ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Аномалии

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
Re: 2012
    #1902634 - 21.09.2007 11:28 [Re: Цецо]

Само дето има един проблем От гледна точка на нумерологията числото 13 не съществува .При сбор 13 би следвало да има ново преобразуване -1+3=4 ,а четворката е число на реда ,умереността,справедливостта ,хумора ,аналитичното мислене и т.н. ,нищо апокалиптично

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1902741 - 21.09.2007 13:02 [Re: Ellia]

Ами как да ти кажа - щом самите номеровачи не са наясно, че редуцирането се прави до едноцифрено число...
Абе ще го преживеем и този край. То и без това тогава ми изтича срока на валидност на дебитната карта. Пък след края на света ще я сменим с нова.

(Обаче 13 си ме кефи и без да е нумерологично.)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1902754 - 21.09.2007 13:09 [Re: Цецо]

Е тогава може да си вземеш кредитна карта -мечтата на потребителя ...и на съпругата естестФено

Сега по темата,може би тези,които наричаш нумеровачи смесват нумерологията с Таро-там тринадесетата карта от големите Аркани е Смъртта .Но тя не се тълкува единствено като физическа смърт(всъщност много рядко означава физическа смърт),тя означава още трансформация,необходим край, промяна на нещо, отживяло времето си,разчистване на старото, за да се отвори място на новото.Означава още и вкопчване, нежелание да се освободи нещо ненужно и отживяло си живота и куп други неща означава - в зависимост останалите малки и големи Аркани разположени около нея ,с които прави комбинации .

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1903719 - 22.09.2007 15:10 [Re: madd]

Цитат:

Смятате ли че края на света ще настъпи през 23.12.2012 година? Дали майте са ни предупреждавали като са направили техния календар?
Какво мислите за това:
23.12.2012 = 2+3+1+2+2+0+1+2=13
всички знаем за числото 13

Друго може да не стане,но тока ще поскъпне,вафлите също.Машините за вафли работят на ток.За да запазят себестойност на две вафли ще я правят една но голяма.
Обръщайки логиката наобратно виждаме,че маите са нямали и ток и вафли И въпреки това са предупреждавали.Добри хора.Маи.

Цецо
ПИЧ

#1903749 - 22.09.2007 16:19 [Re: Huckleberry]

Имали са вафли. Обаче са ги правили ръчно. Затова са я откарали с календара чак до 2012-та - не са прогнозирали поскъпването на тока.

--------------------

Lunn
неориентиран

Регистриран: 03.12.2007
    #1968412 - 04.12.2007 13:29 [Re: unknown02]

Е и вие пък сега Всичко развалихте...Те хората, които ги пускат тези "пророчества" може да искат нещо като секта да си направят. Като онези, който вървят с разни брошури и обясняват "всички сме грешни и затова настъпват страшни времена, за да се спасиш присъедини се към нас..." Няма начин да не сте ги срещали, много са забавни

Редактирано от Lunn (04.12.2007 13:31)

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #1994278 - 05.01.2008 01:24 [Re: Lunn]

С тия пророчества за края на света само сектите печелят май. Едни познати, не знам към коя секта са точно (и не ме интересува) ми обясняваха, че като дойде следващия папа, щял да дойде края на света. Те по брой ми го казваха кой е, ама не помня , та сегашния се падал предпоследен по брой.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #1994383 - 05.01.2008 09:17 [Re: ravekitty]

Да, хората са постоянно манипулирани. Защото ги е страх! И съответно се поддават на внушенията на този или онзи.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Casper2
Изчаткал

Регистриран: 09.01.2008
    #1998381 - 09.01.2008 14:34 [Re: madd]

Тази дата е наистина пословута, само дето аз я знам като 21.12.2012. Също така мисля че този сбор 13 е маниакален и не значи нещо кой знае какво в този случай тъй като датата е известна различно на различните хора. Но доста се порових щом чух за нея и всъщност не случайно е дадена като последна. Майският календар отброява времето в много големи годишни периоди, всеки от които наричат със специални термини. Тази дата през 2012 бележи краят на последният и най-голям период. ето нагледен пример:
Long Count........сезон.............година

6.5.0.0.0..........есен..............650 B.C.

7.12.0.0.0.........зима..............118 B.C.

8.19.0.0.0.........пролет............416 A.D.

10.6.0.0.0.........лято...............948 A.D.

11.13.0.0.0........есен..............1480 A.D.

13.0.0.0.0.........зима..............2012 A.D.

И така, щом последната зима настъпи, Земята Венера и Слънцето се изравняват в една равнина, която съвпада и с равнината на центъра на млечния път. Вярва се, че тогава се бележи върха на еволюиралият човешки вид, когато той достига божественото трансформиране на цялото развитие на Азът през всичките предходни периоди. Та тогава настъпва Новото време, през което хората ще станат свидетели на неподозирани за тях събития-зависи от тях самите какви ще са събитията-позитивни или негативни, това е в зависимост от това докъде са се себеразвили като личности. А естествено ще има и такива, които изобщо няма да усетят каквато и да било разлика-те вероятно ще да са равнодушните непукистични катили

Цецо
ПИЧ

#1998750 - 09.01.2008 19:00 [Re: Casper2]

Първо - не го приемай лично. Обаче имам някои въпросченца.

Цитат:

Земята Венера и Слънцето се изравняват в една равнина

Тази сентенция сама по себе си е пълна глупост. Какво означава да се изравнят в една равнина?
Слънцето е тяло. То не може да лежи в една равнина. През него преминават безброй равнини. Същото важи и за планетите.
Ако се имат предвид орбитите на планетите, Земята и Венера се въртят около слънцето по орбити, които тъй или иначе и сега си лежат в една равнина. Всъщност всички планети от Слънчевата система се въртят по орбити, лежащи в една равнина. Изключение прави единствено Плутон, обаче пък нея наскоро я изключиха от списъка на планетите - не ставала за планета. И въпросната равнина пресича Слънцето през средата. От където пък може да се говори, че и Слънцето е в същата равнина.

Цитат:

която съвпада и с равнината на центъра на млечния път.

Още една глупост. Коя е равнината на центъра?
Центърът е точка. А през една точка минават баячка равнини. Коя от всичките е точно Централната равнина?

Цитат:

този сбор 13 е маниакален и не значи нещо кой знае какво

Определено е така. Дори не значи нищо. "Фаталността" на числото 13 е свързана със съвсем конкретен повод, който беше коментиран в горния форум. И далеч не е фатално за всички народи. Египтяните (ако не се лъжа) си имат друго фатално число.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 35283

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.