ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
christi
ерудиран

Регистриран: 02.05.2005
От: София
НАЙ- ВЯРНАТА ПРОГНОЗА ЗА 2017 ГОДИНА
    #3383349 - 01.01.2017 14:07

КОЙТО МОЖЕ, ГО МОЖЕ!

Оксана, която, както всички знаем, не е никаква астроложка, а само се прави на такава (като повечето участници в този форум), наговори куп глупости по някаква кабеларка, като твърдеше, че това е нейната прогноза за идната година.

Най- четеното и авторитетно Интернет издание, не ще и дума, е ПИК. Този реномиран сайт помести прогнозата на Апостол Апостолов, който от край време се слави като най- добрия български астролог. Позволявам си да я препечатам оттам...

„Всяка една година протича под знака на една планета и е интересно да се знае, че астрологичната година започва с пролетното равноденствие - не на 1 януари, а чак на 21 март. Така че това, което ще ви кажа, неговото действие започва да се чувства от 21 март нататък.
2017 година е година на Слънцето. Това е добре. Защото Слънцето е символ на енергия, на активност, на живота изобщо. То стимулира великодушието, смелостта и жаждата за живот. Обаче - медалът има и обратна страна. Слънцето стимулира също така арогантността, суетата, жаждата за власт, егоизма и гнева. И това ми дава право да твърдя, че по отношение на човешките взаимоотношения при тази ситуация нещата ще изглеждат така: от една страна ние ще сме готови да извършим всичко, но за любимите ни хора, за близките ни хора. Успоредно с това обаче ще проявяваме всички ние на планетата Земя необичаен инат и раздразнителност. Изобщо тази година

2017 ще бъде година на гнева

И това ще затруднява неимоверно комуникацията във всеки един план - и в личен, и в глобален план. И затова с ръка на сърцето твърдя, че 2017 година ще е година на големи пререкания, на гняв, ярост и конфликти. Няма да спрат тези сблъсъци.

- Какво да очакваме в личен план?

- В личен план от една страна всеки един от нас ще е готов да вложи много усилия и амбиции, тласкан от Слънцето. Но от друга страна ще му е много трудно да действа съсредоточено и дисциплинирано. Много трудно ще бъде да се правят компромиси - и в личен, и в глобален план.
Монданната астрология, която обяснява глобалната прогноза на света, се базира най-вече върху положението на т.нар. външни планети. Те са тежки планети - които се движат по еклиптиката и точно затова много трайно въздействат върху Земята. Докато Луната си се върти много бързо и там нещата са много мимолетни. Та тези външни планети са Уран, Нептун и Плутон. Важна роля играят също така Сатурн и Юпитер. Уран, Нептун и Плутон - да го разясня за лаиците. Уран се смята в астрологията за планета на внезапната метаморфоза, но винаги с отрицателен знак пред скоба. Нептун е планета на илюзиите и заблудите. Плутон е планета разрушител, Сатурн - от време оно се нарича Планетата на злото, а Юпитер е Планетата на щастието. Затова тези планети след тази уговорка оказват едно такова въздействие върху живота на Земята. Работата е там обаче, че Уран, Нептун и Плутон и през тази година ще са там, където са през 2016 година. Това означава, че в глобален план няма да има кой знае какви размествания и промени.

- Т.е. да не очакваме мирно решение на глобалните конфликти?

- Говорят по новините - големи анализатори - Алепо, край, всичко ще приключи. А то тепърва започва. И астрологията ни го казва - няма да има никакви мирни преговори, мир на земята, щастие и т.н. Ще конкретизирам. Плутон ще е в знака на Козирога, където е, а това означава, че властимащите ще трябва да носят гигантски отговорности за съдбините на света. Нептун ще си остане в Риби това ще води до масово и поголовно объркване, защото в тази си позиция Нептун предизвиква точно това - невъзможност да разгадаеш и проумееш реалността. Уран , внезапната метаморфоза, продължава да бъде в Овен и той ще носи много ярост, гняв и сблъсъци. Но тук имаме все пак някаква промяна, която ми дава основание да смекча тона. Тази промяна е от много положително естество. Йоханес Кеплер е човекът (астроном, но и астролог), който е установил, че тези планети влияят не само върху Земята. Те си влияят и помежду си. И тези влияния са и положителни, и отрицателни.

Тези влияния той нарича аспекти и досега Уран и Плутон сключваха един много неблагоприятен ъгъл, който се нарича квадратура в астрологията. Биеха се, нараняваха се една друга.

Това доведе до ужасяващи неща

Не само войната в Сирия - това преселение на народите, страшно нещо се срути върху нас, хората. Но сега вече Уран и Плутон са се поразместили. Та са си още в един и същи знак, но не сключват вече такъв фатален ъгъл помежду си. И тези страшни сблъсъци и неприятности, които преживяхме през 2016 година, няма да са толкова фрапантни, остри, неприятни, жестоки.

