ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Пътуване в миналото.
    #940608 - 01.09.2005 01:09 [Re: zak]

Първо виж в какво се състои EPR парадокса Това се среща по-често - мисля че го има и на български...

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nautilyus
неграмотник

Регистриран: 01.09.2005
От: коридора
    #941754 - 01.09.2005 20:55 [Re: Black Adder]

Айнщайн открива че всички обекти се движат през време-пространството с една и съща скорост - С.Всички знаем как обектите се движат през поространстеото.Разбира се това движение е относително и неможем да говорим за посока и скорост на движението без да дадем отправна точка.Това важи само за праволинейно неускорително движение(специална теория на относителността:D).По същия начин може да кажем ,че обектите се движат и през времето.Както за пространството така и за времето тази скорост на обектите може да е различна.Скоростта на обект през пространството е отражение на това каква част от неговата скорост през времето е отбита.Така ако използваме цялата ни скорост във време-пространството, за движение само във едно пространствено измерение, няма да имаме останала скорост за пътуване през времето:)Ако имаме космически кораб, който се движи сс скорост близка до тази на светлината ще можем да пътуваме във бъдещето на другите:).Но пътуване във миналото поне според мен е невъзможно....но кой знае.

Случаен_пътник
наминаващ

Регистриран: 29.06.2005
От: Глобалното село
    #943491 - 03.09.2005 12:37 [Re: zak]

Цитат:

Я ми я изрецитирай тази теорема на Бел, че нещо ми се губи от паметта (ако въобще някога я е имало там).
В гугъла намерих ето това: Теорема на Бел: Щом едно тяло се потопи във ваната с вода, започва да звъни телефона.

АПР-ефекта горе-долу означава следното:
Дадени са две мацки-близначки, от които едната е Тук, а другата - Там, някъде много-много-много далече. В момента, в който барнеш мацката, намираща се Тук и тя изцърка, едновременно, в пълния смисъл на думата, мацката, намираща се Там също изцърква по абсолютно същия начин, изпитвайки абсолютно същото, каквото и тукашната мацка.
Нещо такова е, ама на много по-различно, квантово, ниво. Пък кой знае?...

--------------------
ДА ВНИКНЕМ В ПОДРОБНОСТИТЕ!

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #943944 - 04.09.2005 00:25 [Re: Случаен_пътник]

Примера с мацките не е никак подходящ... но е интерсен

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

zak
пада другарят

Регистриран: 28.07.2004
    #944223 - 04.09.2005 12:12 [Re: Случаен_пътник]

Парадоксът на Айнщайн-Подолски-Розен не точно това. Той се основава на принципа на Паули, за ферми-частиците и горе долу се формулира така, че не може една частица да съществува на две места едновременно. Едната трябва да се унищожи преди да се посее другата. За да се конструира същата частица обаче е необходимо на мястото където ще се прави това да се изпрати цялата информация за нея.
П.П.: Благодаря и на двамата да взетото отношение по повод запитването ми

Случаен_пътник
наминаващ

#945304 - 05.09.2005 10:55 [Re: zak]

Цитат:

Парадоксът на Айнщайн-Подолски-Розен не точно това. Той се основава на принципа на Паули, за ферми-частиците и горе долу се формулира така, че не може една частица да съществува на две места едновременно. Едната трябва да се унищожи преди да се посее другата. За да се конструира същата частица обаче е необходимо на мястото където ще се прави това да се изпрати цялата информация за нея.
П.П.: Благодаря и на двамата да взетото отношение по повод запитването ми

Целта на мисления експеримент е била да се докаже несъстоятелноста на квантовата теория, но се е получило точно обратното Доколкото съм запознат, това е доказано и експериментално.
Всичко това доказва, че и на великия Айнщайн не му е било чуждо човешкото.
Четох някъде, че и телепортацията се базира точно на този опит. Имало било успешно проведени експерименти. Може би знаеш повече по въпроса.

--------------------

Редактирано от Случаен_пътник (05.09.2005 11:14)

zak
пада другарят

Регистриран: 28.07.2004
    #945410 - 05.09.2005 12:21 [Re: Случаен_пътник]

Честно казано за телепортацията не знам нищо. Още като ученик бях прочел из някакви вестници или списания (които може и да са били жълта преса), че в Япония направили първата телепортация, на някакъв предмет. Сега след толкова години, си мисля, че това е било поредната лъжа.

Нерегистриран

#945496 - 05.09.2005 13:43 [Re: zak]

Пред известно време бях чел , 4е са телепортирали сноп от фотони, апък наскоро научих че са телепортирали и първия атом.С помоща на лазерен лъч предават информация за свойствата на една чатица на значитвлно разтояние и така се получило точно копие на изходния атом.За жалост още е много рано да говорим за телепортиране на предмети и хора.За сга е невъзможно да се предаде такъв обем информация на всичките атоми в човешкото тяло.

Случаен_пътник
наминаващ

#945572 - 05.09.2005 14:47 [Re: zak]

Цитат:

Честно казано за телепортацията не знам нищо. Още като ученик бях прочел из някакви вестници или списания (които може и да са били жълта преса), че в Япония направили първата телепортация, на някакъв предмет. Сега след толкова години, си мисля, че това е било поредната лъжа.

Много добре е разгледан въпросът в книгата на Фритьоф Капра "Дао на физиката". Там са разгледани доста разбираемо и не-локалните връзки и връзката им с опита на Айнщайн-Подолски-Розен. Има коментар и върху Теоремата на Бел. Увлекателна книжка, четяща се на един дъх, но с много дребен шрифт , което ме позатрудни малко. Въобще, навежда на доста размисли.

--------------------

Атос37
Мислител

Регистриран: 15.04.2004
    #945735 - 05.09.2005 17:01 [Re: Случаен_пътник]

Времето е мярка за посоката и скоростта на различни процеси, които спазват определени физични (но не психологични) закони на развитие.
Ако искаме да го върнем, трябва да обърнем физичните закони закони. Или да овладеем психологичните (духовни, защото те са извън времето и пространството)

--------------------
Нека се молим заедно. Само Бог в Името на Исус може да помогне за проблемите с екологията. АМИН!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19340

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.