ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Python
ориентиран

Регистриран: 08.05.2006
От: Под небето
Re: За любовта
    #1319471 - 28.06.2006 06:32 [Re: Elle*]

Цитат:

страхотно!!!! благодаря!
Питай каквото искаш!! Всякакви въпроси, които ти трябват.

На базата на това, което получих, часът на раждане е 5:10. Не смятам резултатът за окончателен, но по този начин - толкова. Ето новият вариант:

Нямам време за тълкувание дори в кратък вариант. Но нещата се променят значително.

Лека

--------------------
Питонът няма отровни зъби. Еволюцията е преценила, че не са му нужни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #1321916 - 29.06.2006 19:37 [Re: Python]

Доколкото знам е около 6.00 сутринта. Майка ми все това ми е повтаряла, но е било много тежко раждане и тя не е запомнила точния час.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #1322105 - 29.06.2006 22:40 [Re: Elle*]

Цитат:

Доколкото знам е около 6.00 сутринта. Майка ми все това ми е повтаряла, но е било много тежко раждане и тя не е запомнила точния час.

Сега трябва да видим и една снимка, да разберем дали подхожда на венера на върха на асц-та, и при асц везни на който е упр.... или по скоро някъде из 12-ти

Шегувам се, ама не съвсем)

kat
неориентиран

Регистриран: 30.06.2006
    #1323623 - 01.07.2006 10:20 [Re: Python]

Венера в Риби в съвпад с акцендента. това сигурно е важно за хороскопа ми и ще ви каже как обичам, но аз ще ви кажа, че за мен си важен - ТИ.

Ти ,който позна любовта,
която боли заради другия.

Ти, който не си я поискал назаем.

Ти, който усещаш я в цялото тяло.

Ти, който за миг дори не си я эагубил.

Ти, който лекуваше раните със нея.

Ти, който си нямаше нищичко друго.

Ти , който направи живота по-хубав.

Ти знаеш какво е любов и как да я пазиш!

Ето ти мойта венера във Риби!

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #1323918 - 01.07.2006 17:18 [Re: фантом]

Цитат:

Сега трябва да видим и една снимка, да разберем дали подхожда на венера на върха на асц-та, и при асц везни на който е упр.... или по скоро някъде из 12-ти

Шегувам се, ама не съвсем)

Нищо не разбрах от шегата. Пишеш с много съкращения, които неса ми ясни. Sorry...

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

strelicka
ентусиаст

Регистриран: 27.01.2006
    #1325407 - 03.07.2006 10:00 [Re: Python]

В момента, в който нямаш страх и се чувстваш обичан, ти сам може да стигнеш до някакви духовни неща. Ако има до теб някой, който е изключително силен духом и душевно, тогава разбираш за какво става дума. Това е бледо подобие Бог да е до тебе. То всъщност Бог е в лицето на онзи другия е до тебе.
Човек обича тази божествена искра в хората изградена от Любов и от истина. Той вижда тази искра във всеки един момент, слива се с нея и позволява на хората да дават най-доброто от себе си.

Python
ориентиран

#1326590 - 04.07.2006 08:29 [Re: *Eva*]

За да отговоря по въпроса с хороскопа, ще се върна към нахвърляните архетипи. Този човек по въпросите свързани с любовта се помества между "Филео" и "Агапе". Лунната и Юпитеровата доминанта определят тази принадлежност.

Човекът е изкарал целият си живот с една жена - жени се на 18, тя е 8 години по-голяма от него - мисля, че никога не е бил с друга. Три деца - първото го осиновява от първия брак на жена си. Математик, програмист и композитор. Скромен не е точната дума за него, той умее да бъде практически невидим. Меко казано - небрежен към облеклото, запуснат - носи се почти като клошар. Сред приятелите му са някои от най-блестящите мозъци които съм срещал - математици, музиканти, поети, психиатри... Деликатен до свенливост, притеснителен до болка, емпат, с изумителни дълбини на съпреживяването. С децата си е приятел - до една възраст му се качват безобразно на главата, когато разберат какъв човек имат за баща, развиват буквално страхопочитание. Никога не съм го чувал да псува. Никога не съм го чувал да се скара. Невероятно точна оценка за хора и ситуации, която обаче трябва да му вадиш с ченгел от устата. Невероятно социална личност - най-обича (освен тази на приятелите си) компанията на хоремагчии, строителни работници... изобщо всичко, което се намира в кварталната кръчма. Любимият му алкохол е бозата - способен е да погълне с литри...

