ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
christi
ерудиран

Регистриран: 02.05.2005
От: София
НАЙ- ВЯРНАТА ПРОГНОЗА ЗА 2017 ГОДИНА
    #3383349 - 01.01.2017 14:07

КОЙТО МОЖЕ, ГО МОЖЕ!

Оксана, която, както всички знаем, не е никаква астроложка, а само се прави на такава (като повечето участници в този форум), наговори куп глупости по някаква кабеларка, като твърдеше, че това е нейната прогноза за идната година.

Най- четеното и авторитетно Интернет издание, не ще и дума, е ПИК. Този реномиран сайт помести прогнозата на Апостол Апостолов, който от край време се слави като най- добрия български астролог. Позволявам си да я препечатам оттам...

„Всяка една година протича под знака на една планета и е интересно да се знае, че астрологичната година започва с пролетното равноденствие - не на 1 януари, а чак на 21 март. Така че това, което ще ви кажа, неговото действие започва да се чувства от 21 март нататък.
2017 година е година на Слънцето. Това е добре. Защото Слънцето е символ на енергия, на активност, на живота изобщо. То стимулира великодушието, смелостта и жаждата за живот. Обаче - медалът има и обратна страна. Слънцето стимулира също така арогантността, суетата, жаждата за власт, егоизма и гнева. И това ми дава право да твърдя, че по отношение на човешките взаимоотношения при тази ситуация нещата ще изглеждат така: от една страна ние ще сме готови да извършим всичко, но за любимите ни хора, за близките ни хора. Успоредно с това обаче ще проявяваме всички ние на планетата Земя необичаен инат и раздразнителност. Изобщо тази година

2017 ще бъде година на гнева

И това ще затруднява неимоверно комуникацията във всеки един план - и в личен, и в глобален план. И затова с ръка на сърцето твърдя, че 2017 година ще е година на големи пререкания, на гняв, ярост и конфликти. Няма да спрат тези сблъсъци.

- Какво да очакваме в личен план?

- В личен план от една страна всеки един от нас ще е готов да вложи много усилия и амбиции, тласкан от Слънцето. Но от друга страна ще му е много трудно да действа съсредоточено и дисциплинирано. Много трудно ще бъде да се правят компромиси - и в личен, и в глобален план.
Монданната астрология, която обяснява глобалната прогноза на света, се базира най-вече върху положението на т.нар. външни планети. Те са тежки планети - които се движат по еклиптиката и точно затова много трайно въздействат върху Земята. Докато Луната си се върти много бързо и там нещата са много мимолетни. Та тези външни планети са Уран, Нептун и Плутон. Важна роля играят също така Сатурн и Юпитер. Уран, Нептун и Плутон - да го разясня за лаиците. Уран се смята в астрологията за планета на внезапната метаморфоза, но винаги с отрицателен знак пред скоба. Нептун е планета на илюзиите и заблудите. Плутон е планета разрушител, Сатурн - от време оно се нарича Планетата на злото, а Юпитер е Планетата на щастието. Затова тези планети след тази уговорка оказват едно такова въздействие върху живота на Земята. Работата е там обаче, че Уран, Нептун и Плутон и през тази година ще са там, където са през 2016 година. Това означава, че в глобален план няма да има кой знае какви размествания и промени.

- Т.е. да не очакваме мирно решение на глобалните конфликти?

- Говорят по новините - големи анализатори - Алепо, край, всичко ще приключи. А то тепърва започва. И астрологията ни го казва - няма да има никакви мирни преговори, мир на земята, щастие и т.н. Ще конкретизирам. Плутон ще е в знака на Козирога, където е, а това означава, че властимащите ще трябва да носят гигантски отговорности за съдбините на света. Нептун ще си остане в Риби това ще води до масово и поголовно объркване, защото в тази си позиция Нептун предизвиква точно това - невъзможност да разгадаеш и проумееш реалността. Уран , внезапната метаморфоза, продължава да бъде в Овен и той ще носи много ярост, гняв и сблъсъци. Но тук имаме все пак някаква промяна, която ми дава основание да смекча тона. Тази промяна е от много положително естество. Йоханес Кеплер е човекът (астроном, но и астролог), който е установил, че тези планети влияят не само върху Земята. Те си влияят и помежду си. И тези влияния са и положителни, и отрицателни.

Тези влияния той нарича аспекти и досега Уран и Плутон сключваха един много неблагоприятен ъгъл, който се нарича квадратура в астрологията. Биеха се, нараняваха се една друга.

Това доведе до ужасяващи неща

Не само войната в Сирия - това преселение на народите, страшно нещо се срути върху нас, хората. Но сега вече Уран и Плутон са се поразместили. Та са си още в един и същи знак, но не сключват вече такъв фатален ъгъл помежду си. И тези страшни сблъсъци и неприятности, които преживяхме през 2016 година, няма да са толкова фрапантни, остри, неприятни, жестоки.

