ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Stoyansky
Професор :D
*

Регистриран: 22.07.2004
От: България
Черни дупки?
    #376905 - 22.07.2004 20:23

Здравейте любители на астрономията.Днес ви предлагам дискусия за така наречените черни
дупки-замръзнало пространство-време.Съществуват ли наистина тези ,,ужасяващи прахосмукачки"?Едва ли ги има в нашето време.По-скоро ако са съществували,това трябва да е било преди Големия взрив. От нашето Слънце не може да се образува черна дупка защото то е твърде малко. Ако слънцето при свиването си достигне размерите на земята,то една част колкото захарна бучка ще тежи 12-13 тона!
Може ли да се излезне от черна дупка?
Скороста с която може да се противопостави на земната гравитация е 11.2 км/сек.Ако примерно една ракета която се движи с такава скорост ,то тя също може да излезне от черна дупка.Само че черните дупки изкривяват пространство-времето и астрономите в ракетата ще си мислят че ракетата е навлизала толкова бързо и излизала също толкова бързо,но дълбоко ще грешат.При нас ще е изминала цяла вечност(а цяла вечност не е изминала от създаването на вселената) и въпросът ще си остане завинаги тяхна тайна.А вие как мислите приятели на астрономията?
( Можете да видите моята статия не само тук.)

--------------------
s2

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Версинжеторикс
Страхотен
**

Регистриран: 20.03.2004
От: Demonium Fortress
Re: Черни дупки?
    #377030 - 22.07.2004 22:41 [Re: Stoyansky]

Пишеш глупости,черните дупки ги има,нищо не излиза от тях и дори земята могат да погълнат
и са яко големи

--------------------
Ubique Satanam glorificate

RAD-BG
Нерегистриран

Да -Черние дупки?
    #377151 - 23.07.2004 01:33 [Re: Stoyansky]

Здравей приярелю на астрономията,
И аз може би като теб се валнувам от черните дупки и тяхото влияние и недоказани своества, радвам се че си отворил тази тема защото доста може да се разисква по нея. Но искам само да ти препорячам една много добра кнога по темата за Ч.Дупки и това е "Гравитационната гибел на вселената" на Айзък Азимов саветвам те да и хварлип едно око много е добра.Чел сам я 5-6 пъти и смятам пак да си я прегледам , там се засягат много въпроси които може би и теб те интересуват така че те съветвам да си я намериш. А нали знаеш коя е наи-голямата саила във вселената?
Ти си на ход.

Light Blue
никога няма да се ориентира

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #377226 - 23.07.2004 08:33 [Re: Stoyansky]

Аз съм завършила астрономия в СУ. В интерес на истината във факултета, терминът "черна дупка" се смяташе за "мръсна дума" . Единствената дисциплина, в която в която се споменаваше /и то съвсем повърхностно/ за черните дупки. Когато изучавах ме еволюцията на звездите, само се споменаваше за черна дупка, но нищо повече. Някои от преподавателите ми даже целенасочено пропускаха въпросите за черните дупки.

Orian
waterfall

Регистриран: 20.02.2004
От: Sofia
    #377494 - 23.07.2004 12:42 [Re: Light Blue]

Чак пък мръсна дума..добре, а тогава в какво се превръщат звездите, когато при свиването им гравитационното привличане стане толкова голямо, че и светлината не може да се освободи. питам от чисто любопитство, друго си е да черпиш вода от извора /след като си завършила астрономия/.

В интерес на истината преди няколко весеца по ДИскавъри имаше предаван еза черните дупки. Двама астрономи от САЩ в действителнотс са били свидетели на преминаване на черна дупка - при наблюдение на звезда, в продължение на няколко секунди звездата е била затъмнена от обект с размери явно приблизителни или по - големи от самата нея. Разбира се нищо не може да се каже със сигурнотс, но с наблюдение и без това не ноже да се докаже съществувавенто им.
Иначе това което съм чела за тях - повечето астрофизици потвърждават че ги има. и дори нещо повече - говори за бели дупки - място, откъдето "излизат" разни неща. след като енергия не се губи, логично е и да "бели" дупки, не мислите ли?

Light Blue
никога няма да се ориентира

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #377611 - 23.07.2004 13:46 [Re: Orian]

Истината е, че просто избягваха да говорят за същността на черните дупки, за процесите които протичат в тях, за доказателствата за тяхното съществуване. Признаваха, че са част от еволюцията на определен тип звезди, но само до там. Не казвам че са били некомпетентни, напротив страхотни преподаватели са и много добри учени, но просто избягваха тази тема.

За белите дупки и аз съм чела в една книга на Азимов. Там те се описват като евентуален изход от черните дупки. Един вид тунел през времето и пространството. Но после някъде прочетох опровержение на тази теория /честно казано не мога да си спомня в коя книга/.

Stoyansky
*

До Венсинжеторикс
    #378068 - 23.07.2004 18:10 [Re: Версинжеторикс]

Оооооо!Май сме нервни, а!?Ти виждал ли си черна дупка драги ми човече?Имаш ли представа какво е сингулярност?Мисля че във всеки един форум човек пише каквото мисли.(без цинизми-за тях си има плювалник) и аз съм убеден че не разбираш въобще от черни дупки.И бих допълнил да си гледаш работата, извинете ме !

--------------------
s2

Редактирано от Stoyansky (23.07.2004 18:36)

Stoyansky
*

До Венсинжеторикс
    #378103 - 23.07.2004 18:58 [Re: Stoyansky]

Светлината може да напуска черните дупки!И това не са глупости!

--------------------
s2

Stoyansky
*

До всички
    #378111 - 23.07.2004 19:06 [Re: Stoyansky]

Бихте ли ми препоръчали книга за белите дупки?Моля ако някой знае такава книга да ми каже заглавието и автора.

--------------------
s2

Stoyansky
*

Книгата!(До Light Blue)
    #378118 - 23.07.2004 19:14 [Re: Light Blue]

Моля те!Кажи ми заглавието и автора на тази книга.

--------------------
s2

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7839

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.