ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
Доказано - има живот след смъртта !
    #2037020 - 16.02.2008 17:25

сигурно много хора са чели книгите на Раймонд Муди и неговите изследвания на околосмъртния опит , в така наречените СБС - състояния близки до смъртта . И други изследователи вече потвърдиха изследванията на Муди . Ето един интересен сайт за езотерици , с интересна статия по тези въпроси.

http://extrasenstop.ru/2008/02/07/dokazano-zhizn-posle-smerti-est.html

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Доказано - има живот след смъртта !
    #2038303 - 18.02.2008 13:59 [Re: chir]

мисля че и по дискавъри гледах нещо - но на практика нищо ново не виждам - така или иначе говорим само за хора, които не са прекрачили чертата

Passager
(пътуващ по света)
**

Регистриран: 26.04.2004
От: София
    #2038766 - 18.02.2008 19:33 [Re: Си Ди]

Цитат:

- така или иначе говорим само за хора, които не са прекрачили чертата

Еее па те ако прекрачат чертата, как че си говорим с тях?

--------------------
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

chir
рекордьор

#2039015 - 18.02.2008 23:31 [Re: Си Ди]

Цитат:

Как-то в клинику доставили пациента в коме. Усилия врачей - искусственное дыхание, массаж сердца - не давали никаких результатов. Мозг пациента умер, энцефалограмма вытянулась в зловещую зеленую линию. Когда врачи решили применить интубацию и ввести в гортань специальную трубку, оказалось, что во рту у пациента зубной протез. Протез вынули и положили на передвижной столик. Через полтора часа у больного нормализовались сердечный ритм и давление. А неделю спустя “воскресший” попросил вернуть ему протез. Врачи не помнили, куда в стрессовой ситуации положили его. А пациент с точностью до деталей описал место, где искать протез. При дальнейших расспросах выяснилось, что этот человек видел себя сверху лежащим в постели. Он смог в мельчайших подробностях описать палату и поведение всех присутствующих в момент безусловной смерти, а также свой страх, что врачи прекратят реанимацию. Четко запомнил пациент и то, что отчаянно пытался дать понять врачам, что он все еще жив.

Этот случай дал основание предположить: сознание человека как бы существует независимо от мозга, и физическая оболочка людей - это не единственное место, где “обитает” наше сознание. Означает ли это, что человеческое сознание не умирает даже после смерти тела, гибели мозга?

Си Ди , прекрачил ли е човекът отвъд ,след като в този случай е липсвала мозъчна дейност ? И като липсва мозъчна дейност , как е запомнил пациента - къде лекарите са му оставили зъбните протези ?

Си Ди
гаргойл

#2039395 - 19.02.2008 13:29 [Re: chir]

добре, ще се опитам да обясня какво имам предвид, макар да не съм на ти с материята много - извинявам се предварително..
по принцип, човекът не е прекрачил отвъд - никъде не отишъл - там си е бил - в залата
най-много се стига до тунела, бялата светлина, и разни други "екстри", с различни изменения на "картината" според културологичните традиции на индивида, близки, като посрещачи и т.н. - накратко
за мен лично съзнанието след смъртта да съхрани формата на тялото, за да се идентифицира, чисто субективно, е ..лишено от смисъл, този род информация се "забравя", тя е и излишна, без наличие на материално тяло и сетива, които да я "закарфичват" ..
от този ъгъл "посрещача" ще е придобил вида на близък, създаден от самото угасващо съзнание .. - в смисъл това би могло да е по скоро "предверие", но не и самата смърт
не знам коя година е случая , но права черта означава само и единствено, че апаратурата не отчита електроимпулси от мозъка ..
предвид факта, че всъщност много малко относително е известно за процесите, протичащи и съхраняващи "съзнанието", то този род преживявания свидетелстват за "екстрасензорни способности" , но не и за "живот" след смъртта
не знам дали нещо се разбра от обяснението ми

ПП забравих, но ако не се лъжа, направената ЕЕГ /електроенцефалограма/ отчита/лови/ електроимпулси само от мозъчната кора - затова се използва при диагностициране на определени заболявания, но за други - тц
също от това, което съм чела, СБС са имали и хора, които не са били с клинична/мозъчна смърт - всъщност , доста се съмнявам за истинска мозъчна смърт дори, тъй като клетките могат да се "шокират", но ако неблагоприятните условия не продължат прекалено дълго, да се "освестят" и да възстановят предаването - всичко зависи

Редактирано от Си Ди (19.02.2008 13:40)

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2042210 - 22.02.2008 11:12 [Re: Си Ди]

Помня преди време една комшийка взе, че умря. Както си му е реда подговиха погребението. Сложиха я в ковчега, напълниха го с цветя и не знам си още кво. И както си трябва издадоха й смъртен акт, изчакаха 24 часа преди погребението (всъщност не знам дали трябва, ама така беше). Та на следващия ден тръгнали да я погребват. Ама бабичката взела че се съживила и взела да ги пита тия около нея що са я сложили в ковчег, след като само е спала. Та всички са я гледали доста странно, ама какво да я правят, прибрали я у дома.
Та после със същия ковчег бабичката погреба след няколко години мъжа си.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Си Ди
гаргойл

#2042342 - 22.02.2008 14:49 [Re: ravekitty]

допускам, че дори не е имала "тунелни" преживявания

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2042353 - 22.02.2008 14:58 [Re: Си Ди]

Явно, нали рекла, че саде ударила една дрямка...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ravekitty
Thunderstorm

#2042946 - 23.02.2008 05:50 [Re: Си Ди]

Доколкото помня, все пак бях малка, е нямала. Казала, че е спала и нищо не помни.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2047865 - 29.02.2008 18:10 [Re: chir]

а каква е темата

Цецо
ПИЧ

#2048410 - 01.03.2008 12:54 [Re: Simran]

От общ характер.