Добрата новина е, че тези две планети ВЕЧЕ не се нараняват и всички тези отрицателни явления, които преживяхме през 2016-а, полека-лека ще започнат да затихват - има една тенденция на затихване. И светът ще се превърне в едно малко по-уютно местенце.

- Какво ще е характерно за 2017 година?

- Вече споменах, че известна роля играят Сатурн и Юпитер. Сатурн се намира в знака на Стрелеца. Това със сигурност означава, че през 2017 година светът ще страда от неправди и несправедливост. Ще имаме големи проблеми с правораздаването изобщо. Ние в България си го имаме и не се вижда оправия в това отношение. Напротив - по-лошо ще става. Юпитер пък се намира във Везни, а това ще рече, че в крайна сметка преговорите, дипломатическите усилия ще се увенчаят все пак с определен успех. На 10 октомври Юпитер ще премине в Скорпион, а това ни дава указание за все по-нарастващ религиозен фанатизъм.

Едно е сигурно - и през 2017 година светът няма да загине

Ще се намерят все пак хора, които да извършат ред добри и полезни неща. И е много препоръчително и ние да се присъединим към тези хора, да дадем своя принос.“

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: НАЙ- ВЯРНАТА ПРОГНОЗА ЗА 2017 ГОДИНА
    #3383962 - 05.01.2017 10:26 [Re: christi]

А стьига уве!
Туй ми звучи като "Най-оригиналната рецепта за шкембе чорба". Пък шеф Апостол се явява поредният вездесъщ, всезнаещ, всеможещ и ненадминат майстор, който назидателно обяснява как в шкембето НЕ СЕ слага кисело мляко. Или прясно. Щото ОРИГИНАЛНАТА рецепта не е такава.

Цитат:

Най- четеното и авторитетно Интернет издание, не ще и дума, е ПИК.

Уби коня с овес! Авторитетно интернет издание?!!!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #3383993 - 05.01.2017 15:18 [Re: Цецо]

Цецо, поне разбрахме каква е прогнозата според Апостол Апостолов. Освен прогноза имаме и астрологичен урок по монданна астрология Това в случай, че тук не четат астролози.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Цецо
ПИЧ

#3384193 - 06.01.2017 09:45 [Re: Шехерезада]

Бе то аз нямам нищо против да разберем прогнозата на другаря Апостолов. Ама с тия най-главни букви, дето се мъчат да ми втълпят в главата, че това е единственото най-вярно... И като знаеш що за идиот съм, не мога да се сдържа. Знаеш и мнението ми за астрологичните прогнози.
Колкото до урока по монданна астрология, ако на някой му е интересно и полезно, лошо няма.
Ама нека да не се мъчат да ми натрапват шокиращи заглавия в стил модерен журнализъм, щото просто няма как да си замълча.

Цитат:

Това в случай, че тук не четат астролози.

Всякаква паплач чете тук. Дори и аз.
(То добре, че не взех да коментирам подробно целия оня постинг, щото щеше да стане направо есе...)

--------------------

christi
ерудиран

#3384194 - 06.01.2017 10:44 [Re: Цецо]

Щом не си доволен, оплачи се във вестник "Стършел". Те ще ти решат проблема.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Цецо
ПИЧ

#3384211 - 06.01.2017 13:50 [Re: christi]

Аз нямам проблеми. Дивя се на простотията и малоумието. За жалост, положението прогресивно се влошава...

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3384234 - 06.01.2017 16:25 [Re: Шехерезада]

Шехи, нали помниш какъв майтап беше тук на времето с Поци - когато си правеше реклама под друго име. Пак добре, че споменава един-едничък аспект, защото прогноза, основана само върху положенията на небесните тела в знаците е съмнителна. Спомням си как се мъчех като шофьор на ТИР по родните магистрали при днешните метеорологични условия, когато правех за вестник "Теохороскоп" годишни прогнози за България... Че аспекти, че сабиански символи на градуси и какво ли не още тълкувах... Ама който се минал - минал се.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

christi
ерудиран

#3384599 - 10.01.2017 11:40 [Re: Светозар*]

Ум царува, ум робува, ум патки пасе. Ако някой се мисли за много умен, знаещ и можещ, ще му задам един единствен въпрос: "Като си толкова умен, защо не си прочут и богат като Апостол Апостолов?"

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3384600 - 10.01.2017 11:42 [Re: Цецо]

Имаш много голям проблем. Ето го: "Завистта е най- честната форма на преклонение."

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3384601 - 10.01.2017 11:57 [Re: christi]

Не завистта , а плагиатството.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Цецо
ПИЧ

#3384622 - 10.01.2017 15:56 [Re: christi]

Цитат:

един единствен въпрос: "Като си толкова умен, защо не си прочут и богат като Апостол Апостолов?"

Не знам колко е богат. Но определено не е прочут. Обаче познавам богати хора, които също не са прочути кой знае колко и най-вече кой-знае с какво. При тях всичко опира до безскрупулност. Умът изобщо не е от съществено значение.

