ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

въпрос за компютърната томография
    #937740 - 30.08.2005 14:05

въпрос към докторите тук - моля кажете безвредна ли е компютърната томография и ако знаете да ми кажете как точно се извършва прегледа, колко горе долу струва и т.н.
предварително ви благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
Re: въпрос за компютърната томография
    #938345 - 30.08.2005 18:02 [Re: Анонимен]

нпе е безвреден - представлява не малко рентгеново облъчване.
цената на изследванията е различна в зависимост от това дали се плаща от здравна каса, на кой орган, с или без контраст и др.

надявам се не си от ония тъпаци, дето си мислят, че като ги "турят" на скенра и всичкте болести се виждат, че и с рецептите за ликвидиращи ги лекарства при това.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #938562 - 30.08.2005 19:29 [Re: agnos]

Edno izsledvane sus CT scaner dostavia mejdu 0.2-2.0 rada radiacia v zavisimost ot tova kakvo se izsledva. Izsledvaniata v Hiroshima i Nagasaki pokazvat che risk ot zaboliavania se povishava pri kumulativni dozi mejdu 5-20 rada/cial jivot.
Ako pitate dali CT scan prichiniava levkemia ili rak otgovora e ne no razbira se ne triabva da se prekaliava s izsledvaneto.

drb

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

Редактирано от Doctor B (30.08.2005 19:30)

Нерегистриран

#938577 - 30.08.2005 19:33 [Re: agnos]

Здравей Агнос,

май съм от ония тъпаци , че даже и по-лошо ...
онзи ден чух една история за това как едно дете било паднало от пързалка и после не може ло да пази равновесие, завели го на ядрено магнитен резонанс (ама той проучих е доста скъп) и открили че има хематом.
и аз понеже преди доста време (около 10 години) преживях катастрофа и знам че имах състресение, но не съм си правела досега скенер на главата...... и ми се зародиха едни такива мисли лоши в главата - направо хипохондрия бих казала....
от друга страна може би пък трябва да си направя някакъв контролен преглед...
та затова питам и мерси за отговора, малко ме накара да се замисля и ме развесели

Нерегистриран

#938603 - 30.08.2005 19:41 [Re: Doctor B]

благодаря за отговора д-р В, добре тогава поне ядрено магнитния резонас наистина ли е напълно безвреден - за него какво ще кажете?

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #938681 - 30.08.2005 20:10 [Re: Анонимен]

Да,при МР няма обль4ване.Може да се каже,4е е беzвреден,но и по скьп.Ако имате вьzможност по добре него направете,но не виждам нужда zаради хипохондрията само, да се подлагате на тоzи стрес...

Нерегистриран

#938888 - 30.08.2005 22:27 [Re: agnos]

истината е , че не е съвсем хипохондрия. защото това ми е по-скоро малко като”болна тема” всъщност първата катастрофа , на която имах по-силно комоцио беше преди около 14 години, а втората катастрофа бе преди 8-9 години и имах тогава леко комоцио. но поради проблеми след втората катастрофа- имах тежко безсъние, продължаващо с дни, имах силно гловоболие, ходих на изследвания на главата, правиха ми ЕЕГ и казаха че най-вероятно не съм добре излекувана от първото комоцио. предписаха ми ривотрил (и на приятеля ми също и той имаше комоцио) и го пихме известно време и го спряхме. влияеше ни лошо. после имах проблеми с нервите, пак пих ривотрил и го спрях отново. и повече не пих. после се разделих с приятеля ми и изпаднах в депресия. и вече от 2001-2002 година съм добре и преборих депресията. въпреки това все още често ми се случва да съм доста тревожна и да се безпокоя доста за дреболии и за глупости.(разбира се това са неща които си изживявам само вътрешно в себе си и не ги показвам външно, но все пак тези емоции ми вредят и пречат) и затова сигурно вс пак понякога се питам – защо и как станах толкова притеснителна , дали някакво влияние имат тези катастрофи (при втората шофирах аз и изживах голям стрес) или състресенията на главата.. вече отдавна не ходя по лекари и изследвания и мисля че така е по-добре, но ето че понякога възникват съмнения

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #938902 - 30.08.2005 22:35 [Re: Анонимен]

Томографията няма да открие емоционалните ти слабости...
може би е добре да потьрсиШ психолог,но не психиатьр.
Побеляля ли ти е косата?

Нерегистриран

#941071 - 01.09.2005 13:27 [Re: Отто]

да, за психолог- ясно всеки ще го каже...
незнам защо ме питаш това - не, но имам две-три бели косъма. :-) все пак съм на 30 години

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #941295 - 01.09.2005 15:30 [Re: Анонимен]

водиш ли редовен достатъчен полов живот?
имаш ли "нормално" семейство - както повечето си познати.
има ли близки хора около теб, които постоянно ти намилат и те поучават как да живееш или пък те съжаляват?

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3243

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.