за това бих искала да имам повече информация за такива лекари. А вие DORO ли сте или не сте решили да се регистрирате?

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

iv_y
любопитна
*

#88743 - 16.06.2003 09:41 [Re: D-r Kostova]

по isq
вече ти пратих съобщение

Анонимен А1
Нерегистриран

#88900 - 16.06.2003 17:56 [Re: Godiva]

Все още се надявам и тази диагноза да е грешна.

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #88930 - 16.06.2003 19:07 [Re: Godiva]

Мила Годива искам да те питам, дъщеря ти имала ли е контакт с птици, гълъби, канарчета...понякога при вдишване на птичи перушини или каквото и да е птиче, се получават подобни неща които лекарите определят като бронхиална астма погрешно.В коя болница на Мед. академия я води"Св.София"?
Последно каква диагноза и определиха?

--------------------
Libra

Анонимен А1
Нерегистриран

#89061 - 17.06.2003 07:28 [Re: libra]

И аз за това се замислих-че може да е някаква алергия.Синът ми имаше такава.Коварно нещо,след много изследвания се оказа че е от храната на рибките,и пак "май"...Не си сигурен дали е така.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#89085 - 17.06.2003 10:34 [Re: libra]

Sega se vrushtame ot lekar - edinija lekar kazva,che e sinuzit - drugija,che ne e sinuzit - a alergija - imame kotki - njama kontakt s ptici - prosto v stajata i ne trjabvalo da ima kremove,parfumi,dezodoranti,cvetja,kotki i t.n.....- no taka i ne razbrah ima li bronhialna astma ili njama - mai i lekarite ne znajat - prosto ne mi se pishe - a da ne govorim,che dushterja mi e v puberteta - i veche nakraja ot mnogoto hodeme v bolnicata takiva nervi sa ja vtresli i ima takova negativno otnoshenie kum lekarite... - poneje e v takava vuzrast si im kazva napravo - edinija vika astma,drugija vika ne e astma,edinija vika sinuzit - drugija vika - ne e sinuzit...

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
    #89163 - 17.06.2003 14:27 [Re: Godiva]

Годива, съжалявам за проблема ти!
Моята дъщеря е така от малка - чести хреми и кашлици, които продължават с месеци. Преди имахме котка, папагали и рибки, които махнахме заради тези й проблеми, но те си продължиха. От две години имаме само рибки. Правихме й алергологични тестове и се оказа, че има алергия към акарите в домашния прах - нещо, с което никой не би могъл да се пребори. Поставиха й диагноза атипична бронхиална астма /при нея има лаеща алергична кашлица без хрипове в дробовете, т.е. всичко е до ларингса/, накараха ни да направим десенсебилизация, която продължи 6 месеца, а беше ужасно - отоци, болки, зачервяване в областта на инжектирането и накрая го прекратихме, макар че трябваше да го правим най-малко 3 години. На нас ни помогна доста хомеопатията, макар че от време на време й давам и Кларитин, когато кашлицата се засили и не мога да намеря подходящото хомеопатично лекарство... Имам за всеки случай и Вентолин на сироп...
За да се ориентирам в ситуацията, много ми помогна един детски алерголог от Варна - д-р Петкова, но тя вече не работи като лекар. След многократни посещения при нея, тя ми сподели, че детето ми няма никаква астма и диагнозата, макар и поставена от известна професорка от Варна и на базата на тестовете, е погрешна. Вероятно се касае при дъщеря ми за алергия към влагата, но от няколко години не се правят вече проби специално към този алерген. Ние живеем в доста влажен район и когато започне есента или пролетта, винаги състоянието й се обостря. Другото, на което наблегна - в никакъв случай да не се ползват така наречените помпички за астматици ей така, макар че други алерголози, при които съм ходила, горещо ми ги препоръчваха... И аз съм се наслушала на какви ли не страхотии - синузити, алергичен ринит, астма, пневмония и т.н. Настина опитай с хомеопатия и виж как ще се почувства и не се плашете от диагнози - има ги в изобилие в медицината, а лекарите да предубедени /поне повечето/ и обичат да си кичат пациентите като с медали за посещението им при тях /дано се обидят докторите тук/...

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

d-r Kostowa
Нерегистриран

#89732 - 20.06.2003 00:05 [Re: Ия.]

drosera e podhodq6ta v tozi slu4ai

d-r Kostowa
Нерегистриран

#89733 - 20.06.2003 00:07 [Re: Godiva]

s homeopatiq 6te se oprawi za nula vreme deteto za6to se 4udi6 o6te tolkowa....aide dai da ti pomogna ili otidi na homeopat..kartinata e 4ista i tipi4na..molqte

d-r Kostowa
Нерегистриран

#89734 - 20.06.2003 00:08 [Re: iv_y]

da adnahte

Ия.
самодива

#89887 - 20.06.2003 19:37 [Re: d-r Kostowa]

Да, благодаря!
Доста често го ползвам това лекарство, но май й действа предимно преди сън.

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#91843 - 29.06.2003 23:40 [Re: Ия.]

ako e po vreme na sun vig za belezi na sulfur jodatum

Ия.
самодива

#92161 - 01.07.2003 10:34 [Re: D-r Kostova]

Никога досега не съм го ползвала това лекарство - ще видя какво пише, ако изобщо имам инфо.
Сега от няколко дни кашля ужасно от липите и от по-силни миризми /парфюми, дезодоранти и т.н./. Наложи се да започна да й давам Кларитин, но няма кой знае какъв ефект.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

Поредното разочарование
    #95071 - 11.07.2003 15:23 [Re: Godiva]

Поредното разочарование - но този път сама съм си виновна - под натиска на майка ми,заведох дъщеря ми на преглед при "специалист" - д-р Мустаков - син,за да прегледа дъщеря ми за нейната прословута астма - отидох на частен преглед - той започна да говори тихо и упойващо от което мене ме втресоха нервите,преслуша за една минута дъщеря ми - бръкна и в носа - нищичко не миказа - взе ми 20 лева и ни пусна да си ходим по живо по здраво - та ако някой ви го препоръча въпросния господин - не се лъжете и вие

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
Re: Поредното разочарование
    #95196 - 11.07.2003 20:14 [Re: Godiva]

Аз пък "личния" си лекар го боготворя ,и не случайно съм си го харесал.Като следовател е,търси първопричините за всяко нещо -много е вещ,ама много!По мое скромно мнение астмата най често е алергична реакция,трябва да се смени средата за известно време и да се правят изводи от евентуална промяна /град Сандански често се препоръчва с тази цел/.Другото е праха, и най вече частичките от кожа /в повърхностния слой на епидермиса живеят микроскопични членестоноги акари ,от епидермиса постоянно се "излющват" частички .Препоръчвам ти с прахосмукачка с воден филтър!!! -и то най добре с центробежен сегрегатор /отделя водата от въздуха с центробежни сили -за сега само Rainbow съм открил с такъв филтър ,но са доста скъпи/ да чистиш дюшека или матрака на който спи ,и да видиш дали възглавницата на която спи и по точно пълнежа и не би могъл да бъде источник на някакви микро частици /може би е по добре-дунапренена -ортопедични мисля ги казваха/.

Желая здраве!

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #95300 - 12.07.2003 00:21 [Re: Tirtirlin]

Godiva, ne iskam da ti davam saveti, a samo da spodelia moia opit. Vijdam che tuk na niakolko mesta ti se predlaga homeopatia. Ako oshte ne ia prilojila, ne mislia che shte sbarkash ako opitash. Oshte poveche che pri dezata vliae po-lesno, zashtoto niamat hronichni zaboliavania i sa po-podatlivi. Spezialno za alergiite naistina niama lek, a homeopatiata e dokazala seriozni postijenia v tazi oblast. Ako reshish da opitash, spodeli s nas. Uspeh na teb i na deteto!

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#95382 - 12.07.2003 12:54 [Re: Tirtirlin]

Mai shte trjabva da se preselim na druga planeta

Godiva
Графиня дьо Шарни

#95383 - 12.07.2003 12:55 [Re: Glezlichka]

Neshto njamam vjara v homeopatijata - moje bi ne sum prava,no...

Glezlichka
глезличка

#95426 - 12.07.2003 15:00 [Re: Godiva]

Godiva, az 3 godini biah na homeopatia, i da ti kaja ima efekt. Zapozvai se otblizo s metodite na lechenie. Moje bi si chuvala che v Anglia e mnogo razprostranena, zialoto kralsko semeistvo se lekuva po tozi nachin, a ia vij kakvi dalgoletnizi sa kralizite i t.n. Vse pak reshenieto e samo tvoe. Uspeh na teb i deteto

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #95431 - 12.07.2003 15:11 [Re: Godiva]

Годива, твоята дъщеря сега е в пубертета нали, мисля че като мине малко време ще израсте както се казва въпросната "асма", ако е асма изобщо..в тези години на децата се случват подобни неща и лекарите щом не са наясно..кой тогава.Тя сега как се чуства, дъщеря ти?

--------------------
Libra

Кери1967
Нерегистриран

#96051 - 14.07.2003 14:52 [Re: Godiva]

Моята дъщеря беше по същия начин и накрая толкова се влоши ,че лежахме 1 месец в болница , слуха и се беше увредил и какво ли не трябваха ми 10 години за да я оправя .А сега имам проблеми с малката получава като епилептични припадъци тъпчат я с лекарства без никакъв ефект и тя вече невярва на никой ,а камоли пък аз .Незнам къде да отида и кой да ми помогне ......

Кери1967
Нерегистриран

#96052 - 14.07.2003 14:59 [Re: Godiva]

Заведи я да я тестуват и да и вземат секрет от гърлото и носа в Правителствена болница има много добър УНГ и правят всички тези процедури ,а и лекуват с хомеопатия децата .Недей да и даваш какво ли не после е трудно да се останови какво е .

Кери1967
Нерегистриран

#96055 - 14.07.2003 15:07 [Re: iv_y]

Да предава се и винаги те питат има ли в рода ви болен ,но и вече 90%от децата страдат от астма на алергична почва .

Godiva
Графиня дьо Шарни

Спорт и астма
    #112499 - 03.09.2003 19:09 [Re: Godiva]

Реших да пробвам дали няма спорта да помогне на дъщеря ми за излекуване на бронхиалната и астма - още малко ще и давам Симбикорт и след това спирам - записах я на конна езда - преди години тя яздеше и може - да видим как ще и се отрази - лекари ми казаха,че в пуберитета със спорт може да се пребориш с астмата

Анонимен
Нерегистриран

Re: Спорт и астма
    #112649 - 04.09.2003 04:02 [Re: Godiva]

здравей, Годива,
а синузита от кога е?
предлагам ти всъщност, ако не искаш класическа хомеопатия, да опиташ с Бах ... придружават всяко медикаментозно лечение и нямат странични ефекти ... да не подействат е кажи речи единствения им и най-лош ефект.
Ако решиш - обади се. sviolen@hotmail.com

Браво за куража!
Моарейн съм

Гаргамелчо-Карамелчо
Реалист

Регистриран: 15.08.2003
    #112710 - 04.09.2003 09:57 [Re: Dr.G]

Добре де защо лично. Не трябва ли вси4ки да резберем за какво става въпрос. И да се предпазим навреме.

--------------------
ЗУЛУ из КУЛУ

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#113112 - 05.09.2003 10:06 [Re: Гаргамелчо-Карамелчо]

Защото така съм решила и това е мое право. И освен това от бронхиална астма не можеш да се предпазиш. А от кофти колеги - не съм аз човека, който ще те предпази дистанционно... Дали ще попаднеш на свестен лекар - зависи почти само от теб!

Godiva
Графиня дьо Шарни

#123976 - 01.10.2003 15:29 [Re: Анонимен]

Не могао да рискувам и дао опитвам с хомеопатия - все пак това си е сериозно заболяване - дойде октомври и кашлицата на дъщеря ми пак се активира - но слава богу всичко е много по-леко отколкото през месец юни - мисля,че благодарние на Симбикорта - Между другото при това ми посещение на лекарите от Медицинска академия научих нещо интересно - вече няма термин Спастичен Бронхит,който доскоро се е лекувал с антибиотици - вече всеки трети бронхит се диагностицира като астма !!!
А между другото някой знае ли нещо за това лекарство Сингулар или Монтелукаст
Също така научих,че спорта е много благоприятен при астмата - един от световните шампиони по бягане с препятствия е също астматик - не пиша това за собствено успокоения - просто факти,които научих

Спец
Нерегистриран

#124063 - 01.10.2003 19:14 [Re: Godiva]

Не искам да те разочаровам,но много от световните шампиони се обявяват умишлено за асматици,за да могат да употребяват забранени стимулиращи средства,които обаче са позволени за спортисти-асматици.Това е мошингия,която трябва да се забрани-световен шампион на 50 км ски бягане също е асматик...