--------------------

Guitar
луд

Регистриран: 12.10.2007
    #2049021 - 02.03.2008 16:07 [Re: chir]

Две бебета си говорели в корема на майка си:
- "Как мислиш? Има ли живот след раждането?"
- "Незнам! Никой не се е върнал за да разкаже... "

Доказано - има живот след смъртта!
Доказана ли е смъртта, по време на живота?

--------------------
..тогава всеки календар се оказа неточен ..

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2050126 - 04.03.2008 12:29 [Re: chir]

Прочетох внимателно материала.
Самото заглавие ме впечатли.
Понякога ми се иска да вярвам, че има и такъв живот, а понякога - не.

Иска ми се понякога да знам, че близките ми са добре, нищо повече.
По време на задушници ми се присънват и ми е много тежко, сигурно за това пиша тук.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (04.03.2008 12:31)

Си Ди
гаргойл

#2052442 - 06.03.2008 23:42 [Re: mysteria]

ако се вярва на съновника, всъщност сънуването на починали означавало неочаквана среща
иначе - да, тежко е

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2052671 - 07.03.2008 08:13 [Re: Си Ди]

Доказано е,че има живот след смърта.Исус Христос е живо доказателство.

mysteria
добричка

#2052769 - 07.03.2008 10:49 [Re: Си Ди]

Цитат:

ако се вярва на съновника, всъщност сънуването на починали означавало неочаквана среща
иначе - да, тежко е

Само не мога да разбера, защо ТОЧНО по това време...е най-тежко? Направо си чувствам сърчицето изцедено, а минаха вече три години и три месеца.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2052772 - 07.03.2008 10:54 [Re: mysteria]

Има ли нещо несвършено,нещо което са обещали ,а не са могли да изпълнят или обратното обещано от теб и поради липса на време несвършено?
Обичайно ,подобни натрапчиво появяващи се сънища точно ,когато народът ни по традиция почита мъртвите-задушниците,са свързани си ниезпълнени неща ,дали от живите или от мъртвите .

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

mysteria
добричка

#2052800 - 07.03.2008 11:32 [Re: Ellia]

Ами той съпругът ми почина една седмица преди да навърши 47 години. Стана така, че мен тъкмо ме изписаха от болницата след тежка операция и го чаках да си дойде, за да ми почогне да се приведа в някакъв по-нормален вид у дома и два часа след това научих, че е катастрофирал. След това беше 12 дена на респиратор и на 13 почина. Просто аз го чаках, а той трябваше да докара стока за клиенти в офиса. Вярно, че последния път - 2 дена преди задушница го сънувах седнал на стол в нашата кухня, но не говореше с мен, даже беше седнал с гръб към мен и барабанеше с пръсти по плота на масата. Ох, това го сънувам вече трети път. , апък безсънието пак ме трови.На пресекулки заспивам и сънувам и после гледам в тавана и чакам да хлопне вратата.
Свекъра ми пък / жертва на пияна шофьорка / - отиваше на следобедно чайче с негов пирятел / това го е правил в продължение на 15 години/ - и него го сънувам как си налива безалкохолно... в огромна чаша.
И като запаля свещичка - не гори нито за единия, нито за другия. Това ми прави най-голямо впечатлиние-не горят свещите.

Редактирано от mysteria (07.03.2008 11:35)

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2052822 - 07.03.2008 11:53 [Re: mysteria]

Съжалявам ,това е ужасно
Понякога хора,чиито живот е отнет насилствено, трудно преминават отвъд ,остават да витаят между този и онзи свят .Не зная дали си вярваща,но правила ли си курбан заупокой и молебен за душите им,в много случаи помага.
А може би ,не си се примирила с неизбежното и насън ги връща мъката ти,честно казано не зная как може човек да се примири ,но живите често "задържат"мъртвите до себе си ....от мъка

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

mysteria
добричка

#2052839 - 07.03.2008 12:10 [Re: Ellia]

Не знам, само знам, че още гледам телевизия без звук и съм в очакване. Просто в дадени моменти не знам къде искам да съм, нито у дома намирам покой, нито в дома на родителите, на почивка, абе... ужасно е. Както и да е, не съм се сещала за курбан заупокой и молебен за душите им. Гледам и на двамата като на болни хора и аз се грижа за тях. Сигурно звучи смешно, но така съм си настроила чувствата.

--------------------

Ich

Регистриран: 06.01.2008
    #2053150 - 07.03.2008 18:53 [Re: mysteria]

Цитат:

Не знам, само знам, че още гледам телевизия без звук и съм в очакване. Просто в дадени моменти не знам къде искам да съм, нито у дома намирам покой, нито в дома на родителите, на почивка, абе... ужасно е. Както и да е, не съм се сещала за курбан заупокой и молебен за душите им. Гледам и на двамата като на болни хора и аз се грижа за тях. Сигурно звучи смешно, но така съм си настроила чувствата.

Езотеричните изследвания показват, че съществуването на човек не приключва с напускането на тялото му от неговата душа и дух. Те продължават своя път. Този път обаче до известна степен се усложнява, когато останалите на земята техни близки изпитват мъка по тях.
Добра помощ би се оказала на тях чрез изпращане на светли мисли и чувства с пожелание за напредък в тяхното развитие.

З.Г.Тилилейски
заядлив
**

Регистриран: 20.03.2007
От: нашта си маала
    #2054093 - 09.03.2008 12:38 [Re: chir]

Стига бе! То преди нея няма, та след...

@ mysteria
Цитат:

И като запаля свещичка - не гори нито за единия, нито за другия. Това ми прави най-голямо впечатлиние-не горят свещите.

тва па как е възможно?? Дали пък не искат да ти кажат че няма нужда ? И че не бива чак толкоз да се разстройваш, а да си продължаваш живота?

