ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
nikter
ентусиаст

Регистриран: 07.03.2005
Re: Астрология и шизофрения
    #694940 - 18.03.2005 19:44 [Re: galy]

Цитат:

Нека да поясня нещо - не всеки астролог се наема да се занимава с медицинска астрология , ако трябва да съм точна в България я намериш един-двама, я не.
Ако господата астролози от АСТРОЦЕНТЪРА пожелаят да се включат за повече информация. Ама без цитати от книжки, тези книжки си ги имаме и в училище са ни учили да четем

Правила и конфигурации не се наемам да изброявам, тъй като нямам достатъчно опит в тази област и засега съм на предположения.

Аз също нямам опит, затова дадох цитат и споделих своят малък опит.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nikter
ентусиаст

Регистриран: 07.03.2005
    #694944 - 18.03.2005 19:47 [Re: Quid]

Цитат:

asrtrologihata ne lekuva. tja moje samo da kaje koi sa potencialnite bolesti i koga mogat da eskalirat i namerjat izjava.
da ne prepisvame na astrologijata neshta koito ne moje i sa dalech ot neja
izvinjavai za latinicata
sa nema kirilica u momenta

Цитат:

Да може да се прогнозира. Но за тази цел:
1. Астрологът трябва да е изследвал голямо количество карти, за да определи т.нар. типични конфигурации водещи до някакъв тип ментални или физични увреждания, т.е. да е специализирал тясно в раздел медицинска астрология
2. Да се напишат тук каквито и да било точни конфигурации и правила смятам за невъзможно. Защото: не може да се каже просто всеки съвпад на нептун с луна или меркурий води до ментални заболявания или че всеки човек роден около слънчево затъмнение има склонност към подобни заболявания.
Тук става въпрос за сила и слабост на планети, за подкрепящи и неутрализиращи влияния, за положения в знаци и съответни домове, за присъствие в определени градуси, наречени медицински, критични, полупунктове и т.н.;
Едно предразположение, колкото и фрапантно да е показано в една карта, не може да се дефинира еднозначно. Хора родени на един и същ ден, но в различни часове имат еднакви хороскопи ( с изключение на луната и домовата система). И ако единия е шизофреник, другия може да има само леки психични отклонения.

Това е сложна материя, която изисква много време, много изследвания. И затова казах, че по правило един лекар би се насочил към това, тъй като това му е професията, това би му послужило като информация.
Никой не отива при астролог да го пита - абе я виж дали детето ми ще страда от психични заболявания или ще се осакати и ще остане инвалид. Затова смисълът на медицинската астрология е да служи на лекарите.

Точно така.

tinkerbell
thinker

Регистриран: 09.03.2005
От: Neverland
    #695011 - 18.03.2005 20:41 [Re: Тaис]

Исках да те попитам просто, когато си искала да пуснеш темата да не би слънцето да е било във водолей? Не, че е изключено, но ми се стори логично да се замислим за страданията на тези хора при преминаването на слънцето в риби...Пък и луната скоро излезна от близнаци. То е като хорарната астрология, отиваш при астролог да си зададеш въпросът когато можеш, а не засичаш с хронометър в кой момент ти е хрумнало да питаш за това... Но пък може и да граша.
Що се отнася до циклофренията, постарах се да обесня принципа, а не заболяването, към което първата крачка е циклотимията, както и към шизофренията първата крачка са шизоичните състояния. Предполагам си съгласен(на), че коренът "-phrеne, -phrеnie" идва от гръцки и се превежда като душа, или ако искаш диафрагма, но ми се струва, че това е психично заболяване, а не заболяване не диафрагмата. (просто не виждам какво тя би могла да прави на цикли, освен да се стяга и разпуска, както всички останали мускули).
И накрая едно голямо благодаря за прекрасната тема, която си пуснал(а)!!!

--------------------
Les miroirs feraient bien de reflechir un peu avant de
renvoyer les images.

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #695018 - 18.03.2005 20:44 [Re: Тaис]

Откъде може да си сигурен че наистина не чуват и не виждат нищо,може пък да виждат(чуват) нещо което нормалния човек не може.

Един лош аспект на нептун може да даде както фантазии нямащи нищо общо с реалността,така и може да роди един много дълбок психолог.

Нещо като :Пусни "лудия" да открие лудия

Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #697876 - 21.03.2005 08:44 [Re: GA*]

това че има доста ограничени хора които не са разбирали джон наш не значи че е бил луд.
винаги е било така....

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #697881 - 21.03.2005 08:49 [Re: Quid]

Според филма човекът виждаше навсякъде преследващи го агенти на КГБ.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #697883 - 21.03.2005 08:53 [Re: Светозар*]

Филмите не са еталон за точност ,май.
За Аинщайн също са се съмнявали ,дали не е луд.Макар ,че ми е малко мътно ,къде свършва гениалността и къде започва лудостта.Като че ли границата е много тънка

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #697939 - 21.03.2005 09:44 [Re: tinkerbell]

Ще го кажа иначе - за тези неща мисля много по-често, отколкото пускам теми Наистина няма общо темата с разположението на планетите в момента
За шизофренията..... шизоидните състояния не са задължително условие за появата на болестта. Дори и при придобитата, да не говорим за наследствената.
Френо означава душа, но по-скоро в смисъла на съдържанието й като характер. ОТтам и науката френология, която се занимава с изучаване на характера (психологическите, а не психическите характеристики) на човека по черепа и... т.н. Циклотимияте е по-скоро симптом, който вече бележи началото на болестта. Между другото появата на циклофренията се свързва и с нарушения не ендокринната система... Тук може би трябва да се обърне внимание повече на женската половина от света.

Какво за диафрагмата?!

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #697945 - 21.03.2005 09:47 [Re: фантом]

Значи, аз казах точно обратното: те чуват и виждат и усещат, при това така, както ние чуваме, виждаме и усещаме. Затова говорим за фантазия. При повишена дейност на мозъка рецепторите започват да подават сигнали, които да внушат реалност... И факт е, че един от същинските проблеми при тези болни е, че няма как да съзнаят, че тези им усещания са нереални.... Ако искаш мога и в конкретни примери, които съм наблюдавала да ти разказвам..... Ужасно е като преживяване дори за тях самите, защото в повечето случаи тези усещания са страхови.
А за психолога........ виж, това си повод за тема Изобщо за професиите

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #698048 - 21.03.2005 10:43 [Re: Тaис]

Цитат:

Цитат:

Мисля, че за бързо диагностициране, тези, които се занимават с медицинска астрология могат да бъдат изключително полезни в две направления:

- Бърза диагностика
- Обостряне периода на хроничните заболявания
- Психологически проблеми в детството, които може да няма кой да ги каже, освен пациента, но той не винаги ги осъзнава като такива, за да ги посочи.

Извинявай, но това звучи като амбиция за изземване на функциите на хората, които работят това. Ха кажи ми, защо му е на астролога това диагностициране? И нали за да събере тази информация означава съвсем друга роля?....... Мисля,че в момента става каша и смесване на позициите и ролите.

Да - принципно си права.

Да оставим тогава диагнозата.

Но един астролог може да бъде полезен
с отчитане периодите на обостряне на заболяването
все пак и не е за пренебрегване неговата консултация
си мисля.

И после, може да посочи много точно, този човек
по какъв начин възприема света, какво му е нужно
за отпускане, за да бъде проведено и изписано
най-правилното лечение.

Нещо конкретно от твоя страна да се сещаш в допълнение на това?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10193

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.