Godiva
Графиня дьо Шарни

#124068 - 01.10.2003 19:37 [Re: Спец]

Въобще не ме разочароваш - това за шампионите го съобщих само като факт и нищо повече

Спец
Нерегистриран

#124090 - 01.10.2003 20:20 [Re: Godiva]

Може би походи на чист въздух ще се отразят добре,спортът определено е хубаво нещо,закалява.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#124570 - 02.10.2003 23:08 [Re: Godiva]

ei momi4e tormozi6 si deteto......Montelucas sodium e levkotrienow inhibitor na firmata MSD....dawat go za samostoqtelno le4enie i v kombinaciq s steroid inhalatoren

Godiva
Графиня дьо Шарни

#124709 - 03.10.2003 09:31 [Re: D-r Kostova]

ei momi4e tormozi6 si deteto - s kakvo tormozja deteto - purvo - nikoga ne sum i davala Montelucas - samo popitah i vtoro pravja samo tova,koeto mi kazva lekuvashtija ja lekar ot Medicinska academija - detska pulmologija - edinstvenoto,koeto me pritesnjava e,che dushterja mi nikoga ne se e zadushavala - a i e postavena takava diagnoza - bronhialna astma - no mi beshe objasneno,che veche tazi diagnoza - bronhialna astma se postavjala pri vseki treti bronhit - znachi ako edin chovek tri poredni puti boleduva ot bronhit - chetvurtija bilo bronhialna astma - tova bilo spored nai-novite proucvanija i programi

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#124804 - 03.10.2003 11:58 [Re: Godiva]

По въпроса за Singulair можеш да погледнеш тук . Това е официалната страница по въпроса.
Не мога да преценя доколко е ефективно и безопасно, но така или иначе е разрешено за употреба не само у нас. Montelukast е т.нар. "генерично име" на лекарственото вещество. Всички предупреждения са написани там, за съжаление страницата е на английски, но мисля че няма да имаш проблем.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#124826 - 03.10.2003 13:37 [Re: Dr.G]

Току що се връщам от преглед при професор Жени Милева - един изключителен професионалист - според мен - за пръв път попадам на компетентен лекар - пак мое мнение - но нещата се чувстват - та тя за пръв път ми обясни нещата ясно и точно - дъщеря ми има лека форма на астма и Сингулара в комбинация със Серитид според нея щял да даде добър ефект.
За съжаление чрез здравната каса попаднах в Мед.Академия - където нито един от лекарите не ми обясни нищо - всички бяха нервни и бързаха - там лекуват по една стандартна процедура и айде...човек трябва да си плати - за да му обърнат внимание и то не при всяко плащане попадаш на подходящия професионалист - както аз бях попаднала първия път на Мустаков - който само мънкаше и не ми каза нищо!

Ия.
самодива

#125474 - 04.10.2003 19:22 [Re: Godiva]

Годива, моята дъщеря също има подобна диагноза - атопична форма на астма -
Цитат:

. Атопична бронхиална астма- с водеща роля на външни алергени. Най- честите антигени са домашен прах, полени, пух и перушина и др. Тази форма на бронхиална астма се среща предимно при лица под 35 годишна възраст/най- често у деца и юноши/.

При нея няма типичен брохит със "свиркане" на гърдите, а суха, болезнена, лаеща кашлица до посиняване. Няма майтап, но едно хомеопатично лекарство много й помага и аз винаги го имам под ръка - Drozera 15 CH. За теб лъжа - за мен истина, но първият път като й го дадах, за минути детето се успокои и толкова тихо заспа, че чак се притесних дали диша и ходих да я гледам. Но за всеки случай си има спезиално лакарство с поред симптомите. Обиколила съм какви ли не алерголози, пулмолози и др. и моя съвет е - не бързай с помпите - ако няма нужда, не й ги давай, а и сама казваш, че никога не се е задушавала...

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#125498 - 04.10.2003 21:00 [Re: Godiva]

neznam kak da ti go obqsnq we4e...prosto taka ne lekuwa6 deteto si...v momenta asmati4niq bronhit e edno ravnovestno sustoqnie v koeto se namira organizma na deteto..lekuwaiki go s alopati4ni lekarstwa ti prosto vnasq6 v organizma o6te powe4e 4ugda informaciq za organizma..taka nare4eniq fonow 6um..v rezultat na koeto organizma zapo4wa da obrabotwa tazi nowa info ...tozi period se nari4a haoti4na dinamika "kato topkite na toto 2 v kolbata kogato se burkat"...rezultata ot towa e postigane na nowo rawnowestno sustoqnie izqweno s nowi simptomi /po tegka forma na astma..ekzema..ili nqkakwo drugo zabolqwane na fizi4esko .emocionalno..umstwno niwo/..ili smurt....ako organizma ne ustanowi rawnowesie v sistemata drugoto sutoqnie na veznite e smurt......do sega da be6e zabravila 4e deteoti ima asmati4en bronhit....ne 4e nastoqwam na nqkoi kak da se lekuwa no mi e bolno kato 4eta takiwa ne6ta kato twoqta istoriq s deteto ti,,,ne me razbirai pogre6no ti re6awa6 kakwo da pravi6...az iskam prosto ako moga da pomogna

Godiva
Графиня дьо Шарни

Ne vjarvam v homeopatijata chak tolkova :)))
    #125645 - 05.10.2003 09:09 [Re: D-r Kostova]

Uvajaema doktor Kostova - dali chrez obiknovenata medicina ili chrez drugo alternativno le4enie - moje da ste sigurna,che zaradi deteto si njama da pojalja pari - shte kupja nai-skupite lekarstva i shte ja vodja da trenira nai-skupite sportove - shte napravja vsi4ko kakvoto zavisi ot men - no nai-golemija mi problem e,che dushterja mi - kojato e na 16 godini pushi - pushi i koeto e nai-loshoto javno pusheneto i dostavja udovolstvie i ne iska da se otkaje - eto pred tova sum bezsilna
A i iskam nai-otgovorno da zajavja,che ne vjarvam chak tolkova v homeopatijata - znam,che tja vi e sredstvo za prepitanie,no ne se sravnjavaite,molja s profesorite - edno e da si profesor v tazi oblast - drugo homeopat

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #127324 - 09.10.2003 09:40 [Re: Godiva]

Не можах да изчета всичко написано до тук,съжалявам.Имам един въпрос само-има ли право лекар/химиотерапевт/ да казва на болен от рак,който се нуждае от помощта му"Този случай не представлява никакъв интерес за мен?"За какъв интерес става дума,а?????????

--------------------
Ние сме ора естете.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#127340 - 09.10.2003 10:09 [Re: Пипи^]

Chestno kazano - vuobshte ne razbrah za kakvo govorish - kude se pishe za Himioterapevti tuk - v tazi tema

Пипи^
суросинкява на цепленки

#127344 - 09.10.2003 10:20 [Re: Godiva]

Извини ме,но въпроса ми не беше насочен към теб,а по-скоро към лекарите пишещи тук.За химиотерапевти не знам дали е станало дума,но все пак и те са медицински лица,нали а пък и темата е "За лекарите"Доколкото разбрах от постинга ти и ти си нещо недоволна от лекарите,аз просто се присъединих с моя въпрос.И за да не прозвуча много крайно искам да кажа-не всички лекари са некадърници,но за жалост има и доста такива,които са повече чиновници,отколкото хора,запознати с Хипократовата клетва.

--------------------
Ние сме ора естете.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#127350 - 09.10.2003 10:34 [Re: Пипи^]

О - да категорично не всички лекари са само чиновници и си мисля,че всякакъв вид алтернативна медицина,както и баячките и ексрасенсите,избуява именно заради срещите ни с некадърни и безотговорни лекари.
Но даваме ли си сметка колко е напреднала медицината,даваме ли си сметка ,че благодарение на научните открития много хора живеят нормален и пълноценен живот - хора,които в миналото биха били обречени на смърт или кратък живот.
И правя дълбок поклон пред всички истински и обичащи работата си лекари - защото знам,че има такива

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#127734 - 10.10.2003 01:27 [Re: Пипи^]

1 nqma humanno pravo da go kazva ...nai lo6oto e da ubie6 nadegdata v 4oweka...vse edno da go ubie6 prigiwe..taka ubiwa6 i gelanieto mu da giwee i v kraina msetka samo s tezi dumi go buta6 kum ruba mnogo po rano
2 nqma interes ili za6toto neznae kakwo e..i kak se lekuwa ili e beznadegden slu4ai za nego...

3 lekarqt ne e gospod....toi ne moge da kage na koi kolko mu e pisano da giwee....imala sam dosta slu4ai v koito moi kolegi sa dawali na pacienti rakowo bolni nqkolko dni giwot..a te sa si giweli godini na red....taka 4e mili hora ne "slu6aite"prosto kogato nqkoi vi kazva kolko giwot vi ostava i dali se nadegden ili ne

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#127735 - 10.10.2003 01:29 [Re: Godiva]

ne si prawa za "izbuqwaneto"....naistina ne si

Godiva
Графиня дьо Шарни

#127860 - 10.10.2003 10:01 [Re: D-r Kostova]

Dobre - kaji mi s kakvo homeopathijata e po-dobrija variant ot tradicionnata medicina za le4enieto na asthmata naprimer?
Za men e pulna bezotgovornost ot strana na roditelite da lekuvat asthmata na decata si s homeopatichni sredstva - pri polojenie,che ima tolkova dobri inhalatori i lekarstva - plus tova ashtmata e hronichna bolest - tja trjabva strictno da se kontrolira

Пипи^
суросинкява на цепленки

#128366 - 11.10.2003 17:41 [Re: D-r Kostova]

Благодаря Ви доктор Костова за изчерпателния отговор!
А случая...случая вече го няма-вчера го погребахме.Нека е спокоен оня лекар,който не пожела да се занимава с безинтересния случай... За едно не сте права само-не убиха желанието му да живее,надяваше де до последно и се бореше за живота си.Много е гадно майка му стара да гледаш как твой близък си отива и не можеш да му помогнеш с нищо...Всъщност въпросът ми беше риторичен,аз също съм убедена че няма право да го казва...

--------------------
Ние сме ора естете.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#128370 - 11.10.2003 17:48 [Re: Godiva]

Лично аз не съм много очарована от хомеопатичните лекаства.На някои може и да са помогнали,не знам...И с моите момчета докато бяха по-малки имах подобен проблем-малкия направи за пръв път пристъп на 3 месеца,а големия на 10.И се започнаха едни урбазони,едно чудо,едно тичане по болници...не искам да се сещам.Така беше до към 5-тата им година,после престанаха.

--------------------
Ние сме ора естете.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#128375 - 11.10.2003 18:14 [Re: Пипи^]

Да - това с урбазоните наистина е гадно - аз до последно ще избягвам употребата им - но нали именн за това са измислени най-новите инхалатори - те въздействат само на белия дроб
Но адски ме дразни това отричане на лекарствата и лекарите - ами даваме ли си сметка,че благодарение на напредъка в медицината хората са се преборили с туберколозата,холерата,тифа,пневмониите,благодарение на инсулина хиляди хора живеят,лекарите са се преборили с едрата шарка - да изброявам ли още !!!
Че само до 19 век 40 - 45 годишните вече са се имли за страци - а сега много жени след като завършат с кариерата си раждат на 40 години - айде да не страдаме от чак такова невежество и да отдадем почит към научните постижения в медицината - постижения,благодарение на които хиляди хора живеят
Нека защитниците на алтернативната медицина - като хомеопатията ми кажат за поне едно революционно откритие - спасило хиляди човешки живота
Вижте - за главоболие или за някакво общо укрепване на организма бих ползвала хомеопатични лекарства - но продължавам да твърдя,че за лечение на по-сериозни болести,прилагането на хомеопатичните средства си е чиста проба безотговорност и невежество - да ме прощавате - но имам право на мнение

Пипи^
суросинкява на цепленки

#128562 - 12.10.2003 12:40 [Re: Godiva]

О,да за урбазона си права-избягвай го,драстично лекарство било.Сега се сещам за Ventolin-поне при моите деца даваше много добри резултати.В никакъв случай не искам да отричам лекарите и лекаствата,просто се дразня когато се срещна с някой,който докато колегите му са учили медицина си е развявал...някъде.

