ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Психология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
hipnoza
    #41954 - 14.09.2002 19:18

kakvo mislite za neq?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
syneidesys
новак

Регистриран: 20.07.2002
От: varna
Re: hipnoza
    #42084 - 15.09.2002 15:44 [Re: tanariil]

kolkoto sme po osuznati
tolkova sme po nepodatlivi na sugestija
i obratno-taka 4e klasi4eskata hipnoza e edin po 4ist vid
proekcija na ejednevnoto ni ob6tuvane.
da obi4a6 ozna4ava da razbira6-njama drugo.

tanariil
архидемон
**

#42095 - 15.09.2002 17:30 [Re: syneidesys]

blagodarq za otgovora.
ami klasi4eskata hipnoza ima dosta nedostatyci i az li4no ne q haresvam osobeno. ot neq e lesno da se spasi vseki, koito ne jelae da gubi kontrol, naistina. zatova ne haresvam i froid- tazi hipnoza se bazira glavno na negovata teoriq za nesaznavanoto, koiato otri4am. az predpo4itam neverbalnata (bezslovesna) hipnoza, a ti znae6 li ne6to po vaprosa za neq?

Hammill

Регистриран: 20.06.2002
От: Close to the edge
    #42167 - 16.09.2002 11:21 [Re: syneidesys]

Хей, от теб отвсякъде звучи Фром - да обичаш означава да разбираш. За!!!
А и това за сугестията.
А имаш ли други любими автори?

--------------------
Hammill

Анонимен
Нерегистриран

#42250 - 16.09.2002 22:45 [Re: Hammill]

da :
viktor frankul
nosrat pese6kian
jaspers-makar, 4e stila mu mi se struva malko teji4uk
i etc.

Анонимен
Нерегистриран

#42347 - 18.09.2002 22:09 [Re: Hammill]

4ela sam from... biva

syneidesys
новак

#43964 - 05.10.2002 10:56 [Re: Анонимен]

4ETETE BE!
INA4E FINANSOVITE AKULI SUVSEM 6TE NI ZOMBIRAT{hipnotizirat}

tanariil
архидемон
**

#43979 - 05.10.2002 13:04 [Re: syneidesys]

az sam finansova akula, nedei taka sa(ikonomist sym).

ama tva 4e razbiram ot hipnoza ne e svyrzano s ikonomikata...ne 4e ne se izpolzva v biznesa ot nedobrosyvestna konkurenciq za eliminirane na nqkoi neudobstva i podpisvane na nejelani dogovori bez vajrajeniq... ama tva po4ti go nqma v bg, pone az ne sam osvedomena...

tanariil
архидемон
**

#43990 - 05.10.2002 14:31 [Re: syneidesys]

i obiknoveno izpolzvat hipnoza s pristroika ili hipnoza ot tipa informacionno pretovarvane....
zatva kazvam vinagi kogato moga, 4e Froid e negramotnik

syneidesys
новак

#44680 - 12.10.2002 11:51 [Re: tanariil]

Razbiram,
Iskah da nablegna na nekorektnoto formirane na ob6tesveno mnenie ot korporativnata reklama i ot PR
tova e dulga tema no mislja 4e e mnogo vajna.
osnoven problem e oba4e ograni4enata sposobnost na 4ovek
sam da se vidi v kakvo duhovno sustojanie e.
Zatova vi jelaja da jiveete i da rabotite v dobra sreda.
OK.

tanariil
архидемон
**

#44799 - 13.10.2002 14:08 [Re: syneidesys]

dobre formulirana tema. naistinq si e golqm problem. az li4no se pitam kakva 4ast ot reklamite, koito gledame vseki den sa s zabraneniq inak 25-ti kadur.
tova za PR-ra ne go shva6tam to4no. vruzkite s ob6testvenostta ne mi se vijdat tolkova zaplaha, kolkoto reklamite. te sa edin otdel, deinostta im e dosta po- ograni4ena i vyzdeistvieto im e po- malko ot tova na reklamite. no znam li...

dany_vassileva
член

Регистриран: 20.11.2002
От: Vidin
    #48265 - 23.11.2002 20:19 [Re: tanariil]

За хипнозата не знам какво мисля, знам само че музиката също действа като хипноза.Няма значение от стила, просто музика.Нея я определиям като необикновена комбинация от звуци, които малко или много действат на слушателя.Всичко наоколо е хипноза, всички сме зависими, всички сме зомбирани, това е нашият трагичен начин на живот, това е грешката на хората, всеки се опитва да манипулира останаилите, за да му плащат за дадения продукт, всички ни лъжат .... после ние патиме от глупостта си.
Също за хипнозата знам, че човек е по-уязвим на външни влияния спрямо своята психика, когато е с полусънно или направо сънно състояние.Тогава е най-опасно внушаването на даден индивид.Рабира се това зависи от силата , която притежава хипнотизатора така да се каже.Имам поредвид какъв опит има в тая работа и каква му е целта.Зависи също от настроението и до каква степен жертвата така да се каже(ако може бих сложила кавички вместо това така да се каже, но не знам как) е уязвима на такива външни влияния....

tanariil
архидемон
**

#48337 - 24.11.2002 16:58 [Re: dany_vassileva]

здр
и казваш , че нищо не знаеш, а?:) наистина знаеш доста. но в едно нещо искам да те поправя - има начин човек да се пази от внушение и от хипноза. аз самата съм разработвала такова нещо. всъщност наи- сигурната защита е да разбираш от хипноза, но има и начини с пеене на натрапчива мелодия, ако човек се унася и подозира , че е не точно само от скука (то си зависи и от вида на хипнозата)...

tanariil
архидемон
**

#48387 - 24.11.2002 21:22 [Re: tanariil]

na6ite setiva pri4inqvat vnu6eniq. 4owek e dostypen za hipnoza poneje e dostypen za vnu6enie.

