ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » ALL.BG » Относно all.BG

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
Правата на Диването...
    #2038583 - 18.02.2008 17:24

С уважение към труда и отговорностите на модераторите, искам да попитам: Смятате ли, че "ГолЕмо Диване" се държи адекватно!?
Във времето на демокрацията, кое е това което бихте отнели на хората ако имахте власта?
Когато нещо не ви хареса как търсите или отстоявате правата си?

За да не излезе като провокация, искам смело и отговорнао да заявя, че моето мнение вече го пуснах ТУК , но вие нямахте тази възможност, защото темата бе заключена!

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: Правата на Диването...
    #2038598 - 18.02.2008 17:30 [Re: Abate]

а може би тази тема е по скоро за ТУК

с което искам да обърна внимание на Админите

а моето мение по отношение на модерирането в Откачалки - всеки модератор си отговаря за форума - още повече по отношение на този форум, който има по-различен статут

ако имаш проблем с модератор - обърни се към Администратор
не мисля, че коментирането ТУК на начина на модериране на който и да е модератор е на мястото си

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Great White
ilunga

Регистриран: 16.09.2004
    #2038610 - 18.02.2008 17:35 [Re: Abate]

Е, недей, че сега ще почнат да те обвиняват в интрижки и злонамереност.
По-добре не хвърляй камък в блатото, че тук ще стане като хорър версията на тукашната тема:"Право куме ,та в очи... "

--------------------
Любимото ми животно е мулето.Това е животно с усет - знае кога да спре да яде, знае и кога да спре да работи.Х.Труман

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #2038612 - 18.02.2008 17:36 [Re: Abate]

Само да попитам - какво значи адекватно във форум Откачалки

Темата провокирала тази тема не я знам, но понякога мисля, че наистина чатът е в повече и не опира само до този ми харесва, а онзи - не.

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

Доня Пипера Люта
Елели

Регистриран: 17.01.2005
От: Ламберудия
    #2038614 - 18.02.2008 17:37 [Re: Abate]

вода въз баир не върви.

Petrovа_
Myryam-Channah

Регистриран: 21.04.2006
От: сънищата
    #2038618 - 18.02.2008 17:38 [Re: Abate]

Хе, това си е НЕЙНИЯ форум, в който важат НЕЙНИТЕ ПРАВИЛА и на който вратата е винаги ОТВОРЕНА да си тръгнем Многократно е набивано на очи.
За да се харесаш на Диването трябва да споделяш нейните възгледи над живота, иначе нямаш шанс. Излизаш прост, ограничен и тъ нъ... Пука ли ти всъщност? Нека всеки си живее в собствената си приказка

--------------------
"... а beautiful nightmare ..."

Great White
ilunga

#2038621 - 18.02.2008 17:40 [Re: Cremina Bourrana]

Цитат:

Само да попитам - какво значи адекватно във форум Откачалки

/сигурно за 1400 мои мнения, този емотикон го използвам за трети път!/
Много правилно питане от твоя страна....

--------------------
Любимото ми животно е мулето.Това е животно с усет - знае кога да спре да яде, знае и кога да спре да работи.Х.Труман

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #2038627 - 18.02.2008 17:41 [Re: Дон Кихот]

Е да де, ама нали трябва да го раздухаме и разнищим като хората.
Пък и тогава всички онеправдани ще могат дя нададат вой до небесата и да създадат всеобщия скандал с толкоз мнения, колкото и епизодите на Дръзост и Красота

Пък точно за Диването ако става дума - то плюенето може да продължи до повсеместно из(е)баниране от нейна страна на всички, които не я кефят, а останалите ще си налегнат парцалките

А целта не е да се оплакваме като обидени дечица на бате Мишо, а да опитаме с дискусия да променим въпросния Мод (не говоря за Диването, а в женералност)... не че става някога де

Хубуу, кой сега ше фърли първия камък??!!