--------------------
Ние сме ора естете.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#128588 - 12.10.2003 13:36 [Re: Пипи^]

Доколкото знам Вентолина се използва само при кризи - задушавания - а сега има много профилактични срества - инхалатори кано Симбикорт и Серитид - дъщеря ми е на Серитид плюс Сингюлер - също така при деца с астматични проблеми е най-добре да се дава и Бронховаксон по схема за засилване на имунната система плюс задължителната противогрипна ваксина - колкото и да се отричат този вид ваксини

anonime
Нерегистриран

#128839 - 13.10.2003 06:21 [Re: Godiva]

Zdravei,
Otdavna ne bjah pisala i sega vlizam da vidia sluchaino kak se e razvila taz tema.
Za sajalenie konstatiram,che Mrs Godiva nishto ne razbira ot zdrave,medicina,priroda,funkcii na organizma i dobri saveti.
Osven tova mi se struva che ne ia interesuva tolkova bolestta na dashteria i,kolkoto da se vodi spor za lekari.
Hora kato teb s promiti mozaci kolkoto iskash-80% ot naselenieto na planetata....No nali triabva da ima estesven podbor kakto v prirodata.Po slabite i naivnite prosto zagivat.
Jelaia ti Bog da e s vas,puk kakvato i istina da se krie zad cjalata ti istoria.

DORO

Godiva
Графиня дьо Шарни

Az sum s promit mozuk!!!
    #128881 - 13.10.2003 09:51 [Re: anonime]

Az sum s promit mozuk!!! - dobre priemam tova tvurdenie - no vse oshte chakam faktite - daite mi pone edin fakt - edno homeopatichno lekarstvo podobno na insulina i spasilo ot smurt hiljadi hora
Chakam s promit mozuk

Анонимен
Нерегистриран

Re: Az sum s promit mozuk!!!
    #129253 - 14.10.2003 04:25 [Re: Godiva]

Ako mislish,che insulina spasiava horata se lujesh mnogo.Oshte edno dokazatelstvo za tova che ne znaesh negovite funkcii i vredi.Vseki diabetic koito e zavisim ot insulin rano ili kusno mu rejat kraka,zashtoto "hubavia,spasiavasht jivota insulin" ima takova stranichno iavlenie.
Az ne govoria za homeopatia.Ima hiliadi drugi nachini za lekuvane.Osobeno v BG e pulno s vsjakakvi knigi na takiva tematiki.
Jelaia vi uspehi
Doro

Анонимен
Нерегистриран

Chakai chakai..
    #129468 - 14.10.2003 14:43 [Re: Анонимен]

ia da kajem naprimer...rak na prostata-->chai mecho grozde. Tova kak ti zvuchi. Ami pomisli si pri edno zaboliavane kakvo bi iskala da poluchish homeopatia ili medicina.
Sega v BG sichko kuco i gurbavo razbira ot medicina..izviniavai ama se iska 6 godini uchilishte i cial jivot opit za da lekuvash hora. Homeopatiata e nesiriozno otnoshenie kum pacienta.

Tova s kraka niama da komentiram shtoto e pulna glupost.

Dr.B.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Най-после разум!
    #129635 - 14.10.2003 18:32 [Re: Анонимен]

Най-после един разумен отговор!
Не мога да разбера как на форум Медицина и на форум Хомеопатия има един и същ модератор - д-р Костова Аз исках да пиша тук за медицина - споделих какво давам на дъщеря ми и изведнаж въпросната доктор Костова ми отговаря - спри - не давай лекарства на дедето си - аз ще ти помогна с хомеопатия - нито съм я молила - нито съм и искала мнението - ако исках отговор свързан с хомеопатията щях да си постна мненията във форум Хомеопатия - та исках да кажа,че всичко ми замирисва на реклама на въпросната докторка - тук из форума има доста варненци - та си мисля,че това е чудесно място за набиране на лековерни пациенти

Glezlichka
глезличка

Re: Най-после разум!
    #129637 - 14.10.2003 18:40 [Re: Godiva]

Izobshto ne iskam sa se namesvam v spora i da vzimam strana, samo iskam da otbeleja, che v Anglia homeopatiata e mn. razprostranena i zelia kralski dvor se lekuva po tozi nachin. No.. tradiziite tam sa mn. seriozni v tova otnoshenie, i ste pravi, che v BG vse oshte ne sa na nivo tezi, koito sa se provazglasili za takiva.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

За какъв дявол е въобще тоя форум Медицина
    #129640 - 14.10.2003 18:44 [Re: Glezlichka]

Който иска да си се лекува с хомеопатия - но ме подразни доктор Костова,която веднага отрече като едва ли не отрова всички лекарства с които аз лекувам моята дъщеря - та това ми прозвуча доста комерсиално
И има предложение - ами махнете го тоя форум Медицина - ще дам предложението си и на Мишо - след като каквото и свързано с медицината се постне - веднага започват критики и хвалебствия на Хомеопатията - за какъв дявол е въобще тоя форум Медицина

Редактирано от GODIVA (14.10.2003 19:14)

Ия.
самодива

Re: Az sum s promit mozuk!!!
    #129654 - 14.10.2003 19:58 [Re: Анонимен]

За съжаление май си прав/а за страничното действие на инсулина... Моя позната е диабетичка от дете и е на инсулин... Първо й отрязаха няколко пръста на крака, а преди месец и крака под коляното... Ужас!... Прави някакви гангрени...

--------------------

Ия.
самодива

#129655 - 14.10.2003 20:08 [Re: Glezlichka]

Съгласна съм за Англия...
Но какво става тук в БГ? Има две школи - класическа /разпространена в Англия и др./ и боаронска на френската фирма Боарон... При втората се предписват по няколко хомеопатични лекарства наведнъж, което противоречи на принципа на хомеопатията /няма да се впускам в подробности/ и точно тук се открива комерсиализма, защото така печели единствено фирмата-производител, а хомеопатите на френската школа само способстват за това. Посещавала съм и едните, и другите, а изводът е, че възпитаниците на френската школа изобщо не се задълбочават да ти снемат картината, както трябва, а набързо ти предписват това или онова лекарство - просто си имат готови схеми за ангина да речем или за хрема и т.н.... Та искам да кажа, че оттам се получава и недоверието към такива специалисти, тъй като фактически лечение няма, защото те само жонглират с понятията и лекарствата, но това е нещо едва ли не "нормално" за БГ - българина да бъде лъган отвсякъде и за всичко...

--------------------

Glezlichka
глезличка

#129692 - 14.10.2003 22:26 [Re: Ия.]

Taka e, zashtoto v BG ot vsichko se praviat pari, i na nikoi ne mu puka za teb i za zdraveto ti.
Homeopatiata opredeleno ne e izmishliotina, prosto niama dobri homeopati v momenta v BG.
Ima mnogo takiva s diplomi ot Anglia, no ne sam ubedena, che imat opita da zapochnat da lekuvat vegnaga sled pridobivane na tova pravo.
Imenno zatova i se otkazah, vapreki che imashe mnogo polojitelni promeni.

--------------------

Ия.
самодива

#129698 - 14.10.2003 22:47 [Re: Glezlichka]

За съжаление наистина е така - пари и само пари!
Напълно подкрепям, че специалистите в тази област в БГ са малко и ако попаднеш на някой самовлюбен лечител, няма начин да не останеш разочарован.

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Re: Chakai chakai..
    #129776 - 15.10.2003 02:09 [Re: Анонимен]

ne si prawa....1 za da si homeopat po princip se u4i sus6to tolkowa kolkoto i alopatiq...homeopatiqta e metod na le4enie..kakto i alopatiqta i drugite metodi na le4enie ...diagnostika i poznavane na nozologiite si e otdelno ne6to koeto trqbva da se znae ot vsi4ki koito lekuwat po nqkuw na4in vuob6te....
razlikata e v principnoto razbirane na pri4inata za zabomqwaneto...i razglegdaneto na 4oweka kato edno cqlo a ne po otdelni nozologii i 4asti...towa e nai elementarno obqsneno razlikata m/u holistika i alopatiq....razbira se ima i drugi razli4iq razgledani ot drugi aspecti...

homeopathy koito ne sa medici zapo4wat da u4at purwo medicina i sled towa metoda na le4enie....a towa 4e do sega v bg ne be6e taka e wqrno...to i zakon za alternatwna medicina nqma6e.....no sega kum NSA ve4e ima fakultet homeopatiq i v momenta se provegda 2 godi6no magistursko obu4enie i 6te zapo4ne i bakalavusrka stepen koqto 6te bude 4-5 godini ..s zapo4wane 1 na izu4awane na osnowi na medicinata i sled towa le4enie....

moge6 da poglegne6 vseki edin koleg6 po homeopatiq kakwa programa ima i kakwo se u4i....

taka 4e ne si prava...ako iska6 ne6to da ti poqsna pitai no ne dawai molqte priburzani zaklju4eniq

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#129779 - 15.10.2003 02:17 [Re: Godiva]

bravo...mnogo milo

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Re: За какъв дявол е въобще тоя форум Медицина
    #129780 - 15.10.2003 02:23 [Re: Godiva]

iskah prosto da ti pomogna s nai dobri 4uwstwa...razbirai go kakto iska6...no me obigda6...ne vsi4ko na tozi swqt e pari...i ne vsi4ki mislqt samo za pari....i si kazah mnenieto ponege sam u4ila 10 godini alopatiq imoga da sravnq kogato nqkoi slu4ai vurwi burzo i dobre s alopati4no le4enie i kogato se zaku4i...iskah da ti dam suwet....no kakto vinagi sam zabelqzala 4e ako nqkoi ne ti go poiska vinagi se razbira neprawilno
uspeh

Анонимен
Нерегистриран

Obobshtenie..
    #130267 - 15.10.2003 17:17 [Re: D-r Kostova]

Use of CAM results in delay in seeking medical advice for breast cancer.

Malik IA, Gopalan S.

On average, patients took 8.7 weeks to inform the family and 17.2 weeks to first physician visit. Fifty three percent delayed seeking medical advice. Common reasons were; antecedent use of complimentary/alternative therapies (34%), lack of significance attached to the lump (23%), fear of surgery (22%), conflicting personal commitments (7%), fear of cancer (5%), and others (8%). Twenty nine percent practiced CAM before visiting any physician. Common methods used were homeopathy (70%), spiritual therapy (15%) and Ayurvedic medicine (13%). CAM use was associated with delay in seeking medical advice (OR: 5.6; 95% CI: 2.3, 13.3) and presentation at an advanced stage of disease (OR: 2.2; 95% CI: 1.01, 4.6).

Eur J Epidemiol. 2003;18(8):817-22.

Sushtia fenomen se nabludava i v BG. Greshkata e che horata tursiat purvo alternativen nachin na lechenie a posle alopatichen, no togava e veche kusno. Triabva da e tochno obratnoto, homeopathia triabva da se predlaga on lekuvashtia lekar i pacienta da se prenasochva kum podhodiashto zavedenie za terapia. Togava obache pacienta shte ima pravilana diagnosa postavena ot lekar. V zavisimost ot tazi dianosa homeopata shte preporucha lechenie. Po takuv nachin lekaria e otgovoren za zraveto na pacienta, homeopata za lechenieto i se izbiagva postavianeto na greshna diagnosa i nepravilno lechenie ot nemurlivi extrasensi i neuki homeopati.

Dr. B

PS. Niakoi kaza che insulina e otroven. Blagodarenie na nego diabeticite jiveiat 70-80g pa makar i bez krak. Predi erata na insulina diagnosata diabet e bila ravna na diagnosata rak, niakolko godini mizeren jivot.