Анонимен
Нерегистриран

#48473 - 25.11.2002 15:02 [Re: tanariil]

Iskam da popitam nqkoi pravi li razlika mejdu HIPNOZA,VNU6ENIE,SUGESTIQ I MOZA4NA ATAKA??

tanariil
архидемон
**

#48482 - 25.11.2002 16:22 [Re: Анонимен]

vnu6enieto e element na hipnozata. sugestiqta e otpusnatost. ako se poizhwyrlq malko, 6te ti kaja, 4e e na okolo kra4ka ot meditaciqta - systoqnie na nemislene, no pri sugestiqta nemisleneto ne e zadyljitelno, tq moje da go vkliu4wa i e na malko po-drug princip.
kato moza4na ataka moga da ti kfalificiram bezslowesnata hipnoza.
moga li da te popitam, za6to pita6 za podobno ne6to?

Анонимен
Нерегистриран

#48640 - 26.11.2002 17:00 [Re: tanariil]

Ami psihologiqta e seriozna tema i e pezpolezno da se diskutira ne6to ot neq bez da e izqsnena terminologiqta.
Pri sugestiqta 4ovek priema dadeno tvardenie bez nikakva kriti4nost ili mu e otneta vazmojnosta za takava.Vra4kite naprimer deistat taka-sugestivno zaradi avtoriteta si naprimer,zaradi ritualite i pr.
Amoza4na ataka e vsqka reklama.

tanariil
архидемон
**

#48905 - 28.11.2002 18:34 [Re: Анонимен]

ne te znam koi si, oba4e se izlaga6. ne se obijdai. prosto znaniqta ti i logikata ti sa pod vsqkakva kritika.
za 25 kadyr trqbva da si 4uval. ei tova e byrkane v mozaka s reklama. inak reklamata moje da te oteg4i do smyrt, moje da te izkefi do smyrt, moje da ne ti puka za neq do smyrt i vsi4ko drugo, no ne i da ti napravi ne6to.
a sega 6te si napravq truda da ti obqsnq kak se pravi"4erna magiq" i kakvo sa vsy6tnost "vra4kite", 666toto da se izqsni terminologiqta i ... sam da si preceni6 avtoritet li e ili e glupost na tezi, koito otivat pri vra4kite... za6toto te mnogo obi4at horata, koito sami idvat pri tqh s samopostavena diagnoza "4erna magiq" sqka6 na tozi svqt vseki kreten e v systoqnie da q napravi. samo deto ne vseki moje, uverqvam te... vij, "4erna magiq" s kavi4kite, pod4ertavam izri4no KAVI4KITE. drugata magiq e drug vapros...

