ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Астрология и шизофрения
    #690714 - 16.03.2005 11:31 [Re: Тaис]

Момичета, благодаря за присъствието в клуба и за въпросите.

Съгласна съм да ги обсъдим, дано и колегите се съгласят.

По същество на въпроса ти.

Може да се определи дали човек е предразположен към шизофрения.

Също така може да се определи дали ще се активира
това заболяване и кога.

Не мисля, че ако обясня методите, по които се определят тези неща ще е интересно. Но мисля, че може по един случай да работим колективно. Т.е. дай пример, който можем да обсъдим. Ще сложа тук картата и ще се опитаме да анализираме кое би отключило такова наследствено заболяване. За целта ни трябват дата, час, място на раждане.

И твоето търпение и разбиране, че темата няма да бъде приключена за ден-два.

Просто знай, че на всички е нужно време, да анализират и дадат своето мнение.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #690717 - 16.03.2005 11:34 [Re: Тaис]

виж линка даден в другата тема
на англ има астродиагноистика на стр на амер. розенкройцери.
значи отговора е да.

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #690724 - 16.03.2005 11:39 [Re: Quid]

А за астролози има ли квота?

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Тaис
хетера

#690725 - 16.03.2005 11:40 [Re: Шехерезада]

Е с час няма как .... мога да дам на човек, чийто роднина е с шизофрения... Но това вече мести според мен.

--------------------

Тaис
хетера

#690727 - 16.03.2005 11:42 [Re: Quid]

И какво прави астлорог, който види такова нещо. От тук присъстващите астролози някой занимавал ли се е, попадал ли е, обръщал ли е внимание на такова нещо?

--------------------

nikter
ентусиаст

Регистриран: 07.03.2005
    #690733 - 16.03.2005 11:45 [Re: Тaис]

Цитат:

Като продължение на съседна тема, а и без това от доста време си мисля за това до колко могат да бъдат фиксирани предразположенията към психиатрични заболявания.
За шизофренията е известно, че бива наследствена и придобита. Като същевременно наследствена обремененост не означава непременно проявление на болестта. Кое обуславя евентуалното и отключване? А що се отнася до придобитата - там как стоят нещата? Може ли да се прогнозира? И намесва ли се тук кармичната астрология?

В този ред на мисли се чудя и за фобиите, маниите и изобщо психичните отклонения, ама... не знам да питам ли за тях?

Та, по темата. Откъс от книжката на Л. Назарова - Медицинска астрология:

ШИЗОФРЕНИЯ - Като правило страдат предимно Рак, Козирог, Риби, Овен. Заболяването се формира от Нептун-Сатурн-Луна (без участието на Уран), които да имат отношение към XII дом или оста III-IX домове и да влизат във взаимна негативна конфигурация.

За съжаление, тук в бъркотията от хороскопи, не мога да открия един пример на шизофрения, който ни даваше Люмиер в курсът. Там нещата бяха точно, както ги е описала Назарова. Т-квадрат с фокус Сатурн в Овен в АСЦ, а на двете крила на Т-квадрата бяха планети в Козирог и Рак, тежки и лични в два приблизителни стелиума, но не помня точните планети.

Иначе може да потърсиш в книжарница Елрид книжката на Назарова. Твърди корици, леко зелена. В нея са нахвърляни някои интересни нейни наблюдения и може да я ползваш като наръчник, разбира се, без крайности, защото това не са единствените конфигурации, които дават дадено заболяване. Но доста подредено разглежда нещата - неврози, епилепсия, шизофрения, самоубийства и така нататък, както и полови заболявания, сексопатологични и т.н.

Това за руската школа.

В класическата астрология, както казах и преди се гледат по рпостичко нещата, но там е наистина изкуство, основно се вторачваш в АСЦ и Меркурий, които, както се изразяват астролозите от онова време "ще ни покажат качествата на ума", а за тях лош ум, ще рече човек не е в час, т.е. може и болен да излезе.