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2038633 - 18.02.2008 17:44 [Re: Great White]

Цитат:

Е, недей, че сега ще почнат да те обвиняват в интрижки и злонамереност.
По-добре не хвърляй камък в блатото, че тук ще стане като хорър версията на тукашната тема:"Право куме ,та в очи... "

Може да ти звучи невероятно, но точно аз съм изключително добронамерен. Опитвам се да не влизам в остри конфликти, не се впускам в безкрайни препирни и много по-вероятно е да кажа "прав си" от колкото "не си прав". Това последното го използвам много рядко и то с презумцията в последствие да се разбере, че мисля обратното.
Колкото до съседната тема... Ами тази поне не мирише бе човек

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2038637 - 18.02.2008 17:49 [Re: Abate]

Зася аз лично съм нямал ядове с правораздаването.Ивайло е вдигнал възстание.Обаче аз съм аристократ,тоест егоист.
Кралиците много рядко биват харесвани,но системата монархическа е друга тема.
Честно казано не харесвам демокрацията,много комунизъм в термина.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2038642 - 18.02.2008 17:54 [Re: Petrovа_]

Цитат:

Хе, това си е НЕЙНИЯ форум, в който важат НЕЙНИТЕ ПРАВИЛА и на който вратата е винаги ОТВОРЕНА да си тръгнем Многократно е набивано на очи.
За да се харесаш на Диването трябва да споделяш нейните възгледи над живота, иначе нямаш шанс. Излизаш прост, ограничен и тъ нъ... Пука ли ти всъщност? Нека всеки си живее в собствената си приказка

Ми приеми го като социологическо проучване: На кого харесват и на кого не, правилата на Диването. После, ако имаш време, желание и възможност, би ли ми обяснила какво означава "нейния форум"?!
Макар, че като се замисля, май си права!?
К,во ли ми пука!?

--------------------

ШШШШ
ПЛЮШЕН БРОНТОЗЕБЪР

Регистриран: 07.02.2007
вече имаш отговор:(
    #2038655 - 18.02.2008 18:06 [Re: Abate]

http://forum.all.bg/printthread.php/Cat/0/Board/allbgdiscuss/main/1618636/type/thread

моето мнение (Петрова ти го е казала по друг начин):
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2034418/page/1/vc/1

http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/2037192/an/0/page/0#Post2037192

Как да ти кажа, ако си мислиш, че форумът е място за дискусии и (особено!!!) изказване на мнения, очевадно не си прав.

Форумът е терапевтично средство. Отдавна съм стигнал до този извод, само не знам кой от какво е болен или какво му/й се е случило (за себе си знам кога влязох и че беше по дадена причина, после - намерих сродни душици и лаф, сега - отмиращ навик)

все пак наистина е по-добре наполеончетата и маниаците да си избиват комплексите (дай да не се лъжем, всички ги имаме, но не всички сме комплексри*) във форума, отколкото да правят поразии в "реала". Винаги можеш да ги пропускаш, нали?:) ако не е "откачалки", все другаде ще се намери местенце

--------------------
Ъпгрейдвам тухли четворки до тухли петици!

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #2038670 - 18.02.2008 18:18 [Re: Abate]

Мдааа... не се и надявай на повече коментари по въпроса Затова и е и мястото ТУК на тази тема - всичко се рецензира както подобава

За Диването или добро, или нищо

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

burberry
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
    #2038715 - 18.02.2008 18:56 [Re: Petrovа_]

Цитат:

За да се харесаш на Диването трябва да споделяш нейните възгледи над живота, иначе нямаш шанс. Излизаш прост, ограничен и тъ нъ...

Да бе да... Хич не може да си си просто прост и ограничен... И за чий му е на някого да се харесва на Диването? Не съм видяла да има такова изискване в нейния форум. А че има тъп, безсмислен, безкраен и досаден чат, който прави форум Откачалки привлекателен за всякакви празнодумци - спор няма. Надали това е била основната му цел де... ама така се е получило. И сега рев в стил тая що не ми дава да се цепя както си искам...

--------------------
Diablo III

burberry
demon hunter

#2038731 - 18.02.2008 19:05 [Re: Abate]

Цитат:

С уважение към труда и отговорностите на модераторите, искам да попитам: Смятате ли, че "ГолЕмо Диване" се държи адекватно!?

Да, даже прекалено толерантно се държи. Да бях на нейно място - щях да заключа Откачалки за седмица-две - да ви мине лигнята...
Цитат:

Във времето на демокрацията, кое е това което бихте отнели на хората ако имахте власта?