naprimer kak deistva t.nar. "4erna magiq", napravena ot raznite babi, vra4ki i podobni - tq vinagi ima nqkakuv materiqlen nositel - stranni predmeti, ponqkoga ve6ti, pritejavani ot jertvata ili podobni. tezi ne6ta sa nqkade v blizost do liceto, na koeto trqbva da bude navredeno. ne e nujno to da znae kade sa te, makar 4e ponqkoga naro4no se ostavqt taka, 4e da se vidqt, za po-golqm efekt.
4ove6kiq mozak e ustroen taka, 4e na nesaznatelno ravni6te ulavq, 4e ne6to e promeneno, ako ne vijda predmetite.prosto biologiq...
i ... ami ako 4ovek pone malko e sueveren i ako pone malko vqrva v magii, to rezultata e nalice - "magiqta" hva6ta. v tozi tip "magiq" nqma ni6to misti4no ili svryhestestveno. tq i deistva na bazata na probiv vytre v psihikata na 4oveka. na praktika toi sam si navrejda v nevazmojnostta si da reagira na sazdalata se situaciq.ako e sueveren, za6toto ako NE E SUEVEREN, 4E GO HVANE "4ERNA MAGIQ", AMA UTRE.
tozi tip "magiq" se neutralizira lesno, babite , vra4kite namirat predmetite i vnu6avat spokoistvie ili pravqt nqkakuv zavyrtqn ritual i v kraina smetka pak se stiga do tozi moment, v koito nesyznavanoto se otyrsva ot 6oka i reagira poluadekvatno i mu minava "magiqta".
rabotata e tam, 4e tova e napulno izli6no - vsi4ko zavisi samo i edinstveno ot SAMIQ 4OVEK, TOI E NEDOSTYPEN, ako sam ne go pojelae.
faktyt , 4e se shva6ta kak deistva tozi tip "magiq" e dostaty4na za6tita ot neq i ne e nujno ni6to drugo - nito rituali, nito bezkraino motaene po menteta, koito opisvat ne6tata ot 4erni po-4erni. problem ima samo ako 4oveka naistina e mnogo sueverna li4nost i togava ima nujda ot malko pove4e pomo6t, no ne za razvalqne na magiq, a za da se nau4i da dostiga sam do onezi sloeve na nesaznatelnoto, koito go pravqt dostupen za vliqniq otvyn.
do tuk ve4e znae666 pove4e za "4ernata magiq" ot kvartalnata si vra4ka. i si po dobyr v razvalqneto i ot su6tata.
razbira se tova, koeto opisah vaji samo za mentelivata "magiq", koqto vsy6tnost ne e to4no magiq v istinskiq smisal na dumata.
no istinska 4erna magiq mogat da pravqt samo edinici, koito puk sa nedostupni i skypo plateni, i ako naistina nqkoi e napadnat ot takava li4nost, togava ima ogromen problem. 4eren mag nikoga ne raz4ita na probiv vav psihikata otvytre. i ako 4ete6 tova, zna4i sas sigurnost putqt ti ne se e presi4al s podobni hora, koito da sa te napadali s istinska 4erna magiq. nqma kak da useti666, 4e te sa ti vazdeistvali, tehnikite im sa fini i savsem ne sa naso4eni kam ne6ta kato da skysa666 s 4oveka, kogoto obi4a6 ili da ne vidi666 bql den ot griji. nikoi nikoga ne nau4ava za takyv tip magove... i az vkliu4itelno!
edinstvena za6tita sre6tu eventualno takova napadenie ot tozi tip hora, e polu4avane na kontrol varhu sastoianiqta - 4 ob6to na broi, pone edno ot koito trqbva da se ovladee.
stava vapros za onova sastoqnie v koeto 4ovek izpada malko predi da zaspi. to e systoqnieto, v koeto hipnotizatora vkarva hipnotiziraniq, malko predi da mu pri4ini hipnoza. tehnikite za avtohipnoza sy6to pozvolqvat da se postigne bez izpadane v syn ili zaguba na kontrol varhu sebe si podoben efekt.
i v zakliu4enie:
1. UVERQVAM 4E VSEKI, KOITO SE OPITA DA IZPOLZVA TAZI INFORMACIQ S NEPO4TENA CEL ILI ZA DA NAVREDI NQKOMU 6TE OSTANE MNOGO NEPRIQTNO IZNENADAN!!!vse pak az sym 4eren mag!!!
2. NE NOSQ OTGOVORNOST ZA IZLOJENITE DANNI.

Анонимен
Нерегистриран

#48995 - 29.11.2002 22:08 [Re: tanariil]

Radvam se 4e tolkova barzo mi otgovarq6
Sega po red na nomerata.
Reklamite i bez 25-ti kadar imat svoeto prednazna4enie i e nesiriozno 4ovek vav forum 'psihologiq" da ne znae kakvo e to.{tolkova li sa glupavi koncernite koito reklamirat spored teb??}
Za magiite si priznavam 4e si po-ve6ta ot men.
Az sam hodil i na vra4ka i na hodja za da izsledvam tova masovo qvlenie{6tom e masovo zna4i i to ima pravo da sa6testvuvam}
6te zapo4na s primer.
Pri men doide maj 4iqto maika be6e bolna ot rak.Sled operaciq za premahvane na babrek neinoto polojenie se zakrepilo.Kakto si mu e reda kurs himioterapiq,sled koito lekarite kazvat 6te 4akame.No nali maja 4ul OT TUK OT TAM 4e moje da ima magiq.Otivat pri edna mnogo vajna li4nost ot turski proizhod,koqto e dosta izvestna v baene i razvalqne na magii.Tq kazva;
"-Ti ima6 4ena magiq na cqlata ka6ta,no na teb nai-ve4e,oba4e napravi tova i tova,onova i onova i 6te si napalno zrdava'
Re4eno storeno.Vsi4ko kakto trqbva napravili.USPOKOILI SE HORATA.Vse pak tva bilo avtoritetna vra4ka sred "nau4nite" sredi na magovete.
Sled ne6te6 li 1 godina se otkriva ot skenera tumor v beliqt drob[NAI-4ESTIQ PRIEMNIK PRI PARVI4EN TUMOR NA BABREKA}.Ta 4oveka idva i mi kazva kak da kaje na maika si kakva e diagnozata
Apropo,ako ne be6e vra4kata tazi jena 6te6e da otide na kontrolen pregled i da se ustanovi zloka4estvenata forma o6te v zarodi6 kogato e bila vazmijna operaciq.
Osven 4e po ABSOLUTNO nikakav na4in ne pomigna na jenata,tq navredi na neq na cqloto i semeistvo{nadqvam se znae6 kakvo e vinovnostno 4uvstvo i kak to se e otrazilo na sina i i kolko vreme trqbva6e da RABOTQ s nego za da bade tu6irano.
Az sa6to kato edna vra4ka moga da ti poznaq kakav 4ovek si.
Ti si 4ovek,koito obiknovenno e spokoen,no kogato se naloji za6titava6t sebe si i napada6t drugite.Ima6 nujda da si sred horata,no 4esto izpitva6 udovolstvie ot samotata.
V detstvoto si si izpitvala izvestni nespravedlivosti.Tvoite roditeli ne odobrqvat izcqlo jiteiskite ti ideali.Probiven 4ovek si,no 4esto izpitva6 zatrudneniq do postiganeto na svoite celi.
Ima momenti v koito misli6 za ne6ta koito o6te ne sa se slu4ili....................
Ako iska6 moga da prodalja da vra4uvam
Az vra4ka li sam???

