ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Re: Най-после разум!
    #129698 - 14.10.2003 22:47 [Re: Glezlichka]

За съжаление наистина е така - пари и само пари!
Напълно подкрепям, че специалистите в тази област в БГ са малко и ако попаднеш на някой самовлюбен лечител, няма начин да не останеш разочарован.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
Re: Chakai chakai..
    #129776 - 15.10.2003 02:09 [Re: Анонимен]

ne si prawa....1 za da si homeopat po princip se u4i sus6to tolkowa kolkoto i alopatiq...homeopatiqta e metod na le4enie..kakto i alopatiqta i drugite metodi na le4enie ...diagnostika i poznavane na nozologiite si e otdelno ne6to koeto trqbva da se znae ot vsi4ki koito lekuwat po nqkuw na4in vuob6te....
razlikata e v principnoto razbirane na pri4inata za zabomqwaneto...i razglegdaneto na 4oweka kato edno cqlo a ne po otdelni nozologii i 4asti...towa e nai elementarno obqsneno razlikata m/u holistika i alopatiq....razbira se ima i drugi razli4iq razgledani ot drugi aspecti...

homeopathy koito ne sa medici zapo4wat da u4at purwo medicina i sled towa metoda na le4enie....a towa 4e do sega v bg ne be6e taka e wqrno...to i zakon za alternatwna medicina nqma6e.....no sega kum NSA ve4e ima fakultet homeopatiq i v momenta se provegda 2 godi6no magistursko obu4enie i 6te zapo4ne i bakalavusrka stepen koqto 6te bude 4-5 godini ..s zapo4wane 1 na izu4awane na osnowi na medicinata i sled towa le4enie....

moge6 da poglegne6 vseki edin koleg6 po homeopatiq kakwa programa ima i kakwo se u4i....

taka 4e ne si prava...ako iska6 ne6to da ti poqsna pitai no ne dawai molqte priburzani zaklju4eniq

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Re: Най-после разум!
    #129779 - 15.10.2003 02:17 [Re: Godiva]

bravo...mnogo milo

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Re: За какъв дявол е въобще тоя форум Медицина
    #129780 - 15.10.2003 02:23 [Re: Godiva]

iskah prosto da ti pomogna s nai dobri 4uwstwa...razbirai go kakto iska6...no me obigda6...ne vsi4ko na tozi swqt e pari...i ne vsi4ki mislqt samo za pari....i si kazah mnenieto ponege sam u4ila 10 godini alopatiq imoga da sravnq kogato nqkoi slu4ai vurwi burzo i dobre s alopati4no le4enie i kogato se zaku4i...iskah da ti dam suwet....no kakto vinagi sam zabelqzala 4e ako nqkoi ne ti go poiska vinagi se razbira neprawilno
uspeh

Анонимен
Нерегистриран

Obobshtenie..
    #130267 - 15.10.2003 17:17 [Re: D-r Kostova]

Use of CAM results in delay in seeking medical advice for breast cancer.

Malik IA, Gopalan S.

On average, patients took 8.7 weeks to inform the family and 17.2 weeks to first physician visit. Fifty three percent delayed seeking medical advice. Common reasons were; antecedent use of complimentary/alternative therapies (34%), lack of significance attached to the lump (23%), fear of surgery (22%), conflicting personal commitments (7%), fear of cancer (5%), and others (8%). Twenty nine percent practiced CAM before visiting any physician. Common methods used were homeopathy (70%), spiritual therapy (15%) and Ayurvedic medicine (13%). CAM use was associated with delay in seeking medical advice (OR: 5.6; 95% CI: 2.3, 13.3) and presentation at an advanced stage of disease (OR: 2.2; 95% CI: 1.01, 4.6).

Eur J Epidemiol. 2003;18(8):817-22.

Sushtia fenomen se nabludava i v BG. Greshkata e che horata tursiat purvo alternativen nachin na lechenie a posle alopatichen, no togava e veche kusno. Triabva da e tochno obratnoto, homeopathia triabva da se predlaga on lekuvashtia lekar i pacienta da se prenasochva kum podhodiashto zavedenie za terapia. Togava obache pacienta shte ima pravilana diagnosa postavena ot lekar. V zavisimost ot tazi dianosa homeopata shte preporucha lechenie. Po takuv nachin lekaria e otgovoren za zraveto na pacienta, homeopata za lechenieto i se izbiagva postavianeto na greshna diagnosa i nepravilno lechenie ot nemurlivi extrasensi i neuki homeopati.

Dr. B

PS. Niakoi kaza che insulina e otroven. Blagodarenie na nego diabeticite jiveiat 70-80g pa makar i bez krak. Predi erata na insulina diagnosata diabet e bila ravna na diagnosata rak, niakolko godini mizeren jivot.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Obobshtenie..
    #130299 - 15.10.2003 18:17 [Re: Анонимен]