Цитат:

Имаш много голям проблем.

Не думай! И аз да не знам!!!

Цитат:

Завистта е най- честната форма на преклонение.

Най-честНата? Чакай малко, че ми обърка понятията.
Освен това аз завиждам единствено на себе си.

Бе кой е тоя Апостол Апостолов? И толкова ли я е закъсал, че наема рекламни агенти като теб?

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3384766 - 11.01.2017 08:08 [Re: Цецо]

Цецо, ако прочетеш всички постове на кристи, всички постове на поци и някои публични изявления на Апостол Апостолов (напр. че Алена била дебела и грозна), ще откриеш многозначително сходство в културното равнище на тримата и вероятно ще се запиташ, дали всъщност те не са едно и също лице. За интелектуално равнище изобщо не споменавам - интелектът е божа работа.

ПП Мързи ме да сканирам брой от специализиран вестник от началото на хилядолетието, където пише, че хороскопи на читателите прави "прочутият астролог Светозар". Само ще цитирам крилатия лаф на един съученик от Немската гимназия: Посредствеността е майка на амбицията.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

christi
ерудиран

#3385068 - 13.01.2017 11:52 [Re: Цецо]

Интересно, като не е прочут, защо точно него търсят и наемат големите медии, а теб никой не те бръсне за слива.

Както си я подкарал, ще излезе, че и идиотите могат да забогатеят...

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3385069 - 13.01.2017 11:56 [Re: Светозар*]

Сетльо, ти на дядо си Ламби ли си кръстен? Това само измеждудругото. Пишело в някакъв вестни нещо си... Я не ставай смешен, мило! Сърбите не напразно казват: "У бугарски весник само дата е верна."

В края на краищата ти си оставаш един анонимен индивид от циганската махала на Европа. Това е положението и е редно да го осъзнаеш. И да се примириш с него.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Цецо
ПИЧ

#3385072 - 13.01.2017 13:47 [Re: christi]

Цитат:

Интересно, като не е прочут...

Наистина интересно. Кое, според теб, е голяма медия? И що ли не съм го виждал по НИТО ЕДНА телевизия, която е с рейтинг над 2%? Виж, вестници от сорта на "Уикенд" не чета. Ако се самоизживявят като големи, проблемът си е техен.
А, сещам се за една "голяма" медия, ама там дават само професор Вучков.

Цитат:

а теб никой не те бръсне за слива

Мерси. Язи си се бръснем сам. А сливите си ги вАрим на ракия. И хич не ми пука, ако теб те бръснат де за слива, де кат' слива...

Цитат:

Както си я подкарал, ще излезе, че и идиотите могат да забогатеят...

Какво ще излезе предстои да видим. Още не е излязло.
Ти за баба ти Гошка нещо да си чул? Най-обикновена женица...

Ей, таз злобичка безсилна ше те изеде, ша знайш!

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3385073 - 13.01.2017 13:54 [Re: Светозар*]

Цитат:

ако прочетеш всички постове на кристи, всички постове на поци и някои публични изявления на Апостол Апостолов...

Мислиш ли, че ще си го причиня? Не си падам по мазохизма...

Да, интелектът не се продава и не се купува. Не се и придобива. Бях чел някога някъде това: "Интелектът на Земята е константа. Проблемът е в това, че населението постоянно се увеличава."

--------------------

christi
ерудиран

#3385095 - 13.01.2017 17:30 [Re: Цецо]

Цецо, започна да ставаш смешен. Прогнозата на Апостол Апостолов бе отпечатана в най- масовите и най- четени вестници в България- "Шоу" и "Уикенд". Публикувана беше и в най- посещаваните сайтове- Блиц и Пик. Беше публикувана и в доста други сайтове.

Прочели са я стотици хиляди. Не бих се учудил, ако са я прочели милиони. А ти с целия си акъл твърдиш, че не бил популярен. А кой е популярен- ти ли? Ти, който се правиш на велик в някакво форумче към някакво треторазрядно сайтче. Подхвърляйки злобни забележки. Я се осъзнай и не се прави чак на такъв баламурник!

А телевизията е "библия на идиота", долнопробна работа. Ти не разбираш това по понятни причини, но той явно затова той я отбягва.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3385170 - 14.01.2017 08:29 [Re: christi]

Цитат:

Сетльо, ти на дядо си Ламби ли си кръстен? Това само измеждудругото. Пишело в някакъв вестни нещо си... Я не ставай смешен, мило! Сърбите не напразно казват: "У бугарски весник само дата е верна."

В края на краищата ти си оставаш един анонимен индивид от циганската махала на Европа. Това е положението и е редно да го осъзнаеш. И да се примириш с него.

Поци... пардон, кристи, това за Ламби вече съм го виждал - от любезните писма, които ми изпращаше преди години един субект, определящ се като любовник на секретарката на АА. Същият философстваше, че с 15-20 посещения на сайта ми дневно съм щял да умра от глад и не можеше да вдене, че не предлагам да правя хороскопи, и че Светозар ми е псевдоним - макар че това е написано още в преамбюла.