Анонимен
Нерегистриран

#48997 - 29.11.2002 22:32 [Re: tanariil]

Prodaljavam.Kak se stava mag i razpolaga li toi s nqkakva magi4eska svrah estestvena sila?
Znae6 li kolko magove ima vav varnenskata psihiatriq?
Znae6 li kolko maiki vodqt da6terite si koito se smqtat za...abe s natraplivo raztroistvo.Ne znam v tvoq REGISTAR kak se vodi tova.
4eti malko Iung.Moje bi 6te ti otvori o4ite za kolektivnoto nesaznavano,za arhetipovete{kato misalta kolko hubavo 6te e az da sam magiosnik...}
Za evoliuciqta{4e kakto ot hilqdi godini okosmqvaneto na 4ove6koto tqlo ne e neobhodimo no to sa6testvuva,taka i kolektivnoto 4uvstvo na strah ot boga,strah ot sataninski sili ili grubo kazano 4erni sili e nasleden ot hilqdite godini jivot na 4oveka}Taka 4e mila moq.Nameri samo 1 dokazatelstvo 4e magiq sa6testvuva i gotovo[ne si pravi truda.mnogo hora s takiva natraplivosti sa se ma4ili da go napravqt
V 6tatite edin fizik e kazal
"Davam 1milion dolara na tozi,koito mi pokaje paranormalno qvlenie'-ostanal si s miliona i razobli4il dosta izmamnici
Nqmam kakvo da dopalnq osven i tova 4e NQMA avtohipnoza a ti prodaljava6 da barka6 ponqtiqta.
Ako e avto,to v nikakav slu4ai ne e hipnoza.
Kakto az ti otgovarqm taka i ti mi kaji s kakvo obrazovanie si i koi e problema ili slu4kata koqto taka ti e zavartqla glavata v posoka 4erni magii?
Nadqvam se da moga da ti pomogna

tanariil
архидемон
**

#49025 - 30.11.2002 14:58 [Re: Анонимен]

zdr
az dori znam kolko Iisusovci se vodqt na ot4et v ludnicata v svetoven ma6tab, dragi mi anonimen.
i mai ne samo tova znam. prosto 4eta po tezi vaprosi s pove4e uporstvo ot tebe!
da, 4ela sym u4enika na froid. kakto i sym 4ela i froid. kakto sym 4ela i drugi psiholozi. no az zavyr6ih i edno ot dostoinstvata na diplomnata mi rabota e, 4e tam froid, iung i podobnite mu sa izqdeni s parcalkite moi anonimni mi poznava4o na 4ove6kata psihika.
i poneje popita az ve4e zavyr666ih vis6e obrazovanie, specialnost IOT, s modul Upravlenie na 4ove6kite resursi i na diplomnata si rabota, posvetena na ravenstvoto v truda, az imam ocenka 6 ot profesori. na tova mu se vika priznavane na teoriite mi na unuversitetsko nivo. kym tova slu4aino si vydq predlojenie ot filosof, da pravq nau4na kariera, koeto otkazah po razbiraemi pri4ini.
tova predpolaga 2 ne666ta :
1. 4e sym syvyr6eno naqsno koi sa adjeba psihi4eskite otkloneniq v 4ove6kata psihika i 4e sys sigurnost ne mi se namirat takiva.
2. 4e rabotq samo s DOKAZATELSTVA I ZADAVAM NEUDOBNI VAPROSI NA HORA KATO TEB.
he he, gledah go tova po tv-to. pobyrkah se ot hilej! predstavq666 li si, 4ovek det znae i moje ne6to da stane pred kamera, ta posle edin milion dolara da ne mu stignat da se otyrve ot horsko liubopitstvo!!! hahahaha! ne me razsmivai i ti be !!!
a ti kakvo si predstavq666e, 4e ne666to razli4no ot al4ni mo666enici 666te se razleti da se qvi na podobno mqsto li? oh, naivnost. prosteno da ti e!
iska6 dokazatelstvo? 4e za6to ne. 666te go polu4i6. az mnogo obi4am da dokazvam s dela onova, koeto kazvam, rqdko govorq, ako si nqmam dokazatelstva zad gyrba. za razlika ot teb.
oba4e nqma da e ni666to, koeto o4akva666. az nqma da si mrydna i malkiq pryst za teb, 666toto ne si go zaslujil, prosto 666te ti kaza na u666e kakvo da stori6 i ti 666te go stori666 na svoq otgovornost(taka nqma da mi teji666 na syvestta kato si prepati666, a ti 666te go stori666, za666toto predi vsi4ko 4ovek, koito iska podobno ne6to e minimum ... kak da go kaja bez da te zasegna...).
oba4e tozi forum ne e nito vremeto, nioto mqstoto za podobni otgovori na vaprosi kato tezi, deto gi zadava666... e, shva666ta666, nali?