Леле чак времената, демокрацията и правата на хората се намесиха
Цитат:

Когато нещо не ви хареса как търсите или отстоявате правата си

Права хубаво... а задълженията и отговорностите си дали търсиш и отстояваш...

--------------------
Diablo III

burberry
demon hunter

#2038732 - 18.02.2008 19:05 [Re: Abate]

Цитат:

Да, даже прекалено толерантно се държи. Да бях на нейно място - щях да заключа Откачалки за седмица-две - да ви мине лигнята...
Цитат:

Цитат:

--------------------
Diablo III

Сияйна Зора
новак
**

Регистриран: 18.02.2008
    #2038765 - 18.02.2008 19:32 [Re: Abate]

Това, което ме дразни мен е двойният стандарт, който се прилага и делението на ние-старите, дето сме бели и добри и вие, новите дето ни развалихте хубавото местенце.

Аз съм банната поради липса на аргументи от страна на модераторката и ми е неописуемо забавна цялата ситуация.

Като иска някой да се прави на Наполеон, негова/нейна си работа.

Диване, дишай спокойно- омръзна ми тази игра. Сама знаеш, че ако реша да пиша тук, ще намеря начин.Вместо това предпочитам да вложа енергията си в по-полезни неща. Ае със здраве.

uaH
добър Льольо

Регистриран: 20.10.2006
    #2038826 - 18.02.2008 20:29 [Re: Abate]

Най-добронамерено ще кажа, че човек не бива да търси причината в другите.
Пък някакъв умник, май грък е бил, на времето бил казал "Човек е истински губещ, когато започне да обвинява останалите".

--------------------
Личната страница на Илиян

Льольо уеб комикс

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2038829 - 18.02.2008 20:33 [Re: Abate]

--------------------
But she did ask...and well she is special

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2038922 - 18.02.2008 21:46 [Re: Abate]

Моето мнение също го знаеш,казала съм го още вчера
Цитат:

Та извода ми е колкото по-малко пишеш,толкоз по-малка е вероятността за бан .Ако нямаш мнение,вероятноста граничи с 0

@VIVIVIVI и аз смятам,че всеки е тук някакъв си вид терапия,за себе си знам,че точно"Откачалки"и хората във форума ме спасиха от ужасна депресия преди време...Бих искала и други да могат да го правят,но това ще е възможно само ако във форума го има чувството за свобода и съпричастност,което не се полуава ако имаш непрекъснат страх от бан.
ОК-нека да има правила,но нека са валидни за всички,защото много по-големи глупости и безсмислици са били подминавани,а при някои за дребно заяждане и...бан.
Ако се замислим ние първо се гаргарим със себе си,признавайки си че сме откачалки,и после с другите.И е жалко и тъжно да не се дава думата или да се закатинарчват добри теми,а форумът да е пълен с безсмислици .Най-вероятно и това ми мнение ще бъде изтрито...
Както и темата за кошчето беше заключена...

--------------------
But she did ask...and well she is special

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2038942 - 18.02.2008 22:00 [Re: burberry]

Цитат:

Цитат:

- Слава Богу, че не си, ама като гледам - няма да има особена разлика.
Лигня... Интересна думичка!

Цитат:

- Може би е по-добре да се правим на утрепани, като по времето на бай Тошо. Ама него го нЕма вече

Цитат:

- Точно към мен ли е отправен въпросът!?

Верти (или както там ти е транскрипцията), ти случайно или не - също си мод. Защо ли не ме учудва реакцията ти!?
Ходи ли на концерта на Дюран Дюран в Баден Баден?

--------------------

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2039080 - 19.02.2008 02:38 [Re: Abate]

Цитат:

Когато нещо не ви хареса как търсите или отстоявате правата си?

За да не излезе като провокация, искам смело и отговорнао да заявя, че моето мнение вече го пуснах ТУК , но вие нямахте тази възможност, защото темата бе заключена!

Абате, а ти защо питаш другите? Нямаш ли си собствено мнение и да ориентираш поведението си спрямо него?
Тази ти тема ми прилича на едновремешните соц-сбирки, на които се обсъждаше поведението на другарите, които не отговарят на директивите на Комсомола/Партията и тн.