Привеждал съм тук примери за потвърдени мои прогнози, мога да приведа и още, вкл. по дати. А ако някой става смешен, това според мен е онзи, който се изхвърля, че еди-коя си прогноза била най-вярната, без да е минала дори една двайсета част от периода, за който се отнася въпросната прогноза.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

christi
ерудиран

#3385309 - 15.01.2017 18:56 [Re: Светозар*]

Дъра, дъра, два чадъра. Жена ми е болна, а мъжът и умря. Хеви метъл, копеле, аи йе!

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3385349 - 16.01.2017 07:17 [Re: christi]

Точно така може да се охарактеризира онзи, който ми пишеше писмата.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Цецо
ПИЧ

#3385352 - 16.01.2017 09:48 [Re: christi]

Ма ти верно си куку! Изтрещел от секъде!

Цитат:

най- масовите и най- четени вестници в България- "Шоу" и "Уикенд"... най- посещаваните сайтове- Блиц и Пик...

Такава идиотщина може да напише само човек не просто с болен мозък, а изобщо БЕЗ мозък. Сори за директната приказка и че трябва да сляза до твоето ниво, за да го кажа, ама явно от друг начин на изразяване не вдяваш.

Цитат:

Прочели са я стотици хиляди. Не бих се учудил, ако са я прочели милиони.

От броя посещения на сайтовете ли е тази статистика? Изобщо не е критерий. Наглите сайтове блиц и пик ми се отварят в изскачащи прозорци дори без да съм искал. И това броячът го отчита като посещение. Освен това, дори и да съм прочел някакво малоумно писание в още по-малоумен сайт не означава, че съм съгласен с него и съм във възторг от безграничната простотия на написалия го.

Цитат:

А кой е популярен- ти ли?

Ми да. Що, завиждаш ли? Само че аз съм популярен в стойностни за мен среди, които са твърде далеч от твоите възможности за възприятие.

Цитат:

Ти, който се правиш на велик в някакво форумче към някакво треторазрядно сайтче.

Не че ме интересува, ама ти чий чеп дириш тъдява в туй сайтче? Да н'съ тъ изплющели в онез великите мега-сайтове?

Цитат:

А телевизията е "библия на идиота", долнопробна работа.

Ъхъ. Почти колкото Шоу и Уикенд. Ама още не може да ги догони.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3385353 - 16.01.2017 09:54 [Re: Светозар*]

Кат' му видях огромния брой постинги, реших да им хвърля едно око. Беше ме налегнала скуката, та... Ми в половината от тях се прави на сваляч и се обяснява колко е навит на Сладкодумка.
А на всичкото отгоре в първия се представя за жена! Дали страда от раздвоение на личността или хормонални проблеми, предизвикващи невъзможност за полово самоопределяне?

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3385355 - 16.01.2017 11:25 [Re: Цецо]

Цитат:

Кат' му видях огромния брой постинги, реших да им хвърля едно око. Беше ме налегнала скуката, та... Ми в половината от тях се прави на сваляч и се обяснява колко е навит на Сладкодумка.
А на всичкото отгоре в първия се представя за жена! Дали страда от раздвоение на личността или хормонални проблеми, предизвикващи невъзможност за полово самоопределяне?

Точно правенето на жена имах предвид, като припомних на модката големия майтап с Поци от време оно. Още тогава на всички тук с IQ над 20 стана ясно, кой кой е. Замислям се дали да не постна линкове от тази и онази теми в астрологичните групи във Фейсбук, че да се позабавляват и тамошните колеги.
Като стана дума за в. "Шоу", преди време от него ме потърсиха за интервю, но като знаех как жълтурковците могат да преиначат казаното от мен, запазих и оригинала на интервюто - за сравнение. Май и тук го качвах.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Цецо
ПИЧ

#3385357 - 16.01.2017 12:40 [Re: Светозар*]

Цитат:

Замислям се дали да не постна линкове

Че що не...

--------------------

christi
ерудиран

#3386428 - 23.01.2017 12:55 [Re: Цецо]

Давиш се в безсилна злоба и завист. Това е присъщо за вас- хорицата от дълбоката провинция, които не са постигнали нищо в живота си.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Цецо
ПИЧ

#3386593 - 24.01.2017 09:08 [Re: christi]

А ти, собствено, във възможност ли си изобщо да кажеш нещо смислено?
С тия неистови напъни да засегнеш и обидиш някой оставам с убеждението, че в плитката провинция сте налегнати от запек...
Вземи английска сол! Излез от тоалетната! (Хм, то пък тогава ше те затисне разстройството...)

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3386607 - 24.01.2017 13:21 [Re: Цецо]

Цецо, аз какво ти намекнах по-горе относно културата Апостолова?! Във ФБ има един вагон "висококултурни" като него, обаче никой от тях не е успял досега да ме ядоса и накара да изляза извън рамките на добрия тон. И той би трябвало да е разбрал това отдавна, още откакто ми пишеше милите писма, но явно не е. Пар екселанс пример за един от кусурите на зодия Телец. (Друг кусур на тази зодия също проявява непрекъснато, както и два от кусурите на следващата зодия. Изобщо христоматиен пример.)