Цитат:

Лаик съм, но ще се пробвам. Моля, ако не съм на прав път да ми посочиш грешните стъпки.

За "лаика" може да се говори твърде на дълго и на широко. Ако е вторачен в това което може и знае, никога няма да прескочи онзи праг, който го отделя от другите. Ако обаче никога не губи усещането за себе си като за "лаик", ако непрекъснато, всеки ден започва на ново, ако всеки човек и хороскопа му са "специален случай", тогава няма по-градивен подход от "лаишкия".

Цитат:

Значи, този човек е изключително силна личност, артистичен, властен, нетрадиционен, обича да бъде в центъра на събитията, никога не остава незабелязан, имам предвид слънце и асцендент в лъв, а нетрадицонността на себеизразяването от уран, пак там.

Много коварен пример е този. Да кажем, че грешките ти са почти неизбежни. Какво имам пред вид с това "почти":

1. Всеки човек в живота си получава удари. Много е важно всеки път, когато разглеждаш един хороскоп, да отчиташ възможността собственика му да го е помляла лавина, да са го тресли земетресения да е улучван от директен ядрен взрив - всичко това в алегоричния (който не е чак толкова алегоричен) смисъл на думата. Доминиращите елементи в един хороскоп, трябва да се подредят йерхично и да се види как реагират на катаклизми - животът се състои предимно от такива. Какво имам пред вид във връзка с конкретния хороскоп:
Слънце плюс асцендент в лъв (чудесно е, че започвате тук, колкото и старомодно да е) - изключително силен акцент в хороскопа. Със сигурност резултатът е егоцентризъм, индивидуализъм, екземпляр - властен, доминиращ, творчески, креативен, лъчезарен... И всичко това в конкретния случай е на лице. Но!... много е важно да се има пред вид характера на доминантата. Някои от най-силните (в посока амбиция за реализация) знаци - лъв, козирог, дева - имат остър недостиг откъм гъвкавост и адаптивност. При тях всичко върви чудесно, когато нещата се подреждат съобразно стратегическите (лъв; козирог) или тактическите (дева) им планове. Но когато коловозът се счупи, когато форсмажорни обстоятелства издухат грижливо построените им къщички (или небостъргачи) тогава те са трагично неспособни да се привдигнат от руините. За разлика от много други по-тъповати, но адаптиращи се, или непукистично настроени знаци. С две думи - когато лъв се издига или пропада прави го сериозно, по лъвски.

По отношение на конкретните биографични факти, нещата при човека от картата стоят точно така - удар (свързан с професията), след който той се свива в себе си и отказва по какъвто и да е повод да излезе на светло. Работи като луд - не за да печели, а защото: а) не може да откаже на приятелите си; б) чудесно съзнава, че е добър. Толкова добър, че в комбинацията музикант/композитор/компютърен шаман - той е тавана в нашата мила родина.

2. Уран съвпад Слънце, на асцендента в лъв. Всеки път, когато планета в заточение е управляваща тълкуванието и е изключително трудно. Влиянието на Уран се простира в диапазона от зрелищна (и често самоцелна) ексцентричност до маниакална, интелектуална аскетичност (лудия, непризнат учен...). На пръв поглед Слънце/лъв ще акцентира театралната демонстративност, но само на пръв... Много често, когато еднакво силни в хороскопа са толкова противоречиви тенденции, цялата енергия се излива в съвсем различна посока. Слънчево-Урановата доминанта си остава като фактор и влияе в много проявления на личността - в случая творческата насоченост, музиката, математиката, енциклопедичните интереси - но тя остава почти изолирана в човешките му, меджуличностни отношения. Този човек има много силно его, но единствения начин да го разбереш е през творчеството му. И по никакъв друг начин.

3. Луната в този хороскоп дава различна, коренно противоположна тенденция. При наличието на блокирана доминанта Слънце/Уран, човекът ще се реализира (скрие, спаси...) щом не в най-силната, то в най-хармоничнта компонента в хороскопа си - в дадения случай - Луната по знак, дом и аспекти. В лунния знак е и Венера. Семейството му за него е спирачка - ако не беше то, отдавна да се е разтворил в коктейла от вдъхновение и безразличие към слава, пари, признание... към всичко що движи днешния свят.