--------------------
Щом е механизъм - че се стрОши !

Редактирано от З.Г.Тилилейски (09.03.2008 12:44)

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2054137 - 09.03.2008 15:01 [Re: mysteria]

Цитат:

Не знам, само знам, че още гледам телевизия без звук и съм в очакване

Приеми най-искренните ми съболезнования.Преди няколко месеца едва не загубих дъщеря си и зет си при автомобилна катастрофа.
Как мислиш,какво би искал съпругът ти сега от теб?
Бих те посъветвал да потърсиш истината при Господа,може би там ще откриеш онова което те интересува.

chir
рекордьор

#2054142 - 09.03.2008 15:10 [Re: Mitko_bombata]

Във всички случаи трябва да се направи заупокойна молитва в църква , за успокоение душите на мъртвите или панихида на гробовете , със свещи и молитви , с поп ,преливане на гробовете и т.н. Щом се случват такива неща на задушница , това е необходимо и на живите - и внася спокойствие в дома .

За живите - попа да прочете молитва за здраве ,в църквата .

mysteria
добричка

#2054588 - 10.03.2008 10:46 [Re: chir]

Цитат:

Във всички случаи трябва да се направи заупокойна молитва в църква , за успокоение душите на мъртвите или панихида на гробовете , със свещи и молитви , с поп ,преливане на гробовете и т.н. Щом се случват такива неща на задушница , това е необходимо и на живите - и внася спокойствие в дома .

За живите - попа да прочете молитва за здраве ,в църквата .

Благодаря на всички, които са се включили, за подкрепата и добрите думи. Тежко ми е, по всяко време на денонощието, но на задушниците наистина е нетърпимо.Опитвам се да продължа, но имам чувството, че съм между два свята.Непрекъснато си мисля за него и за свекъра ми, задавам си въпроси, на които не намирам отговори и това ме побърква. Непрестанно.А съпугът ми работеше в Гражданска защита и повярвайте, че е спасил не един човешки живот. Беше един от създателите на защитата, тогава даже и Дирекция нямаше. Бяха просто спасителен отряд. За това си мисля, че не заслужаваше такава участ.А беше прекрасен човек, съпруг, баща, всеотдаен колега и все се питам защо точно той?
Страшно съчувствам и на свекърва ми, която загуби и сина си и съпруга си. Абе... кво да напиша жалка картинка.
Не сме правили панахида ли, как се казва там, защото и двамта не са кръщавани в църква.
Още нямам спомени от погребението, как съм стигнала до там,/оперирана/, кой е бил, какво е станало...просто бяло петно, а искам да си спомня но..всичко е бяло.Помня само, че бях сред изключително много хора.
Тежко е не мога още да се отърся от шока. От няколко месеца има и приятел, а какво си изкарвам върху него, просто не е истина.

Редактирано от mysteria (10.03.2008 10:50)

chir
рекордьор

#2054624 - 10.03.2008 11:36 [Re: mysteria]

Мистерия - няма значение дали са били кръстени в църква ,дали са били вярващи или атеисти . Направете със свекървата - една панихида в църква . Запиши си час при попа ,в църквата . Той ще ти каже какво да занесете . И ще видиш ,че ще се успокоят и живите и мъртвите . Хайде ,направи го - вчера беше прошка .
Бог да прости мъртвите и да благослови живите със здраве и живот . И всяка запалена свещ в църквата носи светлина на духа на починалия човек , и той си намира пътечката .

mysteria
добричка

#2054838 - 10.03.2008 12:21 [Re: chir]

Благодаря ти отново, ще го направя задължително.

--------------------

Eses
Ентусиаст

Регистриран: 08.03.2005
    #2054888 - 10.03.2008 13:43 [Re: chir]

Мен пък днес ме втрещиха лекичко.На една приятелка ,неин приятел преживял тежка катастрофа,явно е бил и в кома защото и казал- Бях от другата страна и там е много тъмно и студено,но студ който изгаря,радвам се че съм жив,имам чувството че тук е рая.
Та аз по принцип вярвам в един по приятен задгробен живот и такива изказвания хич не ги харесвам

--------------------
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2054892 - 10.03.2008 13:45 [Re: Eses]

Според мен, не е бил от другата страна.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Eses
Ентусиаст

#2054910 - 10.03.2008 14:01 [Re: Erosaria]

ами дано,защото не съм съгласна на такъв задгробен живот ще стачкувам,за лоши житейски условия

--------------------

chir
рекордьор

#2054985 - 10.03.2008 15:37 [Re: Erosaria]

Цитат:

Бях от другата страна и там е много тъмно и студено,но студ който изгаря,радвам се че съм жив,имам чувството че тук е рая

Най- вероятно е бил . Има и други , сред преживелите кома , които разказват за същото .Че е тъмно и студено . Просто трябва повечко литература
да се чете . Много са интересни описанията на Данаил Андреев в книгата " Розата на света " . Интересно е да се четат и изследванията ,които се правят от редица изследователи , които записват гласовете на мъртвите на магнетофон и техните разкази . Интересно е , да се чете и Елизабет Кюблер Рос , наред с Раймонд Муди .

mysteria
добричка

#2054987 - 10.03.2008 15:39 [Re: Eses]

Цитат:

Мен пък днес ме втрещиха лекичко.На една приятелка ,неин приятел преживял тежка катастрофа,явно е бил и в кома защото и казал- Бях от другата страна и там е много тъмно и студено,но студ който изгаря,радвам се че съм жив,имам чувството че тук е рая.
Та аз по принцип вярвам в един по приятен задгробен живот и такива изказвания хич не ги харесвам

Като излизаш от пълната упойка и ти е много студено. Имама такъв спомен за себеси. И за отва ме завиха в електрическо одеало.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2055024 - 10.03.2008 16:31 [Re: mysteria]

Цитат:

Като излизаш от пълната упойка и ти е много студено. Имама такъв спомен за себеси. И за отва ме завиха в електрическо одеало

ами - в операционната е студеничко / налага се/ - а ти си седяла някой и друг час голичко на масата - имах си хас да не ти е студено
то зъб върху зъб не можеш събра направо!

