ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Python
ориентиран

Регистриран: 08.05.2006
От: Под небето
За любовта
    #1297056 - 10.06.2006 23:50

Любовта в астрологията. Не може да е нямало обсъждане на тази тема досега. Като на росен-пресен тук простете ми (ако искате ), че ви предлагам да нищим вечната тема. Без друго понятието "любов" и в ежедневната си употреба, и във философията, и в астрологията е натоварено с твърде много смисли. А когато нещо значи толкова много неща, то престава да значи каквото и да е.

Няма да скрия, че се отнасям с огромен скепсис към "безспорния" авторитет на крайната инстанция "любов". Твърде много свинщини се оправдават със "светостта" на това чувство. Още по-голям е скепсиса ми към Венера, като единствен сигнификатор на любовта. Дори комбинацията от Марс/Венера ми се струва недостатъчна за да изчерпи значенията и лицата на любовта. Агапе или Ерос, Кама или Бхакти, Ай или Цин...

Венера без съмнение е не единствен, но основен сигнификатор. Нептун - също. Разликата?...

--------------------
Питонът няма отровни зъби. Еволюцията е преценила, че не са му нужни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Quid

Регистриран: 25.02.2004
Re: За любовта
    #1297089 - 11.06.2006 01:06 [Re: Python]

това е за форум магия приятелю

Python
ориентиран

#1297095 - 11.06.2006 01:27 [Re: Quid]

Цитат:

Нали? Ми тя любовта си е чиста магия...

--------------------

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #1297117 - 11.06.2006 03:22 [Re: Python]

Цитат:

Венера без съмнение е не единствен, но основен сигнификатор. Нептун - също. Разликата?...

Razlikata е че венера е по-материална,в смисъл -око да види,ръка да пипне,език да близне))). Докато нептун може да се задоволява и само с мечти и фантазии. Като се смесят става екзалтация, много хубаво само да не ти е на главата)))))

P.S. Днес не съм изкарал толкова пари(2-ри и 8-ми),колкото съм изпил в кръчмата (дева и риби)..Лирично отлконение

Редактирано от фантом (11.06.2006 03:35)

фантом
старо куче

#1297119 - 11.06.2006 03:38 [Re: Python]

Цитат:

Цитат:

Нали? Ми тя любовта си е чиста магия...

Нептун обича да казва :Флуиди

Python
ориентиран

#1297138 - 11.06.2006 07:30 [Re: фантом]

Цитат:

Razlikata е че венера е по-материална,в смисъл -око да види,ръка да пипне,език да близне))). Докато нептун може да се задоволява и само с мечти и фантазии.

Да, така казват... Само дето не е много ясно, особено напоследък каква е разликата между материално и не-материално. Сблъсъка между потоци енергия ги превръща в материя. Вещество и антивещество анихилират в енергия... Човек си живее вътре в крепостта на своята тиква и през тесните бойници на сетивата му до него се просмукват трошици вселена. И на базата на тях той си изгражда (или нафантазира - както предпочитате) своята вселената. А любовта (под цялата лигава тиня) е единствения мост към вселената на друг. И към вселената на бог.

Магия казваш графе? Магия.

--------------------

Python
ориентиран

#1297144 - 11.06.2006 08:17 [Re: фантом]

Понеже нямам никакво намерение да говоря по принцип, а само за астрология, искам да пусна една карта. Умишлено ще си спестя името - не искам да ви отнемам от удоволствието.

Единственото, което ще спомена е, че това е жена и е един от символите на любовта на отминалия век.

И все пак - любов, но коя любов... коя от всичките любови?

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #1297146 - 11.06.2006 08:21 [Re: Python]

Цитат:

Казано по-иначе от определенията на Фантом: Венера символизира личностната любов, а Нептун - безличностната, божествената, която няма нищо общо със сантиментите, а е свойство на чистия разум.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

strelicka
ентусиаст

Регистриран: 27.01.2006
    #1297180 - 11.06.2006 09:11 [Re: Python]

Гледам тук - само камерен мъжки състав си говорят кои, как и защо - като се преродите в жена и станете - майка
ще разберете истинският смисъл на думата - " любов "

поздрави

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1297184 - 11.06.2006 09:18 [Re: Python]

Хихи тази жена намери място в сърцето си за всички нищи телом и забравени от другите, хора.Тази Любов не се описва само в един два знака ,а и транформацията и не е била мигновена.Първо сблъсък с разума,после страдание и борба със себе си и другите ,докато се стигне до раздаване докрай

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

strelicka
ентусиаст

#1297191 - 11.06.2006 09:25 [Re: Python]

Картата е на Майка Тереза предполагам

http://horo.mail.ru/portrait/horo.html?tereza

Редактирано от strelicka (11.06.2006 09:30)

strelicka
ентусиаст

#1297196 - 11.06.2006 09:34 [Re: Python]

"Въпреки това" на Майка Тереза

Хората са неразумни, нелогични и егоистични,
въпреки това, обичай ги.

Когато вършиш добро, ще ти припишат егоистични мотиви и задни мисли,
въпреки това, прави добро.

Когато имаш успехи, печелиш фалшиви приятели и истински врагове,
въпреки това, имай успехи.

Доброто, което правиш, утре ще бъде забравено,
въпреки това прави добро.

Честността и откритостта те правят уязвим,
въпреки това, бъди честен и открит.

Това, което си построил с дългогодишна работа, може да бъде разрушено за една нощ,
въпреки това продължавай.

Твоята помощ наистина е нужна, но хората може би те нападат, защото им помагаш,
помогни им въпреки това.

Дай на света най-доброто от себе си, и те ще извадят зъбите ти,
въпреки това, дай на света най-доброто от себе си.

Python
ориентиран

#1297256 - 11.06.2006 11:22 [Re: Ellia]

Цитат:

Хихи тази жена намери място в сърцето си за всички нищи телом и забравени от другите, хора.Тази Любов не се описва само в един два знака ,а и транформацията и не е била мигновена.Първо сблъсък с разума,после страдание и борба със себе си и другите ,докато се стигне до раздаване докрай

Точно за това ви я пуснах ...
Е, не само за това. Акцента Плутон/8 дом е очевиден. Цялата двойнственост на Скорпионовия архетип е ситуирана между грехопадението и изкуплението/мъченичеството. Драматичната, емоционална трансформация и вдъхновената, религиозна мисъл (които са само част от значенията на Скорпион и Стрелец - в дадения случай актуална) са онази харизма на християнството, която то отдавна изгуби. Изключението - Майка Тереза - потвърждава правилото.

Темата беше и е любовта. Примерната карта разглежда една само страна на въпроса. Има много други. Предлагам ви - на всеки, който иска да се включи - да го направи с конкретна карта/пример, която разглежда темата под различен ъгъл.

--------------------

фантом
старо куче

#1297354 - 11.06.2006 13:17 [Re: Python]

Магия пасва на плутон и 8-ми дом

Nobles
ориентиран

Регистриран: 11.01.2004
    #1297381 - 11.06.2006 13:44 [Re: Python]

Цитат:

Венера без съмнение е не единствен, но основен сигнификатор. Нептун - също.

А къде остана тук Слънце - владетелят на мунданен дом 5 ? Откъдето и производните: на сърце, присърце... И освен това любовта не може да е обект на астрологията, на психологията, както и на всяка друга логия - започне ли човек да я разбира много, тя вече я няма.

LEONz
Bon Vivant

Регистриран: 15.09.2005
    #1297393 - 11.06.2006 13:52 [Re: Nobles]

Цитат:

Цитат:

Венера без съмнение е не единствен, но основен сигнификатор. Нептун - също.

А къде остана тук Слънце - владетелят на мунданен дом 5 ? Откъдето и производните: на сърце, присърце... И освен това любовта не може да е обект на астрологията, на психологията, като и на всяка друга логия - започне ли човек да я разбира много, тя вече я няма.

хубава тема сте подхванали, наистина. тъкмо наскоро се занимавах с няколко мнения на стари астролози, чието мнение е еднозначно. разбира се, винаги откакто свят светува венера е тази, която властва и определя нещата в любовта, но ако въпросът се пренесе в сферата на това, как тя се екстраполоира като брак, то мнението на старите автори е твърде любопитно.

на първо място нещата стоя по коренно различен начин в мъжки и женски хороскоп. и ако в мъжки хороскоп основна роля играе положнеието на 7-ми дом и още няколко сигнификатора, то за женски хороскоп той не оказва такова голямо влияние, а там се търсят и отчитат позициите основно на Слънцето, Венера и Сатурн.

--------------------
"That which has always been accepted by everyone, everywhere, is almost certain to be false." Paul Valery
www.astrogalaxy.info/biblio.htm

Ellia
яхнала метлата

#1297398 - 11.06.2006 13:59 [Re: LEONz] Прикрепен файл (44 тегления)

Леон, предоставям хороскопа на друга жена -символ със силен акцент на изброените от тебе знаци,но тук по-скоро показват родена актриса,лъжкиня и куртизанка.Използва любовта и красотата без самата тя да обича.

--------------------

Nobles
ориентиран

#1297411 - 11.06.2006 14:15 [Re: LEONz]

Като много други неща и любовта има две страни: причиняваща и реагираща. Слънце, Марс и Плутон причиняват, Венера, Нептун и Луна реагират. Обичаният човек причинява, обичащият - реагира. Но същото не значи, че реакцията на свой ред не причинява. Това е моето мнение по въпроса.

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #1297432 - 11.06.2006 14:45 [Re: Nobles]

мда,много интересно - дайте конкретни примери за това. Аз,примерно имам Слънце съвпад с Луна в кози рог, Нептун съвпад Марс в стрелец, Сатурн опозиция Венерка/стрелец/. Засегнати са споменатите планети - причиняваща или реагираща съм спорев вас:)

Morgan le Fay
БАННАТ

Регистриран: 30.09.1999
От: Авалон понякога
    #1297450 - 11.06.2006 15:09 [Re: Python]

Аз да питам от позицията на неразбиращ наблюдател:
Любовта не е ли нещо, което се определя от склонноста на човек към "заедното"?
Има ли планета, дом, аспект или там други сложни думички, занимаващи се със "заедността"?

--------------------
Et si tu n'existais pas,
J'essaierais d'inventer l'amour
Comme un peintre qui voit sous ses doigts
NaÍtre les couleurs du jour
Et qui n'en revient pas.

strelicka
ентусиаст

#1297531 - 11.06.2006 16:36 [Re: Python]

зависи какво търсим - любов за тялото или любов за
душата

zux

Регистриран: 06.06.2002
    #1297872 - 11.06.2006 22:02 [Re: strelicka]

Машааллах!

*Eva*
независима

Регистриран: 22.01.2006
От: Sofia
    #1297953 - 11.06.2006 22:51 [Re: strelicka]

Ако е любов между мъж и жена, аз не ги деля, за да е целокупна любовта, трябва де е единство между тази за тялото и тази за душата, иначе се губи от баланса или е несподелена любов или е някакво болестно състояние.Ако беше само за душата, то ние щяхме да сме без тяло, просто енергийни потоци, ако е само за тялото - си е задоволяване на потребност. Иначе как се делят двете категории любов на такива за тялото и за душата - това не ми е ясно.

strelicka
ентусиаст

#1298149 - 12.06.2006 07:49 [Re: *Eva*]

ами някой хора цял живот - живеят за да удоволетворяват потребностите на тялото и дори не са чували за "душа" или
въобще не им пука за нея !те са първосигнални и живеят ден за ден...

Редактирано от strelicka (12.06.2006 07:51)

Drako
ентусиаст

Регистриран: 16.01.2003
От: София, България
    #1298292 - 12.06.2006 10:15 [Re: Python]

Цитат:

Любовта в астрологията
...

Темата е хубава, но така поставена със сигурност ще се превърне в дискусия за това какво е любовта. Видно и ясно е, че няма да решим този въпрос тук, тъй като дискусията се води от векове. Ето защо предлагам, ако е възможно да се конкретизира за кой точно "вид любов" говорим! Тогава ще можем да включим и астрологията като инструмент за анализ заедно с философията и етиката.

--------------------
Звездите не са виновни за нищо ...

LEONz
Bon Vivant

#1298417 - 12.06.2006 11:45 [Re: Drako]

Цитат:

Цитат:

Любовта в астрологията
...

Темата е хубава, но така поставена със сигурност ще се превърне в дискусия за това какво е любовта. Видно и ясно е, че няма да решим този въпрос тук, тъй като дискусията се води от векове. Ето защо предлагам, ако е възможно да се конкретизира за кой точно "вид любов" говорим! Тогава ще можем да включим и астрологията като инструмент за анализ заедно с философията и етиката.

Именно.
Любовта е разтегливо понятия, а да не говорим, че ако в нашите езици има само една дума за "любов", то в някой източни - арабския например има 5 основни и още цял куп поетични синоними. Каква е разликата когато на български кажем - обичам сладолед и обичам някого - определено смисълът е коренно различен, но той се подразбира само в този случай само от контекста, така че наистина няма да е зле, когато някой говори за "любов" да конкретизира това, което визира.

--------------------
"That which has always been accepted by everyone, everywhere, is almost certain to be false." Paul Valery

Python
ориентиран

#1298459 - 12.06.2006 12:12 [Re: LEONz]

Не само е интересна темата, но и коварно пробутана от подлия Питон. Целта му - доколкото имам някакви остатъци от диалог с него - е двойна. Първо да предложи за обсъждане сигнификаторите на "любовта". Второ да реабилитира горката Венера, която е набутана в будоара и крее там, без възможност да си подаде носа извън венерическата област. Което е твърде ограничена трактовка на лична планета, с влияние върху много области от живота на индивида. Да ограничим интерпретацията и до емоционални протуберанси и креватни изпълнения, е начин да сведем проявленията и до твърде малка част от цялата палитра.

За начало искам да отбележа, че всяко мое мнение си е лично мое, а не претенция за обективност. Предлагам дискусия. Не налагам гледната си точка а я предлагам.

Способността на индивида да се свързва емоционално зависи от целият хороскоп. И на първо място от доминантните елементи в него. От тях на първо място положението на Слънцето и Луната в хороскопа и преобладаването на единото или другото светило. Слънчевия тип е активен. Лунния рецептивен. Способността на индивида да се свързва емоционално зависи основно от способността да даваш (Слънце) или необходимостта да получаваш (Луна). Веднага искам да пресека едно от възможните възражения - да получаваш не значи егоизъм, да даваш не е алтруизъм - не винаги. Способността емпатично да се слееш с другия, да го попиеш (Луна) е възможност да се слееш с него - като разбира се това е само алтернатива на варианта да влезеш под кожата на някой и да му вадиш душата с памук. Способността е на лице - а какво ще правиш с нея, дали ще караш околните да се чувстват добре или зле, зависи от цялостното положение на Луната в хороскопа. Да залееш другия със собствената си личност (Слънце) е възможност да му прелееш енергия, воля, оптимизъм, самочувствие и творчески импулс. И със същия успех - начин да го обезличиш, погълнеш, претопиш, унищожиш... За конкретика - всички подробности в позицията на Слънцето в хороскопа - анализа и синтеза им.

И тук изгрява звездата на Венера. Не в набеденото и амплоа на кокетка, прелъстителка, или ръсещ чар, като пърхут, паркетен плъх, а във функциите и на основен сигнификатор на ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА на индивида. Която касае всяка една сфера от живота му. Човек е нищо повече и нищо по-малко от ценностната си система. Същото може да се каже замествайки "ценностна система" в горното изречение с "енергия"; "начин на действие", "мислене" и т.н. За мен в това натрупване на аспекти на личността които на пръв поглед съвкупно надхвърлят 100% няма никакво противоречие. И в астрологията, и в живота едно (1) никога не е равно на едно (1).

От позицията на Венера в хороскопа може да се получи информация за вида ценности, степента им на осъзнаване и йерархията в подреждането им.

По повод картата пусната от Елия. В контекста на гореизложеното наблюдаваме следното:

1. Аз имам алтернативен час на раждане за същата тази жена. Не споря за това, кой е верния (вече не), а нямам време да проверя по всички възможни начини... Все едно, за казуса, който обсъждаме това не е от решаващо значение. Все пак - ето и алтернативата:

В този хороскоп наблюдаваме случай на любовта, превърната в оръжие. Това е на първо място средство за утвърждаване в един мъжки свят, в който тя - без каквото и да е съмнение успя; и второ оръжие в името на една кауза, за спечелването на която тя в голяма степен е допринесла.

В двата варианта присъства силна слънчева доминанта, която при съвпада с Марс, става изключително активна. Във втория вариант присъствието на Луната е отчетливо по-силно, което ме кара да заложа по-скоро на него. Там и позицията на Венера е далеч по-недвусмислено манипулативна, което отговаря на целите, методите и - като цяло - кариерата на тази жена.

Великолепен пример, който представя още един вариант на "любовта" - тази, превърната в оръжие.

За всички останали съфорумци и най-вече за тези, които имат съмнение в конкретността на темата - нищо не ви пречи да допринесете за тази конкретност, вместо да сеете постинги с неясно предназначение.

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1298501 - 12.06.2006 12:44 [Re: Python]

Разбра ме значи
Много се радвам.Пуснах картата в отговор на вметката ти за видовете Любов.Гърците използват четири думи:
1.Агапе(спомената от тебе)-божествената,добродетелна и безкористна любов.
2.Ерос - страстна, стремяща се към пълното физическо обсебване любов.
3. Сторге - сигурна, спокойна, трайна любов на основата на приятелски чувства.
4.Филео-синовна любов,любовта между родители и деца.

Психолозите са добавили още три понятия за видове любов ,вече на латински:
5.Людус - повърхностна любов,краткотрайно влюбване.
6.Прагма - съзнателно контролирана любов с цел,извличаща някаква облага.
7.Мания - пълна зависимост от другия.

Така да се каже ти даде пример за Агапе,аз пример за Прагма.Предлагам да изровим характерни примери и за останалите видове.

П.С.Няма значение часа на раждане,а и за дата от 19 век е съмнителна достоверността.Взех следобеден час ,защото прочетох ,че била родена в късния следобед ,но доколко е вярно,един Господ знае.

--------------------

Python
ориентиран

#1298556 - 12.06.2006 13:16 [Re: Ellia]

Ех, какво лято ме чака!... Седнеш да четеш - книгите на Елиа! Влезеш във форума - Елия!!! Удоволствието е изцяло мое!

Оня ден докато изкопая термините - бях ги забравил - се мотах из библиотеката си цял час... препрочитайки куп забравени, ненужни неща...

Толкова приятен ден ти желая, че чак да се чудиш какво да го правиш - да го живееш или на хербарий да си го забодеш!

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #1299034 - 12.06.2006 17:04 [Re: LEONz]

Цитат:

и ако в мъжки хороскоп основна роля играе положнеието на 7-ми дом и още няколко сигнификатора, то за женски хороскоп той не оказва такова голямо влияние, а там се търсят и отчитат позициите основно на Слънцето, Венера и Сатурн.

както и 10-ти дом.

Хубава тема сте подхванали

Любовта като висше изживяване, което вдъхновява и те прави по-добър в живота, както и те кара да гледаш с други очи на света или любовта, като мит и легенда - вечно недостижима за някои хора?

Но мисля, че по-интересно е да отговорим на въпроса кой и как обича - умее ли да обича, съхранява, пази и поддържа любовта в онзи вид, в който иска да я има в живота му.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

фантом
старо куче

#1299656 - 12.06.2006 23:33 [Re: Шехерезада]

Ихаа ..висше изживяване,колко добре звучи )) Няма ли секс , не ми я хвали))

Python
ориентиран

#1299690 - 13.06.2006 00:00 [Re: фантом]

Скъпи Фантом!... Секса, както и астрологията, както и всичко останало се случва в главите на хората. Ако уменията ви в древното изкуство на мъглата и дъжда са на равнището на астрологическата ви компетентност, горко на жените, поверили надеждите си за оргазъм на вашият дърварски подход.

Може ли да си пожелая поне един постинг от ваша страна, който да не прилича на ентусиазирана новобранска мастурбация, достигаща до тъжната си развръзка за около 45 секунди?

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1299738 - 13.06.2006 01:09 [Re: Python]

Цитат:

Може ли да си пожелая поне един постинг от ваша страна, който да не прилича на ентусиазирана новобранска мастурбация, достигаща до тъжната си развръзка за около 45 секунди?

Любовта, като висше духовно преживяване ли те накара да напишеш такъв постинг или искаш да реабилитираш Венерата /горката/?

