ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Астрология и шизофрения
    #698067 - 21.03.2005 10:54 [Re: Ellia]

Цитат:

Макар ,че ми е малко мътно ,къде свършва гениалността и къде започва лудостта.Като че ли границата е много тънка

Наистина е много тънка.
Особено като надникнах в този хороскоп.

Уран е високо в МС. Ще ми се да задам
въпрос имало ли е удрания на глава
в ранните детски години.

На Уранов цикъл би се отключило проявлението му
и то в последствие, когато отдавна е забравено
за травмата.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #698080 - 21.03.2005 11:03 [Re: Шехерезада]

За периодите на обостряне и астрологията не съм се замисляла... Още повече, че самата болест си има своя стандартен ход и периоди на обостряне. Може да има индивидуалност в това, но.... когато има и медикаментозно лечение нещата стават много по-други.
Не, все си мисля, че би трябвало да има начин в картата на даден човек да бъде открито предразположението, за което да бъде предупредено. Отново казвам, шизофренията се води нарушение на емоционалната сфера....

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

tinkerbell
thinker

Регистриран: 09.03.2005
От: Neverland
    #698298 - 21.03.2005 12:39 [Re: Тaис]

Сега нещата се изясниха, за което се радвам. Напълно съм съгласна с теб!
ПП: Френо се превежда и като диафрагма. Т.е. аз обеснявам думите след като превеждам корените от които са съставени.

--------------------
Les miroirs feraient bien de reflechir un peu avant de
renvoyer les images.

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #698460 - 21.03.2005 13:37 [Re: Тaис]

И до сега се опитвахме да обясняваме начините
това да бъде открито.

Една повишена емоционалност съвсем не е достатъчна
например за определянето на шизофренията.

Повишена емоционалност дава силно аспектирана Луна.
Луна във водните знаци, на всички е известно, че водните
знаци са най-емоционални.

И, ако изредим всички критерии по които може да се определи предварително предразположението към тази болест, както вече изредихме няколко важни предпоставки, ти ще разбереш ли за какво ти говорим?

Ще можеш ли да го използваш по някакъв начин и да го приложиш в практиката.

И тук е мястото да те ориентирам към обявата за курса, която съм закачила най-отгоре. Само като минеш и прочетеш всичките точки, мисля ще ти стане ясно колко задълбочено се гледа на всичко.

И още нещо съм забелязала. Ако не разбираш основните значения на планети, домове, аспектите между тях и разположенията е трудно да обясним за какво точно си говорим. На мен поне ми е трудно да пояснявам.

Ще направя опит обаче за теб, защото виждам колегите казват зависимост между ... това и това, но не уточняват какво точно имат предвид, когато тълкуват тези фактори.

Луната в астрологията символизира чувствата.
Водните знаци - Рак, Риби, Скорпион - са знаци белязани от дълбока чувствителност - магичност. Планети разполжени там, винаги дават много силни преживявания, терзания и пр...

Ранени планети - означава да са в напрегнат аспект с така наречените /зли планети/, което също е относително.

Но това съвсем не е достатъчно... защото домовото разположение е също от много важно естеството.
Домовете сами по себе си означават - здраве, подсъзнание, операционни намеси и включват обикновено
традиционните разположения по втори/осми, шести/дванадесети.

Но и това не е всичко ... обръща се внимание имат ли връзки планетите с родителските домове, за да се открие наследственост, защото доколкото знам това е наследствено заболяване - т.е. четвърти/десети - съответно майка, баща.

И в момента се опитвам да ти кажа, че всичко до тук е споменато по-горе в темата и е взето под внимание.
Само по една Луна не се съди за всичко.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #699517 - 22.03.2005 00:04 [Re: Тaис]

Цитат:

че няма как да съзнаят, че тези им усещания са нереални.... Ако искаш мога и в конкретни примери, които съм наблюдавала да ти разказвам..... Ужасно е като преживяване дори за тях самите, защото в повечето случаи тези усещания са страхови.
А за психолога........ виж, това си повод за тема Изобщо за професиите

Ами така е,и нормалните хора когато са в състояние на сън няма как да осъзнаят дали са в реалност или не.
Осъзнават реалността чак когато се събудят от сън...Изниква друг въпрос:живота ни в реалността реален ли е или не?Дали не сме в нещо като състояние на сън контролирано от нещо в стил филма "Матрицата"

Ха сега де?