Erosaria
оптимист

#2055037 - 10.03.2008 16:46 [Re: chir]

Въпросът не опира само до литературата...
Много е важно, кой какъв смисъл влага в това отвъд.
Всеки може да излиза извън опаковката си (физ.тяло), но това непременно не е отвъд живота и смъртта, а е между живота и смъртта.

ПП: като казвам живот и смърт, визирам раждането и умирането в натурален 4овешки аспект....

--------------------

Редактирано от Erosaria (10.03.2008 16:49)

chir
рекордьор

#2055599 - 11.03.2008 10:51 [Re: Erosaria]

Да , за пътуванията извън тялото има книга на Робърт Монро , в две части . За пътешествия в астралния свят пише и Карлос Кастанеда . Но тук предлагам да си говорим за околосмъртния опит . За хора , преживели кома ,стигнали до отвъдната страна и завърнали се обратно със спомени от преживяното .

Erosaria
оптимист

#2055619 - 11.03.2008 11:17 [Re: chir]

Околосмъртният опит е добре казано.

Да де..., може да са стигнали до някъде си, но не са преминали отвъд.

--------------------

Редактирано от Erosaria (11.03.2008 11:20)

Legion_666_
Нерегистриран

#2055673 - 11.03.2008 12:44 [Re: chir]

Кастанеда нито веднъж НЕ УПОТРЕБЯВА в никоя от книгите си (които са над 15-тина) думата "астрал", а още по-малко пък пише за астрални пътувания. Що се отнася до Монро... Поредният мошенник.

Цецо
ПИЧ

#2055708 - 11.03.2008 13:24 [Re: ]

Стига бе, ти пък сега! Уби всичко детско в девойчето!

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2055780 - 11.03.2008 14:37 [Re: ]

Само че споменава за осъзнатите сънища,чрез които се излиза извън тялото и се преживяват такива астрални пътувания и затова и не пише хубави неща за тях.
А Монро не мога да го коментирам,чела съм една негова книга,но тъй като материята задържа интереса ми за кратко време повече не съм се интересувала.Все пак познавам един човек които е имал такива астрални пътувания, голям перко е,общо взето трудно се комуникира с него но това не го прави лъжец а и все пак нека говорим за околосмъртните преживявания

--------------------

Редактирано от Eses (11.03.2008 14:41)

Legion_666_
Нерегистриран

#2055803 - 11.03.2008 15:05 [Re: Eses]

Извинявай, но Кастанеда не слага и никога не е слагал знак за равенство между осъзнатите сънища и излизането извън тялото.

--------------
И аз познавам хора, които са имали астрални пътувания. При едно такова един се сби с цял дракон, който освен астрално, видял и на физическо ниво. Поне аз не намирам за добре за психическото здраве да се биеш във въображението си с найлонов плик, окачен на клонче. Упс, таковата, да се биеш с дракон. Защото, такива хора не признават реалността за стойностна, та затова нека не е плик, а дракон да е, хем и по-страшно да звучи... А... И гърмяли бушони даже в резултат на битката в астрал с плика на дръвчето, т.е. таковата, дракона на дръвчето... Че и предмети хвърчали насам натам...
---------

Та... Който твърди, че има астрални пътувания е или бъдещ клиент на хора като анастасиус, или мошенник. Средно положение не е известно да съществува.

Eses
Ентусиаст

#2055809 - 11.03.2008 15:12 [Re: ]

Това че той не го прави не означава че като метод не се използва.Погледни тук http://obe-bg.com/
в форум - Пътуване извън тялото- 4 подфорум- Осънуване
Относно пътуванията извън тялото,аз не мога да отрека нещо което не съм изпитала и над което нямам наблюдение.Аз и плутон не съм виждала но вярвам че го има

--------------------

Редактирано от Eses (11.03.2008 15:19)

Legion_666_
Нерегистриран

#2055814 - 11.03.2008 15:19 [Re: Eses]

Цитат:

Това че той не го прави не означава че като метод не се използва.Погледни тук http://obe-bg.com/
в форум - Пътуване извън тялото- 4 подфорум- Осънуване

Тъжен факт е, че това е съвсем умишлено САМОУНИЩОЖАВАНЕ на здравия разсъдък, което някои хора от лековерие и често пъти от глупост, си причиняват. Нали не си мислиш, че психическото здраве, дори когато не се пази, ще е вечно?

Eses
Ентусиаст

#2055823 - 11.03.2008 15:31 [Re: ]

Не не си мисля,тези хора там доколкото знам са предимно сциентолози,но в края на краищата всеки сам си избира как да живее и съм склонна да повярвам че имат такива преживявания,само дето използват някой природни "медикаменти"в помощ.
Все пак темата се измести доста.

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2055850 - 11.03.2008 15:48 [Re: Eses]

Психическите заболявания нямат подбор. Те "ходят" по хората, без значение дали въпросните хора са сциентолози, доктори, някакви други -лози или обикновени.

А не сме се отдалечили от темата. Аз като психолог се интересувам живо от психическото здраве на твърдящите, че има живот след смъртта, когато те ще да твърдят, че са се върнали от отвъдното и там са видели разни работи. И особено ако това ще включва извънтелесни преживявания и прочие.