--------------------
is to create it !

фантом
старо куче

#1299739 - 13.06.2006 01:12 [Re: Python]

Аз и не мисля да достигам вашето високо ниво на компетентност в астрологията ,при възможност бих си изразходвал времето за по приятни неща )))

По начало заглавието на темата звучи добре и доста романтично, но почне ли да се анализира и астрологично , пиши я бегала))минава към студения и безчувствен уранов дом.

Какъв отговор очаквахте...Нещо в стил:ех любовтаааа,колко романи и песни са изписани за нея ...ехееее...Че била и сляпа щеше да добави нептун......тц тц тц

Редактирано от фантом (13.06.2006 01:32)

Python
ориентиран

#1299744 - 13.06.2006 01:33 [Re: Шехерезада]

Уважаема Шехерезада... Какво да направя, когато обичам всяко човешко същество толкова много, колкото ненавиждам човешкия род?! И че хич не му прощавам (на човешкото същество) когато се свежда до равнището на човешкия род...

А и след като той самият охотно си признава, че предпочита по-приятни занимания, що фантоми тъдява във форум астрология?

Между другото... Поздравления за добрия отговор, Фантом!... Добрия боец не губи усмивката си нито когато бие, нито когато го бият - без друго те, двете, си вървят ръка за ръка...

--------------------

фантом
старо куче

#1299745 - 13.06.2006 01:37 [Re: Python]

А и след като той самият охотно си признава, че предпочита по-приятни занимания, що фантоми тъдява във форум астрология?

Тъп риторичен въпрос,ако в момента имах по приятни занимания , то е ясно че изобщо нямаше да се мярна в този клуб.

А най смешното е че не сте схванали и тънкия обрат на боя,идеята е че щом сте толкова напреднал в астрологията (11-ти дом,уран,астрология), ви се губи нещо по противоположния (5-ти,слънце,любов,развлечения,удоволствия)

Редактирано от фантом (13.06.2006 01:54)

Python
ориентиран

#1299760 - 13.06.2006 02:15 [Re: фантом]

Нима е нужно някой да ви хване за ръка и да ви изведе от тук в посока приятните занимания? Нощта след пълнолуние е пълна с гладни вампирки - поне така беше когато още ходех на лов...

И в този точно момент, когато си прехвърляхме безмислени постинги (признавам - изцяло по моя вина) по света и у нас, под това небе (с незначителни вариации), са се родили N-брой бебета, които ще трябва да обичат с този - ей на - хороскоп:

Колко от обектите на бъдещите им страсти ще издържат изискванията на Марс/Сатурн в 5 дом и Слъце опозиция Плутон 4/10 дом? Колко бъдещи възлюблени ще задоволят очакванията на Уран на Асцендента, взаимна рецепция с Нептун в 12 дом?... И какви ли "приятни занимания" биха могли да са алтернатива на това?... Монотонен еднообразен напън - сваляне на звезди, като прелюдия към сваляне на бельото... Банално, като цигарата след секса.

С това, което е под 5 дом си изкарвам хляба. Не можете да очаквате, че ще се екзалтирам от него в свободното си време, нали?

--------------------

Drako
ентусиаст

#1299966 - 13.06.2006 10:28 [Re: фантом]

Цитат:

Ихаа... висше изживяване, колко добре звучи ))) Няма ли секс, не ми я хвали )))

Тъй де, когато е несподелена, любовта е най-голямото бреме, което човек може да се опита да носи на плещите си. Ако ще говорим за хармония и възвишени неща ще е добре да обсъдим и как се примиряват противоположностите - духовното и телесното. Винаги съм предпочитал да съвместявам любовта със секса вместо да залитам само по първото или само по второто. Двете трябва да вървят ръка за ръка навсякъде където това е уместно и партньорите го желаят. Само че за съжаление това не винаги е възможно и всеки в живота си е имал периоди, в които се е люшкал между тайното (или явно) обожание и/или откровения секс.
Ако ще обсъждаме секса като вид любов няма начин да не засегнем освен Венера Слънцето, Луната и Марс и тяхната позиция и аспекти в картата.

--------------------

Nobles
ориентиран

#1299980 - 13.06.2006 10:41 [Re: nikol33]

Цитат:

причиняваща или реагираща съм според вас?

Силата и слабостта на конкретните планети и състояния може да се види само като се вземе предвид цялата конкретна планетарна картина. А иначе най-общо: силата на жената е да реагира и това да води до причиняване, а на мъжа - да причинява и резултатите отсреща да водят до собствената му реакция. Но за да реагираш адекватно, трябва сама да имаш енергия и представа за процеса причиняване, а за да причиняваш, трябва сам да имаш представа и чувствителност за крайните ефекти и резултати.

Но това е философстване. А над любовта философстват хората, които са далече от нея - умът тук не само не помага, но той много пречи. Нали той се проявява в своя максимум, когато е хладен, а любовта - само когато емоционалният градус е достатъчно висок. Затуй, както вече казах веднъж, любовта не може да е обект на астрологията.

Python
ориентиран

#1300014 - 13.06.2006 11:00 [Re: Drako]

Цитат:

Тъй де, когато е несподелена, любовта е най-голямото бреме, което човек може да се опита да носи на плещите си.

Тъй де... Само дето на това бреме се дължат най-великите експлозии на човешкия дух!...

Цитат:

Ако ще говорим за хармония и възвишени неща ще е добре да обсъдим и как се примиряват противоположностите - духовното и телесното. Винаги съм предпочитал да съвместявам любовта със секса вместо да залитам само по първото или само по второто. Двете трябва да вървят ръка за ръка навсякъде където това е уместно и партньорите го желаят. Само че за съжаление това не винаги е възможно и всеки в живота си е имал периоди, в които се е люшкал между тайното (или явно) обожание и/или откровения секс.
Ако ще обсъждаме секса като вид любов няма начин да не засегнем освен Венера Слънцето, Луната и Марс и тяхната позиция и аспекти в картата.

Винаги се радвам, когато почне да става конкретно...

Ето го и Ерос, който се задава, свирепо яхнал като шейтана на Синдбад един от най-великите творци на 20 век. Който (без никакво съвместяване) е и един от най-болните еротомани в историята, не без основания обвиняван и в педофилия. До него самият Казанова, е като пъпчасал пуберитет...

Голямото Слънце, хвърля големи сенки. Макар че в случая е по-скоро голямата Луна...

--------------------

Python
ориентиран

#1300032 - 13.06.2006 11:11 [Re: Nobles]

Цитат:

Затуй, както вече казах веднъж, любовта не може да е обект на астрологията.

Съгласен съм с правото на всеки на лично мнение. А щом вашето е такова, бихте ли ми посочили поне една причина да се изказвате на тази тема, в астрологичния и контекст?

Освен това, човек, който държи на собственото си мнение, трябва да се опита поне, да го ситуира сред тези на другите. Вместо да го оставя да откънти с авторитарен патос.

Много ми е интересно, как в цялостния подход към темата и особено след постинга на Елия, човек може да продължи да говори за "любовта" в единствено число?...

--------------------

LEONz
Bon Vivant

#1300060 - 13.06.2006 11:31 [Re: Python]

Благодаря ти за последната карта, която подсказва как е възможно гения на един тъжен и самодостатъчен човек да успее да облъчи с очарованието си цяла една епоха и да продължи въпреки славата да живее живота си с лекота...

Хлъзваме се в една добре намазнена плоскост, която предполага да излезем от представите на писателите и поетите за любовта. Едно от най-големите разочарования може да ни застигне, ако приемем всичко казано за любовта от писателите - те са едни големи сюрреалисти на първо място. Някои осъзнали тази горчива истина пък решават, че най-сигурния бряг в отношенията е да се отдадат на ентусиазиран сексизъм.

Искам да припомня само, че в астрологията съществува делене на символизма/качествата на планетите на две групи - есенциални и акцидентални. Първите посочват тези, които са неизменни и ВИНАГИ и във всяка карта дават това, което посочват. Венера е планетата на любовта, всички останали наслагвания са само патина и допълнение... това е нейната основна функция в картата и без никакво значение как тя е разположена тя ще даде това, което носи. Едва ли може да се намери човек - роден, живял и умрял, който да не е обичал и да не е бил обичан по един или друг начин - а хороскопа посочва именно това - не дали някой ще бъде обичан, а как, кога, от кой и защо...

--------------------

vizantiika
кротка

Регистриран: 21.11.2004
От: Стара Загора
    #1300076 - 13.06.2006 11:44 [Re: LEONz]

Някаква идея как да се ''отлюспи'' Венера от Слънцето в натала /при това в 5ти/, че ми писна вече от таз любов!?Аман, бих казала Пишман!През всичките вариянти и наслагвания минах и вече ни сили, ни желание имам....ако ме разбираш...Та.. Хееееелп!!!

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

Mistique
ентусиаст

Регистриран: 02.03.2005
От: Варна
    #1300080 - 13.06.2006 11:48 [Re: Drako]

Их ама че сте приземени!!!Това фантазията в девета глуха я пратихте направо.А тя си е непомалко вълпуващо и стимулиращо преживяване,че и осезамео дори.
Любовта наистина има много проявления но си е Любов.Споделена,несподелена,платонична или откровенно сексуална,щастлива или нещастна винаги те отлепя от земята.Аз лично не бих се отказала от нито една .Важното е според мен да можеш да я даваш и да я получаваш.
Затова нека наистина не се впускаме във философски разсъждения а да видим кой как я разбира и каво му пречи да я разбере например или да я изживее,да я намери и осъществи в онзи вид който би го направил щастлив и пълноцене емоционално

--------------------
MISTIQUE

Python
ориентиран

#1300150 - 13.06.2006 12:31 [Re: Mistique]

За моя макро-мистичен натюрел е изключително важно да си остана приземен. Здраво. Щото главата ми е толкова дълбоко в стратосферата, че понякога си мисля че е подвластна по-скоро на лунното гравитационно поле... Освен това дълбоко ме притеснява уравнението Медея = любов; Майка Тереза = любов... Медея = Майка Тереза... Вас не ви ли притеснява?

--------------------

Python
ориентиран

#1300166 - 13.06.2006 12:45 [Re: LEONz]

В темата няма нищо повърхностно, и се радвам че го оценяваш. Но в основното не съм съвсем на едно мнение с теб, което се случва толкова рядко, че чак се радвам.

Мисълта ми е следната: Какво ще обича човек, зависи от синтеза на позицията и аспектите на Венера. Как ще обича същият този човек - от Слънцето и Луната (същият този синтез приложен спрямо тях, разбира се).

--------------------

vizantiika
кротка

#1300168 - 13.06.2006 12:46 [Re: Python]

И мен ме притеснява подобна скорпионщина...
И етикета ''любов''...дори като оправдание за престъпления

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

Python
ориентиран

#1300172 - 13.06.2006 12:52 [Re: vizantiika]

Предлагам метода на Алексис Зорбас.

Толкова обичал череши като малък, че се чувствал унизен от своята зависимост. От черешите. Купил си един ден огромна кошница. Седнал под едно дърво. Ял, ял... ял и повръщал... и пак ял... и пак повръщал... Никога повече не погледнал череши.

И с Венера съвпад Слънце е подобно. Единствения начин да прогониш демоните е да ги изтощиш...

--------------------

Python
ориентиран

#1300200 - 13.06.2006 13:10 [Re: LEONz]

ТЕЛЕФОН

През 7000 километра
и 300 месеца немота
той й направи адски
зашеметително предложение:

- Значи виж - каза той - не стана
през тоя живот обичането.
Дай горе твърдо да си поискаме
два нови живота - наблизо.

Помълча и добави тихо:
- Защото не виждам друга
причина пак да се раждам,
ако те няма наоколо.

Тя стоеше в ръка с ютия,
а в другата - със слушалка.
После тихо подпря ютията,
и ютията тъй застина -
като вирнал носа си лайнер
в картина на маринист.

- Здравей - каза тя - отдавна
не си се обаждал. Всъщност
е радостно да те чуя.

А после не каза нищо
нито тя, нито той, защото
летяха мисли и хора,
течаха скали, цъфтяха
свръхнови звезди и разни
прекрасни цветя на бунта.
А те като смърт са ярки -
като смърт или като букви
в букварите по обичане.

Но жиците не улавят
такива неща все още.
Те - жиците - съответстват
на своя си и на нашия
несложен капацитет.
В което си има логика.

2002

Бойко...

Ако това е начина, по който поетите обичат, да ти кажа честно аз съм за...

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1300204 - 13.06.2006 13:11 [Re: vizantiika]

значи - сутрин, обед, вечер поглъщаш - повръщаш по един
елемент - носещ ти любов - и накрая - най-много да станеш булемичка - дано имаш чувство за хумор

LEONz
Bon Vivant

#1300215 - 13.06.2006 13:20 [Re: Python]

Цитат:

ТЕЛЕФОН

През 7000 километра
и 300 месеца немота
той й направи адски
зашеметително предложение:

- Значи виж - каза той - не стана
през тоя живот обичането.
Дай горе твърдо да си поискаме
два нови живота - наблизо.

Помълча и добави тихо:
- Защото не виждам друга
причина пак да се раждам,
ако те няма наоколо.

Тя стоеше в ръка с ютия,
а в другата - със слушалка.
После тихо подпря ютията,
и ютията тъй застина -
като вирнал носа си лайнер
в картина на маринист.

- Здравей - каза тя - отдавна
не си се обаждал. Всъщност
е радостно да те чуя.

А после не каза нищо
нито тя, нито той, защото
летяха мисли и хора,
течаха скали, цъфтяха
свръхнови звезди и разни
прекрасни цветя на бунта.
А те като смърт са ярки -
като смърт или като букви
в букварите по обичане.

Но жиците не улавят
такива неща все още.
Те - жиците - съответстват
на своя си и на нашия
несложен капацитет.
В което си има логика.

2002

Бойко...

Ако това е начина, по който поетите обичат, да ти кажа честно аз съм за...

Колко ще ми е близък този текст до душата след някой друг месец просто ти е бедна фантазията...
За писателите - едно малко уточнение - обичам тези, който пишат след като са преживяли нещата, а не онези, които ги преживяват пишейки за тях... Бойко определено е от първите, но не всички са като него, дори малцина са такива...

--------------------

vizantiika
кротка

#1300256 - 13.06.2006 13:47 [Re: strelicka]

Цитат:

значи - сутрин, обед, вечер поглъщаш - повръщаш по един
елемент - носещ ти любов - и накрая - най-много да станеш булемичка - дано имаш чувство за хумор

Ако нямах чуство за хумор, благодаря на Мерка за което,отдавна да съм си пръснала мозъка благодарение на тоз съвпад проклет!
Обаче...само не съм я яла пустата му и либоф,иначе все повръщам от нея откак се помня
За туй си мисля,дъл не става венозно вкарването на количествата, а?Евентуално и да не са заразени донорите я от СПИН, я от хепатит някакъв си,ако изобщо ни съвпаднат кръвните групи, щото мойта е рядка-тип ''топ идиот''!

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

Drako
ентусиаст

#1300274 - 13.06.2006 13:57 [Re: LEONz]

Аз се притесних, че ще много философия и етика ще влезе в темата, а то и поезията и литературата почнаха да вземат връх. Какво да се прави нали темата е за Венера ... явно ще минем през всичките и есенциални качества. Дано само не почнем да пишем и за акциденталните!

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1300301 - 13.06.2006 14:12 [Re: Python]

Цитат:

И с Венера съвпад Слънце е подобно. Единствения начин да прогониш демоните е да ги изтощиш...

Единственият начин да се справиш с изкушението е като му се отдадеш.

Когато изкушението е толкова голямо /например една Венера в Скорпион, намерена в пети дом, в съвпад със Слънце/. Скорпионския нагон заложен в натала и желанието да бъде удовлетворен, тъй като от кармична гледна точка скорпиони се раждат, когато в рода има умрели в много ранна възраст, много често недоживели възрастта на любовта, а най-често отишли си от света без да оставят поколение.

Зовът на предците е този човек да прави секс, за да възстанови изгубените корени на родът си. И желанието в него да е толкова силно и неустоимо, че да не може да избяга от нуждата да възпроизведе рода.

Нека не забравяме основната функция и роля на секса. Друг е въпросът, че човечеството "облагородява" тази функция в последствие и започва да се различава от животните именно поради факта, че се е научило да извлича все по-голяма наслада от изкуството да правим секс и желанието да контролираме размножителните си процеси.

Така Венера се превръща в изкусителна съблазън, на която всеки мечтае да се отдаде /Нептун/.

И ако Венера е онази похот и съблазън, чрез чара на която човек успява да привлече партньора който е харесала, то Нептун е онова задължително условие, което може да заслепи, издигне или извиси човешката душа, до опиянението и усещането за докосване до божествената любов.

Ще се съгласите с мен, че всеки споделен сексуален миг, в който желанието /хормоналното/ върви ръка за ръка с чувството /възвишеното/ неизбежно води до усещането за пълнота и сливане - първо с партньора, после те изпълва с онази божествена наслада, която те кара да се чувстваш сякаш целия свят и космос те обича.

Едва тогава говорим за онова състояние на духа, в което сливането с един партньор, води до разтварянето на личното духовно преживяване отвъд границите на земната похот, където рухват физическите граници и Нептун те потапя в света на космичната любов, изпълва те и чувсваш как цялата вселена трепти от протоберансите, които пръска родената от този акт любов и енергия. И имаш чувството, че си изпълнил цялата вселена с хармонията на твоите усещания, защото ти си в нея и тя е в теб ...

Много често невъзможността да се докосне това състояние, поради липса на партньор е водила до други зависимости - всички знаете, че дрогата е по Нептун, както и пиянството. Човек е устроен така, че винаги да се стреми към удоволствието да се слее не само с партньор, но и с хармонията на космоса и в името на това желание и усещане, много хора са намерили грешните пътища за достигането им.

Много по-интересно е да обсъдим, защо някои хора в стремежа си към единение, всъщност се разпиляват и изгубват способността отдавайки се на един партньор да достигнат до усещането на така наречената "божествена любов" или простичко казано, онова усещане за сливане с космичната хармония и любов.

Малко са, хората които познавам и са споделили, че чрез любовта и отдаването са го постигали.

Много повече са онези, в които е заложен стремежа да го открият, но не умеят или не разбират емпатията, а егоизма е толкова водещ, че пречи да се отдадат изцяло на един партньор.

Тук въпросът ще как е поставена Луната и Нептун - умението да чувстваме и да се разтваряме, да даваме и да получаване духовна енергия и заряд - излъчването, което заразява с магията си и прави харизматична личността

Честата смяна на партньори също води до едно "разцентроване" и невъзможност да се настроиш на честотата на партньора, за да установиш пълно разбиране и сливане с духовиня му свят - от там и разочарованието.

Бих искала да разгледате кои астрологични фактори водят до показатели за честа смяна на партньори.

Любовта не може да бъде постигната, ако между двама човека не се установи състояние на хармония и дълбоко разбиране на нуждите един към друг, на духовните потребности, не на последно място - на дълбокото разбиране /вербално - Меркурий/ и интуитивно /Нептун/ за да имаме предпоставка за раждането на това велико чувство - любовта.

За да се достигне до любовта, трябва да има доверие между двама и то пълно.

Доверието се гради чрез Сатурн. Ако Сатурн ранява нечия лична планета и особено, ако това са Венера или Луна, то този човек ще има задръжки. Страховете ще подхранват съмнението, че или той не е достатъчно красив и желан образ за партньора си /Венера/ или обратното - той ще се съмнява, че партньора притежава качествата достойни за да бъде обичан от него.

Подмолните камъни на любовта, за да бъдат преодоляни е нужен един огромен Нептун, който да разруши тези граници на съмнение, страх и предварителна настройка, че нищо няма да се получи и не е нужно да се отдаваме на поредната съблазън в живота ни, докато не издържи суровите изпитания и проверки на Сатурн.

Набутани в такива граници, чувствата /Луна/ много често не могат да бъдат показани или остават непоказани пред партньора.

Така често се разминаваме с любовта и колкото астрологични фактора да сочат планетните конфигурации, че в даден период от време ще срещнем любовта на живота си .... не са ли научени уроците и особено, ако липсва ясно съзнание за това какво изисква любовта и как трябва да се постигне хармонията във взаимоотношенията, оставиме ли се на Венерино-хормоналните щения, с Нептуново-розовите очила да ни водят за носа, кротко и блажено по течението или обратното - натовариме ли със съмнения и подозрения новопоявилото се чувство, без да дадем доверие в аванс, за да получим същото сме способни да убием и най-голямата любов, която ни е писано да изчживеем по хороскоп!

