ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
GA*

Регистриран: 01.11.2004
От: София
Re: Астрология и шизофрения
    #693030 - 17.03.2005 17:08 [Re: Quid]

Цитат:

asrtrologihata ne lekuva. tja moje samo da kaje koi sa potencialnite bolesti i koga mogat da eskalirat i namerjat izjava.
da ne prepisvame na astrologijata neshta koito ne moje i sa dalech ot neja
.....

Астрологията лекува, но е истина и че малко са излекуваните, защото за разлика от повечето форми на лечение тук "пациента" трябва доста активно да участва в процеса. Ама да не объркаме докторите, няма да изпадаме в "непрактични" подробности,

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #693050 - 17.03.2005 17:21 [Re: GA*]

Цитат:

лечението чрез астрология е възможно, но лечение тук се използва в по-различен смисъл, за жалост малко се възползват от него - предимно астролози. Астрологията е много по-мощна наука от това, което е в представите на мнозина. Всъщност те нещата не се противопоставят въобще.

Може и да е така, но все пак все още астрологията е на етап доказване като сериозна наука. Все отнякъде трябва за се започне, мисля, за да може да се стигне и до показване на тези нетрадиционни методи на лечение.
Въпреки, че точно за шизофренията....... кой знае, така или иначе за момента няма открито нито лечени, нито конкретика как точно и защо възниква това заболяване. Може би именно астрологията ще помогне.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Тaис
хетера

#693054 - 17.03.2005 17:23 [Re: GA*]

Цитат:

"пациента" трябва доста активно да участва в процеса

Извинявай, но при всяко лечение пациента трябва да участва активно Иначе няма начин

--------------------

GA*

#693113 - 17.03.2005 17:48 [Re: tinkerbell]

Цитат:

Намерих рожденната дата на един шизофреник, който е получил нобелова награда по математика казва се Джон Наш, но за нещастие не успях да намеря нищо повече свързано с биографията му надявам се да е от полза!
натална карта на Джон Наш
Ами това е засега! Очаквам включването ви...

Много хубав пример си намерила. Като има карта и знаем проблема - много лесно става
Това което си спомням за шизофрения - Нептун в осми дом е много често срещано положение. Значи трябва да се търси и връзка с Плутон. Това не конкретно по тази карта...

В този случай нептун е във втори - пак дом свързан със здравето - полуквадрат към меркурий в дванадесети. По принцип с хармоничните аспекти на нептун трябва да ес подхожда внимателно.
Меркурий- Плутон връзка може да даде заболявания на мозъка, ако са засегнати домовете на здравето - както е в случая (при това тук са в съвпад с асц. от към 12ти, а и меркурий управлява 12ти дом.
Ето го и натоварения 12ти дом. При това съвпада на плутон - мерк. е в рак, с напрегнат аспект от слаба луна в овен, съвпад с марс. А и опозициите 6ти-12 ти навеждат пак на мисъл за психични заболявания.
А защо точно шизофрения? може ли да е друго заболяване на мозъка? - предполагам че от близнаците на куспида 12 или акцентирания рак.

tinkerbell
thinker

Регистриран: 09.03.2005
От: Neverland
    #694215 - 18.03.2005 13:46 [Re: GA*]

Бих казала, че много добре си обяснил нещата. Добър анализ!!!
Защо точно шизофрения? Защо точно в този момент в клуба се появи тема за шизофренията?
Ами ще отговоря кратичко - РИБИ! Рибите, както и 12-ти са свързани с разпръсването, разпадането на личността, което е много близко до шизофренията, но не е точно шизофрения. Шизофрениците чуват гласове, (гласовете на невидимото), към които всяка риба е много чувствителна и ги чува нормално, но които не излизат на осъзнато ниво и не са некотрулируеми, както при шизофренията. Това, което бих добавила, към твоя анализ и което бих казала бие на очи е квадратът меркурйи-уран. И двете планети са много свързани с духовната същност на човека и двете са много силни в хороскопа (уран е все пак в средата на небето, управлява горния лунен възел в 11-и, който е съдбата, както и сатурн, който също "подкрепя" уран с тригон). Така цялата личност е въведена в този конфликт между двете планети, заедно с всички останали. От друга страна Уран е в девети, който също е много свързан с умствените прояви(хора със силен девети или меркурйи там често са преподаватели).
И нека и аз задам един въпрос. Какво имаш в предвид с:
Цитат:

По принцип с хармоничните аспекти на нептун трябва да се подхожда внимателно.