Glezlichka
глезличка

Re: Obobshtenie..
    #130299 - 15.10.2003 18:17 [Re: Анонимен]

Ako jiveesh izvan BG i po-spezialno v USA, mojesh li da mi pomognesh s info? Bratovchedka mi e diabetichka ot mnogo godini(7god dete), 4 pati na den e na insulin i ne sa malki dozite. Tova samo kato uvod.
Iskam da i pomogna s niakakva informazia i sled kato sabera dostatachno da prezenia kakvo moga da i kupia ottuk, insulin ne moje, zashtoto v BG triabva da e pod nabludenie. Stava vapros za vitamini, za test lentichkite, ako ima po-moderni aparati za izmervane na kravnata zahar. Tuk vzeh edni spisania ot Wallgreensa i SVC i tam pochetoh, no vapreki vsichko ne moga na sliapo da kupia nishto. Tuk imalo aparatcheta, koito ne bodat v prastite, a v rakata, obache te sa mnogo modeli, po kakvo da poznaia? Osven tova tia chesto ti meri kravnata zahar, zashtoto stoinostite i mnogo varirat.
Shte sam ti blagodarna za vsiakakva informazia.
A dali pak niama da e opasno ako v BG gi niama tezi neshta i triabva li da se konsultira tia s lekuvashtia lekar naprimer za vitaminite? Zashtoto dosega i kupuvah obiknoven Centrum, no vchera mi kazaha, che vit. za diabetizi sa spezialno bez ozvetiteli, zahar i t.n. i imat razni sastavki v poveche za ochite, kojata i t.n.
I mejdu drugoto kakvo triabva da se pravi za... tova s kraka ili vse niakoga e neizbejno?????
Mnogo mnogo 10x predvaritelno.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#130407 - 15.10.2003 23:40 [Re: Glezlichka]

Виж не искам да се заяждам с теб - но
Цитат:

Izobshto ne iskam sa se namesvam v spora i da vzimam strana, samo iskam da otbeleja, che v Anglia homeopatiata e mn. razprostranena i zelia kralski dvor se lekuva po tozi nachin

- та едно е да се лекуваш с хомеопатия - а съвсем друго е да се излекуваш с хомеопатия

Godiva
Графиня дьо Шарни

#130409 - 15.10.2003 23:46 [Re: Glezlichka]

Прочетох ти постинга до анонимния от USA - виж съжалявам за братовчедката ти - извини ме за по-горния ми постинг - написах го не за да се заяждам с теб - но въпроса е принципен за мен
- на една моя колежка баща и - болен от диабет се наложи да му се среже пръст на крака- но чак на 75 годишна възраст - плюс това съм убедена,че съвсем скоро учените ще измислят нещо много по-добро - вярвам в това

Glezlichka
глезличка

#130417 - 16.10.2003 00:08 [Re: Godiva]

Znaesh li, prava si, uchenite postoianno razrabotvat mnogo novi i efikasni neshta, ili pone po-efikasni, NO problemat e che obshtestvoto izobshto ne moje da priema sas skorostta na razvitie. Dori i laboratoriite da sa gotovi s niakakvo medizinsko sredstvo, do dostiganeto mu do krainia potrebitel minavat godini. Izobshto farmazevtichnite kompanii ne mogat da proizvejdat sas skorostta na otkrivane na novoto, prosto zashtoto tova ne e finansovo izgodno.
Drug e vaprosat za etikata, mnogo chesto tretiran problem v medizinata i farmaziata. Triabva li svetat da chaka oshte niakolko miliona ili miliarda hora da se razboleiat ot SPIN, za da bade pusnato lekartsvo za nego? Obache koi shte plati za nego? Epidemiata oshte ne e obhvanala nai-bogatite strani, koito mogat da badat platejosposobni, a ako tova lekarstvo se pusne v momenta na pazara, koi shte plashta za Afrika naprimer kadeto ima teritorii s 70% che i poveche zaboleli? Izobshto beden li si, umirash....To i v momenta ima niakakvi poddarjashti lekarstva, no drug e vaprosa kolko te poddarjat, 6 meseza, 1 godina ili 10?
Mnojestvenata skleroza? Rakat? Ne znam dali si se sblaskvala s koshmara rak... v momenta v BG bolnizite ne mogat da gi priemat samo za lechenie ili himioterapia, zashtoto NIAMA MESTA! I vazrastovata grazniza pada s vseki izminal den!!!
Minalata sedmiza tuk saobshtiha za lekarstvo, koeto eventualno e nadejdata za borbata protiv raka.
Problemat v BG e tova, che nie izobshto niamame PREVENZIA, kolko ot nashite maiki si praviat mamografia na vseki 6 meseza? Niakoi da mi e obiasnil, che triabva da si pravia vsiaka godina zitonamazka? Ako ne si informiran, i nai-veche niamash MNOGO pari v BG, napravo si umrial.
Otplesnah se, i to mnogo...
Ta, za homeopatiata... Izlekuvala e dosta hora po sveta, tova e edna ziala nauka i nie ne mojem da ia otrechem, kakto i primerno kitaiskata medizina, lekuvat te s jen-shen i ne znam si oshte kakvo si. Ima mnogo teorii i alternativni lechenia, mnogo ot koito dori ne sa poznati v BG, no tova izobshto ne znachi che te ne sa efikasni ili che sa sharlatania.
Ne mojesh da se sardish na nikoi, che e pribiagnal kam homeopatiata, horata sa otchaiani!!! Ne znam dali znaesh kakvo e otchaianie v istinskia smisal na dumata, no kogato si se vlachil s godini po alopatichnite kabineti i ne si nameril lek, i vsichki lekari sa te gledali samo v joba ili portmoneto (razbirai v razete), i niamash izbor, togava se obrashtash kam alternativnata medizina.
Osven tova ne zabraviai neshto mn. vajno, vsiako 1 lekarstvo ako lekuva 1 , to uvrejda drugo (v chastnost cheren drob). Pri homeopatiata stranichni efekti niama.

Tova e lichno mnenie, ne sam med. lize ili ekspert.

--------------------

Godiva
Графиня дьо Шарни

#130478 - 16.10.2003 09:17 [Re: Glezlichka]

Suglasna sum s teb - za vsichko si prava - no razberi - njamashe vuobshte da povdigam tozi vupros - ako ne me beshe podraznilo totalnoto otrichane na medicinata - i vednaga reklamiraneto na homeopatijata - prosto taka ne stava!

iv_y
любопитна
*

#130661 - 16.10.2003 13:27 [Re: Godiva]

А как ще ми обясните изписването едновремено на антибиотик и хомеопатично лекарство?От това което прочетох за хомеопатията останах с впечатление че тя отрича традиционата медицина и е недопустимо съвместяването й с нея.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#130685 - 16.10.2003 13:59 [Re: iv_y]

Вслучая си права, (поне така си мисля) - доколкото си спомням просто хомеопатичните лекарства не трябва да се комбинират с други. Даже доколкото съм чувала зависи и с какви храни се комбинират. Но това наистина е тема за "Хомеопатия", а не за "Медицина", защото медицината не отрича хомеопатията като такава, нито пък средствата и.

Glezlichka
глезличка

#130778 - 16.10.2003 18:17 [Re: iv_y]

Absultno ri prava, tova e nedopustimo. Az sam chuvala za sluchai v koito lichnia lekar izpisva homeopatichni lekarstva ei taka za podsilvane na organizma i antibiotik ednovremenno... Ama sluchai vsiakakvi. Samo shte vi kaja kakvo kaza moiata lichnata lekarka, koiato ne e v niakoia zabutana poliklinika, stava duma za 3ta gradska, ta znachi az i kazvam, che parvo iskam da si napravia izsledvane za gabi i posle zitonamazka, i tia kazva, shto be, dai napravo namazkata, i az ia pitam, kak taka, ako imam gabi, nali niama da moje da se vzeme sekret? I tia kazva, niama takova neshto, mome, i s gabi, i bez gabi, vse moje zitonamazka E tova ako e lichna lekarka i zebelejete jena...Tia ako za sebe si ne znae, ne znam koi...
Ta, za homeopatiata, ot tova, koeto sam chuvala, malkite deza se povliavat mnogo dobre ot neia, zashtoto organizma im ne e zatormozen ot tolkova mnogo lekarstva.
Predi 2 godini na edna kolejka i kazah da pie Oscilococsium, zashtoto pochvashe da nastiva, kazah i niakakvi kafeta, alkohol, davki s menta, a tia nashta si go kupila i kazva niama efekt, emi s po 5-6 kafeta na den niama i da ima...

--------------------

iv_y
любопитна
*

#130846 - 16.10.2003 22:49 [Re: Glezlichka]

Лошото също е,че много лекари изписват хомеопатични неща без да са наясно с хомеопатията.И когато ефектът не е желаният човек си казва че тя не върши работа.

Ия.
самодива

#130992 - 17.10.2003 12:23 [Re: iv_y]

Да, точно така - това е една от главните причини за недоверието към хомеопатията. С риск да бъда лековерна, бих обаче окрито заявила, че хомеопатията помага - аз лично съм се убедила в нейната полезност, но явно съм попадала на добри лекари - хомеопати от класическата школа...

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#131761 - 19.10.2003 16:15 [Re: Glezlichka]

Zdravei,
Radvam se che mi pishesh.
Moga samo da dam savet kakto i vsichki ostanali samo tova praviat.
Iskam da izjasnja edno neshto predi tova.
Az sum lekarka,koiato ot dalgogodishen opit v stranata i chujbina razbrah za kakva mafia stava vapros:Medicina i Pharmacia.Otkazah se ot profesiata si predi 2 godini i sega se zanimavam s lekuvane na hora bez pari i bez lekarstva.
Stignah do zakljuchenieto sled mnogogodishni seminari i opit,che edinstvenoto neshto koeto lekuva e Prirodata.T.e.jadkata na lekuvaneto leji v vseki chovek.Ne moje da se ochakva njakakvo valshebstvo otvun,koeto da se piine i hop veche ne sme bolni.
Za tova che sme se razboleli sme si vinovni samo nie-s pogreshen nachin na jivot.
Kogato opravim jivota si,nastupva ravnovesie v organizma i toi aktivira sobstvenite si sili da se izlekuva.
Ne se plashi ot insulina tolkova,zashtoto tova e malko dete i ste namerite nachin da go sprete postepenno.
Namerete prichinata za diabeta na tova dete.Obiknoveno stava ot shock ili travma.Ne oznachava che diabeta shte mu bude sputnik cjal jivot.Moje da mu mine ot samo sebe si.
Kupete si sokoiztiskvachka.Tova e naj cennoto vlojenie na pari.
Izkustvenite vitamini vrediat na chernia drob i na pancreasa.No za smetka na tova pulniat jobovete na Pharma Industriata,koiato pie presni sokove,a ni kazva da vzimame tehnite vitamini....
Davaite mu morkoven i celina sok.Do 0,5L na den.Davaite mu orehi..sega e sezona.Vsjakakvi kulnove ot pshenica.Moje da jade i soleti,ako obicha.
Sprete izkustvenite neshta.Vsichko,koeto ima etiket go podminavaite!
Zapomni:Prirodata ti dava vsichko,i kogato i izneverish,ne ochakvai sama da se vurne pri teb.Povikai ja,tia ne e gaden i licemeren chovek,koito se cupi i gnevi,a shte ti se usmihne i ste te vuznagradi s zdrave.
Jelaia vi zdrave ot vse surce.Pishete,ako imate jelanie.

Анонимен
Нерегистриран

#131764 - 19.10.2003 16:22 [Re: Анонимен]

Iskam da ti otgovoria nakratko za jlachnata ti dobavka za insulina.
Statistikata,koiato si posochila e za tochno takiva kato teb i mnogo drugi,koito viarvat na statistiki i obichat da jiveiat po tiah.Javno im nosi uspokoenie....
Istinata vodi do shock.A njakoi hora dori ne mogat ili ne iskat da ia poglednat v ochite.
Za insulina,ako si lekarka i prodaljavash da tvurdish,che toi e spasil jivota na mnogo hora,no ne spomenavash na kolko hora go e sasipal,shte ti kaja,che ti si ot tija,ot koito izbjagah.
Dano nikoi ne chuva i priema mnenieto ti.
Zashtoto ima koi da gi nakaje.!!

