ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
Stenli78
член
*

Регистриран: 06.01.2005
Възстановяване на студентски права???
    #913674 - 13.08.2005 12:32

Здравейте на всички съфорумци,

бих искал да се обърна към всички вас с един съществен въпрос, а именно. Влезнах в ТУ-София през далечната вече 1998, специалност Комуникационна техника и технологии (ФКТТ) и по план трябваше да се дипломирам през 2002. Тогава хванах първата "вълна" от студенти-бакалаври. Завършил съм и четирите години, в това число лекции, лаб. упр и сем. упр, курсови проекти и прочие, но ми останаха 7 изпита и поради други причини не успях да ги взема. Сега в момента не съм в България и опитах на няколко пъти да се свържа със секретарките във факултетната канцелария, но те бяха толкова "учтиви", че въобще не ми обърнаха внимание. Планирам да си дойда замалко в България през септември за да разбера как и кога да си възстановя тези права, само за да си взема изпитите. Мислех и за академична справка, но тук в САЩ ми е доста по-скъпо взимането на тези изпити. Май много се разписах, като гледам цял роман. Бих искал да помоля ако някой знае всички тези перипети през които трябва да премина, ще бъда признателен. Иначе не знам, дали пак трябва да премина през кандидат-студентски изпит, колкото до съответните преподаватели ще мина през всеки един и ще си питам за учебния материал, дали не се изменил съществено през годините.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Възстановяване на студентски права???
    #913871 - 13.08.2005 17:33 [Re: Stenli78]

Ами подал ли си молба за отлагане на дипломирането по еди какви си причини?
Кои са секретарките? Пиши ми на лични ако им знаеш имената... познавам 2 от тях, но едната е по майчинство, и не знам сега кой е там...

Stenli78
член
*

Регистриран: 06.01.2005
    #914529 - 14.08.2005 12:55 [Re: Glezlichka]

Да, на два пъти подавах молба за удължаване на правата ми, но не успях да отида да си взема оставащите ми изпити и да си напиша дипломната ми работа. Иначе имената им са: Анна Михайлова Кирилова и Мила Цветкова, но в случая мисля че не носят никаква вина, защото покрай тези класирания на студентите и съответно записванията, само им е до някой като мен. Може би като поотмине всичко тогава ще ми обърнат внимание. Аз исках само да попитам какво се прави оттук нататък, ако някой знае разбира се

ADKISH
неориентиран

Регистриран: 29.07.2005
    #922966 - 19.08.2005 18:28 [Re: Stenli78]

Аз сам със същият случай, но в момента възтановявям права. В ТУ-ВАРНА. Според мен най-добре е да говориш очи в очи със сектерарката на факултета, по телефона дори и не си въобразявай че ще сваршиш нещо. Секретарката може да ти помогне ако иска. По принцип във всички филиали на ТУ е една и съща политиката. Щом за мен става значи и за теб ще може.Пиши се молба до Декана за възтановявяне на правата-ТОВА Е ТВОЕ ПРАВО.Желателно е да се посочат оправдателни причини за прекъсването-здраве, сем. положение, безпаричие.Ако това не сработи, в което малко се съмнявам, може да кандидатстваш отново и ако те приемат направо се изстрелваш на финала.Трябва да покажеш обаче, че си много настоятелен и сериозен и в никакав случай не казвай че си за малко в БГ.Принципно ако си държавна порачка те са заинтересовани ти да завършиш, защото вече си им изхарчил бая парички а даржавата им отпуска средства на база брой завършили студенти.В момента явно ТУ -СФ. са позакъсали за студенти- имат напориста студентска кампания.Така че не му мисли ами с мили очички право при секретарката. Пожелавам ти много късмет.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8102

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.