Insight
почетен член

Регистриран: 15.07.2001
    #49626 - 05.12.2002 16:58 [Re: Hammill]

Фром - абсолютен кич - всичко което простосмъртния човек изка да чуе ... сори за мнението, но държа да си го кажа ... и се отнася за всички измислени хуманисти ...

--------------------
Too old to rock'n'roll,
too young to die...

Insight
почетен член

Регистриран: 15.07.2001
Безсловесна хипноза??
    #49628 - 05.12.2002 17:04 [Re: tanariil]

Признавам, че събуди любопитството ми, но за първи път чувам за такова нещо .... а то съществува ли наистина и по какъв начин повлиява на човека щом няма думи?
Надявам се нямаш в предвид сценичната хипноза?!

--------------------
Too old to rock'n'roll,
too young to die...

tanariil
архидемон
**

Re: Безсловесна хипноза??
    #49646 - 05.12.2002 20:13 [Re: Insight]

zdr.
oooo, ne , v nikakyv slu4ai. sceni4nata hipnoza raz4ita glavno na gotovi frazi, a za men te sa znak za nali4ie na bezdaren hipnotizator. tazi hipnoza raz4ita na drugo.
opira se na fakta, 4e na6ite setiva pri4inqvat vnu6eniq, za6toto zaobikalq6tiq ni svqt ni vliqe po nqkakyv na4in. naprimer 4ovek dori da e pod dylboka upoika moje da byde hipnotiziran, za6toto 4uva. a navqrno znae6, 4e cvetove, obrazi, kartini, sy6to vliqqt na na6eto otno6enie kym ne6tata, a ne samo zvucite.malko hora znaqt, 4e i gladkite, na4upenite, simetri4nite/nesim. linii i /ili figuri sy6to imat mo6tno vuzdeistvie...pri4inata e v o4edvigatelnite muskuli.
v slu4aq oba4e ne se izpolzvat dumi, a zaobikalq6tata sreda. naprimer(ne 4e po princip tam se izpolzva glavno, no sega se setih za scenata , prav si donqkade vse pak- izliza si 4oveka i go mlatvat prez gyrba i e gotov za vnu6enie i hipnoza).
ei tezi, ma6inkite det svqtkat i vkarvat v hipnoza, te sa pak bezslovesna hipnoza. hipnozata s ogledalo e sy6toto. i za liubitelite na svruhestestvenoto, takava e hipnozata s pomo6ta na naso4ena energiq, no tam ve4e tehnikata e po-slojna.

tanariil
архидемон
**

#49857 - 07.12.2002 17:33 [Re: Анонимен]

g-n psiholog,
az napisah nai - ob6to kato smisyl, 4e vie ste vra4ka, kolkoto i vsi4kite 100% vra4ki v tazi dyrjava, nali taka?dori vi obqsnih za666to tova e taka i kakvi vsy666tnost sa horata, koito im vqrvat (za men sa glupaci ne samo tezi, koito im vqrvat, no i samite wra4ki )
a i sym izu4avala konkretniq predmet za reklamata, nqkak si pone malko razbiram ot reklama...
da vi se ne na4udi 4ovek, 4eteiki vi, se po4uvstvah sqka6 vsi4ko vi e qsno, no ... ne syvsem...
iskate li informaciq po vaprosa ot tezi, koito q prawqt? slu4aino imam dosta takiva poznati ot redakciqta na edin vestnik... dopredi malko dori pomagah da se zgyva sy6tiq.
napisah:"inak reklamata moje da te oteg4i do smyrt, moje da te izkefi do smyrt, moje da ne ti puka za neq do smyrt i vsi4ko drugo, no ne i da ti napravi ne6to."
sega se setih , 4e ne sym naqsno kakvo to4no protiv imate protiv tova moe tvyrdenie, bihte li se poqsnil...
az vinagi, pone kato potrebitel, sym smqtala, 4e ako edna firma jelae da razpolaga s dobra reklama, predi da se zaeme da q pravi, trqbva da prou4i vkusovete na klientite si. inak reklamata kato ednoto ni666to 666te se prevyrne v antireklama... govorim za zakonnata reklama, koqto ne e s zakodirana v neq zlovredna za konkretnata konkurenciq informaciq, ne e s 25 kadyr i drugite zabraneni ot zakonite atributi na reklamata, za koito predpolagam , ne 4uvate za pruv put ot men.
a kakyv 4ovek sym ... nikak ne mojete da poznaete. za towa vi e nujno pove4e ot vra4uvane, nujno vi e da bydete men, no poneje ne ste men, nqma kak da ulu4ite, osobeno na fona na fakta, 4e ne sym po4itatel na konformizma, nali znaete... onova s vliqeneto ot 4ujdoto mnenie...
aaa, i ne6to za izsledvaneto vi, g-n psiholog, astrologiqta dylji sy6testvuvaneto si i na konformizma, osven na izobretatelnostta na 6arlatanite...
no drevnite jreci v ne po malko drevniq egipet sa znaeli ne lo6o matematikata... nali znaete, 4e pyrvite piramidi sa s izkliu4itelno to4na orientirovka po posokite na sveta... kazvat... orientirali se kato iz4islqvali po zvezdite(astronomiq mu se vika, ne astrologiq). oba4e kato wsqko dobro otkritie na magowete i towa zagubilo to4nostta si s vremeto, za6toto go polzvali hora, koito ne si davali truda da go aktualizirat, a napravo zaemali gotoviq rezultat...
redica hramove po sveta sa bezmylvni svideteli za Nauka, a ne za 6arlatanstvo, ako se vqrva na sy6tata programa, koqto pokaza g-n "predlagam milion".

