ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: kazva ce hpv virus
    #99326 - 27.07.2003 03:02 [Re: Dr.G]

izvini me powtorihte ...pisah predi da pro4eta twoq posting

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Оля
Нерегистриран

Re: Раничка на шийката на матката
    #102145 - 05.08.2003 16:08 [Re: D-r Kostova]

Доктор Костова, изпратих ви имейл с подробности по моят проблем.Много спешно се нуждая от съвета Ви.Пишете ми.Благодаря Ви!

Оля
Нерегистриран

Re: kazva ce hpv virus
    #102152 - 05.08.2003 16:36 [Re: Анонимен]

MAGGIE и всички други, които посещавате този форум. Аз ги имах тези warts и на български те се наричат "кондиломи".Често причинителят на кондиломите причинява и раничка на шийката на матката и дори злокачествени образувания. Аз като вас също се начетох на каква ли не литература и посетих какви ли не сайтове. Кондиломите ги излекувах-как и колко трудно и дълго само аз си зная Но тази раничка на шийката на матката (която всъщност според медицинската литература не било раничка ,а силно утънен епител под който прозират кръвоносни съдове и който може да бъде наранен и да премине в рана) ме притеснява много.Мен никой не ме пита дали исках или не и ми я изгориха разбира се преди това ми направиха цитонамазка. Гориха ми я с киселини (Silkagyl).Искам да знам дали след това няма да има усложнения ако реша да забременея?И каква е гаранцията, че това няма да рецидивира?Дайте някакъв съвет Ще ви бъда много благодарна

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Благодаря Д-р Костова!
    #102370 - 06.08.2003 11:12 [Re: Оля]

Доктор Костова, благодаря Ви, че ми отговорихте. Първо все пак смятам да мина прегледа си при Доктор Узунов, все пак той ме прегледа тогава и установи тази раничка.След това ще се свържа с Вас и ще се срещнем. Въпреки всичко съм ужасно притеснена.Реално погледнато нося в себе си нещо взривоопасно.

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Re: Благодаря Д-р Костова!
    #102521 - 06.08.2003 20:47 [Re: Oli*]

e spoko de:)vig se s d-r Uzunow i se obadi

Oli*
ангажирана

Въпрос за Др Костова
    #102595 - 07.08.2003 10:02 [Re: D-r Kostova]

Искам да ви попитам нещо: какво значи РАР IIIа?Това рискова група ли е?

--------------------

Dr.B
Нерегистриран

Re: Въпрос за Др Костова
    #102734 - 07.08.2003 17:51 [Re: Oli*]

Human papilomma virus (HPV) e vsushtnost kupchina ot virusi. Te se deliat na 2 grupi. Grupa s nisuk risk: tova sa virusi za koito se schita che ne sa cancerogenni. Te nai-chesto prichiniavat condilomi ( common warts), obiknovenno po vunshnite polovi organi. Grupa s visok risk tova sa virusi za koito se schita che praviat karcinom. Nai-chesto sa po shiikata na matkata.
Citonamaskata ili PapSmear e procedura vuvedena ot Papanicolaou 1940 godina. Izsledvaneto se sustoi v prigotvianeto na preparat on vlagalishteto i vzetite squamousni ( epitelni) kletki se gledat pod microskop. V USA sa prieti slednite standarti:

Normal limits : niama patologia
non-diagnostic: ne moje da bude slojena diagnoza naprimer malko kletki
ASCUS - Atipical Squamous Cells Unknown Significance. tova sa kletki koito izglejdat atipichni no ne sreshtat kriteriite za neoplazia.
AGUS - ATipical Glandular Cells Unknown Significance..kakto po gore samoche proizhoda na kletkite e drug.
LGSIL - Low grade squamous intraepitelial lession - Tova sa nai-chesto infecii s visoko riskov HPV no v shushtoto vreme s leka cervikalna displasia. ( CIN I )
HGSIL - High grade Squamous intraepitelial lession- kakto po gore obace s sredna ili visoka cervicalna displazia ( CIN II-CIN III)
Carcinoma : moje da bude adenocarcinoma, squamousna karcinoma, minimum deviation carcinoma ( adenoma malignum) etc..

cervicalnite displasii se deliat na:

1. prosta HPV infecia
2. CIN I - mild dysplasia + HPV ( LGSIL)
3. CIN II- moderate dysplasia + HPV (HGSIL)
4. CIN III- severe dyspalsia + HPV (HGSIL)
5. Carcinoma.

Vsiaka jena triabva da poseshtava ginekolog:
1. pravi se citonamazka i se prashta na patholog.
2. ako e normalana togava se pravi 2ra namazka sledvashtata godina.
3. ako ima ASCUS vij po-gore.
A) pravi se multiplex PCR za da se ustanovi ima li visok risk HPV ili ne. Ako niama kontrolen pregled sled 6 meseca.
B) ako ima visoko riskov HPV se pravi colposkopia and biopsia na shiikata. Ako ne moje da se ustanovi lesia vizualno se praviat sluchaini biopsii.
4) v sluchai na LGSIL zaduljitelno biopsia.
5) V slichai na HGSIL zaduljitelno biopsia.

pri CIN I pathologia - kontrolen pregled s biopsia
CIN II- CINII zaduljitelno konizacia..konizaciata zaduljitelno se prashta na patholog
Carcinoma - hysterectomia s pathologia.

Nikoga ne pravi izgariane bez da imash biopsia zashtoto na sledvashtia put niama da znaesh tova nova infecia li e ili e progres na starata...

DR. B

PS tova sa standartite v USA koito moje bi sa nai-striknite v sveta..zatova tuka niama carcinoma na shiikata na matkata v sushtnost moje bi okolo 1000 sluchaia na goina i to pri malcinstvata..

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#102758 - 07.08.2003 20:15 [Re: Dr.B]

mnogo cenno opisanie...mersi Dr.B

Oli*
ангажирана

Re: Dr.B
    #102816 - 08.08.2003 09:29 [Re: Dr.B]

Благодаря ви за изчерпателния отговор. Имах нужда от едно такова обяснение.Мен не са ме пращали на биопсия, надявам се, че поне мъничко мога да си отдъхна сега.Но смятам да се преглеждам на всеки 6 месеца оттук нататък

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#111327 - 31.08.2003 13:49 [Re: Dr.B]

Четох,четох ама не ми стана ясно:какви са симптомите за евентуално наличие на раничка на шийката на матката?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 38958

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.