Има едно простичко правило, което важи не само за тук, а за навсякъде. Когато си на гости - или приемаш домакина с неговите правила/изисквания/особености/странности ако ще, или си тръгваш и никога повече не ходиш там на гости.

На теб какъв ти е точно проблема? Че хем искаш на гости, ама ако може домакините да се съобразяват с теб? И това при условие, че в случая става дума за доста либерално място като поведение.

Искам да попитам от всички, които тук много недоволстват от Диването - в кой форум можете да си позволите поведението, което си позволявате в Откачалки? И ако има такъв - ми ок, ходете там, кво ви дреме за Откачалки и как се модерира.

А изказванията в посока колко Диването не търпяла различни от нея хора - ами ако беше така всички вие отдавна щяхте да сте прогонени, защото със сигурност нито тя е като вас, нито вие като нея. Да не говорим, че ропота в случая е точно защото тя не е като вас - тоест обратната страна на една и съща монета.

И какво си мислиш, че ще постигнеш с тази тема? Или имаш нужда да превъзпитаваш някой - ми ако няма кой друг, вземи си куче. Наистина ли не виждате колко е нелепо всичко това?!

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #2039187 - 19.02.2008 09:27 [Re: Abate]

Нали т'ва е личен форум?
Нека си изживява амокА, жива и здрава да е.
А, ако го ограничи само до там..още по-добре.

--------------------
Peace V!

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2039273 - 19.02.2008 11:09 [Re: Abate]

Цитат:

Смятате ли, че "ГолЕмо Диване" се държи адекватно!?

Домашното поведение на всеки си е съвсем адекватно. А "Откачалки" си е нейн форум. Когато не харесваш някой, не му ходиш на гости.

Цитат:

Да правят каквото си искат. Когато са у нас, хората са длъжни да се съобразяват с мен. Иначе стоят на стълбите.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

burberry
demon hunter

#2039283 - 19.02.2008 11:20 [Re: Abate]

Цитат:

- Точно към мен ли е отправен въпросът!? :shocked

Верти (или както там ти е транскрипцията), ти случайно или не - също си мод. Защо ли не ме учудва реакцията ти!?
Ходи ли на концерта на Дюран Дюран в Баден Баден?

Теб цитирам - към теб е отправен. Някой бърка демокрация с анархия и слободия. И после реве за правата си. Права имаш, ако спазваш правилата. Нарушителите се наказват. Изглежда ми демократично и справедливо. И това, че съм модератор не определя реакцията ми. Нито съм модератор, защото имам таква реакция. Не познавам Диването, не съм неин адвокат, но ред потребители, които навъртат стотици мнения именно в нейния форум, не се усещат, че прекаляват.
Виж си поста само - Дюран Дюран и Баден Баден

--------------------
Diablo III

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2039391 - 19.02.2008 13:27 [Re: Тaис]

Таис, не смятам, че форума е нечий, както и интернет пространството. Моето мнение бе пускано ТУК но ти не си направи труда да го прочетеш. Публикувам го пак:

"Не ми харесва да създаваш правила и да се вживяваш в ролята на господ, особено пък на лична основа. Ако беше такава щеше да стоиш високо над тези неща!
Налагам ти бан за неограничено време. Няма да пиша, няма чета, няма да коментирам теми пускани от теб.
Убивам те с мълчание!"

Уважавам твоето мнение, уважавам чуждите мнения, но когато се обсъжда някаква тема, добре е всички да могат да се изкажат по нея. Не виждам кое му е нормалното на това да се заключват теми, да се местят по кошчета и други форуми. Това е "социалистически приом" и трябва да си много ...... за да не го проумяваш.
Не се опитвам да превъзпитавам никого, но и не позволявам същото отношение към мен.
Ако има някой, който може да каже кой крив - кой прав, това са хората пишещи в този форум. Беше ли им дадено такова право!?
Дори и тук мненията се публикуват след "преглеждане" от админ или мод!!! Няма лошо, ако не бе така някой може да направи заговор за сваляне на правителството
И накрая, дори и да отида на гости ни акъл, ни образование ми пречи да кажа: "Абе хора отворете малко прозорците. Не усещате ли колко е спарен въздуха"
Културните и цивилизовани люде сядат на масата и обсъждат възникналите проблеми. Не си "режат езиците" действайки като Сталин: Има човек - има проблем. Няма човек - няма проблем!
Признавам ти едно, ако не ни харесват в "откачалки" ще ни преместят в "кошче", но и там ще можем да си говорим, поне докато има какво да си кажем. Справка: (погледни в "Откачалки") Пускай някаква тема, че хептем ви замря форума