И да добавя, че аз преживях такова нещо и моите преживявания не включват нито тунели, нито Исус, нито зелени човечета, нито срещи от 8-ми крак с други умрели, а да не говорим, че животът ми въобще не се е променил драстично под никакви влияния на висши разуми, загрижени за нищожната земна раса, в частност за мен, дето да предам "посланията" в многословна книга (или примерно форумно).

Eses
Ентусиаст

#2055852 - 11.03.2008 15:52 [Re: ]

както казах в другата тема- Истината е относителна,аз познавам хора, които по точно ще обявят теб за психично болен.

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2055864 - 11.03.2008 16:16 [Re: Eses]

6+1=19 - това относителна истина ли е?

Ами ако хиляда човека ти кажат, че 6+1=19? Ще стане ли истина?

------------
А що се отнася до тези, които биха го заявили за мен това, което пишеш- те могат да заповядат да ми го заявят, когато им е удобно. Знаят къде да ме намерят. Само да предупредя, че аз не приемам за сериозни такива хора, които без да са учили психиатрия или поне психология, се изказват компетентно кой е в норма, кой е в абнорма... Ей така, защото истината била относителна.

Eses
Ентусиаст

#2055901 - 11.03.2008 17:04 [Re: ]

Е ти вярно ли нищо не разбра Нормите които поставя науката са си научни норми.Аз мога да нарека луд човек които всеки ден да скача с парашут а ти не би го нарекъл,аз мога да нарека луд този които си дава парите на комар,този които се друса,този които е фанатизиран футболен маняк,мога да нарека луд и теб защото вярваш в една наука която все още не знае как работи мозъка и не е разгадала мистерията му а за теб луди са тези които ги пише в книгите.Не всеки които си говори сам е луд а и какво е лудост? От къде да знаем дали лудия които обича, плаче,страда като дете е луд? А тези които се мислим за много пекани сме нормални.Норми определени от обществото за нормални,от същото това общество което избива хиляди хора годишно,трови водата,храната,изсича горите и още един тон глупости- това нормално ли е?Забелязала съм че не е хубаво да се гледа само от едната страна на монетата науката си е наука,не я отричам,но има неща които още много и куцат.Не се хващайте за нещо което сте научили като за единствено и миродавно,имаме още много да учим.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#2055910 - 11.03.2008 17:14 [Re: Eses]

Цитат:

само дето използват някой природни "медикаменти"в помощ

Кокаин? Хероин? (Чисто природни са, абсолютно екологично чисти.)

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2055913 - 11.03.2008 17:19 [Re: Цецо]

не -гъби

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2056011 - 11.03.2008 19:05 [Re: Eses]

Относно:

Цитат:

Забелязала съм че не е хубаво да се гледа само от едната страна на монетата

И в тази връзка, струва ми се, че споделих личен опит- нещо преживяно от мен. Но ти упорито се опитваш да ме убедиш, че от твоята гл. точка, в която науката следва да е куцаща, моите преживявания, които я подкрепят, не си заслужават обсъждането. Явно.
-----------

За:

Цитат:

Аз мога да нарека луд човек които всеки ден да скача с парашут...

Понятието "луд" е твое понятие. Аз такова не употребявам. За разлика от теб.

Сега надявам се да разбираш защо намирам хора, които ги лепят такива понятия по другите, с някаква убеденост, че всичко им е ясно, без да са психолози или психиатри, за несериозни.
------------

Само още едно нещо...

Цитат:

вярваш в една наука която все още не знае как работи мозъка и не е разгадала мистерията му

"ВЯРВАШ"- това е дума, която ОТСЪСТВА в науката. Аз не мога да си позволя да ВЯРВАМ.

А що се отнася до мозъка и "мистериите му"... Само в представите на окултистите мозъкът е "мистериозен" и "не се знае как работи". Мозъчна локализация на паметта, мозъчни структури, участващи в осъществяването на емоциите, невробиологични основи на мотивацията, неврофизиологични основи на мисленето и съзнанието и т.н. - това, а и още куп други неща, които по разбираеми причини не може да се изброяват във форум, са известни. Мозъкът не е мистериозен и се знае как работи.

Цецо
ПИЧ

#2056402 - 12.03.2008 08:48 [Re: Eses]

Цитат:

не -гъби

Или по-общо - халюциногени. Е, нали са екологично чисти, значи може...
Мога да ти разкажа по-подробно за въпросната гъба и въздействието и върху психиката, ама е извън темата.

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2056418 - 12.03.2008 09:19 [Re: Цецо]

Ами не ,не ме интересува.Всеки има право да прави каквото си иска,аз не съм казала че те правят добро,а че използват като помощно средство за излизане гъбите

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2056463 - 12.03.2008 11:10 [Re: Eses]

Цитат:

а че използват като помощно средство за излизане гъбите

Предлагам ти да прочетеш Кастанеда. В една от книгите Дон Хуан заявява в доста прав текст на Кастанеда, че го е гаврил с тези гъби и че едно от нещата, които гъбите не правят, е да дават магически изживявания. Следователно не използват като помощно средство за излизане гъбите. И както вече посочих някъде: те НЕ излизат.

Цецо
ПИЧ

#2056465 - 12.03.2008 11:14 [Re: Eses]

Цитат:

използват като помощно средство за излизане гъбите

Ако те интересуваше, щеше да разбереш, че тези гъби предизвикват халюцинации, а ако разбереш и какво е халюцинация, изобщо нямаше да им се прехласваш и да казваш, че излизат от телата си и щъкат насам-натам из небитието като свободни електрони. Единственото място, от което им помагат да излязат гъбите, е състоянието на здрав разум и ясна мисъл.
Ама теб не те интересува.

--------------------

zdravena

Регистриран: 04.11.2005
    #2056469 - 12.03.2008 11:26 [Re: Eses]

Безсмислено е да се спори по тази тема - нима не разбирате? Всеки, който има глава на раменете си, мисли и наблюдава, може да си отговори на този въпрос. А че някой бил на противоположното мнение...и какво от това? Нека си го поддържа за него си....