Факти, които съм срещала неведнъж в хороскопите и съм се чудела как е възможно да бъдат подминати такива шансове в живота.

Има и по-страшно, когато се включат и заработят Плутоново, Юпитеровите и Сатурнови изисквания.

Плутон - ревността - която погубва
Юпитер - гордостта, която убива чрез никому нужното самочувствие
Сатурн - страховете, които унищожават в зародиш, като откос на острие, едва подалите се кълнове на любовта.

С този дълъг постинг, смятам, че разбирането за това що е любовта и какви са предпоставките тя да бъде изгубена в начален, в последващ и краен стадий на развитие смятам за поизяснени.

Всичко това обаче разгледано единично в хороскопа съм длъжна да споделя, че може да бъде преодоляно, ако комплексите, които всеки един притежава, се сублимират правилно или астрологичното отражение на напрегнатите аспекти, трябва да търсим в хармонични съществуващи към тях, за да може да има шанс натрупаната енергия да бъде канализирана правилно.

Бих казала, че много е важно в диспозицията на управителите на планетите /така наречените верижки/, т.е. крайния диспозитор, да не се окаже двойка планети, които имат отношение към любовта и двете да са намерени във взааимна квадратура.

Още трябва да отбележа, че земните знаци, са много по-похотливи и трудно отдаващи се на Нептунови влияния, затова обичат и се привързват много по-често към един пратньор, ако в хороскопа няма други показатели.

... ако продължа направо ще съм написала следващия доклад за ... може би Секса, Любов или трансформация и то по начин, по който да стане ясно що е то секс и има ли почва в нашето астрологично съзнание. Какво търсиме чрез секса и какво можем да изразим. Секса само инструмент за размножаване ли е или чрез секса можем да достигнем онези нива и дълбочина на чувствата, които да те накарат да излезеш извън земното и тленното.

Апропо ... колко от вас се докоснаха и разтвориха до космочната любов, чрез отдаването само на един партньор? Колко от пишещите тук усетихте, че любовта е състояние на духа, което от сърдечно и духовно чувство може да се разтвори, запълни всяка пора на тялото, премине в това на партньора, изпълни и него с усещане за любов и хармония - извън всякакви земни и неземни измерения, онази любов способна да изпълни цялото простарнството около нас - въздуха, небето, космоса.

За мен това е любовта, тази заради която сме убили Сатурн, премазали Плутон, ликвидирали Нуптуновите илюзии /тук нещо забравих да кажа/ много има да се каже за любовта ... много... най-важното обаче е ЖЕЛАНИЕТО да създаваме /Слънце/ любов и даваме, отдаваме /Луна/ ... чувства, желание да достигаме хармония и красота /Венера/, чрез истински действия /Марс/ да изказваме /Меркурий/ чувствата си, а не да ги крием и или да си играем някакви игрички ....... любовта не прощава сметките на дребно ...... в живота. Иначе как да имаме деца, които са родени от любов, за да могат един ден да създават любов и да обичат света, такъв какъвто е и човеците в него, както майка Тереза.

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1300322 - 13.06.2006 14:22 [Re: Шехерезада]

Естествено, ще забравя да кажа най-важното.

Човек е способен да обича, единствено и само когато се е научил да обича и харесва себе си, такъв какъвто е!

И в никакъв случай да чака някой да го хареса, за да има самочувствието, че е хубав или добър, или прочие ...

Най-болезнено изживяват разделите, онези хора, които чрез пратньорите изграждат образа за себе си.

Любовта не идва за да запълни празините в нас, използваме ли я за това - много скоро тя си отива.

Не е и за да прикрие несъвършенствата ни - опитаме ли се да бъдем артисти, за да ги скрием, фалшивия грим след време пада и отново губим любовта.

Питон, извинявай, но предпочитам да върмим отдолу нагоре, а не както ти правиш - примери - всичко е пред очите и нищо.

Ето от това, което казах, бихме могли дружно да се захванем и да анализираме, кои предпоставки в хороскопа показват, че човек се представя пред партньора и влиза в роля, която е несвойствена за него и рано или късно се уморява да я играе и зарязва партньора посредата на спектакъла, когато обикновеное най-интересно .

Има една тема, може да ти се стори смешна, но тя върви точно така - построяваме примерен хороскоп и вървим по нишката на логиката, а не обратното, което не е толкова интересно вече. - това беше темата за "Хороскоп на пица Верди".

Ето темите пък, в които имаме коя планета как изразява качествата си в любовта:

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...cc79f9633e0fd39

и една по-задълбочена

--------------------
is to create it !

vizantiika
кротка

#1300323 - 13.06.2006 14:23 [Re: Шехерезада]

Oooooooo, Боже!!!!Потресе ме!
радвам се, че те познавам

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

vizantiika
кротка

#1300411 - 13.06.2006 15:14 [Re: vizantiika]

Майчице мила!!!Направо ме втрещи!!!Направо цветно те видях във вихъра, цветно-все едно армагедонски ангел се спусна на Земята със стрелческо, скорпионски боен дух!!!
Тъкмо се унасях тука,това дъждовно мрачно време е виновно, и се ококорих, та чак очите ми се търкулиха на бюрото...Чак Нета спря! ..
Напълноп разсънена заразсъждавах...и си открих моя кусур, та ми светна защо ме гложди обекта на таз тема...Луната!Другите хави са ми OK, ама туй надупченото, с обратна страна и то тъмна ми е кръста на мен..Не мога да давам, а от там е логично в един момент да престана и да получавам, или да не ценя това, което получавам...Ясно ми е вече,и ми беше полезен тоз точно твой постинг повече, отколкото всички приказки дето сме изприказвали на спявки...
Дано и на другите им светне, защото може и да не им хареса, ама истината боли...и е така!

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

Drako
ентусиаст

#1300415 - 13.06.2006 15:16 [Re: Шехерезада]

Цитат:

За мен това е любовта, тази заради която сме убили Сатурн, премазали Плутон, ликвидирали Нуптуновите илюзии /тук нещо забравих да кажа, сори/ много има да се каже за любовта ... много... най-важното обаче е ЖЕЛАНИЕТО да създаваме /Слънце/ любов и даваме, отдаваме /Луна/ ... чувства, желание да достигаме хармония /Венера/, чрез истински действия /Марс/, и да изказваме /Меркурий/ чувствата си, а не да ги крием и си играем игрички ....... любовта не прощава сметките на дребно ...... в живота. Иначе как да имаме деца, които са родени от любов, за да могат един ден да създават любов и да обичат света, такъв какъвто е и човеците в него, както майка Тереза.

Браво, много добре казано, ама пак тия тежки планети... ей не може да живеете без ния Нептуни и Плутони и това е!

Цитат:

Така Венера се превръща в изкусителна съблазън, на която всеки мечтае да се отдаде /Нептун/.

Не мислиш ли, че Венера винаги си е била изкусителна съблазън независимо от Нептун.

Цитат:

Плутон - ревността - която погубва

Ревността на Марс също може да погуби и дори мисля че неговата ревност е по силна и много по явна.
Така или иначе съм съгласен с всичко, което си писала, дори и за тежките планети защото такива термини като интуиция, лъжа, мечти, истина, любов, морал могат да получат адекватна оценка за конкретния човек само след анализ на целия конкретен хороскоп.

--------------------

*Eva*
независима

#1300433 - 13.06.2006 15:24 [Re: Nobles]

Съгласна съм с тебе с целия ти постинг, освен в частта, когато казваш, че не може да бъде обект на астрологията.
Наистина любовта е химия и се противопоставя на здравия разум, но химията се вижда от една карта, не е все едно какви са аспектите между две карти и това определя дали ще има любов и как ще се прояви тя, ако има. В такъв аспект и астрологията е малко химия, химия на твореца, кога точно ще се родиш и какво точно ще изпитваш и по какъв начин ще го осъществяваш и изразяваш.

---™
galy

Регистриран: 19.01.2006
От: bora bora
    #1300434 - 13.06.2006 15:25 [Re: Nobles]

грешка в "софтуера"
...
коригирана

Редактирано от корал (13.06.2006 15:41)

*Eva*
независима

#1300438 - 13.06.2006 15:26 [Re: Ellia]

И любовта е по закона за равновесието, когато не намира един израз, се трансформира в друг.

galy

Регистриран: 18.12.2004
Re: офф от темата
    #1300443 - 13.06.2006 15:29 [Re: ---™]

Мнението на корал е мое (ще го изтрия и постна тук)...не съм на моя компютър, а забравям да сменя потребителя
......

Цитат:

А после не каза нищо
нито тя, нито той....

повече от това по темата ... дали има какво да се казва? ( риторичен въпрос) Любовта се изпитва, не се изписва с думи...любовта се дава, не се преподава

Цитат:

А над любовта философстват хората, които са далече от нея

....иначе щяха да знаят....

А после не каза нищо
нито тя, нито той....

А вие си пишете теориите и докладите...

Иначе ако идеята е темата небрежно да се плъзне към секс и астрология, може и камасутра да включите , нагледно ... тъкмо публиката ще е по-многобройна

Редактирано от galy (13.06.2006 15:35)

vizantiika
кротка

#1300450 - 13.06.2006 15:33 [Re: ---™]

Къде е секса?Давайте го насам!!!
Ей там вече ще се разгърна....че за любовта май наистина е по-добре да се мълчи...защото или не е за приказване, или не стигат думи,или я няма ...или не е това, което е

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

*Eva*
независима

#1300461 - 13.06.2006 15:41 [Re: Python]

Стихотворението е хубаво.

Nobles
ориентиран

#1300755 - 13.06.2006 17:55 [Re: *Eva*]

Любовта може да е обект на поезията, театър, живописта, изкуството... и най-вече - на самата любов. Но там където има някаква логия, т.е. максимално ангажиране на разсъдъчната и аналитичната способности, тя неусетно изчезва. Затова и Венера в Дева е в падение. В този смисъл астрологията може да помогне само на пострадалите от любовта - за да проедолеят страданията си, осъзнавайки причините за тях. Но не и за нещо повече от това... И го казвам не току така, а изхождайки от много реални примери, в продължение на много години.

*Eva*
независима

#1300779 - 13.06.2006 18:15 [Re: Nobles]

Съгласна съм, че Венера донякъде показва как обичаме и съответно грешките, от които трябва да се пазим, но да кажем една Луна и един Марс, както и Нептун и Меркурий - не показват ли те самият начин на любов , Луната - емоциите които изпитваме като се влюбим, Нептун - илюзиите и разочарованието, мечтите и духовното просветление, Марсът - начинът по който се борим за любовта си и действията по ухажването, както и секса, както и Меркурий - разирането ни за света, религията и съответно и мирогледа ни за любовта.

zux

Регистриран: 06.06.2002
    #1300813 - 13.06.2006 18:42 [Re: Шехерезада]

Написала си много интересни и ценни неща.
Хареса ми трактата ти.

Nobles
ориентиран

#1300822 - 13.06.2006 18:47 [Re: *Eva*]

Така е, човек е цялостен и аз нямах предвид само Венера, а и другите планети.
Исках да кажа, обаче: любовта е нещо най-спонтанно и неподлежащо на контрол - дойде ли, радвай му се, няма ли го, надявай се! Другото не е в твоята власт, не е и във властта на астрологията.

*Eva*
независима

#1300829 - 13.06.2006 18:52 [Re: Nobles]

И моето схващане е горе-долу същото. Ти същия Нобелс ли си, който ми отговори в един друг форум за алдебаран? Да нямаш Меркурий в близнаци като мене?

strelicka
ентусиаст

#1300831 - 13.06.2006 18:54 [Re: vizantiika]

и какъв ти е кусура на Луната - та я наказа в ъгъла - щот
не изка да дава - в кое значе или някои злосторник я отстреля с кофти аспект - да включим малко жаргон, че
Шехи - ме изуми с този пост- абе личи си ученото - бровос
поздравления - фактите са неоспоримото доказателство!!!

Редактирано от strelicka (13.06.2006 18:57)

*Eva*
независима

#1300845 - 13.06.2006 19:10 [Re: Шехерезада]

Ти как разбираш отдаването на един партньор -
- като отдаване на един партньор през целия земен живот
или
- като моногамност просто когато обичаш някого?

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #1301079 - 13.06.2006 21:57 [Re: Python]

Phyton ,темата така както си я подхванал е безкрайна ... като играта на Ин и Ян .
Любовта като философска категория се свързва със Закона за единство и борба на противоположностите . В древна Гърция пък се говори за Ерос и Психея .Богът на Любовта прострелва със златни стрели човешката душа .
И за коя Венера се говори ? Гърците говорят за Афродита Анадиомена - човешката, страстната любов и Афродита Урания - небесната ,божествената любов .
Аз споделям мнението на Ноблес , за Венера в Дева . Любовта ,започнеш ли да я анализираш - тя си отива ..."безмолвно, по английски"
Гледам и няколко карти си постнал ,но не ми стана ясно защо . Любовта винаги предполага релация ,връзка някаква :
1. Аз и Света
2.Аз и Бог
3. Аз и Той/Тя - тоест конкретен човек .
И в този смисъл ,ако искаш да се разглеждат нещата астрологично , значи да си говорим - за синастрия !
Бихме могли да разглеждаме карти на известни личности. Защо Салвадор Дали е нарисувал Гала като "атомната Леда " ? Защо Маяковски се влюбва в Лиля Брик ? Защо Есенин в Айседора Дънкан ? Защо Едит Пиаф в Марсел Сердан ? и т.н. Мен лично винаги ме е впечатлявала любовта на Чарлз Чаплин и Ууна О" Нийл . Той е на 54 години ,когато я среща ,мъж с 3-4 брака зад гърба си . Тя е "момичето на татко " Юджийн О" Нийл , само на 18 години . Имат 12 деца
И понеже си отворил томчето с поезия - да не остана по-назад
" Една изпушена цигара .
И малко пепел след това...
Една история прастара .
И малко пепел след това...
Едно начало като песен ,
една раздяла като плач .
И идват спомени в превара...
И малко пепел след това ."
Андрей Германов

Python
ориентиран

#1301258 - 14.06.2006 00:53 [Re: Ellia]

Ето един постинг, заради който само си заслужавяше да се отпочне подобна тема. Той се появи още в началото и отгатна съвършенно точно намеренията ми в предлаженото обсъждане. Имам чувството, че сте пропуснали да го прочетете внимателно. Моля направете го. А ако някой след това не е разбрал смисълът на постнатите карти - да се сърди само на себе си.
Цитат:

Елиа написа:Разбра ме значи
Много се радвам.Пуснах картата в отговор на вметката ти за видовете Любов.Гърците използват четири думи:

Така да се каже ти даде пример за Агапе,аз пример за Прагма.Предлагам да изровим характерни примери и за останалите видове.

За да изясня собствената си идея, аз нямам какво повече да добавя към това, което фомулира Елия. Всяка карта, която присъства в тази тема отразява конкретен архетип.

За всички които на са полюбопитствали дори чии са картите:

1. Майка Тереза. Тази беше "разконспирирана"... като че ли целта ми не е била точно тази...

2. Мата Хари. За всеки, който не е чувал това име, ми... да го е чувал.

3. Чарлз Чаплин. Велик артист, композитор и еротоман (с цели периоди от живота му преминали под знака на сексуалните мании).

Едва ли е толкова трудно да се свърже всеки от примерите с конкретно име от типологията на Елия...

--------------------

chir
рекордьор

#1301346 - 14.06.2006 07:37 [Re: Python]

Грешиш . Много добре разпознах чии са картите , които си постнал . Старателно прочетох и всички мнения. Исках само да подчертая ,че при любовта винаги има - субект и обект ! Тоест ,ако астролозите искат да анализират любовта - трябва да гледат две карти .

strelicka
ентусиаст

#1301358 - 14.06.2006 08:04 [Re: Python]

ами самовлюбените - нарциси - къде ги забравихте -
те обичат само и единствено себе си и никой друг !!!

Ellia
яхнала метлата

#1301359 - 14.06.2006 08:11 [Re: chir]

Чир,не е точно така.С чия карта ще съпоставиш безмерната любов към нищите на майка Тереза.Или пък с кой от всичките мъже през ,които е минала Мата Хари ами Чаплин с тълпата любовници и няколко съпруги....
Питон иска да каже,че у всеки човек е вроден някакъв архетип .Някои хора под въздействие на възпитаните морални норми успяват донякъде да се преборят с него или поне да го подтиснат и контролират,но някои не успяват и начина им на живот ги прави дори символи известни на всички.Точно техните карти иска да разгледаме

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1301360 - 14.06.2006 08:13 [Re: strelicka]

Те попадат под влиянието на Антерос

--------------------

Quid

#1301362 - 14.06.2006 08:22 [Re: Ellia]

спокойно можем думата архетип да я заменим с думата патология.

обаче усърдно продължава да се лансира идеята че едни си управляват съдбата а други не

любов и си в заразното отделение
и някаква патология
няма любов и си в друго заразно отделение и други патологии
минавайки над тези неща в други категории ....
при извънземните
е голям избор

а най голямата заблуда е че някой някого възпитава или друго.
но в тема за любовта заблудите са задължителни за да могат да обрисуват сладката страна на нещата

Quid

#1301369 - 14.06.2006 08:29 [Re: chir]

темата както бе вкарана в тази рамка хич не е безкрайна.
направо отиде в психоанализата. а там нещата са определени. има си светила в тази част на познанието описали добре кое какво и как.

Ellia
яхнала метлата

#1301371 - 14.06.2006 08:31 [Re: Quid]

Слънце,мнението ми за съдбата го знаеш но все пак съгласи се ,че не от всички танцьорки и проститутки може да се пръкне една Мата Хари ,да не говорим ,че състрадателни люде бол, монахини също,но майка Тереза е една
Кое ги изтиква напред ,а?

П.С.Знаеш ли,че думата пандемия води началото си от един от епиклесите на Пенородената ,тоест от Афродита Пандемос

--------------------

Quid

#1301374 - 14.06.2006 08:37 [Re: strelicka]

съвсем правилно отбеляза за нарцисите.
факт.
един от признатите специалисти за тези неща е ото кернберг.
поне така казва архива ми
забити са колчета и са опънати въженца. има си рамка.
и ако ще си коментираме психология и психоанализа аз нямам нищо против.

отдавна ми е известно че тази материя е любима на астролозите

Python
ориентиран

#1301558 - 14.06.2006 10:24 [Re: Quid]

Някой пъ и ти забравяш да изключиш автопилота, приятелю!... Точно като мен, когато ме подбъзикнеш на тема карма...

1. Вече и ръфахме кокалите на психологията. Нека го кажа още венднъж: Независимо дали става въпрос за юнгианците, които го признават или за останалите, които почти единодушно го отричат, астрологията е фундамента на психологията. Това което ти се струва заемка е такова, но не в посока психология -> астрология а точно обратното! Цялата методология, типология, архетипния подход, класификацията... - и качествата и недостатъците са същите! - и не защото ги е чопнала астрологията... Това че дъртата вавилонска блудница залита по парцалките и боичките на не по-малко блудната си щерка, а щерката се дърпа, като от прокажена от нея си е семейна сага с неизвестен край.

2. Тая досадно безкрайна тема за съдбата започва да ме изморява. Моля те да се поровиш в бездните от информация с които разполагаш и да провериш следното твърдение:

В нито едно човешко общество в миналото, в която и да е цивилизация, човек не се е раждал "човешко същество", а се е превръщал в такова в определен момент от живота си, само и единствено преминавайки през конкретни изпитания, подлагайки се на трансформация, минавайки през инициация и вписвайки се в определена рамка. Разликите в различните култури са значителни - от имперските изпити в Китай, до убиването на първия лъв при масаите, но общия модел е очевиден. Единствените културни пластове от миналото който ме интересуват са тези, който определят условията, при които едно двукрако добиче се превръща в човешко същество. Астрологията въпреки залитанията по посока Фатум, се занимава точно с това. А иначе с какво би могла да се занимава?! Не знам от къде си се заредил с толкова категоричен детерминизъм. Аз непрекъснато те бомбардирам с книги и предложения за книги, в които става дума за едно - какво е човек, и как евентуално се става такъв. Говоря за книги на по 2000 - 2500 години, а не за съвременните простотии, предназначени за промиване на мозъци и правене на кинти... Всеки път когато заговориш на тази тема имам чувството че се оттласваш точно от тях - и споделям напълно мнението ти. Но това е безумие - все едно да съдиш за Махабхарата по брътвежите на "Кришна съзнание"!...
Аз като агностик, мистик, хулиган и човек влюбен в оргазмите на жена си, не приемам детерминизма в нито една от формите/проявленията му.