Godiva
Графиня дьо Шарни

А Естествения подбор!!!
    #131778 - 19.10.2003 17:07 [Re: Анонимен]

А може ли да добавя нещо във връзка с природата - ако ще живеем по нейните закони - не трябва да забравяме ЕСТЕСТВЕНИЯ Й ПОДБОР - там - в природата,където няма лекари и аптеки - оцеляват само най-силните и здравите - другите умират

Glezlichka
глезличка

#131803 - 19.10.2003 19:23 [Re: Анонимен]

Bezpokoia se che ili ne sam se izrazila pravilno, ili vie ne ste me razbrali.. Kakto i da, stava vapros za 27 godishna jena, koiato e ot 20 godini na insulin na mn. visoki dozi 4 pati dnevno.
Inache blagodaria za mnenieto
Shte se radvam da chuia mnenieto vi po novozadadenite parametri.

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#132058 - 20.10.2003 13:35 [Re: Анонимен]

i moqta istoriq e podobna na twoqta:)no ponqkoga powqrwai mi ne mi dostigat silite da obqsnqwam...i da se borq s naslogenite predrasudaci...i se 4udq za6to ne opitat horata malko powe4e da mislqt...
radwam se 4e pi6e6 v foruma

Анонимен
Нерегистриран

Vruh na nevejestveto..
    #132080 - 20.10.2003 15:01 [Re: Анонимен]

Ne se plashi ot insulina tolkova,zashtoto tova e malko dete i ste namerite nachin da go sprete postepenno.
===============================================
- i togava shte izpadne v ketoacidoza koiato moje da go ubie.

===================
Namerete prichinata za diabeta na tova dete.Obiknoveno stava ot shock ili travma.
====================
1. Ako znaeh prichinata shtiah da imam Nobelova Nagrada.
2. Diabet ne se predizvikva ot shok ili travma. Tova e imunologichno razrushavane na b-kletkite na Langerhans v pancreasa. Procesa e neobratim.

Ne oznachava che diabeta shte mu bude sputnik cjal jivot.
=====
-Vednuj s diagnosa diabet e za cial jivot.

Moje da mu mine ot samo sebe si.
======
--BULLSHIT...

Kupete si sokoiztiskvachka.Tova e naj cennoto vlojenie na pari.
=======================================
-????????????????????????

Za tova che sme se razboleli sme si vinovni samo nie-s pogreshen nachin na jivot.
====================
- BRAVO...tova e koeto edin pacient iska da chue ne samo che se e razbolial ami che i toi si e vinoven.

Moia suvet e da spresh da drunkash gluposti i da podvejdash horata shtoto shte te podveda pod nakazatelna otgovornost za nepredumishleno uvrejdane na zdraveto na pacienta.

Dr.B

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Re: Vruh na nevejestveto..
    #132095 - 20.10.2003 16:09 [Re: Анонимен]

Уважаеми колега,
честно, възхищавам се на здравите нерви които демонстрирате тук, в този форум. Това не е непредумишлено увреждане на здравето , а чиста проба предумишлено . За съжаление у нас намират почва все повече такива "многознайковци", които промиват мозъците на хората не само посредством интерне, а чрез радиото, телевизията, вестници и т.н. Ужасена съм. Но нямам сили, нерви и желание да влизам в безсмислени спорове точно тук, във този форум. Винаги към казвала, че който има нужда от помощ, знае как да ме намери и доколкото е по силите ми съм правила необходимото.
Аз съм до тук. Още веднъж - успех в битката!

Анонимен
Нерегистриран

#132107 - 20.10.2003 16:59 [Re: Dr.G]

Kakto vinagi sum kazval " Lud iziade 9 zelnika..". Triabva da ima niakakva komisia koiato da otgovaria za kontrola na takiva "lechiteli". Tova sa opasni hora.
Dr.B

Анонимен
Нерегистриран

#132112 - 20.10.2003 17:11 [Re: Анонимен]

Abe te arheolozite kazaha che i purvobitnite hora sa izmirali ot infeccii, tumori etc.etc..puk te sa jiveli v sinhron s prirodata...

Glezlichka
глезличка

#132149 - 20.10.2003 18:16 [Re: Анонимен]

Ама Др. Б, аз ви чаках цяла седмица да ми отговорите на въпросите, а вие сте ги подминали, но не и тези на другата анонимна. Мисля, че случая заслужава поне 1 прочитане и коментар от ваша страна, па макар и да не можете да помогнете. Малко съм разочарована, тук не сме заради екшъна във форума, нали?
Желая ви спорна седмица!

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

Re: Reabilitacia...Peace
    #132183 - 20.10.2003 19:30 [Re: Glezlichka]

Цитат:

Ako jiveesh izvan BG i po-spezialno v USA, mojesh li da mi pomognesh s info? Bratovchedka mi e diabetichka ot mnogo godini(7god dete), 4 pati na den e na insulin i ne sa malki dozite. Tova samo kato uvod.
Iskam da i pomogna s niakakva informazia i sled kato sabera dostatachno da prezenia kakvo moga da i kupia ottuk, insulin ne moje, zashtoto v BG triabva da e pod nabludenie. Stava vapros za vitamini, za test lentichkite, ako ima po-moderni aparati za izmervane na kravnata zahar. Tuk vzeh edni spisania ot Wallgreensa i SVC i tam pochetoh, no vapreki vsichko ne moga na sliapo da kupia nishto. Tuk imalo aparatcheta, koito ne bodat v prastite, a v rakata, obache te sa mnogo modeli, po kakvo da poznaia? Osven tova tia chesto ti meri kravnata zahar, zashtoto stoinostite i mnogo varirat.
Shte sam ti blagodarna za vsiakakva informazia.
A dali pak niama da e opasno ako v BG gi niama tezi neshta i triabva li da se konsultira tia s lekuvashtia lekar naprimer za vitaminite? Zashtoto dosega i kupuvah obiknoven Centrum, no vchera mi kazaha, che vit. za diabetizi sa spezialno bez ozvetiteli, zahar i t.n. i imat razni sastavki v poveche za ochite, kojata i t.n.
I mejdu drugoto kakvo triabva da se pravi za... tova s kraka ili vse niakoga e neizbejno?????
Mnogo mnogo 10x predvaritelno.

1. Po otnoshenie na vitaminite nai-dobre e da govori s lekuvashtia si lekar. Prati i spisuk s neshtata koito mojes da kupish. Ne moga da te posuvetvam po tozi vupros zashtoto neznam kakvo e bubrechnoto i sustoianie.
2. Aparatcheta za kruvna zahar bol v USA. Te sa niakolko vida a) edin se bode na prusta, B) na rukata ili podbedricata C) optichni. Preporuchvam ti da i vzemesh klasicheski na prusta. Ne sa mnogo skupi. imai predvid che zaharta v USA se meri v razlichni edinici. mg/dl vs mmol/l pitai za aparatce s C system.
3.Zaduljitelno da si meri taka narechenia glycoziliran hemoglobin A1C. Tova e nai-dobria predictor za tova kak se kontrolira diabeta.
4.Zaduljitelno da meri
a) albumin v urinata ( bubrechno uvrejdane)
b) zahar v urinata ( kontron na diabeta)
c) poddurjane na normalno telesno teglo (mnogo vajno), da si meri trigliceridi, LDL, HDL i totalen cholesterol. Nisuk LDL (losh cholesterol) i visok HDL (dobur) e optimalno.
5. Gangrena e chesta komplikacia no zavisi ot tova kolko dobre se kontrolira diabeta. Po seriozni uvrejdania sa retinopatia, i bubrechni zaboliavania, infeccii.

Jelaia vi uspeh

Dr. B

Анонимен
Нерегистриран

#133176 - 22.10.2003 21:28 [Re: Анонимен]

Kazvash,che ako znaeshe prichinata shteshe da imash Nobel Nagrada...
Zashto togava tvardish,che e immunologichno zaboliavane.
Edno vreme se schitashe che mozachnite i nervni kletki ne se vuzstanoviavat...Sega tvardiat drugo.
Zashto si mislish,che ti si v krak s poslednite otkritia.???
Ima sluchai i to mnogo na otminal ot samo sebe si diabet.
Pitankite sled sokoistiskvachkata sa napulno razbiraemi,sled kato ponjatie njamate ot priroda.
Tova za patienta si prava-nikoi ne iska da chue che sam si e vinoven.Na tova se krepi cialata medicina.Lajem horata,che te s nishto ne sa doprinesli za svoiata bolest.
Taka lesno mojem da im probutame nashite lekarstva i s parite da si kupim hubavi kushti ili koli....
Tova e istinata.Boli.
A vas uvajaema doctorke,ako naistina ste takava,
Iskam da vi popitam kolko patienta vi tejat na savestta?
Ili vie ste bezskrupulna,kakto vsichki ostanali?
I kak ste me podvedesh pod nakazatelna otgovornost,kato moite knigi se chetat v cial sviat i mi e priznat metoda na lechenie ot Lekarskata Kammara v Europe?
Neznam,koia si ti,no vijdam,che te e strah,horata da ne mi poviarvat na men,zashtoto njama koi da ti plati za sledvashtata ti pochivka v chujbina.

Bez drug komentar

Godiva
Графиня дьо Шарни

#133192 - 22.10.2003 22:05 [Re: Анонимен]

Ще ме извиняваш - ама ти хлопа дъската и явно се нуждаеш от психиатър - съжалявам - но имам недостатъка или качеството да говоря истината в очите на хората - отговорът ми е за анонимното изказване точно над моето

Анонимен
Нерегистриран

#133586 - 23.10.2003 14:44 [Re: Анонимен]

Kazvash,che ako znaeshe prichinata shteshe da imash Nobel Nagrada...Zashto togava tvardish,che e immunologichno zaboliavane.
============
Diabeta e avtoimmunno zaboliavane i tova e dokazno. Hora s diabet razvivat taka narechenia insulinitis ( vuzpalenie na ostrovite na Langerhans) no zashto edni hora go a drugi go niamat ne e yasno. Ako znaeh shtiah da imam Nobel. Po otnoshenie na patogenezata te suvetvam da prochetesh Harisson ili patologiata na Robbins.
==========
Edno vreme se schitashe che mozachnite i nervni kletki ne se vuzstanoviavat...Sega tvardiat drugo.
====
Zatova imame Parkinson, Alzhaimer i multiplena sclerosa
=======

Zashto si mislish,che ti si v krak s poslednite otkritia.???
===
zashtoto sum uchil mnogo, zashtoto znam mnogo, i zashtoto cheta mnogo.
===
Ima sluchai i to mnogo na otminal ot samo sebe si diabet.
====
BULLSHIT.
===

Az puk da popitam kakvo napravi homeopatiata po vreme da goliamata chumna epidemia v Evropa, a kak shte komentirash pandemiite ot holera. Po tova vreme ne imalo koli, komputri, zamursiavane. Horata sa jiveeli sred prirodata i edinstvenata medicina koito sa imali e bila homeopatiata.

Iskam da vi popitam kolko patienta vi tejat na savestta?
==
Nula. No sum spasil mnogo, i mnogo sa pochinali v rucete mi, no chovek triabva da vidi umirasht chovek da pocustva bessilieto na lekaria koito se bori za jivota mu za da oceni naistina smisula na jivota.

I kak ste me podvedesh pod nakazatelna otgovornost,kato moite knigi se chetat v cial sviat i mi e priznat metoda na lechenie ot Lekarskata Kammara v Europe?
===
Kaji si knigite che da gi procheta togava shte komentiram.
===

Neznam,koia si ti,no vijdam,che te e strah,horata da ne mi poviarvat na men,zashtoto njama koi da ti plati za sledvashtata ti pochivka v chujbina.
===
HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA.....horate imat izbor skupa moia. V kraia na denia ne az se bia za pacienti, a pacientite se biat za mene. Kolkoto po-malko bolni tolkova po-dobre. A kolkoto do pochivkite mislia che sum si gi zaslujil.

Dr.B

Анонимен
Нерегистриран

#134012 - 24.10.2003 13:49 [Re: Анонимен]

Otgovor za godiva:
Blagodaria,shte se opitam da se zasegna.

Za vas gospodin Doctore,njama da komentiram.
Tova,che patientite se bijat za vas,a ne vie za tiah e krasnorechivo kak si izkarvate hljaba.
"kolkoto po-malko bolni,tolkova po-dobre"
...e togava da vi pitam,ako vsichki sme zdravi,kum kakva profesia ste se orientirate?
Az ne se zanimavam s homeopatia!!!!
Iskam da spodelia s vas,che kolkoto puti se opitva chovek da naliva istina,tolkova po se protivopostaviat horata,bez dori da znaiat dali bi im pomognalo.
Znam ot opit,che e trudno da se govori za neshta,koito dosega sa bili tabu.
Njama poveche da sledia tozi forum,zashtoto nikoi ne iska pomosht.
Horata skuchaiat,a ne che imat nujda ot pomosht.
Budete zdravi,ako li ne,lekarite-vashi kolegi ste vi pomognat.
Ako umre patienta,takava mu e bila sadbata,ako ojivee,to lekariat go bil spasil....
Lekariat nikoga ne e vinoven za nishto......:)))))
Shte doide i vashia den,ne se boite..
Bog bavi,no ne zabravia.