Домът, койтонай-вечесе асоциира с психиатричните заведения е XII, естествено не всеки човек с акцентиран XII ще е луд, но ако се поогледаш, ще видиш, че при всичките има едно своеобразно объркване, неяснота по отношение на нещо.

Засега това се сещам.

ШехерезадаМодератор
Anima

#690738 - 16.03.2005 11:49 [Re: Тaис]

Цитат:

Е с час няма как .... мога да дам на човек, чийто роднина е с шизофрения... Но това вече мести според мен.

Е, доста трудоемко е, през друг хороскоп. Не, че не е възможно, обаче такъв висш пилотаж не очаквайте от мен.

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#690756 - 16.03.2005 12:00 [Re: nikter]

Цитат:

Цитат:

Като продължение на съседна тема, а и без това от доста време си мисля за това до колко могат да бъдат фиксирани предразположенията към психиатрични заболявания.
За шизофренията е известно, че бива наследствена и придобита. Като същевременно наследствена обремененост не означава непременно проявление на болестта. Кое обуславя евентуалното и отключване? А що се отнася до придобитата - там как стоят нещата? Може ли да се прогнозира? И намесва ли се тук кармичната астрология?

В този ред на мисли се чудя и за фобиите, маниите и изобщо психичните отклонения, ама... не знам да питам ли за тях?

Та, по темата. Откъс от книжката на Л. Назарова - Медицинска астрология:

ШИЗОФРЕНИЯ - Като правило страдат предимно Рак, Козирог, Риби, Овен. Заболяването се формира от Нептун-Сатурн-Луна (без участието на Уран), които да имат отношение към XII дом или оста III-IX домове и да влизат във взаимна негативна конфигурация.

За съжаление, тук в бъркотията от хороскопи, не мога да открия един пример на шизофрения, който ни даваше Люмиер в курсът. Там нещата бяха точно, както ги е описала Назарова. Т-квадрат с фокус Сатурн в Овен в АСЦ, а на двете крила на Т-квадрата бяха планети в Козирог и Рак, тежки и лични в два приблизителни стелиума, но не помня точните планети.

Иначе може да потърсиш в книжарница Елрид книжката на Назарова. Твърди корици, леко зелена. В нея са нахвърляни някои интересни нейни наблюдения и може да я ползваш като наръчник, разбира се, без крайности, защото това не са единствените конфигурации, които дават дадено заболяване. Но доста подредено разглежда нещата - неврози, епилепсия, шизофрения, самоубийства и така нататък, както и полови заболявания, сексопатологични и т.н.

Това за руската школа.

В класическата астрология, както казах и преди се гледат по рпостичко нещата, но там е наистина изкуство, основно се вторачваш в АСЦ и Меркурий, които, както се изразяват астролозите от онова време "ще ни покажат качествата на ума", а за тях лош ум, ще рече човек не е в час, т.е. може и болен да излезе.

Домът, койтонай-вечесе асоциира с психиатричните заведения е XII, естествено не всеки човек с акцентиран XII ще е луд, но ако се поогледаш, ще видиш, че при всичките има едно своеобразно объркване, неяснота по отношение на нещо.

Засега това се сещам.

По всички правила на играта съм с диагноза

Към Таиската.
Нещата винаги са по-дълбоки, от това което пише в книжките. От мен да знаеш.

--------------------
is to create it !

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #690774 - 16.03.2005 12:10 [Re: Quid]

Цитат:

бг има квота в ес за 300 бройки екстрасенси ако не знаеш
цифрата е фиксирана

Екстрасенс е широко понятие, включващо различни свръхсетивни способности. Екстрасенси-лечители ли имаш предвид, -диагностици, или и двете заедно?

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #690804 - 16.03.2005 12:28 [Re: Шехерезада]

Шехи ,мога да ти дам рожденната дата на един мой познат ,който беше болен от шизофрения и се самоуби....

24 февруари 1962г.-час на раждане не знам
място Бургас

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9407

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.