ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
proxima
член

Регистриран: 24.08.2003
помощ за детенце
    #906154 - 08.08.2005 13:48

Здравейте,

Вчера бяхме на кафе в Симфония и оттам мина един човек – остави на всяка маса по един лист. На листа пише:
Не съм фондация, но набирам символични дарения за собственото си дете Димитър Тодоров Джангозов, ЕГН 9705064524, тъй като то боледува от епилепсия и церебрална парализа. На 8 годинки е, не може да ходи и се нуждае от постоянна рехабилитация. Адрес: гр. Пловдив, ул. “Вратцата” 16, ап. 10. На същия лист са копирани лична карта от двете страни на бащата – Тодор Благоев Джангозов, отзад на листа е копирано удостоверение за раждане на детето Димитър Тодоров Джангозов. Снимката от копието на личната карта съвпада с лицето на мъжа, който разнасяше листовете и адресът на личната карта съвпада с адреса, посочен по-горе,. Той после си ги прибра, но аз го помолих да ми го остави този лист, за да го пусна по форуми. Струва ми се, че тук няма измама, не съм сигурна, но ако някой има възможност и желание да помогне би могъл да отиде на място и да се увери дали има такова дете. Поздрави!

--------------------
Anonimus

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: помощ за детенце
    #906243 - 08.08.2005 14:34 [Re: proxima]

Не знам дали е същият човек и дали става дума за същия случай, но в заведението срещу магазин Нева са ни искали помощи за дете със същата диагноза, доколкото си спомням. Тогава оставих някой лев, но личното ми мнение е, че не е това начинът да се събират средства за каквото и да било. Разбирам мъката и нуждата на родители с подобен проблем. Но като се има предвид и колко използвачи има, наистина не вярвам особено в такива случаи. А да чета една папка с доказателствена документация, когато съм седнал на кафе с компания - нито му е времето, нито му е мястото. Според мен тези акции не бива да се правят от всеки, самодейно - системата трябва да съдейства относно начините и доказателствата (например с някакви отличителни знаци), че това е официално събиране на средства.

Още ми е пресен случаят, в който едно трудолюбиво момче наело пет бабички срещу 20% от оборота да събират помощи за операция на болно дете с изфабрикувана документация...когато едната жена я загризала съвестта, го издала и ги хванаха и показаха по телевизията. Познах едната баба, на която лично бях дал някакви пари за това трудолюбиво момченце... Оттогава съм силно резервиран към подобни акции.

Все пак, когато имам, давам левче с благословия (ако наистина ще отиде при болно дете).
Или с проклятие за искащия (ако съм жертва на измама в момента). Надали обаче им пука на измамниците какво си мисля аз - вземат левчето и отиват за още...

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

ssiillvvyy
огледален образ

Регистриран: 12.05.2005
Re: помощ за детенце
    #908174 - 09.08.2005 17:30 [Re: tender™]

Много е тъжно, но аз пък гледах по телевизията една майка, която искаше да прекрати договор с някаква фондация, която събираше средства за нейното детенце! Оказа се че договора не може да бъде прекратен и че фондацията не върши нищо незаконно: само дето те използват данните на детето:епикризи, име и т.н, а според договора дават на родителите някакъв минимален процент, а всичко останало си остава за тях!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1694

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.