ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
Re: НАЙ- ВЯРНАТА ПРОГНОЗА ЗА 2017 ГОДИНА
    #3387147 - 27.01.2017 12:36 [Re: Velkova]

Това по Глоба ли е или по Сабианската символика? Слава Богу, прескочих го!

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Velkova

Регистриран: 14.10.2014
    #3387150 - 27.01.2017 13:14 [Re: Gorgone]

според Ръшман,ама няма лошо

christi
ерудиран

Регистриран: 02.05.2005
От: София
    #3387238 - 27.01.2017 19:19 [Re: Светозар*]

Врели- некипели са това, Свтльо! Нищо не разбираш ТИ- човек, който смесва религиозни поятия като карма, с науката астрология. По- голям дилетант няма и едва ли ще има. Предеш си някаква куковича прежда- "да натрупам добра карма за себе си и за онези, които ще живеят след мен по реинкарнационната верига" и тем подобни дивотии и хубавото е, че никой не чете тези щуротии и никой не го е еня за теб. Казах ти го и пак ще повторя- ти си клиничен случай. Но като всеки човек с психически отклонения, ти нямаш усещане за болест. Но такава ти била орисията...

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3387239 - 27.01.2017 19:20 [Re: Gorgone]

Че кой го е еня за Цецоу, бе мила? Коя е тоя пич изобщо?

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3387329 - 28.01.2017 07:35 [Re: christi]

Още преди 20 год. публикувах кратка статия, която поствам по-долу. Не очаквам обаче да й обърнат внимание хора с примитивно-консуматорски манталитет.

АСТРОЛОГИЯ И ПЕЧАЛБА

Проблемът за печалбата стои, както при всяка професионална дейност, и при практикуващите окултни науки и изкуства, особено при астролозите. Установяването на обективни критерии за оценка на техния труд в нашите условия се затруднява от липсата на традиции в това отношение. Най-важният критерий обаче е безспорен – както отбелязва големият индийски астролог Соами Дивянанд (“Теохороскоп” бр.18/1997) “... ако някой използва своите външни астрологични познания за това, да поощрява самия себе си и другите да поемат по духовния път, той упражнява професията си правилно и доходите му са благословени. В този случай всичко, което той прави, за да осигури прехраната си, служи същевременно на духовността, и той си издейства покрай материалната печалба и съкровище на небето.”

Широко известна е максимата, съгласно която никой не може да тълкува хороскопа на ниво, по-високо от онова, на което се намира самият той. А колцина от родните астролози работят по езотеричното (трансперсонално, кармично, реинкарнационно, трансформационно, еволюционно и пр.) направление на “царската” наука? И колцина изобщо са запознати с постановките на “науката за Бога” – езотериката, които трябва да бъдат методологична основа на всички окултни науки и изкуства, и без които астрологията се принизява до бакалски сметки? Срещал съм се с хора, посещавали преди колеги астролози, на които срещу солидни суми или не им е казвано почти нищо конкретно, или казаното е било на възможно най-ниско, битово равнище. Според мен в духа на изявлението на г-н Дивянанд хороскопът трябва винаги да се интерпретира с оглед на крайната еволюционна цел на отделната човешка личност. Разбира се, с адекватни на нагласата на клиента изразни средства.

При определянето на хонорарите за астрологичните консултации е необходимо да се вземе предвид също количеството труд, вложено при изготвянето и тълкуването на хороскопите. Това обаче е въпрос най-вече на лична преценка и само от съвестта на астролога зависи дали примерно ще направи за месец двайсет хороскопа, от които ще спечели общо една минимална заплата, или десет хороскопа, от които ще спечели общо три средни заплати (т.е. една депутатска). Както се казва: “Suum cuique!” (“Всекиму своето!”)

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387330 - 28.01.2017 07:54 [Re: Velkova]

Цитат:

според Ръшман,ама няма лошо

Имам нейната книга, но не съм я прегледал още. Може да разглежда градусите именно в смисъла на сабианската символика, представена от Ръдиар.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Gorgone
observer

#3387339 - 28.01.2017 11:23 [Re: Светозар*]

Светозаре, съгласна съм. Ама те и повечето клиенти са на примитивно-битово-консуматорско ниво. Консултация в духовно-езотеричен стил трудно ще разберат и ги интересуват съвсем простички, тривиални и конкретни неща. Ако й заговориш за духовните уроци в една синастрия, тя ще те изгледа с неразбиране и ще те закове с простичък въпрос – "Ние ще се женим ли или няма да се женим?". А сега, де? Понякога и мен ме интересуват простички битовизми и бих отишла при астролог на такова ниво, особено ако е добър в предиктивната част, защото с духовните си и кармични уроци смея да твърдя, че съм наясно. Така че защо да ги съдим комерсиалните астролози, дето бълват общи приказки на килограм? Търсенето определя предлагането! Нивото на клиентелата какво е? Рядко съм срещала пробудени хора – и сред клиенти, и сред астролози.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387340 - 28.01.2017 11:38 [Re: Gorgone]

Gorgone, аз си подбирах клиентите, на които правех хороскопи, докато се занимавах активно. А сега, когато покрай близките ми хора давам по изключение кратки консултации по телефона или по месинджъри на помолили ме хора, мога да снижа умишлено нивото, щом усетя, че нямат нагласа за надбитова перспектива.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Gorgone
observer

#3387347 - 28.01.2017 13:05 [Re: Светозар*]

Светозаре, ако ги подбираш по този критерий, гладен ще ходиш.

Повечето комерсиални астролози не са така избирателни.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3387360 - 28.01.2017 18:19 [Re: Gorgone]

Цитат:

Светозаре, съгласна съм. Ама те и повечето клиенти са на примитивно-битово-консуматорско ниво. Консултация в духовно-езотеричен стил трудно ще разберат и ги интересуват съвсем простички, тривиални и конкретни неща. Ако й заговориш за духовните уроци в една синастрия, тя ще те изгледа с неразбиране и ще те закове с простичък въпрос – "Ние ще се женим ли или няма да се женим?". А сега, де? Понякога и мен ме интересуват простички битовизми и бих отишла при астролог на такова ниво, особено ако е добър в предиктивната част, защото с духовните си и кармични уроци смея да твърдя, че съм наясно. Така че защо да ги съдим комерсиалните астролози, дето бълват общи приказки на килограм? Търсенето определя предлагането! Нивото на клиентелата какво е? Рядко съм срещала пробудени хора – и сред клиенти, и сред астролози.

Кукувича прежда... Вятър ви вее вас на бял кон, а нещата са всъщност много прости- при пазарната икономика САМО Негово Величество Пазарът определя кое е стойностно и кое не е. А не някакви самовлюбени маниаци.

Клиентът е Цар, клиентът е Бог. Който не разбира това, си остава аутсайдер, анонимна нула от тълпата. Досущ като Светльо.

Пазарът не приема и не плаща за вятърничави приказки като тези.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1735

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.