ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Относно all.BG

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
Re: Правата на Диването...
    #2039927 - 19.02.2008 23:03 [Re: 12250]

Цитат:

Може би все пак е добра идея да бъде закована тема в "Откачалки", която ясно и недвусмислено да отразява как стоят нещата във форума - за да ги няма тези ревове после

То не че няма... Има си закарфичена тема, носеща скромното име ПРАВИЛАТА.
Ама кой ще се занимава с това да си чете правилата за вътрешния ред в специализирано за откачалки място, като и децата знаят какви средства се прилагат на подобни места - процедури като вързване на ръкавките на ризката, силни успокоителни за по 3, 7, 30 дена и крути мерки срещу раздво-три-и-ен-яване на личността са си баш в реда на нещата

--------------------
Diablo III

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #2039974 - 20.02.2008 00:06 [Re: Abate]

Това, което не е за другите форуми може да се пише там. За плямпалниците от сърце. Такава е харизмата му! Лирични, поетични, лунатични и прочие хора. Естествено всеки, който не може да намери виртуалната си душа там и да я свърже със себе си да го напусне.
Стигнах до концентрация и не можах да продалжа повече !

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #2040108 - 20.02.2008 09:54 [Re: lady_marmot]

Това вече е прекалено! Забавните умове, които толкова са те усмихвали, пишат съвсем свободно във форумите, но не пишат вече в Откачалки, заради авторите на темите, които сега те отвращават, а не "вероятно ... заради банове." Дано някой от тях види тази тема и реши лично да ти обясни защо вече не пише в Откачалки. И, за да ти дам един друг пример, когато се регистрирах, преди повече от 4 години, потребителите и качествптп на мненията като цяло бяха на съвсем друго ниво. Страшно много интелигентни и забавни хора, които умееха да водят увлекателно дискусии, но и знаеха да се съобразяват с правилата, а не да се оакват, а после да мрънкат, че трябва да си понесат последиците (сиреч, напълно прегръщат правата си, но отказват да поемат отговорностите, които вървят с тях), вече не пишат тук и то не защото са баннати.
Правилата са ясни и ако се спазват от потребителите, няма да се стига до ситуации като тази. Проблемът обаче е, че повечето потребители тук, са се съгласили да ги спазват, без изобщо да ги прочетат.
Мислиш ли, че тези лигавщини в Откачалки са по вкуса на диването. Е не са, но понеже не са в нарушение на общите правила на форумите и допълнителните такива на откачалки, си стоят там и авторите им си пишат съвсвм свободно. И знаеш ли какво става, когато изтървеш от контрол положението там - някои хора започват да възприемат поведението си в Откачалки като модел за поведение изобщо във форумите, т.е. започват да чатят, обиждат и създават конфликти навсякъде.
Диването прекалено много търпи.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

lady_marmot
шоколадолюбител

Регистриран: 13.12.2005
От: там, край реката
    #2040226 - 20.02.2008 12:38 [Re: Rhiannon]

Rhiannon,
четеш ме като дявола евангелието
Казах болшинството, а не всички.
И както виждаш въобще не съдя Диването, уважавам правото й в нейния си форум да прави каквото си иска. Топката е в мен, въпрос на избор е дали да пиша там или не.

--------------------
Най-мразим, кога некоя обикновена кифла се прави на кроасан!

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #2040269 - 20.02.2008 13:26 [Re: lady_marmot]

Цитат:

Здравей Abate,
Аз съм повече читател, отколкото писател /доказателство, че не съм чукча /. Преди време четях и откачалките, много пъти са ме усмихвали. Спрях, когато"свежите" и забавни умове, които предизвикваха усмивката ми спряха да пишат в Откачалки, вероятно болшинството заради банове.
На мястото на готините теми се появиха теми от вида:
- Добютро - ето ви кафето /следва снимка на чаша с кафе/
- мерси за кафето
- Готино кафе
- О, кафенце
-Ето ви още кафе /следва втора снимка на чаша с кафе
- Мерси, супер кафенце и така до 18 страница

Направи ми впечатление и собственическото поведение на модератора, в последствиеразбрах, че било нещо като частен клуб и повече и не погледнах там. Щом са дали този статут на този клуб и правото на модератора е да се държи кофти с хората, които не харесва за мен е безсмислено да влизам повече в "частната собственост".
Въпрос на избор

Подписвам се с двете ръце под мнението ти. Едно към едно съвпада с моето

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #2040767 - 20.02.2008 20:31 [Re: burberry]

Имах предвид не само правилата

Малко хора обръщат внимание на Board=elrisha, а на още по-малко това им говори нещо. Но ако е написано ясно в закарфичената тема, едва ли биха имали оправдание да не се съобразяват с него

burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2040833 - 20.02.2008 21:35 [Re: 12250]

То и сега "сори, ама не видях правилата, не ги разпрах" не е оправдание за неспзването им... а и когато някой е безочлив, колкото и правила - писани и неписани - да му закарфичват някъде - полза надали ще има, защото по презумция те не важат за него... Все някой неразрал ще има и все на него специално ще трябва да му се обеснява и то в специална тема, в която да подпитва във времето на демокрация кви са тия модератори, па и защо права имат

--------------------
Diablo III

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2040846 - 20.02.2008 21:47 [Re: Анонимен]

Ако съдя по коментара за това дали да продължи дискусията, би трябвало да си Абата... щото стоиш като нерегистриран, затова гадая

Нямам идея как ти хрумва, че се опитвам да те изкарам каквото и да било. Още по-малко някъде съм казвала, че си нарушил правилата Виждам обаче, че ме четеш както Дявола Евангелието... Не се обиждай, ама наистина не виждам смисъл да се продължи този диалог.
Благодаря за съветите, но нямам нужда от тях

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2040848 - 20.02.2008 21:50 [Re: 12250]

При наличие на написани правила не виждам причина някой да вижда какво пише и дали ще му говори нещо.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2041288 - 21.02.2008 13:35 [Re: Тaис]

Таис, в написаното от СмърфЪ наистина има логика. Другите 'частни' форуми са дефинирани като такива (да не повярва човек, че се съгласявам с него). Малко или много като знаеш, че влизаш в нечия 'виртуална собственост' е различно. Може всъщност да не искаш да влизаш в подобна 'собственост'.
Защото така се получава следното: някакъв диалог, появява се Диването, заявява, че ако не правят, каквото каже, ще ги банва, щото това е нейна собственост и тя определя нещата. И хората се изнервят.
Не казвам, че Откачалките не си е чат на поразия и глупости до шия, но.. то той си е нещо като отсяване именно на това от другата част на форума. А е видно, че понякога си е необходимо местенце за чат.
Може би нещата биха се променили ако просто се създаде такъв чат-подфорум, който да не е 'частна собственост', с нормално модериране Знам, че всички са против чата. Но.. си е видно, че без нещо като мини-блато май не става.
А просто този тип 'частен форум' води до много дразги - особено ако не е определено, че е такъв.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8839

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.