ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
Приключих с астрологията, не само заради 2012г.
    #2828747 - 15.08.2011 05:15

Понеже 2012 наближава, а от всякъде ни "рекламират" какви ли не катаклизми, открих че е по-здравословно да се откажа от астрологията и да се насоча към изучаването на библията, където има много повече истини, и най-вече Живот.

Ако сте навлезли дълбоко в окултизма(при духовете и т.н.) е по-добре да се замислите преди да е станало твърде късно. Успех

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Приключих с астрологията, не само заради 2012г.
    #2828756 - 15.08.2011 08:06 [Re: фантом]

Цитат:

Понеже 2012 наближава, а от всякъде ни "рекламират" какви ли не катаклизми, открих че е по-здравословно да се откажа от астрологията и да се насоча към изучаването на библията, където има много повече истини, и най-вече Живот.

Ако сте навлезли дълбоко в окултизма(при духовете и т.н.) е по-добре да се замислите преди да е станало твърде късно. Успех

De gustibus non est disputandum!
Окултизмът не е свързване с "духове", както елементарно приемат някои - най-вече ограничени и невежи верски фанатици, а наука за енергиите, управляващи еволюционния процес. (Който процес е част от божествения промисъл.)

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2828761 - 15.08.2011 09:05 [Re: Светозар*]

Цитат:

Cessante causa, cessat effectus ....Винаги съм се чудила ,когато мине 2012 ако нищо не се случи ,като как ще обясняват неосъществилия се апокалипсис

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

zlatence
лунно момиче

Регистриран: 13.04.2007
    #2828793 - 15.08.2011 11:13 [Re: Ellia]

Цитат:

Цитат:

Винаги съм се чудила ,когато мине 2012 ако нищо не се случи ,като как ще обясняват неосъществилия се апокалипсис

За апокалипсис не знам, но ви пускам картата на слънчевото затъмнение на 13/14 ноември 2012 година с координатите на София. Затъмнението е в критичния за фиксираните знаци 22-ри градус в Скорпион - с Луна в падение, в полуквадрат с диспозитора си Плутон, квадрат и половина с Уран и в сходящ квадрат с Нептун. Сатурн и той е в Скорпион. По мое мнение има повод за притеснения по отношение на природни катаклизми с наводнения. Не ми се иска да тълкувам всички възможни неща, които едно затъмнение в Скорпион с управител Плутон би могло да предизвика. Всички знаем възможните проявления на Плутон. Всеки сам може да си направи анализите. Каквото дойде, това е. Важното е да не лудваме предварително.

--------------------
Не се смей на този, който прави крачка назад, защото може да се засилва!

Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
    #2828806 - 15.08.2011 13:57 [Re: фантом]

Сериозно ли говориш?

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

Лунно цвете

Регистриран: 14.03.2008
    #2828845 - 15.08.2011 17:55 [Re: Gorgone]

Цитат:

Сериозно ли говориш?

И аз си помислих, че се шегува,но както изключително елегантно се изрази Светозар:
" De gustibus non est disputandum! "

Златенце,погледни рождената карта на това затъмнение-
Серия Сарос 15 северна,от 13.07.1219г.Затъмнението през 2012г.ще направи тригон към началното си положение.Пък и като гледам през годините ,в които е била тази серия ,са се случили доста интересни събития.Да стискаме палци, да имаме достойни политици догодина.

zlatence
лунно момиче

Регистриран: 13.04.2007
    #2828879 - 15.08.2011 20:09 [Re: Лунно цвете]

Ние в България сме богопомазани, Лунно цвете. Тук само ни трябват сериозни и отговорни политици, милеещи за народ и родина. Не ми се отваря устата на тема политика, че ако не тръгнат нещата на към оправяне в държавата и след тези избори, ще хвана пушката в гората и ще направя чета.

--------------------
Не се смей на този, който прави крачка назад, защото може да се засилва!

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #2829236 - 17.08.2011 00:50 [Re: фантом]

2012 е просто един календар, останалото е повод да се натрупат пари от филми, реклами и прочие...

Сподели с нас какво пише в библията за 2012 година и да, Библията е живота от ... до .... и в нея има фатализъм, като във всичко на този свят.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Navigator N

Регистриран: 26.04.2006
    #2830048 - 21.08.2011 10:04 [Re: фантом]

Цитат:

Ти имаш своето право, разбира се: онова, което се прави от астрологичните и други прогнози и предсказания, от рисуваните апокалиптични картини, които се търгуват от продавачите на сензации, може да е много опасно - и за отделния човек, и за човечеството като цяло. И за съжаление, вече е. По същата причина и аз, от известно време насам, се въздържам от конкретни мунданни прогнози. А иначе куцо и сакато, чуло и недочуло тръгна да прогнозира за света. И най-лошото е, че колкото по малко е чуло и по-малко разбрало за какво става дума, толкова повече му се дава трибуна за изява. Но това, разбира се, е част от общия план.

Ала има и нещо друго, много по-важно и основно: светът отново, бавно, постепенно и драматично се връща към политеизъм (многобожие). Или към нещо смесено между монотеизъм и политеизъм. Затуй големите монотеистични религии (единобожие) - християнство, ислям, юдаизъм - и съответните на тях цивилизации са в криза. Световната криза, която върви в момента не е само икономическа, тя е тотална, цивилизационна. А и самата астрология е вид политеизъм: планетните енергии са били и са олицетворения на самите богове, на много богове. Защо се връща човечеството към политеизъм? Защото природата днес е в опасност поради човешката дейност. А тя и нейните природни сили и същности са плуралистични, множествени. И няма друг начин тя да се съхрани за бъдещето, ако не започне отново да се обожествява. Както е ставало някога: това дърво няма да бъде отсечено, защото то има божествен произход и като се загледаме, можем да видим божественото в него. Значи то е наш брат, с него можем да си общуваме. Това животно няма да бъде убито и изядено поради същите причини. Някога, когато индианците са убивали бизони за храна, винаги предварително са искали разрешение от Великия дух и от Духа, закрилник на бизоните. За бъдещото обожествяване на Природата беше подсказано по един блестящ начин и от филма Аватар. Не случайно той получи такава голяма популярност в целия свят. А друга алтернатива за съхранение на природата и на всичко естествено, следователно и на човека, просто няма.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
Re: Политеизъм
    #2830349 - 22.08.2011 18:34 [Re: Navigator N]

Цитат:

Ала има и нещо друго, много по-важно и основно: светът отново, бавно, постепенно и драматично се връща към политеизъм (многобожие). Или към нещо смесено между монотеизъм и политеизъм.

Това твърдение е обнадеждаващо за хора като мен - приемащи наличието на сложна йерархия на боговете на земята и в космоса.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6402

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.