--------------------

lady_marmot
шоколадолюбител

Регистриран: 13.12.2005
От: там, край реката
    #2039404 - 19.02.2008 13:39 [Re: Abate]

Здравей Abate,
Аз съм повече читател, отколкото писател /доказателство, че не съм чукча /. Преди време четях и откачалките, много пъти са ме усмихвали. Спрях, когато"свежите" и забавни умове, които предизвикваха усмивката ми спряха да пишат в Откачалки, вероятно болшинството заради банове.
На мястото на готините теми се появиха теми от вида:
- Добютро - ето ви кафето /следва снимка на чаша с кафе/
- мерси за кафето
- Готино кафе
- О, кафенце
-Ето ви още кафе /следва втора снимка на чаша с кафе
- Мерси, супер кафенце и така до 18 страница

Направи ми впечатление и собственическото поведение на модератора, в последствиеразбрах, че било нещо като частен клуб и повече и не погледнах там. Щом са дали този статут на този клуб и правото на модератора е да се държи кофти с хората, които не харесва за мен е безсмислено да влизам повече в "частната собственост".
Въпрос на избор

--------------------
Най-мразим, кога некоя обикновена кифла се прави на кроасан!

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #2039793 - 19.02.2008 20:30 [Re: burberry]

Цитат:

Цитат:

За да се харесаш на Диването трябва да споделяш нейните възгледи над живота, иначе нямаш шанс. Излизаш прост, ограничен и тъ нъ...

Да бе да... Хич не може да си си просто прост и ограничен... И за чий му е на някого да се харесва на Диването? Не съм видяла да има такова изискване в нейния форум. А че има тъп, безсмислен, безкраен и досаден чат, който прави форум Откачалки привлекателен за всякакви празнодумци - спор няма. Надали това е била основната му цел де... ама така се е получило. И сега рев в стил тая що не ми дава да се цепя както си искам...

Може би все пак е добра идея да бъде закована тема в "Откачалки", която ясно и недвусмислено да отразява как стоят нещата във форума - за да ги няма тези ревове после

Подобно на:
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/232943/an/0/page/0/vc/1
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/768002/an/0/page/0/vc/1

Не, че пак няма да има и непрочели, но все пак. Иначе има-няма няколко месеца, и все се стига до "моля, другарко" и обяснения, че това е частен форум

Тaис
хетера

#2039851 - 19.02.2008 21:34 [Re: Abate]

Цитат:

Моето мнение бе пускано ТУК но ти не си направи труда да го прочетеш.

Ти наистина ли смяташ, че трябва да си правя труда да чета всчико в Откачалки?!?!

Цитат:

Не виждам кое му е нормалното на това да се заключват теми, да се местят по кошчета и други форуми. Това е "социалистически приом" и трябва да си много ...... за да не го проумяваш.

Ами това е регламентирано в правата на Модераторите и е описано в Общите правила за ползване на форума

Интернета действително е до голяма степен свободно пространство и много голямо, където всеки може да си намери местенце, като не му харесва някъде другаде, нали? В конкретния случай вече няколко пъти се повтори и уточни за какво точно става дума за Откачалки, независимо дали това се харесва от теб или не.

Цитат:

Ако има някой, който може да каже кой крив - кой прав, това са хората пишещи в този форум. Беше ли им дадено такова право!?

Самият факт, че тази тема в момента е активна доказва, че право на мнение имаш. Но никъде не е казано, че всички ще се врътнат на пета и ще се съобразят точно с това мнение.
И още нещо - не, че много обикалям по други форуми, но не се сещам някъде другаде да се допуска подобни коментари дали някой модератор е крив или прав. Та дори и по чатове съм виждала за много по-дребни неща да гонят. Така че.... ти си помисли, Интернет голям, както се казва.

