ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Тийнейджъри

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Безценни
вечният студент

Регистриран: 06.01.2005
От: Heidelberg
Re: въпросче към 19-и-под19 годишните...
    #824059 - 14.06.2005 20:58 [Re: Angra]

Мисля, че с времето започват да приемат това, което искам.
Или от възрастта(и моята скочи с няколко години и тяхната), сигурно са се примирили, че даже смятат и да ме подкрепят. Не че виждам друг изход:)

--------------------
Nimm dir mehr, immer mehr!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dark_soul
temptation

Регистриран: 24.07.2004
От: Амбър
    #889567 - 28.07.2005 01:20 [Re: Sуbil Ramkin]

Интересно само аз ли имам такива проблеми с майка си ? С нея се караме за всичко и всички ! Не одобрява приятелите ми не одобрява дрехите ми не одобрява дори проклетият компютър който самата тя купи ! Крещи за най-малкото и.т.н. Обвинявам я че е забравила тя каква е била на моята възраст а сега ме съди за грешки които не съм и няма и д анаправя защото съм се поучила от нейните.....уф гадост

--------------------
We are lost in a kiss.... A moment in time....

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #894463 - 30.07.2005 22:39 [Re: dark_soul]

Цитат:

Интересно само аз ли имам такива проблеми с майка си ? С нея се караме за всичко и всички ! Не одобрява приятелите ми не одобрява дрехите ми не одобрява дори проклетият компютър който самата тя купи ! Крещи за най-малкото и.т.н. Обвинявам я че е забравила тя каква е била на моята възраст а сега ме съди за грешки които не съм и няма и д анаправя защото съм се поучила от нейните.....уф гадост

Мне, не само ти имаш такъв проблем с майка си. На това му се казва Криза на средната възраст и една от най-лошите комбинации се получава при детете тийнейджър и родители, които изживяват втория си пубертет.
Ужасно е, особено виковете, крещенето, обидите, това че постоянно те обвинява в нещо, за което според теб не си виновна (и в доста случаи е така), с фокто, че те смята за неблагодарница. Но наскоро една майка, вече родител, ми каза съвсем честно, че да ти дадат живот определено не е причината да си благодарна. (което от своя страна не значи да не търсим грешките си).

Иначе, моите родители...
1. Баща ми- мога да се оплача от пълната му апатия, траеща от години, незаинтересоваността му относно мен и брат ми, факта че един път не сме се събрали всички като щастливо семейство, това че се прибира късно през нощта... но се свиква, уви.

2. Майка ми- точно обратното. И особено това, че се опитва понякога да ми натрапи мнението си за някои неща. Това, че не ме разбира за най-дребнички неща, а после обвинява мен, че съм се държала еди-как-си.

Изобщо- не е приятно, но родителите не са постоянно лоши

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #900232 - 03.08.2005 23:39 [Re: The mermaid]

Цитат:

Изобщо- не е приятно, но родителите не са постоянно лоши

Сигурно има и изключения, но родителите правят каквото правят от любов към децата си и в стремежа си да им помогнат и да ги предпазят. В по голямата част от случаите, обаче, не уцелват верния подход - това е.
Ето, с моите родители например много ама много се обичаме, но ни трябват точно 15 минути заедно за да се изпокараме жестоко - те са изнервени и притеснени и си го изкарват на нас с брат ми, а пък и нашите усти все много знаят, ама няма идеални хора. Колкото по-рано и двете страни осъзнаят това, толкова по-добре за всички.

Винаги съм си мислела, че като родител ще направя всичко възможно да не повторя грешките на моите родители при нашето възпитание - дано успея.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

sweefty
луда

Регистриран: 13.08.2004
    #903293 - 05.08.2005 18:51 [Re: Sуbil Ramkin]

май аз съм една от малкото които си нямат никакви проблеми с родителите...ма то май е защото те вече от 3 години не живеят в България...и явно виждат че и сама мога да взимам решения... даже за разлика от преди одобряват това което правя, и явно ми имат пълно доверие, а колкото до грешките - винаги са ми помагали да излезна от калта ( до колкото могат )

--------------------
Не оцеляват най-умните и най-силните, а тези които се приспособяват!

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Mizar 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2985

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.