3. Любовта като термин означава толкова много взаимоизключващи се неща, че в един момент не означава нищо. Без уточнение за кое нейно проявление/лице/аватар става дума, тя, думата "любов" не означава нищо. Тезата ми във връзка с астрологията е че това лице, начинът по който човек обича и начинът по който той се оставя да бъде обичан, отговарят на конкретни конфигурации в един хороскоп. Картите, които пуснах са внимателно подбрани, за да онагледят някакви архетипни рамки, от които излиза едно или друго лице. Нищо повече. И нищо по-малко.

--------------------

Quid

#1301641 - 14.06.2006 10:57 [Re: Python]

ок.

по точка 3.
ти твърдиш следното

Тезата ми във връзка с астрологията е че това лице, начинът по който човек обича и начинът по който той се оставя да бъде обичан, отговарят на конкретни конфигурации в един хороскоп.

това добре!
след което казваш -

Картите, които пуснах са внимателно подбрани, за да онагледят някакви архетипни рамки, от които излиза едно или друго лице. Нищо повече. И нищо по-малко.

от така посочените карти някой от техните собственици да е излязъл.
да е избягал от сянката си.
като препарирани си стоят в рамката.
за да излезе някой от рамката има вероятност човек да загуби разсъдака си напълно.
тезата която защитавам си давам сметка че не е привлекателна.
дори и на мен не ми харесва.
но това е.
методики за излизане от рамката на нещата знаеш има.
но те нямат нищо общо нито с любовта нито с астрологията .
ти твърдиш едно. аз друго.
намирам че ще е загуба на време и за двама ни да се убеждаваме взаимно в правотата на тезите ни.
ще поживеем ще видим.

Python
ориентиран

#1301790 - 14.06.2006 12:48 [Re: Quid]

Цитат:

ок.

по точка 3.
ти твърдиш следното

Тезата ми във връзка с астрологията е че това лице, начинът по който човек обича и начинът по който той се оставя да бъде обичан, отговарят на конкретни конфигурации в един хороскоп.

това добре!
след което казваш -

Картите, които пуснах са внимателно подбрани, за да онагледят някакви архетипни рамки, от които излиза едно или друго лице. Нищо повече. И нищо по-малко.

от така посочените карти някой от техните собственици да е излязъл.
да е избягал от сянката си.
като препарирани си стоят в рамката.
за да излезе някой от рамката има вероятност човек да загуби разсъдака си напълно.

тезата която защитавам си давам сметка че не е привлекателна.
дори и на мен не ми харесва.
но това е.
методики за излизане от рамката на нещата знаеш има.
но те нямат нищо общо нито с любовта нито с астрологията .
ти твърдиш едно. аз друго.

Във връзка с тази тема - включително цитата - никъде не става дума за промяна. Нея (промяната) я споменах в отговор на твоя предишен постинг. Потвърждавам това което каза (подчертаното) на 100% . Това разглеждаме тук. Онези предпоставки, които ни правят различни един от друг (което е астрология) и които са информацията заложена в радикса.

И промяната на които не е астрология...

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1301880 - 14.06.2006 13:39 [Re: Python] Прикрепен файл (27 тегления)

Ето още една карта
Този даде името си не просто на някаква си мания ами на истинска патология ...

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1301900 - 14.06.2006 13:47 [Re: vizantiika]

Извинявай, хванах твоя пост, но писах общо нататък.

Ти твойта състрадателна Луна не я прави на свидлива, много моля ... "откритост" е формулата за успех в любовта при теб. Не й е лесно на Луничката ти - хем не иска да си подаде поне пръстче от босо краче навън, че да има за какво да се хване партньора, хем е способна да подтиска мазохистично чувствата, които я владеят, много повече от отколкото е била способна да изтезава дори Светата Инквизиция през 15-ти век!

То търпение, търпение, ама това нейното в излишък, мисля си... докато не изпиеш до дъно горчилката от болката на несподеленото чувство, скорпионското в теб трудно излиза от бляна за точно тази и непременно точно тази любов, чувство и изживяване.

Фиксирания кръст си е кръст в пълния смисъл на думата.

И докато
Телеца невъзмутимо ще очаква някой друг да провокира в него приспаната страст "за по-добри дни", които все ще очаква или аналогично "За най-добиря партньор" който може да се появи, но не и да се впусне да го открива и търси ... макар в душата му да има страст и желание за цялата вселена и да го изпепелява...
Лъвът от гордост или криворазбрано благородство, ще остави просто така да бъде подминат, заради чувството, че не е бил зачетен ... със задната мисъл "Нека живеят, по-добър от мен няма да срещнат" и това ще е причината да не предприеме нищо в посока задържане на любовта
Водолея ще се фиксира в идеята, че само идеалният партньор е за него и ще го търси, търси ... може би цял живот, без да разбере, че идеала не съществува, но изградил и допуснал веднъж в мислите си нечий образ, ще се оставя в плен на него цял живот, като огован от тежки вериги, които не може и не иска да премахне от себе си ..
то Скорпиона по скоро ще се подчини и остави на желанието да го разпъне на кръста и чак тогава през болката и яда, преди окончателно да стъпче, смаже, унищожи остатъка на чувствата си ... когато му е безразлично вече дали ще им даде живот или ще ги погребе, чак тогава си признава за тях и обикновено след това ритуално ги убива окончателно, по простата причина, че изпросената любов не е любов и не заслужава неговата страст и отдаденост.

мдам ... за любовта не трактат ми не знам какво още може да се изпише, ако седнем от всички страни да я разглеждаме

--------------------
is to create it !

Quid

#1301936 - 14.06.2006 14:07 [Re: Ellia]

е този е едра риба
спор няма за маркиза
но четейки написаното от него не всичко е еднозначно.
сега се сещам че май не и издаван в българия.

само че не съм съгласен чарли да го водите в часта на патологиите
това че пуританите в америка го наритаха не значи нищо.
в щата юта мормоните би трябвало да са всички патология.
ми приемете че е бил мормон.

ШехерезадаМодератор
Anima

#1301939 - 14.06.2006 14:09 [Re: Drako]

Цитат:

Ревността на Марс също може да погуби и дори мисля че неговата ревност е по силна и много по явна.

Напълно съм съгласна, тънката разлика е в това защо и как проявяваме външно ревността.

Не ме карай сега да напиша "трактакт" по психология на ревността - човек може да ревнува по всяка планета, нюансите са много очевадни.

Тънката разлика /Марс, Плутон/ е не само между явната ревност и скритата, но и между "защото" на двете ревности.

Ако единия ревнува, защото чувството му за единствен притежател на любовта е засегнато Марс /ужаса да не загуби лидерската и единствена позиция в сърцето на партньора/ и го изявява явно, открито, то Плутоновата ревност е защото загубата на чувството за сексуална цялост и пълно подчинение на сексуалния нагон започва да се губи ... Марс може явно и открито да си казва и да брани завоюваната територия, но Плутон работи незабележимо и когато натрупаната енергия избухне - резултата е смърт или ново начало, с огромна сила на чувствата, чак застрашителна като мощ, пред която всеки би се огънал...

Марс е като рицар бледен, пред Плутоновите окови и изисквания на любовта. Там точно разбираш в истинския смисъл на думата какво е ад и рай в любовта. Докато порива на Марс и устрема му да запази и съхрани на всяка цена завоюваното, остава като детска играчка в ръцете Плутонови - Марс от ревност би наранил кърваво, но не смъртоносно като Плутон, ако е предизвикан.

Или кратичко казано, ревността на Марс е от егоистични и лидерски подбуди, докато на Плутон от загуба на власт и влияние над обекта на желанията.

А ревността по Юпитер някой ще предположи ли от какво е породена?

--------------------
is to create it !

Quid

#1301951 - 14.06.2006 14:17 [Re: Python]

така поставени нещата съм съгласен да ги приема.
ако е целта е да се създадат или по скоро да се опишат защото те са описани различните поведенчески модели в любовта и от там да се опишат тези модели астрологически ....

интересно
на конференцията на асоциацията са изнесени подобни доклади
даже май няколко
назад сме с материала ние

ШехерезадаМодератор
Anima

#1301965 - 14.06.2006 14:27 [Re: Quid]

Цитат:

на конференцията на асоциацията са изнесени подобни доклади

е, щеше да има и един "безподобен" доклад, но в момента се пише тук

няма да се очудя, ако на следващата някой го изнесе от свое име, точно както е разгледана психологията на любовта и ревността тук

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#1301975 - 14.06.2006 14:36 [Re: Quid]

Цитат:

е този е едра риба
спор няма за маркиза

- не риба, а близнак!

Венера съвпад със Сатурн в осми и квадрат Марс!
Ето ти желанието за единственост и неповторимост, значимост и известност, че той Марс на това отгоре в пети и управител на асцендента.
При това Сатурн и Марс - груба показност на действителността..

Ама там много фактори струпани - интерсептиран знак в осми ...

И ето го аспекта, за който попитах Юпитер квадрат Луна - ей анализа на това вече ще разкрие цялото поведение, освен съвпада Венера Сатурн в осми.

--------------------
is to create it !

strelicka
ентусиаст

#1302168 - 14.06.2006 16:49 [Re: Шехерезада]

Човек - ако в детсвото не е получавал достатъчно любов от майката и бащата, имало е проблеми в отношенията
родител - дете , то като възрастен ще среща същите проблеми при отдаването на любов , или ако трябва да гради сериозни отношения с партньор. Модела на поведение на родителите, често се преповтаря от децата,
ако те са били малтретирани в детсвото си...
Нещо, което ти е липсвало при изграждането на характера,
няма как да го дадеш - в последствие..

ШехерезадаМодератор
Anima

#1302228 - 14.06.2006 17:34 [Re: strelicka]

не съм съгласна, с някои приоми на психологията

Ами, ако човек в детството си само е получавал,
инертността да получаваш наготово и този модел да се повтори във взаимоотношенията като възрастен, не мислиш ли, че също е голяма. Т.е. да възпитат един егоист.

Но всъщност човек в повечето случаи е егоист, за да получи нещо в карйна сметка трябва да е такъв донякъде. Пък какво ще даде, на кой му пука за другия! Важното е, че е получил както е свикнал вечно да получава от мама и татко.

Има обаче и друг вариант, ако в детството си не е получавал достатъчно любов има опасност да отдава прекалено много любов, без да си поиска, защото знае какво е да не е получил любов, не мислиш ли? Свръхкомпенсация, свикнал да живее като получава трохите или нищо и да раздава от себе си ... без да се интересува от собствените нужди и от това колко е получил в замяна.

Така, че тези психологични клишета никак не ми харесват,
астрологията работи с много по-богат инструментариум.

--------------------
is to create it !

Редактирано от Шехерезада (14.06.2006 17:39)

strelicka
ентусиаст

#1302290 - 14.06.2006 18:14 [Re: Шехерезада]

Луната - нали е символ на майката и на желаната съпруга
в мъжкият хороскоп.
Ако това дете не получава достатъчно майчина любов, която за него е равна и на сигурност, на удоволетворяване на потребности му и нуждата да се чувства защитен и обичан , която очаква от Луната , как
после би обичал, защитавал , осигурявал сигурност и уют на своята съпруга/ партньорка по същата тази Луна ?

ШехерезадаМодератор
Anima

#1302334 - 14.06.2006 18:49 [Re: strelicka]

Сигурността се вижда по напрегнатите аспекти на Сатурн към Луна, обсебващата с майчина задушаваща любов е по Плутон, но това не означава, че детето ще се чувства несигурно като стане зрял мъж, а по-скоро ще си намери жена склонна да го командва и да му задава задачи под час, така, че той да се чувства контролиран и сигурен в чувствата на партньорката, които ще повторят поведението на майката.

С Плутон е другия модел - човекът има нужда от обсебваща любов, да усеща властта над нея или той самият да усеща, че властва над партньора... ами всичко е много относително в случая. Не сме включили целия оркестър.

С Марс пък майката ще е скандализираща го и т.н. това не означава, че той ще вдига скандали, а че вероятно ще намери съпруга, която да му вдига скандали до небето, за да се чувства в ембрионалната си възраст на развитие /позволявам си да се шегувам в края на изречението/

Много е сложно за обяснение и един аспект наистина не прави цялата гартина. Като да изрежеш парче от тортата и да го поднесеш на гладния, но той има ли представа цялата торта с колко черешки е била на върха на сладоледа.

--------------------
is to create it !

strelicka
ентусиаст

#1302464 - 14.06.2006 20:38 [Re: Шехерезада]

Благодаря - ти сега ми просветна !!!

Quid

#1302521 - 14.06.2006 21:42 [Re: strelicka]

допадна ми мнението ти .
за родителите нещата са така. дори и преди тях тънка нишка родова върви.
подобни модели за които спомена биха могли да се използват.

Python
ориентиран

#1302528 - 14.06.2006 21:48 [Re: Quid]

Цитат:

е този е едра риба
спор няма за маркиза
но четейки написаното от него не всичко е еднозначно.
сега се сещам че май не и издаван в българия.

само че не съм съгласен чарли да го водите в часта на патологиите
това че пуританите в америка го наритаха не значи нищо.
в щата юта мормоните би трябвало да са всички патология.
ми приемете че е бил мормон.

Не съм пуснал картата му в раздел "патологии" (ти го измисли тоя... ) нито в "мания", а в "Ерос". И - съгласи се - там му е мястото. Независимо колко невинно представя живота си в "Моята автобиография"...

А от маркиза е издавано "Философия в будоара", "Жустин", части от "Стоте дни на Содом" и някои от по-невинните му писания.

--------------------

Python
ориентиран

#1302585 - 14.06.2006 22:21 [Re: Ellia]

Цитат:

Ето още една карта
Този даде името си не просто на някаква си мания ами на истинска патология ...

Интересното е, че аз също се бях насочил към писател. И ако маркиза може да се нарече само условно такъв, то този тук е в десятката за всички времена...

Ето и другото лице на същата тази "мания". Озареното, посветеното и просветено лице на Майстора. Цял живот с една жена. Цял живот в един театър. Цял живот един роман. Всичките му останали произведения са писани между другото. Чел съм тритомник с отпаднали сцени и варианти от сцени след последната му редакция. Трийсет години от живота си е посветил на една книга. До смъртта си.

Мания. Не съществува гениалност, без този вид обсебване. Без тази всепоглъщаща страст. Без тази любов. Което не означава, че това е достатъчно за да бъдеш гений. За доказателство - манията на маркиза...

--------------------

Python
ориентиран

#1302600 - 14.06.2006 22:29 [Re: Quid]

Цитат:

допадна ми мнението ти .
за родителите нещата са така. дори и преди тях тънка нишка родова върви.
подобни модели за които спомена биха могли да се използват.

Това е безкрайно интересна тема, по повод на която ти препоръчах JigSaw. Семейната (в частност и изобщо груповата) астрологична доминанта е безумно интересно упражнение. А с тази програма седмици къртовски труд се свеждат до няколко кликвания с мишката...

Колкото по се ползвам от благата на прогреса, толкова по се страхувам от него. Както казваше един приятел: не е цивилизация това, дето секва като му спреш тока...

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1303955 - 15.06.2006 19:37 [Re: Python]

http://astroto.com/sarticle.php?id=17&PHPSESSID=844144ac5da885f8b0d26e09aed028de

MAG-IST-RA
прогресивен

Регистриран: 28.05.2005
    #1304393 - 16.06.2006 04:50 [Re: strelicka]

Чета и се радвам за пореден път на силата на астрологията-какви ли космически сили предизвикват точно в този момент толкова бурно обсъждане на една вечна тема, и се зароди в съзнанието ми една темичка "Влияние на елекциите /да не се объркате не го пиша на японски, буквичката "л" не съм объркала с "р"/върху астрофорумния егрегор. Само да погледнете картата, когато Питон пусна темата и ще видите доста интересни неща /10.06.23:50/. Няма случайности в поднебесната - понякога елективната астрология е способна да отговори на доста, в това число и глобални въпроси. Само вижте картата- Луна в 8 Стрелец точен тригон Сатурн 8 в Лъв и Марса е до него, Нептун-19 Водолей/тук няма да се повтарям кво значи той в темата, мнозина от вас страхотно описахте ролята му в любовтта/, тригон Слънце 19 гр. на куспида на 5 дом-Близнаци, основната каузална тема - Венера в 3 дом-Телец в точни секстил с Уран-Риби, Мерк. в Рак, същата /Венера упр. 3 и темата е за нея/, Уран сътоветно в секстил с Мерк. в Рак, Нептун в 1 дом, в 7 дом- Марс със Сатурн, Слънце упр. на 7 в 5. Луна образува апликиращ квадрат с Уран, а Слънцето- сепарацио. Тази карта чудесно посочва и темата и развитието и дори доста отговори на поставените въпроси по нея. Искате ли да потърсим в нея тези отговори , и за качествата и силата на любовтта, за архетиповете и, за фунциите,може би някои ще видят в нея/в картата/, как силно се преплитат думите "любов, вдохновение, творчество". Може би в крайна сметка любовтта ни учи на едно разумно сътворчество с висшите сили . Бихме ли могли да разберем, че всеки от нас има различна сила на творчество и на любовтта, и че, който я има в повече трябва да я дава, и трябва да твори, защото тази финна и мощна едновременно енергия отговаря за живота и смъртта в крайна сметка. Колко малко понякога ни трябва - един топъл поглед, една прегръдка, изкрена усмивка и ето пак може да рисуваме, да пеем, да свирим..., и колко малко да спрем да го правим... А това е много опасно , защото творчеството е заложено според причинната природа във всеки от нас- при кой повече, при кой по-малко и когато потискаме този процес- той не спира и почва да твори навътре- дори нови и съвсем ненужни за организъма клетки. Това е съвсем кратко описание на картата има и много друго, ако искате вижте я и споделете. Изкренно ваши - Венера в Телец в 5 /крайният диспозитор на хороскопа ми , държаща всички други планетки върху раменете си/ и Нептун в 11 Скорпи - всеотдайно обичащия не само астрологията, но и безбройните си приятели!!!! Ако с помощта на Венера ще спасим страната на фантазиите на Нептун наистина ще я има "Приказка без край"/един от любимите ми филми/.

Ellia
яхнала метлата

#1304567 - 16.06.2006 10:17 [Re: Python] Прикрепен файл (58 тегления)

Това е тежката артилерия във видовете любов.Ниво terra incognita за повечето хора-Сторге-привързаност,дружба,отдаденост, едва ли не пълно загърбване на себе си или по скоро пълно раздаване и сливане с човека до теб.
Историята на нейния живот е историята на съпруга и ....историята на страната ,от която е съпруга и.Чужденка в една огромна съвършено различна от нейното възпитание страна,след смъртта му тя става по-индиика от индииците.По принцип ненавиждаща политиката,стана политик и спаси от разпадане партията създадена от клана Неру-Ганди,когато и последния роден Ганди беше убит .

--------------------

Python
ориентиран

#1304622 - 16.06.2006 10:49 [Re: MAG-IST-RA]

Аз си признавам без бой, че нито разбирам от хорарна, елективна и мунданна, нито имам амбиции/претенции в тази област. Но ми се струва, че една карта независимо от целите с които се прави и от начинът по който се ползва, би трябвало да изглежда, да се строи на един и същи принцип...

Цитат:

Само вижте картата- Луна в 8 Стрелец точен тригон Сатурн 8 в Лъв и Марса е до него...

Правилото ми е: като не разбираш - питай. Та въпроса е: след като градим астрологическите си постройки на толкова несигурна почва, не трябва ли да се стараем да сме изключително прецизни?

--------------------

Python
ориентиран

#1304707 - 16.06.2006 11:43 [Re: Ellia]

Великолепен пример за ролята на Сатурн в една област, в която той се води за основен източник на проблеми!

Изкушавам се да предложа на форума анализ на този хороскоп, но мисля, че ще успея да преодолея порива. Замисъла ми от самото начало - доколкото аз предложих темата, беше след като изчерпим архетипите и напускаме примерни карти да пристъпим към основни сигнификатори които предопределят разликите в отделните видове любов. Не съм се отказал. Все още не. От друга страна всеки от нас има в архива си достатъчно карти - на известни, по-малко известни и съвършенно неизвестни люде, които може да предложи в конкретен архетип като алтернатива.

