ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Margolotta von Ubervald
рЯдко щастИЕ

Регистриран: 19.04.2009
Re: Открития, нови книги, сайтове - ЧАСТ ІІ
    #2403433 - 23.06.2009 11:42 [Re: astrolog]

Цитат:

Здравейте приятели.
От няколко седмици на пазара излезе поредния шедьовър по астропсихология "Изкуството да откраднеш огън-Уран в хороскопа" на Лиз Грийн.Невероятна книга!!!И както обикновенно тя достигна до мен в най подходящия момент за да ми помогне да разбера определени житейски ситуации в моя живот и в този на клиентите и пациентите ми.Браво Лиз!!!!

Най-после да прочета нещо валидно и действащо за връзката на Уран към една от личните ми планети! Какви ли не пликоумни и направо анекдотични тълкувания дасега към чела, учила, срещала, чувала. Чудесна е Лиз Грийн!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #2408757 - 30.06.2009 16:56 [Re: Margolotta von Ubervald]

http://astropro.ru/?p=sotol

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #2408852 - 30.06.2009 19:23 [Re: Quid]

Оле, защо чертае картите наобратно, .

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

lili123
неориентиран

Регистриран: 15.04.2009
    #2409025 - 30.06.2009 22:40 [Re: Шехерезада]

Има опция да се смени това - като се направи картата - от Настройка- Отображение-Левый .. и става нормално

Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #2414629 - 08.07.2009 13:35 [Re: astreia]

И още една изненада от издателството -книгата на Рейнолд Ебертин " Астрологическото лечение ". Ебертин е последовател на Хамбургската школа и Алфред Вите . Ебертин е основател на съвремената Космобиология . Книгата несъмнено представлява интерес за хора , които имат медициско образование или се вълнуват от медицинската астрология . Книгата е богато илюстрирана д диаграми и таблици и представя историята и практиката на астромедицината . Ст рува 16 лева .

от цитираните в тази книга автори и заглавия имаш ли нещо?

Vivian Pirates
скорпион

Регистриран: 12.03.2009
    #2430682 - 26.07.2009 18:21 [Re: Шехерезада]

Дадоха ми един интересен линк и го пействам тук:
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=121

А в същия сайт може да намерите и извстния филм ZeitGеist на линк:
http://www.fenomenibg.com/modules/news/

малко по-надолу. Ако не знаете английски обаче не се захващайте, защото субтитрите са направени много зле и нищо не се разбира. За мен интересна беше първата част, останалото ми е малко свръх конспиративно и едва ли тези теории са верни. По-скоро филма е така направен, че манипулира. За какво са им на билионери още милиони? Айде ако беше някой бедняк "- Да". Малко прекаляват, а пък и ако започнем да мислим може във всичко да видим конспирация. Защо в този филм не е споменато за Китай, Русия и тн. Просто са си подбрали изгодни за тях доказателства.

Попътен вятър!

--------------------
Freedom!

Vivian Pirates
скорпион

Регистриран: 12.03.2009
    #2431326 - 27.07.2009 17:42 [Re: Шехерезада]

Пействам един линк към филм за измеренията. Малко е математически, но го пускам специално за Костадин,с който спорихме за относителността на света и абсолюта.
Ето линка:
http://www.dimensions-math.org/Dim_E.htm
Отивате на Download и следвате инструкциите.
Филма показва колко е относителен нашия свят, изграден на аксиоми и как грешката, че няма корен квадратен от -1 може да направи един нов въображаем свят, а може и да не е въображаем. Както и че ние, живеейки в 3D не можем реално да си представим 4D. A Костадин ще го попитам как религията и Бог ще обяснят безкраен кръг?

Приятно гледане на всички. Филма е на англииски без субтитри. Има го и на френски. Разделен е на глави да не ви бръмне главата.

Попътен вятър!

--------------------
Freedom!

Костадин

Регистриран: 21.05.2005
От: София ,България
    #2432024 - 28.07.2009 15:47 [Re: Vivian Pirates]

Здравей!
Филмчетата са хубави !
Ако не ме мързеше, точно този линк ми се щеше да покажа по някакъв друг повод ,но не ми беше под ръка.
Мисля ,че спор нямаше,тъй като се разбрахме по една основна точка-и двамата нямахме желание за това.
Ние живеем в многомерен свят ,но нямаме датчици за долавяне на този свят.Има хора които могат да пренастройват мозъка си и да долавят неща(зрение като ренген или пък виждат по -тънките ни тела) ,но дали ще ги разберат е по -друг въпрос .Необходим е и съответен софтуер за това.Много ясновидци казват ,че не могат да говорят с точност, защото виждат на едно и също място, смесица от бъдеще, настояще и минало , други пък, могат да се транслират едновременно в различни географски точки изобщо чудеса -след като не можем за сега да си обясним как стават тези работи или въщането в миналото ,като това на Кейси.
Не е необходимо всички хора да работят с комплексни числа и да знаят смисъла на корен квадратен от минус единица .До скоро комплексни числа използваха електроинжинерите(по някога)Днес, всички, който се занимават с изображения непременно стигат до нуждата от използването им за графиките на хистограмите, при което някои функции присъщи и на инфорационните процеси и явления,като ентропията стават незаменими при разпознаването на образи без участие на човек-в най- широк смисъл може да се разбира ,че различаването става от машина или е открит пътя към създаване на нов разумен вид.В много отношения нашите сетива и мозъка работят, именно, възприемайки и анализирайки изменението на ентропийните функции на всичко ,което ни заобикаля.
Едно време се говореше за многомерно пространство Сега покрай РС ги именуваха с индекса D-и о Боже настана революция в мисленето на много хора.Някой симислят ,че то ще реши проблемите на астрологията Хората създали астрологията са били навярно по не мързеливи и по- умни и доста са си поиграли да опростят нещата, заради потомците си -Преминали от многомерността към равниното двумерно изобажение В него най- добре може да се проследи без машина, причинно - следствената връзка при всеки процес протичащ във времето и простанството ни.
За безкрайността на една окръжност е добре да си спомниш ,че математическата точка няма размери.Тогава във всяка окръжност и тази, която се вижда ,като точицамогат да се нанесът ,колкото ти се искат точки или в окръжността ще съществува непознавнаемата за нас безкрайност.От тук пък следва правилото ,че е напълно възможно Бог да е както краен ,така и безкраен.Например,Богът за нас е Слънцето.

Редактирано от Костадин (28.07.2009 16:17)

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #2443084 - 15.08.2009 03:19 [Re: Костадин]

Здравей Костадине,
тази тема определено е за астрологична литература и линкове, а не за пространни коментари в нея. Единствено указания за съдържанието на линковете или за книгите, които излизат.

Ето една библиотека, на която попаднах днес случайно - руски език, различни автори.

http://arupa-manas.narod.ru/BASE/astrolog/index.html

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #2456803 - 07.09.2009 15:57 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Ето една библиотека, на която попаднах днес случайно - руски език, различни автори.

Едва наскоро видях линка. Благодаря, мод, книгите и статиите там са ми интересни и вече изтеглих цяло стадо. Обаче някои след декомпресирането излизат на маймуница, затова трябва в уърд да се маркира целия им текст и да се избере руски от езиковото меню. След това вече няма проблеми.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 28033

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.