Анонимен
Нерегистриран

#50196 - 10.12.2002 17:55 [Re: tanariil]

Nqkak si i za magii ve4e ne mi se govori,i za magove,i za vra4ki i t.n.Fantazii v koito 4ovek iska da povqrva i da materializira e imalo vinagi i o6te dalgo 6te gi ima.
Za 25-kadar.....wjerhgbliwubg

Isoriqta e mnogo dalga.Ne mi se pi6e.Edno e sa6testveno:
4e s negovoto u4astie az ti puskam film naprimer a na teb stra6no ti se priqjdat.....kartovki ot MC Donalds
Sega malko za reklamite.Ti kato 4ovek koito se zanimava s reklama mi kaji za6to reklamite s jeni sa vinagi svarzani sas semeistvo,za maje sas svoboda,za deca izpakvane ili priemane ot dadena soc. grupa i t. n.
Za vra4uvaneto znam 4e 4ovek ne moje da 4ete misli.Tova koeto kazah za teb vaji za vsi4ki hora.No kogato e naso4eno kam nqkoi li4no-o 4udo toi me poznava

I o6te ne6to.Za astrologiq spomenah vav vrazka sas zodiaci,li4ni tam predvijdaniq ot roda na kaji mi koga si roden to4no pak az 6te ti kaja kakvo 6te ti se slu4i.Vqtar.Vqtar i magla!Za to4nostta na egipetskite stroiteli nqma kakvo da govorim.Tq vse o6te ne e dostignata.Oba4e magovete kakvo ob6to imaha naistina ne razbrah.Magovete sazdavat iluziiiiiiiiiiiiii,blagodarenie na 4ove6kite nesavar6enstva na setivata i ni6to pove4e.

tanariil
архидемон
**

#50310 - 11.12.2002 14:10 [Re: Анонимен]

zdr
ami ako si naprawi666 truda da pro4ete666 wnimatelno kakwo bqh napisala za 25 kadyr moje da otkrie666, 4e za men towa e byrkane w mozyka, a ne samata reklama. tq si ima drugi funkcii. a zaradi podobni na opisanite ot teb atributi na reklama redica kompanii w sweta sa si pla666tali tlysti sumi i 666te prodyljat da gi pla6tat - zatowa si ima zakoni i potyrpew6ite se obry6tat kym tqh obiknoweno, kogato prawata im sa zasegnati.
kakwo ob666to imaha magowete li? Poso4i mi arhitekt, koito da se zanimawa s astronomiq... ami towa kak sa se stroili tezi ne6ta e bilo namereno iz papirusi ot jrecite...
oh, ne mi kazwa666 ni666to nowo. znam q az tazi tendenciq... dori ponqkoga za kef gledam prostotiite po kanal 2001. tam kakwi obrazi ima...
no fantaziqta e edno, a realnostta - drugo. praw si, mnogo .
samo edno ne razbiram. za666to slaga666 wsi4ki w kiupa - da ne bi da ti prili4am s ne666to na Alena(tazi deto i wyrtqt reklamata prez tri minuti po btv) ili da ti prili4am slu4aino na nqkoq ot gadatelkite po kanal 2001 - "bebeto ti kato porasne i 6te ima zdrawoslowni problemi"..."ne, nqma takowa ne666to, wie imate problemi s kostnata sistema, idete na lekar, toi 6te go potwyrdi"... towa sa si "wra4ki" i ne propuskai kawi4kite, a drugoto , deto spomena sa fokusnici... no fokusnicite ne sa magowe, w nikakyw slu4ai.
i mai se otdale4ihme ot temata za hipnozata. kakwo 6te kaje6 da se wyrnem na neq. s radost 6te izslu6am twoqta wersiq za towa kakwi to4nio sa principite,
spored koito tq se osy6testwqwa.