Добрата новина е, че тези две планети ВЕЧЕ не се нараняват и всички тези отрицателни явления, които преживяхме през 2016-а, полека-лека ще започнат да затихват - има една тенденция на затихване. И светът ще се превърне в едно малко по-уютно местенце.

- Какво ще е характерно за 2017 година?

- Вече споменах, че известна роля играят Сатурн и Юпитер. Сатурн се намира в знака на Стрелеца. Това със сигурност означава, че през 2017 година светът ще страда от неправди и несправедливост. Ще имаме големи проблеми с правораздаването изобщо. Ние в България си го имаме и не се вижда оправия в това отношение. Напротив - по-лошо ще става. Юпитер пък се намира във Везни, а това ще рече, че в крайна сметка преговорите, дипломатическите усилия ще се увенчаят все пак с определен успех. На 10 октомври Юпитер ще премине в Скорпион, а това ни дава указание за все по-нарастващ религиозен фанатизъм.

Едно е сигурно - и през 2017 година светът няма да загине

Ще се намерят все пак хора, които да извършат ред добри и полезни неща. И е много препоръчително и ние да се присъединим към тези хора, да дадем своя принос.“

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: НАЙ- ВЯРНАТА ПРОГНОЗА ЗА 2017 ГОДИНА
    #3383962 - 05.01.2017 10:26 [Re: christi]

А стьига уве!
Туй ми звучи като "Най-оригиналната рецепта за шкембе чорба". Пък шеф Апостол се явява поредният вездесъщ, всезнаещ, всеможещ и ненадминат майстор, който назидателно обяснява как в шкембето НЕ СЕ слага кисело мляко. Или прясно. Щото ОРИГИНАЛНАТА рецепта не е такава.

Цитат:

Най- четеното и авторитетно Интернет издание, не ще и дума, е ПИК.

Уби коня с овес! Авторитетно интернет издание?!!!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #3383993 - 05.01.2017 15:18 [Re: Цецо]

Цецо, поне разбрахме каква е прогнозата според Апостол Апостолов. Освен прогноза имаме и астрологичен урок по монданна астрология Това в случай, че тук не четат астролози.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Цецо
ПИЧ

#3384193 - 06.01.2017 09:45 [Re: Шехерезада]

Бе то аз нямам нищо против да разберем прогнозата на другаря Апостолов. Ама с тия най-главни букви, дето се мъчат да ми втълпят в главата, че това е единственото най-вярно... И като знаеш що за идиот съм, не мога да се сдържа. Знаеш и мнението ми за астрологичните прогнози.
Колкото до урока по монданна астрология, ако на някой му е интересно и полезно, лошо няма.
Ама нека да не се мъчат да ми натрапват шокиращи заглавия в стил модерен журнализъм, щото просто няма как да си замълча.

Цитат:

Това в случай, че тук не четат астролози.

Всякаква паплач чете тук. Дори и аз.
(То добре, че не взех да коментирам подробно целия оня постинг, щото щеше да стане направо есе...)

--------------------

christi
ерудиран

#3384194 - 06.01.2017 10:44 [Re: Цецо]

Щом не си доволен, оплачи се във вестник "Стършел". Те ще ти решат проблема.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Цецо
ПИЧ

#3384211 - 06.01.2017 13:50 [Re: christi]

Аз нямам проблеми. Дивя се на простотията и малоумието. За жалост, положението прогресивно се влошава...

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3384234 - 06.01.2017 16:25 [Re: Шехерезада]

Шехи, нали помниш какъв майтап беше тук на времето с Поци - когато си правеше реклама под друго име. Пак добре, че споменава един-едничък аспект, защото прогноза, основана само върху положенията на небесните тела в знаците е съмнителна. Спомням си как се мъчех като шофьор на ТИР по родните магистрали при днешните метеорологични условия, когато правех за вестник "Теохороскоп" годишни прогнози за България... Че аспекти, че сабиански символи на градуси и какво ли не още тълкувах... Ама който се минал - минал се.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

christi
ерудиран

#3384599 - 10.01.2017 11:40 [Re: Светозар*]

Ум царува, ум робува, ум патки пасе. Ако някой се мисли за много умен, знаещ и можещ, ще му задам един единствен въпрос: "Като си толкова умен, защо не си прочут и богат като Апостол Апостолов?"

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3384600 - 10.01.2017 11:42 [Re: Цецо]

Имаш много голям проблем. Ето го: "Завистта е най- честната форма на преклонение."

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3384601 - 10.01.2017 11:57 [Re: christi]

Не завистта , а плагиатството.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4130

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.