ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Quid

Регистриран: 25.02.2004
Re: Перперикон - на път към свещеният град
    #993613 - 13.10.2005 09:27 [Re: Ellia]

този хефестион,този хетер е бил заклан от александър след един запой. то май е излишно всеки път да пишеме ....след запой защото той не е спирал да пие.
така че е явно друг хетер или хетерка.
изглежда му е свършило пиенето и за това не е приключил кампанията си в индия.
интересно е друго обаче. учителя му! вероятно му е казал всичко и той е знаел съдбата си и за това е бързал.
ние е наблехнахме на хетери и хетерки а то тогава са били тези неща доста оборотни.
то тези великите ми се струва че все като бездомни кучета мрат. или ги тровят или малко ги заколват.
понеже пренесе нещата малко към рим та се сещам че и атила заради дъщерята на императора плячкосва римската империя. смешни версии са това като че ли.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #993676 - 13.10.2005 10:41 [Re: Quid]

Ами той е имал навика да обикаля оракули.
За светилището на Дионис знаем от Транквил,но има сведения,че е ходил да се допитва и до оракула на Амон ,който се е намирал в сегашния оазис Фаюм.Може освен световното господство да са му казали,че трябва да бърза за да осъществи мечтите си,защото няма време
Гениалността е тежко бреме,дава много ,но и отнема много
Навярно е бил ужасно самотен за да се опитва да компенсира с пиене и гуляи.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #993684 - 13.10.2005 10:49 [Re: Quid]

Caliostro , страдаш от нихилизъм напоследък! Хайде да не опорочаваме тази прекрасна тема за Перперикон , за Небето и Есенното равноденствие ,за Храмовете на древна Елада, Тракия ... и днешната България ! Явно е ,че присъствието на Господаря на Подземния свят -Хадес (Плутон) в знака на Стрелеца - носи смърт на всичко Свещенно, носи отричане на старото , без да може да се изгради нещо ново като мироглед ,като Вяра... За религия - да не говорим. Докато Хадес не встъпи в Козирог -тоест в нашата Зона ,на Балканите - не само ние българите, но и цялото човечество не може да роди - нито една Свещенна идея - за някакво бъдещо развитие ! Докато Уран не влезе в Огнения Овен , и докато Нептун - не дойде в царството си- в Риби... Въобще - думата хетера- доколкото съм запозната е употребявана само в женски род ,но не и спрямо мъжете... Хефестион е бил истински гигант ,ако повярваме на запазените сведения, другар в игрите на младия Александър, и много смел боец! Хайде , да не се оливаме в отричането на миналото ... а? Нали се сещаш ,че едни такива пияници, дето денонощно пребивават в запои - не могат да изминат стотици хиляди километри ,сред враждебни племена, сред гори планини ... и пустините на Средна Азия. Не могат в никакъв случай да победят армията на Дарий ! Не могат да основават гръцки градове -държави ,не могат да построят великолепната Александрия и да завладеят половината цивилизован свят - през 4 век пр.н.е. Не забравяй ,че и в Индия ,и в Египет не някой друг , а мъдреците - жреците са посрещали Александър едва ли не като полубог . Това, което е направил Александър - да разпростре културата на Елинизма по половината свят никой преди него ,нито след него не е могъл да го направи ! Прав си ,че на Александър е било предсказано ,че ще изпълни детската си мечта - да завладее целия свят ! ... Но дали това предсказание е било направено от Оракула в Делфи ,или от Жреците на Перперикон - това трябва да се уточни .
" Което и следваше да се докаже..."

Quid

#993743 - 13.10.2005 11:19 [Re: chir]

оракула в делфи е технология която изглежда по следния начин - една подбрана млада жена изпада в транс /......./ след което питащия си задава въпроса.
и тя говори какво вижда.
след което група мъдреци тълкуват думите и нейните видения.
така че делфииския оракул си е пак жрица.
технологията в перперикон не ми се вярва да е била по различна.
колкото до армията на дарии. по тези земи мъжете никога не са били войни. доказаха го и ирано иракската позиционна война,нахлуването на ирак в кувейт и пустинна буря.
не може да отиваш сутрин на война по чехли да се биеш до след обяд и да се прибереш в къщи нали?!
миналото и историята са така нарисувани с цветни боички само за децата. като че ли цялата истори ня света е подменена. ако видиме последните 20г как изглежда изсторията то с лекота добиваме представа за това какъв е обема на фалшификациите.
сега ако хората искат само знак плюс а не и минус това е друго.