Анонимен
Нерегистриран

#134029 - 24.10.2003 14:34 [Re: Анонимен]

Interesno mi e kogato doide vashia den, dali shte se lekuvate s homeopatia ili shte otidete na lekar...

friend

**

#134211 - 24.10.2003 23:44 [Re: Анонимен]

Прав сте аноминни докторе. Аз обаче откровенно се интересувам за книгите...
myfriendbg@yahoo.com

--------------------
Winners Are Driven

d-r Danailova
Нерегистриран

#134221 - 25.10.2003 00:02 [Re: Godiva]

Problema vi mi e do bolka poznat.Moeto dete be6e s sa6toto zaboliavane.Lekuvah go s Salbutamol spray,Becotid spray i mnogo,mnogo antibiotici.Ot 2 godini mu davam Zelena energia,Kolaktiv i ne e pil antibiotik nito vednaj prez tezi 2 godini postepenno otnemah i drugite lekarstva i sega prosto niama nujda ot tiah.Sajaliavam 4e 5 godini otri4ah vsi4ko razli4no ot lekarstva.posetete www.anhira.com i mi pi6ete drjuliana@abv.bg 042/640196 S uvajenie

d-r Danailova
Нерегистриран

#134224 - 25.10.2003 00:08 [Re: iv_y]

Moeto dete sa6to BE6E s Asthma sega e zdrav priema Zelena energia Kolastra drjuliana@abv.bg Pi6ete mi 6te vi obiasnia pove4e to4no za Iambol

d-r Danailova
Нерегистриран

#134227 - 25.10.2003 00:19 [Re: Кери1967]

Prepora4vam vi da posetite www.anhira.com i mi pi6ete drjuliana@ abv.bg S uvajenie.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#134587 - 25.10.2003 20:33 [Re: Анонимен]

MISLQ 4E FURUMA E ZA DA SE IZLAGAT MNENIQ A NE TUPI SPOROWE....MOLQ WI DAMI I GOSPODA ..S TOWA NA NIKOI NE POMAGATE...E POKAZWATE KOLKO SME GALKI V NEZNANIETO SI LEKARITE DA SI KONSOLIDIRAME MNENIETO....KOETO IMENNO E V U6RAP NA HORATA....NIE TRQBVA DA POMAGAME S KOI S KAKWOTO MOGE..TOWA E NA6ATA MISIQ..A NE DA SI 4E6EM EGOTO...TOWA E PROSTO GLUPAWO

Анонимен
Нерегистриран

#134946 - 26.10.2003 19:48 [Re: Анонимен]

Az sum se lekuval ne s tradicionna medicina,sled kato tia ne moja da mi pomogne.
Iskam da vi kaja da budete vnimatelna...da ne se okajete v kabineta mi v posleden stadii na zaboliavane,sled kato tradicionnata vi medicina otkaje da vi pomogne...
Ne vi go pojelavam.

Анонимен
Нерегистриран

#134947 - 26.10.2003 19:50 [Re: friend]

V tozi forum edva li e neobhodimo da se davat takiva podrobnosti.
Sigurna sum che veche ste procheli njakoia moja kniga,bez dori da znaete.

Анонимен
Нерегистриран

#134950 - 26.10.2003 19:56 [Re: Анонимен]

i neznam zashto postoianno mi natrapvate tazi homeopatia,kato che li tova sa samo dvata vazmojni nachina na lechenie-homeopatia ili trad.medicina.
Otricham i dvete!

Гаргамелчо-Карамелчо
Реалист

#135389 - 27.10.2003 15:19 [Re: Dr.G]

Разбира се , че е твое право. Никой не може да те накара на сила. А за това "дали ще попаднеш на свестен лекар зависи почти само от теб не съм съгласен". Когато отиваш на лекар отиваш с надежда той да ти помогне. Откъде можеш да знаеш той колко е добър. Всеки може да стане лекар, но според мен трябва да имаш съвест и морал. Защото аз ако скапам някой комп. вси4ко можеда се оправи, а това да даваш наркотици на пациентите е направо за затвор. Случая е с ваша колежка, която е доцент и кан. на науките или нещо подобно. Завършила в франция..... Но както винаги клиента няма право.
Извинявам се ако съм обидила някой....

--------------------
ЗУЛУ из КУЛУ

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#135800 - 28.10.2003 10:57 [Re: Гаргамелчо-Карамелчо]

Точно за това. А не съм аз човека, който да предпази хората от колеги без съвест, защото просто медицината не е дистанционна наука (първо) и второ не бих могла да говоря и коментирам действията на колегите. Достатъчно грозна е ситуацията в момента дори тук, точно в тази тема. И поведението на хора, които претендират, че са лекари ... или лечители... според мен е недопустимо... Няма място за сравнение с компютрите и каквато и да е техника, но ако ще го правим - трябва да ти кажа, че на мен ми отне една година, докато намеря кой да ми ремонтира монитора - при това в София. В момента, в който попаднах на правилното място проблема беше решен за по-малко от 24 часа. Какъв е твоя коментар по аналогия с медицината?

Гаргамелчо-Карамелчо
Реалист

#140946 - 05.11.2003 14:25 [Re: Dr.G]

Коментарът ми е: Монитор можеш да си купиш и 5 след това, а здраве не можеш...
Но и аз това казвах. Лекар за да си - преди вси4ко морал. Естествено в бг-то са нископлатени, но какво не е....
Наистина е неприятно да се говори за ваши колеги, но това е действителността. Поне на очите си все още вярвам..

--------------------
ЗУЛУ из КУЛУ

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#141134 - 05.11.2003 16:44 [Re: Гаргамелчо-Карамелчо]

Знаеш ли, не винаги е само морал. Защото сигурна съм повечето колеги работят с мисълта че правят всичко за болните си. Но, ако не си забелязал избягвам да коментирам тази тема тук, защото започна да звучи много остър тон и да се разменят изключително любезни реплики между участниците, което не само че не говори за професионализъм, а дори напротив - говори си за липса на толерантност и добро възпитание....
Край с темата тук. Оказва се, че нарушавам собствените си принципи, провокирана от теб, да ти отговоря.

Гаргамелчо-Карамелчо
Реалист

#141474 - 06.11.2003 08:14 [Re: Dr.G]

OK NP

--------------------
ЗУЛУ из КУЛУ

Нерегистриран

#1068732 - 05.12.2005 20:24 [Re: Спец]

iskam da popitam ne6to na 17g sam i polu4avam za 2 pat bronhit tozi pat dvustranen lekkuvat me s zinat 500mg i dnes mi e 4 den polu4avam shva6taniq v oblasta na gardite i neznam dali e normalno tova i za kapak na vsi4ko i pu6a cigari no ot kakto sam s bronhita ne sam pu6il.kakvo da pravq.vqrno li 4e vseki treti bronhit e astma blagodarq vi predvaritelno

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1069074 - 06.12.2005 05:20 [Re: Godiva]

Цитат:

Dobre - kaji mi s kakvo homeopathijata e po-dobrija variant ot tradicionnata medicina za le4enieto na asthmata naprimer?
Za men e pulna bezotgovornost ot strana na roditelite da lekuvat asthmata na decata si s homeopatichni sredstva - pri polojenie,che ima tolkova dobri inhalatori i lekarstva - plus tova ashtmata e hronichna bolest - tja trjabva strictno da se kontrolira

Годива, аз не с хомеопатия изкарвам прехраната си. За съвременните средства за лечение на астмата не ми говори. Твоето дете се е разболяло от астма на 16 години, а моето беше на годинка като се разболя. И в болница сме лежали, и при Муснаков-баща сме ходили, и при най-добрите прожесори от Ммедицинска академия, те ме знаеха още от малка.
Ама повярвай ми, колкото и пари да имаш, в един момент се чувстваш толкова безсилен, че нямам думи. Кетотифен всеки ден, да не говорим за онази идиотска противоалергична схема (ние имахме и елергични екземи), просто детето трябва да пие винаги лекарства и то не за да се излекува астмата, ами за да получават по-рядко пристъпи и тези пристъпи да са по-леки. Като спреш да даваш тези лекарства, все едно никога не си започвал. Това ли е големият ефект? Заведох го на хомеопат, и аз невярваща, и аз под натиск, и беше дотам с астмата. А правеше такива пристъпи, че в Медицинска академия през два часа му правеха инхалации с Вентолин - това е за най-тежките случаи. Ако щеш вярвай. За съжаление парите не правят човека по-здрав.

Наташа Ростова
на път

#1069078 - 06.12.2005 05:37 [Re: Наташа Ростова]

Да, само да уточня че понеже и аз имам астма още от малка и не успях в България да я излекувам с хомеопатия (това ми е старо заболяване и изисква много повече време) като дойдох тук в Канада отидох на лекар с мисълта че в Канада нали ще въвеждат най-новите лекарства и го попитах какво може да направи за мен. Астмата не се лекува - беше лаконичният отговор. И сега пак си взимам от аптеката помпички с Салбутамол, какъвто съм пила в България като дете, и си мисля - Боже, колко много се е развила медицината!

friend

**

#1084165 - 18.12.2005 09:11 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Боже, колко много се е развила медицината!

Като медицина може да не се развива, но като бизнес стратегии...

Знам за случаи на деца излекувани от астма с алтернативно лечение, без грам лекарства! За възрастни - не съм компетентна, но е възможно да има поне някакъв благоприятен ефект и при тях. За парите и здравето, дето си го написала Нека се сравнят броя на болните в беден Китай и тези в Канада и САЩ, например.

--------------------
Winners Are Driven

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #1084324 - 18.12.2005 13:26 [Re: friend]

какво всъщност искаш да кажеш?
или се опиваш от възможността да пишеш на кирилица в публично пространство?

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

friend

**

#1084847 - 18.12.2005 23:21 [Re: agnos]

Гот ми е да пиша на български, щото нямам друга възможност. Не можах да разбера на теб какво не ти е ясно и да ли въобще питаш нещо.

--------------------
Winners Are Driven

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #1086605 - 20.12.2005 12:13 [Re: friend]

working cause I'm
Учтив като овен
Умен като овца
И все толкова знаещ

Pozdravi

Нерегистриран

#1310020 - 21.06.2006 06:06 [Re: friend]

Цитат:

Цитат:

Боже, колко много се е развила медицината!

Като медицина може да не се развива, но като бизнес стратегии...

Знам за случаи на деца излекувани от астма с алтернативно лечение, без грам лекарства! За възрастни - не съм компетентна, но е възможно да има поне някакъв благоприятен ефект и при тях. За парите и здравето, дето си го написала Нека се сравнят броя на болните в беден Китай и тези в Канада и САЩ, например.

значи когато е да се плаща на шарлатани и хомеопати за "алтернавни лечния" с молитви, свети дух и гола вода не е бизнес стратегии....но когато е да си купиш лекарство е бизнес страгеии...иди че ги разбери...

Кои ти е казал че Китаи е беден или Канада...еи така чули недочули..нито си била в Китаи нито познаваш китаици или канадци..медицината в Китаи е на световно ниво както и в Канада....

дрб

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1310139 - 21.06.2006 10:02 [Re: Спец]

Пише се КитаЙ,а на КитаИ.
А също и китаЙци...

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Нерегистриран

#1310610 - 21.06.2006 14:03 [Re: d-r Danailova]

Asmata e vid alergia.
Tvyrde vyjmojno e i zlenata energia ili tam kakvoto ste i davali da ne sa imali otnoshenie po podobrenieto i. Moje da e bilo taka kakto se kazva "pisano" deteto prosto da byde dobre.

Az sym vyrl otricatel na nekonvencionalnata medicina.

Отто
Човек

#1310611 - 21.06.2006 14:03 [Re: d-r Danailova]

А др.Б е zавьрШил медицина в Бьлгария,която е на световно ниво и винаги трябват приравнителни иzпити...