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
    #3386708 - 24.01.2017 21:06 [Re: Цецо]

Цитат:

А ти, собствено, във възможност ли си изобщо да кажеш нещо смислено?
Вземи английска сол! Излез от тоалетната! (Хм, то пък тогава ше те затисне разстройството...)

Цецо, какво говориш? Цялата тема е неудържимо разстройство!

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

Цецо
ПИЧ

#3386782 - 25.01.2017 09:44 [Re: Светозар*]

Аз пък все го чакам (или Я чакам ) да успее да ме изкара от равновесие, ама с тия плиткоумни изказвания от плитката провинция...
Направо съм разочарован. То един нормален спор като хората не може да се заформи.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3386783 - 25.01.2017 09:50 [Re: Gorgone]

Цитат:

Цялата тема е неудържимо разстройство!

Или мъчителен запек...
Ама пък е весело в известен смисъл. Като цяло мисленето е сложен, дълъг и мъчителен процес (най-вече за някои индивиди). И чакам дори с нетърпение да видя, тъй де, да прочета резултата от туй мъчение.
Е, поне се раздвижи малко форумАТ, тъй да се каже...

--------------------

Gorgone
observer

#3386796 - 25.01.2017 13:21 [Re: Цецо]

Цитат:

Е, поне се раздвижи малко форумАТ, тъй да се каже...

Ша са раздвижи! През идните дни и седмици ми предстои интересен Марсов транзит, ще наминавам по-често.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3386967 - 26.01.2017 15:08 [Re: Gorgone]

Така е, досега тук се репчеха само Цецко и Светльо, като си мислеха, че някой им обръща внимание. А истината е, че само те двамцата си четяха щуротиите.

Измъчват ги гняв, злоба, завист. Защото и двамата не успяха да се реализират и да се наложат. И посрещат с ярост всичко и всеки, който по някакъв начин ги превъзхожда. Ама всуе. По този начин нищо, нищичко няма да променят. От кучешки лай времето не се разваля.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3386977 - 26.01.2017 15:33 [Re: Светозар*]

Светльо, сега вече си пролича, че си дилетант. При това не особено интелигентен и начетен дилетант.

Интелигентните хора знаят: omni determinatio negatio est. Тъй като си зле образован, ще ти го преведа: всяко обобщение е погрешно.

Какъв Телец, какъв Апостолов, какви пет лева? Няма групова астрология! Точно тези твои инфантилни обобщения доказват, че ти нищо не разбираш от астрология. Но не е само това...

Ти се провали в живота, защото нямаш ниво, формат и класа! Това първо.

Второ: Липсва ти възпитание, обноските ти са отвратителни, всичко при теб е доста долнопробно.

Трето: Само ти си този, който се хвали и се има за голяма работа. Което идва да рече, че на всичко отгоре страдаш и от някакво маниакално разстройство на личността.

Така стоят нещата и с оня хубостник Цецоу, който се явява твой подгласник, макар че и той не те смята за нещо кой знае какво.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3386981 - 26.01.2017 15:45 [Re: Светозар*]

Светльо, ти не можа да се наложиш и се провали в живота, защото нямаш ниво, класа и формат.

С тези си драсканици недвусмислено доказваш, че си дилетант. Интелигентните хора знаят: omni determinatio negatio est. Тъй като си зле образован, ще ти го преведа: всяко обобщение е погрешно!

Какъв Телец, какъв Апостолов, какви пет лева? Няма групова астрология! С тези инфантилни обобщения ти доказа, че нищо не разбираш от астрология. Но това не е най- страшното.

Страшното е това, което вече отбелязах: ти не успя, ти се провали в живота, защото нямаш класа, ниво и формат.

Невъзпитан си, обноските ти са отвратителни, при теб всичко е доста долнопробно.

И само ти си този, който се има за велик и непрекъснато се хавали, а това говори за едно: ти страдаш и от някакво маниакално разстройство на личността.

Същото важи и за оня хубостник Цецоу, който е твой подгласник и е същият аутсайдер като теб.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3386985 - 26.01.2017 16:38 [Re: christi]

Цитат:

Така е, досега тук се репчеха само Цецко и Светльо, като си мислеха, че някой им обръща внимание. А истината е, че само те двамцата си четяха щуротиите.

Измъчват ги гняв, злоба, завист. Защото и двамата не успяха да се реализират и да се наложат. И посрещат с ярост всичко и всеки, който по някакъв начин ги превъзхожда. Ама всуе. По този начин нищо, нищичко няма да променят. От кучешки лай времето не се разваля.