Темата е пределно конкретна и страхувам се не особено емоционална. Излишния пиетет в астрологията, според мен пречи. Урания е муза, но вдъхновението и е хладно, екзалтациите и интелектуални, а методите и разчитат на скалпел, а не на ветрило от паунови пера.

С което не подценявам ролята на интуицията - колкото и неясен да е този термин в повсеместната си употреба. С него се обобщават (недопустимо) съвършенно различни парадоксални проявления на човешката мисъл. От прозрението, което прескача стъпала и цели стълбища в логическата верига, през пробуждането което пренарежда в съзнанието ни калейдоскопа на цялата вселена, до емпатичните, безличностни дълбини на сливането, в които губим себе си, за да намерим всичко останало. Но това е друга тема.

Това мнение за астрологията си е лично мое, а не поредната провокация. Което не пречи на никой да го обсъжда колкото си иска. Но без мен. Аз няма да участвам в подобно обсъждане. Все още не.

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1305125 - 16.06.2006 15:51 [Re: Python]

Цитат:

Аз си признавам без бой, че нито разбирам от хорарна, елективна и мунданна, нито имам амбиции/претенции в тази област.

Едва ли правещ прогнози астролог не е опирал никога до елективната астрология под една или друга форма. Ето тук съм прикрепил един материал за нея.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

ШехерезадаМодератор
Anima

#1305433 - 16.06.2006 21:38 [Re: Python]

В елективната карта се вижда ясно, че астрологичния анализ по същество ще започне на 10-тия ден след пускането на темата, а на 16-тия ще бъде прекратена, за да продължи в нова тема.

Също е много показателен факта, че астролози нищят Венерата, но тя е в опозиция на Юпитер в девети и ми намирисва на лекция, в която ученика не може да вземе участие, защото учителя не му задава въпроси и не изяснява още в началото принципа върху, който ще бъде разглеждана темата.

Цитат:

като изчерпим архетипите и напускаме примерни карти да пристъпим към основни сигнификатори които предопределят разликите в отделните видове любов.

Питон, ако не се получава, това което очакваш, то е защото не си изредил основните архетипи, върху които да може всеки да анализира картите и да определя към кой архетип се отнася една или друга карта.

Ето един пример за повдигане на въпрос във форума и поставяне на опорни точки, върху които да се изгради бъдещия анализ.

http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/720002/page/0/vc/1

Ако опишеш в точки 1, 2, 3 ... и по две думи какви са архетипите, които имаш предвид ще бъде много по-интересно и ще могат всички да се включат, а и темата няма да се разлива в нежелана посока.

--------------------
is to create it !

Python
ориентиран

#1305500 - 16.06.2006 22:43 [Re: Шехерезада]

Не е съвсем така, Шехерезада. Условията на една игра зависят от всички участващи в нея. Освен това типологията предложена от Елия свали всички карти на масата. Тя дава изключително богата възможност за най-разнообразни мнения.

Лекцията като вид комуникация не ме интересува. Интересува ме всяко истинско предизвикателство, всичко, което ме поставя на предела на това което зная и мога... И ми дава възможност да прекрача по-нататък.

И когато кавам, че не разбирам нито от елективна, нито от хорарна, значи наистина не разбирам. С натал, синастрия, прогностика и групова се занимавам от 15 години. За другото само съм чел. И никога практикувал. А специално към мунданната изпитвам дълбоко недоверие. И си го признавам.

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1305625 - 17.06.2006 01:00 [Re: Python] Прикрепен файл (71 тегления)

Цитат:

Освен това типологията предложена от Елия свали всички карти на масата.

Цитат:

за видовете Любов.Гърците използват четири думи:

Добре, тогава ще ти помогна да разбереш какво искам да кажа.

Към кой тип любов ще отнесеш притежателя на този хороскоп: и защо ?

--------------------
is to create it !

MAG-IST-RA
прогресивен

#1305674 - 17.06.2006 02:44 [Re: Python]

Да, точно за тази карта става дума, единствена разлика в програмата, която ползвам луната е 8 гр. и 45 мин. ако за тази прецизност става дума. Просто предложих към темата да се ползва и тази елективна карта, не като образ на човек, а на темата, за която се приказва.

Mistique
ентусиаст

#1305713 - 17.06.2006 04:58 [Re: MAG-IST-RA]

това знаеш ми е любимата тема със Слънце в пети дом в подвижен знак и предстоящ аспект на изясняване с Луната там където и е мястото.
Първи дом и планетите там ми нашепват някък ,че астролозите явно имат бая притеснения по темата
Да не говорим че им е и дисконфортно от създалата се ситуация на търсене на научно потвърждение и логично обяснение в свят без граници какъвто е този на любовта.Венера обаче е сама

Цитат:

В елективната карта се вижда ясно, че астрологичния анализ по същество ще започне на 10-тия ден след пускането на темата, а на 16-тия ще бъде прекратена, за да продължи в нова тема.

Дотогава обаче ,трябва да се превърне от лична цел в обществен идеал иначе явно няма да може да се възприеме научен подход по темата.

--------------------
MISTIQUE

Python
ориентиран

#1305762 - 17.06.2006 09:16 [Re: Шехерезада]

Верно стана интересно.

Първо: искам да се извиня на Магистра. Това което не разбрах беше за какво се отнася въпросната осмица и при луната и при сатурн. Грешката е моя, за което се извинявам.

Не знам какво трябва да ми изясни въпросът ти и конкретната карта, Шехерезада, но съм благодарен за включването. Радвам се, че пусна точно тази карта - това означава, че поне ти си ме разбрала. Макар че от друга страна - улесняваш ме твърде много. Не защото знам на кого е хороскопа, а защото тук доминантата е твърде очевидна.

В тази връзка искам да добавя следното - дори в примерните карти, които са нарочно подбрани за да акцентират върху един или друг конкретен архетип, той никога не остава без примеси. Тази карта е чудесен образец за категоричен превес, който обаче ще си остане учебникарски, ако не се отчете и присъствието на допълнителния нюанс. В конкретния случай става дума за "Строге". И в кариерата и в личния живот на този човек е очевидна сатурновата доминанта. Доколкото категорично свързах Венера с ценностната система, присъствието и в рак, прибавя нюанса на предпоследния, неразгледан архетип - "Филео" - синовната и родителската любов. И за тук съм ви приготвил карта, но за никъде не бързаме, нали? При това винаги бих предпочел да я пусне друг...

Простете ми че цитирам себе си, но ми е по-лесно да го направя, вместо да се бъхтя да го формулирам отново:

Цитат:

Способността на индивида да се свързва емоционално зависи от целият хороскоп. И на първо място от доминантните елементи в него. От тях на първо място положението на Слънцето и Луната в хороскопа и преобладаването на единото или другото светило. Слънчевия тип е активен. Лунния рецептивен. Способността на индивида да се свързва емоционално зависи основно от способността да даваш (Слънце) или необходимостта да получаваш (Луна). Веднага искам да пресека едно от възможните възражения - да получаваш не значи егоизъм, да даваш не е алтруизъм - не винаги. Способността емпатично да се слееш с другия, да го попиеш (Луна) е възможност да се слееш с него - като разбира се това е само алтернатива на варианта да влезеш под кожата на някой и да му вадиш душата с памук. Способността е на лице - а какво ще правиш с нея, дали ще караш околните да се чувстват добре или зле, зависи от цялостното положение на Луната в хороскопа. Да залееш другия със собствената си личност (Слънце) е възможност да му прелееш енергия, воля, оптимизъм, самочувствие и творчески импулс. И със същия успех - начин да го обезличиш, погълнеш, претопиш, унищожиш... За конкретика - всички подробности в позицията на Слънцето в хороскопа - анализа и синтеза им.

И тук изгрява звездата на Венера във функциите и на основен сигнификатор на ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА на индивида. Която касае всяка една сфера от живота му. Човек е нищо повече и нищо по-малко от ценностната си система.

Слънце, Луна, Венера. Плюс това, задължително се обръщам за справка към доминиращата хороскопа планета, както и към управляващите - особено в случай на близки аспекти и/или рецепции с първите три сигнификатора.

В примерната карта положението е следното:

1. Сатурн доминира и Слъцето (съвпад) и Луната (козирог). Позициите им във втори, съответно шести дом акцентират върху земя (конкретна реализация в сферата на материалното). Това дава хладен, дистанциран, но изключително стабилен в емоциите и пристрастията си човек. Човек, на който може да се разчита. Човек, който и в кариерата си, и в личния си живот винаги е бил символ на традиционализъм и консерватизъм, без никога да е достигал пуританските крайности, които винаги дебнат сатурновия тип. За това (и не само) може да се благодари на съвпада с Плутон. Феноменалния контрол, с който този човек конструира живота и кариерата си, и успеха до който достигна, се дължат в огромна степен на този съвпад.

2. Венера в рак/1 дом. Ето тук, нюанса в хороскопа идва от присъствието на Венера на място (1 дом), което превръща ценностната система от принцип за собствена употреба, в послание отправяно по всички възможни начини (в различните етапи от живота му - три - по различен начин) към целия свят. Той стана символ на Self-made man, на качество и стандарт в работата си, и на изключителна кариера, надхвърляща дори "американската мечта".

За уточнение - не съм му фен. Но не ми е трудно да съм обективен.

Венера в рак дава изключително консервативен, но в най-емоционалния му вид традиционализъм. "Филео" в най-чистия му вид е свързан с рак, Луната и четвърти дом. В този случай Луна опозиция Марс/Уран намери изключителен израз в "агресивния" имидж на защитника на слабите. Войн-защитник, в неговия най-чист вид. Войн за справедливост - може би най-важната от ключовите думи за Венера.

За личния му живот се знае малко и всичко води към традиция, дискретност, стабилност. Три деца, една жена (за човек с неговата биография направо уникално) - символ на семейните ценности в действие.

За да довърша картината трябва (задължително) да добавя двата компонента, които на три пъти в рамките на един живот превърнаха този мъж в мит. Единия е дискретната, но очевидна топлота, емпатията, която той излъчва с всяка фибра на тялото си към всеки ощетен, онеправдан, обиден на този свят. Особено отношението му към децата... Второто - и несъмнено най-важно е Меркурий (рак) на асцендента тригон с Юпитер (скорпион) в 5дом. Уникалното чувство за хумор, тънката ирония, с която той се отнася към мисията си да раздава правосъдие и налага правилата, и великолепната самоирония, действително превърнаха този човек в мит. Митологичен ЧУК!

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1306028 - 17.06.2006 16:11 [Re: Python]

Фамилията ,от която произхожда съпругата на Арни, даде на света Джей Еф Кей (както го наричат янките),чиято карта спокойно можем да дадем като пример за "Людус"
Кенеди имаше красива аристократична съпруга,но въпреки това не се умори да прескача от старлетка на старлетка ,че и направо на звезди (в лицето на М.Монро).Казват ,че либидото му било стабилно подхранвано от амфетамини и прочие стимулатори ,всъщност многото жени явно също са били вид стимулатор за него,все пак властта е най-силния афродизиак...

--------------------

Python
ориентиран

#1306132 - 17.06.2006 19:22 [Re: Ellia]

Чудесен пример! Тъкмо си мислех за силна меркурианска доминанта... Ако я имаш - пусни я. Ако не - като се върна в София...

--------------------

Nebula
Мъглява

Регистриран: 04.08.2005
Re: За любовта и още за чувството ,че не си обичан
    #1306724 - 18.06.2006 17:50 [Re: Python]

Темата за любовта е широко разпотранена и наистина е вечна,обаче замисляли ли сте се какво в една карта дава перманентно чувство за това че не си обичан в пълният смисъл
(отглеждан,целуван,обгрижван,да ти отделят нужното внимание и тн)

Nebula
Мъглява

#1306726 - 18.06.2006 17:51 [Re: Python]

Темата за любовта е широко разпотранена и наистина е вечна,обаче замисляли ли сте се какво в една карта дава перманентно чувство за това че не си обичан в пълният смисъл

Nebula
Мъглява

#1306727 - 18.06.2006 17:51 [Re: Python]

Python
ориентиран

#1307589 - 19.06.2006 15:07 [Re: Nebula]

Със сигурност съм се замислял. И доста дълго съм търсил отговора. Един от най-очевидните е Луна-Сатурн в хороскопа. Не по-малко проблемни в постигането на емоционална удовлетвотеност са случаите на Луна с напрегнати аспекти към трансстатурновите. Но това, което съм открил е, че същите тези "проблемни" конфигурации с участието на Луната и планетите от Сатурн (включително) нататък, дават способността да осъзнаеш живота си, да откриеш хармонията на много по-дълбоко равнище. А при отказ - наказват с емоционално лутане и чувство за неудовлетворение.

Всъщност този проблем се дели на четири, всеки от които по конкретен, различен от другите начин описва усещането "нелюбимост":

1. Човек се страхува от ирационалната стихия наречена любов и посреща със студенина всеки опит за сближаване. Това са хора, които не желаят хазартно да залагат своята емоционална стабилност на руска рулетка. Страхът ги превръща в жертва - студенината, която усещат е всъщност отражение на тяхната собствена. Сатурн изпълнява главната роля.

2. Човек се страхува и от своите чувства, и от тези на другите, защото усеща, че те ограничават собствената му свобода. Колкото повече се скъсява дистанцията, толкова по-силен става копнежът да избягаш. Тук присъствието на Уран е очевидно.

3. Липса на конкретност в чувствата. Обичаната страна се усеща силно привлечена, до момента в който усети/разбере, че не е конкретен обект а просто повод за някой да изрази "обичливата" си природа. Самият обичащ реагира с неразбиране и негодувание към изискванията на партньора да стесни любвеобилността си до конкретен човек. Присъствието на Нептун е очевидно.

4. Човек не вярва че е той самият (и изобщо човек) е достоен за чувствата обект. За него всяка любов, в която се втурва, която вдъхне и след това попари е заслужено наказание/самонаказание. Има ли нужда да уточнявам, че става дума за Плутон?...

Разбира се, това е валидно предимно за случаите, в които индивида изживява влиянието на тези четири планети (в аспекти с Луната) на неосъзнато еволюционно ниво. И когато очакванията му от живота са в посока бразилски/латиноамерикански сериал, а критериите - базирани на холивудската ценностна система... А това се среща повсеместно... май...

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1307625 - 19.06.2006 15:27 [Re: Python]

Цитат:

Със сигурност съм се замислял. И доста дълго съм търсил отговора. Един от най-очевидните е Луна-Сатурн в хороскопа. Не по-малко проблемни в постигането на емоционална удовлетвотеност са случаите на Луна с напрегнати аспекти към трансстатурновите. Но това, което съм открил е, че същите тези "проблемни" конфигурации с участието на Луната и планетите от Сатурн (включително) нататък, дават способността да осъзнаеш живота си, да откриеш хармонията на много по-дълбоко равнище. А при отказ - наказват с емоционално лутане и чувство за неудовлетворение.

Именно при отказ да достигнеш хармонията вътре в себе си - те пращат в емоционалната несигурност на живота.

Писах по-нагоре в темата.

Питон, благодаря ти за страхотния анализ - направо спечели възхищението ми с него. Перфектен анализ на способностите на Арнолд Шварценегер да обича.

Точно синовната любов е застъпена тук. Темата за семейството и рода. Имам подобни хороскопи и в моята практика на хора, които обаче не са така известни, за да ги пусна. Отговорността и работата Луна в козирог в шести, пак за дома и семейството или опазване на другите семейства. Изобщо семейната ценност и традиция, спазването на закона и правата. Не случайно е губернатор на щата Калифорния.

Сетих се, че можем да направим анализ на любовта му. Имам датите когато се е запознавал и разделял с приятелките си, преди да срещне и окончателно да посвети живота си на една жена. Което само една Луна в Козирог и Венера в рак може да спретне

Цитат:

. Човек се страхува от ирационалната стихия наречена любов и посреща със студенина всеки опит за сближаване. Това са хора, които не желаят хазартно да залагат своята емоционална стабилност на руска рулетка. Страхът ги превръща в жертва - студенината, която усещат е всъщност отражение на тяхната собствена. Сатурн изпълнява главната роля.

2. Човек се страхува и от своите чувства, и от тези на другите, защото усеща, че те ограничават собствената му свобода. Колкото повече се скъсява дистанцията, толкова по-силен става копнежът да избягаш. Тук присъствието на Уран е очевидно.

3. Липса на конкретност в чувствата. Обичаната страна се усеща силно привлечена, до момента в който усети/разбере, че не е конкретен обект а просто повод за някой да изрази "обичливата" си природа. Самият обичащ реагира с неразбиране и негодувание към изискванията на партньора да стесни любвеобилността си до конкретен човек. Присъствието на Нептун е очевидно.

4. Човек не вярва че е той самият (и изобщо човек) е достоен за чувствата обект. За него всяка любов, в която се втурва, която вдъхне и след това попари е заслужено наказание/самонаказание. Има ли нужда да уточнявам, че става дума за Плутон?...

А какви съвети ще трябва да дадем, сетих се отново случай на човек по 4-та точка. Уран в асцендент /силно влечение към независимост в партноьорските отношения/ при това управлява 7-ми дом /чувство за притежание на брачния партньор/ и със Сатурн намерен на върха на 7-ми.

Ей на такъв човек, какъв съвет би дал. После ще споделя моя съвет.

--------------------
is to create it !

*Eva*
независима

#1307627 - 19.06.2006 15:29 [Re: Python]

Какви точно аспекти имаш предвид на луната с тези планети и на кои аспекти съответстват гореописаните състояния. Моята луна в риби е в опозиция на уран и плутон, но няма нищо общо с гореописаните състояния. За съвпади ли говориш?

Python
ориентиран

#1307694 - 19.06.2006 16:04 [Re: Ellia]

Ето го "Homo Ludenus", с прелестна взаимна рецепция Меркурий/Венера, с осми дом достоен за порнозвезда, приритал за власт и в крайна сметка приритал от власт.

Като алтернатива бих искал да пусна една карта, която спокойно бих причислил към същият архетип - Лудус. Ето един от символите, наложили в киното образа на романтичния любовник, а зад кулисите - този на playboy-а.

Очевидно акцентът пада върху Меркурий/Венера и 8 дом. Но знакът е съвършенно различен. Този човек е символ на лекотата, очарованието и приятното прекарване без последствия и отговорности, но без манипулативния, маниакален отенък на първия пример.

И в същия ред на мисли - ето още един символ на любовта, като игра... С още по-хладен, почти стерилен привкус... И подобни акценти...

--------------------

Python
ориентиран

#1307707 - 19.06.2006 16:12 [Re: Шехерезада]

Държа да отбележа, че всеки анализ на отделна конфигурация ме кара да се чувствам изключително несигурен. Пусни ми данните - анонимни, или на лична.

Няма да скрия, че изпитвам дълбока симпатия, към всеки, който достига до хармонията въпреки нещо, а не благодарение на нещо...

--------------------

Python
ориентиран

#1307727 - 19.06.2006 16:20 [Re: *Eva*]

Ами всъщност каквито и да е мажорни аспекти. Макар че - разбира се - бих предпочел съвпад, опозиция и каре...

Когато се обобщава винаги се достига до някакъв абсурден драматизъм, с който човек се втренчва в рожденната си карта. А нещата стоят така - или отричаш проблема, или решаваш проблема, или заобикаляш проблема. Последното обикновено се прави най-често. И води до повтарящи се до втръсване ситуации...

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1307776 - 19.06.2006 16:50 [Re: Шехерезада]

Цитат:

... сетих се отново случай на човек по 4-та точка. Уран в асцендент /силно влечение към независимост в партноьорските отношения/ при това управлява 7-ми дом /чувство за притежание на брачния партньор/...

Двамата с графа сме точно такива момчета. Обаче аз на практика (пък и на теория: Уран=свобода) съм на обратното становище - никакво притежание, напротив, пълна свобода на партньор(кат)а. Предполагам, че и наборът ще го потвърди.