Анонимен
Нерегистриран

#50540 - 12.12.2002 18:03 [Re: tanariil]

Zdr,
OK za hipnozata.Vij 4ak tolkova kompetenten za neq ne sam.
Znam 4e otri4a6 Froid ama za bezsaznavanoto i saznavanoto e prav.Pri vseki slu4ai hipnozata e metod pri koito s namaleno saznanie se stiga do bezsaznavanoto.Ot tam dali zapovedi 6te dava6,dali 6te razpitva6 za spomeni dali ne6to drugo ve4e zavisi ot celta.Znam 4e za hipnoza trqbva saznatelno jelanie da ima ot hipnotiziraniq,i zatova v na4aloto se raboti s motivaciq.Naprimer parviqt pat samo obqsnqva6 na kakvo e sposobna hipnozata i kak moje da mu pomogne.Sled tova zapo4vat lekite relaksacionni uprajneniq za "zagrqvane" na fantaziqta.Naprimer predstavi si 4e si por du6a i te4e cvetna voda.V kakvi cvetove e i t.n.
Ne vseki oba4e e podatliv.Histeri4nite strukturi nai-se vliqqt i ot vnu6enie i ot hipnoza no e otnositelno.Dosega sama po sebe si oba4e hipnozata ne e postigala traini rezultati v sferata na le4enieto.Te nai-4esto sa za kratak period ot vreme.Zatova pove4e se izpolzva za izvli4ane na informaciq ili za drugi deinosti no mnogo rqdko za le4enie.
Znam o6te 4e hipnotiziraniq ne izpalnqva jelaniq koito sa nepriemlivi naprimer ako kaja na hipnotiziranata sable4i si drehite i .... nqma da stane.Moje da posledva 6ok!Dotuk govoreh za ...nau4na hipnoza Ti pi6e6 tuk razni daljini na valnite{koito sigurno sa to4ni} no neaznam za kakvo sa ti.4ovek moje da upravlqva dobre avtomobil i bez da znae kak raboti dvigatela s vatre6no gorene nali taka.
Struva mi se 4e si naso4ena kam hipnozata v mnogo ob6t plan.
Pomisli za kakvo to4no 6te q izpolzva6.Neka priemem 4e ve4e znae6 i moje6 da raboti6 s neq.Posle?
Ne 4e e neizpolzvaema no samo hipnoza ne stava.Tq e pomo6tno sredstvo.Za teb kam kakvo e pomo6tno sredstvo?
I kato kazvam 4e tq e naistina opasna ne si pravq maitap.4ovek moje s nai-golqmo jelanie da iska da pomogne ,a vsa6tnost da navredi.Zatova obu4avaniq trqbva da vodi ot4et nqkade.Ne moje vvseki koito ima jelanie da se zanimava s neq.Az vse edno imam jelanie da nosq orajie.Moga li?Ne,za6toto mi trqbva razre6itelno,trqbva mi izpit i nai-ve4e da imam dobra pri4ina da iskam da sam vaorajen.Tova e samo primer no i s hipnozata e taka ako priemem 4e tq e psihologi4eska orajie.

tanariil
архидемон
**

#50556 - 12.12.2002 19:27 [Re: Анонимен]

zdr
онази книга, с около 20-те техники за хипноза го обяснява6е същото, което го обяснява6 и ти.
аз не отри4ам несъзнаваното , а подсъзнанието, както го е формулирал фройд. за мен несъзнаваното е нещо друго.
ами на мен лично хипнозата/ автохипнозата и медитацията ми вър6ат нело6а работа. и хипнозата наистина може и е била използвана като оръжие ... дори наскоро гледах по тв , че убиецът на кенеди е бил извър6ил убийството по тази линия - мноу бил свръхподатлив на хипноза и давал всички признаци, че са му ровили в мозъка един вид...
намерих си и един - два не ло6и саитове (руски), писани от психолози по въпроса за значението на хипнозата в съдебната практика... третираха се въпросите до колко тя може да се приема като доказателство и подобни...

Анонимен
Нерегистриран

#50720 - 13.12.2002 14:34 [Re: tanariil]

Vqrno e 4e hipnozata se izpolzva i zatova.Za vaztanovka na dadeno prestaplenie.No rezulatatite sa uklon4ivi vse o6te.
Ne e dokazano dali pod hipnoza 4ovek si spomnq deistvitelni slu4ki ili pod natiska na hipnotizatora se zapo4va proces na fantazirane kato 4oveka pod hipnoza go izjivqvq savsem realno.
Zna4i pogre6no e da se kaje podsaznanie.Nqma takav termin.
Ima bezsaznavano,predsaznavano i saznavano.Prevodite v knikite prosto ne sa na nivo.
6te izpolzvam na froid primera za6toto mnogo mi haresva.
Bezsaznavanoto e edno golqmo foae.Ima edna vrati4ka koqto vodi do malka staq.Samo 4e za da se stigne do neq se minava prez edno antrence.
V tozi primer antreto e predsaznavanoto ili impuls do6al ot bezsaznavanoto minava prez nego.V antreto e svrah-aza ako toi go pusne impusla otiva v saznavanoto estestveno cenzuriran.Ako ne go pusne toi se vra6ta obratno v bezsaznavaneto.Tozi proces froid e narekal iztlaskvane.
V procesa na hipnoza hipnotizatora ima po4ti palen dostap do...foaeto{bezsaznavanoto] tai kato po vreme na san vratite sa otvoreni{zatova 4ovek 4esto sanuva bezmislici}.
Zatova sam skepti4en kam avtohipnozata.V bidno sastoqnie ne moje6 da vleze6 prez vratite,da mine6 pokrai svrah-aza ta da stigne6 do bezsaznavanoto.