ПП: Циклофрения - заболяване при което човек сменя настроенията си бързо и без видима причина: от изнервен и агресивен става нежен и чувствителен и обратно.

--------------------
Les miroirs feraient bien de reflechir un peu avant de
renvoyer les images.

Тaис
хетера

#694294 - 18.03.2005 14:27 [Re: tinkerbell]

Извинявай, но ми стана смешно Темата се появи точно сега, защото нямах време по-рано
Шизофрениците не само чуват гласове, те виждат, усещат и не е нищо от "невидимото" а е плод на фантазията... раздвоението на съзнанието.
А за циклофренията - ех, ако само това беше болестта, то нямаше да се води болест.

--------------------

GA*

#694299 - 18.03.2005 14:33 [Re: tinkerbell]

Цитат:

Това, което бих добавила, към твоя анализ и което бих казала бие на очи е квадратът меркурйи-уран. И двете планети са много свързани с духовната същност на човека и двете са много силни в хороскопа (уран е все пак в средата на небето, управлява горния лунен възел в 11-и, който е съдбата, както и сатурн, който също "подкрепя" уран с тригон).
И нека и аз задам един въпрос. Какво имаш в предвид с:
Цитат:

По принцип с хармоничните аспекти на нептун трябва да се подхожда внимателно.

Да, права си, има квадрат меркурий - уран. Аз на пръв поглед не го отчетох, тъй като съм си настроила в тесни орбиси аспектите на програмата, и уранът изглеждаше неаспектиран, с което си обяснявах гениалността му в математиката и аналитичното мислене. Но квадратът с меркурий също засилва мисловната дейност и оригиналността, но пък и дава силно напрежение и неспокойство на ума, което допринася също за болестта. По данните които са дадени, уран е в 10ти дом.
А това за хармоничните аспекти на нептун го казах между другото. В тази карта нептун е най-добре аспектираната планета, но това не спасява положението. Защото нептун го свърваме с различните методи и форми на промяна на съзнанието и психиката, бягство от реалността и т.н. и положителните аспекти могат да засилят още повече нежеланието за приземяване. В тази карта това не е от особено значение обаче.
Е като разгледаме и други примери можа накрая да обобщим нещата за това заболяване.
За сега стана ясно, че меркурий в контакт с малефици, засягащи домовете на здравето - особено 12ти дом е сериозна предпоставка за такъв тип заболявания.

GA*

#694319 - 18.03.2005 14:44 [Re: Тaис]

Цитат:

Извинявай, но ми стана смешно Темата се появи точно сега, защото нямах време по-рано
Шизофрениците не само чуват гласове, те виждат, усещат и не е нищо от "невидимото" а е плод на фантазията... раздвоението на съзнанието.
А за циклофренията - ех, ако само това беше болестта, то нямаше да се води болест.

Няма случайности

Всъщност наистина куспидата на 12 ти в близнаци и слънцето в близнаци подсказват за раздвояването - конкретната форма на мозъчното заболяване

nikter
ентусиаст

Регистриран: 07.03.2005
    #694932 - 18.03.2005 19:41 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Цитат:

...ШИЗОФРЕНИЯ - Като правило страдат предимно Рак, Козирог, Риби, Овен. Заболяването се формира от Нептун-Сатурн-Луна (без участието на Уран), които да имат отношение към XII дом или оста III-IX домове и да влизат във взаимна негативна конфигурация.

По всички правила на играта съм с диагноза

Не, не си. Защо само лъжеш хората!

nikter
ентусиаст

Регистриран: 07.03.2005
    #694936 - 18.03.2005 19:42 [Re: Тaис]

Цитат:

ОК, сигурно е така, но ... баси, нещо не се изразявам както трябва май Значи, става дума за това, без да се водите от обобщенията кой слънчев знак е предразположен, сигурно има конфигурации от планети и домове, които дават знака "внимание" за евентуална предпоставка, риск от подобни заболявания.

Няма рецепти в астрологията. Затова ти споделяме опит, наблюдения и цитати от книги на други, които са споделили своите наблюдения.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10470

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.089 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.