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Нерегистриран

#1310615 - 21.06.2006 14:06 [Re: D-r Kostova]

Towa s nadejdata e viarno.
Vinagi lekaria triabva da podhojda taka към пациенто сякаш има надежда. Дори и да е безнадеждно. Винаги трябва да има надежда за борба с болестта каквато и да е болестта!

deputatkata
влюбена в Дянков!

#1310676 - 21.06.2006 14:41 [Re: Отто]

Еееее,
ти пък винаги отричаш всичко родно....

--------------------

Отто
Човек

#1310811 - 21.06.2006 15:36 [Re: deputatkata]

Не отричам...(не ми е родно),но той все плиуе по другите,а не се вижда,4е в сьЩата кал гаzи...

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Наташа Ростова
на път

#1311427 - 21.06.2006 23:18 [Re: d-r Danailova]

Цитат:

.медицината в Китаи е на световно ниво както и в Канада....

дрб

Медицината в Китай наистина е на световно ниво... в няколко града. А точно в Канада, с медицината на световно ниво, се запознах с една китайка, която след здравословен проблем беше опитала да се оправи с помощта на световнодобрата традиционна канадска медицина. След дълги и безуспешни опити накрая се беше обърнала към един лечител с китайска медицина също в Канада (те тук си имат лицензи), който я беше оправил само с два сеанса. Даде ми и на мен координатите му

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1315904 - 25.06.2006 16:48 [Re: D-r Kostova]

Цитат:

1 nqma humanno pravo da go kazva ...nai lo6oto e da ubie6 nadegdata v 4oweka...

Напротив! Не само че има, но е и ДЛЪЖЕН да каже на пациента си за какво става въпрос/разбира се ако диагнозата вече не подлежи на съмнение/.Кой има нужда от такова лъготене за което говорите?

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Нерегистриран

#1315940 - 25.06.2006 17:36 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Цитат:

1 nqma humanno pravo da go kazva ...nai lo6oto e da ubie6 nadegdata v 4oweka...

Напротив! Не само че има, но е и ДЛЪЖЕН да каже на пациента си за какво става въпрос/разбира се ако диагнозата вече не подлежи на съмнение/.Кой има нужда от такова лъготене за което говорите?

Напълно вярно и това е закона в САЩ..
Казва се автономия на пациента, т.е. тои трябва да е осведомен максимално точно за диагноза, изследвания, странични ефекти на процедурите..за да може да взима правилни решения по отношение на лечението.

дрб

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1316027 - 25.06.2006 18:55 [Re: d-r Danailova]

това е така не само в САЩ, а във всички страни представени в СЗО, тъй като това е тяхно становище. България е такава страна също и всеки пациент трябва да бъде уведомен за всичко свързано със заболяването му, като се започне от диагнозата.

Искра
самотна овчица
**

Регистриран: 08.08.2005
От: България
    #1316091 - 25.06.2006 19:50 [Re: X-tended]

Невиждам пък с каква цел някой лекар ще крие диагнозата на пациента си? Нали трябва да му се даде шанс да се лекува.. (дори и да е нелечимо)

--------------------
Който не иска НИЩО, той има ВСИЧКО!
--------------------------------------

deputatkata
влюбена в Дянков!

#1316174 - 25.06.2006 20:55 [Re: Искра]

Да има го и у нас,нарича се информирано съгласие!

--------------------

Отто
Човек

#1316761 - 26.06.2006 11:11 [Re: deputatkata]

Цитат:

Да има го и у нас,нарича се информирано съгласие!

Иzвинявай,исках да попитам,дали по горното важи при слагането на ваксини при децата?

--------------------

deputatkata
влюбена в Дянков!

#1316781 - 26.06.2006 11:32 [Re: Отто]

За съжаление,не мога да ти отговоря в момента,това не е моята област.
Довечера като се прибере моичкия,ще ти кажа как в действителност стоят нещата.
Но си мисля,че насила не могат да ти ваксинират детето!
И все пак не съм сигурна...

--------------------

Отто
Човек

#1316806 - 26.06.2006 11:59 [Re: deputatkata]

В БГ вси4ки ваксини са zадьлжителни с zакон и наредба и накаzание при откаzване.ОЩе след раждането се ваксинират децата беz zнанието на майката...За какво имф.сьгласие говорим...неzнам.Поне то не важи zа БГ.
Благодаря ти все пак zа отzив4ивостта.

--------------------

Искра
самотна овчица
**

#1316878 - 26.06.2006 12:57 [Re: deputatkata]

Това информирано съгласие не ме светна много, ама нищо

--------------------

X-tended
agriolouloudo

#1318064 - 27.06.2006 07:52 [Re: Отто]

за детето отговарят родителите му. няма начин при отказ на родител да се извърши манипулация на детето. още повече пък неживотоспасяваща...

Отто
Човек

#1318202 - 27.06.2006 10:21 [Re: X-tended]

Ох,Екстендед,хубаво раzсьждаваШ,но истината и реалността са сьвсем други zа сьжаление.Раzпитай около теб и Ще видиШ zа какво става дума...

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #1318337 - 27.06.2006 12:08 [Re: Отто]

аз пък съм отказвала какво ли не
Искра- информираното съгласие е документа , който попълваш и на който се подписваш, че си съгласна с лечението и манипулациите - когато не искаш нещо - пишеш , че отказваш еди -какво си - и така

Отто
Човек

#1318371 - 27.06.2006 12:34 [Re: Си Ди]

Сиди,ако про4етеШ наредбите и zакона zа ваксинациите,Ще видиШ какво имам в предвид.Има и накzания глоби и тн...
Ето ти иzвадка

Чл. 209. (1) Който не се яви на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване или имунизация, се наказва с глоба от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв.
(2) Наказанията по ал. 1 се налагат и на длъжностните лица, които са възпрепятствали явяването на лицата за извършване на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване и имунизация.
(3) Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1318409 - 27.06.2006 13:12 [Re: Отто]

Досега няма наказан, по нито една алинея, сигурна съм.

X-tended
agriolouloudo

#1318416 - 27.06.2006 13:16 [Re: Отто]

ми оглеждам се... и ти казвам че имам двама роднини на по над 40 години (това го казвам за да добиеш представа кога се е развило действието) неваксинирани против вариола, заради отказ на майка им.

Отто
Човек

#1318428 - 27.06.2006 13:27 [Re: X-tended]

Екс,говоря zа сега.Децата се ваксинират до 24часа след раждането дори беz zнанието на майката...По горе сьм цитирал и наредбата.Да не говорим,че се сьzдават проблеми при zаписване на децата в градина и у4илиЩе...

За вариолата няма да коментирам...таzи ваксина колко хора е иzбила...не е истина просто...

--------------------

Отто
Човек

#1318432 - 27.06.2006 13:28 [Re: Dr.G]

Аz поzнавам майки,които са платили ве4е глоби.т.е. са накаzани.Неzнам в какво сте сигурна,но е факт.

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1318435 - 27.06.2006 13:30 [Re: Отто]

След като не сте в Бг, как сте сигурен?

Отто
Човек

#1318437 - 27.06.2006 13:31 [Re: Dr.G]

Поzнавам хората ли4но.А наредбата по горе как ви zвучи?
Прили4а ли ви на "информирано сьгласие"?

--------------------

X-tended
agriolouloudo

#1318481 - 27.06.2006 13:59 [Re: Отто]

факт е че при отказ от ваксинация няма как да ти я направят. каквото и да говориш и да си представяш.
и може ли един личен въпрос-колко дни общо от живота си си прекарал в България?

Отто
Човек

#1318502 - 27.06.2006 14:18 [Re: X-tended]

Екс,не про4ете ли наредбата,която цитирах..? Не раzбирам кое не е ясно.Който не си ваксинира детето се накаzва с глоба до 200лв...Т.е. ваксинирането е zадьлжително и ако не се ваксинира детето се прави наруШение на zакона и има глоби.Каzах,4е поzнавам и хора,които сьм им 4ел zаканните писма и са си платили и глобите...За какво ли се обяснявам..толкова ли е сложно.Ти не си ли ваксиниран?

Бил сьм в БГ пове4е време отколкото си мислиШ ( с месеци).

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1318531 - 27.06.2006 14:45 [Re: Отто]

Не смятам, че е "информирано съгласие" тогава, когато се говори за Наредба някаква.
Но продължавам да мисля, че никой не може да те накара насила да си ваксинираш детето.
Аз имам ваксини, но няма да казвам преди колко години е било времето на детската ми възраст

А какво пък ще кажеш за варианта, че пропуснаха да направят BCG на дъщеря ми, когато се роди. Живеехме в град с висока заболеваемост от туберкулоза. Моя приятелка и колежка се разболя.
И ме убеждаваха групово, целия персонал, че не може да не са й направили. Аз да не съм сляпа. Или да не знам за какво иде реч.
Но това е една друга тема.

Отто
Човек

#1318555 - 27.06.2006 14:56 [Re: Dr.G]

Неzнам zа дьЩеря ти,но е масова практика в БГ да вzимат детето след като се роди и да го бодат.ПиШат в картона,а някои даже и не вписват ваксината...
Не може да те накара насила,но си носиШ последствията според zакона.Такьв е реда.Поне така ми се каzва и така го чета в zакона.Знам и от бг колеги.

--------------------

X-tended
agriolouloudo

#1318574 - 27.06.2006 15:09 [Re: Отто]

ми нямам всички задължителни ваксини, ако това питаш. но причините са други. за сметка на това наскоро се ваксинирах за хепатит А и Б и мисля повече да не пропускам ваксина против грип.

marukan
неориентиран

Регистриран: 27.06.2006
    #1318597 - 27.06.2006 15:26 [Re: Godiva]

Това е май е всеобщ проблем. Сблъсках се с подобна ситуациа наскоро и добре, че не всички лекари са некадърни. Само мога да се надявам, че всичко ще е наред.
успех

klio@bonbona.com

Отто
Човек

#1318607 - 27.06.2006 15:29 [Re: X-tended]

Неzнам zа теб.Твоя воля са ваксините.Мието мнение го zнаеШ.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1318621 - 27.06.2006 15:37 [Re: Отто]

Цитат:

Неzнам zа дьЩеря ти,но е масова практика в БГ да вzимат детето след като се роди и да го бодат.ПиШат в картона,а някои даже и не вписват ваксината...

тва са толко преувеличени и изчанчени неща, че немам думи МОЖЕ да се случи подобно нещо- НО НЕ Е ПРАКТИКА!!!
тва да ти отнесели детето и тинтири -минтири - нали пред теб се прави бе, човек, писахме и в другата тема, казвам ти пак - това, че някой не знае къде и какво да чете или се е объркал е едно, това, че както и навсякъде може някой да злоупотреби - да, но не е практика ВЪОБЩЕ. и ваксини съм отказвала, и манипулации, и операции и какво ли не - нито са ме глобили, нито нищо - а ти видя ли дали въобще това е действаща наредба /все още- щот има такива мъртви за съжаление из дебрите на законодателството ни, ама то и в Англия какви ли не чудесии има, за Америката да не говорим /?

Отто
Човек

#1318652 - 27.06.2006 15:57 [Re: Си Ди]

Си ди,ти все по zнаеШ.Да бьде твойто.
Лек ден на вси4ки.

--------------------

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1319435 - 28.06.2006 02:14 [Re: Отто]

само се закачам за теб

Аз мисля че едно е каква е наредбата а сьвсем друго е дали се спазва, едва ли има наказани и глобени в Бьлгария и ако има те няма да са много.
Смятам че проблема е по скоро в това че хората не са информирани защо една манипулация е добра и защо не, лекарите като цяло в Бьллгария не отделят достатьчно време и тьрпение да информират пациентите си и да оставят те да вземат решение, да оставим че от друга страна пьк има пациенти който не искат да мислят и вярват сляпо на лекарите си. Нека спомена това е моето мнение в основа на моя опит а и сравнявам обслужването тук и в Бьлгария. Изключения има нека да не се обиждат лекарите които пишат тук.
Аз определено като бях дете и ни ваксинираха никога не е ставало дори вьпрос дали е нужно или не, нагласата беше че "ТРЯБВА"

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

anastasius ІІ
папа

#1319494 - 28.06.2006 08:11 [Re: Dr.G]

Цитат:

Досега няма наказан, по нито една алинея, сигурна съм.