Напротив, прочетохме твоите елементаризми и чак тогава започнахме да коментираме и да се забавляваме. И на какво да ти завиждам и да злобея? На морала, на културата или на интелекта? Колко ти е моралът, се видя отдавна - за теб реализация и успех означават да си богат и известен, да парадираш с това, по кои световни курорти какви деликатеси си ял и какви алкохоли си пил. За мен пък реализация и успех означават да натрупам добра карма за себе си и за онези, които ще живеят след мен по реинкарнационната верига. А арогантните консуматори мога само да презирам. Колко ти е културата също се видя отдавна. Явно Шехи е изтрила постовете, в един от които ме обсипваше с епитети като грозен, гърчав, неугледен, така че не мога да те цитирам, но казаното по адрес на Алена е документирано. Така че и поредният ти номер в стил "Крадецът вика: Дръжте крадеца!" няма да мине. Колко ти е интелектът, се знае още по-отдавна - след като дори в областта, в която претендираш да си по-, по-, най-, демонстрираш отчайваща некомпетентност: и досега се развеселявам, като се сетя за онзи твой трагикомичен хороскоп на деветосептемврийска България (неправилно озаглавен "хороскоп на НРБ") отпреди 27 г., който дори не беше изчислен правилно, така че поне един извод, основан върху положение на планета в дом, ставаше автоматично невалиден, а наскоро тук не можа да рзличиш рождена от хорарна карта.
Acta est fabula.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3386991 - 26.01.2017 16:59 [Re: christi]

Цитат:

Какъв Телец, какъв Апостолов, какви пет лева? Няма групова астрология! Точно тези твои инфантилни обобщения доказват, че ти нищо не разбираш от астрология. Но не е само това...

Още един пример (освен двата от последния ми пост) за астрологична некомпетентност или лоши взаимоотношения със семантиката. Всеки приличен астролог знае, че човек проявява в по-голяма или по-малка степен качествата на зодиакалния знак, в който се намира неговото Слънце. Намекнах КОНКРЕТНО за проява от определен човек, чието Слънце е на границата между Телец и Близнаци, на някои от отрицателните качества на двата знака. (Ако и същият да приказва за паяци. )

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Gorgone
observer

#3387044 - 26.01.2017 21:33 [Re: christi]

От думите ти става ясно, че тук има двама клакьори – Цецо и Светльо. Останалите отдавна ги е хванала липсата. Нереализирани, жалки и безпарични. Тъжни, плешиви и със свити перки, без никаква класа и с малък... хмм... формат. А твоето величие надминава мощта на милиони свръхнови, от всички знайни и незнайни галактики. Светиш по-ярко от Слънцето, направо ще ослепеем да те гледаме! Насълзиха ми се очите от умиление и екстаз.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Gorgone
observer

#3387047 - 26.01.2017 21:40 [Re: christi]

Цитат:

Измъчват ги гняв, злоба, завист. Защото и двамата не успяха да се реализират и да се наложат.

А Цецо в какво да се наложи, в сатанизма ли?

Говориш така, сякаш познаваш в детайли живота им или четеш директно от Книгата на Съдбата.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Velkova

Регистриран: 14.10.2014
    #3387141 - 27.01.2017 12:01 [Re: Светозар*]

седмият градус на дева е много показателен за някои люде,ако нещо попада там,оси,планетки,едно,друго......за господИН апостолОф важи

Velkova

#3387142 - 27.01.2017 12:01 [Re: Светозар*]

седмият градус на дева е много показателен за някои люде,ако нещо попада там,оси,планетки,едно,друго......за господИН апостолОф важи

Gorgone
observer

#3387147 - 27.01.2017 12:36 [Re: Velkova]

Това по Глоба ли е или по Сабианската символика? Слава Богу, прескочих го!

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Velkova

#3387150 - 27.01.2017 13:14 [Re: Gorgone]

според Ръшман,ама няма лошо

christi
ерудиран

#3387238 - 27.01.2017 19:19 [Re: Светозар*]

Врели- некипели са това, Свтльо! Нищо не разбираш ТИ- човек, който смесва религиозни поятия като карма, с науката астрология. По- голям дилетант няма и едва ли ще има. Предеш си някаква куковича прежда- "да натрупам добра карма за себе си и за онези, които ще живеят след мен по реинкарнационната верига" и тем подобни дивотии и хубавото е, че никой не чете тези щуротии и никой не го е еня за теб. Казах ти го и пак ще повторя- ти си клиничен случай. Но като всеки човек с психически отклонения, ти нямаш усещане за болест. Но такава ти била орисията...

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

christi
ерудиран

#3387239 - 27.01.2017 19:20 [Re: Gorgone]

Че кой го е еня за Цецоу, бе мила? Коя е тоя пич изобщо?

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387329 - 28.01.2017 07:35 [Re: christi]

Още преди 20 год. публикувах кратка статия, която поствам по-долу. Не очаквам обаче да й обърнат внимание хора с примитивно-консуматорски манталитет.