Също не се откривам в нито една от четирите точки на Питона, макар че Луната ми е в аспект към всички четирима тежкари. При това кой от кой по-напрегнат, само с Плутон прави квинконс за колорит.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Python
ориентиран

#1307869 - 19.06.2006 17:29 [Re: Светозар*]

Аз много ще се учудя ако се откриете. Тези аспекти на Луната си ги имам и аз, в пълен комплект. Опитал съм им и жилото и медеца. Но от дистанцията на времето гледам на това като на дребната шарка - по-добре е да го изкараш когато му е времето. На стари години си е направо опасно.

Аспектите на Луната със Сатурн и транссатурновите наистина създават сложна, взискателна, понякога капризна, емоционална природа. Никога не съм ги възприемал като наказание. Което не пречи много хора (едва ли сред занимаващите се с астрология) да ги усещат точно по този начин.

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1307888 - 19.06.2006 17:40 [Re: Светозар*]

Ама не сте точно такива случаи двамата с Графа, нямате по един Сатурн седнал на върха на Седми дом пък, което променя коренно пейзажа.

С Луна в седми положението е доста по-различно, само че ако имате емоционално стабилен партьнор вие ставате емоционално несигурни към него и обратното.

Спирам, че графа ще ме убие, все пак

--------------------
is to create it !

Светозар*
звездоброец-езотерик

#1307970 - 19.06.2006 18:34 [Re: Шехерезада]

Е да, нямаме Сатурн в седми, но това не съм го включил в цитата, идеше реч само за управлението от Уран на този дом. Пък водолейските ни луни в същия може и да са склонни към нестабилност, но ще ги строяваме в пет редици.

ПП И не се бой, няма да те убие Калиостро, защото убийството на модератор вече е приравнено по тежест към престъпленията против човечеството.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

MAG-IST-RA
прогресивен

#1308521 - 20.06.2006 02:07 [Re: Шехерезада]

А какви "чудни" конфигурации и планетарни изпълнения трябва да има човека, който перманентно през целия си живот попада в положение на разминавки от типа "той обича , него не и обратно- в него някой е влюбен , но не е той" - вероятно пак ще трябва да има разлика мъжки-женски хороскоп. - Например -в женски Луна в Козирог в тригон с Венера -Теле-5д., а последната в квадрат със Сатурн-ВУДУЛЕЙ сепарацио.плюс квадрат Уран-апликацио. Преживявания и чувства резонно да зависят от силата им и дълбочината и тук все пак трябва да отдадем предпочитания към водни и земни позиции на Луни-Венери-Нептуни по знаци и домове. Не е за подценяване и декадата и дуодата на планетата , например достаточно силна позиция Венера в Риби в дуодата на Телец и обратно, освен това и еволюцията по знак- има разлика все пак разглеждаме ли няква Венера в началото на Телеца или в края, същото за Луната.Зачитането на силата на планетата, еволюцията и разнообразието на аспектите, при това най-вече финните / на които повечето тук не обръщат внимание/ дава значително по-задълбочен анализ на темата на любовтта, и не само...

ШехерезадаМодератор
Anima

#1308771 - 20.06.2006 11:28 [Re: Светозар*]

Цитат:

защото убийството на модератор вече е приравнено по тежест към престъпленията против човечеството.

Майко мила това не го знаех ... но определено ме развесели. Много сладко ще го споделя с всички модове в олл-а.

Това със строяването на водолейските Луни, изобщо не се съмнявам, че го можете - поне моите наблюдения са такива Вашата чувствителност е изключително Уранова ... висок волтаж, затова внимавайте в късите съединения

--------------------
is to create it !

Ellia
яхнала метлата

#1308961 - 20.06.2006 14:18 [Re: Python]

Скинах се да издирвам часа на раждане ....и открих три (11,12 и 15ч.)та се оказах пред нещо като трилема тъкмо бях решила да правя метани на Хеката(нали кръстопътищата са и любими)и ти разреши триуменето ми
От картата на Кенеди излиза,че честолюбието и самооценката му също са били в повече

А при Рудолф Валентино емоцийте са били на първо място

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1309176 - 20.06.2006 16:35 [Re: MAG-IST-RA]

Цитат:

Зачитането на силата на планетата, еволюцията и разнообразието на аспектите, при това най-вече финните / на които повечето тук не обръщат внимание/ дава значително по-задълбочен анализ на темата на любовтта, и не само...

Тук напълно те подкрепям, защото една полуквадратура между Венера и Луна, която не се вижда, всъщност ще даде бързоразвиващо се действие в хороскопа на една жена и раздяла след раждането на детето, точно колкото би дала и една квадратура. Зависи разбира се от силата на Венера. Дуодите са вече по-финните настройки.

Имам и подобни хороскопи, ще поровя да пусна такъв случай.

И да добавя, че фигурите на Бруно Хубер не са изобщо за изхвърляне и подценяване!

Да овладееш енергията на една Венера на върха на тао-квадратура и да я накараш да работи в твоя полза си е истинско предизвикателство в живота.

Неаспектирана Венера също никой не е погледнал и обсъдил

--------------------
is to create it !

strelicka
ентусиаст

#1309411 - 20.06.2006 19:01 [Re: Шехерезада]

Мисля, че и за изгорена Венера, или Венера - на via combusta - по темата за любовта - също не е споменато...

ето какво открих - за движението и съвпадите на Венера / Слънце на всеки 4 год http://www.stellium.dk/Venusanimation/venus97.htm

Редактирано от strelicka (20.06.2006 19:12)

Nebula
Мъглява

#1309843 - 21.06.2006 00:07 [Re: strelicka]

Хубаво си хортуваме за любовта !!!Днес по тоя случай се сетих да спомена ,че гледах фгилма" Гейша"
Много вълнуваща история за това как жените са били принудени да си работят по венерата но не и по Луната,А ИМЕННО.....чУВСТВАТА СА ИМ БИЛИ ЗАБРАНЕНИ КАКТО И СЕКСА.За сметка на това са били подвижна картина или обект на възхищение.Тялото е издигнато в култ ,но не за ползване а само за показ.Браковете са били невъзможни.!!!Как мислите ,че би изглеждал хороскопа на една гейша????
По въпроса за неаспектираната Венера аз нещо наскоро писах ,но незнам дали ви се чете....мОГА ДА ГО ПУСНА КАТО ТОДЕЛЕН МАТЕРЯЛ ИЛИ ТУКА В ТЕМАТА
Оказаха се доста такива около мене и си имам особенно мнение за тях.Към горе казаното от Магистра за това той ме обича аз не постоянно ми се случва на мен лично????Макар ,че не мисля ,че имам някакъв проблем с Луна,Венера,Нептун!!!пОМЕЖДУ ИМ!!!

Python
ориентиран

#1310169 - 21.06.2006 10:18 [Re: Шехерезада]

Венера и пак Венера...

Защо? След като тя решава нещата много по-глобално, защо я търсим там, където тя се е изхитрила да я няма? Как и до колко ще се чувства обичан човек, зависи предимно от Луната. Как и колко ще обича човек - от Слънцето. Какво ще цени, обича, желае, притежава (или се стреми да притежава) - Венера.

Готов съм да споря на всяка тема и напомням, че мнението ми е нищо повече от мнение по въпроса. Но се ужасявам от смесването на сигнификаторите. Резултата е някаква страшна салата, в която всичко се заравя в майонеза и заприличва на всичко друго...

--------------------

Python
ориентиран

#1310316 - 21.06.2006 11:23 [Re: Ellia]

Ето и последния архетип от класификацията на Елия. За него стана въпрос не веднъж до сега - "Филео". Примера, който пускам е спорен, въпреки очевидната лунна доминанта. Този човек е един от най-харизматичните актьори на 20 век, и винаги е присъствал някъде между "Филео" и "Лудус", което е очевидно и от хороскопа му. Присъствието на Меркурий/Венера като доминанта редом с титуляра Луна, добавя игровия, забавен, фриволен, авантюристичен елемент към образа на чаровния дърводелец - темерут, който ще си остане завинаги в митологията на киното. Блудния син, за който знаеш и винаги си знаел, че ще се върне в лоното праведно...

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1310321 - 21.06.2006 11:26 [Re: Python]

Искаш ли да пусна един антипод -карта на архетипа Атина/Артемида -единствените неподвластни на Афродита богини

--------------------

Python
ориентиран

#1310358 - 21.06.2006 11:52 [Re: Ellia]

Пусни!

Макар че...

Тук навлизаме на много хлъзгав терен. Заедно с Афродита, Атина и Артемида (особено последната) са ми най-дълбоко омразните древногръцки богини. Но Палада се вписва чудесно в архртипа "Строге" - домашното огнище се поделя между нея и Хера... Занаятите (женските варианти), сръчността, верността и защитата на поколението са изцяло в нейната символика. А Артемида - вероятно Слънце с Венера (via combusta...) във водолей, Марс във везни, Асцендент - близнаци, Луна - козирог... Уран някъде по ъглите - е символ на най-изкусително стерилната женственост... Хербаризиран в своето съвършенство сексапил... Лъскава обложка на модно списание. И либидо колкото в кофа негасена вар... Вероятно комбинация между "Мания", "Лудус" и "Прагма"... Да се чудиш как не са ги събрали с Нарцис древните гърци - да си умират един до друг втренчени в отражението си...

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1310391 - 21.06.2006 12:05 [Re: Python] Прикрепен файл (42 тегления)

Почти в десятката си

Асц. в Змиеносец ,слънце в Дева-те и двете(Атина/Артемида по принцип са си девици)

Картата и е олицетворениена на фразата изречена от самата нея:
Искам да бъда единствена!

Грета Гарбо

--------------------

Python
ориентиран

#1310451 - 21.06.2006 12:49 [Re: Ellia]

Много съм висял над тази карта. Както и над тази:

Но ми се струва, че Орсън Уелс и Марчело Мастрояни (вероятно не само те...) биха могли да разкажат много по-различни неща. А и картите им дават много по-различен образ от старателно изградения им публичен...

Зной отвътре и ледена обвивка отвън - това е невероятното присъствие на тези две жени. Не ми се покриват точно с Артемида и Атина. Макар и публичния им имидж да е бил граден (и изграден) в тази посока.

--------------------

Python
ориентиран

#1310481 - 21.06.2006 13:02 [Re: Ellia]

Ето ти я една от възможните Артемиди, в целия и налудничав блясък...

За Атина още мисля.

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1310504 - 21.06.2006 13:11 [Re: Python]

Има сведения за трима мъже в живота на Гарбо-
1.Мауриц Стилер-той я открива и я превръща в Ледената кралица на Холивуд.
2.Джон Гилбърт-получава шамар пред олтара на една църква и е зарязан.
3.Джордж Шлее-напуска жена си заради Гарбо ,а те са били приятелки.Става неин съветник и любовник ,но умира в съня си преди да приключи връзката им.
По отношение любовта Гарбо заявява:
Голямата Любов съществува само на екрана!
Нейни фрази са още:
Аз също вярвах, че съм надарена с особени сили. Опитвах се да намеря обяснение и за хладното си отношение към киното, и към заобикалящите ме мъже и жени. Намирам, че причината за това е, че цял живот съм действала въз основа на реалистични преценки.

Мисля, че не бих могла да живея дълго нито с мъж, нито с жена. След кулминацията в една любов винаги се чувствах празна и незадоволена.

Пред Антони Гронович, неин биограф, когато е на 65 години, актрисата прави следното признание: "От девойка съм мечтала за зрял мъж с опит, който да притежава енергията на момче и изисканите маниери на възрастния. Колкото и да е странно, мечтаех и за жени на възрастта на майка ми, които бяха идеални любовници. Тези мечти-видения се наслагваха едни върху други. Понякога доминираше мъжкият елемент, друг път- женският. А много пъти във виденията ми се появяваше женско тяло с мъжки органи или мъжко тяло с женски органи. Само една дума може да предаде сексуалните ми настроения - объркване.

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1310524 - 21.06.2006 13:19 [Re: Python] Прикрепен файл (52 тегления)

Цитат:

Ето ти я една от възможните Артемиди, в целия и налудничав блясък...

[image]http://i67.photobucket.com/albums/h285/pythonpic/oconnor[/image]

За Атина още мисля.

Даже в един момент от живота си поведе битка с Ватикана за да стане свещеник

7 септември 1533г.Лондон-Елизабет I -като предложение за архетип Атина .

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1311052 - 21.06.2006 17:58 [Re: Python]

Цитат:

Как и до колко ще се чувства обичан човек, зависи предимно от Луната. Как и колко ще обича човек - от Слънцето. Какво ще цени, обича, желае, притежава (или се стреми да притежава) - Венера.

при съвпад Венера - Луна - Нептун - как ще стане подобно
дефиниране ?

Python
ориентиран

#1311184 - 21.06.2006 20:09 [Re: strelicka]

Цитат:

Цитат:

Как и до колко ще се чувства обичан човек, зависи предимно от Луната. Как и колко ще обича човек - от Слънцето. Какво ще цени, обича, желае, притежава (или се стреми да притежава) - Венера.

при съвпад Венера - Луна - Нептун - как ще стане подобно
дефиниране ?

Дайте ми данните - тук, или на лична бележка. Отделните елементи и конфигурации не са моята стихия...

--------------------

Python
ориентиран

#1311284 - 21.06.2006 21:20 [Re: Ellia]

Много се колебах между нея и Маргарет Тачър... Радвам се, че гледаме в една посока...

От друга страна цялата тази история с "Кралицата-девственица" е скалъпена с бели конци. Венера във везни, Луна в телец и Нептун в риби, съвпад с IC, говорят за щедра, любвеобилна и доста похотлива природа. Слабостта и към тъповати, красиви, млади интриганти е нейният кръст. Не че всички те не си плащат жестоко за глупостта да надценят нейната сантименталност и привързаност...

При Желязната лейди нещата са много по Атиноподобни. Примерна съпруга и майка, свиреп противник, безспорен лидер, до момента в който сама се отказва. Първият премиер министър - жена в Англия, три мандата, вакуумът в политиката след нея продължава 10 години... Егидата над Албион!...

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1312115 - 22.06.2006 15:25 [Re: Python]

Най-фините и сложни нива в общуването са в умението да проникваш в другия, да го разбираш, да разбираш по-добре себе си чрез другия и във взаимодействието си с него. И да се управляваш във взаимоотношенията и да управляваш взаимоотношенията чрез разбирането и самоуправлението си.Това прави нещата истински, смислени, духовни. Щото ако духовното отсъства, връзката/ любовта рано или късно се превръща в кошмар

фантом
старо куче

#1312832 - 23.06.2006 02:17 [Re: Ellia]

Цитат:

Картата и е олицетворениена на фразата изречена от самата нея:
Искам да бъда единствена!

От венерата в лъв ще да и идва))

chir
рекордьор

#1314903 - 24.06.2006 16:15 [Re: фантом]

На мен пък ми писна да гледам дневни карти - всичките Венери и Слънца и Луни - над хоризонта ! Нощем , какво , не се ли раждат хора ? Нощните светила не светят ли ? А къде отива магията на нощната Луна или Венера ? Чисто статистически - нощем се раждат повече хора ,отколкото денем. Плутонът що го забравихте ? Той колко неща може да разкаже за магията на любовта ?! Охо-о-о пък какво магнетично присъствие дава , сила и усещане за власт и очарование . А?

vizantiika
кротка

#1315431 - 25.06.2006 00:11 [Re: chir]

Раждат се...Такива изчадия се раждат, не е истина..Осибено такива,с наблъскани планрти под хоризонта..И Венери там, и Плутони забъркани във вещерска мисктура....Един такъв караконжул сега списва, щото нормалните хора спят по това време нощя,или се веселят, а не си упражняват Плутоня дали мож или не да обича

--------------------
Пролетен полъх
Насред стопения сняг
чувствам Феникса

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #1315451 - 25.06.2006 00:55 [Re: vizantiika]

А как ли изглежда моята натална карта, тъй като мене никой никога не ме е обичал?! (освен роднините ми)

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

фантом
старо куче

#1315469 - 25.06.2006 01:27 [Re: Elle*]

Цитат:

А как ли изглежда моята натална карта, тъй като мене никой никога не ме е обичал?! (освен роднините ми)

Neptunowa

Към горе- И аз съм нощно раждане

За плутон- не смея да говоря,пробвах в началото но ме секнаха ... някакви си 45 секунди там споменаха

Python
ориентиран

#1315539 - 25.06.2006 08:15 [Re: chir]

Цитат:

На мен пък ми писна да гледам дневни карти - всичките Венери и Слънца и Луни - над хоризонта ! Нощем , какво , не се ли раждат хора ? Нощните светила не светят ли ? А къде отива магията на нощната Луна или Венера ? Чисто статистически - нощем се раждат повече хора ,отколкото денем. Плутонът що го забравихте ? Той колко неща може да разкаже за магията на любовта ?! Охо-о-о пък какво магнетично присъствие дава , сила и усещане за власт и очарование . А?

След като ви е писнало, спокойно можете да пуснете такива и толкова карти, колкото са необходими за да разсеят аристократичния ви сплин. В противен случай рискувате да си умрете от скука. Освен ако някой от форума не се навие да ви изпее песничка, да каже стихотворение...

--------------------

Python
ориентиран

#1315540 - 25.06.2006 08:19 [Re: Elle*]

Цитат:

Вие вероятно знаете - предполага се, че сте виждала въпросната карта. Единствения начин да го узнаем и ние, е да пуснете данните, нали?

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

#1315719 - 25.06.2006 12:55 [Re: Python]

Цитат:

Венера и пак Венера...

Защо?

Защото в есенциалните си качества е това, което казваш, но да не забравяме, че е сигнификатор на 7-ми дом - т.е. стабилните интимни връзки и брачните партньори.

Неизбежно е да я споменаваме, защото от нея също черпим информация, освен от върха на 7-ми дом, планетите вътре и неговия управител, дали сме способни да имаме трайни интимни удовлетворителни връзки.

Цитат:

Но се ужасявам от смесването на сигнификаторите. Резултата е някаква страшна салата, в която всичко се заравя в майонеза и заприличва на всичко друго...

Добре тогава, няма да правим майонеза, ще си ядем белтъците отделно от желтъците

--------------------
is to create it !

Elle*
wrong
**

#1315809 - 25.06.2006 14:27 [Re: Python]

Цитат:

Вие вероятно знаете - предполага се, че сте виждала въпросната карта. Единствения начин да го узнаем и ние, е да пуснете данните, нали?

29 октомври 1969 - София. Час на раждане - около 6 часа сутринта.
Ще се радвам да я видя, ако може.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Persia
почетен член

Регистриран: 14.05.2005
    #1315823 - 25.06.2006 14:38 [Re: Python]

Искам да попитам до колко точна може да бъде наталната карта, при положение, че не се знае точния час на раждане?

--------------------
"Нека, когато някой се разделя с вас, да се чувства по-добър и по-щастлив." Майка Тереза

Elle*
wrong
**

#1315917 - 25.06.2006 17:05 [Re: Persia]

Не знам. Сигурно при мен ще се вземе 6.00 ам. Четох някъде, че когато не се знае точният час на раждане, се взима 6.00 за такъв. А пък аз на всичкото отгоре съм родена някъде там.

--------------------

К. Вонегът

Python
ориентиран

#1316147 - 25.06.2006 20:41 [Re: Elle*]

Цитат:

29 октомври 1969 - София. Час на раждане - около 6 часа сутринта.
Ще се радвам да я видя, ако може.

Много важно е да ви кажа предварително, че при неизвестен (или неточен) час на раждане, се налага сверка на хороскопа по конкретни събития от вашия живот. Процедурата е рутинна - има не малко хора в този форум, които могат да го направят. Аз лично правя ректификация (така се нарича техниката) освен със задаване на въпроси и след (задължителен) личен контакт. Пускам картата ви с този час, но докато не се направи ректификация тя няма да означава почти нищо.

По конкретната тема се разглеждат отделни конфигурации, което значи че е възможно да се даде някакъв отговор. А именно:

Застъпени са два архетипа - Строге и Лудус (желателно е да сте следила темата). Интересна комбинация от два твърде противоположни архетипа. От една страна огромно значение на семейството като традиция и структура, като обща посока, подчертано усещане за семеен дълг. От друга страна слабост към заиграването, флирта и най-вероятно не само... Изключително разкрепостено въображение, където си позволявате много неща, които считате недопустимо да реализирате на яве. Изключително динамична комбинация, която отговаря на необходимостта ви да имате дълбоко заровени тайни, да правите драматични саможертви в името на принципите си и да подхранвате чувството си за вина. Ако всичко това ви помага да приемате по-леко стриктно наложените от самата вас рамки, то емоционалния ви живот може да се превърне в чудесно приключение. Ако обаче преобладава драматизма от противоречията, няма да се чувствате достатъчно удовлетворена нито от спазването на приципите си, нито от нарушаването им. Без ректификация аз съм до тук.