Цитат:

Дори и тук мненията се публикуват след "преглеждане" от админ или мод!!! Няма лошо, ако не бе така някой може да направи заговор за сваляне на правителството

Всъщност доколкото разбирам, на теб не ти харесва не само Диването като Мод, ами изобщо правилата в този форум. Човече, ти трябва да си много голям мазохист, за да стоиш там, където не ти харесва, честно

Цитат:

И накрая, дори и да отида на гости ни акъл, ни образование ми пречи да кажа: "Абе хора отворете малко прозорците. Не усещате ли колко е спарен въздуха"

Да де, ти си го кажи, както и в случая си го казваш. Ама домакините може така да им харесва и да ти кажат "Сори, ама сме настинали и няма да ги отворим." И ти ще почнеш да ги убеждаваш ли? Ако е така - значи никога не си пожелавам гости като теб

Цитат:

Пускай някаква тема, че хептем ви замря форума

Казвала съм го в друга тема, която явно не си си направил труда да прочетеш, но не ме мързи да го напиша пак. Тук, във форума не гоним норма с брой теми и постове. И понеже виждам, че казваш "форума ви", да разбирам ли, че вече нямаш претенции, което ще рече, че дискусията оттук нататък се обезсмисля?

--------------------

Нерегистриран

#2039915 - 19.02.2008 22:53 [Re: Тaис]

Таис, дискусия прекратявам само когато съм убеден, че срещу себе си имам дебил. Тук такива няма и поради тази причина продължавам да пиша. Друг е въпроса ако ти искаш да ме искараш такъв
Правилата на форума съм чел отдавна, днес си ги препрочетох пак. Щом си се хванала за тях като удавник за сламката би ли ми посочила коя точно заповед наруших!?
Ако се гледа сериозно на 10-те ви заповеди, най-вероятно "първата". Хващай кандилото и прекаждай!
Нека погледнем обаче първа точка от "Права и задължения на модератора". Кой ви избра бе слънчица? Ако днес се направят избори кой ша ви избИре !?
А сега малко по-сериозно.
Направили сте форум. Убаво... Оставили ст вратата отворена. Много ясно, ша влизат секакви ора. Един ша каже "Аферим", друг ша ви напсуе - свет широк, али секакви!
Ако сте ората дет са пишете, ша са радвате на тез дето са дошли у вазе да апнат, да пийнат и на раздумка. Тез дето не са сещат да са събуят кат влизат, ша ги поканите да го напраят. Ако видите че некой се кани да връща навънка, ша го укарате у тоалетната да върши тая работа.
Ако обаче са имате на много умни и нищете да ви цапат свъден у одаята - заключете се у една стайче, дайте ключ съде на най-доверените си приятели, влазайте там скришом и си хортувайте на спокойствие, никой нема да ви пречи.

burberry
demon hunter

#2039927 - 19.02.2008 23:03 [Re: 12250]

Цитат:

Може би все пак е добра идея да бъде закована тема в "Откачалки", която ясно и недвусмислено да отразява как стоят нещата във форума - за да ги няма тези ревове после

То не че няма... Има си закарфичена тема, носеща скромното име ПРАВИЛАТА.
Ама кой ще се занимава с това да си чете правилата за вътрешния ред в специализирано за откачалки място, като и децата знаят какви средства се прилагат на подобни места - процедури като вързване на ръкавките на ризката, силни успокоителни за по 3, 7, 30 дена и крути мерки срещу раздво-три-и-ен-яване на личността са си баш в реда на нещата

--------------------
Diablo III

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #2039974 - 20.02.2008 00:06 [Re: Abate]

Това, което не е за другите форуми може да се пише там. За плямпалниците от сърце. Такава е харизмата му! Лирични, поетични, лунатични и прочие хора. Естествено всеки, който не може да намери виртуалната си душа там и да я свърже със себе си да го напусне.
Стигнах до концентрация и не можах да продалжа повече !