АСТРОЛОГИЯ И ПЕЧАЛБА

Проблемът за печалбата стои, както при всяка професионална дейност, и при практикуващите окултни науки и изкуства, особено при астролозите. Установяването на обективни критерии за оценка на техния труд в нашите условия се затруднява от липсата на традиции в това отношение. Най-важният критерий обаче е безспорен – както отбелязва големият индийски астролог Соами Дивянанд (“Теохороскоп” бр.18/1997) “... ако някой използва своите външни астрологични познания за това, да поощрява самия себе си и другите да поемат по духовния път, той упражнява професията си правилно и доходите му са благословени. В този случай всичко, което той прави, за да осигури прехраната си, служи същевременно на духовността, и той си издейства покрай материалната печалба и съкровище на небето.”

Широко известна е максимата, съгласно която никой не може да тълкува хороскопа на ниво, по-високо от онова, на което се намира самият той. А колцина от родните астролози работят по езотеричното (трансперсонално, кармично, реинкарнационно, трансформационно, еволюционно и пр.) направление на “царската” наука? И колцина изобщо са запознати с постановките на “науката за Бога” – езотериката, които трябва да бъдат методологична основа на всички окултни науки и изкуства, и без които астрологията се принизява до бакалски сметки? Срещал съм се с хора, посещавали преди колеги астролози, на които срещу солидни суми или не им е казвано почти нищо конкретно, или казаното е било на възможно най-ниско, битово равнище. Според мен в духа на изявлението на г-н Дивянанд хороскопът трябва винаги да се интерпретира с оглед на крайната еволюционна цел на отделната човешка личност. Разбира се, с адекватни на нагласата на клиента изразни средства.

При определянето на хонорарите за астрологичните консултации е необходимо да се вземе предвид също количеството труд, вложено при изготвянето и тълкуването на хороскопите. Това обаче е въпрос най-вече на лична преценка и само от съвестта на астролога зависи дали примерно ще направи за месец двайсет хороскопа, от които ще спечели общо една минимална заплата, или десет хороскопа, от които ще спечели общо три средни заплати (т.е. една депутатска). Както се казва: “Suum cuique!” (“Всекиму своето!”)

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387330 - 28.01.2017 07:54 [Re: Velkova]

Цитат:

според Ръшман,ама няма лошо

Имам нейната книга, но не съм я прегледал още. Може да разглежда градусите именно в смисъла на сабианската символика, представена от Ръдиар.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Gorgone
observer

#3387339 - 28.01.2017 11:23 [Re: Светозар*]

Светозаре, съгласна съм. Ама те и повечето клиенти са на примитивно-битово-консуматорско ниво. Консултация в духовно-езотеричен стил трудно ще разберат и ги интересуват съвсем простички, тривиални и конкретни неща. Ако й заговориш за духовните уроци в една синастрия, тя ще те изгледа с неразбиране и ще те закове с простичък въпрос – "Ние ще се женим ли или няма да се женим?". А сега, де? Понякога и мен ме интересуват простички битовизми и бих отишла при астролог на такова ниво, особено ако е добър в предиктивната част, защото с духовните си и кармични уроци смея да твърдя, че съм наясно. Така че защо да ги съдим комерсиалните астролози, дето бълват общи приказки на килограм? Търсенето определя предлагането! Нивото на клиентелата какво е? Рядко съм срещала пробудени хора – и сред клиенти, и сред астролози.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387340 - 28.01.2017 11:38 [Re: Gorgone]

Gorgone, аз си подбирах клиентите, на които правех хороскопи, докато се занимавах активно. А сега, когато покрай близките ми хора давам по изключение кратки консултации по телефона или по месинджъри на помолили ме хора, мога да снижа умишлено нивото, щом усетя, че нямат нагласа за надбитова перспектива.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Gorgone
observer

#3387347 - 28.01.2017 13:05 [Re: Светозар*]

Светозаре, ако ги подбираш по този критерий, гладен ще ходиш.

Повечето комерсиални астролози не са така избирателни.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3387360 - 28.01.2017 18:19 [Re: Gorgone]

Цитат:

Светозаре, съгласна съм. Ама те и повечето клиенти са на примитивно-битово-консуматорско ниво. Консултация в духовно-езотеричен стил трудно ще разберат и ги интересуват съвсем простички, тривиални и конкретни неща. Ако й заговориш за духовните уроци в една синастрия, тя ще те изгледа с неразбиране и ще те закове с простичък въпрос – "Ние ще се женим ли или няма да се женим?". А сега, де? Понякога и мен ме интересуват простички битовизми и бих отишла при астролог на такова ниво, особено ако е добър в предиктивната част, защото с духовните си и кармични уроци смея да твърдя, че съм наясно. Така че защо да ги съдим комерсиалните астролози, дето бълват общи приказки на килограм? Търсенето определя предлагането! Нивото на клиентелата какво е? Рядко съм срещала пробудени хора – и сред клиенти, и сред астролози.

Кукувича прежда... Вятър ви вее вас на бял кон, а нещата са всъщност много прости- при пазарната икономика САМО Негово Величество Пазарът определя кое е стойностно и кое не е. А не някакви самовлюбени маниаци.