фантом
старо куче

Регистриран: 25.10.2004
    #699525 - 22.03.2005 00:13 [Re: Ellia]

тъй тъй)) Айнщайн е бил рибок,рибите страдали от мания за преследване съм чел.Все пак към днешна дата е признат за гении. То аз и с това започнах-с границата)

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #699675 - 22.03.2005 09:17 [Re: фантом]

Състояние на сън и състояние на раздвоено съзнание са две различни неща Процесите са различни
А това за "Матрицата"...... ми ако искаш и тук да си го говорим Какво мислят астролозите по този въпрос?!

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Velkova

Регистриран: 14.10.2014
    #3306181 - 17.09.2015 12:39 [Re: Тaис]

Шизофрения,или раздвояване на личността си мисля,че ще даде асцендент в подвижен знак,като най-вече риби,защото имат два управителя-Нептун и Юпитер.Ако аспекта между тях е кармичен,вероятно ще бъде унаследена болестта,ако аспекта е творчески,вероятността човекът да прояви гениалност,а не лудост е много голяма.Майкъл Джексън с асц. риби-луд, или гениален.А може би и двете.

Velkova

Регистриран: 14.10.2014
    #3306182 - 17.09.2015 12:41 [Re: Velkova]

ANEsWay Астрология, номерология, кабала

Начало > Астрология, номерология, кабала > (I) > (II) > (III) >

Медицинска астрология на Рафаел с коментари на А.Н.Рижов – превод и частична адаптация
(IV)

Психически болести и разстройства
Луната представлява астрала, а Меркурий - ментала в хороскопа на човек. Меркурий е представител на нисшия манас (ум, интелект), а Мъдростта е висшият манас. Когато настъпи дисонанс между ментала и астрала, тогава се говори за умствено заболяване. Липсата на връзка между чувствата и ума е болест. Когато нито Луната, нито Меркурий имат добър аспект с Асцендента, както и един към друг, тогава се проявява умствена слабост. Построената от човек ментална мисъл, не подкрепена от астрала, няма да има абсолютно никаква сила. Например Девата има блестящ ум, а няма чувства, затова трудно може да й се докаже каквото и да било. По-добре да се напише на лист хартия и да се остави. Тогава природната любознателност на девата ще я подтикне да погледне листчето, тя ще прочете написаното и ще го изпълни, тъй като ще го приеме за даденост.
Нормално мисълта поражда образ или усещане. Но когато няма връзка между Луната и Меркурий, тогава липсва вътрешното усещане на мисълта, няма образ, и човек не разбира за какво става въпрос. Менталът трябва да е зареден от астрала.
Ако няма връзка между Луната и Меркурий, и липсва тяхна връзка с Асцендента, а Сатурн е поразен (дневно раждане), то ще се появи епилепсия. При нощно раждане, ако Сатурн е поразен от Марс – лудост. Вероятността е по-голяма, ако са засегнати знаците Рак, Дева и Риби.
Умствено разстройство може да се появи, ако светилата са в съвпад и в същото време са поразени от Сатурн. На фона на шизофрения ще се появи склонност към самоубийство.
Хората, родени в новолуние имат склонност към самоубийства, ако съвпадът на светилата е поразен от Уран или има връзка с поразяващ съвпада Сатурн. Всички тези разстройства ще бъдат неизлечими, ако липсват добри аспекти на благоприятни планети към светилата или Меркурий. Трябва да се разглеждат прогресиите, които могат да дадат благоприятен отговор.
Меркурий в 6-ти или 12-ти дом показва затруднения в речта – приказва един-два часа, а за какво говори не е ясно.
Нептун на Асцендента – душата се стреми към нормален живот, но сърцето тегли към удоволствията. Ако заедно с лошото влияние на Нептун има и лоши аспекти на Сатурн или Марс към Меркурий, то са възможни мании, фикс идеи, натрапчиви мисли. Фанатизъм. Алкохолизъм – непреодолимо влечение към самоотравяне.
При Луна в неблагоприятен аспект с Нептун (45°, 90°, 135°, 180°, 30°) – малария, мастит, натрапчиви идеи. Натрапчивите идеи и маниите са различни неща. При маниите човекът е във владение на лош дух, който управлява неговите умствени и физически процеси. Това е възможно и при неблагоприятно положение на Плутон по отношение на Марс, Нептун и Луната. Подобна опасност предвещава Нептун в 12-ти дом.
Нептун в съвпад с Луната в 8-ми дом и в квадратура към Уран дава натрапчиви идеи, смърт от удавяне. Наркомания. Съвпад на Нептун със Сатурн – наркомания. Пагубното влияние на Плутон създава патологични условия и антисоциална среда за привикване към наркотици. Нептун в Дева, Нептун в съвпад, квадрат или опозиция към Слънцето – истински наркоман. Луна в Риби в квадратура с Нептун – наркоман.