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #2040108 - 20.02.2008 09:54 [Re: lady_marmot]

Това вече е прекалено! Забавните умове, които толкова са те усмихвали, пишат съвсем свободно във форумите, но не пишат вече в Откачалки, заради авторите на темите, които сега те отвращават, а не "вероятно ... заради банове." Дано някой от тях види тази тема и реши лично да ти обясни защо вече не пише в Откачалки. И, за да ти дам един друг пример, когато се регистрирах, преди повече от 4 години, потребителите и качествптп на мненията като цяло бяха на съвсем друго ниво. Страшно много интелигентни и забавни хора, които умееха да водят увлекателно дискусии, но и знаеха да се съобразяват с правилата, а не да се оакват, а после да мрънкат, че трябва да си понесат последиците (сиреч, напълно прегръщат правата си, но отказват да поемат отговорностите, които вървят с тях), вече не пишат тук и то не защото са баннати.
Правилата са ясни и ако се спазват от потребителите, няма да се стига до ситуации като тази. Проблемът обаче е, че повечето потребители тук, са се съгласили да ги спазват, без изобщо да ги прочетат.
Мислиш ли, че тези лигавщини в Откачалки са по вкуса на диването. Е не са, но понеже не са в нарушение на общите правила на форумите и допълнителните такива на откачалки, си стоят там и авторите им си пишат съвсвм свободно. И знаеш ли какво става, когато изтървеш от контрол положението там - някои хора започват да възприемат поведението си в Откачалки като модел за поведение изобщо във форумите, т.е. започват да чатят, обиждат и създават конфликти навсякъде.
Диването прекалено много търпи.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

lady_marmot
шоколадолюбител

Регистриран: 13.12.2005
От: там, край реката
    #2040226 - 20.02.2008 12:38 [Re: Rhiannon]

Rhiannon,
четеш ме като дявола евангелието
Казах болшинството, а не всички.
И както виждаш въобще не съдя Диването, уважавам правото й в нейния си форум да прави каквото си иска. Топката е в мен, въпрос на избор е дали да пиша там или не.

--------------------
Най-мразим, кога некоя обикновена кифла се прави на кроасан!

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #2040269 - 20.02.2008 13:26 [Re: lady_marmot]

Цитат:

Здравей Abate,
Аз съм повече читател, отколкото писател /доказателство, че не съм чукча /. Преди време четях и откачалките, много пъти са ме усмихвали. Спрях, когато"свежите" и забавни умове, които предизвикваха усмивката ми спряха да пишат в Откачалки, вероятно болшинството заради банове.
На мястото на готините теми се появиха теми от вида:
- Добютро - ето ви кафето /следва снимка на чаша с кафе/
- мерси за кафето
- Готино кафе
- О, кафенце
-Ето ви още кафе /следва втора снимка на чаша с кафе
- Мерси, супер кафенце и така до 18 страница

Направи ми впечатление и собственическото поведение на модератора, в последствиеразбрах, че било нещо като частен клуб и повече и не погледнах там. Щом са дали този статут на този клуб и правото на модератора е да се държи кофти с хората, които не харесва за мен е безсмислено да влизам повече в "частната собственост".
Въпрос на избор

Подписвам се с двете ръце под мнението ти. Едно към едно съвпада с моето

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

12250

#2040767 - 20.02.2008 20:31 [Re: burberry]

Имах предвид не само правилата

Малко хора обръщат внимание на Board=elrisha, а на още по-малко това им говори нещо. Но ако е написано ясно в закарфичената тема, едва ли биха имали оправдание да не се съобразяват с него

burberry
demon hunter

#2040833 - 20.02.2008 21:35 [Re: 12250]

То и сега "сори, ама не видях правилата, не ги разпрах" не е оправдание за неспзването им... а и когато някой е безочлив, колкото и правила - писани и неписани - да му закарфичват някъде - полза надали ще има, защото по презумция те не важат за него... Все някой неразрал ще има и все на него специално ще трябва да му се обеснява и то в специална тема, в която да подпитва във времето на демокрация кви са тия модератори, па и защо права имат

--------------------
Diablo III

Тaис
хетера

#2040846 - 20.02.2008 21:47 [Re: Анонимен]

Ако съдя по коментара за това дали да продължи дискусията, би трябвало да си Абата... щото стоиш като нерегистриран, затова гадая

Нямам идея как ти хрумва, че се опитвам да те изкарам каквото и да било. Още по-малко някъде съм казвала, че си нарушил правилата Виждам обаче, че ме четеш както Дявола Евангелието... Не се обиждай, ама наистина не виждам смисъл да се продължи този диалог.
Благодаря за съветите, но нямам нужда от тях

--------------------

Тaис
хетера

#2040848 - 20.02.2008 21:50 [Re: 12250]

При наличие на написани правила не виждам причина някой да вижда какво пише и дали ще му говори нещо.

