ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Аномалии

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
danny s
неориентиран

Регистриран: 01.12.2007
знам че се случва
    #2596023 - 20.03.2010 10:27

Не знам дали е за тук този пост но трябва да споделя с някого това. Първият път когато се случи, реших че е е случайност.... сънувах нещо и усетих реален физически допир. Събудих се веднага, но тъй като не ми се беше случвало до сега - не му обърнах много внимание. То факта че го помня говори друго, но тогава не ме притесни. Тази нощ обаче се повтори. Усетих допир - докосване - натиск.. както и да го нарека и мигновенно се събудих. И с отварянето на очите си изпитах тревога и страх!! Не е като да се събудиш и да осъзнаеш че си сънувал! Направих каквото се сетих - казах си няколко пъти молитвата "Отче Наш" , прекръстих се и не можах повече да заспя. А беше 2ч след полунощ.
Чувала съм за подобни истории, но винаги казвах - не се плашете - ако не ви е страх - нищо лошо няма да ви се случи. Ааа и да добавя че на това място където живея сега, според историческите данни от не много далечно минало, много хора са прекарвали последните дни от живота си.
И така - споделих го:blush

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
teo2

Регистриран: 01.05.2010
Re: знам че се случва
    #2629707 - 20.05.2010 17:28 [Re: danny s]

Съвсем типично обладаване от "зъл дух" - такова нещо се е случвало на не малко хора през последните десетилетия, а може би и на мнозина от древноста. Съвсем правилно си се сетил да се молиш на Бог Отец, защото точно така най-лесно можеш да се отървеш от злия дух.

бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
    #2642739 - 12.06.2010 13:44 [Re: danny s]

...-"Добре дошъл в клуба"... Това ми каза един приятел когато му споделих едни нощни усещания. Четейки ДаоДъ Дзин ми направи впечатление една фраза: "Трябва да сме внимателни като хора ходещи по тънък лед" Това което си усетил в съня си е само върхът на айзберга. И през деня те посещават бъди сигурен Но трябва да си много внимателен за да усетиш влиянието им. Всяка лоша мисъл е един лош дух а всяка добра е добър дух. За да разбереш е необходимо да си: "по нисък от тревата и по тих от водата" Задай си въпроса: Защо ме посещават и как го правят и го забрави.Повярвай ми ще дойде време ясно да отделиш положителното от отрицателното влияние.
Бъди здрав и разумен

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

al1en
неориентиран

Регистриран: 19.06.2010
    #2646753 - 19.06.2010 23:25 [Re: danny s]

Има много обяснения много от нещата които ни се случват са причинени от нашето под съзнание ако в инсталацията на твоята стая има проблем може ти да си по 4уствителна/лен и да ги осетиш и катознаеш какво се е случило в вас преди години лесно може да ти повлияе Мисалта че си сама/сам в стач в която са починали много хора може също сама да го предизвика духове няма:) има енергия :P

lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
    #2646791 - 20.06.2010 00:27 [Re: teo2]

Ooo, как пък веднага се стигна до това умозаключение?
Стига сте всявали паника!
Каквото и да ни посещава, няма как да ни докосне ако не сме в едно измерение, за да те докосне дух, трябва и ти да си дух.
Логично.
Към автора.. Най-вероятно усещаш просто натрупаната негативна енергия и страх, пробвай да не спиш в тази стая или не сам известно време.

teo2

#2646871 - 20.06.2010 12:51 [Re: lost_lullacry]

Случвали са се неведнъж и такива неща, познавал съм не един човек с подобни преживявания, и самите те без да са запитвани са признавали че е някаква зла сила, а ето че и автора на темата разкрива същото.

lost_lullacry

#2646915 - 20.06.2010 15:29 [Re: teo2]

e то и ангел без предизвестие да ти се яви, пак би се изплашил... не разбирам как се определя като зла сила от гореспоменатото.

teo2

#2647176 - 20.06.2010 22:57 [Re: lost_lullacry]

Ето ти подсказка от първият пост на темата:
Цитат:

Тази нощ обаче се повтори. Усетих допир - докосване - натиск.. както и да го нарека и мигновенно се събудих. И с отварянето на очите си изпитах тревога и страх!! Не е като да се събудиш и да осъзнаеш че си сънувал!

lost_lullacry

#2647181 - 20.06.2010 23:06 [Re: teo2]

обладаване???

teo2

#2647381 - 21.06.2010 10:23 [Re: lost_lullacry]

Цитат:

обладаване???