--------------------
Ние сме това, което решително искаме да бъдем.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #2056479 - 12.03.2008 11:40 [Re: Eses]

Няма смисъл да се обясняваш с хора, които не могат и/или не искат да схванат, че има разлика между халюцинации, чийто източник е физическият мозък, и пренасяне на съзнанието в по-горни измерения, частен случай от което е астралната проекция.
(Впрочем за последната е писано доста в по-стари теми, в т.ч. от една приятелка - поне тогавашна - на модераторката на сатанисткия форум.)

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Legion_666_
Нерегистриран

#2056485 - 12.03.2008 11:45 [Re: Светозар*]

Колко пъти да напомням, че за човек, който си е признал, че е теоретик, твоето мнение в областта на практиката е...

chir
рекордьор

#2056495 - 12.03.2008 12:07 [Re: Светозар*]

да , Zdravena е права . Безсмислено е да спори със сатанисти , които отричат съществуването на душата . Да не говорим пък , за нейния околосмъртен опит .

e te taka
любопитна
*

Регистриран: 06.03.2008
    #2056504 - 12.03.2008 12:15 [Re: chir]

Често се чудя например на бебетата.Ще се засмеят мнозина.Новородените често се смеят в съня си ,за нас съвсем безпричинно.Но вече има доказателство и чрез най-новите поколения ехографи,че това правят дори в утробата на майката.И защо ли????????????????Каква е причаната едно бебе да се смее например до 40 ден,от раждането си.Ами каква е ролятата на незатворената му фонтанела ?Не е ли там тънката връзка или нишка която го свързва с онзи свят от където то идва , имам предвид душата на бебето.Старите хора казват че когато се смее новородено пред него стои Богородица и му се усмихва.Много често дечицата имат спомени на които дори не обръщаме внимание,и защо ?Защото колкото повече израства във възрастта си човек той е по долеч от онзи свят от където всъщност е дошъл.Това може би спира постепенно със затваряне на фонтанелата.При някои обаче тя никога не се затваря напълно,и тези хора ние сме склонни да наричаме различни.Но трагично е че всичко прекарваме само и само през материалното съществуване.Знаем от какво и как се получава човек,но той не е само материя,ами душата с която се ражда тя къде и как влиза в него,ако не някъде от специален свят достъп до който няма човека.

Eses
Ентусиаст

#2056507 - 12.03.2008 12:20 [Re: chir]

Абе то че е безсмислено,се уверих отдавна.Мислех си вчера за това как един сатанист-психолог е много вещ за състоянието на душата и излиза ли тя или не от тялото си и какъв е околосмъртния и опит.
Цецо, много добре знам как действат гъбите,не е нужно да ми обясняваш,казах вече че не се интересувам от използването и влиянието на гъбите,защото знам достатъчно по темата а и се откланяме множко вече.Относно халюцинациите,помислете дали и вие не халюцйонирате всекидневно щом не виждате зад привидността на нещата.Някой хора наричат това посредственост

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2056533 - 12.03.2008 12:48 [Re: chir]

Още един човек,който НЕ ЧЕТЕ. Ако още веднъж напиша по тази тема, че говоря от собствен опит (на човек,преживял клинична смърт), направо ще ми е като за първи път.

Наистина няма смисъл... Да се дискутира с хора, които не са в състояние да се потегнат и да четат и осмислят какво им се пише, преди да отговарят НАИЗУСТ.

С това аз се оттеглям от обсъждане на тази тема.

Eses
Ентусиаст

#2056540 - 12.03.2008 13:01 [Re: ]

Аз пък знаеш ли кво се чудя,темата е Доказано - има живот след смъртта ! защо пишеш в тази тема при положение че не вярваш,при положение че пишат хора които вярват в това и искат да си дискутират именно по темата?
Твоя опит не е показателен и ще ти обясня защо.
Мозъка преживява това което е приел за свое убеждение,той създава действителност.Ти не вярваш в задгробния живот и най вероятно не си и бил умрял и мозъка ти е произвел твоето убеждение. Майка ми преди година беше в кома,тя също нищо не си спомня да е преживяла,но е факт че от хиляди години има хора които са преживяли.
И понеже ти и твоят мозък нищо не са преживели по време на комата,ти си способен да обявиш всички които имат такива преживявания за психично болни защото си психолог.Не е нормално да се съди само и единствено по собствения ни опит,аз пък и в кома не съм изпадала и даже и твоя опит нямам,но съм склонна да приема преживяванията на тези които имат такива.

--------------------

Редактирано от Eses (12.03.2008 13:03)

Цецо
ПИЧ

#2056546 - 12.03.2008 13:09 [Re: ]

Цитат:

Наистина няма смисъл... Да се дискутира с хора, които не са в състояние да се потегнат и да четат и осмислят какво им се пише, преди да отговарят НАИЗУСТ.

Ярък пример за казаното от теб:
Цитат:

Цецо, много добре знам как действат гъбите,не е нужно да ми обясняваш...
Относно халюцинациите,помислете дали и вие не халюцйонирате всекидневно щом не виждате зад привидността на нещата.

Човек трябва да се научи да вижда зад привидната твърдост на камъка. Това е просто поредната халюцинация. Камъкът в действителност е мек.
Остава единствено да се уточни какво всъщност означава халюцинация.

Цитат:

С това аз се оттеглям от обсъждане на тази тема.

