ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Относно all.BG

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
42224

Регистриран: 25.03.2009
Re: Технически въпрос
    #2605355 - 10.04.2010 17:43 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Цитат:

И друго, заедно със скриване на постингите му, могат ли да бъдат скрити и моите постинги от него - нито аз да виждам какво той пише, нито той мене.

от това няма много смисъл, защото както каза Мишо - той може да влезе като анонимен и пак да прочете това което си писал

д.К.

Така е, но тогава пак няма да има възможност да спами или да разводнява дискусията

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2605761 - 11.04.2010 18:43 [Re: 42224]

Цитат:

Когато игнорирам някой потребител, дали има възможност да му бъдат блокирани опциите за отговор и цитиране на мои мнения - както са блокирани входящите лични бележки от него, например?

всъщност, на второ четене - предложението не изглежда толкова добро
това, че ти си решил да игнорираш даден потребител, не означава, че той също е решил /или може да бъде задължен/ да те игнорира
ако потребител може да ограничава друг потребител да пише мнения, това нарушава основните правила на форумите, а именно:
Цитат:

3. Потребителят може да пише мнения и прикрепя файлове.

ограничаване на права на даден потребител може да се прави от администрацията на форума, при положение, че той нарушава правилата за ползването му

ако на теб не ти харесва какво пише някой - не го чети, ако нарушава правилата, може да се обърнеш към модератор или админ

не мисля, че трябва да се променят в това отношение правилата

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

42224

#2606394 - 12.04.2010 21:36 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Цитат:

Когато игнорирам някой потребител, дали има възможност да му бъдат блокирани опциите за отговор и цитиране на мои мнения - както са блокирани входящите лични бележки от него, например?

всъщност, на второ четене - предложението не изглежда толкова добро
това, че ти си решил да игнорираш даден потребител, не означава, че той също е решил /или може да бъде задължен/ да те игнорира
ако потребител може да ограничава друг потребител да пише мнения, това нарушава основните правила на форумите, а именно:
Цитат:

3. Потребителят може да пише мнения и прикрепя файлове.

ограничаване на права на даден потребител може да се прави от администрацията на форума, при положение, че той нарушава правилата за ползването му

ако на теб не ти харесва какво пише някой - не го чети, ако нарушава правилата, може да се обърнеш към модератор или админ

не мисля, че трябва да се променят в това отношение правилата

д.К.

Да, не се досетих, че това всъщност би противоречало на правилата.
В такъв случай би могло да се направи допълнителна екстра /бутон "Покажи това мнение"/, която да отваря непоказаното мнение и която игнорираният потребител би могъл да ползва.

По този начин игнорираният потребител ще бъде информиран, че е игнориран, без реално да е блокиран достъпът му до мненията на игнориращия - т.е., няма да е отнето правото му да пише мнения.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2606416 - 12.04.2010 22:01 [Re: 42224]

и каква всъщност е целта на цялата операция?
Цитат:

игнорираният потребител ще бъде информиран, че е игнориран

за това ли е всичкото усложняване?
каква точно ще бъде разликата спрямо сегашното състояние?

д.К.

--------------------

42224

#2606557 - 13.04.2010 00:26 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

и каква всъщност е целта на цялата операция?
Цитат:

игнорираният потребител ще бъде информиран, че е игнориран

за това ли е всичкото усложняване?
каква точно ще бъде разликата спрямо сегашното състояние?

д.К.

Разликата ще бъде в това, че при сегашното състояние на нещата игнорираните нямат никаква информация, че са игнорирани.
Единственият начин някой потребител да разбере, че е игнориран, е да изпрати ЛБ, което да му покаже това.

На мен лично ми се е случвало няколко хора, които са ми в игнора, да ми репликират мнения. Ако мнението ми не е показано директно в дискусията, а трябва да използват extra click, за да могат да видят мнението и да отговорят, със сигурност значителна част от тях не биха отговорили/цитирали.

Форумът е публично отворен, което е прекрасно, но това позволява да се регистрират и потребители, чиито мнения имат отрицателна стойност както за някои дискусии, така и за някои потребители - без реално да има нарушения на правилата. В такива случаи няма нужда от намеса на модератор, но би било добре и самите потребители да имат възможност до някаква степен да изолират неприятните за тях събеседници.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2606752 - 13.04.2010 10:47 [Re: 42224]

хм, ясно
ако на Мишо му се занимава да го прави по този начин...

а иначе другия начин да покажеш на някой, че си го игнорирал е да "отговориш" веднъж на едно негово мнение с това, което ти виждаш като негови мнения: "****** този потребител е игнориран", но това не означава задължително, че той ще спре да отговаря на твои мнения

разбирам ти въпроса, за мен честно казано това е сериозно утежняване и преработване на възможностите на форума, предполагам, че е технически възможно, но зависи и от Мишо дали ще се навие да го направи

има и още един въпрос - каква част от потребителите на форума биха желали подобна преработка, за да се види има ли смисъл да се прави...

д.К.

--------------------

anita2010_sekirata
неориентиран
*

Регистриран: 21.07.2010
От: Плевен
    #2667359 - 21.07.2010 16:04 [Re: Fleur interdite]

Аз съм Анита Х.Трифонова от Плевен. Бях регистрирана тук като секирата . Влизах, помествах в двата форума с име- 166
и с парола ***********
Определено само на една групичка хора им преча и го доказаха след като поместих над 40 творби тук в двата творчески форума. Започнаха да ме провокират с обиди - луда съм била и каква ли още не...поезията съм маскаряла...Това тук е интернет, нали, какви са тези оценки, преценки, обиди и то от анонимни, непознати хора, провъзгласили се сами за поети и дявол знае кави още? Моята защита е изтрита в тази ми регистрация на секирата, но обидите по мене стоят поне засега. Редовно ми блокирваха темите . С повод и без. Икономов ме гонеше и обиждаше заедно с още няколко ника-профила, за които имам съмнение че е един и същи човек. Хората ми писаха доста неща за тук, които аз не съм знаела .
Искали да размият името ми тези няколко човека, от злоба и завист. Но защо, аз нали не се конкурирам с тях, не правя книжки, само в нета пиша,защо тогава ги е страх от мене, а лъжат, че се възмущавали от творбите ми? Ами когато някой, нещо не ми харесва аз бягам далече и всеки нормален човек би трябвало да прави така.
И по проблема -
Направих си днес нова регистрация, но не ме приема с име секирата и разновидностите и. Сега пиша от тази нова си регистрация на която не ми се дава аватар - старият ми. Но това е най малкото . Моля Ви, ако наистина сайта е бащиния на някой си и той, тя, те не ме искат пишете ми . Иначе би било редно да ми върнете старият профил на секирата. Все едно секирата съм и това е, хората го знаят, защо някои се излагат? Аз пиша в маса сайтове и форуми ....как ще ме спрете, нали нета е демократичен, нали си плащам? От тук можете и аз затова ви моля за отговор . КАКВО ИСКАТЕ ОТ МЕНЕ ВСЪЩНОСТ ? АКО НЕ МИ ИЗНАСЯ, ЩЕ СЕ ИЗНЕСА, СПОКО. СЛЪНЦЕТО НЯМА ДА СПРЕ ДА ГРЕЕ ....

anita53@abv.bg
cekupama@abv.bg

Това е моя поща , на едно и също лице -АЗ - АНИТА -ПЛЕВЕН,
АЛО.....?!

--------------------
http://cekupama.hit.bg
Падам и ставам, на себе си вярна оставам!

Редактирано от Дон Кихот (21.07.2010 16:23)

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10042

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.