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2041288 - 21.02.2008 13:35 [Re: Тaис]

Таис, в написаното от СмърфЪ наистина има логика. Другите 'частни' форуми са дефинирани като такива (да не повярва човек, че се съгласявам с него). Малко или много като знаеш, че влизаш в нечия 'виртуална собственост' е различно. Може всъщност да не искаш да влизаш в подобна 'собственост'.
Защото така се получава следното: някакъв диалог, появява се Диването, заявява, че ако не правят, каквото каже, ще ги банва, щото това е нейна собственост и тя определя нещата. И хората се изнервят.
Не казвам, че Откачалките не си е чат на поразия и глупости до шия, но.. то той си е нещо като отсяване именно на това от другата част на форума. А е видно, че понякога си е необходимо местенце за чат.
Може би нещата биха се променили ако просто се създаде такъв чат-подфорум, който да не е 'частна собственост', с нормално модериране Знам, че всички са против чата. Но.. си е видно, че без нещо като мини-блато май не става.
А просто този тип 'частен форум' води до много дразги - особено ако не е определено, че е такъв.

Great White
ilunga

#2041571 - 21.02.2008 17:38 [Re: 12250]

Цитат:

Подобно на:
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/232943/an/0/page/0/vc/1
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/768002/an/0/page/0/vc/1

смръф, при цялото ми уважение към теб - грешиш в избора си на правила.Точно тези посочени от теб клубове вече са като латинския и арамейския език.Единият се трансформира в "съвременни латински" езици, а другия отдавна се е превърнал в екзотика.
И доколкото разбирам авторът на темата, питането му беше в посока - деленето на наши и ваши.Или както е казал един много известен автор - Всички свине са равни, но някои са по-равни.

--------------------

12250

#2042220 - 22.02.2008 11:22 [Re: Тaис]

Предполагам, че не виждаш причина, но в такъв случай правилата за този форум са непълно и недостатъчно ясно обявени за публиката.

Понеже прави впечатление, че след всеки периодичен рев и вой, някъде на друго място (извън "Откачалки") бива обяснявано неколкократно, отново и пак, как въпросният форум е със по-специален/частен статус.
Искам да кажа, че ако това е изрично записано в закарфичена тема (подобно на темите във форумите, към които съм дал линкове), не би се случвала за пореден път тема като тази.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2043259 - 23.02.2008 21:19 [Re: burberry]

Цитат:

не ги разПрах" не е оправдание за неспзването им...
Все някой нераз?рал ще има
ще трябва да му се обЕснява и то в специална тема

Верти, IQ-то ми е достатъчно да разбера писаните ви правила. Не разбрах "неписаните".
Например защо форума се казва: "forum.all.bg" е не "forum.private.bg"!? Не очаквам и да ми отговориш. Вие (модераторите) сте божествени. Вие можете да раздавате банове, да заключвате, да местите, да триете теми, но не и да отговорите на въпроси на "досадни", "нахални", "тероризиращи" ви юзери.

"Баден Баден и Дюран Дюран" бяха закачко по адрес на публикувания два пъти пост.

Цитат:

Всъщност доколкото разбирам, на теб не ти харесва не само Диването като Мод, ами изобщо правилата в този форум. Човече, ти трябва да си много голям мазохист, за да стоиш там, където не ти харесва, честно

Таис, не се главозамайвай. Не съм тук нито заради теб, нито заради Диването. Тук срещам прекрасни хора с които пиша, обменям информация или просто бъбря. Не съм чатър, празнодумец или спамър!!!

И накрая, за да ви сваля малко на земята, налагам ви бан за неопределено време!
Няма да пиша, няма чета, няма да коментирам теми пускани от вас.
Убивам ви с мълчание!"

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2043273 - 23.02.2008 21:27 [Re: MyPa TpuO]

Мура, ами че това пространство го има - кошчето. Там няма правила, няма дори модератор. Често след като някои интересни постинги бъдат изтрити дискусията (чатът) продължават там.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8979

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.05 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.