И аз.
(Поне докато не ме предизвикат... )

--------------------

ravekitty
Thunderstorm

#2056555 - 12.03.2008 13:19 [Re: Eses]

Цитат:

Майка ми преди година беше в кома,тя също нищо не си спомня да е преживяла

И моя дядо '97 год. беше "починал", в смисъл че се стигнало докато е бил в болницата да го обявят за мъртъв и да го закарат в моргата, където след няколко часа се е съживил. Но и до ден днешен дори не е споменал да е преживял нещо, каквото и да е.
А пък леля ми под упойка се била реяла из облаците и си говорила с половината рода.
Явно че упойката действа като гъбите на твойте хора ..... халюцинациите са голяма работа

--------------------
Павел Вежинов

Цецо
ПИЧ

#2056557 - 12.03.2008 13:20 [Re: Eses]

Толкова красноречиво противоречие не бях срещал скоро.

Цитат:

Мозъка преживява това което е приел за свое убеждение,той създава действителност.
...
но е факт че от хиляди години има хора които са преживяли.

Единственият логичен извод от твоето изказване е, че хората, които са имали "задгробни преживявания", са били убедени в съществуването на отвъдното и техният мозък е създал тази (илюзорна) реалност. Тоест, всичко се случва само и единствено в мозъка.
(От хиляди години? От колко хиляди години по-точно се води статистика на преживяванията в състояние на кома или клинична смърт?)

Цитат:

И понеже ти и твоят мозък нищо не са преживели по време на комата,ти си способен да обявиш всички които имат такива преживявания за психично болни

Точно това пък никъде не съм го видял - Легион да твърди такова нещо. Напротив, винаги е твърдял това, което ти самата доказа с постинга си и което обобщих току-що. Тези видения нямат нищо общо с психическото здраве на индивида.

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2056559 - 12.03.2008 13:24 [Re: Цецо]

Ъм...
Цитат:

Ярък пример за казаното от теб:

Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

Цецо, много добре знам как действат гъбите,не е нужно да ми обясняваш...
Относно халюцинациите,помислете дали и вие не халюцйонирате всекидневно щом не виждате зад привидността на нещата.

Аз такива животни не написах.

Цецо
ПИЧ

#2056566 - 12.03.2008 13:32 [Re: ]

Не бе, това беше пример за отговарящите наизуст.
Есес го беше написала в поста си до мен като уверение, че всичко за халюциногените и халюциногенните гъби в частност и е известно. И че всеки, който не може да осъзнае, че е невъзможно да се огъне лъжицата, защото няма лъжица, халюционира.

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2056567 - 12.03.2008 13:32 [Re: Eses]

Нали не очакваш отговор от мен? Такъв давам само на хора, които видимо се справят с осмислянето му. Ти отговаряш НАИЗУСТ без да мислиш. Това не прави диалог, а аз по четене на чужди монолози не си падам.

Eses
Ентусиаст

#2056571 - 12.03.2008 13:40 [Re: Цецо]

Цитат:

Точно това пък никъде не съм го видял - Легион да твърди такова нещо.

Е явно лекичко си го пропуснал

Цитат:

Та... Който твърди, че има астрални пътувания е или бъдещ клиент на хора като анастасиус, или мошенник. Средно положение не е известно да съществува.

Но както и да е,наистина не си заслужава да ви се обяснява,вие вече си спорите е така за самия спор,ама хич не се опитвате да излезете от убежденията си и да погледнете и от другата страна.Като коня с капаци,гледате си напред и кво се случва покрай вас не е важно,за вас съществува само това което ви позволяват капаците ви да видите. Аре писна ми да се хабя

--------------------

Цецо
ПИЧ

#2056582 - 12.03.2008 13:59 [Re: Eses]

Не аз, ти пропускаш. Контекста на цялото изказване? Това не е срещу хората, които споделят какви видения са имали, а срещу тези, които разбрали-недоразбрали се захласват в един глас - "Ето, съществува, ДОКАЗАНО Е!!!"

Цитат:

ама хич не се опитвате да излезете от убежденията си и да погледнете и от другата страна.

За повече от чатирси гОдин, душко, от които поне трийси осъзнати, мнооого пъти съм подлагал на съмнение и проверка убежденията си. И продължавам да го правя. И настоящите ми убеждения са резултат именно от това.
Ти подлагала ли си на съмнение своите убеждения? Опитвала ли си се да погледнеш "от другата страна"? А ако да, то как? Колко и каква сериозна научна литература си чела?

--------------------

З.Г.Тилилейски
заядлив
**

#2057035 - 12.03.2008 22:10 [Re: Цецо]

Цитат:

Ти подлагала ли си на съмнение своите убеждения? Опитвала ли си се да погледнеш "от другата страна"? А ако да, то как? Колко и каква сериозна научна литература си чела?

Стига,бе пич! Ти още малко, и ще я накараш да мисли! Ми ще и се изгуби чара! Възмутително!

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2057310 - 13.03.2008 09:53 [Re: З.Г.Тилилейски]

Един ден ще разберете че еволюцията се състои не само на материално ниво, а в преплитането на душа и материя. Дано не е късно,но по добре късно от колкото никога.Материята толкова ви е отдалечила от същността ви,че искрено се надявам да не се наложи да преживеете големи кризи за да го осъзнаете.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#2057559 - 13.03.2008 15:06 [Re: Eses]

Звучиш ми като пастор.

(Не ми отговори на въпроса, а това прави предупредителните ти заплахи най-малкото смешни и нестойностни.)

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2057571 - 13.03.2008 15:11 [Re: Цецо]

какво да ти отговоря,дали и колко често си променям убежденията ли? Променям ги и го правя когато видя че старите ми убеждения не ми вършат работа.Но това едва ли ти отговаря.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#2058859 - 14.03.2008 13:58 [Re: Eses]

Цитат:

дали и колко често си променям убежденията ли? Променям ги и го правя когато видя че старите ми убеждения не ми вършат работа.