че как да ги накажат?те парите за тока не могат да им съберат, та глоби...
а другите, които не ходят на профилактични прегледи, няма проблем- джипито ги е "прегледал" вече...

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Наташа Ростова
на път

#1319495 - 28.06.2006 08:17 [Re: Си Ди]

Си Ди, и за двете ми деца така и не разбрах кога са им били онази ваксина в рамото в родилния дом. Само им видях белезите, изобщо не са ме питали и не мисля че им е практика да питат. В Канада не знам как е в родилния дом, ама поне педиатърът е много настоятелен за ваксините. Дори някакви допълнителни ваксини срущу варицела се опитваше да ми пробутва - правителството е финансирало ваксинирането, и сега голям зор и нас да ни ваксинират.
По принцип трудно се пробива по въпроса с ваксините. Гледах неотдавна един документален филм за това че има вероятност една от ваксините да допринася за развитието на аутизъм, но много трудно можеш да убедиш един лекар че за детето ти може би това не е най-доброто. По принцип обаче ти искат съгласието. Меги, в Австралия много ли натискат за ваксинирането?

anastasius ІІ
папа

#1319498 - 28.06.2006 08:24 [Re: Отто]

Цитат:

Поzнавам хората ли4но.А наредбата по горе как ви zвучи?
Прили4а ли ви на "информирано сьгласие"?

репресивна ли ти се вижда наредбата,Отказал се?!
Виждал съм във фоаето на една психиатрична болница в твоята родина един голям надпис:" в памет на разстреляните по време на нацисткия режим еди-колко си пациенти на болницата"- бройката им беше някъде към стотина.
На това се вика наредби и грижа за здравето на нацията, а не глобени майки и тинтири-минтири....

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Maggie
~The black rose~

#1319517 - 28.06.2006 09:09 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Меги, в Австралия много ли натискат за ваксинирането?

Преди няколко години имаше голяма кампания да накарат родителите да си ваксинират децата, имаше парична награда
По принцип обаче на всички деца се издават картони, доколко за задьлжителни не сьм сигурна (не мисля) тук като че ли нищо не е задьлжително то тук само таксите и гласуването е задьлжително НО при записване на детето в училище трябва този картон да се представи с всички нужни ваксини направени

П.П.
Ще взема да попитам, стана ми любопитно?

В Канада задьлжителни ли са? Искат ли ги при записване на децата в училище?

--------------------
----------------------

Искра
самотна овчица
**

#1319746 - 28.06.2006 11:24 [Re: Maggie]

Незнам дали имунизация и ваксинация е едно и също, ама вчера намерих в нета една странна статия в която пишеше , че при имунизация ти биели анти тела , ако я намеря ще я копна тук. И после се чудим защо сме болни от синдрома на Хашимото

Ето:

На дискусионна среща, организирана от Солвей фарма, специалисти в областта на инфекциозните болести и производството на ваксини обясниха същността на грипните епидемии и начините за борба с тях. Най-добрият начин за предпазване от грип е ваксината. Тя помага на организма да си изгради анти-тела срещу инфекцията и така да не позволи на вируса да зарази клетките. Лекарите препоръчват имунизацията, за да се избегнат усложнения в следствие инфекцията.

Източник: http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=1847

--------------------

Редактирано от Искра (28.06.2006 11:28)

Нерегистриран

#1319759 - 28.06.2006 11:34 [Re: Искра]

Но те не ти бият антитела, ти си ги изграждаш. И какво общо има Хашимото? Предлагам ти да се върнеш на теорията за Чернобил и Хашимото. Аз лично съм привърженик на нея.

Си Ди
гаргойл

#1319768 - 28.06.2006 11:38 [Re: Наташа Ростова]

детето/в двоен вариант/ ми беше пред очите през цялото време , никъде не е носено, манипулации са извършвани на място, сложиха му само хепатит в - като аз се съгласих да му я сложат

но не в това е смисълът!
цялата работа е, че съм против обощения от подобен род - извинявам се, говоря по принцип - но ежедневно през болниците минават десетки хиляди хора, единици на сто или хиляда от тях са крайно недоволни, единици от същото число смятат, че лекарите са направили чудо, 2-3 на същото число ще са благодарни, останалите са приели всичко като разбиращо се от само себе си и напълно в реда на нещата - че са отишли, че доктора е направил каквото трябва и че са се излекували

обичайната практика е, при такива разговори да се изваждат на преден план именно първите, да се преувеличават, да се изкарват практика и т.н.
пак казвам - да , грешки стават, да, понякога има случаи на престъпно нехайство, да, има всякакви неща, защото в медицината две и две не правят четири и лекарите са хора - но не е редно да се говори с обобщения и квалификации..
ти го знаеш

ПП моят син няма нищо на рамота

Наташа Ростова
на път

#1319846 - 28.06.2006 12:25 [Re: Си Ди]

Цитат:

МОЖЕ да се случи подобно нещо- НО НЕ Е ПРАКТИКА!!!

Според мен и това е обобщение. Първата ваксинация на бебетата я правят в родилния дом. Интересно ми е дали има и друга майка освен теб, която да са я питали за съгласието й Или аз съм най-големият кутцуз?

Maggie
~The black rose~

#1319847 - 28.06.2006 12:26 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

а другите, които не ходят на профилактични прегледи, няма проблем- джипито ги е "прегледал" вече...

Какво имаш предвид с това? извинявай

--------------------
----------------------

Наташа Ростова
на път

#1319856 - 28.06.2006 12:31 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

репресивна ли ти се вижда наредбата,Отказал се?!
Виждал съм във фоаето на една психиатрична болница в твоята родина един голям надпис:" в памет на разстреляните по време на нацисткия режим еди-колко си пациенти на болницата"- бройката им беше някъде към стотина.
На това се вика наредби и грижа за здравето на нацията, а не глобени майки и тинтири-минтири....

Сигурно си добър в медицината, но си зле с историята. Да си чувал че Австрия е насилствено присъединена към Германия в началото на настъплението на Хитлер с организиран от него военен преврат? Намерил си си добър аргумент в един принципен спор свързан с медицината - а вие защо убивахте индианците Освен за лекар, и за политик ставаш. Там се играе така "джентълменски".

Си Ди
гаргойл

#1319858 - 28.06.2006 12:32 [Re: Наташа Ростова]

извадила си думите от контекста ..

Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

тва са толко преувеличени и изчанчени неща, че немам думи МОЖЕ да се случи подобно нещо- НО НЕ Е ПРАКТИКА!!!

-------------------------------------------

а- и се сети дали не си подписвала едни документи докато си била в болницата после ми говори за кутсузлък
честно- не виждам никакъв смисъл от този спор

Редактирано от Си Ди (28.06.2006 12:40)

Maggie
~The black rose~

#1319859 - 28.06.2006 12:33 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Или аз съм най-големият кутцуз?

Може и така да се окаже

Мен не ме питаха за сина (това беше в Бьлгария, преди доста години ) а дьщерята няма нищо на рамото (родих е тук) погледнах и рамената току що за всеки случай . но има други ваксинации

--------------------
----------------------

Нерегистриран

#1319866 - 28.06.2006 12:35 [Re: Maggie]

Az imam daje dva belega na ramoto ((

Наташа Ростова
на път

#1320063 - 28.06.2006 14:34 [Re: Maggie]

Maggie, ama dashterja ti nali ne e rodena v Balgaria?
Znachi opitat ti ot Balgaria s vaxinata na novorodenoto ti bebe, za kojato nikoj ne te e pital, se pokriva s moja opit. Chak takav kuttzuz edva li sam

Отто
Човек

#1320489 - 28.06.2006 19:28 [Re: d-r Danailova]

Не раzбирам zаЩо все се zапо4ва някакьв спор.
Наредбата и zакона ги цитирах.Поzнавам хора,които са си платили глоби,други не им приемат децата в градина беz имм.паспорт.
Закона в БГ zадьлжава ваксините.А не е редно.Това никьде го няма...

Думата "Имуниzация" не сьЩествува.Имунитет се придобива след прекарана болест."Ваксинация" е правилната дума zа слагане на ваксина.
Готови имуноглобулини(антитела) имат врьzка с ХаШимото.Отделно в ваксини zа полио са zака4ани хормони (HCG),4реz които да се обраzуват антитела среЩу собствения HCG хормон и по тоzи на4ин се постига невьzможност zа zабременяване.
В други ваксини се слагат други хормони (на Щит.жлеzа) и се полу4ават подобни ефекти.

Мальк пример...Инфо има,ако се рови...нямам време ве4е...
http://bmj.bmjjournals.com/cgi/content/f...ourcetype=HWCIT

--------------------

anastasius ІІ
папа

#1320655 - 28.06.2006 22:34 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Сигурно си добър в медицината, но си зле с историята. Да си чувал че Австрия е насилствено присъединена към Германия в началото на настъплението на Хитлер с организиран от него военен преврат? Намерил си си добър аргумент в един принципен спор свързан с медицината

Има една стара приказка Наташке, а тя е, че когато двама си ги мерят, не е препоръчително да се мяркаш с голо дупе около тях.
та да си дойдем на думата.С историята не съм по-зле.
Аншлуса на Австрия се е състоял доста след началото на "настъплението" на Хитлер- в 1938-ма и е преминал в условията на пълно всенародно тържество- нещо като манифестациите на 9-ти септември по живково време.Ако не вярваш мога да ти изпратя документални кадри от това как напр. Адолф се прегръща със стария си учител от училището си в Линц или как просълзени девици протягат ръце с букети към него.Но това не е толкова важно.
доколкото ми е известно "отказал се" е поне полубългарин и не е редно да чувства вина за това което е ставало тогава, а просто да припомня, че стриктното прилагане на наредбите може да доведе до крайности.

--------------------
Ockhams Rasiermesser

Отто
Човек

#1320700 - 28.06.2006 23:12 [Re: anastasius ІІ]

НеЩо сьвсем се иzопачиха неЩата...
Аz толкова простичко си го мислех,а zадьлбахте на история...
Става дума,4е в БГ има zадьлжителни ваксинации с наредба и zакон и който не го спаzва има глоби и тн.Т.е няма "информирано сьгласие",а насилствено наложена медицинска процедура.Това противоречи на всички хуманни zакони подписани след втората световна война.

--------------------

anastasius ІІ
папа

#1320824 - 29.06.2006 00:46 [Re: Maggie]

Цитат:

Какво имаш предвид с това? извинявай

всички знаем как работят джипитата- просто пуска амбулаторен лист на пациент, който няма хал и хабер, че е прегледан профилактично.Е, ако пациета вече е умрял/ имаше няколко такива случая/ то касата го усеща и му слагат някаква символична глоба

--------------------
Ockhams Rasiermesser

X-tended
agriolouloudo

#1320931 - 29.06.2006 08:57 [Re: Отто]

ще ти го напиша така:
има йерархия на нормативните актове. не може наредба да отмени международно подписан иратифициран закон. последния е с много по голяма тежест. така че ако някой иска да откаже нещо в България, просто да се подове на СЗО и няма да може никой да го обори, още по малко да му наложи глоба. това е законовата страна на нещата. от там нататък моля да си говорим за закононарушенията като изключения. както е редно. а не както много обичат много от пишещите във форума "това е в България, дай да го оплюем"

Maggie
~The black rose~

#1321270 - 29.06.2006 12:26 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

всички знаем как работят джипитата- просто пуска амбулаторен лист на пациент, който няма хал и хабер, че е прегледан профилактично.Е, ако пациета вече е умрял/ имаше няколко такива случая/ то касата го усеща и му слагат някаква символична глоба

Дано това да не се случва често, защото никак не помага за подобряване на имиджа и репутацията на лекарите в Бьлгария

--------------------
----------------------

friend

**

#1323544 - 01.07.2006 03:52 [Re: Отто]

Това, което си цитирал го чух по радио Хоризонт някъде през март-април. Чак ми е чудно, че ние дето сме извън България знаем нещо повече от останалите.

Иначе и аз съм групата на куцузлийките. Бебето ми беше дадено в 2 часа следобяд, след като бях родила сутринта напълно нормално. Бебетата ги държаха в съседната стая и си ги гледахме през една витрина. Подаваха ни ги само за през времето на кърмене. Ваксинираха ги без да питат. Това е за преди 2 петилетки и нещо.

Нерегистриран

#1323991 - 01.07.2006 18:35 [Re: friend]

И как са децата ти в момента ?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12250

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.096 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.