александър си е бил орисан и е знал съдбата си. няма друго обяснение за някои неща.
имаше филмирана поредица - по пътя на александър към индия.
лунен пейзаж е там. след като е минал от там александър и след него живеещите там не са виждали нищооооо. времето там е спряло.
светилищата са свети места. малко такива места има. и за тях няма какво лошо да бъде казано.
не виждам какво лошо сме казали по темата.
колкото до бъдещето развитие дали е черно или бяло изказвайки мнение то не казваме нищо ново повече от това което изповядват изтока и запада.
запада вижда нещата в бяло,изтока точно обратното.
относно нихилзма - ако той е реализъм то няма проблем и така да го приема.

Ellia
яхнала метлата

#993745 - 13.10.2005 11:21 [Re: chir]

Цитат:

на Александър е било предсказано ,че ще изпълни детската си мечта - да завладее целия свят ! ... Но дали това предсказание е било направено от Оракула в Делфи ,или от Жреците на Перперикон - това трябва да се уточни .
" Което и следваше да се докаже..."

Моля,моля
Отдавна има доказателство и то от независим източник
Никакви светилища в Делфи,римлянина го е казал достатъчно ясно:

"...Когато Октавиан, бащата на Август, водил войската си някъде из отдалечените части и в Свещената планина на Дионис, се допитал до оракула на бога за сина си, било му потвърдено от жреците, че синът му ще стане господар на целия свят, понеже, след като виното се разляло върху олтара, димът се издигнал нагоре над върха на светилището чак до небето - знамение като това, което получил и самият Александър Велики, когато принасял жертва на същия този олтар".Транквил

За Делфи никой и дума не е написал

--------------------

Quid

#993755 - 13.10.2005 11:26 [Re: Ellia]

ми вино ще се разлее та няма вода я.
то там вода няма.

то и перперикон му е било и по близко от делфи.
в делфи се е чакало доста за да те приемат.

Ellia
яхнала метлата

#993833 - 13.10.2005 12:25 [Re: Quid]

Графе,Александър е шествал из Гърция начело на армия
а жреците в Делфи добре са знаели интересите си и накъде духа ветаро

--------------------

chir
рекордьор

#994503 - 13.10.2005 21:27 [Re: Quid]

Графе, ако знанията ти за античната история се базират на американските филми, особено от последните години " Троя" ,"Гладиатор " " Александър" - то аз съм " без коментар" ! Един пробит долар не давам за знанията на американските сценаристи и режисьори и на американската публика - за историята на Европа и нейните цивилизации. В един от тези филми- недоносчета ,май беше за Язон и златното руно - легендарния Орфей беше представен като ... черен негър Толкова по въпроса - за Холивудската култура на САЩ. Това е то "културата на хамбургера и кока-колата" ! Разбира се - много от творците на тези недоносчета ,с които ни заливат всяка вечер по телевизията ,или правят тези филми нарочно под диктовка , с цел опорочаване и осмиване на Европейската култура и на всичко ,което не е американско . Или самите творци -създатели и техните спонсори са излезли от котилото на Маркиз дьо Сад или са пациенти на някоя от клиниките по психиатрия, където все още ги лекуват по системата на д-р Фройд ?!
хайде , изпий една чаша вино за здравето на античната история и като истински хъш - речи :" Да живей България!" . Пък кой знае - на пролетното равноденствие може и ти да отидеш на Перперикон ?

Quid

#995306 - 14.10.2005 13:31 [Re: chir]

няма да ти отговоря подробно защото ще започнеме една голяма полемика.
като се започне от това че обичам пепси кола,като се мине през златното руно че това е било технология за добиване на злато,през дуализма на орфей,филмите които са направени от авторитети в различни области ,книгите на маркиз дьо сад които са останали неразбрани и се стигне до национализъм или родолюбие.
с чаша вино ?! помен ли ще правиме или що?!
изобщо пълно разминаване има.
специално към светилищата и култовите средища ,религии и техни производни имам вроден неприязън. така стоят нещата. всеки си има право на мнение.

chir
рекордьор

#995726 - 14.10.2005 17:50 [Re: Quid]

През цялата тема говориш само за вино и запои ,хетери и жрици , а когато ти предложат да изпиеш чаша вино изведнъж се оказва ,че обичаш пепси- кола?! Вярно ,че противоречието е пълно - все едно ,че двама различни хора пишат от едно и също име - Графа! Струва ми се ,че нейде в темата си пообъркал и днешните араби(и водените от САЩ - войни) с древните перси - ама нема да връзваме кусур! За дуализма на Орфей - можем да си говорим ,ако има желание. ...темата е такава! За национализъм и патриотизъм - не ! Намираме се на Форум за астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3510

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.