ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
НОВО - Овулационен календар
    #916018 - 15.08.2005 15:35

С огромно удоволствие Ви представям един съвместен проект на членове и приятели на Сдружение Зачатие -

Овулационен календар.

Идеята за него се родила още през 2003 година със създаването на първия българския портал за репродуктивно здраве и стерилитет - www.zachatie.org.

Цитат:

"....След многомесечен колективен безвъзмезден труд реализираме в интернет пространството една безплатна, уникална за българския потребител услуга, ценен помощник за жените, които планират бременност и са загрижени за своя гинекологичен, репродуктивен и хормонален статус.

.....Овулационният календар е удобен за използване, интуитивен, разбираем, с приятна визуализация на данните, които се въвеждат, анализират и интерпретират от потребителя.

.....Овулационният календар е уеббазиран и по този начин гарантира на потребителките си неограничен по време и място достъп до техните данни, сигурно и дългосрочно съхранение на тяхната информация, както и възможност за споделяне на ресурси и информация между отделните посетителки на календара. Проектът разполага с ... подробни технически указания за използване и ежедневна поддръжка с онлайн консултации.

.....Услугата предстои да се доразвива и усъвършенства, да разширява своите възможности и сфери на приложение."

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Доня Пипера Люта
Елели

Регистриран: 17.01.2005
От: Ламберудия
Re: НОВО - Овулационен календар
    #920185 - 18.08.2005 11:07 [Re: tender™]

аз ли нещо не съм разбрала или има опция да е общодостъпен индивидуалният календар на отделни юзъри?
каква да е идеята?

tender™Модератор
барман

#920222 - 18.08.2005 11:27 [Re: Доня Пипера Люта]

вероятно се дава възможност и на мъжо да вижда онлайн кога е назрял моментът и таз вечер да се прибере по-ранко и непил .

питай поддръжката на календара - сигурен съм, че ще ти дадат по-смислен отговор от моя

--------------------

ЕМА
(лице назаем)

Регистриран: 14.05.2005
    #920370 - 18.08.2005 12:52 [Re: tender™]

Аз имах преди време един календар, който си го инсталираш на домашния компютър и си водиш бележки, изчислява ти средна продължителност на цикъла, дава ти графика на температурата и т.н., беше много хубав, ама сменяхме Windows-а и го изгубих. Имаше го даже до скоро free пак на някой от тези сайтове за бременност и раждане, но сега не го виждам.
(То и сега временно не ми трябва де. )

--------------------
"Дори и Бог има своя ад и това е любовта му към хората."

нито
една

Регистриран: 04.11.2004
От: София
    #922168 - 19.08.2005 11:43 [Re: ЕМА]

Woman Desktop

--------------------
Nobody is Perfect. I am Nobody.

ЕМА
(лице назаем)

Регистриран: 14.05.2005
    #922389 - 19.08.2005 13:22 [Re: нито]

А, ТОЧНО ТОЗИ!

--------------------
"Дори и Бог има своя ад и това е любовта му към хората."

tender™Модератор
барман

#922446 - 19.08.2005 13:54 [Re: ЕМА]

Според мен разликата между този календар и Овулационния календар на Зачатие е, че в сайта на Зачатие всяка жена може да получи онлайн консултация от мед. специалист в областта, както и при зададен от нея план за забременяване, да бъде информирана коректно за всички необходими изследвания, профилактики и изобщо дейности, които трябва да извърши в определен период от календара (преди и след забременяването), като тези дейности са съобразени с нейните индивидуални особености.

--------------------

нито
една

Регистриран: 04.11.2004
От: София
    #922632 - 19.08.2005 15:22 [Re: tender™]

ползвам календара в сайта на fertility friend , който е по-удобен. Освен това определя възможната дата на овулация.

--------------------
Nobody is Perfect. I am Nobody.

tender™Модератор
барман

#922774 - 19.08.2005 16:38 [Re: нито]

А този календар, към който пуснахте линк, същия ли е като този, който ползвате?
Сигурно има различни календари, не лобирам за никой конкретно.
Но все пак ми се струва (без да имам личен опит, естествено), че един Овулационен календар на български език, правен за българки и поддържан от лекари-българи, ще бъде малко по-удобен от подобен календар на английски, например. Вие как мислите според личните ви наблюдения върху различните календари (казахте, че единият е по-удобен от другия, т.е. вероятно сте ползвала и двата).
Освен това ми се струва странно в един овулационен календар да няма възможност за определяне на ориентировъчната дата на овулацията - вие убедена ли сте, че в календарът на Зачатия няма такава възможност? Питам ви, защото аз не съм запознат с възможностите му. Моля ви, ако вие сте запозната, опишете неговите предимства и недостатъци в сравнение с другите овулационни календари, които сте ползвала, за да могат жените, които четат тук, да се ориентират в морето от информация.
Сърдечно ви благодаря.

--------------------

Kira

Регистриран: 01.01.2005
От: Пловдив
    #927837 - 23.08.2005 16:48 [Re: tender™]

Тези овулационни календари са голямо удобство за жените, опитващи се да забременеят. Конкретно за тях, защото овулацията се определя- разбира се не 100% но с голяма точност- на основата на измерената базална температура. И Fertilityfriend и Зачатие предлагат чудесни календари, разликата е просто че вторият е на български. Лично аз съм ползвала и двата и съм еднакво доволна.Друго предимство на Зачатие, е че няма т.нар. VIP account- ползвате всички екстри на програмата промоционално, само за 30 дни, след изтичането на които ползвате само основните. При Зачатие няма подобно нещо. Що се отнася до Woman Desktop той е по-скоро менструален календар, също има опция за нанасяне на температура, но повярвайте ми не може да се разчита на него за определяне на овулация, на доста елементарно ниво е направено.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14308

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.