Не просто. Както и бледоликия по-горе се е опитал да обясни, всяка зла мисъл произлиза от някакъв зъл дух.

slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
    #2665233 - 16.07.2010 23:01 [Re: teo2]

А не мислите ли,че danny с може да е богоизбран и Господ е искал нещо да му каже

Цитат:

Усетих допир - докосване - натиск..

А мeжду другото,откъде знаете за

Цитат:

злия дух

teo2

#2665432 - 17.07.2010 14:38 [Re: slug]

Бог не е обезпокоител на хора и одушевени същества, иначе самият Той щеше да е грешен. Обикновенно, присъствието на истинският Господ Бог е напълно(абсолютно) неосезаемо, възможно е да бъде усетено(почувствано) единствено: Освобождение, Покой, Мир, и въобще Благодат - но не и допир.

lost_lullacry

#2677339 - 08.08.2010 13:26 [Re: teo2]

Сънна парализа/нереално събуждане (Sleep Paralysis/False Awakening)

Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло, и дори усещане на чуждо присъствие. Някои хора усещат как с тях се съвокуплява друго създание, други хора - присъствие на много наблюдаващи ги създания в стаята им. В предмодерни времена, тези феномени са се тълкували като явяване на сескуални демони "сукуба" и "сукубус", а в модерни времена, от хора склонни да вярват в такива неща - присъствие на извънземни, създания от други измерения, чужди астрални тела и т.н. Сънната парализа е естествено състояние на тялото по време на сън. Нейната функция е да не позволява тялото да се движи по време на сън (за да не се движи тялото заедно с поведението в съня – да се рита и да се маха с ръце, ходене по време на сън, и др.). Понякога хората стават съзнателни докато тялото им е още в сънна парализа. Обикновено това преживяване се нарича фалшиво събуждане, защото изглежда сякаш че са се събудили, но тялото остава „спящо“ за определен кратък период от време. Тези преживявания обикновено са доста плашещи за хора, които не знаят какво се случва. Обикновено те обезумяло се опитват да помръднат или „да се събудят“, но изглежда, че нищо не помага. Понякога се получава, като че ли са се събудили, но след няколко минути разбират, че все още спят и сънуват и се опитват „да се събудят“ отново. Възможно е този цикъл на фалшиви събуждания да се повтори няколко пъти. В това състояние страховете са явни (за реалността в това състояние), често хората съобщават, че са видели същества или старици които се опитват да ги атакуват (по някакъв начин ги плашат). Дължи се на това, че страхът обзема съзнанието на индивида и той е създател на собствените си страхове. Когато човек знае какво се случва, може да управлява емоциите си и да има по позитивни преживявания.

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #2690199 - 05.09.2010 18:56 [Re: danny s]

Цитат:

Не знам дали е за тук този пост но трябва да споделя с някого това. Първият път когато се случи, реших че е е случайност.... сънувах нещо и усетих реален физически допир. Събудих се веднага, но тъй като не ми се беше случвало до сега - не му обърнах много внимание. То факта че го помня говори друго, но тогава не ме притесни. Тази нощ обаче се повтори. Усетих допир - докосване - натиск.. както и да го нарека и мигновенно се събудих. И с отварянето на очите си изпитах тревога и страх!! Не е като да се събудиш и да осъзнаеш че си сънувал! Направих каквото се сетих - казах си няколко пъти молитвата "Отче Наш" , прекръстих се и не можах повече да заспя. А беше 2ч след полунощ.

Цитат:

Псалми 56:3
Когато съм в страх, На Тебе ще уповавам.

Щеше ли да се помолиш ако не беше уплашен?

Агриан
неориентиран

Регистриран: 06.09.2010
    #2690377 - 06.09.2010 08:31 [Re: lost_lullacry]

"осетиш"! -имат се предвид осетинците или, все пак,иде реч за усещане?!

lost_lullacry

#2690394 - 06.09.2010 09:57 [Re: Агриан]

?

slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
    #2764278 - 10.03.2011 22:29 [Re: teo2]

Някаква връзка между господ и господИНЕ, правите ли

--------------------
no pain no gain

babati97
бавен
*

Регистриран: 01.10.2012
От: Враца/София
    #3047903 - 07.05.2013 03:55 [Re: danny s]

е няма да се спи то се е видяло...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14181

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.