ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
vziskatelniq
член

Регистриран: 09.11.2004
Машина на времето
    #765634 - 05.05.2005 23:09

Всички знаем (или поне някои ) за опитите за създаване на машина на времето от Айнщайн, Кип Торн, Нийл Бор, Курт Гьодел и много други известни физици и математици. Знаем че се изкривява пространството аз сега засягам темата разбирасе най-отгоре и не навлизам ж абсолютно никакви подробности кажевте си мнението за червейните дупки и изобщо скоро дали машината може да е факт ако знаете за информация в нета ще съм доволен да я споделите или да датете линк. Балагодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milko
почетен член
**

Регистриран: 10.04.2005
От: Шумен
Re: Машина на времето
    #766671 - 06.05.2005 21:42 [Re: vziskatelniq]

Тази нула в началото ме дразни. Моята единица ще те зарадва но само в началото. Съжалявам - не знам отговора. Иска ми се да го знам! Има някаква последоветелност във всичко. Не може да напълним една чаша до някъде и продължавайки да я пълним тя по някое време да се поизпразни и после да я допълним доста над нормата./пълним чашата с време/. Изключително интересен въпрос. Според мен - не му е дошло времето. Задай го след 200 год! М.М.

--------------------
Бъди себе си!

C:\WINDOWS\
неориентиран

Регистриран: 30.04.2005
От: Някъде във Вселената
    #768188 - 08.05.2005 13:27 [Re: vziskatelniq]

Трансформации на Лоренц при скорости над С...

--------------------
Не се чете!

неориентиран

#768192 - 08.05.2005 13:30 [Re: vziskatelniq]

До смъртта си през 1978 г. Курт Гьодел търси експериментални доказателства за ротацията на Вселената. След смъртта му са открити купища листове с тайнствени колони от цифри. Както установяват физиците, това са резултати от експерименти. Но вероятно Гьодел се е заблудил. Може би зиморничавият хипохондрик е бил обладан от идеята за пътуване във времето, за да избяга от собствената си смърт. Може би една теория за паралелните светове би го утешила. Защото, ако я приемем сериозно, то някъде навън, в мултивселената, още живее един Гьодел. И сгушен в своето палто, край горещото парно, той вече е измислил своята теория. Създал е машина на времето. Или веднъж завинаги е доказал, че пътешествията във времето са невъзможни.

--------------------
Не се чете!

Атос37
Мислител

Регистриран: 15.04.2004
    #776095 - 13.05.2005 14:37 [Re: vziskatelniq]

Ние живеем в триизмерен свят + изменение на времето.

В Библията се говори за 7-измерения.
Ако се замислим, може да се предположи, че чудесата, които Исус е извършвал (ходенето по вода, преминаването през стени), т.е. всичко това е нарушаване на физичните закони. Физичните закони са невалидни.

Как си го обяснявам аз:
В по-горното ниво, чувствата са валидни и опрелящи. (Духът е определящ). А в следващо ниво и времето може да се контролира.

Сега дали може да се имитира волята на Духа и чувствата? Не зная. До колко вярно е това за торсионните полета? И това не мога със сигурност да кажа.

--------------------
Нека се молим заедно. Само Бог в Името на Исус може да помогне за проблемите с екологията. АМИН!

неориентиран

#777375 - 14.05.2005 10:18 [Re: Атос37]

Ние живеем в триизмерен свят,но имаме двумерна сянка...тогава,дали не сме тримерна сянка на същества,живеещи в четиримерен свят.

--------------------
Не се чете!

Лоло37,
Нерегистриран

#778402 - 15.05.2005 12:19 [Re: C:\WINDOWS\]

A сянката ако я проектираме ще бъде линия, а после линията - точка.
И какво следва?

RAD
Unlucky

Регистриран: 08.06.2004
От: somewhere in BG
    #782454 - 18.05.2005 00:22 [Re: Лоло37,]

странно... значи според логиката всичко се концентрира в точка или иначе казано точката е точка или не точка зависимост от какво измерение (или позиция) я гледаш следователно можем ли да допуснем съществуването на различни от познатите ни измерения.?
интересна темичка се заформя.

Редактирано от RAD (18.05.2005 00:23)

TerrorX
неориентиран

Регистриран: 16.06.2005
    #826454 - 16.06.2005 08:20 [Re: RAD]

Според мен пътуването във времето (особено във миналото) е крайно налудничаво тъй като това ще означава че садба която е предварително начертана няма ,тъй като ние ще можем да променяме времето както си искаме при което резулатите ще бъдат леко казани катастрофични ...

Tenere
новак

Регистриран: 31.05.2005
Пътуване в миналото.
    #826924 - 16.06.2005 12:19 [Re: TerrorX]

Оставете колко е налудничаво да пътуваш в миналото. Цялата представа за време е крайно объркана и научно неиздържана в цялото си естество. Времето като величина играе роля единствено във 2-ри закон на термодинамиката и без него закона би бил безсмислен, но всеки друг себеуважаващ се закон прекрасно си работи без тази величина.
Ако бихме могли да пътуваме в миналото, то тогава къде сме сега?

--------------------
"Universi Dominici Gregis"

Редактирано от Tenere (16.06.2005 12:20)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19238

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.