Нервност. Човек, страдащ от хронична болезнена възбудимост на нервната система, трудно концентриращ вниманието си над каквото и да било. Причината е в лошия Сатурн. Избухливост, раздразнителност. Меркурий в Близнаци – това е словесна диария. В лоша конфигурация към Уран (в Близнаци, Стрелец или Водолей) - неврастения.
Нимфомания – силно безконтролно полово желание при жените. Психиатрите обясняват това ненормално поведение с компенсирането на различни видове страх и на понижено полово влечение. Това са Луна или Венера с неблагоприятен Нептун в момента на раждане. Тауквадрат: Луна – Венера – Нептун. Марс в съвпад с Венера в Скорпион при неблагоприятно влияние на Уран.
Косопад – умствена болест.
Стареенето – умствена болест. Съществуват три възрасти: паспортна, емоционална (нашето възприемане на света) и физиологична (зависи от състоянието на гръбначния стълб).
Нарушението на умствената дейност се предизвиква от три планети: Луна, Меркурий и Сатурн. Тенденция към отслабване на умствената дейност се проявява, ако при раждането няма аспект между Луната и Меркурий при условие, че те не са свързани с изгряващия знак и се намират в неблагоприятно положение от страна на една или повече пагубни планети, т.е. заедно с Меркурий, Уран, Сатурн, Марс.
Меркурий свързан в напрегнат аспект с Марс (дневно раждане) – лудост в чист вид. За нощно раждане Меркурий трябва да се намира под неблагоприятен аспект със Сатурн.
Луната, Меркурий и възходящият знак не са свързани с аспекти. Марс и Сатурн в квадрат и към тях Нептун сключва 135° (секира). Постоянно замъглено съзнание. Нептун в 12-ти дом, в неблагоприятно положение, може да предвещава натрапчиви идеи и душевни разстройства.
Ясновиждането – способност да се възприемат предмети, невидими с нормалното зрение. Може да е: природно; получено чрез обучаване или в състояние на хипноза; или непроизволно, спонтанно, възникнало без желанието на човека и водещо към натрапчиви идеи, лудост.
Ако Нептун е доминус генитура и се намира в 6-ти или 12-ти дом, тогава съществува опасност от натрапчиви идеи.
Нептун на Асцендента в 12-ти дом - самообийство на основата на ясновиждане.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3306968 - 21.09.2015 11:55 [Re: Velkova]

Нещо не ми се връзва. Първо се говори за липса на добър аспект между Луна и Меркурий, а после - за липса на аспект изобщо. Аз имам квадрат и половина между тях, опозиция между Луна и Асцендент, и полуквадрат между Меркурий и Асцендент, но не съм забелязал още, че се мисля за Путин или Обама.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9403

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.