Ako jiveesh izvan BG i po-spezialno v USA, mojesh li da mi pomognesh s info? Bratovchedka mi e diabetichka ot mnogo godini(7god dete), 4 pati na den e na insulin i ne sa malki dozite. Tova samo kato uvod.
Iskam da i pomogna s niakakva informazia i sled kato sabera dostatachno da prezenia kakvo moga da i kupia ottuk, insulin ne moje, zashtoto v BG triabva da e pod nabludenie. Stava vapros za vitamini, za test lentichkite, ako ima po-moderni aparati za izmervane na kravnata zahar. Tuk vzeh edni spisania ot Wallgreensa i SVC i tam pochetoh, no vapreki vsichko ne moga na sliapo da kupia nishto. Tuk imalo aparatcheta, koito ne bodat v prastite, a v rakata, obache te sa mnogo modeli, po kakvo da poznaia? Osven tova tia chesto ti meri kravnata zahar, zashtoto stoinostite i mnogo varirat.
Shte sam ti blagodarna za vsiakakva informazia.
A dali pak niama da e opasno ako v BG gi niama tezi neshta i triabva li da se konsultira tia s lekuvashtia lekar naprimer za vitaminite? Zashtoto dosega i kupuvah obiknoven Centrum, no vchera mi kazaha, che vit. za diabetizi sa spezialno bez ozvetiteli, zahar i t.n. i imat razni sastavki v poveche za ochite, kojata i t.n.
I mejdu drugoto kakvo triabva da se pravi za... tova s kraka ili vse niakoga e neizbejno?????
Mnogo mnogo 10x predvaritelno.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #130407 - 15.10.2003 23:40 [Re: Glezlichka]

Виж не искам да се заяждам с теб - но
Цитат:

Izobshto ne iskam sa se namesvam v spora i da vzimam strana, samo iskam da otbeleja, che v Anglia homeopatiata e mn. razprostranena i zelia kralski dvor se lekuva po tozi nachin

- та едно е да се лекуваш с хомеопатия - а съвсем друго е да се излекуваш с хомеопатия

Godiva
Графиня дьо Шарни

#130409 - 15.10.2003 23:46 [Re: Glezlichka]

Прочетох ти постинга до анонимния от USA - виж съжалявам за братовчедката ти - извини ме за по-горния ми постинг - написах го не за да се заяждам с теб - но въпроса е принципен за мен
- на една моя колежка баща и - болен от диабет се наложи да му се среже пръст на крака- но чак на 75 годишна възраст - плюс това съм убедена,че съвсем скоро учените ще измислят нещо много по-добро - вярвам в това

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #130417 - 16.10.2003 00:08 [Re: Godiva]

Znaesh li, prava si, uchenite postoianno razrabotvat mnogo novi i efikasni neshta, ili pone po-efikasni, NO problemat e che obshtestvoto izobshto ne moje da priema sas skorostta na razvitie. Dori i laboratoriite da sa gotovi s niakakvo medizinsko sredstvo, do dostiganeto mu do krainia potrebitel minavat godini. Izobshto farmazevtichnite kompanii ne mogat da proizvejdat sas skorostta na otkrivane na novoto, prosto zashtoto tova ne e finansovo izgodno.
Drug e vaprosat za etikata, mnogo chesto tretiran problem v medizinata i farmaziata. Triabva li svetat da chaka oshte niakolko miliona ili miliarda hora da se razboleiat ot SPIN, za da bade pusnato lekartsvo za nego? Obache koi shte plati za nego? Epidemiata oshte ne e obhvanala nai-bogatite strani, koito mogat da badat platejosposobni, a ako tova lekarstvo se pusne v momenta na pazara, koi shte plashta za Afrika naprimer kadeto ima teritorii s 70% che i poveche zaboleli? Izobshto beden li si, umirash....To i v momenta ima niakakvi poddarjashti lekarstva, no drug e vaprosa kolko te poddarjat, 6 meseza, 1 godina ili 10?
Mnojestvenata skleroza? Rakat? Ne znam dali si se sblaskvala s koshmara rak... v momenta v BG bolnizite ne mogat da gi priemat samo za lechenie ili himioterapia, zashtoto NIAMA MESTA! I vazrastovata grazniza pada s vseki izminal den!!!
Minalata sedmiza tuk saobshtiha za lekarstvo, koeto eventualno e nadejdata za borbata protiv raka.
Problemat v BG e tova, che nie izobshto niamame PREVENZIA, kolko ot nashite maiki si praviat mamografia na vseki 6 meseza? Niakoi da mi e obiasnil, che triabva da si pravia vsiaka godina zitonamazka? Ako ne si informiran, i nai-veche niamash MNOGO pari v BG, napravo si umrial.
Otplesnah se, i to mnogo...
Ta, za homeopatiata... Izlekuvala e dosta hora po sveta, tova e edna ziala nauka i nie ne mojem da ia otrechem, kakto i primerno kitaiskata medizina, lekuvat te s jen-shen i ne znam si oshte kakvo si. Ima mnogo teorii i alternativni lechenia, mnogo ot koito dori ne sa poznati v BG, no tova izobshto ne znachi che te ne sa efikasni ili che sa sharlatania.
Ne mojesh da se sardish na nikoi, che e pribiagnal kam homeopatiata, horata sa otchaiani!!! Ne znam dali znaesh kakvo e otchaianie v istinskia smisal na dumata, no kogato si se vlachil s godini po alopatichnite kabineti i ne si nameril lek, i vsichki lekari sa te gledali samo v joba ili portmoneto (razbirai v razete), i niamash izbor, togava se obrashtash kam alternativnata medizina.
Osven tova ne zabraviai neshto mn. vajno, vsiako 1 lekarstvo ako lekuva 1 , to uvrejda drugo (v chastnost cheren drob). Pri homeopatiata stranichni efekti niama.

Tova e lichno mnenie, ne sam med. lize ili ekspert.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Godiva
Графиня дьо Шарни

#130478 - 16.10.2003 09:17 [Re: Glezlichka]

Suglasna sum s teb - za vsichko si prava - no razberi - njamashe vuobshte da povdigam tozi vupros - ako ne me beshe podraznilo totalnoto otrichane na medicinata - i vednaga reklamiraneto na homeopatijata - prosto taka ne stava!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12009

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.