Цитат:

Обича луксът и парите и успява да ги има - марс в телец в 10 дом.
Венера в рак в 12 дом, това е чувствен човек, който обича безрезервно партньора си, но пред хората поставя своята маска на горделив и властен, дори понякога изглежда високомерен и хладен.

Телец не е свързан единствено с пари и имот. Той е това, което човек има - може да става дума за колекцията му от марки или за милионите в ценни книжа. В дадения случай - не познавам човек по-безразличен към света на парите. Той просто не мисли за тях - ако жена му не му сложи в джоба, няма и да се сети. Пък и бозата струва евтино...

За маската пред хората... Да има такава. Прави се на по-незначителен от нищото. Резултата е - човек, практически невидим. Освен за хората, които наистина са му интересни - тогава използва един много деликатен, хитър, очарователен начин да загатне за себе си, който върши чудеса.

Цитат:

Луна на трон в 12 дом този човек държи много на семейния живот и влага много чувства там, но в обществото това остава скрито зад маската на властния човек. Това е човек анализатор, който обича да се подсигурява като анализира подробностите, свързани с материалния живот, в случай, че се налага може да действа импулсивно, решително и практично, със замах - 10 дом марс в телец, меркурий и плутон във втори.

По въпросите свързани с организирането и подреждането на семейния живот, той е абсолютно безпомощен. С децата си - докато бяха по-малки се явяваше последна инстанция - ако минат през него като ниво на знания, ще минат през всеки. Постга го без да е досадно взискателен - всъщност никога не съм го виждал да ги помпа... Синът му е лекар, дъщеря му завършва второ висше, а малката върви по стъпките им.
В работата си е способен е да отлага ангажименти почти до последно, а после за три денонощия на шоколадови вафли, кафе и никакъв сън построява египетска пирамида... За властния човек - вече стана дума...

Цитат:

Сатурн в пети дом в стрелец - той е независим и сериозен, който винаги се стреми към истината.

Болезнено силно се стреми и към истината, и към спреведливостта, и към перфекционизма. Не търпи и най-малък фалш или претенция. В подобна среда, сред кудкудякащи хора става още по-невидим...

Цитат:

Северен възел във везни, южен в овен - трябва да се научи да балансира емоциите си, свързани с близкото обкръжение, да се научи да контролира импулсите си.
Изобщо смятам, че това е една силна личност, която може силно да обича.
Питон, дали греша?

Много силно обича, което не му пречи да е ироничен към изблиците сантименталност. Той е предимно приятел - и с децата си, и с жена си. Дистанциран, но нежен. А импулсите му са свързани с шоколадовите вафли. И трудно ги контролира...

--------------------

*Eva*
независима

Регистриран: 22.01.2006
От: Sofia
    #1326685 - 04.07.2006 09:50 [Re: Python]

Питон, ти удържа на думата си и пусна описанието на човека от картата.
Наистина познах доста неща, сама се учудвам на себе си.
Кажи ми само как тълкуваш ти планета в падение на асцендента?

strelicka
ентусиаст

Регистриран: 27.01.2006
    #1327095 - 04.07.2006 13:57 [Re: Python]

Питон - как би обичал човек с интерсептирано Слънце съвпад Марс в Лъв и Луна в Риби на Асц. ?

Python
ориентиран

#1327182 - 04.07.2006 14:49 [Re: *Eva*]

Цитат:

Питон, ти удържа на думата си и пусна описанието на човека от картата.
Наистина познах доста неща, сама се учудвам на себе си.
Кажи ми само как тълкуваш ти планета в падение на асцендента?

В заточение е по-трудно. Там всяка планета е непредвидима, непостоянна в проявленията си. На моменти доминира напълно индивида, постъпките и пристрастията му. На моменти влиянието и е напълно незабележимо и подчинено на знака, в който попада. Една Венера в овен, на асцендента, ще води до неприсъщи на този знак пристъпи на сантименталност "по принцип", но в отношението към обичаните хора ще се проявява взискателна, непримирима, а в отделни случаи - деспотична до жестокост. Така е и с останалите варианти. Луна в козирог примерно, прекрасно знае какво желае другия, но ще му осигурява във взаимоотношенията само това, което счита за правилно, полезно, само това от което другия (според субективната му/и преценка) действително има нужда.

В падение планетата е практически напълно подчинена, независимо дали е ъглова. Там по-скоро се акцентират качествата на знака и сферата на дома, отколкото сигнификацията на самата планета.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 14485

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.