ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Астрология и шизофрения
    #692165 - 17.03.2005 09:35 [Re: galy]

Цитат:

а и човек трябва и да е лекар на всичко отгоре, за да има по-подробни впечатления от пациенти.

Не бих казала. Все пак не става дума за лечение чрез астрологоия, а точно обратното - помощ от страна на астрологията на медицината.... разбираш ли, не ти трябва да си запознат в дълбочина с дадена болест и нейното проявление, защото от теб не би се очаквало да лекуваш. Аз поне виждам астрологията точно като ... онова, което при медицината се открива едва когато се случи, а при астрологията може да се види като предпоставка... превенция един вид

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

#692172 - 17.03.2005 09:37 [Re: фантом]

На практика няма разлика. Това са .... ако приемем права с център 0, то гениалността и лудостта (популярното название на всички психични отклонения), то те са с еднаква стойност от двете страни на този център И обикновено това се решава доста след време, в резултат на евентуална намерена полезност на т.нар.налудничави мисли

--------------------

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #692534 - 17.03.2005 12:57 [Re: Тaис]

Цитат:

Цитат:

а и човек трябва и да е лекар на всичко отгоре, за да има по-подробни впечатления от пациенти.

Не бих казала. Все пак не става дума за лечение чрез астрологоия, а точно обратното - помощ от страна на астрологията на медицината.... разбираш ли, не ти трябва да си запознат в дълбочина с дадена болест и нейното проявление, защото от теб не би се очаквало да лекуваш. Аз поне виждам астрологията точно като ... онова, което при медицината се открива едва когато се случи, а при астрологията може да се види като предпоставка... превенция един вид

Налага се обаче да сме запознати, защото например различните болести и проявления в астрологията се търсят по различни планети.

Мисля, че за бързо диагностициране, тези, които се занимават с медицинска астрология могат да бъдат изключително полезни в две направления:

- Бърза диагностика
- Обостряне периода на хроничните заболявания
- Психологически проблеми в детството, които може да няма кой да ги каже, освен пациента, но той не винаги ги осъзнава като такива, за да ги посочи.

Възможно е и в още неща да са полезни астролозите.
За сега това се сещам.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

galy

Регистриран: 18.12.2004
От: Варна
    #692540 - 17.03.2005 13:05 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Налага се обаче да сме запознати, защото например различните болести и проявления в астрологията се търсят по различни планети.

Точно това имах предвид, хайде не точно да е лекар един астролог, но поне да има понятие от медицина и различните заболявания...ама от друга страна ако не е лекар, не виждам причини да се интересува от възможните човешки заболявания.
Как да прогнозирам в една карта, че човекът например е предразположен да кажем към циклофрения, след като аз дори нямам представа какво е това заболяване и по какъв начин се проявява в човека...между другото само съм чувала думата циклофрения, наистина не знам какво представлява

Тaис
хетера

#692554 - 17.03.2005 13:11 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Мисля, че за бързо диагностициране, тези, които се занимават с медицинска астрология могат да бъдат изключително полезни в две направления:

- Бърза диагностика
- Обостряне периода на хроничните заболявания
- Психологически проблеми в детството, които може да няма кой да ги каже, освен пациента, но той не винаги ги осъзнава като такива, за да ги посочи.

Извинявай, но това звучи като амбиция за изземване на функциите на хората, които работят това. Ха кажи ми, защо му е на астролога това диагностициране? И нали за да събере тази информация означава съвсем друга роля?....... Мисля,че в момента става каша и смесване на позициите и ролите.

--------------------

Тaис
хетера

#692560 - 17.03.2005 13:13 [Re: galy]

Точно така, не ти е нужно да фиксираш конкретната болест. Психичните заболявания са един куп. За другите медицински да не говорим. Не става дума за диагностициране, а за фиксиране на проблем: психичен (ментален) или физичен, който да е ярко видим в дадена карта. Иначе - то всеки боледува от нещо. Говорим за фрапантните, заложени в карта предразположения. Щото иначе по тази логика - ми то всеки е предразположен към стрес и депресии........

--------------------

GA*

Регистриран: 01.11.2004
От: София
    #692676 - 17.03.2005 14:14 [Re: Тaис]

Цитат:

Цитат:

Освен откриването на предпоставката, също и лечението чрез астрология е възможно, но лечение тук се използва в по-различен смисъл, за жалост малко се възползват от него - предимно астролози. Астрологията е много по-мощна наука от това, което е в представите на мнозина. Всъщност те нещата не се противопоставят въобще. В някой етап от развитието на болестта намесаат от компетентно медицинско лице е неизбежна. Би било много добре, но сериозна медицинска подготовка на астролога съвсем не е задължителна, защото нещата се разглеждат от съвсем друг ракурс. На всяка предпоставка за болест съответства планетно положение, конфигурация и т.н. Развитието на болестта най общо казано представлява неправилно (разрушително) използване на планетния/ите принцип/и

Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #692685 - 17.03.2005 14:18 [Re: GA*]

asrtrologihata ne lekuva. tja moje samo da kaje koi sa potencialnite bolesti i koga mogat da eskalirat i namerjat izjava.
da ne prepisvame na astrologijata neshta koito ne moje i sa dalech ot neja
izvinjavai za latinicata
sa nema kirilica u momenta

galy

Регистриран: 18.12.2004
От: Варна
    #692704 - 17.03.2005 14:30 [Re: Тaис]

Да може да се прогнозира. Но за тази цел:
1. Астрологът трябва да е изследвал голямо количество карти, за да определи т.нар. типични конфигурации водещи до някакъв тип ментални или физични увреждания, т.е. да е специализирал тясно в раздел медицинска астрология
2. Да се напишат тук каквито и да било точни конфигурации и правила смятам за невъзможно. Защото: не може да се каже просто всеки съвпад на нептун с луна или меркурий води до ментални заболявания или че всеки човек роден около слънчево затъмнение има склонност към подобни заболявания.
Тук става въпрос за сила и слабост на планети, за подкрепящи и неутрализиращи влияния, за положения в знаци и съответни домове, за присъствие в определени градуси, наречени медицински, критични, полупунктове и т.н.;
Едно предразположение, колкото и фрапантно да е показано в една карта, не може да се дефинира еднозначно. Хора родени на един и същ ден, но в различни часове имат еднакви хороскопи ( с изключение на луната и домовата система). И ако единия е шизофреник, другия може да има само леки психични отклонения.

Това е сложна материя, която изисква много време, много изследвания. И затова казах, че по правило един лекар би се насочил към това, тъй като това му е професията, това би му послужило като информация.
Никой не отива при астролог да го пита - абе я виж дали детето ми ще страда от психични заболявания или ще се осакати и ще остане инвалид. Затова смисълът на медицинската астрология е да служи на лекарите.

Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #692715 - 17.03.2005 14:37 [Re: galy]

za zatamnenijata tva i lekarite go priznavat
edna godina predi poslednoto v anglija lekarite bjaha predupredili pacientite si.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10172

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.