--------------------

Python
ориентиран

#1316197 - 25.06.2006 21:21 [Re: Шехерезада]

Вероятно не се изразих по най-точния начин. Защо и до кога само Венера? - така е къде-къде по-добре, нали?

А най-точно ще е да питам докога ще мистифицираме с блудкав, романтично-сантиментален пиетет, конкретните, архетипни разлики на явленията, смесени в термина "Любов"? Докога ще забъркваме несъвместими помежду им неща, в скучен коктейл с вкус и консистенция на вкиснала боза?... Само дето не теб трябва да питам...

Цитат:

Защото в есенциалните си качества е това, което казваш, но да не забравяме, че е сигнификатор на 7-ми дом - т.е. стабилните интимни връзки и брачните партньори.

Неизбежно е да я споменаваме, защото от нея също черпим информация, освен от върха на 7-ми дом, планетите вътре и неговия управител, дали сме способни да имаме трайни интимни удовлетворителни връзки.

Виж, с това съм съгласен. Но за да стесня темата, почти от самото начало подчертах, че предлагам да обсъдим три неща:

1. Как обича даден архетип?
2. Как има необходимост да се чувства обичан?
3. Какво харесва/обича?

Това начертава някакви рамки, в които темата е обозрима. Ако включим тук партньорство (7 дом) или синастрия, нещата наистина ще се размият. Защото партньорството опира освен до 7 дом и съдържанието му, до синтез на целият хороскоп, което си е тема много по-обширна от любовта с всичките и лица...

--------------------

фантом
старо куче

#1316463 - 26.06.2006 01:07 [Re: Elle*]

Управителя на 1-ви венера в 12-ти , + още две планети там, нептунова карта:)

MAG-IST-RA
прогресивен

#1316486 - 26.06.2006 02:38 [Re: фантом]

Сев.Кармичен възел в 5 дом в Риби - пак под Нептун, Южният възел съвпад с Плутон в 11 и те са в квадрати към луна в 8 дом!!! В подкрепа на нептуновата ти теза..., а и кармичният урок - първо самият човек трябва да се научи да обича себе си , а и другия после. Диспозитор на Сев.възел- Сатурн в 7 дом в опозиция към Слънцето- управителя на Сев. възел по дом!!! С това Слънчо в 1 дом Скорпион/управлява го Плутон в 11в съвпад с южен.Възел/ - опозиция Сатурн /който пак е под лъчите на венера!/-в 7 - проблем е да се види партнера такъв какъв-то е , вижда се собственото огледало. Тук, ако говорим за архетипичните приказки- "Спящата красавица" / Венера управителка на 1 дом в 12 в тригон с Луна-Близнаци-8 - всичко това във въздуха- съзнание, логика, преценка, анализ .Тази опозиция Слънце-1 дом- Сатурн-7 често забелязвам в карти на хора изключително съсредоточени върху собствените интереси във всяко едно партньорство, отношение, връзка, слагащи много директи граници,имат подсъзнателни страхове, че парнтьрът ще ги лиши от свобода, налага им се и ги контролира / този Сатурн добавя штрихи към портрета на архетипа "Спящата красавица", понеже е под лъчите на Венера- тук "принца" трябва да минава през тръни и храсталаци опасващи замъка /подсъзнателните стени, табута на "спящата красавица"/Схематичният портрет на "принца" в даденият случай- Марс в Козирог под лъчите на Сатурн /който е в Телец-7 д./ и съответно в опозиция към Слънцето в 1-Скорпи/ Тук е възможен вариант -трансформация /понеже слънцето все-пак е в Скорпи под лъчите на Плутон/- при събуждането на принца "спящата красавица" неочаквано се превръща в амазонка ,и започва вечната битка "жените знаят защо"....Като говорим за архетипите- лично на мен изключително ми допадат приказките- там има архетипи за чудо и приказ-и много добре се виждат преплитанията на съжетите. Имаме лица /ако говорим за Homo Ludens/ в темата на любовта практикуващи "Снежанка и 7 джуджета", "Красавицата и звяра", "Снежната кралица", "Палечка", "Пепеляшка", "1001 нощ"- тук говорим за женските архетипове на любовтта. Предлагам да продължим с мъжските, може в приказни герои или гръцки, както щете- щото засега съм забелязала , че мъжкият архетип в темата за любовтта нещо бяга...

Редактирано от MAG-IST-RA (26.06.2006 03:10)

Python
ориентиран

#1316573 - 26.06.2006 09:01 [Re: MAG-IST-RA]

Цитат:

Сев.Кармичен възел в 5 дом в Риби - пак под Нептун, Южният възел съвпад с Плутон в 11 и те са в квадрати към луна в 8 дом!!! В подкрепа на нептуновата ти теза..., а и кармичният урок - първо самият човек трябва да се научи да обича себе си , а и другия после. Диспозитор на Сев.възел- Сатурн в 7 дом в опозиция към Слънцето- управителя на Сев. възел по дом!!! С това Слънчо в 1 дом Скорпион/управлява го Плутон в 11в съвпад с южен.Възел/ - опозиция Сатурн /който пак е под лъчите на венера!/-в 7 - проблем е да се види партнера такъв какъв-то е , вижда се собственото огледало. Тук, ако говорим за архетипичните приказки- "Спящата красавица" / Венера управителка на 1 дом в 12 в тригон с Луна-Близнаци-8 - всичко това във въздуха- съзнание, логика, преценка, анализ .Тази опозиция Слънце-1 дом- Сатурн-7 често забелязвам в карти на хора изключително съсредоточени върху собствените интереси във всяко едно партньорство, отношение, връзка, слагащи много директи граници,имат подсъзнателни страхове, че парнтьрът ще ги лиши от свобода, налага им се и ги контролира / този Сатурн добавя штрихи към портрета на архетипа "Спящата красавица", понеже е под лъчите на Венера- тук "принца" трябва да минава през тръни и храсталаци опасващи замъка /подсъзнателните стени, табута на "спящата красавица"/Схематичният портрет на "принца" в даденият случай- Марс в Козирог под лъчите на Сатурн /който е в Телец-7 д./ и съответно в опозиция към Слънцето в 1-Скорпи/ Тук е възможен вариант -трансформация /понеже слънцето все-пак е в Скорпи под лъчите на Плутон/- при събуждането на принца "спящата красавица" неочаквано се превръща в амазонка ,и започва вечната битка "жените знаят защо"....Като говорим за архетипите- лично на мен изключително ми допадат приказките- там има архетипи за чудо и приказ-и много добре се виждат преплитанията на съжетите. Имаме лица /ако говорим за Homo Ludens/ в темата на любовта практикуващи "Снежанка и 7 джуджета", "Красавицата и звяра", "Снежната кралица", "Палечка", "Пепеляшка", "1001 нощ"- тук говорим за женските архетипове на любовтта. Предлагам да продължим с мъжските, може в приказни герои или гръцки, както щете- щото засега съм забелязала , че мъжкият архетип в темата за любовтта нещо бяга...

Има ли някой в този форум, който се наема да ми преведе този феноменален текст на български? Все още не знам дали е избълван в следствие вдъхновение свише, или алкохол менте... Утехата ми е, че е толкова непонятен, че почти напълно безвреден.

--------------------

Python
ориентиран

#1316578 - 26.06.2006 09:05 [Re: фантом]

Цитат:

Управителя на 1-ви венера в 12-ти , + още две планети там, нептунова карта:)

Колега старо куче, не можахте ли да прочетете, че това е карта за ректификация, преди да почнете да ръсите астрологични термини като подправки връз пица?

--------------------

MAG-IST-RA
прогресивен

#1316826 - 26.06.2006 12:18 [Re: Python]

Уважаеми Питон, ако това което написах Ви изглежда, като алкохолен делириум- съжелявам- мисля, че все пак, това не е форум за начинаещи астролози и термините, които използвам, искренно се надявам, че повечето тук разбират. Не всички архетипи задължително се опират в гръцка митология- предложих един друг вариант - архетипите на приказките- съжелявам, ако не сте ги чел и не разбирате от кармичната астрология. Това което виждате в един хороскоп да не мислите, че случайно е скалъпено, че няма причина и следствие, че тази любов или отстъствието и, че силата и или недостиг на такава не са определени уроци, които трябва да научим. ? Понеже за пореден път наблюдавам елемент на предубедена реакция от Вашата страна към постингите ми, мисля, че е резонно да прекратя участието си в темата.

Python
ориентиран

#1317083 - 26.06.2006 15:23 [Re: MAG-IST-RA]

Спомням си дядо ми, който ме учеше на следното: Мисли сложно, изразявай се просто. От друга страна сложното мислене предполага пределна яснота, а израза му - пределна конкретност. Да се започне тълкуванието на една неректифицирана карта, пред човек, който си признава, че не разбира нищо от астрология с някакви "кармични възли" е такава мъгла, такава безобразна претенция за духовност... че нямам думи... Толкова арогантно може да е само пълното невежество, което често претендира за прозрения свише. Или алкохолният делириум.

Не ви пожелавам по никакъв начин да влизате в спор за кармата с мен, освен ако не сте готова да посветите следващите 20 години на изучаване на Ведите, Упанишадите, Махбхарата, Дхаммапада и Трипитака. За мен това бяха последните 20 години.

А детските приказки са мое настолно четиво и до сега. От тях черпя необходимата доза инфантилност и ентусиазъм (като цяло непристойни за човек на моята възраст) необходими в напълно излишните дискусии с хора като вас.

Искрено ваш: Питон - красив, умен, прилично дебел мъж, в разцвета на силите си...

--------------------

Mistique
ентусиаст

#1317111 - 26.06.2006 15:39 [Re: Python]

Цитат:

За мен това бяха последните 20 години.

Ще ме прощаваш че така се намесвам и не по темата ама май малко са ти дошли тия 20 години за усвояване на принципи като смиреност,етичност непредубеденост и търпение.И с приказките явно не се справяш много добре.
Виж дядо ти явно е бил умен човек!
Нищо лично де,не се впрягай сега Ама щото за любов става дума все пак тук...
Поздрави!

--------------------
MISTIQUE

Python
ориентиран

#1317257 - 26.06.2006 17:04 [Re: Mistique]

Цитат:

Ще ме прощаваш...

Прощавам.

Цитат:

... че така се намесвам и не по темата ама май малко са ти дошли тия 20 години...

Малко са... Ама аз продължавам...

Цитат:

... за усвояване на принципи като смиреност,етичност непредубеденост и търпение.И с приказките явно не се справяш много добре.

1. Като китаец-традиционалист се ситуирам в света на човеците - между Небето и Земята. И съм безкрайно смирен пред законите на Небето и Земята. И пред никакви други.

2. Като екземпляр абсолютно неморален, се старая да бъда безусловно етичен. И до голяма степен успявам - няма човек на света, когото да мразя, няма човек на света, който да ме мрази. Толкова ми стига. Да искаш да те обичат (особено ако искаш да те обичат всички...) е признак на много лош вкус.
За разликата между морал и етика се обърнете към дебелите книги, които събират прах в библиотеката (не вашата, разбира се...), поради факта, че хората вместо да ги отворят, масово употребяват думи, за които не знаят какво означават.

3. Изключително предубеден съм към невежеството. Цял живот се боря с него в себе си. Посочете ми една причина да бъда непредубеден към него при другите?

4. Търпелив съм като бивол. До определен момент. Точно като биволите.

5. Вече 10 години си изкарвам хляба с разказване на приказки. Харчат се като топъл хляб. И по света и у нас. А ако ви хрумне да ме обвините и в липса на скромност (чак се чудя как не ви хрумна) имайте пред вид, че с така наречената "известност" и още по-така наречената "слава" се боря героично, и за сега печеля всички битки.

Разбирам, че всичко това надхвърля вашите микро(мистични) представи, но - съгласете се - вината не е моя...

Цитат:

Виж дядо ти явно е бил умен човек!

И още как! Но нито това, нито двете му висши образования, не му пречеха да бъде свиреп побойник! Цяла Варна беше пропищяла от него. На шейсет години опердаши две милиционерчета, които му духнаха свещта на Великден... Истински папардак-побойник! Дай Буде всекиму!

Цитат:

Нищо лично де,не се впрягай сега Ама щото за любов става дума все пак тук...
Поздрави!

Впрягам се, когато върша работа. Тук няма никакъв шанс да се впрегна в каквото и да е. Начукването на канчета не е работа, то е удоволствие.

Благодаря за удоволствието. Винаги сте добре дошла...

--------------------

chir
рекордьор

#1317359 - 26.06.2006 18:19 [Re: Mistique]

Не му се връзвай на Pytton Страда от схематично мислене и предпоставеност . Нещо твърде характерно за поразена Дева или Везни . Може пък и Луната да му е наранена, или Мерка. Ако изчетеш цялата тема ще ти стане ясно ,че има хора на форума , на които той говори на "ти " - просто те са му прият(ни ) ,или са приятели. И има други - на които говори на "вие" и обижда както намери за добре ... Опитва се да оригиналничи и да вкара любовта в някаква схема - да я подреди ,пронумерова ,прошнурова ,да я класифицира . А пък тя не се поддава на класификация . Защото" Бог е Любов " .

Python
ориентиран

#1317805 - 26.06.2006 23:01 [Re: chir]

Нямам никакво намерение да коментирам изумителните ви прозрения. Пускам ви една карта с конкретен въпрос:

Как и какво обича този човек?

Предварително ви успокоявам с това, че не очаквам никакъв, та камо ли верен отговор от ваша страна. За това е необходимо доста повече от мистичния бульон, който се плацика в главата ви.

--------------------

Python
ориентиран

#1318059 - 27.06.2006 07:40 [Re: Python]

Така като гледам, тази тема отива към края си. Без всъщност да е започвала - това до тук беше само натрупване на материал, необходим за обсъждането.

Обсъждане на какво? Със сигурност не на "научния подход". Аз не считам астрологията за наука. Анализа и синтеза са много по-стари като методи от всички науки. "Разделяй и владей" са прилагали древните римляни. Анализирай и научавай - бих добавил в същия стил. А анализирам, означава разделям.

Много често, в учебниците по астрология, а и в главите на много астролози, планетните влияния и начинът, по който се тълкуват, са дефинирани твърде смътно. Това, което исках в тази тема беше, по конкретен повод - термина "любов", да обсъдим сигнификаторите, които дават принципно различни проявления/архетипи не на мъжката или женската, а на човешката емоционалност. Да разграничим случаите един от друг, да отделим това което дава един сигнификатор, от всичко останало. Когато търсим ключа към човешката индивидуалност това е най-важното.

Настоящият постинг няма претенцията/амбицията за каталогизиране, класифициране и прочее хербаризиране на любовта. Той (както и цялата тема) не е нищо повече от предложение за дискусия. И с него приключва моето участие/присъствие в този форум.

Конкретно по темата. Познаването на митологичните, архетипни символи лежи в основата на работата ни като астролози. Не знам доколко Елия е разглеждала типологията, която представи от астрологична гледна точка, но това си беше откровение за мен - признавам си, че архетипите, които имах пред вид да обсъдим стигаха до древногръцките. Трите римски добавки - колкото и логично да присъстват в тази поредица - не ми бяха известни в този си контекст на аватари на Афродита/Венера. Лудус, Мания и Прагма, не бяха нещо, което свързвах непосредствено с любовта. Атина и Артемида (можехме да добавим и Хеката, богинята на "черните вдовици", или Кали-човекоядката...) обогатяват темата за женските архетипи, но не директно във връзка с Любовта. За мен те са богини на фригидността и нарцисизма, което май е точно обратното на "Любов".

Когато по-нататък говоря за планетен архетип, това е на базата на конкретен сигнификатор, който е управляващ и/или доминиращ темата.

В тези седем архетипа и комбинациите между тях, се вписват практически всички отделни проявления на любовта. Основните сигнификатори си остават Слънце, Луна и Венера. Характерните за всеки тип планетни влияния, разглеждам в цялостната им роля в хороскопа, но основно във взаимодействията им с тези три. Ще подредя примерните карти (някои от тях ще се повтарят по обясними причини), така, както според мен, те се вписват в типологията подадена от Елия:

1. Агапе - божествената, добродетелна и безкористна любов.
Майка Тереза: 26.8.1910 14:25 Скопие, Македония;
Тук освен картата, която беше подадена по темата, бих добавил и още две:
Михаил Булгаков: 15.5.1891 12:00 Москва, Русия
Мата Хари: 7.8.1876 12:55 Лееварден, Холандия

Вероятно последната карта, редом с тази на Майка Тереза действа малко шокиращо. Но каузата на която се посвещава и за която се жертва един живот е достатъчна за да изкупи средствата, с които се постигат целите. Понякога... когато каузата не опира до клади...
За този архетип, като основен сигнификатор ще предложа Юпитер. Когато става дума за конкретна планета и сега, и по нататък ще имам пред вид не само нея, но и знаците/домовете, на които тя се явява фокусна точка. В случая, това са знаците стрелец и риби, двети и дванайсти домове. Онази експлозия на човешката мисъл и дух, която той символизира присъства и в трите примерни теми. Към Юпитер бих добавил добре поставено Слънце - доминанта или с позиция в някой от ъглите на картата. То добавя онзи мащаб, който наричаме "общочовешки".

2. Ерос - страстна, стремяща се към пълното физическо обсебване любов.
Чарлз Чаплин: 16.4.1889 20:00 Лондон, Англия
Маркиз дьо Сад: 2.6.1740 18:21 Париж, Франция

Тук акцентът пада върху Марсовата доминанта и особено комбинациите Марс/Венера. Така твърди и традицията. Особено силно предопределят този архетип взаимната рецепция, съвпада и опозицията. Желанието (Марс) да притежаваш (Венера) дава онази страст (общ корен със страдание), която носят стрелите на Ерос. Разликите които дава дадения типаж се разполагат някъде в границите между въпросните две личности - доста широки, между другото...

Соня Ганди: 9.12.1946 12:00 Орбасано, Италия
Арнолд Шварценегер: 30.7.1947 4:10 Грац, Австрия
Маргарет Татчър: 13.10.1925 9:00 Грантъм, Англия

За този архетип и за определящата роля на Сатурн вече стана въпрос. Верността, стабилността, доверието, което дава това планетно влияние, трябва да са достатъчни за да компенсират "липсата на пикантна интрига", което повечето хора нарчат скука. Това е доминанта, която дава на семейството, обществото и света характеристиките сигурност, спокойствие, предвидимост и защитеност.

4. Филео - синовна любов, любовта между родители и деца.
Харисън Форд: 13.7.1942 11:41 Чикаго, САЩ
Арнолд Шварценегер: 30.7.1947 4:10 Грац, Австрия

Това е емоционалната спойка между родител и дете. Инстинкта за съхраняване на поколението, рода, генетичното наследство. От култа към предците, през наследяването на властта по кръвна линия и религиозните забрани за кръвосмешението, до саможертвата в името на детето - всичко това е "филео". Луната. Ако "Строге" дава скелета на обществото, то това е кръвоносната му система.

5. Мания - пълна зависимост от другия. Пристрастеност. Обсебеност.
Маркиз дьо Сад: 2.6.1740 18:21 Париж, Франция
Михаил Булгаков: 15.5.1891 12:00 Москва, Русия
Шинед О'Конър: 8.12.1966 12:00 Гленагиъри, Ирландия
Бриджит Бардо: 28.9.1934 13:15 Париж, Франция

Тук идваме до един спорен архетип, с безспорно - огромно значение. Марс/Сатурнова доминанта. Предимно съвпади, карета и опозиции между тях. От лудост до гениалност - тези най-динамични състояния на човешкия дух се предопределят от конфликта между "Щита, който спира всичко и острието, което пробива всичко". Парадокса, който изкривява реалността и създава нови измерения. Онази прекрасна или ужасна сила, която избликва от този сблъсък и която може да въплъти и кошмарите, и мечтите ни.

6. Прагма - съзнателно контролирана любов с цел, извличане на някаква облага.
Мата Хари: 7.8.1876 12:55 Лееварден, Холандия
Крализа Елизабет: 7.9.1533 12:00 Лондон, Англия
Маргарет Татчър: 13.10.1925 9:00 Грантъм, Англия

Тук идва ред на самата Венера като доминантна/управляваща. В ролята и на граница между това, което е мое и всичко останало. Крепостна стена, погреб, трезор. Приципа "аз съм това, което имам". Като втори сигнификатор бих добавил Слънце, което превръща правото на собственост и търсенето/налагането на справедливост в общочовешки закони. Венера притежава тези, които я обичат. Сигурно по тази причина толкова неистово се стреми да бъде обичана...