tanariil
архидемон
**

#50774 - 13.12.2002 19:03 [Re: Анонимен]

http://www.naritsyn.ru/gipnoz1.shtml - виж това, заслужава си.
http://www.otrok.ru/medbook/listmed/gipno.htm - еи това е онази про4ута книжка за хипнозата, дето ти писах за нея, ама на руски, ама май не е цялата...
http://cotty.16x16.com/psycho/newbooks/erikson.htm -един вид от техниките за автохипноза, аз ли4но намирам това за мноу тромаво и ... ае слаба работа, ама иде ре4, 4е темата се изследва не само от окултисти, макар те да са първите, дето подхванали идеята
http://archive.1september.ru/zdd/2001/24/3.htm - а това са пове4ко данни за хипнозата и автохипнозата - данные были представлены на XII конгрессе по
гипнозу: применение самогипноза в течение ...
искрено 666те се радвам, ако в тези сайтове си намери666 не666то интересно, което да ти допадне
ако има666 адресите на интересни сайтове по вапроса - дай ги , би било интересно...

http://worldleonard.h1.ru/doc/gipn/gipn_011.html - ей това ме изкефи

намерих и о666те не666то, извинявам се за руския...
гипоноз
Этот термин, созданный английским хирургом Джемсом Брэдом (1795-1860) удачно заместил существовавшее прежде понятие «месмеризм» (происшедшее от фамилии австрийского врача Франца Антона Месмера, 1734-1815). Незадолго до Великой Французской революции Месмер создал себе громкое имя в Париже. Научная комиссия, в которую входил и знаменитый американский мыслитель Бенджамин Франклин (1706-1790), полностью опровергла теоретическую идею Месмера о существовании «животного магнетизма», объяснив явления месмеризма одним из физиологических процессов.

Использование гипноза в медицине не обошлось без дурной славы. И только деятельность Жан Мартен Шарко (1825-93) и прежде всего Ипполита Бернгейма (1837-1919) из Нанси позволила гипнозу приобрести статус серьёзной психотерапевтической техники.

Хотя некоторые венские врачи и пытались лечить истерических пациентов посредством гипноза (Мориц Бенедикт и Максимилиан Ляйдэсдорф), во времена лечения Анны О. Йозефом Бройером и первых гипнотических лечений, проводимых Фройдом, гипноз рассматривался в качестве несерьёзного метода, достойным разве что балаганных представлений.

В Венском психиатрическом обществе тогда существовал даже набросок закона, в соответствии с которым медицинское применение гипноза должно было осуществляться только под контролем врача, находящегося на службе в полиции.

Леча истеричек гипнозом Фройд получил удивительные результаты. Если французская школа в целях лечения применяла только постгипнотические внушения, то Фройд обратился к открытой Бройером катартической психотерапии. Это позволило Фройду начать исследования бессознательных психических процессов. Но и для теории гипноза как физиологического явления Фройдом были получены важные результаты, хотя бы обнаружение огромной роли сопротивления и переноса, которые были им замечены чуть ли не с самого начала. И только открытие свободных ассоциаций позволило удачно заместить гипноз.

При сноподобном трансовом состоянии гипноза, которое как правило специально индуцируется гипнотизёром, речь идёт по сути дела о психической активности загипнотизированного человека. Его сфера Я регрессирует, устраняя некоторые из своих функций, характерных для бодрствующего состояния, и прежде всего проверку на реалистичность. Магическое мышление и чувство всемогущества проецируются на гипнотизёра и таким образом ускоряют гипнотический процесс. А ещё на какое-то время на гипнотизёра переносятся черты родительского авторитета. Такое хорошо заметно и в самом использовании гипноза, когда, например, используются технические приёмы в виде авторитарных приказов, адрессованных непосредственно к пациенту, или гипнотизёр начинает поглаживать его лоб, говорить мягко-вкрадчивым голосом и т. д.

Сопротивление к гипнозу проявляется как в чрезмерном послушании, так и в преждевременном выходе из гипноза.

Хотя сегодня гипнотерапия применяется как научный метод, базирующийся на суггестивном или катартическом эффекте, в сознании пациентов гипноз продолжает наделяться магическими свойствами. Однажды одна из пациенток Фройда («Случай гипнотического лечения», 1892) как-то сказала после успешного излечения гипнозом трудностей, связанных с грудным кормлением двух детей:

«Я стыдилась того, сказала мне эта пациентка, что мне пришлось прибегнуть за помощью к гипнозу там, где моя воля и силы оказались недостаточными. Но думаю, что ни она, ни её муж, так и не преодолели неприязни по отношению к гипнозу».

См. статью Фройда «Гипноз» и книгу Бройера и Фройда "Этюды об истерии"

надявам се да не съм те отег4ила...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Тaис, Atlantida 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3156

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.085 seconds in which 0.054 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.