Клиентът е Цар, клиентът е Бог. Който не разбира това, си остава аутсайдер, анонимна нула от тълпата. Досущ като Светльо.

Пазарът не приема и не плаща за вятърничави приказки като тези.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Gorgone
observer

#3387364 - 28.01.2017 18:53 [Re: christi]

Пет пари не давам за тъпи бг клиенти.

Имам хубава професия. Мога да си позволя астрологията да не ми е основен занаят. И да съм самовлюбена маниачка.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3387515 - 29.01.2017 15:44 [Re: Gorgone]

Така, така... Всички са маскари, ама тази книга сме я чели. Отдавна...

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Gorgone
observer

#3387521 - 29.01.2017 16:24 [Re: christi]

Цитат:

Така, така... Всички са маскари, ама тази книга сме я чели. Отдавна...

Желая ви незабравим неделен ден!

Да видим другите двама какво ще кажат, навярно са заети да леят сълзи за своя житейски неуспех.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3387670 - 30.01.2017 06:23 [Re: Gorgone]

И да леят и да не леят- все тая. При тях всичко отдавна е приключило. И резултатите са видими за всички.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Цецо
ПИЧ

#3387682 - 30.01.2017 09:49 [Re: christi]

Цитат:

досега тук се репчеха само Цецко и Светльо, като си мислеха, че някой им обръща внимание. А истината е, че само те двамцата си четяха щуротиите.

Ами ти? Не, ти не ги четеше. Само ги коментираше злобно.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3387683 - 30.01.2017 09:57 [Re: Gorgone]

Цитат:

А Цецо в какво да се наложи, в сатанизма ли?

Той Цецото там се е наложил отдавна! Ако знаеш само какви пачки с долари и евро е натрупал!!!
Е, и в някои по-дребнички нещица, ама те са само за интелигентни и интелектуално израстнали хора. На Ап-Ап да му обясняваш принципа на колелото е все едно да разясняваш на баба му струнната теория...

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3387685 - 30.01.2017 10:01 [Re: Gorgone]

Цитат:

Повечето комерсиални астролози не са така избирателни.

Комерсиалните, хм... "астролози", изобщо не са избирателни. Плещят секви глупости на секи, само да усетят тоя отсреща какво иска да чуе. Единственото, което е от значение, е да се смъкнат колкото може повече пари.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3387687 - 30.01.2017 10:07 [Re: Gorgone]

Цитат:

Да видим другите двама какво ще кажат, навярно са заети да леят сълзи за своя житейски неуспех.

От другите двама силно подозирам, че единият съм аз...

Майко мила, ако знаеш само какви сълзи лея! Всеки крокодил би ми завидял!

--------------------

Цецо
ПИЧ

#3387688 - 30.01.2017 10:17 [Re: christi]

Цитат:

При тях всичко отдавна е приключило. И резултатите са видими за всички.

Я кАжи резултатите, щото публиката не разбра нищо. От всичките несвързани глупости, дето изписа, настана такова тотално объркване, че вече изобщо не е ясно дали си се загробил с кредисимо или са ти запалили хапартмента. Или и двете...

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3387695 - 30.01.2017 10:44 [Re: Gorgone]

Цитат:

Пет пари не давам за тъпи бг клиенти.

Имам хубава професия. Мога да си позволя астрологията да не ми е основен занаят. И да съм самовлюбена маниачка.

Аз пък намекнах на Кристи-Поци, че съм реститут, но той, горкият, не е в състояние да проумее, че човек може да получава доходи по друга линия, а астрологията да използва не за забогатяване, а за разбиране на себе си и на света, и за собствено духовно израстване.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Gorgone
observer

#3387711 - 30.01.2017 12:40 [Re: Светозар*]

Няма лошо да се вземат пари за консултации, стига да не ти е самоцел. И да не се превръща астрологията единствено в инструмент за печалба, при това за сметка на качеството. Всеки труд трябва да се заплаща, това са 10, 20, 30 години непрекъснато обучение и надграждане. Много често клиентите се пускат на поточна линия, ако астрологията ти е единствен източник на доход. Освен това ставаш зависим от тяхното одобрение, започваш да гониш количество, а не качество. Така се принизява и нивото на астрологията. Клиентът може да е цар, но аз няма да робувам на егото му и да му казвам красиво опаковани лъжи, за да може да чуе това, което очаква. Но този подход не се ползва с популярност, знаем.

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

christi
ерудиран

#3388219 - 02.02.2017 18:15 [Re: Цецо]

Надо меньше пьiт! Да се люска анасонлийка на гладно не е хубаво.

--------------------
Dr. CHRISTOPHER, PhD

Gorgone
observer

#3388258 - 02.02.2017 21:09 [Re: christi]

Бутылка вина! Болит голова!
А болит у того, кто не пьёт ничего!

--------------------
Gott gebe uns
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2164

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.