7. Лудус - повърхностна любов, краткотрайно влюбване, игра.
Джон Кенеди: 29.5.1917 15:00 Бруклин-Масачузетс, САЩ
Рудолф Валентино: 6.5.1895 15:00 Кастеланета, Италия
Грета Гарбо: 18.9.1905 12:30 Стокхолм, Швеция
Катрин Деньов: 22.10.1943 13:35 Париж, Франция

Стигнахме и до Меркурий. Игра или играчка-плачка... Магьосника, лъжеца, посредника, крадеца, шута, война Меркурий/Хермес. Индийците го наричат Майа (илюзия) и Мара (измама). Аз си мисля, че това е заядливия, мъдър, палав и коварен строител на лабиринтите, в които се лутаме и търсим своя път. А когато решим да си тръгнем... Е, тогава ни чакат транссатурновите - там отвъд просторите на Юпитер и зидовете на Сатурн, на кестерме през пътечките осеяни с клопки и подаръци на Меркурий... и отвъд.

--------------------

Ellia
яхнала метлата

#1318105 - 27.06.2006 09:10 [Re: Python]

Човека,чиято карта пусна (все едно мъж или жена) е нещо между Ерос и Людус и дори и да има бракове ,едва ли са издържали дълго и лекичко докосване до Филео ,но не толкова като генетично продължение на рода ами заради силната връзка със своите родители.
(четириредова любителска интерпретация )

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1318424 - 27.06.2006 13:20 [Re: Ellia]

какво ще кажете за Антерос

*Eva*
независима

#1318881 - 27.06.2006 18:26 [Re: Python]

Лаик съм, но ще се пробвам. Моля, ако не съм на прав път да ми посочиш грешните стъпки.
Значи, този човек е изключително силна личност, артистичен, властен, нетрадиционен, обича да бъде в центъра на събитията, никога не остава незабелязан, имам предвид слънце и асцендент в лъв, а нетрадицонността на себеизразяването от уран, пак там.
Обича луксът и парите и успява да ги има - марс в телец в 10 дом.
Венера в рак в 12 дом, това е чувствен човек, който обича безрезервно партньора си, но пред хората поставя своята маска на горделив и властен, дори понякога изглежда високомерен и хладен.
Луна на трон в 12 дом този човек държи много на семейния живот и влага много чувства там, но в обществото това остава скрито зад маската на властния човек. Това е човек анализатор, който обича да се подсигурява като анализира подробностите, свързани с материалния живот, в случай, че се налага може да действа импулсивно, решително и практично, със замах - 10 дом марс в телец, меркурий и плутон във втори.
Сатурн в пети дом в стрелец - той е независим и сериозен, който винаги се стреми към истината.
Северен възел във везни, южен в овен - трябва да се научи да балансира емоциите си, свързани с близкото обкръжение, да се научи да контролира импулсите си.
Изобщо смятам, че това е една силна личност, която може силно да обича.
Питон, дали греша?

Python
ориентиран

#1318967 - 27.06.2006 19:00 [Re: *Eva*]

Единственото, от което със сигурност съм научил нещо, са грешките ми.

Отговора ще пусна, след като оставя малко повече време на другите - включването за сега е изненадващо масово - цели двама души!

Това което мога да ти кажа за момента е, че имаш изключително точни попадения, като за толкова сложен пример. А защо е сложен ли? Защото планета в падение на асцендента се тълкува много трудно... И не е само това...

--------------------

*Eva*
независима

#1319032 - 27.06.2006 19:53 [Re: Python]

Да ми кажеш къде греша, удоволствието ще бъде мое.

фантом
старо куче

#1319035 - 27.06.2006 19:56 [Re: MAG-IST-RA]

Радвам се да те чета__ да включим в приказките и легендите: Ахил,Крали Марко,Дон Кихот.../

Към картата от питон:_Най- вероятно човека обича най-вече себе си. 1-ви (Аз-а ) в 1-ви лъв .Звучи ми като "Аз съм центъра на света а всички останали са ми низши поданници"

Венера в 12-ти :-вероятно чака съвършенната божествена любов (която не съществува) и ако случайно се появи такава реална , не след дълго вижда че тя е обикновенно човешко същество и следват разочарования..Може да се изсмуче и нещо за луната и рак.. но съм малък и не разбирам))

Редактирано от фантом (27.06.2006 19:57)

Elle*
wrong
**

#1319044 - 27.06.2006 19:59 [Re: Python]

страхотно!!!! благодаря!
Питай каквото искаш!! Всякакви въпроси, които ти трябват.

--------------------

К. Вонегът

*Eva*
независима

#1319050 - 27.06.2006 20:02 [Re: фантом]

И моята венера е точно в 12 в рак, чак пък да съм имала нереално високи исизквания не мисля .

Elle*
wrong
**

#1319051 - 27.06.2006 20:03 [Re: MAG-IST-RA]

Сърдечно благодаря!
Но не разбирам метафорите с принца и спящата красавица.

--------------------

К. Вонегът

Python
ориентиран

#1319124 - 27.06.2006 20:56 [Re: Elle*]

Лошото е че ме хващате в крачка - утре пътувам за чужбина, връщам се в началото на другата седмица. Информацията, която е необходима са дати - колкото е възможно по-точни, свързани с конкретни събития от вашият живот. Раждане на деца (собствени), брак/бракове, смърт на близки хора, образование - начало/край, сериозно заболяване, инцидент (катастрофа, травма, проблеми с бременност)... Всичко, което ви се стори значително. Пак повтарям - ректификация аз правя само с личен контакт. Но тъй като това в момента (и в близко бъдеще) е невъзможно - по добре така, от колкото никак. Като това няма да е окончателно до лична среща - поне моята практика е такава.

Можете да ми пратите данните на лична.

Лека

--------------------

Python
ориентиран

#1319471 - 28.06.2006 06:32 [Re: Elle*]

Цитат:

страхотно!!!! благодаря!
Питай каквото искаш!! Всякакви въпроси, които ти трябват.

На базата на това, което получих, часът на раждане е 5:10. Не смятам резултатът за окончателен, но по този начин - толкова. Ето новият вариант:

Нямам време за тълкувание дори в кратък вариант. Но нещата се променят значително.

Лека

--------------------

Elle*
wrong
**

#1321916 - 29.06.2006 19:37 [Re: Python]

Доколкото знам е около 6.00 сутринта. Майка ми все това ми е повтаряла, но е било много тежко раждане и тя не е запомнила точния час.

--------------------

К. Вонегът

фантом
старо куче

#1322105 - 29.06.2006 22:40 [Re: Elle*]

Цитат:

Доколкото знам е около 6.00 сутринта. Майка ми все това ми е повтаряла, но е било много тежко раждане и тя не е запомнила точния час.

Сега трябва да видим и една снимка, да разберем дали подхожда на венера на върха на асц-та, и при асц везни на който е упр.... или по скоро някъде из 12-ти

Шегувам се, ама не съвсем)

kat
неориентиран

Регистриран: 30.06.2006
    #1323623 - 01.07.2006 10:20 [Re: Python]

Венера в Риби в съвпад с акцендента. това сигурно е важно за хороскопа ми и ще ви каже как обичам, но аз ще ви кажа, че за мен си важен - ТИ.

Ти ,който позна любовта,
която боли заради другия.

Ти, който не си я поискал назаем.

Ти, който усещаш я в цялото тяло.

Ти, който за миг дори не си я эагубил.

Ти, който лекуваше раните със нея.

Ти, който си нямаше нищичко друго.

Ти , който направи живота по-хубав.

Ти знаеш какво е любов и как да я пазиш!

Ето ти мойта венера във Риби!

Elle*
wrong
**

#1323918 - 01.07.2006 17:18 [Re: фантом]

Цитат:

Сега трябва да видим и една снимка, да разберем дали подхожда на венера на върха на асц-та, и при асц везни на който е упр.... или по скоро някъде из 12-ти

Шегувам се, ама не съвсем)

Нищо не разбрах от шегата. Пишеш с много съкращения, които неса ми ясни. Sorry...

--------------------

К. Вонегът

strelicka
ентусиаст

#1325407 - 03.07.2006 10:00 [Re: Python]

В момента, в който нямаш страх и се чувстваш обичан, ти сам може да стигнеш до някакви духовни неща. Ако има до теб някой, който е изключително силен духом и душевно, тогава разбираш за какво става дума. Това е бледо подобие Бог да е до тебе. То всъщност Бог е в лицето на онзи другия е до тебе.
Човек обича тази божествена искра в хората изградена от Любов и от истина. Той вижда тази искра във всеки един момент, слива се с нея и позволява на хората да дават най-доброто от себе си.

Python
ориентиран

#1326590 - 04.07.2006 08:29 [Re: *Eva*]

За да отговоря по въпроса с хороскопа, ще се върна към нахвърляните архетипи. Този човек по въпросите свързани с любовта се помества между "Филео" и "Агапе". Лунната и Юпитеровата доминанта определят тази принадлежност.

Човекът е изкарал целият си живот с една жена - жени се на 18, тя е 8 години по-голяма от него - мисля, че никога не е бил с друга. Три деца - първото го осиновява от първия брак на жена си. Математик, програмист и композитор. Скромен не е точната дума за него, той умее да бъде практически невидим. Меко казано - небрежен към облеклото, запуснат - носи се почти като клошар. Сред приятелите му са някои от най-блестящите мозъци които съм срещал - математици, музиканти, поети, психиатри... Деликатен до свенливост, притеснителен до болка, емпат, с изумителни дълбини на съпреживяването. С децата си е приятел - до една възраст му се качват безобразно на главата, когато разберат какъв човек имат за баща, развиват буквално страхопочитание. Никога не съм го чувал да псува. Никога не съм го чувал да се скара. Невероятно точна оценка за хора и ситуации, която обаче трябва да му вадиш с ченгел от устата. Невероятно социална личност - най-обича (освен тази на приятелите си) компанията на хоремагчии, строителни работници... изобщо всичко, което се намира в кварталната кръчма. Любимият му алкохол е бозата - способен е да погълне с литри...

Цитат:

Лаик съм, но ще се пробвам. Моля, ако не съм на прав път да ми посочиш грешните стъпки.

За "лаика" може да се говори твърде на дълго и на широко. Ако е вторачен в това което може и знае, никога няма да прескочи онзи праг, който го отделя от другите. Ако обаче никога не губи усещането за себе си като за "лаик", ако непрекъснато, всеки ден започва на ново, ако всеки човек и хороскопа му са "специален случай", тогава няма по-градивен подход от "лаишкия".

Цитат:

Значи, този човек е изключително силна личност, артистичен, властен, нетрадиционен, обича да бъде в центъра на събитията, никога не остава незабелязан, имам предвид слънце и асцендент в лъв, а нетрадицонността на себеизразяването от уран, пак там.

Много коварен пример е този. Да кажем, че грешките ти са почти неизбежни. Какво имам пред вид с това "почти":

1. Всеки човек в живота си получава удари. Много е важно всеки път, когато разглеждаш един хороскоп, да отчиташ възможността собственика му да го е помляла лавина, да са го тресли земетресения да е улучван от директен ядрен взрив - всичко това в алегоричния (който не е чак толкова алегоричен) смисъл на думата. Доминиращите елементи в един хороскоп, трябва да се подредят йерхично и да се види как реагират на катаклизми - животът се състои предимно от такива. Какво имам пред вид във връзка с конкретния хороскоп:
Слънце плюс асцендент в лъв (чудесно е, че започвате тук, колкото и старомодно да е) - изключително силен акцент в хороскопа. Със сигурност резултатът е егоцентризъм, индивидуализъм, екземпляр - властен, доминиращ, творчески, креативен, лъчезарен... И всичко това в конкретния случай е на лице. Но!... много е важно да се има пред вид характера на доминантата. Някои от най-силните (в посока амбиция за реализация) знаци - лъв, козирог, дева - имат остър недостиг откъм гъвкавост и адаптивност. При тях всичко върви чудесно, когато нещата се подреждат съобразно стратегическите (лъв; козирог) или тактическите (дева) им планове. Но когато коловозът се счупи, когато форсмажорни обстоятелства издухат грижливо построените им къщички (или небостъргачи) тогава те са трагично неспособни да се привдигнат от руините. За разлика от много други по-тъповати, но адаптиращи се, или непукистично настроени знаци. С две думи - когато лъв се издига или пропада прави го сериозно, по лъвски.

По отношение на конкретните биографични факти, нещата при човека от картата стоят точно така - удар (свързан с професията), след който той се свива в себе си и отказва по какъвто и да е повод да излезе на светло. Работи като луд - не за да печели, а защото: а) не може да откаже на приятелите си; б) чудесно съзнава, че е добър. Толкова добър, че в комбинацията музикант/композитор/компютърен шаман - той е тавана в нашата мила родина.

2. Уран съвпад Слънце, на асцендента в лъв. Всеки път, когато планета в заточение е управляваща тълкуванието и е изключително трудно. Влиянието на Уран се простира в диапазона от зрелищна (и често самоцелна) ексцентричност до маниакална, интелектуална аскетичност (лудия, непризнат учен...). На пръв поглед Слънце/лъв ще акцентира театралната демонстративност, но само на пръв... Много често, когато еднакво силни в хороскопа са толкова противоречиви тенденции, цялата енергия се излива в съвсем различна посока. Слънчево-Урановата доминанта си остава като фактор и влияе в много проявления на личността - в случая творческата насоченост, музиката, математиката, енциклопедичните интереси - но тя остава почти изолирана в човешките му, меджуличностни отношения. Този човек има много силно его, но единствения начин да го разбереш е през творчеството му. И по никакъв друг начин.

3. Луната в този хороскоп дава различна, коренно противоположна тенденция. При наличието на блокирана доминанта Слънце/Уран, човекът ще се реализира (скрие, спаси...) щом не в най-силната, то в най-хармоничнта компонента в хороскопа си - в дадения случай - Луната по знак, дом и аспекти. В лунния знак е и Венера. Семейството му за него е спирачка - ако не беше то, отдавна да се е разтворил в коктейла от вдъхновение и безразличие към слава, пари, признание... към всичко що движи днешния свят.

Цитат:

Обича луксът и парите и успява да ги има - марс в телец в 10 дом.
Венера в рак в 12 дом, това е чувствен човек, който обича безрезервно партньора си, но пред хората поставя своята маска на горделив и властен, дори понякога изглежда високомерен и хладен.

Телец не е свързан единствено с пари и имот. Той е това, което човек има - може да става дума за колекцията му от марки или за милионите в ценни книжа. В дадения случай - не познавам човек по-безразличен към света на парите. Той просто не мисли за тях - ако жена му не му сложи в джоба, няма и да се сети. Пък и бозата струва евтино...

За маската пред хората... Да има такава. Прави се на по-незначителен от нищото. Резултата е - човек, практически невидим. Освен за хората, които наистина са му интересни - тогава използва един много деликатен, хитър, очарователен начин да загатне за себе си, който върши чудеса.

Цитат:

Луна на трон в 12 дом този човек държи много на семейния живот и влага много чувства там, но в обществото това остава скрито зад маската на властния човек. Това е човек анализатор, който обича да се подсигурява като анализира подробностите, свързани с материалния живот, в случай, че се налага може да действа импулсивно, решително и практично, със замах - 10 дом марс в телец, меркурий и плутон във втори.

По въпросите свързани с организирането и подреждането на семейния живот, той е абсолютно безпомощен. С децата си - докато бяха по-малки се явяваше последна инстанция - ако минат през него като ниво на знания, ще минат през всеки. Постга го без да е досадно взискателен - всъщност никога не съм го виждал да ги помпа... Синът му е лекар, дъщеря му завършва второ висше, а малката върви по стъпките им.
В работата си е способен е да отлага ангажименти почти до последно, а после за три денонощия на шоколадови вафли, кафе и никакъв сън построява египетска пирамида... За властния човек - вече стана дума...

Цитат:

Сатурн в пети дом в стрелец - той е независим и сериозен, който винаги се стреми към истината.

Болезнено силно се стреми и към истината, и към спреведливостта, и към перфекционизма. Не търпи и най-малък фалш или претенция. В подобна среда, сред кудкудякащи хора става още по-невидим...

Цитат:

Северен възел във везни, южен в овен - трябва да се научи да балансира емоциите си, свързани с близкото обкръжение, да се научи да контролира импулсите си.
Изобщо смятам, че това е една силна личност, която може силно да обича.
Питон, дали греша?

Много силно обича, което не му пречи да е ироничен към изблиците сантименталност. Той е предимно приятел - и с децата си, и с жена си. Дистанциран, но нежен. А импулсите му са свързани с шоколадовите вафли. И трудно ги контролира...

--------------------

*Eva*
независима

#1326685 - 04.07.2006 09:50 [Re: Python]

Питон, ти удържа на думата си и пусна описанието на човека от картата.
Наистина познах доста неща, сама се учудвам на себе си.
Кажи ми само как тълкуваш ти планета в падение на асцендента?

strelicka
ентусиаст

#1327095 - 04.07.2006 13:57 [Re: Python]

Питон - как би обичал човек с интерсептирано Слънце съвпад Марс в Лъв и Луна в Риби на Асц. ?

Python
ориентиран

#1327182 - 04.07.2006 14:49 [Re: *Eva*]

Цитат:

Питон, ти удържа на думата си и пусна описанието на човека от картата.
Наистина познах доста неща, сама се учудвам на себе си.
Кажи ми само как тълкуваш ти планета в падение на асцендента?

В заточение е по-трудно. Там всяка планета е непредвидима, непостоянна в проявленията си. На моменти доминира напълно индивида, постъпките и пристрастията му. На моменти влиянието и е напълно незабележимо и подчинено на знака, в който попада. Една Венера в овен, на асцендента, ще води до неприсъщи на този знак пристъпи на сантименталност "по принцип", но в отношението към обичаните хора ще се проявява взискателна, непримирима, а в отделни случаи - деспотична до жестокост. Така е и с останалите варианти. Луна в козирог примерно, прекрасно знае какво желае другия, но ще му осигурява във взаимоотношенията само това, което счита за правилно, полезно, само това от което другия (според субективната му/и преценка) действително има нужда.

В падение планетата е практически напълно подчинена, независимо дали е ъглова. Там по-скоро се акцентират качествата на знака и сферата на дома, отколкото сигнификацията на самата планета.

--------------------

Python
ориентиран

#1327184 - 04.07.2006 14:50 [Re: strelicka]

Цитат:

Питон - как би обичал човек с интерсептирано Слънце съвпад Марс в Лъв и Луна в Риби на Асц. ?

Пълните данни... Иначе не става. Поне аз не мога да го правя...

--------------------

strelicka
ентусиаст

#1327288 - 04.07.2006 16:05 [Re: Python]

И Венера в Скорпион на Асц. / в заточение / как ще се проявява / тълкува ? По памет - "другаря" Сталин беше
с такава позиция - нещо като "любов до гроб" ли е?

p101888
пристрастен

Регистриран: 12.09.2004
    #3324962 - 03.12.2015 14:11 [Re: strelicka]

А при транзитите

Какво можем да очакваме когато:
транзитиращ Плутон прави тригон с рожденна Венера за 2 години
транзитиращ Юпитер прави съвпад с рожденна Венера по същото време за 9 месеца
транситиращ Марс в 5 дом и транзитираща Венера отново в 5 дом.
Всичко това струпано по едно и също време

--------------------
"Протегни се високо, защото звездите се таят в душата ти. Мечтай дълбоко навътре, защото мечтите предшестват целта."

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3325658 - 06.12.2015 09:27 [Re: p101888]

период на емоции

--------------------
Езотеричен, поетичен,

p101888
пристрастен

Регистриран: 12.09.2004
    #3325796 - 07.12.2015 11:46 [Re: Светозар*]

период на емоции, да въпроса е на какви емоции, тъй като транзитите на плутон са нож с две остриета. В този случай транзитния Плутон е поставен в седми дом.

--------------------
"Протегни се високо, защото звездите се таят в душата ти. Мечтай дълбоко навътре, защото мечтите предшестват целта."

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 15104

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.669 seconds in which 0.576 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.