Ха! Когато убежденията вече не вършат работа? Като как да го разбирам?
Значи си променяш убеждението от такова, че няма бог на такова, че има бог само защото второ ти върши повече работа. И каква работа по-точно върши?
Моето убеждение, че няма бог не ми върши никаква работа, ама не виждам причина да го променям...

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2058909 - 14.03.2008 14:34 [Re: Цецо]

Стига бееее само Бог ти е в устата почвам да си мисля че ни шантажираш и че всъщност си най заклетия вярващ в олла
За убежденията, ако имам убеждението че се страхувам да ходя на зъболекар,но все пак се нуждая от такъв си променям убеждението и започвам да ходя и то без страх.Това е реално убеждение което промених съвсем съзнателно и вече не се страхувам от зъболекари и работата им по точно.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#2058921 - 14.03.2008 14:47 [Re: Eses]

Цитат:

ако имам убеждението че се страхувам

Убеждение? Че се страхуваш? Ще ми трябва време да го осмисля.

--------------------

Eses
Ентусиаст

#2058926 - 14.03.2008 14:50 [Re: Цецо]

Да като малък преди да отидеш за първи път на зъболекар 2-3 твой приятелчета ти казват- еееее много е гадно, много боли.И ти им повярваш защото си на 6 и като отидеш и оная ми ти комучистическо-училищна зъболекарка ти набие един шамар щото си мръднал и вече имаш убеждението че е мнооооого страшно.До като не решиш да си го промениш

--------------------

З.Г.Тилилейски
заядлив
**

#2059491 - 14.03.2008 23:06 [Re: Eses]

Егати чата де сте заформили!
Цитат:

искрено се надявам да не се наложи да преживеете големи кризи за да го осъзнаете

Благодарско вече ги преживяхме , още шаваме. И даже си позволяваме да имаме собствено мнение по разни въпроси.
Малка да си останеш!
Ама, вместо да ни агитираш за правата вяра и съветска власт, отговори ми : "може ли информацията да съществува без носител ? "

--------------------

weisse_hexe
неориентиран

Регистриран: 27.01.2008
От: Denver, USA
    #2059697 - 15.03.2008 06:19 [Re: e te taka]

Много добре казано. Що се отнася до човешкия мозък, официално учените все още го изследват и дават предположения, така че легион 666 не ми говори ,че всичко знаете. Горко му на този , който ходи при теб на сеанси ( нали си психолог). Също не безизвестен факт е ,че голям процент от самоубийците ходят на на психолог или психиатър, което прави вашата професия безсмислена. Успех.

Eses
Ентусиаст

#2061140 - 17.03.2008 13:59 [Re: weisse_hexe]

Аз в събота се запознах с една жена на около 45 год.Която когато била 8 годишна преживяла кома.Има много ясен спомен какво и се е случило по време на комата и ще ви разкажа. Била болна от някаква инфекциозна детска болест,била в болница и майка и била при нея и говорела нещо,тя започнала да чува гласа на майка си все по слабо и по слабо,до като покрай нея всичко станало като в мъгла.Видяла на всички известния тунел,тя ми каза че когато влязла в него изведнъж много бързо се предвижила до другия му край и точно преди края му скоростта отново намаляла.Чувала много приятна и спокойна музика.Видяла нещо като бял дворец върху които имало двама мъже които свирели на някакви тръби(тогава тя не е знаела какви са тези инструменти).От вратата на двореца излязъл някой и казал че не и е дошло времето и тогава се е върнала. След години нейните преживявания са продължили,когато баба и починала тя била на 50 км от нея но усетила как баба и се завъртяла около нея и и казала че си тръгва.Поговорих си с нея доста,тъй като темата ме вълнува,тя ми разказа как по онова време не била виждала икона и за религия не е знаела почти нищо,заради комунизма и заради баща и които бил преподавател в университета и бил човек на науката,та у тях не се било говорило за тези неща и тя не е имало от къде да знае каквото и да било на тази си 8 годишна възраст.Каза ми че обича да чете за преживяванията в кома на деца,тъй като тя самата е по склонна да повярва че знанието на по възрастните може да повлияе на преживяванията които са имали по време на кома.

--------------------

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2062956 - 19.03.2008 13:35 [Re: chir]

За мен има. Аз съм сигурен защото имам опит! Аз съм преминавал през светлинния тунел. Аз "виждам" понякога починалите ми близки. Знам как може човек да се научи да ги вижда. Това става с медитация и определени духовни практики.

Темата е много дълга!

chir
рекордьор

#2070605 - 28.03.2008 10:21 [Re: Импулса]

През 1994 година на българския книжен пазар се появява книгата на Франсоа Брюн " Мъртвите ни говорят " . Книгата е издадена в 2 тома от издателство " Гуторанов и син . " Франсоя Брюн е френски епископ и богослов , изследовател на паранормалното и търсач на истината за отвъдното . Спиритизмът или разговорите с духовете на починали предци , датира още от архайските времена . Още шаманите в архаичните общества са разговаряли с духовете , за практическа полза , за здравето и успешния лов ,за защита на племето ...
Но едва през 20 век , след Втората световна война започват изследвания и опити да се запишат гласовете на мъртвите . Първите изследвания в тази област са на Фридрих Юргенсон и Константин Родив . И двамата изследователи от Швеция използват магнетофон за запис на гласовете от Отвъдното . По - късно и други изследователи подемат инициативата и в Франция , Швейцария, Германия , САЩ се създават дружества и научно - изследователски екипи за проучване на този въпрос - какво ни казват мъртвите ? Към края на 20 век - мъртвите вече се появяват като глас по телефона и като образ и на телевизионния екран.
Книгата на Брюн е много интересна и всеки може да я потърси по книжарниците .
А тук един сайт посветен на същите въпроси .

"Учените установяват връзка с другия свят по радиото "

http://starsline.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1468

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9355

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.047 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.